Forma w lidze
Universitatea Cluj w tabeli
5. miejsce / 18 punktów Awans do wyższej klasy rozgrykowej
Strata do lidera: 8 punktów
Przewaga nad 7. miejscem: 2 punkty
Serie w ostatnich meczach
4 mecze ze strzeloną bramką
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
14:10 bramki
2,33 gola/mecz
6 pkt
6:8 bramki
1,20 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Universitatea Cluj
Wartość drużyny: 10,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 6 bramek | Szwecja | 30 | napastnik | 11 | 650 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Rumunia | 38 | pomocnik | 11 | 275 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,09 średnia ocena | Rumunia | 32 | pomocnik | 11 | 800 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 945 minut | Rumunia | 32 | obrońca | 11 | 1 mln € |
Skład i oceny Universitatea Cluj w ostatnim meczu 4-2-3-1

Zmiany
- 45' I. Cristea → E. Capradossi
- 68' D. Mikanović → J. Stanojev
- 77' M. Stefanescu → A. Gheorghita
- 90' M. Drammeh → A. Aliev
Universitatea Cluj w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 26 |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 24 |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 23 |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | 19 |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 18 |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 17 |
Wyniki Universitatea Cluj
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Universitatea Cluj
3
Rapid
4
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
|
|
08 Paź Koniec
|
CFR Cluj
1
Universitatea Cluj
3
Rumuńska Liga I, 4. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
FC Voluntari
0
Universitatea Cluj
2
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
Terminarz Universitatea Cluj
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
19 Paź 17:00
|
Universitatea Cluj
Arges Pitesti
Rumuńska Liga I, 12. kolejka
|
|
|
23 Paź 20:00
|
Corvinul Hunedoara
Universitatea Cluj
Rumuńska Liga I, 13. kolejka
|
|
|
28 Paź 16:00
|
CFR Cluj
Universitatea Cluj
Puchar Rumunii
|
Ostatnie transfery Universitatea Cluj
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Wrz 2026 |
|
Rumunia |
|
wypożyczenie | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Rumunia |
![]() |
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Szwajcaria |
|
za darmo | |
| 27 Sie 2026 |
|
Rumunia |
![]() |
za darmo |
Universitatea Cluj to klub piłkarski z Rumunii występujący w Rumuńska Liga I. Swoim domowym obiektem jest Cluj Arena, który może pomieścić 30 596 widzów. Zespół prowadzi Cristiano Bergodi. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 10,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Europy,w Puchar Rumunii.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Universitatea Cluj trafiło 4 zawodników za łączną kwotę 30 tys. €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 3,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Lukas Pall z Viitorul Cluj za 30 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrei Coubis do Lincoln City za 3 mln €.
Które miejsce zajmuje Universitatea Cluj w tabeli rumuńskiej Ligi I?
Universitatea Cluj zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 18 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 8 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 20:18, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 9 punktów.
Jak wygląda skład Universitatea Cluj?
W wyjściowym ustawieniu Universitatea Cluj między słupkami staje S. Lefter, a linię obrony najczęściej tworzą D. Mikanović, I. Cristea, D. Codrea oraz A. Chipciu. W środku pola grają I. Macalou, M. Drammeh, D. Nistor, O. Bic oraz O. Mendy, a za skuteczność w ataku odpowiadają J. Lukić. Trener Cristiano Bergodi ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
Kiedy Universitatea Cluj gra następny mecz?
Najbliższy mecz Universitatea Cluj to spotkanie z Arges Pitesti, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Cluj Arena w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Universitatea Cluj?
Ostatni mecz Universitatea Cluj to porażka z Rapid 3:4 w rumuńskiej Lidze I, 12 października 2026. Bramki zdobyli Macalou, Kamara, Stojilković, Stojilković, Drammeh, Codrea oraz Onea. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Universitatea Cluj w tym sezonie?
Bilans Universitatea Cluj w tym sezonie to 11 meczów i wynik 6-0-5 przy 20 zdobytych bramkach i 18 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 11,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Universitatea Cluj
Universitatea Cluj terminarz
Kiedy Universitatea Cluj gra następny mecz?
