wtorek, 3 października 2023
Najnowsze: Gdzie oglądać Marsylia - Le Havre (08.10.2023, godz. 13:00). Transmisja online, stream LIVE

Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?

Jak koncesjonowani operatorzy zakładów wzajemnych rozliczają krecz w meczach tenisa ziemnego?

Korzystne zasady rozliczania kreczu + szeroka oferta na tenis
Spis treści
Rozwiń
 1. Czym jest krecz w tenisie ziemnym?
 2. Jak bukmacherzy rozliczają krecz?
  1.  Tenisowy krecz w STS - rozliczenie zakładu
  2.  Jak krecz rozlicza Fortuna?
  3.  Krecz w TOTALbet - jak jest rozliczany?
  4.  Jak forBET rozlicza krecz?
  5.  Superbet - jak rozliczyć krecz?
  6.  Krecz w Betclic Online - rozliczenie zakładu
  7.  Jak rozliczyć krecz w BETFAN?
  8. Noblebet: krecz = zwrot
 3. Tenisowe promocje bukmacherskie
  1.  Premie od wpłaty na tenis ziemny
  2.  Tenisowe zakłady bez ryzyka przegranej
  3.  Obstawianie tenisa za darmowe freebety
  4.  Zakłady na tenis bez podatku 12%
 4. FAQ: pytania graczy o krecz w tenisie
Pakiet powitalny na typowanie tenisa ziemnego
 • Zakład bez ryzyka 3500 zł (cashback)
 • Bonus 200 zł za wpłatę (100% od depozytu)
 • Freebet 34 zł od depozytu i za apkę

3754 zł

Krecz to stosunkowo częste zjawisko w tenisie ziemnym, dlatego z takim rozstrzygnięciem meczu musi się liczyć każdy typer, który na swoich internetowych kuponach gra selekcje na tenis.

 

Jak legalni bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie ziemnym?

W praktyce przerwanie spotkania poprzez krecz będzie oceniany przez typujących dwutorowo -  na korzyść lub niekorzyść gracza. Może on poprzez zwrot stawki pozbawić gracza części wygranej lub wręcz przeciwnie - uratować jego kupon akumulowany przed przegraną i stratą zainwestowanej gotówki w zakład z bukiem.

Obstawiam tenis ziemny
Korzystam z przejrzystych zasad rozliczania kreczu

Dlaczego? Otóż korzystnie będzie w przypadku, gdy zawodnik na którego postawiliśmy gra słabo i jego porażka w meczu jest bardzo blisko, co może "położyć" nasz kupon AKO, zawierający typ na tego zawodnika. Wówczas krecz może sprawić, że kupon nie będzie przegrany i poprzez zwrot kursu tego zdarzenia otrzymujemy jakby drugą szansę od bukmachera.

Z kolei na niekorzyść obstawiającego będzie sytuacja, gdy zawodnik na którego postawimy gra bardzo dobrze, pewnie zmierza do zwycięstwa w pojedynku i nasz typ jest blisko zaświecenia się na zielono, aż nagle przeciwnik nie jest w stanie grać dalej i wycofuje się z gry. Taki krecz doprowadzi do korekty kursu zdarzenia na 1.00 i pomniejszenie zarobku z tytułu wygranej.

Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od tego jak dany bukmacher rozliczy pojedynek, w którym wystąpi krecz jednego z zawodników. O tym decydują również niuanse takie jak np. moment wystąpienia kreczu, które szczegółowo rozpisujemy w naszym tekście.

Czym jest krecz w tenisie ziemnym?

Choć tenis ziemny nie należy do sportów kontaktowych, to w trakcie wielogodzinnego pojedynku tenisiści są narażeni na różnego rodzaju urazy. W przypadku wystąpienia kontuzji mamy do czynienia z tzw. kreczem.

