sobota, 3 czerwca 2023
Najnowsze: Celta Vigo - Barcelona gdzie oglądać?

Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich

Co to są zakłady systemowe i jak je wykorzystywać w typowaniu.

Odbierz kod promocyjny eWinner
Oferta na bonus eWinner VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Zakłady systemowe w bukmacherce: opis metody
 2. Wady i zalety zakładów systemowych
 3. Przykład stosowania zakładów systemowych
 4. Bonusy bukmacherskie na system rozpisowy
 5. FAQ - zakłady systemowe w pytaniach i odpowiedziach
zdjęcie do tekstu o zakładach rozpisowych
Jak stosować system rozpisowy w zakładach bukmacherskich?

Można zaryzykować i zagrać wszystkie te typy naraz, jednak niesie to ze sobą duże ryzyko. Potencjalna wygrana może być znaczna, równocześnie co najmniej jedna pomyłka i tracimy kwotę przeznaczoną na kupon.

  DARMOWY ZAKŁAD BUKMACHERSKI  

Przetestuj system rozpisowy w praktyce za darmo

Oferta freebetów z kodem LEGALSPORT

Wartościowe zakłady nie gwarantują sukcesu – to nadal tylko potencjalnie większa szansa na poprawny typ. Istnieje strategia, która zmniejsza ryzyko całkowitej porażki, jednak zakłada mniejsze wygrane (niż byłoby to w przypadku jednego akumulowanego zakładu). Mowa tutaj o obstawianiu systemowym (rozpisowym).

Zakłady systemowe w bukmacherce: opis metody

Przypuśćmy (dla prostoty), że mamy do rozegrania cztery spotkania – oznaczmy je przez A, B, C i D. Z dużym prawdopodobieństwem uznajemy je za pewniaki, jednak z jakichś powodów obawiamy się umieścić je wszystkie naraz na jednym kuponie – podejrzewamy, że dwa typy mogą nie wejść. Te dwa spotkania mogą być losowe lub konkretne. Aby zabezpieczyć się na przypadek tego scenariusza, nie będziemy wystawiać wszystkich spotkań na jednym kuponie, ale rozdzielimy te wydarzenia pomiędzy sześć. Zrobimy to w taki sposób, by kolejne zakłady zawierały następujące pary spotkań:

AB, AC, AD, BC, BD oraz CD

Każdy kupon obstawiamy jednakową kwotą, powiedzmy 10 zł. W przypadku nietrafienia lub poprawnego trafienia tylko jednego typu tracimy 60 zł (mamy sześć kuponów). Gdy uda nam się poprawnie wytypować dwa spotkania, to „wygrywamy” 10 zł razy kurs tego zwycięskiego kuponu. W przypadku trzech trafionych wydarzeń zgarniamy wygrane z trzech kuponów – gdy np. uda nam się to z wydarzeniami A, B i C, to zwycięskie są dla nas kombinacje AB, AC i BC. I w końcu, gdy trafimy wszystkie typy, to otrzymujemy wygrane z sześciu kuponów.

W drugim przykładzie rozpatrzmy możliwość wypadnięcia trzech z czterech wydarzeń – przypuszczamy, że jeden typ może nie wejść. Rozbijamy nasze zakłady na cztery kupony:

ABC, ABD, ACD oraz BCD

Powtarzając całe powyższe rozumowanie, mamy następujące możliwości:

 1. nie trafiamy nic, trafiamy jedno lub dwa wydarzenia – to tracimy wkład;
 2. trafiamy dokładnie trzy wydarzenia – wygrywa jeden kupon;
 3. trafiamy cztery spotkania – wygrywają wszystkie cztery kupony.

Poniżej zestawiamy wielkość rozkładu (ilość kuponów) w zależności od tego, ile ma wypaść wydarzeń z pewnej zakładanej liczby. Rozpatrzymy tu tylko k z n spotkań, gdzie n=3,…,8 oraz k=2,…,7. Oczywiście można jako szczególny przypadek brać pod uwagę k=1 (tu mamy k kuponów z pojedynczymi typami) lub k=n (zakład akumulowany z n wydarzeniami).

k\n 3 4 5 6 7 8
2 3 6 10 15 21 28
3 1 4 10 20 35 56
4 1 5 15 35 70
5 1 6 21 56
6 1 7 28
7 1 8

Dla przykładu: mamy siedem spotkań i chcemy je podzielić na grupy po pięć wydarzeń – mamy wtedy 21 możliwości, a co za tym idzie, musimy obstawić dwadzieścia jeden kuponów. Gracze obyci z matematyką zauważą, że tych możliwości jest dokładnie tyle co kombinacji z n po k.