Najbliższy mecz Universitatea Cluj to spotkanie z Arges Pitesti, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Cluj Arena w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Universitatea Cluj w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Universitatea Cluj wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
3:4 | 4-2-3-1 | 11/16 | 4/8 | |
|
08 Paź Koniec
|
Rumuńska Liga I, 4. kolejka
|
1:3 | 4-2-3-1 | 4/8 | 4/5 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 4/12 | 0/2 | |
|
14 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 9. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 3/7 | 2/7 | |
|
07 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 8. kolejka
|
4:0 | 4-2-3-1 | 5/10 | 2/2 | |
|
01 Wrz Koniec
|
Puchar Rumunii
|
1:0 | – | 7/13 | 2/4 | |
|
28 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 7. kolejka
|
2:3 | 4-1-2-1-2 | 10/14 | 2/4 | |
|
22 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 6. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/9 | 5/12 | |
|
17 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 5. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/11 | 2/4 | |
|
03 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 3. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 7/9 | 3/5 |
Universitatea Cluj ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 20 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 9 z 11 meczów, ze średnią 1,67 punktu. W pozostałych ustawieniach Universitatea Cluj zdobywa 1,50 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Universitatea Cluj?
Ostatni mecz Universitatea Cluj to porażka z Rapid 3:4 w rumuńskiej Lidze I, 12 października 2026. Bramki zdobyli Macalou, Kamara, Stojilković, Stojilković, Drammeh, Codrea oraz Onea. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Universitatea Cluj – tabela Rumuńska Liga I
Jakie miejsce w tabeli Rumuńska Liga I zajmuje Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027.
Miejsce Universitatea Cluj w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
5 | 5 | 0 | 0 | 17:3 | 14 | 15 | |
| 2 |
Universitatea Craiova
|
6 | 5 | 0 | 1 | 20:2 | 18 | 15 | |
| 3 |
Rapid
|
6 | 4 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 13 | |
| 4 |
Farul Constanta
|
5 | 4 | 1 | 0 | 12:5 | 7 | 13 | |
| 5 |
Petrolul Ploiesti
|
5 | 4 | 0 | 1 | 6:2 | 4 | 12 | |
| 6 |
Universitatea Cluj
|
6 | 4 | 0 | 2 | 14:10 | 4 | 12 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:5 | 6 | 11 | |
| 8 |
FCSB
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:9 | 2 | 11 | |
| 9 |
FC Botosani
|
5 | 3 | 2 | 0 | 9:1 | 8 | 11 | |
| 10 |
CFR Cluj
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | 6 | 10 | |
| 11 |
Uta Arad
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | 5 | 9 | |
| 12 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 8 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
6 | 2 | 2 | 2 | 4:4 | 0 | 8 | |
| 14 |
Oţelul
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:8 | -1 | 8 | |
| 16 |
Csikszereda
|
5 | 0 | 1 | 4 | 3:9 | -6 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
6 | 3 | 2 | 1 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 2 |
Rapid
|
5 | 3 | 2 | 0 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 3 |
Universitatea Craiova
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:7 | -2 | 8 | |
| 4 |
Petrolul Ploiesti
|
6 | 2 | 1 | 3 | 8:13 | -5 | 7 | |
| 5 |
Universitatea Cluj
|
5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | -2 | 6 | |
| 6 |
CFR Cluj
|
6 | 2 | 0 | 4 | 7:13 | -6 | 6 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | 5 | |
| 8 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
6 | 1 | 2 | 3 | 2:8 | -6 | 5 | |
| 9 |
Farul Constanta
|
6 | 0 | 4 | 2 | 5:10 | -5 | 4 | |
| 10 |
FCSB
|
5 | 1 | 1 | 3 | 3:8 | -5 | 4 | |
| 11 |
FC Botosani
|
6 | 0 | 3 | 3 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 12 |
Uta Arad
|
6 | 1 | 0 | 5 | 6:14 | -8 | 3 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:7 | -5 | 3 | |
| 14 |
Oţelul
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:9 | -5 | 2 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
5 | 0 | 0 | 5 | 4:17 | -13 | 0 | |
| 16 |
Csikszereda
|
6 | 0 | 0 | 6 | 3:15 | -12 | 0 |
Które miejsce zajmuje Universitatea Cluj w tabeli rumuńskiej Ligi I?
