sobota, 3 czerwca 2023
Najnowsze: Roma - Spezia kursy, typy

Bezpieczny zakład w ofercie legalnych bukmacherów

23.03.2023, 19:24
Aktualizacja: 06.04.2023, 22:16
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Czym jest bezpieczny zakład?
  1. Jak korzystać z opcji bezpiecznego zakładu?
 2. Którzy legalni bukmacherzy oferują bezpieczny zakład?
  1. Bezpieczny zakład w STS
  2. Fortuna: zabezpiecz swój zakład
  3. Bezpieczny kupon w LVBET
  4. Super Szansa w Superbet
  5. Bezpieczny zakład Safebet w TOTALbet
 3. FAQ: pytania o bezpieczny zakład
Bezpieczny zakład w ofercie legalnych bukmacherów internetowych

Zakład bezpieczny to propozycja kilku legalnych polskich bukmacherów,  zabezpieczająca internetowe zakłady AKO przez całkowitą przegraną. Umożliwia graczom sięgnięcie po wygraną (oczywiście odpowiednio pomniejszoną) nawet w przypadku błędnie wytypowanego meczu z całego kuponu.

Stawiam bezpieczny zakład
Jeden błąd na kuponie w STS i tak oznacza wygraną

Takich spudłowanych typów nie może być więcej niż jeden, ale gracze są zgodni, że lepsza niższa wygrana z kuponu z jednym "pudłem", niż brak jakiejkolwiek wygranej.

Sprawdziliśmy dla Was, jak kupon bezpieczny działa w praktyce i którzy operatorzy posiadają go w ofercie.

Czym jest bezpieczny zakład?

Bezpieczny zakład, lub bezpieczny kupon (tę nazwę również można spotkać u bukmacherów) to rodzaj zakładu wielokrotnego, który zabezpiecza gracza i pozwala mu na popełnienie jednego błędu podczas typowania wydarzeń sportowych, jednocześnie umożliwiając uzyskanie wygranej od buka.

Dotyczy to kuponów, na których znajduje się duża liczba zdarzeń (z reguły powyżej dziesięciu), ponieważ kurs całkowity na takim zakładzie w zależności od firmy musi osiągnąć poziom w granicach od 100.00 do nawet 200.00.

Oczywiście warunkiem koniecznym do zgarnięcia zysków w postaci wygranych pieniężnych jest to, że poza jednym spudłowanym typem pozostałe pozycje na kuponie akumulowanym muszą być zwycięskie, czyli poprawnie obstawione. W takiej sytuacji gratyfikacja finansowa dla typera zależy od indywidualnej oferty bukmachera, jednak zazwyczaj jest to kilkakrotność zagranej stawki.

Bezpieczny zakłąd - zgarnij wygraną nawet z jednym błędem na kuponie

Należy jednak podkreślić, że jeżeli wszystkie zdarzenia z kuponu zostaną poprawnie wytypowane, to bukmacher wypłaci wygraną na takich samych zasadach jak w przypadku tradycyjnego kuponu AKO. Warto więc korzystać z tych udogodnień bukmacherskich i ubezpieczyć swój zakład na wypadek braku szczęścia w typowaniu.

Jak korzystać z opcji bezpiecznego zakładu?

By zagrać zakład bezpieczny należy spełnić warunki, które stawiają przed nami bukmacherzy. Są to:

 • liczba zdarzeń na kuponie,
 • minimalny/maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia,
 • minimalny kurs całkowity kuponu
 • limit stawki

U niektórych operatorów opcja bezpiecznego zakładu aktywuje się automatycznie po spełnieniu określonych wymogów, a u innych (jak np. w STS), aby postawić zabezpieczony kupon AKO należy zaznaczyć specjalne okienko. Najczęściej wybór ten znajduje się już na kuponie, gdzie dodawane są kolejne typy.

Bezpieczny zakład - ubezpiecz swój kupon przed jednym błędem

Oczywiście aby skorzystać z funkcji zabezpieczenia wielokrotnego zakładu przed przegraną z powodu jednego meczu należy najpierw posiadać aktywne konto gracza u jednego z legalnych operatorów, którzy oferują takie rozwiązania zakładam konto w STS | rejestruję się w TOTALbet. Pamiętajcie o kodzie LEGALSPORT, z którym otrzymacie najlepsze na rynku warunki startowych bonusów online.

Którzy legalni bukmacherzy oferują bezpieczny zakład?

Bezpieczny zakład, który niweluje ryzyko utraty postawionych środków jest dostępny w ofercie pięciu polskich bukmacherów: STS, Fortuna, LVBET, TOTALbet i Superbet.