Z punktu widzenia zakładów wzajemnych dany system bukmacherski jest przydatny, o ile odpowiednio stawkujemy i dobieramy typy – w przypadku trafnego zakładu powinien przynieść zysk. W przypadku metody systemowej przyjmujemy, że kwota przeznaczana na każdy kupon jest jednakowa. Pozostało więc prawidłowo wybierać spotkania. Kluczowy jest tutaj kurs bukmacherski wydarzenia – chcemy, by w każdym sprzyjającym dla nas przypadku pieniądze wyłożone na wszystkie zakłady zostały nam przynajmniej zwrócone.

Zakłady bez ryzyka u legalnych bukmacherów

Wróćmy do pierwszego rozpatrywanego przez nas przykładu: dwa spotkania z czterech. Mamy sześć kuponów, które obstawiamy łączną kwotą równą 60 zł (10 zł każdy). Chcemy, by przy trafieniu przynajmniej dwóch wydarzeń udało nam się co najmniej odzyskać te 60 zł. Oznacza to dokładnie tyle, że zwycięski zakład powinien mieć kurs 6.00. W tym przypadku mamy dwa spotkania, które są dość trudne w poprawnym wytypowaniu. Pod względem ryzyka najlepiej jest dobierać spotkania, których kurs jest możliwie najniższy w obrębie danego zakładu systemowego. W przypadku dwóch spotkań z czterech ta wartość powinna być na poziomie 2.45.

Poniżej zestawiamy najbardziej optymalne kursy pojedynczych zakładów w zależności od metody systemowej.

k\n 3 4 5 6 7 8
2 1.73 2.45 3.16 3.88 4.58 5.30
3 1 1.59 2.15 2.71 3.27 3.82
4 1 1.50 1.97 2.43 2.90
5 1 1.43 1.84 2.24
6 1 1.38 1.74
7 1 1.34

Dla przykładu: gramy systemem cztery z siedmiu – musimy szukać spotkań z kursem co najmniej 2.43, by bez względu na to, które cztery wydarzenia uda nam się poprawnie wytypować, uzyskać minimum zwrot wkładu za wszystkie kupony.

Wady i zalety zakładów systemowych

Zakłady systemowe z płaskim stawkowaniem kuponów są systemem bukmacherskim, a jako taki posiada swoje wady i zalety.

Wady:

 • dość duża liczba kuponów do rozegrania przy relatywnie małych szansach na wysoki zarobek;
 • rozegranie jednego akumulowanego zakładu ze wszystkimi wydarzeniami daje lepsze zyski;
 • przy dużej ilości typów należy je ręcznie wprowadzać u bukmachera, co może doprowadzić do pomyłek;
 • mała oferta w kolekturach sportowych tego typu zakładów.

Zalety:

 • bezpieczniejszy system w porównaniu do jednego akumulowanego kuponu;
 • nietrafienie kilku typów nie przynosi strat, o ile poprawnie wytypujemy minimum potrzebne na odzyskanie wkładu.

Podsumowując, zakłady systemowe to ciekawa alternatywa dla kuponu akumulowanego do obstawiania kilku pewnych wydarzeń. Zmniejsza nieznacznie ryzyko utraty wkładu kosztem mniejszego zysku. Naszym zdaniem system ten może być stosowany tylko w przypadku kilku typów. Większa ilość zakładów bardzo komplikuje sam proces tworzenia kuponów i może prowadzić do pomyłek.

Przykład stosowania zakładów systemowych

W tej części przedstawimy przykład wykorzystania zakładów systemowych w przypadku trzech spotkań z czterech. Przypomnijmy, że powinniśmy szukać typów przynajmniej z kursem 1.59. Rozpatrzmy wydarzenia:

 • A: Czechy – Australia, kurs na Czechy 2.35;
 • B: Derry – Sligo, kurs na Derry 1.62;
 • C: Francja – Włochy, kurs na Francję 1.72;
 • D: Siniakova K. – Strycova B., kurs na Siniakovą 1.85.

Tworzymy cztery kupony blokowe (które obstawiamy kwotą 10 zł każdy):

 • ABC – łączny kurs 6.55;
 • ABD – łączny kurs 7.04;
 • ACD – łączny kurs 7.47;
 • BCD – łączny kurs 5.15.

Mamy następujące możliwości:

 1. nie trafiamy nic, trafiamy jeden lub dwa typy – przegrywamy 40 zł;
 2. trafiamy trzy typy. W zależności od tego, które to typy, wygrywamy 65,5 zł (A, B i C), 70,4 zł (A, B i D), 74,7 zł (A, C i D) oraz 51,5 zł (B, C i D);
 3. udaje nam się wytypować poprawnie wszystkie cztery spotkania – wygrywamy cztery kupony, a kwota, którą uzyskujemy, jest równa: 65,5 zł+70,4 zł+74,7 zł+51,5 zł=262,1 zł.