Universitatea Cluj zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 18 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 8 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 20:18, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 9 punktów.
Statystyki Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Universitatea Cluj na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Universitatea Cluj na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 11,3
- Strzały celne / mecz 4,7
- Asysty / mecz 1,09
- Udane dryblingi / mecz 7,5
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,64
- Czyste konta 18%
- Odbiory / mecz 15,4
- Przechwyty / mecz 7,9
- Wybicia / mecz 19,9
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy Universitatea Cluj
Rozkład bramek w czasie
Bramki Universitatea Cluj i rywali według minuty w ostatnich 11 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Universitatea Cluj to 46–60 minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 5 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Universitatea Cluj - Arges Pitesti Po przerwie pada 75% bramek Universitatea Cluj.Przebieg meczu Universitatea Cluj i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 4-0-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 2-0-4 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 1-0-1 |
| Przegrywał do przerwy | 6 | 2-0-4 |
Gdy Universitatea Cluj otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Universitatea Cluj
80% bramek Universitatea Cluj pada z gry. Z karnych odpowiadają za 20% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Universitatea Cluj zdobywa w sezonie średnio 1,64 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,50.
Aktualne serie Universitatea Cluj
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 4 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 2 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Universitatea Cluj, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Universitatea Cluj wygra mecz Universitatea Cluj - Arges Pitesti Universitatea Cluj przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Universitatea Cluj
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 91%
- Powyżej 2,5 82%
- Powyżej 3,5 36%
- Powyżej 4,5 18%
- Powyżej 5,5 9%
W 82% meczów Universitatea Cluj padają co najmniej trzy bramki, a w 64% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Universitatea Cluj - Arges Pitesti Powyżej 2,5 bramki padło w 82% meczów Universitatea Cluj.Universitatea Cluj – faule i karne
- Faule / mecz 10,6
- Faule rywali / mecz 10,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Universitatea Cluj fauluje średnio 10,6 razy na mecz, a wymusza 10,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Universitatea Cluj, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Universitatea Cluj zdobywa 2,00 punktu na mecz wobec 1,20 na wyjeździe.
Universitatea Cluj wygra mecz Universitatea Cluj - Arges Pitesti Universitatea Cluj zdobywa u siebie 67% możliwych punktów, na wyjeździe 40%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 11 meczach Universitatea Cluj ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 75% goli Universitatea Cluj, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 11 meczów.
Universitatea Cluj wygra drugą połowę meczu Universitatea Cluj - Arges Pitesti Drugą połowę Universitatea Cluj wygrywał w 4 z 11 meczów.Universitatea Cluj – strzały
- Celne / mecz 4,7
- Niecelne / mecz 6,5
- Celność strzałów 42%
- Skuteczność (gole / strzały) 16%
- Strzałów na gola 6,2
Universitatea Cluj oddaje 11,3 strzału na mecz. Do bramki trafia 42% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Universitatea Cluj - Arges Pitesti Universitatea Cluj oddaje 11,3 strzałów na mecz.Universitatea Cluj – posiadanie piłki
- U siebie 58,7%
- Na wyjeździe 55,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 11
- Mecze z posiadaniem > 55% 7 z 11
- Najniższe w sezonie 47%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 7 z 11 meczów. Średnio Universitatea Cluj utrzymuje przy piłce 57,0% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 47%.
Universitatea Cluj wygra mecz Universitatea Cluj - Arges Pitesti Universitatea Cluj utrzymuje średnio 57,0% posiadania piłki.Universitatea Cluj – podania
- Kluczowe / mecz 11,9
- Dośrodkowania / mecz 22,0
- Celność dośrodkowań 20%
- Podania długie / mecz 55
- Celność długich podań 57%
Universitatea Cluj wymienia średnio 484 podań na mecz przy celności 85%, z czego 11,9 to podania kluczowe.