Krecz to termin przypisany wyłącznie do tenisa ziemnego i oznacza poddanie, wycofanie się z meczu przez jednego z zawodników z powodu kontuzji uniemożliwiającej dalszą grę na korcie. Gdy dojdzie do kreczu, wówczas za zwycięzcę pojedynku automatycznie uznaje się przeciwnika.

1
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.7
2
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.6
3
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.8

Oczywiście zanim dojdzie do takiej sytuacji, zawodnikom przysługują jeszcze przerwy medyczne (medical time out), które trzeba zgłosić do sędziego głównego. W czasie takiej przerwy sportowiec korzysta z pomocy lekarza, który ocenia jak poważny jest uraz. Po konsultacji tenisista może wrócić na kort i grać dalej lub też ogłosić krecz, ostatecznie poddając mecz.

Jak bukmacherzy rozliczają krecz?

Bukmacherzy zwykle rozliczają krecz w tenisie ziemnym jako zwrot stawki z kursem 1.00. Zbliżone zasady rozliczania kreczu znajdziemy w STS, Fortunie, forBET czy Superbet. Znaczenie ma jednak np. moment wystąpienia kreczu, dlatego warto wiedzieć, jakie są szczegółowe zasady rozliczania takiego wydarzenia u każdego z buków.

Dlaczego zasady rozliczania kreczu przez poszczególnych bukmacherów są takie ważne? Ponieważ zakłady na tenis cieszą się wśród graczy ogromnym zainteresowaniem i każdego dnia typerzy zawierają setki kuponów, na których znajdują się pojedynki najlepszych tenisistów globu. Sposób rozliczenia kreczu ma realny wpływ na wygrane z tenisowych kuponów, dlatego przed przystąpieniem do typowania zakładów na tenis u danego buka warto sprawdzić, według jakich zasad rozlicza on krecz.

 Tenisowy krecz w STS - rozliczenie zakładu

Oficjalny sponsor piłkarskiej reprezentacji Polski czy Lecha Poznań mecze z kreczem rozlicza na bardzo przejrzystych zasadach. W sytuacji, gdy pojedynek tenisowy zakończy się kreczem któregoś z zawodników, wszystkie typy zakładów zostaną anulowane/zwrócone, za wyjątkiem tych zakładów, które zostały już rozstrzygnięte w czasie trwania meczu do momentu przerwania zdarzenia.

W STS zakłady na tenis możesz obstawiać za darmo
STS Zakłady Bukmacherskie

Darmowy bonus za 6 zadań i 3 depozyty 

60 zł

STS kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT

Przykładowo, zakłady na wynik pierwszego seta lub liczbę gemów w pierwszym secie będą ważne pod warunkiem zakończenia pierwszego seta. Stawki z anulowanych w takich okolicznościach zakładów zostaną zwrócone, czyli zweryfikowane po kursie 1.00. W przypadku postawienia zakładu dwu drogowego na zwycięstwo w meczu 12, krecz będzie zawsze rozliczany jako zwrot bez względu na moment jego wystąpienia.

 Jak krecz rozlicza Fortuna?

Jeden z najbardziej doświadczonych bukmacherów w Polsce, czyli Fortuna, podchodzi do tematu kreczu w tenisie bardzo podobnie jak STS. Zakłady zostaną zwrócone w stawce, czyli uznane za nieważne, w przypadku gdy doszło do przedwczesnego zakończenia wydarzenia poprzez krecz za wyjątkiem zdarzeń, które są rozstrzygnięte i można wskazać konkretny typ. Np. typ 1 set. do trzech gemów - jeżeli spotkanie zostało przerwane, a jeden z zawodników ma już na swoim koncie wygrane trzy gemy, zakład pozostaje ważny.

Zakład

Wśród typów za które otrzymamy zwrot stawki w Fortunie są m.in.: mecz, dokładny wynik, handicap gemowy w meczu, ilość setów w meczu czy więcej asów/podwójnych błędów. Co ciekawe katowicki operator umożliwia wybór zakładu na zwycięzcę spotkania (krecz=brak zwrotu) oraz chyba jako jedyny w stawce rezultat (dwutorowy) meczu razem z kreczem.

