poniedziałek, 22 lipca 2024

System Inverted middle bets zakładach bukmacherskich

08.07.2024, 08:45
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Charakterystyka systemu inverted middle bets / polish middles
 2. Wady i zalety systemu bukmacherskiego inverted middles
 3. Czy stosowanie systemu polish middles daje graczowi bukmacherskiemu korzyści?
 4. Przykłady zastosowania systemu bukmacherskiego polish middle bets
  1. Przykład z Under i Over
  2. Przykład z handicapem
 5. FAQ - polish middles w pytaniach i odpowiedziach
Inverted middle bets w zakładach sportowych

Doświadczeni gracze szukają tzw. valuebetów, czyli błędów analityka pracującego u bukmachera, gdyż takie zakłady dają duże szanse na profit. Inni szukają szczęścia w surebetach (o których więcej przeczytasz tutaj), ale to zadanie żmudne, wymagające cierpliwości i dające niskie zyski.

Bonusy powitalne na system bukmacherski

  Oferta najlepszych bonusów na start z kodem >  

By powiększyć swoje szanse na wygraną, możemy zająć się wyszukiwaniem middle betów, czyli zakładów, gwarantujących sukces dla przynajmniej jednego kuponu (z dwóch lub więcej). W niniejszym artykule zajmiemy się jednak podejściem przeciwnym, tzn. przedstawimy opis systemu inverted middle bets, inaczej zwanych polish middles.

Charakterystyka systemu inverted middle bets / polish middles

Idea polish middles polega na znalezieniu jak największego zbioru wyników, które pokrywają obstawiane przez nas kupony. Poprawny typ jednego powinien dawać nam zysk.

By lepiej uzmysłowić ideę tego typu zakładów, rozpatrzmy wydarzenie sportowe z amerykańskiej ligi NBA, Detroit vs Dallas. Skupimy się na typie łącznej ilości punktów obu drużyn na koniec spotkania. Pierwszy kupon stawiamy na ilość koszy mniejszą niż 185.5 (wygrywamy, gdy padnie 185 i mniej), a drugi na sumę większą od 189.5 (190 i więcej wygrywa). W przypadku wyników 186,187,188 lub 189 tracimy cały wkład. Ten zbiór nazywamy niesprzyjającym, gdyż w sytuacji łącznej ilości punktów z tego obszaru tracimy wszystko. Inverted middle bets to dokładnie dwa (lub więcej) zakładów, które pokrywają prawie wszystkie wyniki, a te, które nie występują na kuponach, lądują w zbiorze niesprzyjającym.

Darmowe bonusy bukmacherskie na start z kodem promo
Darmowe zakłady do przetestowania systemu inverted middle bets

Skoro wiemy jakiego typu wydarzeniami sportowymi są polish middles, to pozostała do określenia kwestia, kiedy powinniśmy obstawiać tego typu spotkania. Innymi słowy, musimy stwierdzić, kiedy są opłacalne.

Przypomnijmy, że w odróżnieniu od middle bets, w przypadku inverted middle bets w najlepszym wypadku wygrywa tylko jeden kupon i to on powinien dawać nam zysk.

Pierwszym nasuwającym się parametrem wydarzenia sportowego jest kurs spotkania. W idealnej sytuacji kursy obu zakładów powinny być większe niż 2.00. Wtedy każdy kupon daje nam zysk (zwrot + ewentualna wygrana, zależna od wysokości kursu zwycięskiego typu). Jeżeli oba kupony mają niskie kursy (poniżej 2.00), to gra nie ma sensu – w każdym przypadku stracimy. Podsumowując, by inverted middle bets był w ogóle opłacalny, każdy zakład powinien przynieść zysk. Od tego momentu nie obejdziemy się bez matematyki. Innymi słowy, jeżeli k1, k2 oraz K1, K2 oznaczają odpowiednio kursy i kwoty zakładów pierwszego i drugiego kuponu, to muszą być spełnione warunki (warunki zyskowności):

k1* K1> K1+ K2 i k2* K2> K1+ K2.

