Forma w lidze
FC Botosani w tabeli
10. miejsce / 14 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 12 punktów
Strata do bezpiecznego 6. miejsca: 3 punkty
Serie w ostatnich meczach
4 mecze ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
11 pkt
9:1 bramki
1,80 gola/mecz
3 pkt
7:11 bramki
1,17 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy FC Botosani
Wartość drużyny: 4,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 6 bramek | Rumunia | 27 | napastnik | 11 | 700 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Rumunia | 24 | napastnik | 10 | 700 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,07 średnia ocena | Rumunia | 27 | napastnik | 11 | 700 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 990 minut | Grecja | 35 | bramkarz | 11 | 250 tys. € |
Przewidywany skład FC Botosani 4-3-3
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

FC Botosani w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 26 |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 24 |
| ··· | |||||||
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | 15 |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 14 |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | 13 |
Wyniki FC Botosani
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
FC Botosani
2
Uta Arad
0
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
CFR Cluj
3
FC Botosani
1
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Arges Pitesti
1
FC Botosani
1
Rumuńska Liga I, 9. kolejka
|
Terminarz FC Botosani
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 20:00
|
Dinamo Bucuresti
FC Botosani
Rumuńska Liga I, 12. kolejka
|
|
|
23 Paź 17:00
|
FC Botosani
Petrolul Ploiesti
Rumuńska Liga I, 13. kolejka
|
|
|
28 Paź 16:00
|
Uta Arad
FC Botosani
Puchar Rumunii
|
Ostatnie transfery FC Botosani
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Bośnia |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Argentyna |
|
za darmo | |
| 20 Sie 2026 |
|
Irlandia |
|
za darmo | |
| 16 Sie 2026 |
|
Rumunia | – | za darmo |
FC Botosani to klub piłkarski z Rumunii występujący w Rumuńska Liga I. Swoim domowym obiektem jest Stadionul Municipal, który może pomieścić 10 600 widzów. Zespół prowadzi Marius Croitoru. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 4,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Rumunii.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Botosani w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Botosani trafiło 4 zawodników, a klub opuściło 6 piłkarzy.
Które miejsce zajmuje FC Botosani w tabeli rumuńskiej Ligi I?
FC Botosani zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 14 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 12 punktów, a przewaga nad 11. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:12, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Jak wygląda skład FC Botosani?
W wyjściowym ustawieniu FC Botosani między słupkami staje G. Anestis, a linię obrony najczęściej tworzą B. Bayeye, A. Miron, P. Diaw oraz N. Ilas. W środku pola grają C. Petro, Lucas de Vega oraz E. Papa, a za skuteczność w ataku odpowiadają Z. Mitrov, A. Dumiter oraz S. Mailat. Trener Marius Croitoru ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
Kiedy FC Botosani gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Botosani to spotkanie z Dinamo Bucuresti, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:00 na obiekcie Stadionul Arcul de Triumf w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Botosani?
Ostatni mecz FC Botosani to wygrana z Uta Arad 2:0 w rumuńskiej Lidze I, 10 października 2026. Bramki zdobyli Mailat, De Vega Lima. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Botosani w tym sezonie?
