środa, 28 lutego 2024

Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich

12.01.2024, 16:14
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Zakłady systemowe w bukmacherce: opis metody
 2. Wady i zalety zakładów systemowych
 3. Przykład stosowania zakładów systemowych
 4. FAQ - zakłady systemowe w pytaniach i odpowiedziach
zdjęcie do tekstu o zakładach rozpisowych
Jak stosować system rozpisowy w zakładach bukmacherskich?

Można zaryzykować i zagrać wszystkie te typy naraz, jednak niesie to ze sobą duże ryzyko. Potencjalna wygrana może być znaczna, równocześnie co najmniej jedna pomyłka i tracimy kwotę przeznaczoną na kupon.

  DARMOWY ZAKŁAD BUKMACHERSKI  

Przetestuj system rozpisowy w praktyce za darmo

Wartościowe zakłady nie gwarantują sukcesu – to nadal tylko potencjalnie większa szansa na poprawny typ. Istnieje strategia, która zmniejsza ryzyko całkowitej porażki, jednak zakłada mniejsze wygrane (niż byłoby to w przypadku jednego akumulowanego zakładu). Mowa tutaj o obstawianiu systemowym (rozpisowym).

Zakłady systemowe w bukmacherce: opis metody

Przypuśćmy (dla prostoty), że mamy do rozegrania cztery spotkania – oznaczmy je przez A, B, C i D. Z dużym prawdopodobieństwem uznajemy je za pewniaki, jednak z jakichś powodów obawiamy się umieścić je wszystkie naraz na jednym kuponie – podejrzewamy, że dwa typy mogą nie wejść. Te dwa spotkania mogą być losowe lub konkretne. Aby zabezpieczyć się na przypadek tego scenariusza, nie będziemy wystawiać wszystkich spotkań na jednym kuponie, ale rozdzielimy te wydarzenia pomiędzy sześć. Zrobimy to w taki sposób, by kolejne zakłady zawierały następujące pary spotkań:

AB, AC, AD, BC, BD oraz CD

Każdy kupon obstawiamy jednakową kwotą, powiedzmy 10 zł. W przypadku nietrafienia lub poprawnego trafienia tylko jednego typu tracimy 60 zł (mamy sześć kuponów). Gdy uda nam się poprawnie wytypować dwa spotkania, to „wygrywamy” 10 zł razy kurs tego zwycięskiego kuponu. W przypadku trzech trafionych wydarzeń zgarniamy wygrane z trzech kuponów – gdy np. uda nam się to z wydarzeniami A, B i C, to zwycięskie są dla nas kombinacje AB, AC i BC. I w końcu, gdy trafimy wszystkie typy, to otrzymujemy wygrane z sześciu kuponów.

W drugim przykładzie rozpatrzmy możliwość wypadnięcia trzech z czterech wydarzeń – przypuszczamy, że jeden typ może nie wejść. Rozbijamy nasze zakłady na cztery kupony:

ABC, ABD, ACD oraz BCD

Powtarzając całe powyższe rozumowanie, mamy następujące możliwości:

 1. nie trafiamy nic, trafiamy jedno lub dwa wydarzenia – to tracimy wkład;
 2. trafiamy dokładnie trzy wydarzenia – wygrywa jeden kupon;
 3. trafiamy cztery spotkania – wygrywają wszystkie cztery kupony.

Poniżej zestawiamy wielkość rozkładu (ilość kuponów) w zależności od tego, ile ma wypaść wydarzeń z pewnej zakładanej liczby. Rozpatrzymy tu tylko k z n spotkań, gdzie n=3,…,8 oraz k=2,…,7. Oczywiście można jako szczególny przypadek brać pod uwagę k=1 (tu mamy k kuponów z pojedynczymi typami) lub k=n (zakład akumulowany z n wydarzeniami).

k\n 3 4 5 6 7 8
2 3 6 10 15 21 28
3 1 4 10 20 35 56
4 1 5 15 35 70
5 1 6 21 56
6 1 7 28
7 1 8

Dla przykładu: mamy siedem spotkań i chcemy je podzielić na grupy po pięć wydarzeń – mamy wtedy 21 możliwości, a co za tym idzie, musimy obstawić dwadzieścia jeden kuponów. Gracze obyci z matematyką zauważą, że tych możliwości jest dokładnie tyle co kombinacji z n po k.

