poniedziałek, 5 czerwca 2023
Najnowsze: Manchester City - Inter Mediolan gdzie oglądać?

System bukmacherski płaskiej stawki

14.02.2018, 10:12
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:46
Autor: M. Stępień
Odbierz kod promocyjny eWinner
Oferta na bonus eWinner VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Charakterystyka systemu bukmacherskiego płaskiej stawki
 2. Modyfikacje systemu bukmacherskiego płaskiej stawki
 3. Czy system płaskiej stawki jest skuteczny?
 4. Wady i zalety systemu bukmacherskiego płaskiej stawki
 5. Przykład zastosowania systemu płaskiej stawki
 6. FAQ - system bukmacherski płaskiej stawki w pytaniach i odpowiedziach
 7. Warto wiedzieć
Darmowy bonus bez wymaganego pierwszego depozytu
Bonus bez depozytu na piłkę nożną

Na początku przygody, jaką jest gra w zakładach wzajemnych, zastanawiamy się od czego zacząć, jaki system obrać.

  510 zł bez ryzyka  
  Zobacz premię na start   
Gra bez przegranej  

Miłośnicy sportu, mający wiedzę na temat interesujących ich spotkań i rozpoczynający współzawodnictwo z bukmacherem, obstawiają pewne dla siebie wydarzenia, nie zastanawiając się nad wysokością kwoty zakładu – grają za wysokie, stałe stawki.

Przez pewne rozumiemy takie, które wydają się nam najbardziej prawdopodobne. Nie interesuje nas wtedy kurs, jaki narzuca bukmacher. I w tym momencie zaczynamy grać tzw. systemem płaskiej stawki.

Charakterystyka systemu bukmacherskiego płaskiej stawki

Idea metody płaskiej stawki jest bardzo prosta: nieważne jaki kurs bukmacherski – oraz czasami także nawet nieważne jakie spotkanie – zawsze obstawiamy za ustaloną przez siebie kwotę. Dla przykładu: ustalamy sobie, że na każdy zakład przeznaczać będziemy 100 zł. Potencjalne wygrane, w zależności od kursu (1.50-7.00), będą się wahać w granicach 150-700 zł.

O ile nie ma problemu z niskimi kursami (większe prawdopodobieństwo sukcesu), to schody zaczynają się od kursów na poziomie 3.00. Jeżeli potrafimy wyszukiwać valuebety, to gra jest warta świeczki, ale w większości przypadków początkujący gracze albo nie potrafią tego albo podchodzą do zakładów emocjonalnie.

Najlepszy bukmacher na system 

Bukmacher najczęściej wybierany do gry systemem płaskiej stawki jest STS - bukmacher z najlepszą aplikacją mobilną (TU ogarniesz bonus na start) lub Fortuna Zakłady Bukmacherskie (TU masz skrót do premii bez ryzyka 120 zł +20% więcej). Bonusy na start są porównywalne i obydwa zwiększają budżet początkowy o ponad 100% (depozyt, bonus 100% i premie rejestracyjne w postaci freebetu 25 zł lub 20 zł, zakładu bez ryzyka 120 zł lub 34 zł i bonus na BetGames).

Warto przy tym pamiętać, że najlepsi typerzy osiągają 60% poprawnych prognoz, ale dla nich istnieją lepsze, pewniejsze oraz bardziej profesjonalne metody obstawiań, podczas gdy system płaskiej stawki jest najprostszą metodą w grach wzajemnych.

Modyfikacje systemu bukmacherskiego płaskiej stawki

Stosowana w czystej postaci, płaska stawka może przynieść więcej złego niż dobrego. Istnieje jednak kilka modyfikacji tego systemu, z których z mniejszym lub większym powodzeniem można korzystać. Najpierw przedstawimy najczęściej stosowaną przez samych graczy „ulepszoną” wersję tej metody. Zaczniemy od tego, że dzielimy możliwe kursy na przedziały:

 • do 2.00,
 • 2.01 do 4.00,
 • 4.01 do 6.00,
 • powyżej 6.00.