Powyższe nierówności zawierają mnóstwo parametrów (kursy i kwoty zakładów). Można wskazać prostsze wyrażenie, które pozwala stwierdzić, czy dany polish bets jest opłacalny oraz operuje tylko na kursach zakładów. Wspomnianym wyrażeniem jest następujące (warunek zyskowności dla kursów):

(k1-1)(k2-1)>1.

Niespełnienie powyższego pozwala stwierdzić, że niespełnione są również warunki zyskowności. A więc jest to pierwszy krok, który należy wykonać, by stwierdzić, czy polish bets jest w danym przypadku opłacalny. Dla przykładu: kurs pierwszego kuponu to 1.90, a drugiego 2.20. Łatwo obliczyć, że (1.90-1)(2.20-1)=1.08>1, czyli zakład jest opłacalny, o ile wynik końcowy nie wpadnie do zbioru niesprzyjającego. Kwoty zakładów dobieramy w taki sposób, by spełnione były warunki zyskowności. Załóżmy, że mamy 100 zł na oba zakłady. Wtedy K1 oraz K2 spełniają:

K1>52.64 zł, K2>45.46 zł oraz K1+K2=100 zł.

Warunki te dopuszczają pewien zbiór możliwych kwot na oba zakłady, dobór których zależny jest od nas. Wpływ na określenie ich wartości mogą mieć nasze przypuszczenia co do ewentualnego wyniku końcowego i tutaj możemy brać pod uwagę następujące kwestie:

 • własne szacunki, który kupon ma większe szanse na wygraną – w tym przypadku podnosimy kwotę zakładu tego typu, by ewentualnie uzyskać jak najwięcej (mając na uwadze nierówności powyżej);
 • jeżeli nie jesteśmy przekonani co do wyniku, możemy tak dobrać kwoty zakładów, by każdy kupon dawał nam taki sam zysk, innymi słowy dokładamy warunek 1.90*K1=2.20*K2 (takie założenie jest dopuszczalne, gdyż spełniony jest warunek zyskowności dla kursów).

Podsumowując, by stwierdzić czy dane zakłady mogą być opłacalne, należy wykonać następujące kroki:

 1. wyszukać interesujące nas spotkania;
 2. sprawdzić czy kursy spełniają warunek zyskowności dla kursów – jeżeli tak, to przejść do kroku trzeciego, jeżeli nie, to wrócić do kroku pierwszego;
 3. obliczyć dolne granice wartości kwot przeznaczonych na zakłady ze wzorów na warunek zyskowności. W zależności od tego jak zapatrujemy się na szanse konkretnego kuponu:
 • postawić maksymalną możliwą kwotę na ten zakład, który uważamy za bardziej prawdopodobny (by zmaksymalizować zyski) lub
 • gdy nie jesteśmy przekonani co do większych szans konkretnego kuponu, ustalamy kwoty zakładów na takim poziomie, by oba dawały takie same potencjalne zyski.

Wady i zalety systemu bukmacherskiego inverted middles

Polish bets, dzięki algorytmowi wyboru spotkań oraz doborze stawkowania, stają się systemem bukmacherskim. Oto jego wady oraz zalety:

Wady inverted middles :

 • zakłady typu inverted middle bets przeznaczone są dla doświadczonych graczy;
 • spotkanie zakończone wynikiem ze zbioru niesprzyjającego doprowadza do utraty całego wkładu;
 • znalezienie oraz decyzja o opłacalności zakładu opiera się na przeliczeniach, a nie każdy gracz lubi stosować matematykę w zakładach wzajemnych.
Zakłady bukmacherskie LV BET
Extra bonus z kodem LEGALSPORT na przetestowanie systemu polish bets
Rejestracja LVBET online

Zalety inverted middles :

 • występują częściej niż zakłady typu middle bets oraz prawdopodobieństwo uzyskania profitu jest wyższe, gdyż wystarczy obstawić poprawnie jeden kupon;
 • możliwość ocenienia szans powodzenia zakładu już na pierwszym etapie poprzez warunek zyskowności dla kursów.