Z punktu widzenia zakładów wzajemnych dany system bukmacherski jest przydatny, o ile odpowiednio stawkujemy i dobieramy typy – w przypadku trafnego zakładu powinien przynieść zysk. W przypadku metody systemowej przyjmujemy, że kwota przeznaczana na każdy kupon jest jednakowa. Pozostało więc prawidłowo wybierać spotkania. Kluczowy jest tutaj kurs bukmacherski wydarzenia – chcemy, by w każdym sprzyjającym dla nas przypadku pieniądze wyłożone na wszystkie zakłady zostały nam przynajmniej zwrócone.

Zakłady bez ryzyka u legalnych bukmacherów

Wróćmy do pierwszego rozpatrywanego przez nas przykładu: dwa spotkania z czterech. Mamy sześć kuponów, które obstawiamy łączną kwotą równą 60 zł (10 zł każdy). Chcemy, by przy trafieniu przynajmniej dwóch wydarzeń udało nam się co najmniej odzyskać te 60 zł. Oznacza to dokładnie tyle, że zwycięski zakład powinien mieć kurs 6.00. W tym przypadku mamy dwa spotkania, które są dość trudne w poprawnym wytypowaniu. Pod względem ryzyka najlepiej jest dobierać spotkania, których kurs jest możliwie najniższy w obrębie danego zakładu systemowego. W przypadku dwóch spotkań z czterech ta wartość powinna być na poziomie 2.45.

Poniżej zestawiamy najbardziej optymalne kursy pojedynczych zakładów w zależności od metody systemowej.

k\n 3 4 5 6 7 8
2 1.73 2.45 3.16 3.88 4.58 5.30
3 1 1.59 2.15 2.71 3.27 3.82
4 1 1.50 1.97 2.43 2.90
5 1 1.43 1.84 2.24
6 1 1.38 1.74
7 1 1.34

Dla przykładu: gramy systemem cztery z siedmiu – musimy szukać spotkań z kursem co najmniej 2.43, by bez względu na to, które cztery wydarzenia uda nam się poprawnie wytypować, uzyskać minimum zwrot wkładu za wszystkie kupony.

Wady i zalety zakładów systemowych

Zakłady systemowe z płaskim stawkowaniem kuponów są systemem bukmacherskim, a jako taki posiada swoje wady i zalety.

Wady:

 • dość duża liczba kuponów do rozegrania przy relatywnie małych szansach na wysoki zarobek;
 • rozegranie jednego akumulowanego zakładu ze wszystkimi wydarzeniami daje lepsze zyski;
 • przy dużej ilości typów należy je ręcznie wprowadzać u bukmachera, co może doprowadzić do pomyłek;
 • mała oferta w kolekturach sportowych tego typu zakładów.

Zalety:

 • bezpieczniejszy system w porównaniu do jednego akumulowanego kuponu;
 • nietrafienie kilku typów nie przynosi strat, o ile poprawnie wytypujemy minimum potrzebne na odzyskanie wkładu.

Podsumowując, zakłady systemowe to ciekawa alternatywa dla kuponu akumulowanego do obstawiania kilku pewnych wydarzeń. Zmniejsza nieznacznie ryzyko utraty wkładu kosztem mniejszego zysku. Naszym zdaniem system ten może być stosowany tylko w przypadku kilku typów. Większa ilość zakładów bardzo komplikuje sam proces tworzenia kuponów i może prowadzić do pomyłek.

Przykład stosowania zakładów systemowych

W tej części przedstawimy przykład wykorzystania zakładów systemowych w przypadku trzech spotkań z czterech. Przypomnijmy, że powinniśmy szukać typów przynajmniej z kursem 1.59. Rozpatrzmy wydarzenia:

 • A: Czechy – Australia, kurs na Czechy 2.35;
 • B: Derry – Sligo, kurs na Derry 1.62;
 • C: Francja – Włochy, kurs na Francję 1.72;
 • D: Siniakova K. – Strycova B., kurs na Siniakovą 1.85.

