sobota, 6 czerwca 2020
Najnowsze: Typujemy galę UFC 250

Jak ograć bukmachera?

Przedstawiamy podstawowe sposoby działania, dzięki którym osiągniecie zysk z zakładów bukmacherskich.

Odbierz kod promocyjny STS Oferta na bonus STS VIP ważna do 30 czerwca 2020
Spis treści
Rozwiń
  1. Sposoby na wygrywanie z legalnym bukmacherem
  2. Analiza bukmacherska vs Zysk z zakładów sportowych
  3. TOP 5 najlepszych porad "jak wygrać z bukmacherem"
  4. Warto wiedzieć o ogrywaniu bukmachera
Zdjęcie do tektu o tym jak ograć bukmachera korzystając z porad dla graczy
Bukmachera mozna ograć na kilka sposobów - wybierz najlepszy

Zdecydowanie tak! Legalnego polskiego bukmachera można ograć, wystarczy do tego tylko odrobina szczęścia, wiedza i skrupulatne stosowanie się do naszego poradnika.

  MEGA BONUSY NA START  
Bonusy powitalne pomagają ograć buka

A do tego wszystkiego można jeszcze dodać systemy bukmacherskie, który ułatwiają stawianie pewnych kuponów sportowych. Proste prawda? Nawet początkujący gracz może wygrywać, bo przy odrobinie dyscypliny jest to możliwe. Obstawianie zakładów sportowych, na przykład piłkarskich czy koszykarskich, już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo proste i w rzeczywistości takie jest! 

Wybierasz odpowiednie pojedynki, wpisujesz je na karteczkę lub – jeżeli grasz przez Internet online – to po prostu wbijasz je na wirtualny elektroniczny zakład sportowy i to tyle. Następnie czekasz, aż wszystkie pozycje wejdą i odbierasz ewentualną wygraną. Schemat działania za każdym razem powtarzasz ten sam. Takie podejście do zakładów bukmacherskich stosują nie tylko "niedzielni gracze", ale również obstawiający, którzy regularnie ogrywają bukmachera i po prostu z bukmacherki się utrzymują.

Są jednak typerzy, którzy zdecydowanie poważniej podchodzą do obstawiania zakładów sportowych. W efekcie próbują oni przekształcić zwykłe obstawianie meczów przez internet w coś, co będzie nie tylko stałym źródłem dochodu, ale również idealnym narzędziem do inwestycji. Dzięki temu tacy obstawiający zaspokajają nie tylko chęć wygranej, czy chęć osiągnięcia zysku z inwestycji krótkoterminowej, ale także zadowalają swoje nieposkromione pokłady emocji. efekcie nie ograniczają się oni tylko i wyłącznie do wyżej wyszczególnionego schematu, ale starają się także poszerzać swoje „horyzonty”, dzięki którym przybliżają się do odnalezienia sposobu na cykliczne ogrywanie bukmachera.

Zdajemy sobie sprawę, że niemal każdy chce czerpać dodatkowe korzyści z obstawiania meczów, dlatego też przybliżymy Wam kilka opcji bukmacherskich, które pomagają osiągnąć wymarzony cel, jakim jest zarabianie na bukmacherce. Halo, czy istnieje jakikolwiek sposób na ogranie bukmacherów? Już zabieramy się za ten temat!

Sposoby na wygrywanie z legalnym bukmacherem

Można powiedzieć, że zaczynamy z wysokiego „c”, albowiem od razu przedstawiamy Wam sposób na ogranie legalnego polskiego bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów, na którym tak naprawdę nie da się przegrać swojego ściśle określonego budżetu bukmacherskiego (naturalnie, jeżeli będziemy trzymać się wszystkich nadrzędnych zasad).

Jest on tak skonstruowany, że porażka nie wchodzi w grę i tak naprawdę już przed meczem możemy sobie dopisać wygraną! O jakim sposobie ogrania buka teraz rozmawiamy?

