Forma w lidze
RSC Anderlecht w tabeli
5. miejsce / 16 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 6 punktów
Strata do 3. miejsca: 5 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 zwycięstwa z rzędu
4 mecze ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
10 pkt
6:1 bramki
1,50 gola/mecz
6 pkt
3:5 bramki
0,75 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Anderlechcie
Wartość drużyny: 67,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Maroko | 24 | napastnik | 6 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Maroko | 21 | obrońca | 8 | 5 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,31 średnia ocena | Maroko | 24 | napastnik | 6 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Belgia | 34 | bramkarz | 8 | 1,2 mln € |
Przewidywany skład Anderlechcie 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
RSC Anderlecht w tabeli Jupiler Pro League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 22 |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 21 |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 21 |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 20 |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 16 |
6
|
KVC Westerlo
|
8 | 4 | 1 | 3 | 20:17 | 13 |
Wyniki Anderlechcie
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Cercle Brugge
1
RSC Anderlecht
2
Jupiler Pro League (Belgia), 8. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
RSC Anderlecht
3
Zulte Waregem
0
Jupiler Pro League (Belgia), 7. kolejka
|
|
|
16 Wrz Koniec
|
RSC Anderlecht
1
Lyon
2
Liga Europy, 1. runda
|
Terminarz Anderlechcie
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Dinamo Zagrzeb
RSC Anderlecht
Liga Europy, 2. runda
|
|
|
18 Paź 18:00
|
Beerschot VA
RSC Anderlecht
Puchar Belgii, 1/16 finału
|
|
|
22 Paź 21:00
|
Jagiellonia Białystok
RSC Anderlecht
Liga Europy, 3. runda
|
Ostatnie transfery Anderlechcie
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Grecja |
|
600 tys. € | |
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Belgia |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
|
5 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Irlandia |
|
wypożyczenie |
RSC Anderlecht to klub piłkarski z Belgii występujący w Jupiler Pro League (Belgia). Swoim domowym obiektem jest Lotto Park, który może pomieścić 28 063 widzów. Zespół prowadzi Vitor Bruno. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 67,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Europy,w Puchar Belgii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez RSC Anderlecht?
Klub piłkarski RSC Anderlecht zdobył w swojej historii 66 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Belgii oraz Superpuchar Belgii. Ponadto triumfował w Puchar Belgii, Puchar Ligi Belgii, Superpuchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów, Mistrzostwo 2. ligi Belgii oraz Puchar UEFA.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Anderlechcie trafiło 14 zawodników za łączną kwotę 24,9 mln €, a klub opuściło 13 piłkarzy, co przyniosło 54,7 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Romeo Amane z Rapidu Wiedeń za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Nathan de Cat do TSG 1899 Hoffenheim za 18,5 mln €.
Które miejsce zajmuje RSC Anderlecht w tabeli Jupiler Pro League?
RSC Anderlecht zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Jupiler Pro League z dorobkiem 16 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego KAA Gent wynosi 6 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:6, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Jak wygląda skład Anderlechcie?
W wyjściowym ustawieniu Anderlechcie między słupkami staje C. Coosemans, a linię obrony najczęściej tworzą A. Maamar, A. Omobamidele, L. Petrot oraz L. Augustinsson. W środku pola grają L. Ambros, I. Koutsoupias, M. Kana oraz M. Winkler, a za skuteczność w ataku odpowiadają T. Bentayeb, D. Sikan. Trener Vitor Bruno ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Jupiler Pro League (Belgia) i pucharach.
Kiedy RSC Anderlecht gra następny mecz?
Najbliższy mecz Anderlechcie to spotkanie z Dinamem Zagrzeb, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Stadion Maksimir w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Anderlechcie?
Ostatni mecz Anderlechcie to wygrana z Cercle Brugge 1:2 w Jupiler Pro League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Manneh, Bentayeb oraz Bertaccini. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma RSC Anderlecht w tym sezonie?
Bilans Anderlechcie w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-1-2 przy 9 zdobytych bramkach i 6 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 11,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Anderlechcie w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Anderlechcie
RSC Anderlecht terminarz
Kiedy RSC Anderlecht gra następny mecz?
Najbliższy mecz Anderlechcie to spotkanie z Dinamem Zagrzeb, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Stadion Maksimir w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Wyniki Anderlechcie w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Anderlechcie w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
RSC Anderlecht wyniki
RSC Anderlecht ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 20 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 – w 5 z 8 meczów, ze średnią 2,00 punktu. W pozostałych ustawieniach RSC Anderlecht zdobywa 2,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Anderlechcie?
