Forma w lidze
VPS w tabeli
5. miejsce / 39 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 13 punktów
Strata do 3. miejsca: 9 punktów
Serie w ostatnich meczach
Brak trwających serii
Wyniki u siebie / na wyjeździe
6 pkt
2:2 bramki
0,67 gola/mecz
0 pkt
0:7 bramki
0,00 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy VPS
| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 7 bramek | Finlandia | 24 | pomocnik | 25 | 150 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 5 asyst | Surinam | 24 | pomocnik | 25 | 250 tys. € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 6,85 średnia ocena | Australia | 22 | napastnik | 14 | 100 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 2430 minut | Sierra Leone | 19 | bramkarz | 27 | 150 tys. € |
Skład i oceny VPS w ostatnim meczu 3-4-1-2

Zmiany
- 64' X. Odhiambo → H. Salomaa
- 64' C. Holmelund → J. Muzinga
- 75' J. Turfkruier → Y. Daoussi
- 75' J. Vahtera → S. Lindholm
- 87' A. Raisanen → R. Simpson
VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KuPS
|
22 | 12 | 7 | 3 | 38:23 | 43 |
2
|
Inter Turku
|
22 | 11 | 9 | 2 | 29:16 | 42 |
| ··· | |||||||
5
|
AC Oulu
|
22 | 10 | 4 | 8 | 25:25 | 34 |
6
|
VPS
|
22 | 9 | 6 | 7 | 29:22 | 33 |
7
|
Lahti
|
22 | 9 | 5 | 8 | 26:19 | 32 |
VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Turku
|
27 | 14 | 10 | 3 | 33:18 | 52 |
2
|
HJK Helsinki
|
27 | 14 | 6 | 7 | 49:32 | 48 |
3
|
KuPS
|
27 | 13 | 9 | 5 | 41:26 | 48 |
4
|
Gnistan
|
27 | 11 | 9 | 7 | 40:33 | 42 |
5
|
VPS
|
27 | 11 | 6 | 10 | 31:31 | 39 |
6
|
AC Oulu
|
27 | 11 | 4 | 12 | 30:33 | 37 |
Wyniki VPS
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
VPS
1
Gnistan
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
|
|
08 Paź Koniec
|
HJK Helsinki
6
VPS
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
VPS
0
KuPS
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Terminarz VPS
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 14:00
|
KuPS
VPS
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
|
|
24 Paź 13:00
|
VPS
Inter Turku
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
|
|
28 Paź 17:00
|
AC Oulu
VPS
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Ostatnie transfery VPS
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Sierra Leone |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 12 Sie 2026 |
|
Finlandia |
![]() |
za darmo | |
| 12 Sie 2026 |
|
Finlandia |
|
za darmo | |
| 11 Sie 2026 |
|
Mali |
|
wypożyczenie |
VPS to klub piłkarski z Finlandii występujący w Veikkausliiga (Finlandia). Swoim domowym obiektem jest Lemonsoft Stadion, który może pomieścić 6 000 widzów. Zespół prowadzi Jussi Nuorela.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez VPS?
Klub piłkarski VPS zdobył w swojej historii 4 trofea — 4 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Ligi Finlandii oraz Mistrzostwo Finlandii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski VPS w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do VPS trafiło 13 zawodników, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 150 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Luka Smyth do Notts County za 150 tys. €.
Które miejsce zajmuje VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)?
VPS zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Veikkausliiga (Finlandia) z dorobkiem 39 punktów po 27 kolejkach. Strata do prowadzącego Inter Turku wynosi 13 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 31:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Jak wygląda skład VPS?
W wyjściowym ustawieniu VPS między słupkami staje M. Jalloh, a linię obrony najczęściej tworzą M. Niemi, E. Okereke oraz Y. Daoussi. W środku pola grają K. Kouassivi-Benissan, L. Mane, A. Raisanen, P. Lima oraz S. Lindholm, a za skuteczność w ataku odpowiadają O. Ogunniyi, C. Holmelund. Trener Jussi Nuorela ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Veikkausliiga (Finlandia) i pucharach.
Kiedy VPS gra następny mecz?
Najbliższy mecz VPS to spotkanie z KuPS, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:00 na obiekcie Väre Areena w ramach Veikkausliiga (Finlandia) (play offy).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz VPS?
Ostatni mecz VPS to wygrana z Gnistan 1:0 w Veikkausliiga (Finlandia), 12 października 2026. Bramkę zdobył Odhiambo. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma VPS w tym sezonie?