Chodzi oczywiście o surebety, które są możliwe dzięki zróżnicowanej ofercie kursowej na jedno zdarzenie wśród różnych firm bukmacherskich. Więcej o surebetach, przeczytacie w artykule "Czy surebety to pewny zysk". Zaznaczamy jednak od razu, że nie jest to powszechne zjawisko i trzeba naprawdę sporo się napocić, żeby odnaleźć taki stuprocentowy zakład bukmacherski w ofercie. Jest to jednak możliwe i – jeśli zależy nam na pewnej wygranej – surebetów z pewnością warto szukać.

Jeżeli nie interesuje Was analiza czy długie poszukiwania, to możecie skorzystać z ogólnodostępnych systemów bukmacherskich (inaczej gra systemem). Nie gwarantują one co prawda stuprocentowej wygranej, ale za to można z nich korzystać w każdej chwili i bez żadnych ograniczeń - niemal każdy typ z oferty bukmacherskiej można podpiąć pod systemowy schemat gry. Bardzo dobrze pod kątem tej strategii gry wypada bukmacher Betclic Online, który w Polsce działa legalnie na podstawie oficjalnej licencji Ministerstwa Finansów.

Baner z zaletami bukmachera Betclic Polska | Betclic, topowy bukmacher z ekskluzywnym bonusem za kod
Dlaczego warto zarejestrować się u bukmachera Betclic z kodem promocyjnym LEGALSPORT

Gra systemowa u bukmachera polega na tym, że nie musimy trafić wszystkich wyselekcjonowanych pozycji na kuponie sportowym. Dla przykładu: możemy wybrać system 5 z 8. Oznacza on, iż wystarczy trafić 5 selekcji z 8, aby cieszyć się wygraną. Taki elektroniczny kupon bukmacherski oczywiście łatwiej trafić, ale naturalnie odbija się to na wysokości ostatecznej wygranej. Dlatego też zachęcamy Was do zapoznania się z naszym tekstem o systemowych zakładach bukmacherskich. Mniej wygracie, ale zdecydowanie częściej będziecie trafiać, więc system jest jak najbardziej do rozważenia.

Warto jednak w tym momencie dodać, że określenie „systemy bukmacherskie” odnosi się również do innego pojęcia: chodzi o postępowanie według określonych zasad, co w dłuższej perspektywie czasowej umożliwia osiągnięcie określonych zysków. Skuteczność systemów bukmacherskich jest różna w zależności nie tylko od określonego sposobu gry czy algorytmu (a jest ich wiele, m.in. system ciągu Fibonacciego, system płaskiej stawki czy system bukmacherski progresji Martingale’a), ale również od skuteczności konkretnego typera.

Niektóre systemy umożliwiają zwiększenie zysków, inne minimalizują ewentualne straty, jeszcze inne zapewniają lepszą kontrolę nad budżetem. Ponieważ jednak systemy bukmacherskie to temat bardzo rozległy, a o zasadności ich stosowania każdy typer musi zadecydować samodzielnie, zachęcamy Was do zgłębienia tematu – szczegółowe informacje na temat każdego systemu bukmacherskiego znajdziecie w naszym dziale "Systemy bukmacherskie".

W ograniu bukmachera pomocne będą tak zwanych valuebety, które w wielu sytuacjach są nieocenione. Potrzeba do tego trochę wiedzy i doświadczenia, ale korzyści ze stosowania tej metody mogą być naprawdę przeogromne. W dużym skrócie valuebety można określić, jako własną wycenę zdarzenia (dotyczą one zarówno oferty prematch, jak i zakładów długoterminowych). Oznacza to, iż przed rozpisaniem kursów na dany mecz/mecze tworzymy własne współczynniki, a potem je porównujemy i szukamy „pomyłek” bukmacherskich, które zagwarantują nam większą ostateczną wygraną.

Do tego rodzaju strategii gry najlepszy będzie bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie, który posiada naprawdę mega rozbudowaną ofertę na zakłady sportowy online. A do tego wszystkiego ma wysokie kursy bukmacherskie na najważniejsze wydarzenia sportowe, więc valuebetów szuka się w Betclic bardzo przyjemnie. A do tego wszystkiego trzeba dodać, że Betclic oferuje klientom ekstra promocje tymczasowe oraz bonusy okazjonalne, które jeszcze bardziej urozmaicają kursy na pewne typy. 

