środa, 19 czerwca 2024

Jakie błędy popełniają typerzy

08.06.2024, 06:58
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Najczęstsze błędy popełniane przez graczy w zakładach bukmacherskich
  1. Chciwość, czyli wizja wysokich wygranych
  2. Notoryczne obstawianie kuponów typu „taśma”
  3. Typowanie faworytów z niskimi kursami
  4. Brak podstawowej wiedzy bukmacherskiej
  5. Impulsywne i nieprzemyślane obstawianie
  6. Chęć natychmiastowego odegrania się po porażce
  7. Brak usystematyzowanego planu działania
  8. Gra systemem chybił/trafił
  9. Łączenie obstawiania z emocjami
  10. Sugerowanie się typami innych graczy
 2. FAQ
Jakie są najczęstsze błędy u bukmachera? Jakie błędy popełniają gracze w zakładach bukmacherskich przez internet
Najczęstsze błędy w zakładach bukmacherskich

Sęk w tym, aby w odpowiedniej chwili zdiagnozować u siebie zaistniały problem i spróbować go w porę „wyleczyć”, co przy odpowiedniej wiedzy, którą znajdziecie poniżej, jest banalnie proste.

ZAKŁADY BEZ RYZYKA PRZEGRANEJ
Bonusy z ubezpieczeniem gwarantują zwrot środków na saldo

Czasami obstawiający nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że jego powtarzające się porażki na kuponach AKO, SOLO czy SYSTEM, wynikają z faktu, że robi coś po prostu źle. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dla Was listę dziesięciu najczęstszych błędów graczy podczas gry u bukmachera internetowego z licencją Ministerstwa Finansów. Co zyskacie dzięki tej wiedzy?

BETFAN - najlepszy bukmacher na start dla każdego- nielimitowana gra bez podatku na wszystko,- dodatkowe bonusy bukmacherskie na saldo,- podwyższone kursy online i niskie marże na topowe rynki.
BETFAN - najlepszy bukmacher na start dla każdego
- nielimitowana gra bez podatku na wszystko,
- dodatkowe bonusy bukmacherskie na saldo,
- podwyższone kursy online i niskie marże na topowe rynki.
GRAM w

Dzięki niej będziecie mogli w mgnieniu oka wyłapać swoje niekorzystne przyzwyczajenia, które regularnie wpływają na Wasze wyniki u operatora online. A to z całą pewnością przełoży się na większy komfort obstawiania w przyszłości. I w tym momencie mamy na myśli nie tylko ilość obstawianych kuponów przez internet, ale także ich czysto bukmacherską jakość. Ale przejdźmy do rzeczy, jak wypłać swoje błędy i poprawić skuteczność?

Najczęstsze błędy popełniane przez graczy w zakładach bukmacherskich

Poniżej na liście znajdziecie top 10 najczęstszych błędów, które regularnie są popełniane przez typerów. Jeżeli je wyeliminujecie, to z całą pewnością zaczniecie zarabiać więcej na zakładach bukmacherskich oferowanych przez legalnych polskich operatorów.

Chciwość, czyli wizja wysokich wygranych

Nie da się ukryć, że ten błąd dotyczy przede wszystkim graczy mniej doświadczonych. Bardzo często początkujący typujący (doświadczeni obstawiający już przez to przeszli), kuszeni wysokimi wygranymi, dokładają do swoich zakładów bukmacherskich kolejne selekcje. Wzrost ewentualnej wygranej za każdym razem cieszy oko i mami graczy. W efekcie nikt nie zwraca uwagi na to, że wraz z kolejnym dołożonym meczem wzrasta ryzyko przegranej! Tak naprawdę tylko niewielki odsetek typerów trafia cyklicznie zakłady AKO, więc może warto przemyśleć swoją strategię gry?

Nie obstawiaj regularnie kuponów z mega wygranąPamiętaj, że im więcej typów postawisz, tym mniejszą szansę na zwycięstwo będziesz miałZakłady AKO najlepiej obstawiać bez ryzyka w BETFAN
Nie obstawiaj regularnie kuponów z mega wygraną
Pamiętaj, że im więcej typów postawisz, tym mniejszą szansę na zwycięstwo będziesz miał
Zakłady AKO najlepiej obstawiać bez ryzyka w BETFAN
TYPUJĘ w

Wizja szybkiego zarobku, najczęściej opartego na samych pewniakach i faworytach, może bardzo szybko doprowadzić do bukmacherskiego bankructwa. Jeżeli ktoś zdecydował się już na grę u bukmachera, to musi w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego, że w tym świecie nie ma czegoś takiego, jak szybka i wysoka wygrana. Raczej należy nastawić się na długi „proces wygrywania”, tak więc naszym zdaniem za każdym razem warto zastanowić się dwa razy, zanim dołoży się kolejne spotkanie do kuponu. Jeśli już bardzo chcecie grać o wysokie wygrane, to najlepiej róbcie to z ubezpieczeniem, czyli ze zwrotem na konto w razie przegranej. Obecnie najlepsze bonusy bez ryzyka ma BETFAN Zakłady Bukmacherskie.