Każdemu przedziałowi przyporządkowujemy kwotę, którą będziemy obstawiać kupony tylko z kursem z danego zakresu. I tu należy wspomnieć, że pojedynczy zakład nie powinien przekraczać kilku procent całego kapitału, który przeznaczamy na grę – chcemy przecież mieć możliwość dużej ilości podejść do upragnionego zysku. W poniższych przykładach operujemy znacznymi kwotami na jeden kupon, ale sama idea nie traci w przypadku dużo mniejszych zakładów. Możemy grać następującymi stawkami:

Przedział, w którym jest kurs kuponu Sugerowana kwota zakładu
Do 2.00 100 zł
2.01 do 4.00 60 zł
4.01 do 6.00 30 zł
powyżej 6.00 10 zł

Powyższa modyfikacja ma przewagę nad czystym systemem płaskiej stawki, gdyż bardziej ryzykowne spotkania (z większym kursem) obstawiane są mniejszymi kwotami. Prowadzi to do mniejszego prawdopodobieństwa utraty znacznej kwoty przeznaczonej na grę już po kilku pierwszych błędnie wytypowanych (ryzykownych) wydarzeniach sportowych.

Kolejna modyfikacja, jaką możemy wprowadzić, to uzależnienie stawki zakładu spotkań od kursów (jak powyżej), ale nie w sztywny sposób, lecz dynamicznie, w zależności od aktualnego kapitału przeznaczonego na grę. Dokładniej, przypuśćmy, że nasz budżet wynosi 200 zł. Jak powyżej, dzielimy kursy na przedziały: do 2.00, od 2.01 do 4.00, od 4.01 do 6.00 i powyżej 6.00. Każdemu przedziałowi przypisujemy, według uznania, procent całej kwoty, jakim możemy operować w danym zakresie kursu. I tak, przyjmijmy, że dzielimy kwotę na części według schematu: 50%, 30%, 15% i 5%. Czyli 100 zł przeznaczamy na grę z kursami do 2.00, 60 zł na grę dla kursów od 2.01 do 4.00, 30 zł dla 4.01 do 6.00 i 10 zł na kupony z kursem powyżej 6.00. Teraz, by lepiej wyjaśnić dalsze postępowanie, załóżmy, że obstawiamy za 100 zł spotkanie z kursem 2.00. Mamy następujące możliwości:

 1. Obstawiamy i wygrywamy – nasz budżet zasila kwota w wysokości 100 zł (łącznie mamy 300 zł).
 2. Błędnie typujemy kupon i przegrywamy – tracimy 100 zł (w bankrollu pozostaje 100 zł).

W pierwszym przypadku dysponujemy kwotą 300 zł. Teraz dzielimy ją według schematu: 50%, 30%, 15% i 5%. Czyli:

Przedział, w którym jest kurs kuponu Sugerowana kwota zakładu
Do 2.00 150 zł
2.01 do 4.00 90 zł
4.01 do 6.00 45 zł
powyżej 6.00 15 zł

I to są nowe stawki zakładów. Analogicznie, w przypadku wygranej przy jakimkolwiek innym kursie zwiększamy stawki zakładów o przyrost z wygranej dla każdego przedziału. W drugim przypadku, czyli przegranej, dysponujemy kwotą 100 zł i rozkład wartości zakładów wygląda następująco:

Przedział, w którym jest kurs kuponu Sugerowana kwota zakładu
Do 2.00 50 zł
2.01 do 4.00 30 zł
4.01 do 6.00 15 zł
powyżej 6.00 5 zł

Gramy w obrębie tej kwoty do czasu, aż stracimy znaczną jej część i przechodzimy do następnej porcji. Pamiętajmy, że powyższa wyjściowa wartość 200 zł to tylko mały procent naszego całego kapitału.