 Krecz w TOTALbet - jak jest rozliczany?

Sprawę z kreczem w tenisie ziemnym jasno rozwiązuje także licencjonowany bukmacher TOTALbet. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie do Regulaminu zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć internetową przez TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., jeżeli mecz się rozpoczął, lecz nie został dokończony z jakiegokolwiek powodu (np. krecz, dyskwalifikacja), wszystkie zakłady na ten mecz zostaną zwrócone.

Jak rozliczyć tenisowy krecz u bukmachera TOTALbet

Jeżeli zdarzenie pochodzi oferty przedmeczowej krecz jest rozliczany jako zwrot. Z kolei dla zdarzeń z oferty LIVE, w przypadku kreczu (zawodnik rezygnuje z gry przed zakończeniem meczu) wszystkie dotyczące go zakłady, które nie zostały jeszcze rozstrzygnięte rozliczone zostają jako zwrot stawki po kursie 1.00.

 Jak forBET rozlicza krecz?

Reguły rozliczania tenisowego kreczu w forBET są niemal identyczne jak u innych wyżej przedstawionych polskich bukmacherów. W przypadku rozpoczęcia meczu, który jednak nie został zakończony, właśnie z powodu kreczu i kontuzji zawodnika, wszystkie typy odnoszące się do tego meczu/seta będą przez bukmachera anulowane za wyjątkiem tych, których wynik będzie znany przed czasem przerwania meczu, np. poniżej/powyżej 19.5 gemów w meczu.

forBET Zakłady Bukmacherskie: jak rozliczyć krecz?

Zakłady na pierwszy/drugi set będą rozliczone pod warunkiem, że pierwszy/drugi set zostaną w całości rozegrane tzn. zakończą się wynikiem np. 6:2, 6:4, 3:6, 6:7 (sprawdź jak obstawiać tenis w forBET).

 Superbet - jak rozliczyć krecz?

Krecz w Superbet rozliczany jest według podobnego wzoru, jaki stosuje konkurencja. W sytuacji gdy mecz tenisa rozpocznie się, ale nie jest zakończony - wszystkie typy zakładów zostaną anulowane, z wyjątkiem tych zakładów, które zostały już rozstrzygnięte w czasie trwania meczu do momentu przerwania zdarzenia. Na przykład: zakład na zwycięzcę pierwszego seta będzie ważny pod warunkiem zakończenia pierwszego seta - nastąpi zwrot Stawki z anulowanych zakładów.

Pakiet na typowanie tenisa ziemnego w Superbet
 • Zakład bez ryzyka 3500 zł (cashback)
 • Bonus 200 zł za wpłatę (100% od depozytu)
 • Freebet 34 zł od depozytu i za apkę

3754 zł

Jedyną różnicę Superbet w porównaniu do innych buków widać gdy selekcje, które w momencie przerwania zdarzenia, nie były jeszcze rozstrzygnięte, ale biorąc pod uwagę zasady gry w tenisa rozstrzygnąć się mogły w jeden możliwy sposób - również pozostają ważne. Na przykład, w zakładzie na liczbę gemów w 1. secie z granicą 8,5 gema, jeżeli mecz został przerwany w 1. secie przy stanie 3:3, wygrywającym typem będzie typ na +8,5 gema, a typ -8,5 gema będzie przegrany, gdyż minimalną możliwą liczbą gemów w 1. secie ze stanu 3:3 jest 9 gemów (wynik 6:3).

 Krecz w Betclic Online - rozliczenie zakładu

Zagraliście na mecz tenisa ziemnego w Betclic i w tym spotkaniu doszło do kontuzji jednego z zawodników? Jeżeli przydarzy Wam się krecz u operatora Betclic, to bukmacher zazwyczaj zwróci stawkę zakładu, lecz działa na bardzo zbliżonych zasadach jak Superbet. W  przypadku wystąpienia kreczu wszystkie wydarzenia zostaną rozliczone po bezwarunkowym ich określeniu, np. te wydarzenia, dla których wynik jest znany i nie może ulec zmianie niezależnie od tego co wydarzy się w pozostałej części meczu.

