poniedziałek, 19 listopada 2018
Najnowsze: Freebet 50 zł u bukmachera eToto na rozgrywki NBA i NHL

Fortuna

Fortuna działa na polskim rynku bukmacherskim od 1996 roku. Początkowo bukmacher nosił nazwę Profesjonał, lecz na przełomie 2007 i 2008 roku zmienił ją właśnie na Fortuna. Gra u tego buka jest w pełni legalna, ponieważ funkcjonuje on na podstawie licencji o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565, która została wydana przez MF 23 stycznia 2012 roku.

Spółka daje możliwość zawierania zakładów w sieci, za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz w punktach naziemnych. Posiada obecnie sieć około 600 punktów stacjonarnych, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Pod tym względem sponsor Legii Warszawa jest zdecydowanym liderem wśród wszystkich operatorów zakładów wzajemnych. Gracze mogą zawierać kupony z ponad 20 dyscyplin sportowych oraz kilku kategorii specjalnych. Dla nowych użytkowników Fortuna ma atrakcyjny bonus powitalny: darmowy zakład do 100 złotych oraz 400 złotych od pierwszej wpłaty.

Fortuna wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000002455. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Cieszynie pod adresem: ul. Bielska 47, 43-400 Cieszyn. Prezesem Zarządu jest Czech Jan Štefanek, Zastępcą Marzena Kiszło, zaś Członkiem Břetislav Sionko.