Zakład bez ryzyka ograniczający straty
Na początek spróbuj bonus bez ryzyka

Możemy zrezygnować z podziału na kursy i zaproponować trzeci wariant systemu płaskiej stawki. Mianowicie, mając taką samą kwotę na dowolny pod względem ryzyka zakład, zwiększamy albo zmniejszamy ją proporcjonalnie do wygranej lub przegranej. Dokładniej, możemy sobie ustalić, że w przypadku wygranego zakładu zwiększamy stawkę o ustalony %, a w przypadku przegranej zmniejszamy o ten %.

Czy system płaskiej stawki jest skuteczny?

System płaskiej stawki to metoda gospodarowania zasobami, przeznaczonymi na zakłady. Skuteczność przejawia się w ilości możliwych kuponów do rozegrania. Przy stałym i niskim procencie, przeznaczanym na kolejną grę, metoda ta pozwala na naprawdę długą serię, a co za tym idzie, zwiększa szanse na możliwe zyski.

Wady i zalety systemu bukmacherskiego płaskiej stawki

System płaskiej stawki nie jest idealnym systemem bukmacherskim, możemy powiedzieć, że daleko mu nawet do bycia przeciętnym. Pokrótce:

Wady systemu płaskiej stawki:

 • w klasycznym podejściu z równymi stawkami metoda ta może prowadzić do wygranych przy niskich kursach i przegranych przy wysokich, co spowoduje szybkie uszczuplenie zasobów. Rentowność metody determinuje wysoka skuteczność gracza lub wielkie szczęście.

Zalety systemu płaskiej stawki:

 • możliwość obstawiania dużej ilości kuponów tą metodą – pojedynczy zakład to tylko kilka procent całej kwoty na zakłady;
 • mała szansa całkowitego bankructwa – mamy dużo podejść;
 • nauka poprzez grę – po serii zwycięstw lub porażek możemy sami stwierdzić, czy jesteśmy dobrymi typerami;
 • system jest prosty nie tylko na papierze, ale także w życiu. Jest idealny dla początkującego gracza, o ile gramy niskimi stawkami.

System płaskiej stawki idealnie nadaje się dla początkującego gracza bukmacherskiego nie tylko ze względu na bezpieczeństwo (przy niskich stawkach), ale również dlatego, że pozwala samemu wyrobić sobie zdanie na temat: jak dobrym jestem typerem? Do wsparcia systemu doładuj najkorzystniej budżet na start. Wybierz jeden z kilkunastu bonusów, najlepszy jest ten który maksymalnie podwyższa bonus na start. Największa dywersyfikacja jest w STS, Forbet i MIlenium (3 lub 4 bonusy). Do wyboru masz freebety po 20 zł lub 25 zł (Fortuna, Totalbet, LVBET), kombinowane zakłady bez ryzyka od 34 z do 510 z (STS, Betfan, Betclic). Bonus powitalny pomnożony x2  w Totolotek, Milenium, eWinner i PZBuk, lub x3  w etoto. 

STS i rejestracja online - jak to zrobić
Poradnik jak utworzyć konto STS

Pamiętaj, że każdy bonus działa z kodem promocyjnym. Na rok 2023 obowiązuje kod LEGALSPORT , akceptowany przez każdego legalnego bukmachera internetowego. Jedynie w Betclic kod jest dłuższy i brzmi LEGALSPORTPL.

Przykład zastosowania systemu płaskiej stawki

Poniżej przedstawimy przykłady zastosowania wszystkich przytoczonych wariantów metody płaskiej stawki. Załóżmy, że mamy do dyspozycji 100 zł na pojedynczy zakład. Mamy sytuację (Z-dobrze wytypowane spotkanie, P-źle wytypowane): ZPZZ. I odpowiednio kursy: 2.20, 4.80, 1.70 oraz 6.50.

