poniedziałek, 27 maja 2024

System Paroli w zakładach bukmacherskich

Jak grać systemem na minimalnym ryzyku.

Spis treści
Rozwiń
 1. Opis systemu Paroli
 2. Czy system bukmacherski Paroli jest skuteczny?
 3. Jakie są wady i zalety metody Paroli?
 4. Przykłady zastosowania systemu w typowaniu
 5. FAQ - system Paroli w pytaniach i odpowiedziach
 6. Warto wiedzieć
System Paroli zakładach bukmacherskich

Wszelkie metody progresywne, oparte na zwiększaniu stawek kolejnych zakładów, w przypadku błędnie obstawionego wyniku to systemy bardzo ryzykowne.

  NAJWYŻSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA  
 550 zł na nowe konto w Betclic 
 Bonus do gry systemem Paroli 

Można się pokusić o metodę zgoła przeciwną (przynajmniej na pierwszy rzut oka) do wspomnianych powyżej: stawki następujących po sobie kuponów rosną tylko wtedy, gdy dobrze wytypujemy wynik spotkania. Jest to tak zwany system Paroli i o nim jest niniejszy artykuł.

Opis systemu Paroli

Jest to przykład progresji rosnącej. Tylko od nas zależy, o ile chcemy zwiększać kwotę kolejnego wydarzenia sportowego. Zaleca się maksymalnie dwukrotne podniesienie kwoty zakładu. Sama metoda jest zyskowna tylko w przypadku serii trafionych typów. Z punktu widzenia matematyki stoimy na straconej pozycji, gdyż prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest zerowe – w przypadku nieskończonego ciągu prób. Rozpatrując tę sytuację nawet pod kątem skończonej ilości wydarzeń, szanse na wystąpienie ciągu sprzyjającego są bardzo niskie. Jednak gry wzajemne nie podporządkowują się matematyce i tego typu zdarzenia mogą wystąpić dość często.

Najlepszy bukmacher do systemu ParoliWysokie kursy + kupon bez ryzyka 550 zł
Najlepszy bukmacher do systemu Paroli
Wysokie kursy + kupon bez ryzyka 550 zł
5.5 Zagraj w

Sam system Paroli pozwala osiągnąć zyski tylko w przypadku serii wygranych. W praktyce wykorzystywany jest dla kursów w okolicach 2.00. Należy wziąć pod uwagę ważną cechę tej metody:

im dłuższa seria błędnie wytypowanych kuponów, tym dłuższa musi być seria poprawnych typów, by odzyskać stracony kapitał.

Dla przykładu: gramy za 1j (celowo nie określamy tej kwoty, gdyż dobór stawki zależy od zasobności portfela i nie powinien przekraczać 2%-5% całej dostępnej na grę kwoty) i zwiększamy dwukrotnie wartość zakładu w przypadku porażki, ponadto gramy z kursem 2.00. Seria porażek długości trzy (dopiero przy czwartym typie mamy zwycięstwo) sprawia, że musimy wygrać dwa razy z rzędu, by wyjść na zero.

Przy pięciu błędnie wytypowanych kuponach otrzymamy zysk w przypadku serii trzech zwycięstw. Polecamy graczowi samodzielnie przeliczyć, na jak długi ciąg porażek może sobie pozwolić. Przypominamy, że im dłuższy ten ciąg, tym więcej poprawnych typów jest wymagane, by przynajmniej odzyskać przegrany do tej pory wkład – nie mówiąc już o zarobkach.

Klasyczny system Paroli zakłada podwajanie bazowej stawki oraz granie z kursami 2.00. Można modyfikować tę metodę na własne potrzeby pod kątem:

 • wysokości granego kursu – wcale nie musi być stały dla każdego etapu;
 • wielkości określającej o ile zwiększamy wyjściową stawkę w przypadku poprawnie wytypowanego kuponu – im wyższa ta liczba, tym krótsza seria wymagana do odrobienia strat.

Czy system bukmacherski Paroli jest skuteczny?

Naszym zdaniem system Paroli jest dobrą metodą stawkowania tylko dla bardzo doświadczonych typerów. Niesie ze sobą zbyt duże ryzyko bankructwa i wymaga od grającego dość dużej skuteczności. 

Rejestracja z kodem promocji

Dla zainteresowanych testowaniem tego systemu bukmacherskiego, polecamy wykorzystanie ubezpieczenia w postaci bonusu bez ryzyka do 550 zł - dostępny w Betclic po utworzeniu konta online (tu wyjaśnienie jak się zarejestrować i użyć kod promocyjny). W przypadku przegranej, bukmacher zwraca pieniądze. 