W przypadku 3, gdybyśmy postawili jeden akumulowany kupon z tymi czterema spotkaniami, to uzyskalibyśmy (stawiając 40 zł): 484,55 zł.

Bonusy bukmacherskie na system rozpisowy

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat systemu rozpisowego w praktyce? Możesz to zrobić za darmo, nie ryzykując własnych pieniędzy. Wykorzystując przy rejestracji konta typerskiego u legalnych bukmacherów internetowych nasz kod promocyjny LEGALSPORT, u każdego z nich otrzymasz ponadstandardowy bonus powitalny dla nowych graczy - może to być bonus bez depozytu, dodatkowy extra bonus lub wyższa kwota bonusu od wpłaty. Przykładowo,  stosując kod promocyjny w Totolotku otrzymamy na start podwojenie pierwszej wpłaty do 1000 zł oraz bonus 49 zł w aplikacji mobilnej. Wszystkie bonusy powitalne z kodem zebraliśmy dla Was w poniższej tabeli.

Najlepsi bukmacherzy z rejestracją online
Rekomendowany bukmacher Bonus powitalny Darmowe konto
LVBET  Na start 1590 zł  REJESTRACJA - opis  
Fortuna  Na start 1140 zł  REJESTRACJA - opis
Betclic 
Na start 550 zł 
REJESTRACJA - opis
STS   Na start 1279 zł  REJESTRACJA - opis
BetFan  Na start 3100 zł  REJESTRACJA - opis
PZBuk  Na start 500 zł  REJESTRACJA - opis
forBET   Na start 2110 zł  REJESTRACJA - opis
Milenium  Na start 1650 zł REJESTRACJA - opis
TOTALbet  Na start 5020 zł  REJESTRACJA - opis
eToto  Na start 300 zł  REJESTRACJA - opis
Totolotek   Na start 1049 zł  REJESTRACJA - opis
eWinner  Na start 1170 zł  REJESTRACJA - opis

FAQ - zakłady systemowe w pytaniach i odpowiedziach

Zebraliśmy dla Was najczęściej powtarzające się pytania, dotyczące zakładów systemowych w bukmacherce, a nasi specjaliści przygotowali na nie odpowiedzi.

W jaki sposób zakłady systemowe są korzystne dla gracza / pomagają graczowi?

Przede wszystkim pozwalają zredukować ryzyko związane z zakładami akumulowanymi poprzez zmniejszenie ich ilości. Przy odpowiednim doborze systemu dzięki rozpisaniu wydarzeń na kilka kuponów mamy możliwość uzyskać zyski nawet przy kilku błędnych typach.

W jakich punktach zakłady systemowe mają przewagę nad innymi metodami stosowanymi przez graczy?

Zakłady systemowe to metoda stworzona z myślą o zmniejszeniu ryzyka związanego z kuponami akumulowanymi, na których mamy dużą ilość wydarzeń. Podobnie jak w przypadku zakładów AKO, nadal obstawiamy kilka spotkań naraz, jednak ryzyko utraty wkładu rozłożone jest na parę kuponów, co daje graczowi pewne bezpieczeństwo – możne on sobie pozwolić na błędne typy.

O czym należy pamiętać, stosując zakłady systemowe?

Musimy pamiętać o tym, że nadal są to zakłady akumulowane, a co za tym idzie, są duże szanse na porażkę – wystarczy jeden błędny typ za dużo i tracimy cały wkład. Ponadto, żeby metoda ta działała (dawała zwrot, gdy trafimy przynajmniej jeden kupon), musimy pamiętać o odpowiednim doborze spotkań – muszą mieć odpowiednie kursy. Również musimy wiedzieć, jaką wersję zakładów wybrać, by jak najlepiej zoptymalizować liczbę kuponów (nie może być za duża).

Jacy gracze korzystają z zakładów systemowych?

Wielu bukmacherów oferuje tego typu zakłady u siebie, nie trzeba więc ręcznie ich wprowadzać. Z metody tej może korzystać każdy gracz, jednak, by była bardziej efektywna, wymagane są valuebety, a to już domena zawodowych uczestników zakładów wzajemnych.

W jakich typach sportów zakłady systemowe mogą być stosowane?

Zakłady systemowe wymagają jedynie odpowiedniego kursu oraz pewnego typu. Mogą być stosowane z powodzeniem w każdej dziedzinie sportu.

Czy korzystanie z zakładów systemowych daje korzyści?

Odpowiedni dobór spotkań pozwala nie tylko zmniejszać ryzyko utraty wkładu, ale również osiągać zyski. Pomóc nam w tym może wynajdywanie wartościowych wydarzeń.