Fortuna - najczęstsze pytania i odpowiedzi

 1. Czy bukmacher Fortuna działa w Polsce legalnie?
  Fortuna 23 stycznia 2012 roku otrzymała oficjalne zezwolenie Ministra Finansów na organizowanie gier sportowych w naszym kraju i to powoduje, że zawieranie zakładów u tego bukmachera jest 100% legalne. Numer licencji to: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.
 2. Czy bukmacher posiada stronę internetową?
  Tak, w Fortunie można zawierać swoje zakłady przy pomocy strony internetowej. Oferta internetowa Fortuny nie różni się od tej prezentowanej w punktach stacjonarnych. Obstawianie wydarzeń sportowych jest bardzo łatwe. Wszystkie dyscypliny umieszczone są w lewej części strony. Po kliknięciu w jedną z nich, otwierają nam się wszystkie dostępne ligi. Serwis jest funkcjonalny i intuicyjny. Dodatkowym plusem gry w sieci jest opcja Cash-Out, czyli możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu. Gracze, którzy postawili swój kupon w punkcie naziemnym nie mogą skorzystać z takiego udogodnienia.
 3. Czy bukmacher Fortuna umożliwia obstawianie zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych?
  Tak, pod tym względem Fortuna jest liderem na rynku – posiada prawie 600 punktów naziemnych w naszym kraju. Najwięcej lokali Fortuna otworzyła w Warszawie, jest ich tam aż 33. Sporo znajduje się też w Łodzi (21), w Poznaniu (17) oraz we Wrocławiu (15). Najmniej takich punktów znajdziemy w województwie Lubelskim. Więcej informacji w zakładce Punkty.
 4. Czy Fortuna posiada aplikację mobilna dla graczy?
  Tak, bukmacher daje możliwość zawierania zakładów przez telefon. Aplikacja mobilna Fortuny jest przez graczy uznawana za “numer jeden” wśród wszystkich dostępnych tego typu rozwiązań. Działa na dwóch systemach: Android (dostępna na stronie internetowej) oraz iOS (do pobrania na iTunes). Znajdziemy tam wszystkie zakłady, włącznie z tymi na żywo. Dzięki funkcji Live Match Tracker możemy oglądać mecze na żywo – to zdecydowanie najlepsza funkcja aplikacji. Intuicyjna nawigacja powoduje, że bez problemu odnajdziemy każdy interesujący nas mecz. Bez problemu można skorzystać ze wszystkich promocji, skontaktować się z obsługą klienta, a także wpłacać i wypłacać fundusze.
 5. Jak założyć konto w Fortunie?
  Aby utworzyć konto w Fortunie należy wejść na stronę internetowa bukmachera i kliknąć przycisk Rejestracja, który znajduje się w prawym górnym rogu witryny. Cały formularz rejestracyjny składa się z czterech kroków. W pierwszym trzeba podać imię i nazwisko, datę urodzenia, login, hasło i adres e-mail. Trzy okienka są opcjonalne, to: kod promocyjny, numer polecającego i twoja ulubiona drużyna. Ponadto na dole trzeba zaznaczyć trzy zgody, że chcemy otrzymać bonus powitalny, oświadczenie, w którym potwierdzamy swoją pełnoletność i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Następnie należy kliknąć żółte pole Zarejestruj. W drugim, Fortuna automatycznie wysyła e-mail z linkiem aktywacyjnym na skrzynkę pocztową. Dzięki niemu będziemy mogli zalogować się do serwisu. Po zalogowaniu musimy dokończyć proces rejestracji, uzupełniając swoje dane osobowe – możemy to zrobić z poziomu przeglądarki lub też w jednym z punktów stacjonarnych. W trzecim kroku musimy wypełnić swoje dane osobowe wraz z załączeniem skanu dwóch stron dowodu osobistego. Ważne w tym momencie jest podanie swojego numeru konta bankowego i potwierdzenie dwóch zgód. Po kliknięciu w pole Zarejestruj musimy chwilę poczekać aż Fortuna zweryfikuje nasze dane i będziemy mogli w pełni korzystać z usług tego bukmachera.
 6. Jak wpłacić pieniądze do Fortuny?
  Po poprawnym zalogowaniu się na stronę należy wejść w panel naszego konta i kliknąć żółte pole Doładowanie konta. Z listy podanych płatności wybieramy ten z którego chcemy skorzystać. Następnie trzeba postępować zgodnie z zaleceniami wyświetlanymi na stronie. Fortuna jako jeden z najlepszych bukmacherów w Polsce oferuje swoim graczom ciekawe formy wpłat. Oprócz tradycyjnych wpłat w punkcie naziemnym i za pomocą przelewu bankowego (30 różnych banków) możemy skorzystać jeszcze z opcji Blik oraz Skrill. Szybki przelew można wykonać przy pomocy płatności PayU i Tpay. Minimalna kwota depozytu za pomocą karty płatniczej (tylko w wybranych punktach), BLIK-iem i payU.com wynosi 1zł. Natomiast jeżeli wybierasz doładowanie konta za pomocą przelewu bankowego (tpay.com) nie ma minimalnej kwoty wpłaty. W Fortunie można również doładować swoje konto internetowe w punkcie naziemnym. W tym celu należy podać numer klienta i losowe litery hasła. Dodatkowo pracownik punktu może poprosić o dowód osobisty. Taka transakcja realizowana jest natychmiastowo. Wpłata przelewem powinna zostać zaksięgowana w przeciągu kilku minut od wykonania przelewu bankowego. Fortuna nie pobiera żadnych opłat za doładowanie konta.
 7. Gdzie można odebrać wygraną w Fortunie?
  Pieniądze z konta internetowego (iKonto) można wypłacić tylko i wyłącznie za pośrednictwem przelewu bankowego, na konto podane podczas rejestracji. Żeby to zrobić należy zalogować się do serwisu i z profilu użytkownika wybrać wpłaty i wypłaty, a następnie wypłaty. W okienko, które znajduje się na górze witryny wpisujemy kwotę jaką chcemy wypłacić. Musimy pamiętać, że wypłaty realizowane są w dni robocze o godzinie 12:00. Jeżeli nasza dyspozycja przelewu zostanie zlecona po tej godzinie, przelew zostanie zrealizowany w następny dzień roboczy. Fortuna nie pobiera żadnych opłat za dokonywanie przelewów na konto bankowe. Nie istnieją także żadne limity co do ilości dokonywanych wypłat jak i wysokości zlecanych przelewów. Bukmacher nie nałożył również minimalnej kwoty wypłaty – możemy zatem zlecić nawet 0,01 zł. W przypadku punktów stacjonarnych, typerzy mogą swoją wygraną odebrać tylko w formie gotówki. Nie ma znaczenia jednak w którym punkcie to zrobią. Fortuna jest rekordzistą pod względem maksymalnej wygranej na jednym kuponie. Gracz może wygrać nawet 601 000 złotych.