Bilans VPS w tym sezonie to 27 meczów i wynik 11-6-10 przy 31 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 8 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz VPS w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra VPS w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań VPS
VPS terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 14:00
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Väre Areena Wyjazd | Trudny | |
|
24 Paź 13:00
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Lemonsoft Stadion U siebie | Trudny | |
|
28 Paź 17:00
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Raatin stadion Wyjazd | Trudny | |
|
02 Lis 17:00
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Lemonsoft Stadion U siebie | Trudny | |
|
08 Lis 14:00
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
Mustapekka Areena Wyjazd | Trudny |
Kiedy VPS gra następny mecz?
Najbliższy mecz VPS to spotkanie z KuPS, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:00 na obiekcie Väre Areena w ramach Veikkausliiga (Finlandia) (play offy).
Wyniki VPS w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub VPS w sezonie 2026.
Forma i bramki VPS w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
VPS wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:0 | 3-4-1-2 | 2/5 | 0/1 | |
|
08 Paź Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
6:0 | 3-4-1-2 | 6/10 | 3/3 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
0:2 | 5-4-1 | 10/14 | 5/6 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Ykkonen
|
7:0 | – | 8/13 | 1/2 | |
|
14 Wrz Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:0 | 5-4-1 | 5/7 | 3/5 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Ykkonen
|
1:2 | – | 0/11 | 1/4 | |
|
08 Wrz Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:0 | 3-4-1-2 | 2/10 | 4/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
![]() Ykkonen
|
1:4 | – | – | – | |
|
02 Wrz Koniec
|
Ykkonen
|
6:4 | – | 9/13 | 0/1 | |
|
31 Sie Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), 22. kolejka
|
0:1 | 3-4-1-2 | 4/9 | 0/2 |
VPS ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 3-4-1-2 21 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 3-4-1-2 – w 19 z 27 meczów, ze średnią 1,37 punktu. W pozostałych ustawieniach VPS zdobywa 1,63 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz VPS?
Ostatni mecz VPS to wygrana z Gnistan 1:0 w Veikkausliiga (Finlandia), 12 października 2026. Bramkę zdobył Odhiambo. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
VPS – tabela Veikkausliiga (Finlandia)
Jakie miejsce w tabeli Veikkausliiga (Finlandia) zajmuje VPS w sezonie 2026.
Miejsce VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KuPS
|
22 | 12 | 7 | 3 | 38:23 | 15 | 43 | |
2
|
Inter Turku
|
22 | 11 | 9 | 2 | 29:16 | 13 | 42 | |
3
|
HJK Helsinki
|
22 | 11 | 4 | 7 | 36:27 | 9 | 37 | |
4
|
Gnistan
|
22 | 10 | 6 | 6 | 36:29 | 7 | 36 | |
5
|
AC Oulu
|
22 | 10 | 4 | 8 | 25:25 | 0 | 34 | |
6
|
VPS
|
22 | 9 | 6 | 7 | 29:22 | 7 | 33 | |
7
|
Lahti
|
22 | 9 | 5 | 8 | 26:19 | 7 | 32 | |
8
|
Turku PS
|
22 | 8 | 7 | 7 | 28:23 | 5 | 31 | |
9
|
Ilves
|
22 | 7 | 4 | 11 | 34:37 | -3 | 25 | |
10
|
SJK
|
22 | 4 | 7 | 11 | 25:33 | -8 | 19 | |
11
|
FF Jaro
|
22 | 3 | 6 | 13 | 18:44 | -26 | 15 | |
12
|
Mariehamn
|
22 | 3 | 5 | 14 | 17:43 | -26 | 14 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KuPS
|
22 | 12 | 7 | 3 | 38:23 | 15 | 43 | |
2
|
Inter Turku
|
22 | 11 | 9 | 2 | 29:16 | 13 | 42 | |
3
|
HJK Helsinki
|