Notoryczne obstawianie kuponów typu „taśma”

Poniekąd nasza druga pozycja na tej liście łączy się z numerem jeden, gdyż niemal za każdym razem dokładanie bez opamiętania kolejnych zdarzeń do kuponu tworzy z niego tak zwaną „taśmę” (zakłady akumulowane z dużą liczbą spotkań). Prawie zawsze „na papierze” wyglądają one całkiem nieźle, bo przeważnie składają się z samych „pewniaków”, ale wszystko i tak na końcu weryfikuje boisko/tafla/kort czy pakiet. Bardzo rzadko zdarza się, aby prosty zakład wzajemny, składający się z dziesięciu czy więcej zdarzeń, znalazł się w ostatecznym rozrachunku po stronie kuponów trafionych.

Nie obstawiaj kuponów typu taśmaZakłady online z wieloma typami powinno stawiać się tylko na środki od bukmacheraNajlepsza opcja to gra za freebety bez depozytu
Nie obstawiaj kuponów typu taśma
Zakłady online z wieloma typami powinno stawiać się tylko na środki od bukmachera
Najlepsza opcja to gra za freebety bez depozytu
TYPUJĘ w

Gracze najczęściej decydują się na tego typu zakłady, albowiem sugerują one wysokie wygrane przy niskiej stawce. Niemniej jednak odradzamy obstawianie takich kuponów. Może uda Wam się trafić jeden, może dwa takie zakłady bukmacherskie i to na pewno Was ucieszy, ale przegracie na takim systemie zdecydowanie więcej. Najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji? Połowa meczów do kosza, a pozostałe rozdzielcie na kilka kuponów. Wydacie więcej pieniędzy, ale procentowo będziecie mieć zdecydowanie więcej szans na wygraną! Ewentualnie możecie takie taśmy zagrać za freebety bez depozytu - wówczas nie stracicie na pewno własnej gotówki.

Typowanie faworytów z niskimi kursami

Nie opierajcie swoich kuponów bukmacherskich na faworytach. Nie ma możliwości, aby wszystkie pewniaki za każdym razem weszły. Gdyby tak się działo, to zakłady bukmacherskie nie miałyby prawa bytu, gdyż wszystkim graczom musiałyby wypłacać gigantyczne pieniądze. Pamiętajcie o tym za każdym razem, gdy będziecie chcieli postawić chociażby zakład na wygraną Manchester United w meczu z outsiderami Premier League. Wielu graczy tak stawia, a potem zastanawia się, dlaczego Czerwone Diabły nie wygrały. Przecież współczynnik na ich triumf oscylował w granicach 1.25, więc musiał wejść!

Nie graj kuponów złożonych z samych faworytówFaworyci nie zawsze wygrywają, dlatego też odradzamy granie po samych kursach bukmacherskichNajlepsze kursy na rynku ma Betclic
Nie graj kuponów złożonych z samych faworytów
Faworyci nie zawsze wygrywają, dlatego też odradzamy granie po samych kursach bukmacherskich
Najlepsze kursy na rynku ma Betclic
GRAM w

Oczywiście brak pewności trafienia to jedno, ale warto także zwrócić uwagę na fakt, że na takich selekcjach nie da się zarobić. Kursy bukmacherskie są po prostu zbyt niskie (pamiętajcie o podatku 12% od każdej postawionej stawki, przez który każdy kupon, postawiony za 10 zł, nalicza Wam wygraną tylko od 8,8 zł), więc zastanówcie się, czy warto takie ryzyko podejmować. Niektórzy się decydują, a potem bardzo tego żałują. I teraz zastanów się, czy chcesz zaliczać się do tego grona? Czasami lepiej postawić jeden mecz z wyższym kursem, aniżeli pięć składających się ze współczynników po 1.20 (czasami gracze stawiają kursy rzędu 1.01, co jest już totalnym absurdem – nigdy tego nie róbcie). Wygrana jest taka sama, a szanse na powodzenie zdecydowanie wyższe.