Takich wartościowych dla nas zdarzeń należy szukać w maksymalnie dwóch-trzech ligach, albowiem musimy bardzo wnikliwie je obserwować i wyciągać z każdego rozegranego meczu osobne wnioski. Wówczas będziemy mogli wręcz idealnie dopasować przed bukmacherami odpowiednie współczynniki i tym samym ułatwimy sobie zadanie na ogranie np bukmachera Fortuna, operatora zakładów sportowych Betclic czy LVBET.

To tylko kilka metod, którymi możecie „pokonać” bukmachera, ale oczywiście nie są to metody jedyne. Zobaczcie serię artykułów „Jak ograć bukmachera”, w której odkrywamy wszelkie kulisy skutecznego i cyklicznego wygrywania. Z naszych tekstów można dowiedzieć się m.in. dlaczego warto skupiać się na tych ligach, w których czujemy się pewnie, jakie czynniki – poza sportowymi  – warto brać pod uwagę podczas analizy szans danej drużyny na zwycięstwo, i jakie są korzyści z zawierania zakładów długoterminowych.

Zakłady bukmacherskie Betclic

Dobrym sposobem na ogranie bukmachera jest odbiór bonusu na start "cashback"
Dzięki temu możesz postawić kupon bez ryzyka | Aktywny kod promocji: LEGALSPORTPL
Grasz za 550 zł >>> zgarniasz mega wygraną lub dostajesz zwrot na saldo 

Formularz rejestracyjny online Betclic

Przedstawiamy zalety korzystania z bonusów bukmacherskich od depozytu i bez depozytu, poznacie znaczenie dobrych, sprawdzonych typów oraz korzyści, jakie płyną z analizy zwycięskich kuponów bukmacherskich. Dlatego też zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej, bo z całą pewnością dostarczymy Wam masę wartościowego materiału, dzięki któremu będziecie mogli wygrywać po prostu więcej!

Na koniec zaznaczamy, że nie ma jednego złotego sposobu, który pozwoliłby osiągać gigantyczne zyski. W związku z tym zachęcamy do przemyślanej gry, która powinna opierać się na z góry ustalonych zasadach, oraz eksperymentach, bo one w wielu przypadkach są nieocenione i pozwalają odkryć całkiem nowe metody, idealnie skrojone pod indywidualny i niepowtarzalny styl obstawiania. No i oczywiście bazujcie na analizie, bo zapewniamy, że bez niej ciężko o wysoką skuteczność trafionych typów.

Analiza bukmacherska vs Zysk z zakładów sportowych

Mogłoby się wydawać, że to mało istotny element całego bukmacherskiego procesu, ale tak naprawdę od analizy wszystko zależy. Im lepiej i dokładniej przeanalizujemy dane spotkanie, tym większe szanse na powodzenie mamy. Czasami mały szczegół może zaważyć na wyniku. Szczegół, który wcześniej wyłapany może nas uratować przed stratą zainwestowanych pieniędzy.

A zwracać uwagę powinniśmy nie tylko na bezpośrednie rywalizacje zainteresowanych klubów, sytuację kadrową i mentalną w zespołach, ale także między innymi na czyste statystyki, które bardzo często oddają rzeczywistość. I na potwierdzenie możemy przytoczyć na przykład pojedynek w lidze rosyjskiej pomiędzy Anży Machaczkałą a Spartakiem Moskwa, który zakończył się przekonującym triumfem przyjezdnych (4:1).

Baner z informacją o bonusie bez ryzyka w STS | Oferta ważna z kodem LEGALSPORT
Bezpieczny zakład bez ryzyka przegranej STS

Patrząc w statystyki, można było dostrzec między innymi to, iż walczący o czołowe lokaty Czerwono-Biali lubią i potrafią grać z niedoszłym potentatem rosyjskiego futbolu – 7 wygranych w 11 meczach. Oczywiście można wyłapać zdecydowanie bardziej skomplikowane zależności, ale jest to na tyle rozbudowany temat, że zdecydowaliśmy się, że poświęcimy mu oddzielny tekst. I na koniec rekomendujemy w pierwszej kolejności stronę internetową oraz aplikację mobilną STS. Analiza bukmacherska w STS to czysta przyjemność, albowiem zarówno witryna www, jak i aplikacja bukmacherska działają płynnie. Tym samym umożliwiają natychmiastową reakcję na zmianę kursów czy nieprzewidziane okoliczności okołomeczowe.