Jakie są wady i zalety metody Paroli?

Poniżej zestawiamy pozytywne oraz negatywne cechy sytemu bukmacherskiego Paroli.

Wady systemu bukmacherskiego Paroli:

 • duże ryzyko bankructwa;
 • podatność na zmianę stawki w ciągu serii błędnie wytypowanych kuponów – system daje dochody (w tym zwrot dotychczas poniesionych kosztów) w przypadku serii zwycięstw. Poprzedzający ten etap ciąg porażek może nasunąć grającemu myśl o zwiększeniu kwoty zakładu w celu szybszego „odegrania się”, co może doprowadzić do błyskawicznego bankructwa.

Zalety systemu bukmacherskiego Paroli:

 • odporność na serię błędnie typowanych kuponów – kwota zakładu jest stała, co pozwala na długą grę;
 • system bardzo prosty w zastosowaniu – opiera się na prostym algorytmie, który może być stosowany przez każdego.

Przypomnijmy, że system Paroli jest metodą progresywną i taki sposób gospodarowania kapitałem jest narażony na duże ryzyko bankructwa. Pomimo prostoty opisu nie polecamy go nikomu właśnie ze względu na duże szanse utraty całego kapitału.

Premie za założenie konta - bez depozytu
Do gry systemem wykorzystaj darmowe bonusy

Mimo pewnego bezpieczeństwa, jakim są stałe stawki zakładów (w przypadku złych typów), długie serie bez zwycięstwa sprawiają, że gra staje się zbyt ryzykowna. W następstwie, by odzyskać stracony kapitał, musimy trafić w odpowiednio dużej ilości poprawne typy, co już nie jest takie proste. Ważny jest także moment stopu w przypadku serii dobrze obstawionych kuponów – takie ciągi nie trwają wiecznie i należy wiedzieć, kiedy przestać grać.

Przykłady zastosowania systemu w typowaniu

W niniejszej części podamy dwa przykłady symulacji związanej ze stawkowaniem Paroli. Pierwsza będzie przeprowadzona przy skuteczności 50% (4/8 spotkań poprawnie wytypowanych), a druga przy założeniu 20% trafności typów (bardziej realistyczny scenariusz dla początkujących graczy). W obu sytuacjach rozpatrujemy te same wydarzenia sportowe. Przyjmijmy, że wyjściowa stawka wynosi 100 zł, obstawiamy spotkania z kursem w okolicach 2.00 oraz podwajamy kwotę zakładu w przypadku poprawnego wytypowania.

Skuteczność systemu 50%:

Spotkanie Kurs Stawka Wynik Wygrana
Korona Kielce-Górnik Zabrze 2.00 na zwycięstwo Korony 100 zł Błędny typ 0 zł
Arka Gdynia-Legia Warszawa 1.95 na zwycięstwo Legii 100 zł Poprawny typ 195 zł
Bournemouth AFC-Crystal Palace 2.05 na zwycięstwo AFC 200 zł Poprawny typ 410 zł
Leeds United-Sheffield-Wednsday FC 1.95 na zwycięstwo Leeds 400 zł Błędny typ 0 zł
VfB Stuttgart-Hamburger SV 1.95 na zwycięstwo VfB 100 zł Poprawny typ 195 zł
VfL Wolfsburg-FC Schalke 04 2.20 na zwycięstwo Schalke 200 zł Błędny typ 0 zł
SCO Angers-SM Caen 1.95 na zwycięstwo Angers 100 zł Błędny typ 0 zł
Olympique Marsylia-Olympique Lyon 2.00 na zwycięstwo Marsylii 100 zł Poprawny typ 200 zł

Podsumowując, całkowity zysk wynosi:

195 zł+410 zł+195 zł+200 zł-(100 zł+100 zł+200 zł+400 zł+100 zł+200 zł+100 zł+100 zł)=1000 zł-1300 zł=-300 zł,

czyli wychodzimy na minus nawet przy względnie wysokiej skuteczności.

