poniedziałek, 6 lutego 2023
Najnowsze: Boost 50.00 na Barcelona - Sevilla (05.02.23)

Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne

11.01.2023, 22:36
Aktualizacja: 26.01.2023, 13:55
Autor: M. Stępień
Na stronie efortuna.pl i w apce pakiet na start 630 zł
Spis treści
Rozwiń
 1. Pięciu bukmacherów ma ponad 900 lokali naziemnych
  1. Którzy bukmacherzy mają lokale do stacjonarnego typowania?
  2. W Fortunie zagrasz w 403 lokalach
  3. STS ma 397 punktów
  4. Superbet posiada 44 lokale naziemne
  5. W forBET obstawisz w 36 „ziemniakach”
  6. LVBET prowadzi 30 lokali naziemnych
 2. Inne punkty stacjonarne do zakładów
  1. Terminale w lokalach gastronicznych i bar sportowy BETFAN
 3. Po co bukmacherom lokale stacjonarne?
 4. Obstawianie stacjonarne vs online: co się bardziej opłaca?
  1. Czy warto typować w punktach stacjonarnych?
 5. Jakiego bukmachera z punktami stacjonarnymi wybrać?
 6. FAQ - pytania i odpowiedzi
Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne w Polsce

Mogłoby się wydawać, że puszczanie kuponów sportowych w lokalach naziemnych to już pieśń przeszłości – zwłaszcza, że u większości polskich legalnych bukmacherów nawet 80% całego ruchu pochodzi z kanału online, a więc ze strony www i aplikacji mobilnej.

Mimo to topowi bukmacherzy wciąż utrzymują rozbudowane sieci punktów do stacjonarnego typowania, a dwaj najwięksi – Fortuna i STS – mają ich po kilkaset. Sprawdziliśmy, którzy operatorzy mają swoje „ziemniaki”, kto posiada ich najwięcej i czy opłaca się stawiać zakłady offline.

Pięciu bukmacherów ma ponad 900 lokali naziemnych

Na terenie Polski znajduje się ponad 900 bukmacherskich punktów do stacjonarnego obstawiania zakładów. Najczęściej działają na zasadzie franczyzy – przedsiębiorca podpisuje z bukmacherem umowę na prowadzenie lokalu naziemnego pod szyldem tego buka (sprawdź jak działa franczyza na zakłady bukmacherskie).

działa stacjonarnie - rejestruj online
Stawiaj zakłady na stronie, w aplikacji

Wśród wielu typerów, nie tylko starszego pokolenia, punkty naziemne wciąż cieszą się dużą popularnością, stad bukmacherzy nie decydują się na ich likwidację.

Którzy bukmacherzy mają lokale do stacjonarnego typowania?

Lista stacjonarnych bukmacherów nie jest długa – swoje lokale naziemne ma 5 z 24 operatorów. To przede wszystkim STS i Fortuna, którzy łącznie posiadają ponad 85% rynku punktów stacjonarnych, ale też forBET, Superbet i LVBET. Na stronie każdego bukmachera dostępna jest aktualna lista lokali wraz z adresami i godzinami otwarcia. Warto dodać, że każdy z tych bukmacherów działa także online.

W poniższej tabeli znajdziecie informacje, ile punktów naziemnych posiada dany operator.

Lista stacjonarnych bukmacherów na 2023
403 lokale Zakładam konto online
397 lokali Zakładam konto online
44 lokale Zakładam konto online
36 lokali Zakładam konto online
30 lokali Zakładam konto online

Warto pamiętać, że aby oferować zakłady sportowe w lokalach naziemnych bukmacher musi dysponować osobną licencją, inną niż ta na oferowanie usług online. Takie zezwolenia, poza wymienioną piątką, posiadał jeszcze eToto i Totolotek, którzy jednak zdecydowali się na likwidację swojej sieci punktów (Totolotek posiadał ich ponad 100 i zamknął wszystkie z dniem 31.03.2021).

O licencję na stacjonarne zakłady bukmacherskie wystąpił też swojego czasu TOTALbet, który jednak nigdy nie zdecydował się na uruchomienie swoich „ziemniaków”, a po wygaśnięciu zezwolenia nie zdecydował się na jego przedłużenie, oferując swoje usługi tylko w sieci.