TOP 5 najlepszych porad "jak wygrać z bukmacherem"

Stosując nasze porady zwiększasz swoją szansę na ogranie legalnego polskiego bukmachera. Musisz dodatkowo pamiętać, że w zakładach bukmacherskich online najważniejsza jest dyscyplina i z góry ustalony plan działania. Bukmacherka nie lubi gwałtownych działań, które ukierunkowane są na przypadkowe kupony online bez przemyślenia.

1. Jak ograć bukmachera przy pomocy bonus bez depozytu

Jeżeli zależy Wam na regularnym ogrywaniu bukmachera, to w pierwszej kolejności powinniście przyjrzeć się bonusom bez depozytu, czyli tak zwanym freebetom. Dzięki nim można zyskać darmową kasę na grę (nie musicie wpłacać własnych środków na saldo depozytowe), która może zdecydowanie podreperować Wasz bukmacherski budżet – jak to zrobić? Już wszystko wyjaśniamy.

Obecnie z polskiego rynku bukmacherskiego można zgarnąć powyżej 200 zł w zakładach bez depozytu – aktualną listę darmowych freebetów możecie znaleźć w dziale z promocjami i bonusami - tutaj: Bonusy bez depozytu. Jeżeli teraz założycie bezpłatne konto online u każdego z tych bukmacherów z kodem rabatowym LEGALSPORT (u każdego buka trzeba go wpisać na formularzu rejestracyjnym w polu kod promocyjny), to odbierzecie wszystkie darmowe zakłady  niemal automatycznie. Jedynie w LVBET trzeba wysłać maila z tytułem "Odbieram bonus bez depozytu", pozostali legalni bukmacherzy darmowy bonus powitalny przydzielają automatycznie.

W dalszej kolejności odbieracie wszystkie pozostałe freebety bez depozytu, a następnie stawiacie je tak, aby wygrać w ramach każdego kuponu sportowego około 500 zł, to wówczas Wasza łączna ewentualna wygrana może wynieść aż ponad 3 000 złotych. Pamiętajcie, że trafienie zaledwie jednego zakładu w ramach freebetów zagwarantuje Wam ostateczny zysk, który pozwoli wyjść już na samym starcie na plus!

Przykładowy kupon bez depozytu z kodem LEGALSPORT za 25 zł w STS

Liverpool FC vs Manchester United, Premier League, typ 2 – kurs 2.40
AS Roma vs Inter Mediolan, Serie A, typ 1 – kurs 2.05
Los Angeles Lakers vs New York Knicks, NBA, typ 1 – kurs 1.51
Tottenham Hotspur vs AFC Bournemouth, Premier League, typ 1 – kurs 1.42
Toronto Raptors vs Los Angeles Lakers, NBA, typ 2 – kurs 2.35
Legia Warszawa vs Zagłębie Sosnowiec, Ekstraklasa, typ 1 – kurs 1.32
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kurs ogólny – 32.72 | Stawka zakładu – 25 PLN | Ewentualna wygrana: 719.84 zł

Jak interesujecie się internetowymi bonusami bez depozytu, to warto jeszcze zwrócić uwagę na bonus na start LVBET Zakłady Bukmacherskie z kodem promocyjnym LEGALSPORT. Innowacyjny bonus z mnożnikiem od dwóch pierwszych depozytów (1 depozyt - bonus z mnożnikiem x100, 2 depozyt - bonus z mnożnikiem x50) może zapewnić nawet 1500 zł w maksymalnym wariancie. A do tego wszystkiego każdy typer dostaje vipowski freebet z mnożnikiem x20 o wartości 20 złotych. Taki zakład bez depozytu można przeznaczyć na dowolne typy bukmacherskie online z oferty sportowej LVBET.