Punkty stacjonarne Fortuna

Fortuna otworzyła najwięcej punktów stacjonarnych spośród wszystkich operatorów zakładów wzajemnych. Liczba prawie 600 lokali może robić wrażenie. Najwięcej punktów naziemnych możemy znaleźć w Warszawie - jest ich tam aż 33. W całym województwie Mazowieckim nie ma jednak dużej ilości placówek Fortuny (tylko 60). Największa liczba „ziemniaków” jest na Śląsku i Małopolsce (razem 164, z czego 14 w Krakowie i 8 w Katowicach).

Gracze z województwa Łódzkiego również mogą korzystać z punktów Fortuny – ogółem 71, z czego aż 21 w samej Łodzi. Sporo punktów jest także w Poznaniu (17) oraz we Wrocławiu (15). Z kolei najmniej placówek cieszyńskiego buka znajdziemy w województwie Lubelskim (10), Lubuskim (18), a także na Pomorzu (19).

Artykuły o Fortuna

Bukmacher Fortuna – opinie graczy na forum

Bukmacher Fortuna – opinie graczy na forum

Macie ochotę założyć konto u bukmachera i rozpocząć obstawienie zakładów wzajemnych, ale nie wybraliście jeszcze operatora? A może wasz dotychczasowy buk... Zobacz artykuł
Bukmacher Fortuna – jakie ma opinie

Bukmacher Fortuna – jakie ma opinie

Przez cały okres swojej działalności w Polsce (od 1996 roku) bukmacher Fortuna zyskał sobie rzesze sympatyków. Według analizy stowarzyszenia „Graj Legalnie”,... Zobacz artykuł
Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.3

Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.3

Legalny bukmacher Fortuna na około miesiąc przed rozpoczęciem turnieju Mistrzostw Świata w piłce nożnej znacząco rozszerzył swoją ofertę zakładów wzajemnych,... Zobacz artykuł
Jak założyć konto gracza w Fortunie

Jak założyć konto gracza w Fortunie

Fortuna to jedna z największych firm bukmacherskich, działających na polskim rynku: według danych stowarzyszenia „Graj Legalnie” jej udział... Zobacz artykuł
Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.2

Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.2

Z każdym mijającym dniem przybliżającym nas do rozpoczęcia piłkarskiego mundialu, poszerza się oferta bukmacherska, dotycząca zakładów na mecze mistrzostw... Zobacz artykuł
Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.1

Oferta zakładów na turniej Mistrzostw Świata w Rosji – propozycja Fortuny – cz.1

Mundial zbliża się wielkimi krokami! To piłkarskie święto ściąga tysiące fanów nie tylko przed telewizory, ale i do kolektur, dlatego każdy bukmacher stara... Zobacz artykuł
Zakłady bukmacherskie na piłkarskie rozgrywki wirtualne – część 1: Fortuna

Zakłady bukmacherskie na piłkarskie rozgrywki wirtualne – część 1: Fortuna

Piłka nożna to najpopularniejsza na świecie dyscyplina sportowa z prawie 4 miliardami kibiców. Jednym z powodów jej przebojowości jest niewątpliwie nieprzewidywalność,... Zobacz artykuł
Fortuna – oferta zakładów piłkarskich cz.2

Fortuna – oferta zakładów piłkarskich cz.2

Fortuna, jeden z największych operatorów zakładów wzajemnych w Polsce, przygotował dla graczy wyjątkowo rozbudowaną ofertę na piłkę nożną. Oprócz możliwości... Zobacz artykuł
Fortuna – oferta zakładów piłkarskich cz.1

Fortuna – oferta zakładów piłkarskich cz.1

Polski, legalny bukmacher z czeskimi korzeniami, czyli Fortuna, to najdłużej posiadający licencję na prowadzenie zakładów online operator na rynku (zezwolenie... Zobacz artykuł
Firmy bukmacherskie w Polsce (cz.1). Jaką ofertę i opinie ma Fortuna?

Firmy bukmacherskie w Polsce (cz.1). Jaką ofertę i opinie ma Fortuna?

Zobacz artykuł
do góry

Fortuna

Komentarze i opinie (0)

Fortuna
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.