13.06.2018, 15:59
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:28
Autor: M. Stępień
Komentarze (1)
Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Systemowy
skomentowano ponad miesiąc temu
Sprawdzają się komuś te systemy? Gra ktoś nimi? Ja swego czasu próbowałem różnych sposobów, ale jakoś średnio mi to wychodziło… Pewnie coś źle robiłem, bo byłem bez doświadczenia.

Inni czytali również

Systemy bukmacherskie na skoki narciarskie
Systemy bukmacherskie na skoki narciarskie
1076
62
Skoki narciarskie mają swoje korzenie w XIX-wiecznej Norwegii. Pierwsi skoczkowie, w tym pierwszy rekordzista odległości Olaf Rye oraz Sandre Norheim z Telemarku, dali początek dyscyplinie, którą uprawiać mogą tylko najodważniejsi. W Polsce skoki stały się popularne ze względu na sukcesy Adama Małysza. Popularność w naszym kraju przełożyła się nie tylko na wzmożoną oglądalność, ale również i na zakłady bukmacherskie, które od początku ery Małysza są bardzo chętnie obstawiane.
System bukmacherski na dokładny wynik
System bukmacherski na dokładny wynik
9174
248
Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to najczęściej obstawiane typy w kolekturach sportowych oraz w internecie. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, gdyż ta dyscyplina od dziesiątek lat jest najpopularniejsza nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. W efekcie bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i atrakcyjniejszych rynków online z betami. Jednym z nich jest rynek selekcji na dokładne wyniki. Jak je obstawiać na kuponach? Który system pod DW jest najlepszy? Zapraszamy do lektury.
Surebety w zakładach bukmacherskich
Surebety w zakładach bukmacherskich
6534
135
Każdy gracz, rozpoczynający swoją przygodę z bukmacherką, chce nie tylko poczuć emocje podczas typowania spotkań, ale także pragnie zarobić na tym pieniądze. Poszukuje więc pewniaków, które zapewnią mu zysk bez względu na ostateczny rezultat sportowej rywalizacji. Surebety to pewna wygrana - czy coś takiego rzeczywiście istnieje? Tak! Jest sposób na mega pewny kupon, gwarantujący wygraną, i to właśnie nim się teraz zajmiemy.
Porównanie systemów bukmacherskich – wybierz najlepszy system dla siebie
Porównanie systemów bukmacherskich – wybierz najlepszy system dla siebie
10825
311
Niniejszy tekst poświęcimy analizie kilkunastu najpopularniejszych systemów bukmacherskich. Skupimy się głównie na prezentacji opłacalności stosowania konkretnych metod, jak również postaramy się ukazać ich słabe oraz mocne strony. Interesuje nas analiza pod kątem ryzyka, opłacalności i łatwości stosowania.
Najłatwiejszy system bukmacherski
Najłatwiejszy system bukmacherski
1644
64
Umiejętne wykorzystanie potencjału, tkwiącego w przemyślanym doborze wydarzeń sportowych, oraz rozsądna strategia, dotycząca gospodarowania portfelem, pozwalają osiągać niemałe sukcesy w grach wzajemnych. Połączenie typowania oraz stawkowania nazywamy systemem bukmacherskim. Sprawne stosowanie tych metod to jak na razie najpewniejszy sposób na ogranie kolektury sportowej i czerpanie z bukmacherki regularnych zysków. Które systemy są najprostsze i najlepsze? Serdecznie zapraszamy do lektury.
Systemy bukmacherskie na siatkówkę
Systemy bukmacherskie na siatkówkę
1847
65
Początki gry w piłkę siatkową sięgają końca XIX wieku, a sam pomysł wykiełkował w głowie nauczyciela wychowania fizycznego Williama G. Morgana. Ten popularny sport przyciąga przed telewizory oraz na hale mnóstwo wiernych kibiców, których przybywa każdego dnia. Siatka to oczywiście nie tylko emocje, ale również świetna okazja na zysk, dlatego też specjalnie dla Was przetestowaliśmy systemy bukmacherskie na siatkarskie zakłady i wyselekcjonowaliśmy te najkorzystniejsze, tak abyście mogli regularnie wygrywać kupony.
Systemy bukmacherskie na hokej na lodzie
Systemy bukmacherskie na hokej na lodzie
2433
64
To, co odróżnia sporty zespołowe od indywidualnych, to liczba kibiców. Każda dyscyplina drużynowa przyciąga ich dużo więcej niż w przypadku współzawodnictwa pary zawodników. 
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
1730
55
Na rynku zakładów wzajemnych istnieje tyle metod obstawiania wyników, ilu jest graczy. Każdy, kto regularnie wypełnia kupony, mniej lub bardziej świadomie korzysta z jakiegoś sposobu stawkowania i wybierania typów. Należy zrozumieć, że pojęcie systemu bukmacherskiego to pojęcie bardzo ogólne. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.