22 | 11 | 4 | 7 | 36:27 | 9 | 37 | |
4
|
Gnistan
|
22 | 10 | 6 | 6 | 36:29 | 7 | 36 | |
5
|
AC Oulu
|
22 | 10 | 4 | 8 | 25:25 | 0 | 34 | |
6
|
VPS
|
22 | 9 | 6 | 7 | 29:22 | 7 | 33 | |
7
|
Lahti
|
22 | 9 | 5 | 8 | 26:19 | 7 | 32 | |
8
|
Turku PS
|
22 | 8 | 7 | 7 | 28:23 | 5 | 31 | |
9
|
Ilves
|
22 | 7 | 4 | 11 | 34:37 | -3 | 25 | |
10
|
SJK
|
22 | 4 | 7 | 11 | 25:33 | -8 | 19 | |
11
|
FF Jaro
|
22 | 3 | 6 | 13 | 18:44 | -26 | 15 | |
12
|
Mariehamn
|
22 | 3 | 5 | 14 | 17:43 | -26 | 14 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Turku PS
|
11 | 7 | 2 | 2 | 18:9 | 9 | 23 | |
| 2 |
KuPS
|
11 | 6 | 4 | 1 | 21:14 | 7 | 22 | |
| 3 |
Inter Turku
|
11 | 5 | 5 | 1 | 11:6 | 5 | 20 | |
| 4 |
HJK Helsinki
|
11 | 6 | 2 | 3 | 18:14 | 4 | 20 | |
| 5 |
Gnistan
|
11 | 6 | 2 | 3 | 21:17 | 4 | 20 | |
| 6 |
AC Oulu
|
11 | 6 | 2 | 3 | 12:9 | 3 | 20 | |
| 7 |
Ilves
|
11 | 6 | 1 | 4 | 17:11 | 6 | 19 | |
| 8 |
VPS
|
11 | 5 | 3 | 3 | 18:11 | 7 | 18 | |
| 9 |
Lahti
|
11 | 5 | 3 | 3 | 17:10 | 7 | 18 | |
| 10 |
FF Jaro
|
11 | 3 | 4 | 4 | 14:16 | -2 | 13 | |
| 11 |
SJK
|
11 | 3 | 3 | 5 | 16:15 | 1 | 12 | |
| 12 |
Mariehamn
|
11 | 2 | 4 | 5 | 9:17 | -8 | 10 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Inter Turku
|
11 | 6 | 4 | 1 | 18:10 | 8 | 22 | |
| 2 |
KuPS
|
11 | 6 | 3 | 2 | 17:9 | 8 | 21 | |
| 3 |
HJK Helsinki
|
11 | 5 | 2 | 4 | 18:13 | 5 | 17 | |
| 4 |
Gnistan
|
11 | 4 | 4 | 3 | 15:12 | 3 | 16 | |
| 5 |
VPS
|
11 | 4 | 3 | 4 | 11:11 | 0 | 15 | |
| 6 |
AC Oulu
|
11 | 4 | 2 | 5 | 13:16 | -3 | 14 | |
| 7 |
Lahti
|
11 | 4 | 2 | 5 | 9:9 | 0 | 14 | |
| 8 |
Turku PS
|
11 | 1 | 5 | 5 | 10:14 | -4 | 8 | |
| 9 |
SJK
|
11 | 1 | 4 | 6 | 9:18 | -9 | 7 | |
| 10 |
Ilves
|
11 | 1 | 3 | 7 | 17:26 | -9 | 6 | |
| 11 |
Mariehamn
|
11 | 1 | 1 | 9 | 8:26 | -18 | 4 | |
| 12 |
FF Jaro
|
11 | 0 | 2 | 9 | 4:28 | -24 | 2 |
Miejsce VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Turku
|
27 | 14 | 10 | 3 | 33:18 | 15 | 52 | |
2
|
HJK Helsinki
|
27 | 14 | 6 | 7 | 49:32 | 17 | 48 | |
3
|
KuPS
|
27 | 13 | 9 | 5 | 41:26 | 15 | 48 | |
4
|
Gnistan
|
27 | 11 | 9 | 7 | 40:33 | 7 | 42 | |
5
|
VPS
|
27 | 11 | 6 | 10 | 31:31 | 0 | 39 | |
6
|
AC Oulu
|
27 | 11 | 4 | 12 | 30:33 | -3 | 37 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Turku
|
27 | 14 | 10 | 3 | 33:18 | 15 | 52 | |
2
|
HJK Helsinki
|
27 | 14 | 6 | 7 | 49:32 | 17 | 48 | |
3
|
KuPS
|
27 | 13 | 9 | 5 | 41:26 | 15 | 48 | |
4
|
Gnistan
|
27 | 11 | 9 | 7 | 40:33 | 7 | 42 | |
5
|
VPS
|
27 | 11 | 6 | 10 | 31:31 | 0 | 39 | |
6
|
AC Oulu
|
27 | 11 | 4 | 12 | 30:33 | -3 | 37 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Inter Turku
|
2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | 2 | 6 | |
| 2 |
HJK Helsinki
|
2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | 7 | 6 | |
| 3 |
VPS
|
3 | 2 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | 6 | |
| 4 |
Gnistan
|
3 | 0 | 3 | 0 | 2:2 | 0 | 3 | |
| 5 |
KuPS
|
2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | -1 | 1 | |
| 6 |
AC Oulu
|
3 | 0 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
HJK Helsinki
|
3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | 1 | 5 | |
| 2 |
Inter Turku
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
| 3 |
KuPS
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 4 |
Gnistan
|
2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | 3 | |
| 5 |
AC Oulu
|
2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 0 | 3 | |
| 6 |
VPS
|
2 | 0 | 0 | 2 | 0:7 | -7 | 0 |
Które miejsce zajmuje VPS w tabeli Veikkausliiga (Finlandia)?