Universitatea Cluj – czyste konta
- U siebie 1 z 6
- Na wyjeździe 1 z 5
- Stracone / mecz 1,64
- Bez straty do przerwy 45%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 36%
Czyste konto Universitatea Cluj to 18% meczów sezonu (2 z 11), z czego 1 w 6 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Universitatea Cluj - Arges Pitesti Czyste konto Universitatea Cluj zachowuje w 18% meczów.Universitatea Cluj – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 91%
- Pow. 8,5 w meczu 64%
- Pow. 10,5 w meczu 36%
- Rożne u siebie / mecz 6,2
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,4
Universitatea Cluj wykonuje średnio 5,4 rzutów rożnych na mecz wobec 4,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 64% spotkań.
Universitatea Cluj – kartki
- Żółte kartki 27
- Pow. 3,5 kartki w meczu 64%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 45%
- Kartki rywali / mecz 2,2
- Mecze bez kartki 9%
Universitatea Cluj ogląda średnio 2,5 żółtej kartki na mecz, a rywale Universitatea Cluj – 2,2. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Universitatea Cluj według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 4 | 0-0-4 | 0,00 | 1,50 | 3,25 |
| Środka tabeli (6–11) | 4 | 3-0-1 | 2,25 | 1,75 | 1,00 |
| Dołu tabeli (12–16) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,33 | 0,33 |
Najwięcej punktów na mecz Universitatea Cluj zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Universitatea Cluj na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,50 1,60 | 3,33 1,00 | 0,33 1,40 |
|
4.
|
2,40 1,17 | 1,20 1,33 | 0,40 2,17 |
|
5.
|
2,00 1,20 | 2,33 1,20 | 1,67 1,60 |
|
6.
|
2,60 0,67 | 2,40 0,83 | 1,00 1,67 |
|
7.
|
1,83 1,00 | 1,83 0,60 | 0,83 1,20 |
Ciekawe rekordy w meczach Universitatea Cluj
Skrajne wyniki i osiągnięcia Universitatea Cluj w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Universitatea Cluj - Oţelul 3:0 Rumuńska Liga I, 14.09.2026
- Najwyższa porażka Universitatea Craiova - Universitatea Cluj 4:0 Rumuńska Liga I, 7.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Universitatea Cluj - Rapid 3:4, Rumuńska Liga I, 12.10.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 2. minuta Macalou, Universitatea Cluj - Rapid 3:4, Rumuńska Liga I, 12.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Aliev, Universitatea Cluj - Oţelul 3:0, Rumuńska Liga I, 14.09.2026
Jakie statystyki ma Universitatea Cluj w tym sezonie?
Bilans Universitatea Cluj w tym sezonie to 11 meczów i wynik 6-0-5 przy 20 zdobytych bramkach i 18 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 11,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Universitatea Cluj – zawodnicy
Jak wygląda kadra Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027.