2. Przykładowy zakład bez ryzyka na ogranie bukmachera

Bardzo pomocne przy ogrywaniu bukmachera są również zakłady bez ryzyka, które w przypadku przegrania takiego kuponu bukmacherskiego gwarantują zwrot pełnej stawki (przeważnie pomniejszonej o podatek). Dzięki nim możecie bez ryzyka zagrać o wysoką ewentualną wygraną, która w przyszłości może przełożyć się na ulepszenie Waszego indywidualnego systemu gry: będziecie mieć po prostu więcej kasy na zakłady sportowe, więc będziecie mogli grać na większych stawkach, a to ułatwia długoterminowe zgarnianie zysków z bukmacherki.

Obecnie najlepszy i najwyższy zakład bez ryzyka w ramach bonusu powitalnego oferuje bukmacher Fortuna Online. W ramach promocji na start możecie zawrzeć dowolny kupon bukmacherski (np. AKO – akumulowany) o dowolnym kursie oraz liczbie zdarzeń.

Przykładowy kupon w ramach Fortuna Zakład Bez Ryzyka znajdziecie poniżej:
Kupon bez ryzyka z kodem LEGALSPORT za 120 zł:

West Ham United vs Wolverhampton Wanderers, Premier League, typ 2 – kurs 2.18
Jagiellonia Białystok vs Zagłębie Sosnowiec, Ekstraklasa, typ 1 – kurs 1.57
Celta Vigo vs SD Huesca, Primera Division, typ 1 – kurs 1.66
Tottenham Hotspur vs Manchester United, Premier League, typ 1 – kurs 2.35
Los Angeles Clippers vs Los Angeles Lakers, NBA, typ 1 – kurs 1.59
Washington Capitals vs New York Islanders, NHL, typ 1 – kurs 1.71
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kurs ogólny – 36.30 | Stawka zakładu – 120 PLN | Ewentualna wygrana: 3449.95 zł

 >>> Darmowe iKonto Fortuna <<< 

Powyższy kupon bukmacherski jest tylko wzorem i przedstawia przykładowe mecze piłki nożnej oraz koszykówki. Jeżeli chcecie zapoznać się z aktualną ofertą sportową bukmachera Fortuna i zawrzeć podobny zakład bukmacherski online, to zachęcamy Was do odwiedzenia strony internetowej eFortuny.

3. Potrojenie pierwszej wpłaty - bonus 200% eToto

Jeżeli na starcie macie ograniczony budżet na zakłady bukmacherskie, to powinniście już na samym początku zainteresować się promocjami bukmacherskimi, które gwarantują podwojenie lub nawet potrojenie pierwszej wpłaty. Dzięki temu w mgnieniu oka możecie zyskać mnóstwo darmowej kasy na grę. Na przykład startując z bankrollem 100 zł, w przeciągu kilku minut możecie zyskać dodatkowe 200 zł od legalnego bukmachera online zupełnie za darmo. I w efekcie możecie obstawiać zakłady na piłkę nożną, siatkówkę, czy też koszykówkę w sumie za kwotę 300 zł, więc jak widać, różnica jest bardzo wyraźna.

Obecnie bardzo korzystną promocję na start dla nowych graczy oferuje wiarygodny i bezpieczny bukmacher eToto. Bonus 200%, który można zgarnąć u warszawskiego bukmachera, gwarantuje potrojenie pierwszego depozytu do 100 zł, dzięki czemu można w łatwy i szybki sposób zwielokrotnić swoje środki na zakłady sportowe. I to zupełnie za darmo - wystarczy tylko aktywować kod promocyjny!

Czy wiesz, że bonus 200% + bonus powitalny w eToto, to jedna z najlepszych promocji na rynku?
Nie zwlekaj - załóż konto i odbierz swój voucher eToto klikając w link poniżej

 Bonus powitalny: max na grę 300 PLN przy 100 PLN wpłaty 
>>> zagraj na eToto.pl <<<

4. Odbieraj najlepsze promocje - jakie to promocje i jak ograć?

Jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse na ostateczne zwycięstwo i zysk z zakładów bukmacherskich, to powinniście odbierać wszystkie promocje, gwarantujące darmową kasę na grę lub zakład bez ryzyka, u przynajmniej kilku legalnych bukmacherów. Doświadczeni typerzy przeważnie mają założone konta online u minimum trzech – czterech organizatorów zakładów sportowych.