Licencję na punkty naziemne posiada też kilku młodszych bukmacherów, w tym BetX i Go BET. Jednak choć uruchomili oni już swoje strony www, lokale stacjonarne nadal pozostają w sferze planów. Gdy tylko zostaną otwarte, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

W Fortunie zagrasz w 403 lokalach

Najwięcej punktów do stacjonarnego przyjmowania zakładów sportowych prowadzi Fortuna – operator dysponuje aż 403 placówkami naziemnymi. Znajdziemy je na terenie całej Polski, przy czym zdecydowanie więcej lokali buka jest na południu kraju.

Lokale naziemne bukmachera Fortuna

Kupony sportowe w lokalach Fortuny postawimy m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Płocku (6 adresów), Katowicach (3 placówki), Żywcu (4 lokale) i Sosnowcu (3 punkty).

STS ma 397 punktów

Drugą co do wielkości siecią lokali naziemnych dysponuje STS. Operator prowadzi 397 punktów, z czego 6 to tzw. lokale Premium (bukmacherskie lokale VIP – więcej informacji). Część placówek wyposażona jest w terminale samoobsługowe do zakładów i czytniki kuponów, a w każdym można obejrzeć transmisje sportowe i typować – poza klasycznymi zakładami – również sporty wirtualne.

Lokale naziemne bukmachera STS

Punkty stacjonarne STS rozlokowane są równomiernie na terenie całego kraju, zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach. „Ziemniaki” operatora znajdziemy m.in. w Bielsku-Białej (4 lokale), Kielcach (7 placówek), Łodzi (11 punktów) czy Wrocławiu (8 lokali), po jednym punkcie buk prowadzi też w Wyszkowie, Tarnobrzegu, Andrychowie i Giżycku.

Superbet posiada 44 lokale naziemne

Chcąc stawiać zakłady w punktach stacjonarnych Superbet mamy do dyspozycji 44 lokale, w tym jeden klasy VIP – to Superbet Premium Store, zlokalizowany na Al. Jerozolimskich 33 w Warszawie. Co ciekawe, buk rozpoczął działalność w naszym kraju właśnie od uruchomienia sieci punktów stacjonarnych, a dopiero po jakimś czasie aktywował ofertę online.

Punkty stacjonarne bukmachera Superbet

Placówki do stacjonarnego obstawiania zakładów Superbet znajdziemy m.in. w Rudzie Śląskiej, Oświęcimiu, Sosnowcu, Krakowie i Świdniku.

W forBET obstawisz w 36 „ziemniakach”

Buk udostępnia swoim graczom 36 lokali do stacjonarnego obstawiania zakładów sportowych. Kupony w placówkach można puszczać przy kasie lub za pośrednictwem nowoczesnych automatów SSBT.

Lokale naziemne bukmachera forBET

Punkty stacjonarne forBET zlokalizowane są m.in. w Grybowie, Złotowie, Choszcznie, Sędziszowie i Świdnicy. W zdecydowanej większości miast operator prowadzi po jednej placówce, jedynie w Lublinie znajdziemy dwa lokale naziemne.

LVBET prowadzi 30 lokali naziemnych

Operator ma sieć punktów stacjonarnych zlokalizowanych przede wszystkim w mniejszych miejscowościach. Po jednym lokalu naziemnym LVBET znajdziemy m.in. w Dobczycach, Miliczu, Włocławku czy Czerminie, ale też w największych polskich – Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu.

Lokale naziemne LVBET

W punktach stacjonarnego przyjmowania zakładów LVBET możemy zagrać kupon tradycyjnie przy okienku lub za pośrednictwem samoobsługowego terminala, w które wyposażona jest część placówek.

Inne punkty stacjonarne do zakładów

Klasyczne „ziemniaki”, gdzie kupony puszcza się "w okienku" to niejedyna forma stacjonarnego obstawiania zakładów sportowych, jaka jest dostępna dla polskich graczy. Alternatywą dla tradycyjnych lokali są punkty wyposażone w tzw. terminale samoobsługowe do samodzielnego stawiania zakładów SSBT (Self-Service Betting Terminal).