VPS zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Veikkausliiga (Finlandia) z dorobkiem 39 punktów po 27 kolejkach. Strata do prowadzącego Inter Turku wynosi 13 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 31:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Statystyki VPS w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki VPS na tle ligi w sezonie 2026.
VPS na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 8,8
- Strzały celne / mecz 4,3
- Asysty / mecz 0,67
- Udane dryblingi / mecz 5,3
- Bramki z rzutów wolnych 1
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,15
- Czyste konta 30%
- Odbiory / mecz 14,5
- Przechwyty / mecz 8,3
- Wybicia / mecz 24,0
- Zablokowane strzały / mecz 3,5
Strzelcy VPS
-
Simon Lindholm 7
-
Luka Smyth 7

-
Oluwaseyi Ogunniyi 2
-
Olavi Keturi 2

-
Xavier Odhiambo 2
-
Antti-Ville Raisanen 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki VPS i rywali według minuty w ostatnich 27 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres VPS to 31–45+ minuta, w której padło 8 bramek. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 7 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu KuPS - VPS Po przerwie pada 42% bramek VPS.Przebieg meczu VPS i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 11 | 8-3-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 14 | 3-1-10 |
| Prowadził do przerwy | 10 | 8-2-0 |
| Remis do przerwy | 8 | 1-4-3 |
| Przegrywał do przerwy | 9 | 2-0-7 |
Gdy VPS otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 8 razy na 11 takich meczów.
Jak padają bramki dla VPS
90% bramek VPS pada z gry. Z karnych odpowiadają za 6% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 3% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
VPS zdobywa w sezonie średnio 1,44 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,20.
Aktualne serie VPS
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 7 meczów
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów VPS, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
VPS wygra mecz KuPS - VPS VPS nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach VPS
- Powyżej 0,5 93%
- Powyżej 1,5 56%
- Powyżej 2,5 37%
- Powyżej 3,5 26%
- Powyżej 4,5 11%
- Powyżej 5,5 7%
W 37% meczów VPS padają co najmniej trzy bramki, a w 44% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu KuPS - VPS Powyżej 2,5 bramki padło w 37% meczów VPS.VPS – faule i karne
- Faule / mecz 14,7
- Faule rywali / mecz 9,8
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
VPS fauluje średnio 14,7 razy na mecz, a wymusza 9,8 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla VPS, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie VPS zdobywa 1,71 punktu na mecz wobec 1,15 na wyjeździe.
VPS wygra mecz KuPS - VPS VPS zdobywa u siebie 57% możliwych punktów, na wyjeździe 38%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 27 meczach VPS ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 42% goli VPS, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 7 z 27 meczów.
VPS wygra drugą połowę meczu KuPS - VPS Drugą połowę VPS wygrywał w 7 z 27 meczów.VPS – strzały
- Celne / mecz 4,3
- Niecelne / mecz 4,5
- Celność strzałów 49%
- Skuteczność (gole / strzały) 13%
- Strzałów na gola 7,7
VPS oddaje 8,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 49% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,7 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu KuPS - VPS VPS oddaje 8,8 strzałów na mecz.VPS – posiadanie piłki
- U siebie 52,7%
- Na wyjeździe 52,2%
- Mecze z posiadaniem > 60% 5 z 27
- Mecze z posiadaniem > 55% 8 z 27
- Najniższe w sezonie 38%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 8 z 27 meczów. Średnio VPS utrzymuje przy piłce 52,4% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 38%.
VPS wygra mecz KuPS - VPS VPS utrzymuje średnio 52,4% posiadania piłki.VPS – podania
- Kluczowe / mecz 8,7
- Dośrodkowania / mecz 18,4
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 65
- Celność długich podań 39%
VPS wymienia średnio 391 podań na mecz przy celności 77%, z czego 8,7 to podania kluczowe.