Zakłady bukmacherskie Betclic
BETCLIC: jak rozliczać krecz w tenisie ziemnym?
 
Zwrot środków na konto depozytowe

Dla zobrazowania: w meczu Igi Świątek z Ons Jabeur w 1. secie jest 4:3 dla Świątek i w tym momencie Jabeur kończy grę z powodu kontuzji. Zakład +6.5 gema w 1. secie zostanie rozliczony jako wygrany, zaś -6.5 jako przegrany. Z kolei typ powyżej/poniżej linii 7.5 gema zostanie anulowany i nastąpi zwrot. Wyścig do 4 gemów - typ na Światek będzie wygrany, typ na Jabeur przegrany. Wyścig do 5 gemów - zakład zostanie anulowany. Podobnie sprawa wygląda z handicapem, typ Świątek -3.5 gema w 1. secie będzie uznany jako przegrany, ponieważ maksymalny wynik w tej partii to 6:3 dla Świątek (wynik po handi 2,5:3)

 Jak rozliczyć krecz w BETFAN?

Jeżeli podczas typowania internetowych zakładów na tenis w BETFAN wystąpi krecz, to rozwiązanie sprawy z rozliczeniem typu jest tu bardzo klarowne. W przypadku niezdolności jednego z zawodników do gry, takie zakłady są z reguły rozliczane jako zwrot stawki, tj. po kursie 1.00. Według podstawy regulaminowej bukmachera, zakłady obejmujące zdarzenia tenisowe, które zostały przerwane wskutek kontuzji i tym samym braku możliwości dokończenia takiego meczu (tzw. krecz), zostają unieważnione, za wyjątkiem zakładów dotyczących tego zdarzenia, które zostały już definitywnie rozstrzygnięte.

Jak rozliczyć krecz w BETFAN?

Warto dodać, że unieważniane są te zakłady, które nie zostały rozstrzygnięte w momencie przerwania gry, czyli dla przykładu jeśli krecz wystąpi w trzecim secie, zakłady obejmujące pierwszy i drugi set są normalnie przez bukmachera rozliczane.

Noblebet: krecz = zwrot

Pochodząca z Dąbrowy Górniczej spółka bukmacherska Noblebet również nie wprowadziła skomplikowanego systemu rozliczania zakładów po wystąpieniu kreczu w meczu tenisa ziemnego. Bukmacher zwróci stawkę naszego zakładu z typem na zwycięstwo w meczu, jeśli jeden z zawodników nie będzie w stanie dokończyć meczu.

Z kolei w przypadku obstawiania na kuponie zdarzeń, które zakończyły się i są rozstrzygnięte przed poddaniem spotkania przez któregoś z tenisistów, pozostaną one ważne i wiążące w rozliczeniu. Reasumując, w Noblebet, podobnie jak u innych operatorów zwrot nastąpi wtedy, gdy zakład z przerwanego pojedynku wciąż jest "w grze" i w teorii możliwe jest jeszcze dowolne rozstrzygnięcie podtypu online.

Tenisowe promocje bukmacherskie

Odkładając na chwilę na bok temat kreczu w tenisie ziemnym warto zwrócić również uwagę na akcje promocyjne, jakie na tę popularną dyscyplinę udostępniają bukmacherzy. Każdy legalnie działający bukmacher ma w swojej bazie atrakcyjne promocje dedykowane właśnie pod tenis ziemny.

Co więcej, przy użyciu kodu premiowego LEGALSPORT pakiety powitalne do wykorzystania na tenis zostaną powiększone do maksymalnych wartości, co da Wam więcej kasy na typowanie tenisa.