Brak podstawowej wiedzy bukmacherskiej

Bardzo często gracze podchodzą do typowania meczów bez żadnej wiedzy bukmacherskiej, lekceważąc tym samym operatorów zakładów wzajemnych. Żyją oni w przekonaniu, że ich dotychczasowa wiedza na temat danego sportu w zupełności im wystarczy do sukcesu. Tak niestety nie można robić, gdyż odgrywa ona zbyt ważną rolę w całym procesie obstawiania. Jeżeli będziecie powielać ten błąd, to tak naprawdę możecie zapomnieć o wygrywaniu. Co więcej, bukmacherkę z szerszej perspektywy będziecie kojarzyć tylko i wyłącznie z bankructwem, więc chyba nie warto tego robić.

Nie stawiaj kuponów bez analizyStaraj się poszerzać bukmacherską wiedzę, dzięki temu będziesz wyszukiwał lepsze typyNową wiedzę możesz testowo zagrać za 5000 zł od TOTALbet
Nie stawiaj kuponów bez analizy
Staraj się poszerzać bukmacherską wiedzę, dzięki temu będziesz wyszukiwał lepsze typy
Nową wiedzę możesz testowo zagrać za 5000 zł od TOTALbet
GRAM w

Jeżeli odpowiednio nie przygotujemy się do typowania wydarzeń sportowych, to w efekcie możemy źle spożytkować nie tylko przeróżne bonusy bukmacherskie, ale także i swój ściśle dopięty na ostatni guzik budżet. A jak wiemy, jest on najważniejszym elementem docelowego grania. Ponadto warto wspomnieć, że gracze podchodzący do bukmacherki na sporym luzie nie mogą dokonać szczegółowej selekcji poszczególnych typów. W efekcie nie wiedzą, na co i kiedy stawiać, a to, jak zwykle odbija się negatywnie przy rozliczeniach kuponów. Nie wspominając już o tym, że ze względu na nieznajomość podstawowych zwrotów bukmacherskich zamykają się oni w kręgu typów 1X2, omijając tym samym najbardziej wartościowe selekcje. Chyba nie warto tego robić, prawda?

Impulsywne i nieprzemyślane obstawianie

Nierozsądne obstawianie wydarzeń sportowych można porównać do zakupowego szału w supermarketach (dotyczy większości). Bardzo często ludzie wpadają do sklepu i zbierają z półek mnóstwo niepotrzebnego towaru, który koniec końców ląduje w koszu. Podobnie jest w bukmacherce. Gracze bardzo często po otwarciu oferty na stronie internetowej bukmachera wrzucają bez zastanowienia na swoje kupony zdarzenia, na które w normalnych okolicznościach nie zwróciliby nawet uwagi.

Robią tak przeważnie z dwóch powodów. Pierwszy jest ściśle związany z kursami na poszczególne typy – obstawiający widzą atrakcyjny współczynnik na dobrą drużynę i bez jakiegokolwiek sprawdzenia dodają go do kuponu, bojąc się, że za chwilę wszystko wróci do normy. Natomiast drugi powód ma związek z nazwami drużyn. Typujący bardzo często wrzucają na swoje zakłady selekcje tylko dlatego, że nazwa zespołu A jest bardziej rozpoznawalna od ekipy B. Robią to pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się, czy aby na pewno obstawiany klub wciąż jest „na topie” i reprezentuje odpowiedni poziom.

Nie stawiaj kuponów pod wpływem impulsuPrzemyśl każdy typ od strony technicznej, dzięki temu nie będziesz opierał się na ogólnych banałachBardzo dobre statystyki ma w ofercie STS
Nie stawiaj kuponów pod wpływem impulsu
Przemyśl każdy typ od strony technicznej, dzięki temu nie będziesz opierał się na ogólnych banałach
Bardzo dobre statystyki ma w ofercie STS
STATY w

Jak temu zaradzić? Tak naprawdę rozwiązanie jest bardzo proste. Jeżeli nie możecie powstrzymać się i wrzucacie na zakład bukmacherski co popadnie, to twórzcie swoje kupony poza stronami bukmacherów. Tak naprawdę do przeprowadzenia podstawowej analizy wystarczy witryna z wynikami, gdzie możemy wybierać poszczególne mecze i zdarzenia na kupon. Wówczas uchronicie się przed nieprzemyślanym obstawianiem, które bardzo często kończy się dla graczy katastrofą finansową.