Punkty bukmacherskie z dostępem do takich urządzeń ma każdy buk, prowadzący sieć lokali naziemnych. STS zamontował nowoczesne terminale do typowania w kilkudziesięciu swoich punktach – w samym tylko Białymstoku na siedem lokali aż cztery wyposażone są w automaty do obstawiania.

Punkty stacjonarne z terminalami STS w Białymstoku

„Ziemniaki” zaopatrzone w terminale bukmacherskie ma też Fortuna, Superbet, LVBET i forBET. Te nowoczesne urządzenia usprawniają obsługę klientów w lokalach i pozwalają na samodzielne puszczanie kuponów, bez podchodzenia do okienka kasowego (przeczytaj więcej o terminalach do obstawiania zakładów).

Terminale w lokalach gastronicznych i bar sportowy BETFAN

BETFAN nie dysponuje wprawdzie klasycznymi „ziemniakami”, jednak systematycznie wprowadza swoje terminale samoobsługowe do pubów i barów na terenie całego kraju. Punktów retail z automatami BETFAN jest obecnie na terenie kraju ponad 50, a buk planuje dalszy rozwój sieci.

Operator otworzył też własny pub bukmacherski BETFAN Sport Pub w Jeleniej Górze na ul. Wiłkomirskiego 1/56. Bar sportowy łączy w sobie możliwość postawienia kuponu na terminalu z klasyczną rozrywką sportowo-klubową. Buk zapowiada, że podobnych lokali planuje więcej.

Po co bukmacherom lokale stacjonarne?

Legalni bukmacherzy traktują swoje punkty stacjonarne jako formę promocji i marketingu. Za pomocą „ziemniaków” budują też swoją rozpoznawalność i świadomość marki. To działa – jak wynika z badań opinii publicznej, wykonanych na zlecenie tego buka, ponad 80% dorosłych Polaków rozpoznaje markę STS – m.in. właśnie dlatego, że niemal w każdym mieście można znaleźć lokal tego buka.

Czemu bukmacherzy utrzymują punkty naziemne?

 • Budują rozpoznawalność marki
 • Reklamują swoje usługi w przestrzeni publicznej, czego nie mogą robić w inny sposób (np. na billboardach)
 • Tworzą wizerunek rzetelnego, wiarygodnego operatora

Z tych powodów STS, Fortuna, Superbet, LVBET i forBET wciąż utrzymują swoje sieci lokali naziemnych, choć wiąże się to ze znacznymi kosztami (opłata za licencję na działalność stacjonarną to to 90 000 zł + 2200 zł opłaty od każdej placówki). Robią to, choć zdecydowana większość graczy obstawia obecnie zakłady przez internet – nawet 80% obrotów legalnych buków pochodzi z kanałów online.

Własne lokale to też dla graczy synonim wiarygodności bukmachera. Typerzy wychodzą z założenia, że skoro operatora stać na placówki naziemne, to musi być solidny, rzetelny i wypłacalny.

Obstawianie stacjonarne vs online: co się bardziej opłaca?

Biorąc pod uwagę finansową opłacalność, obstawianie online bije na głowę puszczanie kuponów w punktach naziemnych. Przede wszystkim dlatego, że zakładając konto do puszczania kuponów w sieci otrzymujemy od bukmachera pakiet powitalnych premii finansowych (w roku 2023 to łącznie 24829 zł), który w lokalu jest niedostępny.

Pakiet powitalny STS na typowanie online
STS Zakłady Bukmacherskie
 • Bonusy od 3. depozytów 1500 zł
 • Bonusy bez ryzyka 100 zł
 • Bonusy za zadania 60 zł

1660 zł

Bonus na start STS kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT

Nie bez znaczenia jest też fakt, że typowanie online jest po prostu wygodniejsze - mamy do wyboru znacznie więcej operatorów i możemy puszczać kupony o każdej porze i z dowolnego miejsca. 

Czy warto typować w punktach stacjonarnych?

