Forma w lidze
Royal Charleroi w tabeli
3. miejsce / 21 punktów Awans do Ligi Europy UEFA
Strata do lidera: 1 punkt
Przewaga nad 4. miejscem: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
3 zwycięstwa z rzędu
10 meczów ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
10:6 bramki
2,50 gola/mecz
12 pkt
6:1 bramki
1,50 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Charleroi
Wartość drużyny: 3,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Francja | 23 | napastnik | 8 | 1,5 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Norwegia | 22 | napastnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,22 średnia ocena | Norwegia | 22 | napastnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 716 minut | Algeria | 30 | obrońca | 8 | 2,5 mln € |
Przewidywany skład Charleroi 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Royal Charleroi w tabeli Jupiler Pro League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 22 |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 21 |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 21 |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 20 |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 16 |
Wyniki Charleroi
Terminarz Charleroi
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 17:30
|
Albert Quévy-Mons
Royal Charleroi
Puchar Belgii, 1/16 finału
|
|
|
24 Paź 16:00
|
Antwerp
Royal Charleroi
Jupiler Pro League (Belgia), 9. kolejka
|
|
|
01 Lis 19:15
|
Royal Charleroi
RAAL La Louvière
Jupiler Pro League (Belgia), 10. kolejka
|
Ostatnie transfery Charleroi
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Japonia |
|
wypożyczenie | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia |
![]() |
wypożyczenie | |
| 25 Sie 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
|
4,3 mln € |
Royal Charleroi to klub piłkarski z Belgii występujący w Jupiler Pro League (Belgia). Swoim domowym obiektem jest Stade du Pays de Charleroi, który może pomieścić 18 000 widzów. Zespół prowadzi Mario Kohnen. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 3,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Belgii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Charleroi?
Klub piłkarski Royal Charleroi zdobył w swojej historii 1 trofeum — 1 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Belgii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Royal Charleroi w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Charleroi trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 550 tys. €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 12,3 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Isaac Cisse z Golden Arrows za 550 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Yassine Titraoui do RC Lens za 8 mln €.
Które miejsce zajmuje Royal Charleroi w tabeli Jupiler Pro League?
Royal Charleroi zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Jupiler Pro League z dorobkiem 21 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego KAA Gent wynosi 1 punkt, a przewaga nad 4. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:7, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 12 punktów.
Jak wygląda skład Charleroi?
W wyjściowym ustawieniu Charleroi między słupkami staje M. Kone, a linię obrony najczęściej tworzą Kevin van den Kerkhof, A. Ousou, C. Keita oraz M. Nzita. W środku pola grają P. Pflucke, A. Boukamir, J. Romsaas, Y. Khalifi oraz F. Mbemba, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Scheidler. Trener Mario Kohnen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Jupiler Pro League (Belgia) i pucharach.
Kiedy Royal Charleroi gra następny mecz?
Najbliższy mecz Charleroi to spotkanie z Albert Quévy-Mons, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 17:30 na obiekcie Stade Charles Tondreau w ramach Pucharu Belgii (1/16 finału).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Charleroi?
Ostatni mecz Charleroi to wygrana ze Standardem Liege 0:1 w Jupiler Pro League, 11 października 2026. Bramkę zdobył Keita. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Royal Charleroi w tym sezonie?
Bilans Charleroi w tym sezonie to 8 meczów i wynik 7-0-1 przy 16 zdobytych bramkach i 7 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 13,1 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Charleroi w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Royal Charleroi w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Charleroi
Royal Charleroi terminarz
Kiedy Royal Charleroi gra następny mecz?
Najbliższy mecz Charleroi to spotkanie z Albert Quévy-Mons, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 17:30 na obiekcie Stade Charles Tondreau w ramach Pucharu Belgii (1/16 finału).
Wyniki Charleroi w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Royal Charleroi w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Charleroi w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Royal Charleroi wyniki
Royal Charleroi ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 8 z 8 meczów, ze średnią 2,63 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Charleroi?
Ostatni mecz Charleroi to wygrana ze Standardem Liege 0:1 w Jupiler Pro League, 11 października 2026. Bramkę zdobył Keita. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Royal Charleroi – tabela Jupiler Pro League (Belgia)
Jakie miejsce w tabeli Jupiler Pro League (Belgia) zajmuje Royal Charleroi w sezonie 2026/2027.