Chęć natychmiastowego odegrania się po porażce

Przegrana w bukmacherce zdarza się często i trzeba umieć sobie z nią radzić. Wielu graczy po przegranym zakładzie, od razu siada przed ekranem swojego komputera czy laptopa i szuka kolejnych meczów (nawet bardzo późno w nocy), które nadrobią wcześniejszą stratę. Niestety to kolejny błąd, który prowadzi typujących do kolejnej przegranej. A to wszystko dlatego, że bardzo często wydarzenia wyszukane na poczekaniu są mało przemyślane – koniec końców także generują straty i jeszcze większe podłamanie.

Nie próbuj się odegraćTo najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić - stawianie takich kuponów z góry stawia się na przegranej pozycjiJeśli nie możesz się powstrzymać, załóż sobie np. limity w Fortunie
Nie próbuj się odegrać
To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić - stawianie takich kuponów z góry stawia się na przegranej pozycji
Jeśli nie możesz się powstrzymać, załóż sobie np. limity w Fortunie
LIMITY w

Nie można ulegać wewnętrznemu głosowi, który podpowiada natychmiastową ripostę na przegrany kupon. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest odcięcie się od internetu na parę godzin (złagodzi chęć natychmiastowego odegrania się) i powrót do obstawiania na następny dzień. Zobaczycie, że w dłuższej perspektywie przełoży się to pozytywnie na Waszą średnią trafionych typów. Być może taki ruch pozwoli Wam nawet wyjść na prostą i przysłowiowy plus, więc wydaje nam się, że warto z tego skorzystać.

Brak usystematyzowanego planu działania

Brak planu działania to bardzo poważny błąd, który popełnia prawie każdy typujący. Bardzo często gracze nie planują z odpowiednim wyprzedzeniem swoich bukmacherskich kroków. W efekcie nie wiedzą, jak będą wyglądały ich kupony i za jaką stawkę zostaną puszczone. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niegroźne, ale w ostateczności takie nie jest i trzeba o tym pamiętać. Jeżeli wcześniej nie dokonamy wstępnej analizy meczu (zobacz, jak poprawnie przeprowadzić bukmacherską analizę) i nie zaplanujemy swoich ruchów, to wówczas możemy być narażeni nie tylko na szybką utratę budżetu bukmacherskiego, ale także na chęć odegrania się za wszelką cenę w przypadku porażki.

Nie stawiaj zakładów w ciemnoZastosowanie długoterminowej strategii pomoże zwiększyć zyski z zakładów onlineDługofalowy system gry można wdrożyć np. w LVBET
Nie stawiaj zakładów w ciemno
Zastosowanie długoterminowej strategii pomoże zwiększyć zyski z zakładów online
Długofalowy system gry można wdrożyć np. w LVBET
OBSTAWIAM w

Nie wspominając już o tym, że do naszych kuponów mogą wkraść się niepożądane zdarzenia, generujące same straty. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli obstawiający chce mieć nad bukmacherką kontrolę, to powinien wyposażyć się w drobiazgowy plan działania. Jeżeli zastosujecie się do tej wytycznej, to na pewno po pewnym czasie odczujecie sporą ulgę w obstawianiu.

Gra systemem chybił/trafił

Nie powielaj błędów innych graczy i nie stawiaj swoich zakładów w systemie chybił/trafił. Bardzo często obstawiający na co dzień u legalnych bukmacherów typujący wrzucają do swoich kuponów mecze z dyscyplin, o których nie mają zielonego pojęcia (selekcje wybierają na podstawie współczynników). Czasami jest to baseball, dart czy waterpolo. Robią to, aby uatrakcyjnić sobie oglądanie wydarzeń sportowych lub po prostu, chcą „ożywić” kupon.

Nie stawiaj sportów, na których się nie znaszDzięki temu unikniesz zakładów na chybił/trafiłSzeroką ofertę na różne rynki ma bukmacher eToto
Nie stawiaj sportów, na których się nie znasz
Dzięki temu unikniesz zakładów na chybił/trafił
Szeroką ofertę na różne rynki ma bukmacher eToto
TYPUJĘ w

Niestety na takiej strategii nie można opierać swojej gry, gdyż w 99% przypadków nie gwarantuje ona zysków. Pojedynczy trafiony zakład bukmacherski może zrobić wrażenie na znajomych lub innych graczach, ale w dłuższej perspektywie nie zagwarantuje zysków. Chcesz obstawiać jak profesjonalista? Wybierz jeden, maksymalnie dwa sporty i tego się trzymaj!