 Premie od wpłaty na tenis ziemny

Bonusy od depozytu to doskonałe rozwiązanie dla graczy, którzy preferują obstawianie tenisa po wysokich stawkach. Grając tenisowe pojedynki za naprawdę konkretne sumy powinniście zainteresować się propozycją kilku czołowych bukmacherów.

Pod względem wysokości premii za depozyt najlepszym bukmacherem będzie TOTALbet, który po rejestracji z kodem przekaże na Wasze konto bonus 100% od depozytu 5000 zł. Kolejnym TOP bukmacherem z premią od wpłaty na tenis jest LVBET, gdzie będziecie mogli liczyć na bonus w wysokości 2000 zł.

Pakiet z najwyższym bonusem od wpłaty na typowanie tenisa
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • Podwojenie depozytu do max. 5000 zł
 • Paczka freebetów 39 zł za rejestrację
 • Zakład bez ryzyka 200 zł
 • Mega nielimitowana gra bez podatku

5239 zł

TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
TOTALbet kod promo: LEGALSPORT

Z porównywalną ofertą wychodzą też Noblebet oraz forBET, którzy na start zagwarantują Wam zastrzyk dodatkowej gotówki w kwocie odpowiednio 1500 zł (w ramach dwóch depozytów) i 2080 zł, obejmujący jedną realizację wpłaty.

Z kolei rejestracja konta gracza w STS z kodem LEGALSPORT sprawi, że do wykorzystania na mecze turniejowe ATP czy WTA będziecie mieli 1500 zł extra z trzech depozytów.

 Tenisowe zakłady bez ryzyka przegranej

Dużym powodzeniem u typujących, szczególnie u początkujących cieszą się także zakłady bez ryzyka, które zabezpieczają pierwsze tenisowe kupony przed stratą pieniędzy w przypadku nietrafionych typów.

Jeśli chodzi o możliwość typowania zakładów na tenis bez ryzyka przegranej, to w całej stawce polskich buków online bardzo mocno wyróżnia się Superbet, oferujący mega atrakcyjny  3500 zł, który opiewa na astronomiczną kwotę bonus bez ryzyka. Bardzo atrakcyjne oferty na grę bez ryzyka znajdziemy też w forBET i STS.

Na granie bez ryzyka utraty własnych funduszy mogą liczyć także użytkownicy Fortuny i BETFAN, gdzie w ofercie powitalnej z kodem LEGALSPORT znajduje się cashback o wartości 600 zł. Pełen wykaz bukmacherów z zakładami bez ryzyka.

 Obstawianie tenisa za darmowe freebety

Kolejnym benefitem po rejestracji profilu typera z kodem LEGALSPORT są darmowe zakłady na tenis. Są to raczej małe kwoty pieniężne jakie bukmacherzy przekazują swoim użytkownikom w celu zachęcenia ich swoją ofertą.

Freebet za darmo u bukmacherów z kodem LEGALSPORT
Superbet Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet 34 zł od depozytu 50 zł
 • +20 zł ekstra bez depozytu - za apkę
 • Obrót bonusem: nie wymagany

54 zł

Freebet SuperBet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
SuperBet kod promo: LEGALSPORT
Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Darmowy bonus na konto (Fortuna Klub Plus)
 • Obrót bonusem: nie wymagany
 • Dodatkowy freebet 10 zł za depozyt min. 1 zł

30 zł

Freebet Fortuna kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Fortuna kod promo: LEGALSPORT
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • darmowe zakłady za rejestrację

39 zł

Freebet TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • minimalny kurs całkowity kuponu 2.00
 • min. zagrany depozyt 50 zł
 • czas na obrót: nie ma

Prześlij maila z tematem "forBET bonus 30 zł"
na adres: bonus [@] legalsport.pl

30 zł

Freebet forBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
forBET kod promo: LEGALSPORT
Fuksiarz Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet za pobranie aplikacji,
 • Minimalna wpłata 25 zł.