System inverted middle bets to bardzo dobra metoda szukania i obstawiania zakładów dla doświadczonych graczy. Kilka prostych kroków pozwala na oszacowanie opłacalności oraz, w przypadku dobrego typera, na dość regularne oraz wysokie zyski.

Czy stosowanie systemu polish middles daje graczowi bukmacherskiemu korzyści?

Inverted middle bets to zakłady, które mogą przynieść regularne zyski, o ile potrafimy je wyszukać oraz jesteśmy dobrymi typerami. Nie jest to metoda dla osób rozpoczynających grę w zakładach wzajemnych, ale dla doświadczonych uczestników zakładów sportowych. Jest skuteczna, o ile jesteśmy w stanie poprawnie oszacować szanse na sukces – nie wszystkie polish bets gwarantują wygrane (traktujemy je jak każdy inny zakład i decydujemy się na grę lub nie).

Przykłady zastosowania systemu bukmacherskiego polish middle bets

Przedstawimy tutaj kilka przykładów polish middles wraz z zestawem parametrów, które mogą pomóc określić, jaki sposób gry obrać (bezpieczny lub agresywny). Oczywiście wszystkie poniższe typy są fikcyjne i służą tylko do tego, by uzmysłowić nam, jak działają tego typu zakłady, a wszelkie przytoczone liczby mają charakter przybliżony. Omówimy tylko spotkania oraz typy, które spełniają warunek zyskowności dla kursów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by grać bez tego założenia, ale musimy pamiętać, by choć jeden kupon dawał nam potencjalny dochód, bo inaczej gra nie ma sensu. Zakładamy, że na każdy zakład przeznaczamy kwotę w wysokości 100 zł (gramy dwa kupony). Na potrzeby dalszego tekstu zdefiniujemy dodatkowo (reszta oznaczeń zawarta jest w pierwszej części tekstu):

Max K1 – maksymalna kwota, jaką możemy przeznaczyć na pierwszy kupon, w przypadku, gdy uważamy, że ten typ jest bardzo prawdopodobny (analogicznie definiujemy dla drugiego kuponu),

Min K1=100 zł – Max K2 (analogicznie dla drugiego kuponu),

Mid1 – kwota środkowa dla pierwszego kuponu, tzn. wartość zakładu, która daje taki sam potencjalny zysk na obu kuponach (analogicznie dla drugiego kuponu).

Dla uściślenia: gdy stawiamy na pierwszym kuponie maksymalną dopuszczalną kwotę, to drugi kupon opłacamy minimalną dopuszczalną kwotą jemu przypisaną (taką, by spełnione były warunki zyskowności).

Przykład z Under i Over

Rozpatrzmy spotkanie Legia Warszawa z Lechem Poznań: pierwszy typ to suma goli nie większa od 3.5 (kurs 2.20), a drugi to nie mniejsza niż 5.5 (kurs 4.40). W przypadku łącznej ilości bramek równej 4 lub 5 przegrywamy cały wkład (zbiór niesprzyjający). Odpowiednie parametry (po przeliczeniach) wyglądają następująco:

dla pierwszego kuponu

  Max K1 Min K1 Mid1
  77,27 zł 45,47 zł 66,7 zł
Potencjalna wygrana 170 zł (zyskujemy 70% wkładu) 100 zł (nic nie tracimy) 146,7 zł (zyskujemy 46,7% wkładu)

dla drugiego kuponu

  Max K2 Min K2 Mid2
  45,47 zł 22,73 zł 33,3 zł
Potencjalna wygrana 200 zł (zyskujemy 100% wkładu) 100 zł (nic nie tracimy) 146,5 zł (zyskujemy 46,5% wkładu)

 

Przykład z handicapem

Zastosowanie handicapów ćwiartkowych pozwala nam nawet na sprowadzenie polish bets do „prawie” middle betu (w przypadku trafienia w zbiór niesprzyjający może nam zwrócić część wkładu – przy odpowiednim doborze zakładów).