Tworzymy cztery kupony blokowe (które obstawiamy kwotą 10 zł każdy):

 • ABC – łączny kurs 6.55;
 • ABD – łączny kurs 7.04;
 • ACD – łączny kurs 7.47;
 • BCD – łączny kurs 5.15.

Mamy następujące możliwości:

 1. nie trafiamy nic, trafiamy jeden lub dwa typy – przegrywamy 40 zł;
 2. trafiamy trzy typy. W zależności od tego, które to typy, wygrywamy 65,5 zł (A, B i C), 70,4 zł (A, B i D), 74,7 zł (A, C i D) oraz 51,5 zł (B, C i D);
 3. udaje nam się wytypować poprawnie wszystkie cztery spotkania – wygrywamy cztery kupony, a kwota, którą uzyskujemy, jest równa: 65,5 zł+70,4 zł+74,7 zł+51,5 zł=262,1 zł.

W przypadku 3, gdybyśmy postawili jeden akumulowany kupon z tymi czterema spotkaniami, to uzyskalibyśmy (stawiając 40 zł): 484,55 zł.

FAQ - zakłady systemowe w pytaniach i odpowiedziach

Zebraliśmy dla Was najczęściej powtarzające się pytania, dotyczące zakładów systemowych w bukmacherce, a nasi specjaliści przygotowali na nie odpowiedzi.

W jaki sposób zakłady systemowe są korzystne dla gracza / pomagają graczowi?

Przede wszystkim pozwalają zredukować ryzyko związane z zakładami akumulowanymi poprzez zmniejszenie ich ilości. Przy odpowiednim doborze systemu dzięki rozpisaniu wydarzeń na kilka kuponów mamy możliwość uzyskać zyski nawet przy kilku błędnych typach.

W jakich punktach zakłady systemowe mają przewagę nad innymi metodami stosowanymi przez graczy?

Zakłady systemowe to metoda stworzona z myślą o zmniejszeniu ryzyka związanego z kuponami akumulowanymi, na których mamy dużą ilość wydarzeń. Podobnie jak w przypadku zakładów AKO, nadal obstawiamy kilka spotkań naraz, jednak ryzyko utraty wkładu rozłożone jest na parę kuponów, co daje graczowi pewne bezpieczeństwo – możne on sobie pozwolić na błędne typy.

O czym należy pamiętać, stosując zakłady systemowe?

Musimy pamiętać o tym, że nadal są to zakłady akumulowane, a co za tym idzie, są duże szanse na porażkę – wystarczy jeden błędny typ za dużo i tracimy cały wkład. Ponadto, żeby metoda ta działała (dawała zwrot, gdy trafimy przynajmniej jeden kupon), musimy pamiętać o odpowiednim doborze spotkań – muszą mieć odpowiednie kursy. Również musimy wiedzieć, jaką wersję zakładów wybrać, by jak najlepiej zoptymalizować liczbę kuponów (nie może być za duża).

Jacy gracze korzystają z zakładów systemowych?

Wielu bukmacherów oferuje tego typu zakłady u siebie, nie trzeba więc ręcznie ich wprowadzać. Z metody tej może korzystać każdy gracz, jednak, by była bardziej efektywna, wymagane są valuebety, a to już domena zawodowych uczestników zakładów wzajemnych.

W jakich typach sportów zakłady systemowe mogą być stosowane?

Zakłady systemowe wymagają jedynie odpowiedniego kursu oraz pewnego typu. Mogą być stosowane z powodzeniem w każdej dziedzinie sportu.

Czy korzystanie z zakładów systemowych daje korzyści?

Odpowiedni dobór spotkań pozwala nie tylko zmniejszać ryzyko utraty wkładu, ale również osiągać zyski. Pomóc nam w tym może wynajdywanie wartościowych wydarzeń.

Komentarze (1)
Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Systemowy
skomentowano ponad miesiąc temu
Sprawdzają się komuś te systemy? Gra ktoś nimi? Ja swego czasu próbowałem różnych sposobów, ale jakoś średnio mi to wychodziło… Pewnie coś źle robiłem, bo byłem bez doświadczenia.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.