W przypadku klasycznego systemu:

Zakład Stawka Kurs Wynik Zysk
I 100 zł 2.20 Poprawny typ 120 zł
II 100 zł 4.80 Zły typ 0 zł
III 100 zł 1.70 Poprawny typ 70 zł
IV 100 zł 6.50 Poprawny typ 550 zł

W przypadku podziału na przedziały dla kursu (do 2.00, od 2.01 do 4.00, od 4.01 do 6.00 i powyżej 6.00 ) oraz podziału kwoty na zakłady (50%, 30%, 15% i 5%):

Zakład Stawka Kurs Wynik Zysk
I 30 zł 2.20 Poprawny typ 36 zł
II 15 zł 4.80 Zły typ 0 zł
III 50 zł 1.70 Poprawny typ 35 zł
IV 5 zł 6.50 Poprawny typ 27,5 zł

Wygrane są niższe, ale ryzyko mniejsze ze względu na niższe stawki.

I ostatni wariant ze zmianą kwoty zakładu o ustalony %. Zakładamy, że nasz budżet wynosi 5 000 zł. Czyli 100 zł to 2% – innymi słowy, w przypadku wygranej kwotę, którą zyskujemy, dodajemy do całości i kolejny zakład ma wartość 2% z tak otrzymanej sumy. Analogicznie, obniżamy w przypadku przegranej. Rozkład wygląda następująco:

Zakład Stawka Kurs Wynik Zysk
I 100 zł 2.20 Poprawny typ 120 zł
II 2%*(5 000 zł+120 zł)=2%*5 120 zł=102,4 zł 4.80 Zły typ 0 zł
III 2%*(5 120 zł-102,4 zł)=2%*5 017,6 zł=100,35 zł 1.70 Poprawny typ 70,25 zł
IV 2%*(5 017,6 zł +70,25 zł)=2%*5 087,85 zł=101,76 zł 6.50 Poprawny typ 559,67 zł

Powyższa modyfikacja daje większe zyski niż klasyczne podejście.

FAQ - system bukmacherski płaskiej stawki w pytaniach i odpowiedziach

1. Czy system płaskiej stawki jest korzystny dla gracza?

System płaskiej stawki przede wszystkim pozwala określić jak dobrym typerem jesteśmy. Przy 2% stawce na kolejne zakłady mamy 50 podejść. Jeżeli uda nam się poprawnie wytypować duży procent spotkań, to możemy stwierdzić, że bukmacherka to coś dla nas.

2. W jakich punktach system płaskiej stawki ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

Jest to metoda bezpieczna ze względu na ilość kuponów, które możemy obstawiać. W odróżnieniu od metod progresywnych gwarantuje niski wzrost stawek kolejnych zakładów (w przypadku wariantu ze zwiększaniem o %), co pozwala na dużo dłuższą grę przy tej samej kwocie początkowej.

3. O czym należy pamiętać, stosując system płaskiej stawki?

Pamiętać należy o tym, że w przypadku rozsądnego doboru stawek zakładu mamy w perspektywie długą grę. Nie należy się zrażać seriami porażek, gdyż ten system ma na celu uczenie nas doboru poprawnych typów. Warto zacząć od niskich kwot i samemu się przekonać, czy gry wzajemne to coś dla nas.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system płaskiej stawki?

Ze względu na prostotę oraz intuicyjne podejście do gry polecamy go każdemu, kto rozpoczyna przygodę z bukmacherką. Oczywiście doświadczeni gracze także chętnie korzystają z tej metody obstawiania.

5. W jakich typach sportów system płaskiej stawki ma największe zastosowanie?

Sama definicja systemu pozwala na stosowanie go w każdej dyscyplinie sportowej. Z drugiej strony, jeżeli jesteśmy pewni swoich typów w konkretnej dziedzinie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by obstawiać kupony tylko w jej obrębie.

 

Warto wiedzieć

System płaskiej stawki pozwala osiągnąć profity, o ile nasza skuteczność jest wysoka i obstawiamy spotkania z kursem ponad 2.00. Przez wysoką skuteczność rozumiemy znacznie ponad 50%.