Bilans FC Botosani w tym sezonie to 11 meczów i wynik 3-5-3 przy 16 zdobytych bramkach i 12 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 10,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FC Botosani w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra FC Botosani w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań FC Botosani
FC Botosani terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
dziś 20:00
|
Rumuńska Liga I, 12. kolejka
|
Stadionul Arcul de Triumf Wyjazd | Trudny | |
|
23 Paź 17:00
|
Rumuńska Liga I, 13. kolejka
|
Stadionul Municipal U siebie | Trudny | |
|
28 Paź 16:00
|
Puchar Rumunii
|
Stadionul Francisc von Neuman Wyjazd | Umiarkowany | |
|
01 Lis 16:30
|
Rumuńska Liga I, 14. kolejka
|
Complex Sportiv Craiova Wyjazd | Trudny | |
|
07 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 15. kolejka
|
Stadionul Municipal U siebie | Łatwy | |
|
21 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 16. kolejka
|
Stadionul Municipal U siebie | Łatwy | |
|
28 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 17. kolejka
|
Superbet Arena-Giulești Wyjazd | Trudny | |
|
02 Gru 16:00
|
Puchar Rumunii
|
Stadionul Minerul Wyjazd | – | |
|
05 Gru 19:00
|
Rumuńska Liga I, 18. kolejka
|
Stadionul Municipal U siebie | Trudny | |
|
12 Gru 19:00
|
Rumuńska Liga I, 19. kolejka
|
Stadionul Michael Klein Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy FC Botosani gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Botosani to spotkanie z Dinamo Bucuresti, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:00 na obiekcie Stadionul Arcul de Triumf w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki FC Botosani w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub FC Botosani w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki FC Botosani w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Botosani wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
2:0 | 4-3-3 | 7/16 | 2/6 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
3:1 | 4-3-3 | 1/7 | 2/3 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 9. kolejka
|
1:1 | 4-3-3 | 2/4 | 4/5 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 8. kolejka
|
5:0 | 4-3-3 | 6/8 | 1/3 | |
|
02 Wrz Koniec
|
Puchar Rumunii
|
0:1 | – | 5/12 | 1/5 | |
|
30 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 7. kolejka
|
0:0 | 4-3-3 | 5/11 | 5/7 | |
|
24 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 6. kolejka
|
1:0 | 4-3-3 | 10/11 | 3/8 | |
|
20 Sie Koniec
|
Puchar Rumunii
|
1:3 | – | 5/7 | 2/4 | |
|
17 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 5. kolejka
|
3:2 | 4-1-4-1 | 5/18 | 4/6 | |
|
10 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 4. kolejka
|
0:0 | 4-3-3 | 10/13 | 2/7 |
FC Botosani ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-3-3 18 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-3-3 – w 9 z 11 meczów, ze średnią 1,44 punktu. W pozostałych ustawieniach FC Botosani zdobywa 0,50 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Botosani?
Ostatni mecz FC Botosani to wygrana z Uta Arad 2:0 w rumuńskiej Lidze I, 10 października 2026. Bramki zdobyli Mailat, De Vega Lima. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Botosani – tabela Rumuńska Liga I
Jakie miejsce w tabeli Rumuńska Liga I zajmuje FC Botosani w sezonie 2026/2027.
Miejsce FC Botosani w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
5 | 5 | 0 | 0 | 17:3 | 14 | 15 | |
| 2 |
Universitatea Craiova
|
6 | 5 | 0 | 1 | 20:2 | 18 | 15 | |
| 3 |
Rapid
|
6 | 4 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 13 | |
| 4 |
Farul Constanta
|
5 | 4 | 1 | 0 | 12:5 | 7 | 13 | |
| 5 |
Petrolul Ploiesti
|
5 | 4 | 0 | 1 | 6:2 | 4 | 12 | |
| 6 |
Universitatea Cluj
|
6 | 4 | 0 | 2 | 14:10 | 4 | 12 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:5 | 6 | 11 | |
| 8 |
FCSB
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:9 | 2 | 11 | |
| 9 |
FC Botosani
|
5 | 3 | 2 | 0 | 9:1 | 8 | 11 | |
| 10 |
CFR Cluj
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | 6 | 10 | |
| 11 |
Uta Arad
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | 5 | 9 | |
| 12 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 8 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
6 | 2 | 2 | 2 | 4:4 | 0 | 8 | |
| 14 |
Oţelul
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:8 | -1 | 8 | |
| 16 |
Csikszereda
|
5 | 0 | 1 | 4 | 3:9 | -6 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
6 | 3 | 2 | 1 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 2 |
Rapid
|
5 | 3 | 2 | 0 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 3 |
Universitatea Craiova
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:7 | -2 | 8 | |
| 4 |
Petrolul Ploiesti
|
6 | 2 | 1 | 3 | 8:13 | -5 | 7 | |
| 5 |
Universitatea Cluj
|
5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | -2 | 6 | |
| 6 |
CFR Cluj
|
6 | 2 | 0 | 4 | 7:13 | -6 | 6 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | 5 | |
| 8 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
6 | 1 | 2 | 3 | 2:8 | -6 | 5 | |
| 9 |
Farul Constanta
|
6 | 0 | 4 | 2 | 5:10 | -5 | 4 | |
| 10 |
FCSB
|
5 | 1 | 1 | 3 | 3:8 | -5 | 4 | |
| 11 |
FC Botosani
|
6 | 0 | 3 | 3 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 12 |
Uta Arad
|
6 | 1 | 0 | 5 | 6:14 | -8 | 3 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:7 | -5 | 3 | |
| 14 |
Oţelul
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:9 | -5 | 2 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
5 | 0 | 0 | 5 | 4:17 | -13 | 0 | |
| 16 |
Csikszereda
|
6 | 0 | 0 | 6 | 3:15 | -12 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Botosani w tabeli rumuńskiej Ligi I?