Podsumowując, obstawianie w lokalach naziemnych wciąż cieszy się dużą popularnością, jednak zdecydowanie bardziej opłaca się grać przez internet. Za przerzuceniem się na apkę bukmacherską lub stronę www operatora przemawia też fakt, że że liczba „ziemniaków” systematycznie spada.

stawiam zakłady online
Korzystam z wygodnej strony i intuicyjnej aplikacji

Jeszcze kilka lat temu na mapie Polski było ponad 1500 punktów bukmacherskich, a sama Fortuna dysponowała siecią ponad 600 lokali – dziś ma ich nieco ponad 400, a więc ograniczyła ich liczbę o 1/3. Również forBET miał niemal 90 „ziemniaków” (obecnie 36), a w Superbet można było obstawiać w 85 punktach (obecnie ma ich 44).

Jakiego bukmachera z punktami stacjonarnymi wybrać?

Naszym zdaniem szczególnie godna polecenia jest oferta sportowa i kursowa Fortuny. Ten buk z czołówki zestawienia najlepszych bukmacherów (sprawdź ranking bukmacherów na 2023) ma bardzo atrakcyjne współczynniki bukmacherskie, które w niektórych przypadkach są nawet o 5-10% wyższe niż u konkurencji. Uzupełnieniem imponującej propozycji sportowej są promocje online, które eFortuna organizuje z dużą regularnością (ok. 10 miesięcznie).

Fortuna to najlepszy bukmacher z ofertą stacjonarną i online.

Dlatego, jeśli zastanawiacie się, którego buka z punktami naziemnymi wybrać do obstawiania online, to my polecamy Wam właśnie Fortunę. Zakładam konto w Fortunie

Pakiet powitlny Fortuny - najlepszego buka stacjonarnego i online
Zakłady Bukmacherskie
 • Zakład bez ryzyka 600 zł (bez obrotu)
 • Freebet 30 zł
 • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

630 zł

Bonus powitalny za kod do fortuna: LEGALSPORT
Odbieram
Kod do Fortuna: LEGALSPORT

Warto przy tym dodać, że typując w sieci nie musicie ograniczać się tylko do jednego operatora. Warto założyć co najmniej 2-3 konta u bukmacherów online, dzięki czemu możemy wybierać najkorzystniejsze kursy na zdarzenie, które chcemy obstawiać.

Świetnym uzupełnieniem profilu bukmacherskiego w Fortunie będą konta w Superbet i STS. Ci operatorzy również znani są z atrakcyjnych kursów, co czyni typowanie u nich bardzo opłacalnym.

FAQ - pytania i odpowiedzi

1️⃣ Którzy bukmacherzy mają w Polsce punkty stacjonarne?

W Polsce sieci lokali naziemnych prowadzi pięciu bukmacherów: STS, Fortuna, Superbet, LVBET i forBET. Każdy z tych operatorów oferuje też zakłady online – przez stronę www i aplikację mobilną.

2️⃣ Jaki bukmacher ma najwięcej lokali naziemnych w Polsce?

Najwięcej punktów do stacjonarnego przyjmowania zakładów ma Fortuna, która dysponuje 403 takimi lokalami. Tuż za jej plecami plasuje się STS, który posiada 397 „ziemniaków”.

3️⃣ Ile punktów naziemnego przyjmowania zakładów ma forBET?

Operator forBET dysponuje siecią 36 punktów stacjonarnych, częściowo wyposażonych w nowoczesne terminale samoobsługowe

4️⃣ Czy w BETAFN można obstawiać zakłady w punktach?

BETFAN nie prowadzi sieci klasycznych punktów bukmacherskich, jednak umożliwia obstawianie zakładów na samoobsługowych terminalach, które można znaleźć w coraz większej liczbie barów, pubów i restauracji na terenie kraju. Dodatkowo w Jeleniej Górze buk otworzył pierwszy BETFAN SportPub.

5️⃣ Czy TOTALbet ma lokale stacjonarne?

Choć TOTALbet uzyskał licencję na zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych, nie zdecydował się założyć własnej sieci „ziemniaków”. Operator nie ma i nigdy nie miał lokali naziemnych, a kupony można grać tylko online – przez stronę www i apkę mobilną.