Ostatni mecz Anderlechcie to wygrana z Cercle Brugge 1:2 w Jupiler Pro League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Manneh, Bentayeb oraz Bertaccini. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
RSC Anderlecht – tabela Jupiler Pro League (Belgia)
Jakie miejsce w tabeli Jupiler Pro League (Belgia) zajmuje RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027.
Miejsce Anderlechcie w tabeli Jupiler Pro League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 11 | 22 | |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 15 | 21 | |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 9 | 21 | |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 18 | 20 | |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 3 | 16 | |
6
|
KVC Westerlo
|
8 | 4 | 1 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
7
|
KRC Genk
|
8 | 3 | 3 | 2 | 16:12 | 4 | 12 | |
8
|
Zulte Waregem
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:9 | 1 | 11 | |
9
|
Standard Liege
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
10
|
Lommel SK
|
8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 0 | 11 | |
11
|
Waasland-Beveren
|
8 | 3 | 0 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
12
|
Sint-Truidense VV
|
8 | 2 | 2 | 4 | 15:16 | -1 | 8 | |
13
|
Antwerp
|
8 | 2 | 1 | 5 | 12:20 | -8 | 7 | |
14
|
KV Mechelen
|
8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | -8 | 6 | |
15
|
OH Leuven
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:14 | -8 | 5 | |
16
|
RAAL La Louvière
|
8 | 1 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | 4 | |
17
|
KV Kortrijk
|
8 | 1 | 0 | 7 | 2:18 | -16 | 3 | |
18
|
Cercle Brugge
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:16 | -7 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KAA Gent
|
8 | 7 | 1 | 0 | 15:4 | 11 | 22 | |
2
|
Club Brugge
|
8 | 7 | 0 | 1 | 19:4 | 15 | 21 | |
3
|
Royal Charleroi
|
8 | 7 | 0 | 1 | 16:7 | 9 | 21 | |
4
|
Royale Union SG
|
8 | 6 | 2 | 0 | 22:4 | 18 | 20 | |
5
|
RSC Anderlecht
|
8 | 5 | 1 | 2 | 9:6 | 3 | 16 | |
6
|
KVC Westerlo
|
8 | 4 | 1 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
7
|
KRC Genk
|
8 | 3 | 3 | 2 | 16:12 | 4 | 12 | |
8
|
Zulte Waregem
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:9 | 1 | 11 | |
9
|
Standard Liege
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
10
|
Lommel SK
|
8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 0 | 11 | |
11
|
Waasland-Beveren
|
8 | 3 | 0 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
12
|
Sint-Truidense VV
|
8 | 2 | 2 | 4 | 15:16 | -1 | 8 | |
13
|
Antwerp
|
8 | 2 | 1 | 5 | 12:20 | -8 | 7 | |
14
|
KV Mechelen
|
8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | -8 | 6 | |
15
|
OH Leuven
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:14 | -8 | 5 | |
16
|
RAAL La Louvière
|
8 | 1 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | 4 | |
17
|
KV Kortrijk
|
8 | 1 | 0 | 7 | 2:18 | -16 | 3 | |
18
|
Cercle Brugge
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:16 | -7 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
KAA Gent
|
4 | 4 | 0 | 0 | 7:2 | 5 | 12 | |
| 2 |
Club Brugge
|
4 | 4 | 0 | 0 | 10:1 | 9 | 12 | |
| 3 |
RSC Anderlecht
|
4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | 5 | 10 | |
| 4 |
KRC Genk
|
4 | 3 | 1 | 0 | 11:3 | 8 | 10 | |
| 5 |
Royal Charleroi
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:6 | 4 | 9 | |
| 6 |
Waasland-Beveren
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:3 | 4 | 9 | |
| 7 |
Royale Union SG
|
4 | 2 | 2 | 0 | 9:1 | 8 | 8 | |
| 8 |
KVC Westerlo
|
4 | 2 | 1 | 1 | 12:10 | 2 | 7 | |
| 9 |
Standard Liege
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 7 | |
| 10 |
Zulte Waregem
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:4 | 2 | 6 | |
| 11 |
Lommel SK
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:2 | 2 | 4 | |
| 12 |
Sint-Truidense VV
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | 4 | |
| 13 |
Antwerp
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:11 | -4 | 4 | |
| 14 |
KV Mechelen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:11 | -4 | 4 | |
| 15 |
OH Leuven
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 4 | |
| 16 |
RAAL La Louvière
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | 4 | |
| 17 |
KV Kortrijk
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | 3 | |
| 18 |
Cercle Brugge
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:9 | -5 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Royal Charleroi
|
4 | 4 | 0 | 0 | 6:1 | 5 | 12 | |
| 2 |
Royale Union SG
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 3 |
KAA Gent
|
4 | 3 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 10 | |
| 4 |
Club Brugge
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:3 | 6 | 9 | |
| 5 |
Lommel SK
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:7 | -2 | 7 | |