Zakłady bukmacherskie Fortuna
Odbierz bonus powitalny Fortuna i przetestuj system inverted middle bets
Kod aktywacyjny do bonusu > LEGALSPORT
Odbieram z kodem

Spotkanie Wisły Kraków z Pogonią Szczecin (typ na zwycięstwo): pierwszy typ zwycięstwo Wisły z AH +0,25 (kurs 2.10), a drugi to wygrana Pogoni (kurs 2.60). Zbiór niesprzyjający zawiera remis (w tym przypadku jednak dzięki handicapowi ćwiartkowemu otrzymamy zwrot części stawki zakładu), każdy inny wynik da nam zwycięstwo. Oczywiście odrzucając założenie handicapu i grając po prostu na zwycięstwo otrzymamy najprostszy przykład inverted middle bets: pierwszy kupon na wygraną Wisły, a drugi na jej porażkę (zbiór niesprzyjający zawiera wtedy remis).

Dla pierwszego kuponu

  Max K1 Min K1 Mid1
  61,53 zł 47,63 zł 55,36 zł
Potencjalna wygrana 129,2 zł (zyskujemy 29,2% wkładu) 100 zł (nic nie tracimy) 116,25 zł (zyskujemy 16,25% wkładu)

Dla drugiego kuponu

  Max K2 Min K2 Mid2
  52,37 zł 38,47 zł 44,64 zł
Potencjalna wygrana 136,16 zł (zyskujemy 36,16% wkładu) 100 zł (nic nie tracimy) 116 zł (zyskujemy 16% wkładu)

FAQ - polish middles w pytaniach i odpowiedziach

Zebraliśmy dla Was najczęściej powtarzające się pytania o system bukmacherski inverted middle bets, a nasi specjaliści przygotowali na nie odpowiedzi.

W jaki sposób inverted middle bets są korzystne dla gracza / pomagają graczowi?

Polish middles pozwalają osiągać regularne profity, o ile potrafimy je wyszukać oraz odpowiednio oszacować szanse powodzenia. Ponadto inverted middle bets mają większe szanse powodzenia niż middle bets (obszar poprawnych typów, w który chcemy trafić, jest dużo większy).

W jakich punktach polish middles mają przewagę nad innymi metodami stosowanymi przez graczy?

Polish middles jako metoda bukmacherska ma przewagę przede wszystkim nad middle bets – zakres poprawnych typów jest większy, oraz, co za tym idzie, prawdopodobieństwo sukcesu wyższe. Ten sam powód sprawia, że system jest także bezpieczniejszy niż większość metod stosowanych przez graczy.

O czym należy pamiętać, stosując metodę inverted middle bets?

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że samo znalezienie takiego zakładu nie gwarantuje sukcesu. Musimy sami oszacować opłacalność oraz szanse na poprawny typ. Bezpieczna gra (stawki takie, by oba kupony dawały takie same potencjalne zyski) nie zawsze musi być najlepszą metodą. Warto czasem zaryzykować i dobrać inaczej kwoty na konkretne kupony (zwłaszcza w sytuacji valuebeta na którymś ze składowych zakładów).

Zakłady bez ryzyka na start u legalnych polskich bukmacherów

Jacy gracze korzystają z polish middles?

Ręczne wyszukiwanie tego typu zakładów może być mało efektywne. W sieci znajdziemy wyszukiwarki, które mogą filtrować tego typu wydarzenia oraz same obliczają parametry, które determinują opłacalność tego typu spotkań. Nie polecamy jednak polish middles osobom niedoświadczonym, gdyż granie w ciemno i obstawianie wszystkiego „jak leci” (bez analizy oraz własnych szacunków opłacalności) doprowadzić może do szybkiego bankructwa.

W jakich typach sportów inverted middle bets występują najczęściej?

Podobnie jak w przypadku middle bets, polish middles powinniśmy szukać we wszelkiego rodzaju zakładach typu Under i Over oraz w przypadku handicapów. Takie typy występują powszechnie, więc nie powinniśmy mieć problemu z wyszukiwaniem (oczywiście wykorzystując wszelkiego typu wyszukiwarki).

Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. System Inverted middle bets zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.