Wówczas mają oni ogromne pole manewru przy zawieraniu kolejnych darmowych kuponów bukmacherskich i mogą wybierać najkorzystniejsze dla siebie typy i podtypy bez zbędnego oczekiwania i zwlekania. A to przy szybkich zmianach kursowych jest niezwykle ważne, bo dzięki temu można zgarniać wyższe wygrane.

Jak wykorzystać taki zakład bez depozytu lub zakład bez ryzyka? Najlepiej za darmowe pieniądze stawiać kupony akumulowane (AKO), które składają się z minimum sześciu pewnych typów z kursem nie mniejszym niż 1.30. Wtedy macie pewność, że przy ewentualnej wygranej zgarniecie naprawdę sporo kasy na dalszą grę.

Przykładowy kupon bez depozytu z kodem LEGALSPORT za 20 zł w forBET

Liverpool FC vs Manchester City, Premier League, typ 2 – kurs 2.40
Juventus FC vs SSC Napoli, Serie A, typ 1 – kurs 2.05
Los Angeles Lakers vs New York Knicks, NBA, typ 1 – kurs 1.51
Toronto Raptors vs Boston Celtics, NBA, typ 2 – kurs 2.35
Legia Warszawa vs Górnik Zabrze, Ekstraklasa, typ 1 – kurs 1.32
Chelsea FC vs AFC Bournemouth, Premier League, typ 1 – kurs 1.42
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kurs ogólny – 32.72 | Stawka zakładu – 20 PLN | Ewentualna wygrana: 575.87 zł

  Darmowy zakład online w forBET  

Oczywiście wygrana z tego specjalnego kuponu bukmacherskiego może być zdecydowanie wyższa. Wystarczy tylko dołożyć dodatkowo jedną czy dwie pozycje. Wówczas kurs ogólny na kuponie sportowym zdecydowanie wystrzeli w górę i tym samym zwiększy potencjalną wygraną na zakładzie online. 

5. Graj to na czym znasz się najlepiej!

Jeżeli chcesz w dłuższej perspektywie osiągać z zakładów bukmacherskich jakikolwiek zysk, to musisz swoje kupony sportowe opierać za każdym razem na jednej dyscyplinie sportowej – najlepiej na tej, na której znasz się najlepiej (pamiętaj, nie możesz znać się na wszystkim!). Wówczas masz największe szanse na zwycięstwo.

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że o wyniku niemal każdego postawionego przez Ciebie spotkania decydują detale, o których zwykły niedzielny gracz nie ma zielonego pojęcia: np. taktyka, pogoda, stan zdrowia poszczególnych zawodników, stan murawy + styl gry, indywidualne zestawienie boiskowych rywali, czy też stawka danego meczu.

Jeśli będziesz obstawiał tylko jedną dyscyplinę, to wówczas będziesz miał czas, aby dotrzeć do jak największej liczby przedmeczowych smaczków, które wpływają na końcowy rezultat sportowego pojedynku. A to zdecydowanie podnosi Twoje szanse na zwycięstwo. Jeżeli swoją uwagę rozproszysz na kilka dyscyplin, to wtedy Twoja szansa na poprawne wytypowanie konkretnego widowiska sportowego zdecydowanie spada, bo nie jesteś wstanie dotrzeć do wszystkich potrzebnych danych na czas.

Warto wiedzieć o ogrywaniu bukmachera

  • Surebety, zakłady systemowe czy valuebety to podstawowe metody, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na wysokie wygrane (zyski), ale oczywiście nie jedyne. Jeżeli chcesz poznać kolejne „złote rady”, to serdecznie zapraszamy do monitorowania naszej strony internetowej, gdyż już wkrótce ruszamy z cyklem „jak ograć bukmachera”.
  • Sposobów na ogranie buka jest wiele, ale tak naprawdę wszystkie koniec końców sprowadzają się do analizy bukmacherskiej, która jest tak de facto podstawowym fundamentem w bukmacherce. Dzięki niej możemy wyłapać szczegóły, które w ostatecznym rozrachunku wpływają korzystnie na postawiony przez nas typ lub zmieniają naszą decyzję i ratują przed utratą stawki.
Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Jak ograć bukmachera?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.