50 zł

Freebet Fuksiarz kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Fuksiarz kod promo: LEGALSPORT
LVBET Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet za rejestrację
 • Obrót: 2x

20 zł

Freebet LVBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
LVBET kod promo: LEGALSPORT
Go+Bet Zakłady Bukmacherskie
 • Darmowy zakład za depozyt 100 zł
 • Premia bez depozytu 25 zł
 • Min. kurs kuponu 3.00, selekcji 1.40

125 zł

Freebet Go+Bet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Go+Bet kod promo: LEGALSPORT
eToto Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet za aplikację
 • Aktywacja po 3 pełnym depozycie

222 zł

eToto kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
eToto kod promo: LEGALSPORT
PZBuk Zakłady Bukmacherskie
 • Darmowy zakład na start na 23 zł
 • Freebet po pierwszej wpłacie
 • Bardzo proste warunki regulaminowe

23 zł

Freebet PZBuk kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
PZBuk kod promo: LEGALSPORT

Oczywiście my gorąco zachęcamy Was do korzystania z tych propozycji, ponieważ nie trzeba niczego inwestować i tak naprawdę nie ma nic do stracenia - można tylko zyskać.  Poniżej prezentujemy Wam wykaz freebetów jakie zupełnie za darmo oferują firmy zajmujące się organizacją zakładów wzajemnych przez Internet.

 Zakłady na tenis bez podatku 12%

Na koniec warto też zwrócić szczególną uwagę na promocję, która w serwisach bukmacherskich pojawia się dość regularnie. Mamy na myśli tutaj grę bez podatku obejmującą zakłady na tenis ziemny, gdzie wygrana z kuponów akumulowanych będzie wyższa aż o 14%. Kto w tej kwestii wyróżnia się najbardziej.

Na pierwszym planie z pewnością będzie forBET, czyli oficjalny partner Polskiego Związku Tenisowego, który praktycznie na każdy większy turniej wrzuca do zakładki z promocjami grę bez podatku na mecze tenisa. Przykładem może być m.in. Tenis bez podatku w forBET czy możliwość obstawiania tenisa bez podatku dopóki Iga w grze. Podobnych dodatków do wygranych możecie szukać też w TOTALBET (Gra bez podatku w TOTALbet), w Fortunie (Happy Hours) oraz w Betcris, który promuje Totalny Zwrot Podatku.

FAQ: pytania graczy o krecz w tenisie

1️⃣ Co oznacza krecz w tenisie?

Termin krecz to inaczej poddanie meczu lub też wycofanie się z meczu przez zawodnika z powodu kontuzji, która uniemożliwia dalszą grę. Tenis ziemny to sport indywidualny, dlatego też nie ma możliwości wymiany kontuzjowanego tenisisty na innego gracza. W przypadku wystąpienia kreczu mecz singlowy czy też deblowy zostaje zakończony.

2️⃣ Jak bukmacherzy rozliczają krecz?

Zdecydowana większość koncesjonowanych operatorów zakłady z kreczem rozlicza jako zwrot stawki, modyfikując pojedynczy kurs zdarzenia na 1.00. Oczywiście zwrot nie dotyczy wszystkich typów postawionych w ramach danego meczu. W zależności od momentu wystąpienia kontuzji kupon będzie rozliczony na podstawie zdarzeń, które już zostały rozstrzygnięte. O szczegółach piszemy w powyższym tekście.

3️⃣ Czy krecz i walkower to to samo?

Nie, walkower zostaje ogłoszony jeszcze przed rozpoczęciem meczu, kiedy jeden z zawodników w ogóle nie przystępuje do pojedynku lub jest z niego zdyskwalifikowany. Z kolei krecz ma miejsce po rozpoczęciu spotkania i jest zazwyczaj wynikiem kontuzji gracza.

30.09.2022, 18:13
Aktualizacja: 26.01.2023, 14:52
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.