| 6 |
RSC Anderlecht
|
4 | 2 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | 6 | |
| 7 |
KVC Westerlo
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 8 |
Zulte Waregem
|
4 | 1 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | 5 | |
| 9 |
Standard Liege
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 10 |
Sint-Truidense VV
|
4 | 1 | 1 | 2 | 10:10 | 0 | 4 | |
| 11 |
Antwerp
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:9 | -4 | 3 | |
| 12 |
KRC Genk
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:9 | -4 | 2 | |
| 13 |
KV Mechelen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:6 | -4 | 2 | |
| 14 |
Cercle Brugge
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 2 | |
| 15 |
OH Leuven
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:8 | -6 | 1 | |
| 16 |
Waasland-Beveren
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:11 | -10 | 0 | |
| 17 |
RAAL La Louvière
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 0 | |
| 18 |
KV Kortrijk
|
4 | 0 | 0 | 4 | 0:10 | -10 | 0 |
Które miejsce zajmuje RSC Anderlecht w tabeli Jupiler Pro League?
RSC Anderlecht zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Jupiler Pro League z dorobkiem 16 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego KAA Gent wynosi 6 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:6, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Statystyki Anderlechcie w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Anderlechcie na tle ligi w sezonie 2026/2027.
RSC Anderlecht na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 11,6
- Strzały celne / mecz 5,1
- Asysty / mecz 0,75
- Udane dryblingi / mecz 7,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,75
- Czyste konta 50%
- Odbiory / mecz 14,3
- Przechwyty / mecz 8,6
- Wybicia / mecz 19,0
- Zablokowane strzały / mecz 4,3
Strzelcy Anderlechcie
Rozkład bramek w czasie
Bramki Anderlechcie i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Anderlechcie to 31–45+ minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht Po przerwie pada 67% bramek Anderlechcie.Przebieg meczu Anderlechcie i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 3 | 3-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 1-1-0 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 1-0-2 |
Gdy RSC Anderlecht otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 3 takie mecze.
Jak padają bramki dla Anderlechcie
100% bramek Anderlechcie pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
RSC Anderlecht zdobywa w sezonie średnio 2,00 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,00.
Aktualne serie Anderlechcie
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 5 meczów
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 3 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Anderlechcie, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
RSC Anderlecht wygra mecz Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht RSC Anderlecht nie przegrywa od 5 meczów.Bramki w meczach Anderlechcie
- Powyżej 0,5 88%
- Powyżej 1,5 50%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 0%
- Powyżej 4,5 0%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Anderlechcie padają co najmniej trzy bramki, a w 25% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Anderlechcie.RSC Anderlecht – faule i karne
- Faule / mecz 13,1
- Faule rywali / mecz 11,3
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
RSC Anderlecht fauluje średnio 13,1 razy na mecz, a wymusza 11,3 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Anderlechcie, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie RSC Anderlecht zdobywa 2,50 punktu na mecz wobec 1,50 na wyjeździe.
RSC Anderlecht wygra mecz Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht RSC Anderlecht zdobywa u siebie 83% możliwych punktów, na wyjeździe 50%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Anderlechcie ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 67% goli Anderlechcie, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 8 meczów.
RSC Anderlecht wygra drugą połowę meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht Drugą połowę RSC Anderlecht wygrywał w 3 z 8 meczów.RSC Anderlecht – strzały
- Celne / mecz 5,1
- Niecelne / mecz 6,5
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 10,3
RSC Anderlecht oddaje 11,6 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 10,3 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht RSC Anderlecht oddaje 11,6 strzałów na mecz.RSC Anderlecht – posiadanie piłki
- U siebie 61,8%
- Na wyjeździe 61,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 4 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 8
- Najniższe w sezonie 54%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 8 meczów. Średnio RSC Anderlecht utrzymuje przy piłce 61,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 54%.