Komentarze (0)
Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Bukmacherskie lokale VIP

Bukmacherskie lokale VIP

250
25
Bukmacherskie lokale VIP to specjalne placówki naziemnego przyjmowania zakładów sportowych, które są bardziej prestiżowe i ekskluzywne niż standardowe punkty stacjonarne. Sprawdziliśmy, którzy bukmacherzy udostępnili swoim graczom lokale klasy Premium.
Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?

Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?

640
56
Tenisowy krecz u legalnych bukmacherów rozliczany jest zazwyczaj jako zwrot stawki po kursie 1.00. To oznacza, że gracz który postawił na taki typ nic nie traci, ale też nic nie zyskuje. Na kuponach AKO, zawierających mecz zakończony kreczem, taki typ ma charakter neutralny, choć oczywiście wpływa na wysokość wygranej z kuponu. Sprawdziliśmy, jakie są zasady rozliczania kreczu u topowych bukmacherów internetowych w Polsce.
Jak grać i co obstawiać w BETFAN

Jak grać i co obstawiać w BETFAN

1900
82
Bukmacher internetowy BETFAN udostępnia swoim klientom bardzo rozbudowaną ofertę na wiele dyscyplin sportowych. W jej skład wchodzą nie tylko dochodowe selekcje 1X2, ale również wartościowe podtypy specjalne, jak chociażby handicapy meczowe. W efekcie wybór korzystnych pozycji u tego buka jest naprawdę przeogromny. Co więc warto dokładnie stawiać w BETFAN? Przekonajmy się!
Co to jest handicap?

Co to jest handicap?

115735
3326
Handicap jest powszechnie znanym pojęciem, natomiast nie wszyscy typerzy zdają sobie sprawę, jak dokładnie on działa. W świecie zakładów bukmacherskich handicapy są nierozłącznym elementem kuponów stawianych na wydarzenia piłkarskie, koszykarskie czy tenisowe. Jak działa handicap? Kto może z niego korzystać i jakie wyróżniamy rodzaje typów handi? Zapraszamy do lektury!
Co warto obstawiać w Fortuna?

Co warto obstawiać w Fortuna?

3273
141
Fortuna to jeden z najdłużej działających operatorów na naszym rynku. W 2012 roku firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie w Polsce działalności przez internet i od tego czasu stale powiększa ona swój zasięg. Jakie typy są najlepsze u bukmachera Fortuna? Które zakłady online z oferty tego buka są najbardziej dochodowe? Co warto grać na kuponach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku.
Jak obstawiać baseball w Superbet

Jak obstawiać baseball w Superbet

190
10
Mimo że baseball w Polsce nie cieszy się ogromnym zainteresowanie, to i tak coraz częściej znajduje on swoje miejsce na kuponach bukmacherskich. Dzieje się tak chociażby w Superbet, który dla fanów tego sportu przygotował całą rzeszę niezwykle intratnych zakładów głównych i podtypów. Jakie zatem selekcje najlepiej stawiać u tego renomowanego buka? Tego dowiecie się z naszego tekstu.
STS BetGames - jak stawiać zakłady?

STS BetGames - jak stawiać zakłady?

3323
90
W ofercie STS Zakłady Bukmacherskie znajdziesz zakłady na wirtualne gry karciane. Użytkownicy mają do wyboru poker, bakarat oraz wojnę. Wszystkie wymienione kasynowe rozgrywki są całkowicie legalne i cieszą się mega popularnością. Jak obstawiać BETGAMES w STS? Już wszystko prezentujemy!
Jak obstawiać piłkę ręczną w Superbet

Jak obstawiać piłkę ręczną w Superbet

209
18
Każda dyscyplina zespołowa, w tym również piłka ręczna ma wiernych zwolenników wśród typujących legalne zakłady wzajemne. Mimo, że ofertę na handball wystawiają wszyscy koncesjonowani bukmacherzy, to jednym z najbardziej wyróżniających jest operator Superbet. Sponsor drużyny Górnika Zabrze zadbał o to, aby jego gracze mogli wybierać spośród wielu selekcji rynkowych. Najbardziej dochodowe z nich prezentujemy w naszym kolejnym vademecum.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.