poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Stawkowanie modulowane jako system do gry

16.03.2024, 08:03
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Na czym polega system stawkowania modulowanego?
 2. Modyfikacje systemu stawkowania modulowanego
 3. System stawkowania modulowanego jest skuteczny?
 4. Wady i zalety systemu stawkowania modulowanego
 5. Przykład zastosowania metody modulowanej stawki
 6. FAQ: System stawkowania modulowanego
 7. Warto wiedzieć
zdjęcie do tekstu o systemie modulowanej stawki
W jaki sposób korzystać z bukmacherskiego systemu modulowanej stawki?

Wśród systemów bukmacherskich znajdziemy metody bardzo ryzykowne oraz takie, które z powodzeniem stosować może każdy obstawiający zakłady bukmacherskie.

Wśród nich jest metoda modulowanych kwot zakładów – bezpieczniejsza odmiana płaskiej stawki (opisanej tutaj), najbardziej popularnej formy obstawiania kuponów. Jak dokładnie posługiwać się tą metodą i jak ją przełożyć na wygrywanie większych sum pieniędzy?

Serdecznie zapraszamy do lektury! Pamiętajcie, że aby grać skutecznie - i to tyczy się wszystkich systemów gry - trzeba najpierw bardzo dobrze zaznajomić się z zasadami danego systemu bukmacherskiego.

Na czym polega system stawkowania modulowanego?

Idea tego systemu bukmacherskiego jest dość prosta:

 • ustalamy całkowity kapitał, który przeznaczamy na grę;
 • określamy, jaką częścią tego kapitału będziemy obstawiać pojedynczy kupon (przyjęło się, że jest to kilka procent, z reguły 2%);
 • następnie dzielimy tak wydzieloną część na dziesięć równych porcji (10j);
 • w zależności od naszego typu obstawiamy spotkanie za tyle porcji, na ile wyceniamy szanse powodzenia typu. Na pewne spotkania stawiamy 7-10j, zaś bardzo ryzykowne 1-3j.

Podsumowując, bezpieczny rozkład doboru kwoty zakładu w zależności tylko od kursu powinien wyglądać następująco:

Kurs Stawka
Do 1.50 8j-10j
Od 1.51-2.00 5j-7j
Od 2.01-3.00 3j-4j
Od 3.01-4.00 2j
Powyżej 4.00 1j

Oczywiście, w zależności od własnego doświadczenia oraz wyczucia spotkania, możemy zmniejszać lub zwiększać stawki zakładu. Zauważmy, że system bukmacherski stawkowania modulowanego jest podobny do systemu Kelly’ego, który najlepiej obstawiać za bonusy bukmacherskie online. Po pierwsze, szacujemy prawdopodobieństwo poprawnego typu, a po drugie, do tak obliczonej szansy sukcesu dobieramy stawkę zakładu.

Modyfikacje systemu stawkowania modulowanego

Powyższy system można modyfikować na własne potrzeby. Pierwsza modyfikacja może dotyczyć podziału kwoty zakładu na inną ilość niż 10. Możemy, dla przykładu, wziąć pod uwagę podział na 5 – mniej bezpieczny, ale optymalny dla zwiększenia potencjalnych zysków. Tutaj rozkład wartości kuponów w zależności od kursu może wyglądać następująco:

Kurs Stawka
Do 1.50 5j
Od 1.51-2.00 4j
Od 2.01-3.00 3j
Od 3.01-4.00 2j
Powyżej 4.00 1j

Powyższa modyfikacja ma przewagę nad klasyczną w wysokości potencjalnych wygranych – stawki zakładów są mniej więcej dwukrotnie większe. Jednocześnie gra tak zmodyfikowanym systemem jest mniej bezpieczna, ale przy wysokiej skuteczności typera daje lepsze wyniki niż pierwowzór. Granicznym przypadkiem jest system płaskiej stawki – podział jednolity, każdy kurs traktowany jest tak samo i kwota zakładu jest równa.

Kolejna modyfikacja może dotyczyć samych kursów. O ile czujemy się pewnie w danej dyscyplinie sportowej (lub dyscyplinach), możemy nieco rozciągnąć pojęcie bezpiecznego kursu:

Kurs Stawka
Do 2.00 8j-10j
Od 2.01-4.00 5j-7j
Od 4.01-6.00 2j-4j
Powyżej 6.00 1j

Przy zastosowaniu tej modyfikacji systemu stawkowania modulowanego gra staje się bardziej agresywna, dzięki czemu rośnie ryzyko, ale i potencjalne zyski są większe.