Miejsce Charleroi w tabeli Jupiler Pro League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 11 | 22 | |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 15 | 21 | |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 9 | 21 | |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 18 | 20 | |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 3 | 16 | |
6
|
KVC Westerlo
|
8 | 4 | 1 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
7
|
KRC Genk
|
8 | 3 | 3 | 2 | 16:12 | 4 | 12 | |
8
|
Zulte Waregem
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:9 | 1 | 11 | |
9
|
Standard Liege
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
10
|
Lommel SK
|
8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 0 | 11 | |
11
|
Waasland-Beveren
|
8 | 3 | 0 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
12
|
Sint-Truidense VV
|
8 | 2 | 2 | 4 | 15:16 | -1 | 8 | |
13
|
Antwerp
|
8 | 2 | 1 | 5 | 12:20 | -8 | 7 | |
14
|
KV Mechelen
|
8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | -8 | 6 | |
15
|
OH Leuven
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:14 | -8 | 5 | |
16
|
RAAL La Louvière
|
8 | 1 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | 4 | |
17
|
KV Kortrijk
|
8 | 1 | 0 | 7 | 2:18 | -16 | 3 | |
18
|
Cercle Brugge
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:16 | -7 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 11 | 22 | |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 15 | 21 | |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 9 | 21 | |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 18 | 20 | |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 3 | 16 | |
6
|
KVC Westerlo
|
8 | 4 | 1 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
7
|
KRC Genk
|
8 | 3 | 3 | 2 | 16:12 | 4 | 12 | |
8
|
Zulte Waregem
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:9 | 1 | 11 | |
9
|
Standard Liege
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
10
|
Lommel SK
|
8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 0 | 11 | |
11
|
Waasland-Beveren
|
8 | 3 | 0 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
12
|
Sint-Truidense VV
|
8 | 2 | 2 | 4 | 15:16 | -1 | 8 | |
13
|
Antwerp
|
8 | 2 | 1 | 5 | 12:20 | -8 | 7 | |
14
|
KV Mechelen
|
8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | -8 | 6 | |
15
|
OH Leuven
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:14 | -8 | 5 | |
16
|
RAAL La Louvière
|
8 | 1 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | 4 | |
17
|
KV Kortrijk
|
8 | 1 | 0 | 7 | 2:18 | -16 | 3 | |
18
|
Cercle Brugge
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:16 | -7 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
KAA Gent
|
4 | 4 | 0 | 0 | 7:2 | 5 | 12 | |
| 2 |
Club Brugge
|
4 | 4 | 0 | 0 | 10:1 | 9 | 12 | |
| 3 |
RSC Anderlecht
|
4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | 5 | 10 | |
| 4 |
KRC Genk
|
4 | 3 | 1 | 0 | 11:3 | 8 | 10 | |
| 5 |
Royal Charleroi
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:6 | 4 | 9 | |
| 6 |
Waasland-Beveren
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:3 | 4 | 9 | |
| 7 |
Royale Union SG
|
4 | 2 | 2 | 0 | 9:1 | 8 | 8 | |
| 8 |
KVC Westerlo
|
4 | 2 | 1 | 1 | 12:10 | 2 | 7 | |
| 9 |
Standard Liege
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 7 | |
| 10 |
Zulte Waregem
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:4 | 2 | 6 | |
| 11 |
Lommel SK
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:2 | 2 | 4 | |
| 12 |
Sint-Truidense VV
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | 4 | |
| 13 |
Antwerp
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:11 | -4 | 4 | |
| 14 |
KV Mechelen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:11 | -4 | 4 | |
| 15 |
OH Leuven
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 4 | |
| 16 |
RAAL La Louvière
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | 4 | |
| 17 |
KV Kortrijk
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | 3 | |
| 18 |
Cercle Brugge
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:9 | -5 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Royal Charleroi
|
4 | 4 | 0 | 0 | 6:1 | 5 | 12 | |
| 2 |
Royale Union SG
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 3 |
KAA Gent
|
4 | 3 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 10 | |
| 4 |
Club Brugge
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:3 | 6 | 9 | |
| 5 |
Lommel SK
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:7 | -2 | 7 | |
| 6 |
RSC Anderlecht
|
4 | 2 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | 6 | |
| 7 |
KVC Westerlo
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 8 |
Zulte Waregem
|
4 | 1 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | 5 | |
| 9 |
Standard Liege
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 10 |
Sint-Truidense VV
|
4 | 1 | 1 | 2 | 10:10 | 0 | 4 | |
| 11 |
Antwerp
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:9 | -4 | 3 | |
| 12 |
KRC Genk
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:9 | -4 | 2 | |
| 13 |
KV Mechelen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:6 | -4 | 2 | |
| 14 |
Cercle Brugge
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 2 | |
| 15 |
OH Leuven
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:8 | -6 | 1 | |
| 16 |
Waasland-Beveren
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:11 | -10 | 0 | |
| 17 |
RAAL La Louvière
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 0 | |
| 18 |
KV Kortrijk
|
4 | 0 | 0 | 4 | 0:10 | -10 | 0 |
Które miejsce zajmuje Royal Charleroi w tabeli Jupiler Pro League?