VPS – czyste konta
- U siebie 5 z 14
- Na wyjeździe 3 z 13
- Stracone / mecz 1,15
- Bez straty do przerwy 52%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 22%
Czyste konto VPS to 30% meczów sezonu (8 z 27), z czego 5 w 14 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu KuPS - VPS Czyste konto VPS zachowuje w 30% meczów.VPS – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 78%
- Pow. 8,5 w meczu 59%
- Pow. 10,5 w meczu 33%
- Rożne u siebie / mecz 4,7
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,9
VPS wykonuje średnio 4,8 rzutów rożnych na mecz wobec 4,4 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 59% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu KuPS - VPS Powyżej 8,5 rożnego padło w 59% meczów VPS.VPS – kartki
- Żółte kartki 51
- Pow. 3,5 kartki w meczu 59%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 30%
- Kartki rywali / mecz 1,6
- Mecze bez kartki 22%
VPS ogląda średnio 1,9 żółtej kartki na mecz, a rywale VPS – 1,6. W sezonie zespół otrzymał 3 czerwone kartki.
VPS według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 2 tabeli | 6 | 1-1-4 | 0,67 | 0,50 | 1,83 |
| Środka tabeli (3–4) | 6 | 1-3-2 | 1,00 | 0,83 | 1,33 |
| Dołu tabeli (5–6) | 3 | 2-0-1 | 2,00 | 2,00 | 0,67 |
Najwięcej punktów na mecz VPS zdobywa z drużynami z dołu tabeli (5–6), najmniej z drużynami z top 2 tabeli.
VPS na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
2.
|
3,00 1,67 | 4,00 1,67 | 0,50 1,33 |
|
3.
|
0,50 1,33 | 0,00 1,00 | 0,50 0,67 |
|
4.
|
1,00 1,50 | 0,67 1,00 | 0,67 1,00 |
|
5.
|
2,00 0,00 | 0,67 0,00 | 0,67 3,50 |
|
6.
|
0,00 1,50 | 1,33 0,50 | 2,33 0,50 |
Ciekawe rekordy w meczach VPS
Skrajne wyniki i osiągnięcia VPS w tym sezonie
- Najwyższa wygrana VPS - AC Oulu 5:1 Veikkausliiga (Finlandia), 23.06.2026
- Najwyższa porażka HJK Helsinki - VPS 6:0 Veikkausliiga (Finlandia), 8.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek VPS - AC Oulu 5:1, Veikkausliiga (Finlandia), 23.06.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 3. minuta Nuorela, VPS - Mariehamn 4:0, Veikkausliiga (Finlandia), 4.07.2026
- Najpóźniejsza bramka 90. minuta Kuek, VPS - Mariehamn 4:0, Veikkausliiga (Finlandia), 4.07.2026
Jakie statystyki ma VPS w tym sezonie?
Bilans VPS w tym sezonie to 27 meczów i wynik 11-6-10 przy 31 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 8 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
VPS – zawodnicy
Jak wygląda kadra VPS w sezonie 2026.
Skład i oceny VPS w ostatnim meczu 3-4-1-2

Zmiany
- 64' X. Odhiambo → H. Salomaa
- 64' C. Holmelund → J. Muzinga
- 75' J. Turfkruier → Y. Daoussi
- 75' J. Vahtera → S. Lindholm
- 87' A. Raisanen → R. Simpson
Kadra VPS
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
23 | Finlandia | 50 tys. € | 73 tys. € | 22 | 81% | 1 | 1 | 1 148' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
21 | Kenia | 450 tys. € | – | 12 | 44% | 2 | 0 | 431' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
23 | Dania | 0 € | – | 11 | 41% | 0 | 1 | 192' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
23 | Finlandia | 0 € | 94 tys. € | 6 | 22% | 0 | 2 | 191' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
22 | Mali | 600 tys. € | 121 tys. € | 3 | 11% | 0 | 0 | 85' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
31 | Senegal | – | 81 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 31 |
![]() |
18 | Finlandia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 37 |
![]() |
17 | Finlandia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 14 |
|
24 | Finlandia | 150 tys. € | 62 tys. € | 25 | 93% | 7 | 0 | 1 631' | 5 | 0 | |||||||
| 7 |
|
24 | Surinam | 250 tys. € | – | 25 | 93% | 1 | 5 | 1 996' | 4 | 0 | |||||||
| 8 |
|
28 | Wyspy Świętego Tomasza i Książęca | 150 tys. € | – | 26 | 96% | 1 | 0 | 2 161' | 7 | 0 | |||||||
| 34 |
|
28 | Finlandia | 200 tys. € | 83 tys. € | 27 | 100% | 1 | 0 | 1 330' | 3 | 0 | |||||||
| 30 |
|