Skuteczność systemu 20%:

Spotkanie Kurs Stawka Wynik Wygrana
Korona Kielce-Górnik Zabrze 2.00 na zwycięstwo Korony 100 zł Błędny typ 0 zł
Arka Gdynia-Legia Warszawa 1.95 na zwycięstwo Legii 100 zł Błędny typ 0 zł
Bournemouth AFC-Crystal Palace 2.05 na zwycięstwo AFC 100 zł Poprawny typ 205 zł
Leeds United-Sheffield-Wednsday FC 1.95 na zwycięstwo Leeds 200 zł Błędny typ 0 zł
VfB Stuttgart-Hamburger SV 1.95 na zwycięstwo VfB 100 zł Błędny typ 0 zł
VfL Wolfsburg-FC Schalke 04 2.20 na zwycięstwo Schalke 100 zł Błędny typ 0 zł
SCO Angers-SM Caen 1.95 na zwycięstwo Angers 100 zł Błędny typ 0 zł
Olympique Marsylia-Olympique Lyon 2.00 na zwycięstwo Marsylii 100 zł Poprawny typ 200 zł

W powyższym przypadku wychodzimy z zyskiem wynoszącym:

205 zł+200 zł-(100 zł+100 zł+100 zł+200 zł+100 zł+100 zł+100 zł+100 zł)=405 zł-900 zł=-495 zł,

czyli znów na dużym minusie.

Najlepszym scenariuszem w każdym z powyższych przykładów jest oczywiście ciąg poprawnie wytypowanych kuponów w ostatnich spotkaniach (o ile z góry planujemy rozegranie wszystkich ośmiu). Przy skuteczności 50% nasz zysk wynosiłby wtedy 1 115 zł (cztery ostatnie wydarzenia trafnie określone), zaś przy trafności 20% (ostatnie dwa spotkania) stracilibyśmy najmniej, bo 305 zł. Oczywiście nasuwa się jeden, ale poważny wniosek: metoda Paroli wymaga bardzo dużej skuteczności. 

O innych systemach bukmacherskich przeczytasz w dziale temu poświęconym - zobacz kilkadziesiąt artykułów na ten temat.

FAQ - system Paroli w pytaniach i odpowiedziach

1. W jaki sposób system Paroli jest korzystny dla gracza?

System Paroli pozwala (właściwie jak każda dobra metoda stawkowania) na przemyślany dobór spotkań pod kolejne etapy gry.

2. W jakich punktach system Paroli ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

Wśród systemów progresywnych stawkowanie Paroli wyróżniają niskie przyrosty kwot na kolejne zakłady. Z tego względu metoda ta jest bezpieczniejsza niż na przykład Martingale’a. Jednak ryzyko bankructwa, jakie ze sobą niesie, nadal jest bardzo wysokie i nie polecamy tego systemu początkującym graczom z niską skutecznością.

3. O czym należy pamiętać, stosując system Paroli?

Należy pamiętać o tym, że system ten nie wymaga dużych nakładów finansowych, ale równocześnie jest bardzo ryzykowny. Warto również ustalić sobie limit na liczbę zakładów – im więcej błędnie wytypowanych kuponów, tym dłuższa powinna być seria trafionych zakładów, by uzyskać co najmniej zwrot dotychczasowych kosztów gry.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system Paroli?

System Paroli wymaga bardzo dużej skuteczności, skąd nie powinien być w ogóle brany pod uwagę przez początkującego uczestnika zakładów wzajemnych. Z drugiej strony, dobrzy typerzy wybierają inne systemy bukmacherskie, ponieważ progresja niesie ze sobą zbyt duże ryzyko bankructwa. Podsumowując, metoda stawkowania Paroli powinna być brana pod uwagę tylko jako ciekawostka lub chwilowe oderwanie się od bardziej bezpiecznych systemów.

5. W jakich typach sportów Paroli ma największe zastosowanie?

System Paroli, jak i jego modyfikacje mają zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie sportu.

6. Jakiego bukmachera polecacie do metody Paroli?

Dla początkujących typerów rekomendujemy bukmacherów z najwyższymi bonusami bez ryzyka: Betclic 550 zł, Betfan 100 zł, eWinner 170 zł, Milenium 150 zł oraz Fortuna 120 zł (20% ponad podstawową ofertę po użyciu kodu rejestracyjnego). Doświadczeni typerzy rejestrujący konta zagospodarują premię na start. W Betfan 3000 zł oraz bonus powitalny w Totalbet 5000 zł. Od sprawdzonego bukmachera online LVBET do odbioru jest 1590 zł; to kilka prezentów z freebetem na czele za 20 zł.

Warto wiedzieć

System Paroli jest inaczej nazywany antymartingale, gdyż – w odróżnieniu od metody Martingale’a (o której można przeczytać tutaj) – stawki zakładów zwiększamy tylko w przypadku poprawnie wytypowanego kuponu. W przeciwnym wypadku stawkę utrzymujemy na stałym poziomie.

17.04.2024, 09:00
Autor: M. Stępień
Komentarze (1)
Skomentuj artykuł pt. System Paroli w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
RoYRitchie
skomentowano ponad miesiąc temu
jeszcze mi nie idzie, ale może ktoś z Was ma doświadczenia i chciałby się podzielić?

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.