Komentarze (0)
System bukmacherski płaskiej stawki
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Jak ograć bukmachera stosując system
Jak ograć bukmachera stosując system
1142
48
Chyba każdy uczestnik zakładów bukmacherskich podchodzi do gry z myślą o potencjalnych wygranych pieniężnych, ale nie każdy wie, jak ten cel skutecznie osiągnąć. Wszelka rywalizacja toczona w kolekturach sportowych naznaczona jest bowiem nieznaczną przewagą ze strony bukmachera online. O ile ta przewaga wydaje się nieduża, to w dłuższej perspektywie gry pozwala mu zyskiwać. Jak temu zapobiec? Jaki system zastosować, aby ograć operatora internetowego? Zapraszamy serdecznie do lektury.
System bukmacherski na dokładny wynik
System bukmacherski na dokładny wynik
9181
248
Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to najczęściej obstawiane typy w kolekturach sportowych oraz w internecie. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, gdyż ta dyscyplina od dziesiątek lat jest najpopularniejsza nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. W efekcie bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i atrakcyjniejszych rynków online z betami. Jednym z nich jest rynek selekcji na dokładne wyniki. Jak je obstawiać na kuponach? Który system pod DW jest najlepszy? Zapraszamy do lektury.
Systemy bukmacherskie na wysokie kursy
Systemy bukmacherskie na wysokie kursy
2437
115
Prawie każdemu, kto rozpoczyna współzawodnictwo z bukmacherem, przyświeca jeden cel – wygrać jak najwięcej. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że wystarczy tylko skreślić kilka spotkań na kuponie i fortuna napłynie szerokim korytem. I tu znakomita większość graczy zderza się z rzeczywistością, gdyż odkrywają prawdę, że nieprzewidywalność sportu jest faktem. Jak więc zmaksymalizować swoje szanse na zysk z zakładów bukmacherskich i ominąć losowość?
System bukmacherski na bramki
System bukmacherski na bramki
2091
60
Oferta bukmacherów online na zakłady związane z piłką nożną jest najbardziej rozwiniętą ze wszystkich, które znajdziemy na tablicach kolektur, w aplikacji mobilnej czy tabeli zdarzeń na platformie internetowej. Zakładać możemy się praktycznie o wszystko, począwszy od ilości bramek, konkretnego wyniku, aż po liczbę żółtych kartek. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że zakłady na gole można wzmocnić freebetami, bonusem bez ryzyka czy grać bez podatku. 
Systemy bukmacherskie na piłkę ręczną
Systemy bukmacherskie na piłkę ręczną
1881
42
Systemy bukmacherskie mają bardzo szerokie zastosowanie w obstawianiu zakładów sportowych. Większość z nich można stosować do wszystkich dyscyplin sportowych, warto jednak wiedzieć, które sprawdzają się najlepiej przy konkretnym sporcie. Sprawdzamy najlepsze systemy bukmacherskie na piłkę ręczną.
Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki
Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki
4602
123
Jak trudno jest poprawnie określać wszelkiego typu zjawiska występujące wokół nas wie każdy, kto choć raz doświadczył nieprzewidywalności pogody. Ogromne komputery, mnóstwo równań do rozwiązania oraz tysiące ludzi nadzorujących to wszystko nie wystarcza, by uzyskać pewne informacje. Tak samo jest w zakładach wzajemnych – wszelkiej maści oddsmakerzy, którzy codziennie ustalają kursy tysięcy zakładów, nie są w stanie zrobić tego ze 100% dokładnością.
Statystyka w zakładach bukmacherskich
Statystyka w zakładach bukmacherskich
3602
101
Każda powtarzalna gra, mająca określone zasady działania, podlega wszelkiego rodzaju analizom – przede wszystkim pod kątem częstości występowania pewnych zdarzeń. Zakłady wzajemne, jako współzawodnictwo w poprawnym typowaniu pomiędzy uczestnikiem a bukmacherem, także podlegają tej regule.
Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?
Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?
1442
36
Zakłady bukmacherskie opierają się na mieszance systematyczności i „ogarnięcia” sportowego. To pierwsze przejawia się w analizie historycznej wszelkiego rodzaju wyników sportowych, tabel oraz innych źródeł, które mogą nam pomóc w wyborze grupy wydarzeń, które chcemy obstawiać. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.