Zabezpieczam kupon przed Przegraną
Bezpieczny zakład - korzystna opcja bezpiecznego kuponu AKO

Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje, jak działa ta opcja i jakie zasady należy spełnić u poszczególnych buków, aby zabezpieczyć swój zakład przed przegraną z pomocą bezpiecznego kuponu.

Bezpieczny zakład w STS

W STS bezpieczne zakłady dostępne są tylko dla typów przedmeczowych. Niestety obstawiając w wersji LIVE nie będzie można użyć tego zabezpieczenia. Kupon bezpieczny u tego buka można obstawić nie tylko na stronie internetowej, ale też w aplikacji mobilnej. 

Warunki bezpiecznego zakładu w STS:

 • minimalny kurs całkowity kuponu AKO (liczony po rozliczeniu zakładu) to 175.00;
 • maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia na kuponie to 2.00;
 • maksymalna stawka zakładu to 250 złotych;
 • brak minimalnej liczby zdarzeń, a maksymalnie 85 spotkań.
Podgląd na bezpieczny kupon u bukmachera STS Online

Aby zagrać taki kupon w STS należy spełnić wszystkie te warunki i wybrać opcję "Włącz Bezpieczny Zakład" dostępną w dolnej części kuponu, pod stawką (na zdjęciu oznaczone strzałką).

W momencie, gdy jedno zdarzenie na zakładzie zostanie rozliczone jako przegrane, gracz uzyskuje wygraną w kwocie 10-ciokrotności zagranej stawki (liczonej według wzoru 10 x stawka x 0,88). Zatem maksymalna wygrana z bezpiecznego kuponu w STS wynosi 2200 zł, przy założeniu, że wszystkie selekcje oprócz jednego typu będą trafione i stawce 250 zł. 

Fortuna: zabezpiecz swój zakład

Typerzy preferujący długie taśmy mogą je zabezpieczyć również w Fortunie - ten operator ma w ofercie funkcję bezpiecznego zakładu akumulowanego. Podobnie jak w STS, zakład bezpieczny w Fortunie przeznaczony wyłącznie dla selekcji pre-match. Dodatkowo nie może być łączony z Superofertą+, Hitem Dnia ani z żadnymi innymi bonusami kursowymi takimi jak np. Bonusy AKO czy grą bez podatku Happy Hours +14%.

Warunki bezpiecznego zakładu w Fortunie:

 • minimalny całkowity kurs bezpiecznego zakładu to 100.00;
 • maksymalny kurs jednego zdarzenia na kuponie 3.50;
 • maksymalna stawka zakładu wynosi 200 złotych;
 • brak górnego limitu liczby zdarzeń na bezpiecznym kuponie.
Podgląd bezpiecznego zakładu AKO w Fortunie Zakłady Bukmacherskie

Po spełnieniu wszystkich powyższych wymagań normalny kupon AKO z automatu zmieni się na kupon bezpieczny, co będzie widoczne w górnej części zakładu online. Jeżeli tylko jedno spośród wszystkich zdarzeń rozstrzygnie się innym wynikiem niż typuje gracz, bukmacher Fortuna zwróci na konto pięciokrotność stawki, pomniejszoną o podatek.

Aby obliczyć ile w takim przypadku wyniesie wygrana wystarczy pomnożyć 5 x stawka x 0,88. Dlatego maksymalny zwrot przy stawce 200 złotych wyniesie dokładnie 880 zł. Co ważne, kupon typu Bezpieczny nie może też być wcześniej wypłacony za pomocą Early Cash out. Więcej o bezpiecznym zakładzie od Fortuny znajdziecie tutaj.

Bezpieczny kupon w LVBET

Licencjonowany bukmacher LVBET w swojej propozycji bonusów posiada bezpieczny zakład, który aktywuje się już od czterech zdarzeń na kuponie. W promocji biorą udział zakłady kombi, których czas postawienia zakładu oraz wszystkie selekcje zawierają się w ciągu jednego tygodnia (od poniedziałku 00:01 do niedzieli 23:59).

Aby móc postawić bezpieczny zakład w LVBET należy zapisać się do promocji (koniecznie w każdy poniedziałek) poprzez kliknięcie przycisku "BIORĘ UDZIAŁ".

Warunki bezpiecznego zakładu w LVBET:

 • kupon musi składać się z przynajmniej czterech typów;
 • minimalna stawka zakładu to 20 złotych;
 • minimalny kurs ważnego zakładu kombinacyjnego wynosi 3.00 (bez podwyższenia LV Kombi Boost);
 • wszystkie typy muszą zostać rozliczone przed końcem danego tygodnia.
Bezpieczny zakład w LV BET Zakłady Sportowe

Zwrot stawki w postaci bonusu do 50 złotych będzie przysługiwał obstawiającemu jeżeli jedno z wydarzeń na postawionym kuponie będzie nietrafione, a wszystkie pozostałe zostaną wytypowane poprawnie. Przyznany bonus, który będzie aktywny przez 30 dni podlega 3-krotnemu wymogowi obrotu, po minimalnym kursie 1.75.