System stawkowania modulowanego jest skuteczny?

Skuteczność systemu bukmacherskiego determinuje tylko skuteczność typera. Jednakże, jako bezpieczny system (niska szansa bankructwa), stawkowanie modulowane może być wykorzystywany także przez niedoświadczonego gracza.

Wady i zalety systemu stawkowania modulowanego

Nie ma systemów idealnych i raczej nie będzie. Każda metoda ma swoje wady i zalety i w tym przypadku mamy:

Wady :

 • konieczna wysoka skuteczność typera – by osiągać zyski, nasza skuteczność musi być na wysokim poziomie;
 • niskie zyski – w porównaniu do innych metod obstawiania (chociażby progresywnych) potencjalne przychody są małe;
 • dobór wielkości kwoty zakładu – nie jest do końca oczywiste, jaką część wkładu przeznaczyć na konkretne spotkanie. Samo określenie tej wartości tylko przy pomocy kursu może być tragiczne w skutkach. Należy się kierować własną intuicją i wiedzą, by ograć bukmachera. Częstym problemem początkujących graczy jest obstawianie od razu za pełną kwotę, co nie kończy się dobrze. Należy przeanalizować spotkanie i grać rozważnie, by w przypadku porażki mieć za co się odegrać.

Zalety:

 • mniejsze ryzyko bankructwa – dobrze prowadzony system pozwala ograniczyć szybką utratę całego kapitału przeznaczonego na grę. Pamiętajmy, że pojedynczy kupon powinniśmy obstawiać kwotą nie większą niż 2% całego dostępnego kapitału, co pozwala na co najmniej 50 niezależnych gier;
 • określa jak dobrym typerem jesteśmy – mamy kilkadziesiąt prób, które mogą być prowadzone w całym zakresie kursów, by stwierdzić, czy nasze typy są prawidłowe;
 • system bezpieczny – kwota zakładu jest dobierana pod kątem kursu oraz naszego typu. Zakłady pewne będą nas kosztować całą stawkę, zaś zakłady ryzykowne tylko mały ułamek. Daje to przewagę nad systemem płaskiej stawki, gdzie kwoty zakładów są identyczne dla każdego spotkania.

System modulowanej stawki to metoda, pozwalająca osiągać zyski pod warunkiem wysokiej skuteczności. Stosowana przez profesjonalnych graczy bukmacherskich, którzy mając odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, może pomóc im uzyskać odpowiednie profity.

Bonusy bez depozytu na system modulowanej stawki

Z drugiej strony, bezpieczeństwo, które zapewnia ten system, pozwala stosować go przez amatorów, gdyż daje możliwość przy stosunkowo niskich stawkach nauki poprawnego typowania. Polecamy go każdemu, kto zaczyna z zakładami wzajemnymi – graczom nowym, początkującym i rekreacyjnym. Jak nie masz pewności, co do tego systemu, skorzystaj z darmowych bonusów, które pozwolą przetestować system od podstaw. Darmowe freebety bez depozytu są dostępne za darmo z naszym kodem promocyjnym [ LEGALSPORT ]. Link znajdziecie powyżej - wystarczy kliknąć w baner z bonusami bez depozytu.

Przykład zastosowania metody modulowanej stawki

Pokrótce przedstawimy pewną symulację (przy skuteczności 60%), dotyczącą zastosowania systemu bukmacherskiego modulowanej stawki w praktyce. Załóżmy, że mamy do dyspozycji kwotę 1 000 zł. Pojedynczy zakład obstawiamy maksymalnie stawką 20 zł (2% całego wkład). Zagramy klasycznie, czyli 1-10j, przyjmując rozkład kwot oraz kursów jak w pierwszej tabeli. Jedna jednostka w naszym przypadku odpowiada 2 zł. Poniżej nasze typy oraz teoretyczna ich sprawdzalność w spotkaniach, które nie muszą odpowiadać rzeczywistości.