RSC Anderlecht wygra mecz Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht RSC Anderlecht utrzymuje średnio 61,5% posiadania piłki.RSC Anderlecht – podania
- Kluczowe / mecz 12,4
- Dośrodkowania / mecz 19,3
- Celność dośrodkowań 27%
- Podania długie / mecz 42
- Celność długich podań 47%
RSC Anderlecht wymienia średnio 573 podań na mecz przy celności 86%, z czego 12,4 to podania kluczowe.
RSC Anderlecht – czyste konta
- U siebie 3 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 0,75
- Bez straty do przerwy 63%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 13%
Czyste konto Anderlechcie to 50% meczów sezonu (4 z 8), z czego 3 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht Czyste konto RSC Anderlecht zachowuje w 50% meczów.RSC Anderlecht – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 88%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 38%
- Rożne u siebie / mecz 7,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 6,3
RSC Anderlecht wykonuje średnio 6,8 rzutów rożnych na mecz wobec 3,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Dinamo Zagrzeb - RSC Anderlecht Powyżej 8,5 rożnego padło w 75% meczów Anderlechcie.RSC Anderlecht – kartki
- Żółte kartki 17
- Pow. 3,5 kartki w meczu 38%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 13%
- Kartki rywali / mecz 1,1
- Mecze bez kartki 0%
RSC Anderlecht ogląda średnio 2,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Anderlechcie – 1,1.
RSC Anderlecht według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 0,00 | 3,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 1-1-1 | 1,33 | 1,00 | 0,33 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 4-0-0 | 3,00 | 1,50 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz RSC Anderlecht zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
RSC Anderlecht na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,25 3,00 | 2,50 1,50 | 1,50 0,25 |
|
4.
|
2,00 3,00 | 2,25 3,25 | 0,25 0,75 |
|
5.
|
2,50 1,50 | 1,50 0,75 | 0,25 1,25 |
|
6.
|
1,75 1,50 | 3,00 2,00 | 2,50 1,75 |
|
7.
|
2,50 0,50 | 2,75 1,25 | 0,75 2,25 |
Ciekawe rekordy w meczach Anderlechcie
Skrajne wyniki i osiągnięcia Anderlechcie w tym sezonie
- Najwyższa wygrana RSC Anderlecht - Zulte Waregem 3:0 Jupiler Pro League (Belgia), 19.09.2026
- Najwyższa porażka Royale Union SG - RSC Anderlecht 3:0 Jupiler Pro League (Belgia), 30.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 3 bramek RSC Anderlecht - RAAL La Louvière 2:1, Jupiler Pro League (Belgia), 9.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 4 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 40. minuta Bentayeb, RSC Anderlecht - Zulte Waregem 3:0, Jupiler Pro League (Belgia), 19.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Bertaccini, Cercle Brugge - RSC Anderlecht 1:2, Jupiler Pro League (Belgia), 10.10.2026
Jakie statystyki ma RSC Anderlecht w tym sezonie?
Bilans Anderlechcie w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-1-2 przy 9 zdobytych bramkach i 6 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 11,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
RSC Anderlecht – zawodnicy
Jak wygląda kadra Anderlechcie w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Anderlechcie 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Anderlechcie
-
Andrew Omobamidele Obrońca Stłuczenie pauzuje od 7 dniopuszczone: 1 mecz
-
Giulian Biancone Obrońca Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 31 dniopuszczone: 5 meczów
-
Lucas Hey Obrońca Złamanie nogi pauzuje od 66 dniopuszczone: 13 meczów
-
Killian Sardella Obrońca Problemy z udem pauzuje od 66 dniopuszczone: 13 meczów
-
Ilay Camara Pomocnik Uraz stopy pauzuje od 72 dniopuszczone: 14 meczów
Kadra Anderlechcie
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 91 |
|
26 | Belgia | 2,5 mln € | 900 tys. € | 3 | 38% | 2 | 0 | 38' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
24 | Maroko | 8 mln € | 270 tys. € | 6 | 75% | 3 | 1 | 327' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
25 | Ukraina | 5 mln € | 1,3 mln € | 8 | 100% | 1 | 0 | 550' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
25 | Finlandia | 4 mln € | 769 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 370' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
|
19 | Serbia | 10 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 379' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
23 | Niemcy | 4 mln € | 480 tys. € | 6 | 75% | 2 | 0 | 302' | 0 | 0 | |||||||
| 83 |
|
21 | Belgia | 3 mln € | 120 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 189' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 30 |
|
25 | Grecja | 3 mln € | 560 tys. € | 4 | 50% | 0 | 1 | 294' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
22 | Czechy | 6,5 mln € | 240 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 472' | 1 | 0 | |||||||
| 55 |
|
24 | Belgia | 4 mln € | 500 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 574' | 4 | 0 | |||||||
| 19 |
|
24 | Norwegia | 2,8 mln € | 769 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 43' | 0 | 0 | |||||||