Gracz, aby samodzielnie wykorzystać bonus musi wybrać na kuponie przycisk “Użyj bonusu”. Z promocji wyłączone są zakłady rozliczone przez opcję Cash-Out, a także zakłady systemowe, Player Bets czy sporty wirtualne.

Super Szansa w Superbet

Na pomyłkę podczas typowania wydarzeń sportowych mogą sobie pozwolić także gracze korzystający z usług cenionego buka Superbet. Warszawski operator posiada w swojej ofercie promocję pod nazwą Super Szansa, dzięki której jeden błąd nie przekreśla całego kuponu. Co ważne, bonus ten jest dostępny póki co jedynie w punktach naziemnych.

Warunki bezpiecznego zakładu w Superbet:

 • kupon musi się składać z minimum 11 zdarzeń;
 • kurs minimalny pojedynczego typu to 1.30;
 • brak maksymalnej stawki zakładu;
 • dostępny tylko w punktach stacjonarnych.
Pomyłka nie przekreśla szans na zwycięstwo - Super Szansa w Superbet

Po tym jak wszystkie spotkania na kuponie zostaną rozstrzygnięte i okaże się, że tylko jeden mecz został błędnie obstawiony to bukmacher Superbet wypłaci typerowi 10% wygranej z 10 poprawnie wytypowanie zdarzeń. Wygrana obliczana jest na podstawie wzoru: potencjalna wygrana / kurs nietrafionego spotkania / 10.

Ale to nie wszystko, ponieważ sponsor piłkarzy Górnika Zabrze posiada w swoim asortymencie również ciekawą opcję Super Przewaga, która dodatkowo zabezpiecza graczy, gdy postawiona drużyna osiągnie określoną przewagę w meczu. Więcej o tej promocji przeczytacie tutaj.

Bezpieczny zakład Safebet w TOTALbet

W TOTALbet akcja promocyjna z zabezpieczeniem przed porażką z powodu jednego spudłowanego meczu udostępniana jest cyklicznie co jakiś czas z przerwami. Tradycyjny kupon AKO automatycznie przekształci się w bezpieczny po spełnieniu trzech prostych warunków.

Warunki bezpiecznego zakładu w TOTALbet:

 • minimalna liczba zdarzeń na kuponie to 10;
 • minimalny kurs pojedynczego zdarzenia na kuponie to 1.20;
 • minimalna stawka bezpiecznego zakładu to 10 złotych.
Bezpieczny zakłady Safebet w TOTALbet Online

Promocja Safebet powoduje, że gracze w razie niepowodzenia przy typowaniu internetowych zakładów nie zostaną z niczym. W sytuacji, gdy tylko jedno zdarzenie okaże się nietrafione, TOTALbet zwróci na saldo depozytowe całość zainwestowanych w kupon pieniędzy, czyli stawkę zakładu, spełniającego warunki.

FAQ: pytania o bezpieczny zakład

1️⃣ Czym jest bezpieczny zakład?

Bezpieczny zakład powoduje, że typer może zabezpieczyć swój zakład przed stratą zainwestowanych funduszy i uzyskać wygraną przy jednym błędnie wytypowanym zdarzeniu na kuponie AKO. Jej wysokość uzależniona jest od zapisów regulaminowych u danego bukmachera mającego tę opcję w swojej ofercie.

2️⃣ Którzy legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie funkcję bezpiecznego kuponu?

Funkcja bezpiecznego zakładu jest dostępna u pięciu koncesjonowanych bukmacherów online: w STS, Fortunie, LV BET, Superbet oraz TOTALbet.

3️⃣ Jak uruchomić opcję bezpieczny kupon online?

Podstawowym warunkiem jest posiadanie aktywnego konta gracza u bukmachera, który oferuje funkcje bezpiecznych zakładów. U niektórych operatorów bezpieczny zakład aktywuje się automatycznie po spełnieniu prostych warunków regulaminowych, a u innych z kolei należy zaznaczyć tę opcję bezpośrednio na kuponie.

4️⃣ Czy Bezpieczny Kupon posiada limit wygranej?

Każdy bukmacher indywidualnie ustala górny limit wygranej pieniężnej z bezpiecznego zakładu AKO. W STS najwyższa wygrana wynosi 2200 zł, w Fortunie jest to 880 zł, a w Superbet potencjalna wygrana wynosi 10% potencjalnej wygranej z 10 poprawnie wytypowanie zdarzeń na kuponie.