30 | Finlandia | 50 tys. € | 73 tys. € | 20 | 74% | 0 | 0 | 276' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
21 | Finlandia | – | – | 8 | 30% | 0 | 0 | 64' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
![]() |
23 | Finlandia | – | – | 16 | 59% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 19 |
|
27 | Finlandia | 200 tys. € | 83 tys. € | 23 | 85% | 1 | 1 | 1 821' | 1 | 1 | |||||||
| 6 |
|
23 | Nigeria | 200 tys. € | 52 tys. € | 26 | 96% | 0 | 0 | 2 247' | 5 | 2 | |||||||
| 2 |
|
26 | Gwinea Bissau | – | – | 26 | 96% | 1 | 1 | 2 340' | 4 | 0 | |||||||
| 27 |
|
27 | Finlandia | 200 tys. € | 83 tys. € | 25 | 93% | 1 | 3 | 1 713' | 3 | 0 | |||||||
| 23 |
|
32 | Finlandia | 100 tys. € | 62 tys. € | 27 | 100% | 0 | 0 | 1 585' | 2 | 0 | |||||||
| 26 |
|
19 | Nigeria | – | – | 25 | 93% | 2 | 0 | 1 183' | 3 | 1 | |||||||
| 24 |
|
26 | Finlandia | 100 tys. € | 73 tys. € | 26 | 96% | 1 | 1 | 1 295' | 5 | 0 | |||||||
| 3 |
![]() |
28 | Ghana | 125 tys. € | – | 14 | 52% | 0 | 0 | 539' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
24 | Szwecja | 100 tys. € | 36 tys. € | 15 | 56% | 1 | 2 | 557' | 2 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
23 | Finlandia | – | – | 3 | 11% | 0 | 0 | 1' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
18 | – | – | 5 | 19% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 41 |
|
19 | Sierra Leone | 150 tys. € | 26 tys. € | 27 | 100% | 0 | 0 | 2 430' | 2 | 0 | |||||||
| 1 |
![]() |
20 | Finlandia | 50 tys. € | 16 tys. € | 9 | 33% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
21 | Finlandia | 25 tys. € | 21 tys. € | 17 | 63% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
![]() |
19 | Finlandia | – | 10 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry VPS
3,2 mln €
śr. 105 tys. € / zawodnika
Ile VPS wydaje na pensje
1 mln € rocznie
śr. 35 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
12
najliczniej: Finlandia (17 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy VPS w sezonie 2026
VPS wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry VPS
Jak wygląda skład VPS?
W wyjściowym ustawieniu VPS między słupkami staje M. Jalloh, a linię obrony najczęściej tworzą M. Niemi, E. Okereke oraz Y. Daoussi. W środku pola grają K. Kouassivi-Benissan, L. Mane, A. Raisanen, P. Lima oraz S. Lindholm, a za skuteczność w ataku odpowiadają O. Ogunniyi, C. Holmelund. Trener Jussi Nuorela ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Veikkausliiga (Finlandia) i pucharach.
VPS – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub VPS w sezonie 2026.
VPS transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Sierra Leone | 19 |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 12 Sie 2026 |
|
Finlandia | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 12 Sie 2026 |
|
Finlandia | 22 |
|
za darmo | |
| 11 Sie 2026 |
|
Mali | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 11 Sie 2026 |
![]() |
Kenia | 24 |
|
za darmo | |
| 03 Sie 2026 |
|
Finlandia | 23 |
|
za darmo | |
| 31 Lip 2026 |
|
Holandia | 24 |
![]() |
za darmo | |
| 26 Lip 2026 |
![]() |
Australia | 22 |
|
150 tys. € | |
| 09 Lip 2026 |
![]() |
Dania | 23 |
|
za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
|
Kenia | 21 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery VPS
VPS bilans transferowy
- +150 tys. € 2026
- 0 € 2025
- +300 tys. € 2024
Rekordy transferowe w historii VPS
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski VPS w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do VPS trafiło 13 zawodników, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 150 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Luka Smyth do Notts County za 150 tys. €.
VPS – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski VPS? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez VPS?
Klub piłkarski VPS zdobył w swojej historii 4 trofea — 4 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Ligi Finlandii oraz Mistrzostwo Finlandii.