| 61 |
|
17 | Belgia | 3,5 mln € | – | 5 | 63% | 1 | 0 | 205' | 0 | 0 | |||||||
| 53 |
|
17 | Belgia | 3 mln € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 114' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
25 | Holandia | 2 mln € | 800 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 286' | 1 | 0 | |||||||
| 29 |
|
22 | Kongo | 3 mln € | 600 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 31' | 0 | 0 | |||||||
| 68 |
|
17 | Belgia | 1 mln € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
23 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 5 mln € | 350 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 18' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
23 | Senegal | 3 mln € | 600 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 27 |
|
29 | Francja | 2 mln € | 1 mln € | 8 | 100% | 0 | 1 | 720' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
26 | Francja | 3,5 mln € | 1,2 mln € | 6 | 75% | 0 | 0 | 487' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
|
32 | Szwecja | 1,5 mln € | 1,5 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 625' | 0 | 0 | |||||||
| 79 |
|
21 | Maroko | 5 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 2 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
24 | Irlandia | 8 mln € | 1,3 mln € | 3 | 38% | 0 | 0 | 143' | 1 | 0 | |||||||
| 50 |
|
20 | Maroko | 300 tys. € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 90' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
![]() |
20 | Niemcy | 400 tys. € | 200 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
23 | Dania | 2,5 mln € | 700 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 5 |
|
28 | Mołdawia | 2,5 mln € | 1,8 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 49 |
|
17 | Belgia | 2,5 mln € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 54 |
|
24 | Belgia | 2,5 mln € | 600 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 26 |
|
34 | Belgia | 1,2 mln € | 700 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 32 |
|
25 | Niemcy | 500 tys. € | 600 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
![]() |
17 | Belgia | 200 tys. € | – | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 63 |
|
22 | Belgia | 150 tys. € | 91 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 66 |
|
20 | Belgia | 200 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry Anderlechcie
106,3 mln €
śr. 3,1 mln € / zawodnika
Ile RSC Anderlecht wydaje na pensje
18,6 mln € rocznie
śr. 548 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
18
najliczniej: Belgia (12 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Anderlechcie w sezonie 2026/2027
RSC Anderlecht wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Anderlechcie
Jak wygląda skład Anderlechcie?
W wyjściowym ustawieniu Anderlechcie między słupkami staje C. Coosemans, a linię obrony najczęściej tworzą A. Maamar, A. Omobamidele, L. Petrot oraz L. Augustinsson. W środku pola grają L. Ambros, I. Koutsoupias, M. Kana oraz M. Winkler, a za skuteczność w ataku odpowiadają T. Bentayeb, D. Sikan. Trener Vitor Bruno ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Jupiler Pro League (Belgia) i pucharach.
RSC Anderlecht – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027.
RSC Anderlecht transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Grecja | 25 |
|
600 tys. € | |
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Belgia | 19 |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 23 |
|
5 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Irlandia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 24 |
|
1,5 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Ghana | 29 | – | za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Mołdawia | 28 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Senegal | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Holandia | 21 |
|
1 mln € | |
| 26 Sie 2026 |
|
Belgia | 33 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Anderlechcie
RSC Anderlecht bilans transferowy
- +49,6 mln € 2026
- +1,1 mln € 2025
- +16,8 mln € 2024
- +22 mln € 2023
- +16,9 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Anderlechcie
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski RSC Anderlecht w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Anderlechcie trafiło 14 zawodników za łączną kwotę 24,9 mln €, a klub opuściło 13 piłkarzy, co przyniosło 54,7 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Romeo Amane z Rapidu Wiedeń za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Nathan de Cat do TSG 1899 Hoffenheim za 18,5 mln €.
RSC Anderlecht – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski RSC Anderlecht? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez RSC Anderlecht?
Klub piłkarski RSC Anderlecht zdobył w swojej historii 66 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Belgii oraz Superpuchar Belgii. Ponadto triumfował w Puchar Belgii, Puchar Ligi Belgii, Superpuchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów, Mistrzostwo 2. ligi Belgii oraz Puchar UEFA.