FC Botosani zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 14 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 12 punktów, a przewaga nad 11. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:12, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Statystyki FC Botosani w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki FC Botosani na tle ligi w sezonie 2026/2027.
FC Botosani na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,6
- Strzały celne / mecz 4,1
- Asysty / mecz 0,91
- Udane dryblingi / mecz 7,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,09
- Czyste konta 45%
- Odbiory / mecz 15,0
- Przechwyty / mecz 7,7
- Wybicia / mecz 20,3
- Zablokowane strzały / mecz 3,5
Strzelcy FC Botosani
-
Andrei Dumiter 6
-
Sebastian Mailat 4
-
Zoran Mitrov 2
-
Lucas de Vega 1
-
Jovan Marković 1
-
Mykola Kovtalyuk 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki FC Botosani i rywali według minuty w ostatnich 11 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FC Botosani to 0–15 minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani Po przerwie pada 43% bramek FC Botosani.Przebieg meczu FC Botosani i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 3-0-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 0-2-2 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 2-0-1 |
| Remis do przerwy | 6 | 1-4-1 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-1-1 |
Gdy FC Botosani otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla FC Botosani
71% bramek FC Botosani pada z gry. Z karnych odpowiadają za 29% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Botosani zdobywa w sezonie średnio 1,27 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,30.
Aktualne serie FC Botosani
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 4 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FC Botosani, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
FC Botosani wygra mecz Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach FC Botosani
- Powyżej 0,5 82%
- Powyżej 1,5 73%
- Powyżej 2,5 45%
- Powyżej 3,5 36%
- Powyżej 4,5 18%
- Powyżej 5,5 0%
W 45% meczów FC Botosani padają co najmniej trzy bramki, a w 55% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani Powyżej 2,5 bramki padło w 45% meczów FC Botosani.FC Botosani – faule i karne
- Faule / mecz 11,5
- Faule rywali / mecz 13,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Botosani fauluje średnio 11,5 razy na mecz, a wymusza 13,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FC Botosani, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani popełnia 11,5 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Botosani zdobywa 2,20 punktu na mecz wobec 0,50 na wyjeździe.
FC Botosani wygra mecz Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani zdobywa u siebie 73% możliwych punktów, na wyjeździe 17%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 11 meczach FC Botosani ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 44% goli FC Botosani, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 11 meczów.
FC Botosani wygra drugą połowę meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani Drugą połowę FC Botosani wygrywał w 3 z 11 meczów.FC Botosani – strzały
- Celne / mecz 4,1
- Niecelne / mecz 6,5
- Celność strzałów 38%
- Skuteczność (gole / strzały) 14%
- Strzałów na gola 7,3
FC Botosani oddaje 10,6 strzału na mecz. Do bramki trafia 38% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,3 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani oddaje 10,6 strzałów na mecz.FC Botosani – posiadanie piłki
- U siebie 57,6%
- Na wyjeździe 47,5%
- Mecze z posiadaniem > 60% 2 z 11
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 11
- Najniższe w sezonie 40%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 11 meczów. Średnio FC Botosani utrzymuje przy piłce 52,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 40%.