Royal Charleroi zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Jupiler Pro League z dorobkiem 21 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego KAA Gent wynosi 1 punkt, a przewaga nad 4. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:7, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 12 punktów.
Statystyki Charleroi w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Charleroi na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Royal Charleroi na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 13,1
- Strzały celne / mecz 5,6
- Asysty / mecz 1,50
- Udane dryblingi / mecz 7,1
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,88
- Czyste konta 50%
- Odbiory / mecz 19,6
- Przechwyty / mecz 9,0
- Wybicia / mecz 25,4
- Zablokowane strzały / mecz 4,0
Strzelcy Charleroi
-
Freddy Mbemba 3
-
Aurelien Scheidler 3
-
Kevin van den Kerkhof 2
-
Cheick Keita 2
-
Jakob Napoleon Romsaas 1
-
Patrick Pflucke 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Charleroi i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Charleroi to 16–30 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 3 trafieniami.
Przebieg meczu Charleroi i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 7-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 1 | 0-0-1 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 5 | 4-0-1 |
Gdy Royal Charleroi otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 7 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla Charleroi
88% bramek Charleroi pada z gry. Z karnych odpowiadają za 13% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Royal Charleroi zdobywa w sezonie średnio 2,63 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,63.
Aktualne serie Charleroi
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 8 meczów
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Charleroi, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Charleroi
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 63%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Charleroi padają co najmniej trzy bramki, a w 50% spotkań trafiają obie drużyny.
Royal Charleroi – faule i karne
- Faule / mecz 10,3
- Faule rywali / mecz 12,8
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Royal Charleroi fauluje średnio 10,3 razy na mecz, a wymusza 12,8 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Charleroi, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Royal Charleroi zdobywa 2,25 punktu na mecz wobec 3,00 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Charleroi ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 50% goli Charleroi, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 8 meczów.
Royal Charleroi – strzały
- Celne / mecz 5,6
- Niecelne / mecz 7,5
- Celność strzałów 43%
- Skuteczność (gole / strzały) 15%
- Strzałów na gola 6,6
Royal Charleroi oddaje 13,1 strzału na mecz. Do bramki trafia 43% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,6 strzału.
Royal Charleroi – posiadanie piłki
- U siebie 60,5%
- Na wyjeździe 53,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 5 z 8
- Najniższe w sezonie 49%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 5 z 8 meczów. Średnio Royal Charleroi utrzymuje przy piłce 56,8% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 49%.
Royal Charleroi – podania
- Kluczowe / mecz 12,8
- Dośrodkowania / mecz 23,0
- Celność dośrodkowań 25%
- Podania długie / mecz 64
- Celność długich podań 52%
Royal Charleroi wymienia średnio 504 podań na mecz przy celności 84%, z czego 12,8 to podania kluczowe.
Royal Charleroi – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 3 z 4
- Stracone / mecz 0,88
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 25%
Czyste konto Charleroi to 50% meczów sezonu (4 z 8), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Royal Charleroi – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 75%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 63%
- Rożne u siebie / mecz 4,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 7,0
Royal Charleroi wykonuje średnio 5,8 rzutów rożnych na mecz wobec 4,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Royal Charleroi – kartki
- Żółte kartki 9
- Pow. 3,5 kartki w meczu 13%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 0%
- Kartki rywali / mecz 1,1
- Mecze bez kartki 25%
Royal Charleroi ogląda średnio 1,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Charleroi – 1,1.
Royal Charleroi według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 2,00 | 3,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 1,00 | 0,00 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 4-0-0 | 3,00 | 2,75 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Royal Charleroi zdobywa z drużynami z środka tabeli (7–12), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Royal Charleroi na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 2,50 | 1,75 2,00 | 0,50 0,50 |
|
2.
|
3,00 2,25 | 2,50 2,25 | 0,25 0,75 |
|
3.
|
2,25 3,00 | 2,50 1,50 | 1,50 0,25 |
|
4.
|
2,00 3,00 | 2,25 3,25 | 0,25 0,75 |
|
5.
|
2,50 1,50 | 1,50 0,75 | 0,25 1,25 |
Ciekawe rekordy w meczach Charleroi
Skrajne wyniki i osiągnięcia Charleroi w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Royal Charleroi - OH Leuven 3:1 Jupiler Pro League (Belgia), 9.08.2026
- Najwyższa porażka Royal Charleroi - Royale Union SG 2:3 Jupiler Pro League (Belgia), 5.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Royal Charleroi - Royale Union SG 2:3, Jupiler Pro League (Belgia), 5.09.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 15. minuta Mbemba, Royal Charleroi - Cercle Brugge 3:2, Jupiler Pro League (Belgia), 19.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90. minuta Colassin, KV Kortrijk - Royal Charleroi 1:3, Jupiler Pro League (Belgia), 29.08.2026
Jakie statystyki ma Royal Charleroi w tym sezonie?