5️⃣ Czy wygraną z bezpiecznych zakładów trzeba dodatkowo obrócić?

Nie, wszystkie wygrane z bezpiecznego kuponu są przekazywane przez bukmacherów jako środki pieniężne bezpośrednio na konto depozytowe, które można od razu przeznaczyć na kolejne zakłady lub też wypłacić na rachunek bankowy. Wyjątek stanowią tylko bezpieczne zakłady będące zarazem jako akcje promocyjne, wtedy obrót będzie raczej konieczny (np. w LV BET).

Komentarze (0)
Bezpieczny zakład w ofercie legalnych bukmacherów
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Co to jest bukmacher?
Co to jest bukmacher?
5200
116
Wgłębiając się w świat zakładów wzajemnych warto zacząć od podstaw, a więc od objaśnienia najważniejszych terminów, związanych z zakładami bukmacherskimi. A jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiedź na pytanie, co to tak w ogóle jest ten cały bukmacher? 
Jak szybko bukmacherzy rozliczają zakłady online?
Jak szybko bukmacherzy rozliczają zakłady online?
396
31
Jednym z ważniejszych elementów w internetowych zakładach bukmacherskich jest szybkie i bezproblemowe rozliczanie zawartych przez graczy kuponów. To właśnie od tego zależy, kiedy obstawiający otrzymają pieniądze na konto. Sprawdziliśmy ile czasu na rozliczenie kuponów online potrzebują poszczególni bukmacherzy posiadający koncesję Ministerstwa Finansów.
Źle rozliczony zakład - jak złożyć reklamację u bukmachera?
Źle rozliczony zakład - jak złożyć reklamację u bukmachera?
523
41
Obstawianie zakładów bukmacherskich może prowadzić do powstania konfliktów między graczem, a podmiotem oferującym legalne zakłady wzajemne przez Internet. Wiele sytuacji spornych można jednak bardzo szybko rozwiązać, ale niekiedy konieczne może okazać się złożenie oficjalnej reklamacji u bukmachera. Jak w takim przypadku wyglądają procedury u poszczególnych firm bukmacherskich? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.
Jak bukmacherzy rozliczają przełożony mecz?
Jak bukmacherzy rozliczają przełożony mecz?
989
47
Rozliczenie przełożonego meczu ma wielkie znaczenie w kontekście regularnego obstawiania zakładów bukmacherskich. Dlatego też sprawdziliśmy, jak koncesjonowani bukmacherzy rozliczają kupony sportowe obejmujące spotkania, które zostały z rożnych względów przełożone.
Jaki polski bukmacher za granicą?
Jaki polski bukmacher za granicą?
2264
29
Planujesz zagraniczny wyjazd i chcesz w tym czasie obstawiać zakłady bukmacherskie? A może na stałe mieszkasz w innym kraju? Sprawdź, czy możesz stawiać internetowe kupony u polskich operatorów przebywając za granicą.
Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?
Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?
1299
69
Tenisowy krecz u legalnych bukmacherów rozliczany jest zazwyczaj jako zwrot stawki po kursie 1.00. To oznacza, że gracz który postawił na taki typ nic nie traci, ale też nic nie zyskuje. Na kuponach AKO, zawierających mecz zakończony kreczem, taki typ ma charakter neutralny, choć oczywiście wpływa na wysokość wygranej z kuponu. Sprawdziliśmy, jakie są zasady rozliczania kreczu u topowych bukmacherów internetowych w Polsce.
Co warto obstawiać w Fortuna?
Co warto obstawiać w Fortuna?
3653
141
Fortuna to jeden z najdłużej działających operatorów na naszym rynku. W 2012 roku firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie w Polsce działalności przez internet i od tego czasu stale powiększa ona swój zasięg. Jakie typy są najlepsze u bukmachera Fortuna? Które zakłady online z oferty tego buka są najbardziej dochodowe? Co warto grać na kuponach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku.
Jak obstawiać żużel w Superbet
Jak obstawiać żużel w Superbet
450
13
W Polsce żużel darzony jest szczególną sympatią i to nie tylko przez miłośników ryku motocykli, ale także amatorów obstawiania. W związku z tym czarny sport w chwili obecnej stanowi swego rodzaju must have każdego renomowanego bukmachera. Do grona tego zalicza się także Superbet, który dla swoich klientów przygotował całą gamę niezwykle intratnych żużlowych selekcji wzajemnych. Chcecie wiedzieć co dokładnie obejmują i na które szczególnie warto zwrócić uwagę? Jeżeli tak, to ten tekst jest właśnie dla Was.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.