FC Botosani wygra mecz Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani utrzymuje średnio 52,1% posiadania piłki.FC Botosani – podania
- Kluczowe / mecz 10,3
- Dośrodkowania / mecz 14,6
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 53
- Celność długich podań 40%
FC Botosani wymienia średnio 429 podań na mecz przy celności 80%, z czego 10,3 to podania kluczowe.
FC Botosani – czyste konta
- U siebie 4 z 5
- Na wyjeździe 1 z 6
- Stracone / mecz 1,09
- Bez straty do przerwy 64%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 36%
Czyste konto FC Botosani to 45% meczów sezonu (5 z 11), z czego 4 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani Czyste konto FC Botosani zachowuje w 45% meczów.FC Botosani – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 82%
- Pow. 8,5 w meczu 64%
- Pow. 10,5 w meczu 45%
- Rożne u siebie / mecz 7,6
- Rożne na wyjeździe / mecz 2,7
FC Botosani wykonuje średnio 4,9 rzutów rożnych na mecz wobec 5,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 64% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani Powyżej 8,5 rożnego padło w 64% meczów FC Botosani.FC Botosani – kartki
- Żółte kartki 27
- Pow. 3,5 kartki w meczu 64%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 64%
- Kartki rywali / mecz 2,5
- Mecze bez kartki 9%
FC Botosani ogląda średnio 2,5 żółtej kartki na mecz, a rywale FC Botosani – 2,5. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Dinamo Bucuresti - FC Botosani FC Botosani ogląda średnio 2,5 żółtych kartek na mecz.FC Botosani według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 2 | 0-1-1 | 0,50 | 1,00 | 1,50 |
| Środka tabeli (6–11) | 5 | 1-2-2 | 1,00 | 1,60 | 1,20 |
| Dołu tabeli (12–16) | 4 | 2-2-0 | 2,00 | 1,50 | 0,75 |
Najwięcej punktów na mecz FC Botosani zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
FC Botosani na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
8.
|
2,00 1,00 | 2,00 1,17 | 0,80 2,17 |
|
9.
|
1,83 0,80 | 1,83 0,60 | 1,50 1,60 |
|
10.
|
2,20 0,50 | 1,80 1,17 | 0,20 1,83 |
|
11.
|
1,60 0,83 | 1,00 0,33 | 0,80 1,33 |
|
12.
|
1,80 0,50 | 1,60 1,00 | 0,60 2,33 |
Ciekawe rekordy w meczach FC Botosani
Skrajne wyniki i osiągnięcia FC Botosani w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Botosani - Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 5:0 Rumuńska Liga I, 5.09.2026
- Najwyższa porażka CFR Cluj - FC Botosani 3:1 Rumuńska Liga I, 19.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek FCSB - FC Botosani 3:2, Rumuńska Liga I, 17.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 3 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 9. minuta Mailat, FC Botosani - Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 5:0, Rumuńska Liga I, 5.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+1 minuta Mailat, FC Botosani - Rapid 1:1, Rumuńska Liga I, 27.07.2026
Jakie statystyki ma FC Botosani w tym sezonie?