Bilans Charleroi w tym sezonie to 8 meczów i wynik 7-0-1 przy 16 zdobytych bramkach i 7 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 13,1 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Royal Charleroi – zawodnicy
Jak wygląda kadra Charleroi w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Charleroi 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Charleroi
-
Martin Delavallee Bramkarz Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 16 dniopuszczone: 2 mecze
-
Antoine Bernier Napastnik Uraz stopy pauzuje od 46 dniopuszczone: 4 mecze
Kadra Charleroi
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
22 | Norwegia | 2 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 1 | 3 | 642' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
23 | Francja | 1,5 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 3 | 0 | 385' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
28 | Francja | 2 mln € | 700 tys. € | 7 | 88% | 3 | 1 | 558' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
29 | Belgia | 1 mln € | 350 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 314' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
22 | Gambia | 1,2 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 140' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
25 | Belgia | 600 tys. € | 400 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 108' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 14 |
|
29 | Niemcy | 1,8 mln € | 500 tys. € | 8 | 100% | 1 | 3 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
![]() |
19 | Maroko | 2 mln € | 90 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 558' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
21 | Maroko | 3 mln € | 250 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 697' | 1 | 0 | |||||||
| 13 |
|
20 | Japonia | 500 tys. € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 72' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
![]() |
20 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 800 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 1 | 155' | 1 | 0 | |||||||
| 51 |
![]() |
18 | Belgia | 150 tys. € | 60 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 65 |
|
20 | Belgia | 100 tys. € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 95 |
|
23 | Mali | 3,5 mln € | 600 tys. € | 7 | 88% | 2 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
26 | Syria | 3 mln € | 500 tys. € | 7 | 88% | 1 | 0 | 630' | 2 | 0 | |||||||
| 3 |
|
30 | Algeria | 2,5 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 2 | 2 | 716' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
|
26 | Belgia | 1,5 mln € | 250 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 698' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
|
20 | Anglia | – | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 80' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
![]() |
22 | Francja | 700 tys. € | 150 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
|
23 | Belgia | 400 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 23' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 30 |
![]() |
24 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 2 mln € | 300 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
22 | Niemcy | 1 mln € | 200 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
26 | Belgia | 100 tys. € | – | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Charleroi
31,4 mln €
śr. 1,4 mln € / zawodnika
Ile Royal Charleroi wydaje na pensje
5,6 mln € rocznie
śr. 242 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
12
najliczniej: Belgia (7 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Charleroi w sezonie 2026/2027
Royal Charleroi wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Charleroi
Jak wygląda skład Charleroi?
W wyjściowym ustawieniu Charleroi między słupkami staje M. Kone, a linię obrony najczęściej tworzą Kevin van den Kerkhof, A. Ousou, C. Keita oraz M. Nzita. W środku pola grają P. Pflucke, A. Boukamir, J. Romsaas, Y. Khalifi oraz F. Mbemba, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Scheidler. Trener Mario Kohnen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Jupiler Pro League (Belgia) i pucharach.
Royal Charleroi – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Royal Charleroi w sezonie 2026/2027.
Royal Charleroi transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Japonia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia | 20 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 25 Sie 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 25 |
|
4,3 mln € | |
| 03 Sie 2026 |
|
Belgia | 34 |
|
za darmo | |
| 02 Sie 2026 |
|
Algeria | 23 |
|
8 mln € | |
| 28 Lip 2026 |
![]() |
Wybrzeże Kości Słoniowej | 20 |
|
550 tys. € | |
| 20 Lip 2026 |
|
Belgia | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Lip 2026 |
|
Gambia | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 11 Lip 2026 |
|
Belgia | 26 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Charleroi
Royal Charleroi bilans transferowy
- +14,4 mln € 2026
- +10,9 mln € 2025
- +9,2 mln € 2024
- +100 tys. € 2023
- +16 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Charleroi
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Royal Charleroi w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Charleroi trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 550 tys. €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 12,3 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Isaac Cisse z Golden Arrows za 550 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Yassine Titraoui do RC Lens za 8 mln €.
Royal Charleroi – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Royal Charleroi? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Charleroi?
Klub piłkarski Royal Charleroi zdobył w swojej historii 1 trofeum — 1 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Belgii.