Łączenie obstawiania z emocjami

Przy tym błędzie graczy nie trzeba się zbytnio rozpisywać, bo sprawa wygląda bardzo prosto! Nigdy do swoich kuponów bukmacherskich nie dokładaj meczów z udziałem drużyn, którym mocno kibicujesz. Na przykładzie? Jesteś fanem Realu Madryt, nie stawiaj meczów z ich udziałem. Jesteś kibicem Los Angeles Lakers, nie typuj ich spotkań.

Nie stawiaj na ulubione drużynyObstawiając swoje kluby kierujesz się sercem, a nie rozumemJeśli bardzo chcesz to robić, to tylko za darmowe bonusy
Nie stawiaj na ulubione drużyny
Obstawiając swoje kluby kierujesz się sercem, a nie rozumem
Jeśli bardzo chcesz to robić, to tylko za darmowe bonusy
BONSUY w

Wówczas nie jesteś w stanie realnie ocenić szans na zwycięstwo Twojego zespołu. Kierujesz się sercem, a nie zdrowym rozsądkiem, dlatego też lepiej odpuścić sobie takie spotkanie. Kto na tym zyska? Z takiego rozwiązania ucieszy się z całą pewnością Twoja średnia trafionych typów.

Sugerowanie się typami innych graczy

Trzeba uświadomić sobie, że nie da się codziennie typować wydarzeń sportowych. Czasami oferta bukmacherów jest bardzo okrojona i nie posiada wartościowych z perspektywy gracza selekcji – zdarza się to przede wszystkim wtedy, gdy obstawiamy jedną, maksymalnie dwie dyscypliny. Wówczas należy odpuścić, poczekać na aktualizację, która może przyniesie ze sobą nowe propozycje.

Niestety spora grupa obstawiających w takich sytuacjach szuka typów wśród innych graczy i na siłę próbuje postawić kupon bukmacherski (czasami włącza do niego sporty, o których nie ma zielonego pojęcia!). Takie nieprzemyślane zachowanie bardzo często kończy się dla typujących źle, gdyż nie mają oni stuprocentowej kontroli nad propozycjami innych obstawiających. Nie wiedzą nic na temat realnej stawki czy jakości poszczególnych typów (trafialność takich niesprawdzonych zakładów może oscylować nawet w granicach 10%). A to odbija się na średniej trafionych typów i rozbija plany na kolejne dni.

Nie stawiaj kuponów, gdy nie ma pewnych typówRegularne typowanie dzień po dniu może źle wpłynąć na średnią trafionych typówNajszerszą ofertę na piłkę i kosza ma Betclic
Nie stawiaj kuponów, gdy nie ma pewnych typów
Regularne typowanie dzień po dniu może źle wpłynąć na średnią trafionych typów
Najszerszą ofertę na piłkę i kosza ma Betclic
SPRAWDŹ TYPY w

Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie sporo nerwów, to zalecamy, abyście na co dzień unikali wyżej wymienionych błędów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że początkowo może nie być to łatwe, ale jeżeli myślicie o bukmacherce na poważnie i chcecie cieszyć się regularnie z wygranych, to powinniście zmienić swój tok myślenia i wyeliminować ze swojego planu dnia powyższe bukmacherskie mankamenty. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko życzyć Wam zmiany podejścia i wysokich wygranych. No chyba, że na co dzień stosujecie się do tych wytycznych – wówczas gratulujemy wytrwałości i systemu gry!

FAQ

W tej sekcji tekstowej znajdziecie najpotrzebniejsze informacje dotyczące błędów w zakładach bukmacherskich. Ostatnia aktualizacja tekstu: czerwiec 2024.

1️⃣ Jakie są najczęstsze błędy typerów podczas obstawiania zakładów?

Do najczęstszych błędów można zaliczyć chciwość, notoryczne obstawianie "taśm" oraz typowanie faworytów po niskich kursach. Jeżeli chcecie zapoznać się ze wszystkimi błędami, to znajdziecie je w powyższym tekście.

2️⃣ Czy powielanie błędów wpływa negatywnie na średnią trafionych typów?

Zdecydowanie tak, dlatego też zachęcamy Was do tego, aby dobrze zapoznać się z naszą listą błędów u bukmachera.

Komentarze (1)
Skomentuj artykuł pt. Jakie błędy popełniają typerzy
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Tomek W-k
skomentowano ponad miesiąc temu
oj taśmy taśmy…. ostatnio uparłem się i stawiam je cały czas 😀 Wynik niestety średnio mnie cieszy, ale może ma ktoś na to złoty środek? Jak takie akusie stawiać? Każda rada na wagę złota, wiec plis – pomóżcie xD
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.