Skład i oceny Universitatea Cluj w ostatnim meczu 4-2-3-1

Zmiany
- 45' I. Cristea → E. Capradossi
- 68' D. Mikanović → J. Stanojev
- 77' M. Stefanescu → A. Gheorghita
- 90' M. Drammeh → A. Aliev
Kontuzje w kadrze Universitatea Cluj
-
Noah Loosli Obrońca Złamanie nogi pauzuje od 36 dniopuszczone: 5 meczów
Kadra Universitatea Cluj
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 29 |
![]() |
25 | Francja | 1 mln € | 51 tys. € | 9 | 82% | 3 | 1 | 619' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
27 | Bośnia | 2,2 mln € | – | 8 | 73% | 2 | 3 | 582' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
27 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 1,2 mln € | 159 tys. € | 11 | 100% | 3 | 1 | 877' | 3 | 0 | |||||||
| 11 |
|
28 | Rumunia | 500 tys. € | 440 tys. € | 8 | 73% | 1 | 0 | 329' | 2 | 0 | |||||||
| 25 |
|
30 | Szwecja | 650 tys. € | 46 tys. € | 11 | 100% | 6 | 2 | 442' | 1 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
16 | Rumunia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
![]() |
20 | Nigeria | 75 tys. € | – | 4 | 36% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 96 |
![]() |
– | – | – | 8 | 73% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 94 |
|
32 | Rumunia | 800 tys. € | – | 11 | 100% | 1 | 0 | 930' | 2 | 0 | |||||||
| 10 |
|
38 | Rumunia | 275 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 3 | 556' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
27 | Gambia | 600 tys. € | 265 tys. € | 11 | 100% | 3 | 0 | 667' | 2 | 0 | |||||||
| 27 |
|
37 | Rumunia | 275 tys. € | 792 tys. € | 11 | 100% | 0 | 1 | 900' | 3 | 0 | |||||||
| 33 |
|
27 | Serbia | 850 tys. € | – | 6 | 55% | 0 | 0 | 217' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
26 | Portugalia | 850 tys. € | 87 tys. € | 11 | 100% | 0 | 0 | 418' | 3 | 0 | |||||||
| 12 |
|
23 | Nigeria | 450 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 1 | 200' | 0 | 0 | |||||||
| 98 |
|
40 | Rumunia | – | – | 8 | 73% | 0 | 0 | 144' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
20 | Rumunia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
32 | Rumunia | 1 mln € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 945' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
|
32 | Chorwacja | 300 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 809' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
29 | Rumunia | 900 tys. € | – | 10 | 91% | 1 | 0 | 757' | 4 | 0 | |||||||
| 22 |
|
29 | Francja | 800 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 218' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
![]() |
20 | Rumunia | 250 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 112' | 1 | 0 | |||||||
| 59 |
![]() |
19 | Rumunia | 400 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 45' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
29 | Szwajcaria | 850 tys. € | 370 tys. € | 1 | 9% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
21 | Rumunia | 500 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 834' | 0 | 0 | |||||||
| 93 |
|
32 | Cypr | 325 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 156' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
21 | Rumunia | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
![]() |
21 | Rumunia | 25 tys. € | – | 7 | 64% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
– | – | – | 3 | 27% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
Wartość całej kadry Universitatea Cluj
15,1 mln €
śr. 522 tys. € / zawodnika
Ile Universitatea Cluj wydaje na pensje
2,2 mln € rocznie
śr. 76 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
12
najliczniej: Rumunia (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027
Universitatea Cluj wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Universitatea Cluj
Jak wygląda skład Universitatea Cluj?
W wyjściowym ustawieniu Universitatea Cluj między słupkami staje S. Lefter, a linię obrony najczęściej tworzą D. Mikanović, I. Cristea, D. Codrea oraz A. Chipciu. W środku pola grają I. Macalou, M. Drammeh, D. Nistor, O. Bic oraz O. Mendy, a za skuteczność w ataku odpowiadają J. Lukić. Trener Cristiano Bergodi ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
Universitatea Cluj – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027.
Universitatea Cluj transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 Wrz 2026 |
|
Rumunia | 28 |
|
wypożyczenie | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Rumunia | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 29 |
|
za darmo | |
| 27 Sie 2026 |
|
Rumunia | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 26 Sie 2026 |
![]() |
Rumunia | 21 |
|
za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Rumunia | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 24 Sie 2026 |
|
Rumunia | 34 |
![]() |
koniec kariery | |
| 23 Sie 2026 |
|
Mołdawia | 26 |
|
50 tys. € | |
| 20 Sie 2026 |
![]() |
Nigeria | 20 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 13 Sie 2026 |
|
Rumunia | 22 |
|
50 tys. € |
Kluczowe transfery Universitatea Cluj


Universitatea Cluj bilans transferowy
- +2,9 mln € 2026
- -340 tys. € 2025
- +480 tys. € 2024
- +600 tys. € 2023
- +100 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Universitatea Cluj
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Universitatea Cluj w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Universitatea Cluj trafiło 4 zawodników za łączną kwotę 30 tys. €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 3,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Lukas Pall z Viitorul Cluj za 30 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrei Coubis do Lincoln City za 3 mln €.