Bilans FC Botosani w tym sezonie to 11 meczów i wynik 3-5-3 przy 16 zdobytych bramkach i 12 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 10,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Botosani – zawodnicy
Jak wygląda kadra FC Botosani w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład FC Botosani 4-3-3
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kadra FC Botosani
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 41 |
|
27 | Rumunia | 700 tys. € | – | 11 | 100% | 6 | 0 | 886' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
23 | Mołdawia | 700 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 430' | 3 | 0 | |||||||
| 11 |
|
24 | Rumunia | 700 tys. € | – | 10 | 91% | 2 | 3 | 545' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
28 | Rumunia | 1 mln € | – | 10 | 91% | 4 | 2 | 670' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
31 | Ukraina | 400 tys. € | – | 9 | 82% | 1 | 0 | 152' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
25 | Rumunia | 350 tys. € | – | 11 | 100% | 1 | 0 | 98' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
24 | Irlandia | 150 tys. € | 123 tys. € | 5 | 45% | 0 | 0 | 88' | 1 | 0 | |||||||
| 90 |
![]() |
20 | Rumunia | 25 tys. € | – | 7 | 64% | 0 | 0 | 3' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
![]() |
20 | Rumunia | – | – | 2 | 18% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 26 |
|
31 | Francja | 450 tys. € | 438 tys. € | 9 | 82% | 0 | 2 | 645' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
26 | Brazylia | 350 tys. € | – | 11 | 100% | 1 | 1 | 759' | 3 | 0 | |||||||
| 3 |
|
25 | Malawi | 700 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 622' | 2 | 0 | |||||||
| 67 |
|
33 | Albania | 350 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 2 | 737' | 2 | 0 | |||||||
| 77 |
|
– | Brazylia | 250 tys. € | – | 8 | 73% | 1 | 0 | 149' | 0 | 0 | |||||||
| 37 |
|
34 | Rumunia | 200 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 116' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
![]() |
20 | Rumunia | 25 tys. € | – | 8 | 73% | 0 | 0 | 8' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
36 | Rumunia | 100 tys. € | – | 7 | 64% | 0 | 0 | 5' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 4 |
|
32 | Rumunia | 500 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 973' | 2 | 0 | |||||||
| 2 |
|
26 | Kongo | 500 tys. € | 540 tys. € | 10 | 91% | 0 | 0 | 855' | 3 | 0 | |||||||
| 94 |
|
28 | – | – | 9 | 82% | 0 | 0 | 810' | 3 | 0 | ||||||||
| 73 |
![]() |
19 | Rumunia | 600 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 877' | 4 | 2 | |||||||
| 5 |
|
20 | Rumunia | 550 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 145' | 0 | 1 | |||||||
| 23 |
|
31 | Senegal | 400 tys. € | 106 tys. € | 11 | 100% | 0 | 0 | 184' | 1 | 0 | |||||||
| 44 |
|
26 | Bośnia | 200 tys. € | 210 tys. € | 11 | 100% | 0 | 0 | 17' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
28 | Francja | 500 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 99 |
|
35 | Grecja | 250 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 990' | 1 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
22 | Rumunia | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
|
27 | Rumunia | 175 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry FC Botosani
10,2 mln €
śr. 364 tys. € / zawodnika
Ile FC Botosani wydaje na pensje
1,4 mln € rocznie
śr. 51 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
12
najliczniej: Rumunia (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FC Botosani w sezonie 2026/2027
FC Botosani wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FC Botosani
Jak wygląda skład FC Botosani?
W wyjściowym ustawieniu FC Botosani między słupkami staje G. Anestis, a linię obrony najczęściej tworzą B. Bayeye, A. Miron, P. Diaw oraz N. Ilas. W środku pola grają C. Petro, Lucas de Vega oraz E. Papa, a za skuteczność w ataku odpowiadają Z. Mitrov, A. Dumiter oraz S. Mailat. Trener Marius Croitoru ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
FC Botosani – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Botosani w sezonie 2026/2027.
FC Botosani transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Bośnia | 24 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Argentyna | 28 |
|
za darmo | |
| 20 Sie 2026 |
|
Irlandia | 24 |
|
za darmo | |
| 16 Sie 2026 |
|
Rumunia | 21 | – | za darmo | |
| 03 Sie 2026 |
|
Angola | 28 |
|
za darmo | |
| 22 Lip 2026 |
|
Kongo | 26 |
|
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
|
Rumunia | 25 |
|
za darmo | |
| 12 Lip 2026 |
|
Rumunia | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
![]() |
Rumunia | 22 |
|
za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
|
Rumunia | 24 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery FC Botosani
FC Botosani bilans transferowy
- +50 tys. € 2026
- +150 tys. € 2025
- +450 tys. € 2024
- +20 tys. € 2023
- +1,2 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii FC Botosani
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Botosani w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Botosani trafiło 4 zawodników, a klub opuściło 6 piłkarzy.