Spotkanie Kurs klasyczny 1:0:2 Symulowany wynik Zysk
Legia Warszawa-Jagiellonia (liga polska) 1.7:3.6:4.8 Zwycięstwo Legii 7j=14 zł – udany typ 9,8 zł
Chelsea-Barcelona (Liga Mistrzów) 3.5:3.45:2.19 Zwycięstwo Barcelony 3j=6 zł – zły typ 0 zł
Manchester City-Basel (Liga Mistrzów) 1.2:10:20 Zwycięstwo Manchester City 9j=18 zł – udany typ 3,6 zł
Brighton-Swansea (liga angielska) 2.22:3.12:3.7 Zwycięstwo Brighton 4 j=8 zł – udany typ 9,76 zł
Manchester United-Chelsea (liga angielska) 2.1:3.33:3.75 Remis 2j=4 zł – zły typ 0zł
Mainz-Wolfsburg (liga niemiecka) 2.4:3.3:3 Zwycięstwo Mainz 3j=6 zł – zły typ 0 zł
Dortmund-Augsburg (liga niemiecka) 1.55:4.3:5.7 Zwycięstwo Dortmund 7j=14 zł – udany typ 7,7 zł
Chicago-Philadelphia (NBA) 2.79:13.5:1.5 Zwycięstwo Chicago 3j=6 zł – udany typ 10,74 zł
Charlotte-Brooklyn (NBA) 1.3:15:3.65 Zwycięstwo Brooklyn 2j=4 zł – zły typ 0 zł
Rennes-Troyes (liga francuska) 1.72:3.67:5 Zwycięstwo Rennes 6j=12 zł – udany typ 8,64 zł

Podsumowując, całkowity zysk po obstawieniu dziesięciu spotkań wyniesie:

9,8 zł+3,6 zł+9,76 zł+7,7 zł+10,74 zł+8,64 zł-(6 zł+4 zł+6 zł+4 zł)=30,24 zł.

Oczywiście, powyższe daje zysk, o ile mamy wysoką skuteczność, a takowa na poziomie 60% to tylko wyidealizowana sytuacja.

FAQ: System stawkowania modulowanego

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących systemy stawkowania modulowanego. Oczywiście do każdego pytania dorzuciliśmy merytoryczną odpowiedź, tak abyście wszystkie potrzebne informacje znaleźli u nas w jednym miejscu.

1. W jaki sposób system stawkowania modulowanego jest korzystny dla typera?

Metoda stawki modulowanej gwarantuje niskie ryzyko bankructwa, gdyż pozwala na długą grę (2% wartości całego kapitału przeznaczane na kupon daje możliwość rozegrania 50 wydarzeń sportowych). Pozwala również na odkrycie, metodą prób i błędów, jak dobrym jesteśmy typerem.

2. W jakich punktach system stawkowania modulowanego ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

System stawkowania modulowanego to bezpieczniejsza wersja systemu płaskiej stawki, gdyż pozwala, w zależności od kursu czy własnej wiedzy, dobierać większą lub mniejszą kwotę na dany zakład. W odróżnieniu od metod progresywnych, ryzyko bankructwa jest małe, gdyż środki przeznaczane na kupon są mniej więcej stałe i niskie. Ponadto system stawkowania modulowanego jest uproszczoną wersją metody Kelly’ego, ponieważ dobór kwoty zakładu opiera się na określeniu prawdopodobieństwa sukcesu. Polecamy tę metodę początkującym graczom ze względu na małe ryzyko utraty całego wkładu.

3. O czym należy pamiętać, stosując system stawkowania modulowanego?

Stosując tę metodę, należy pamiętać przede wszystkim o trzymaniu się ustalonych kwot na kupony w zależności od kursu oraz własnej wiedzy. Pewne typy obstawiamy za wysokie stawki, a ryzykowne za niskie.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system stawkowania modulowanego?

System przyniesie profity, o ile mamy wysoką skuteczność – korzystają z niego doświadczeni typerzy. Z drugiej strony, niskie ryzyko bankructwa pozwala na stosowanie tej metody przez początkujących graczy. Ilość prób, które mamy, pozwala na długą grę i naukę poprawnego typowania.

5. W jakich typach sportów system stawkowania modulowanego ma największe zastosowanie?

Operujemy tutaj na całym zakresie kursów, skąd dobór dyscypliny sportowej nie odgrywa głównej roli. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by skupić się tylko na jednej lub kilku, o ile czujemy się w nich mocni. Pozwala to na bardziej świadomy dobór spotkań, a co za tym idzie, większe szanse na sukces.

 

Warto wiedzieć

System bukmacherski ze stawkowaniem modulowanym pozwala osiągnąć zyski przy pewnej dozie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to przejawia się w doborze mniejszych kwot na bardziej ryzykowne spotkania. O ile taka metoda doboru stawek wydaje się dobrym systemem, o tyle jej skuteczność determinują dobre typy.

Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. Stawkowanie modulowane jako system do gry
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.