Forma w lidze
Górnik Łęczna w tabeli
3. miejsce / 20 punktów Play-offy
Strata do lidera: 6 punktów
Przewaga nad 7. miejscem: 3 punkty
Serie w ostatnich meczach
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
13:5 bramki
2,60 gola/mecz
8 pkt
8:8 bramki
1,33 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Górnika Łęczna
Wartość drużyny: 900 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Polska | 24 | napastnik | 11 | – | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Polska | 24 | napastnik | 11 | – | ||
|
|
Najwięcej minut 990 minut | Polska | 28 | obrońca | 11 | 0 € |
Górnik Łęczna w tabeli Betclic II Liga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Znicz Pruszków
|
11 | 8 | 2 | 1 | 24:12 | 26 |
2
|
GKS Tychy
|
11 | 6 | 5 | 0 | 17:6 | 23 |
3
|
Górnik Łęczna
|
11 | 6 | 2 | 3 | 21:13 | 20 |
4
|
Hutnik Kraków
|
11 | 5 | 3 | 3 | 18:14 | 18 |
5
|
Podhale Nowy Targ
|
11 | 5 | 3 | 3 | 22:20 | 18 |
Wyniki Górnika Łęczna
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
GKS Tychy
3
Górnik Łęczna
0
Betclic II Liga, 11. kolejka
|
|
|
04 Paź Koniec
|
Górnik Łęczna
3
Chojniczanka Chojnice
1
Betclic II Liga, 10. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
Zawisza Bydgoszcz
0
Górnik Łęczna
0
Betclic II Liga, 9. kolejka
|
Terminarz Górnika Łęczna
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 14:15
|
Górnik Łęczna
Stal Stalowa Wola
Betclic II Liga, 12. kolejka
|
|
|
24 Paź 12:45
|
Lechia Zielona Góra
Górnik Łęczna
Betclic II Liga, 13. kolejka
|
|
|
27 Paź 12:30
|
Górnik Łęczna
GKS Katowice
STS Puchar Polski, 1/16 finału
|
Ostatnie transfery Górnika Łęczna
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 Sie 2026 |
|
Nigeria |
|
za darmo | |
| 18 Lip 2026 |
|
Słowenia |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
![]() |
Polska |
|
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
|
Polska |
|
za darmo |
Górnik Łęczna to klub piłkarski z Polski występujący w Betclic II Liga. Swoim domowym obiektem jest Bogdanka Arena, który może pomieścić 7 464 widzów. Zespół prowadzi Yuriy Shatalov. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 900 tysięcy euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w STS Puchar Polski.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Górnika Łęczna trafiło 3 zawodników, a klub opuściło 6 piłkarzy.
Które miejsce zajmuje Górnik Łęczna w tabeli Betclic II Liga?
Górnik Łęczna zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Betclic II Liga z dorobkiem 20 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Znicza Pruszków wynosi 6 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 21:13, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Górnika Łęczna?
W wyjściowym ustawieniu Górnika Łęczna między słupkami staje A. Matysek, a linię obrony najczęściej tworzą M. Hołownia, P. Jaroszyński, R. Kobryń oraz G. Rogala. W środku pola grają J. Myszor, M. Walski, A. Deja oraz F. Janaszek, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Korbecki, H. Antkowiak. Trener Yuriy Shatalov ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Betclic II Liga i pucharach.
Kiedy Górnik Łęczna gra następny mecz?
Najbliższy mecz Górnika Łęczna to spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 14:15 na obiekcie Bogdanka Arena w ramach Betclic II Liga (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Górnika Łęczna?
Ostatni mecz Górnika Łęczna to porażka z GKS-em Tychy 3:0 w Betclic II Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Plichta, Kądzior oraz Łasicki. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Górnik Łęczna w tym sezonie?
Bilans Górnika Łęczna w tym sezonie to 11 meczów i wynik 6-2-3 przy 21 zdobytych bramkach i 13 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 13,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Górnika Łęczna w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Górnika Łęczna
Górnik Łęczna terminarz
Kiedy Górnik Łęczna gra następny mecz?
Najbliższy mecz Górnika Łęczna to spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 14:15 na obiekcie Bogdanka Arena w ramach Betclic II Liga (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Górnika Łęczna w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Górnika Łęczna w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Górnik Łęczna wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Betclic II Liga, 11. kolejka
|
3:0 | – | 2/5 | 1/3 | |
|
04 Paź Koniec
|
Betclic II Liga, 10. kolejka
|
3:1 | – | 3/11 | 2/6 | |
|
18 Wrz Koniec
|
Betclic II Liga, 9. kolejka
|
0:0 | – | 10/14 | 2/3 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Betclic II Liga, 8. kolejka
|
4:1 | – | 10/12 | 2/4 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Betclic II Liga, 7. kolejka
|
0:4 | – | 10/14 | 0/4 | |
|
02 Wrz Karne
|
STS Puchar Polski, 1/32 finału
|
3:3 | – | 9/15 | 2/5 | |
|
30 Sie Koniec
|
Betclic II Liga, 6. kolejka
|
1:0 | – | 10/17 | 0/1 | |
|
21 Sie Koniec
|
Betclic II Liga, 5. kolejka
|
1:1 | – | 2/10 | 5/7 | |
|
14 Sie Koniec
|
Betclic II Liga, 4. kolejka
|
5:2 | – | 4/8 | 1/3 | |
|
09 Sie Koniec
|
Betclic II Liga, 3. kolejka
|
2:0 | – | 8/12 | 4/7 |
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Górnika Łęczna?
Ostatni mecz Górnika Łęczna to porażka z GKS-em Tychy 3:0 w Betclic II Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Plichta, Kądzior oraz Łasicki. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Górnik Łęczna – tabela Betclic II Liga
Jakie miejsce w tabeli Betclic II Liga zajmuje Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027.
Miejsce Górnika Łęczna w tabeli Betclic II Liga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Znicz Pruszków
|
11 | 8 | 2 | 1 | 24:12 | 12 | 26 | |
2
|
GKS Tychy
|
11 | 6 | 5 | 0 | 17:6 | 11 | 23 | |
3
|
Górnik Łęczna
|
11 | 6 | 2 | 3 | 21:13 | 8 | 20 | |
4
|
Hutnik Kraków
|
11 | 5 | 3 | 3 | 18:14 | 4 | 18 | |
5
|
Podhale Nowy Targ
|
11 | 5 | 3 | 3 | 22:20 | 2 | 18 | |
6
|
Olimpia Grudziądz
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:16 | -2 | 18 | |
7
|
Rekord Bielsko-Biała
|
11 | 5 | 2 | 4 | 16:12 | 4 | 17 | |
8
|
Zawisza Bydgoszcz
|
11 | 4 | 4 | 3 | 17:14 | 3 | 16 | |
9
|
Sandecja Nowy Sącz
|
11 | 4 | 4 | 3 | 15:12 | 3 | 16 | |
10
|
Lechia Zielona Góra
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:18 | 2 | 15 | |
11
|
Chojniczanka Chojnice
|
11 | 4 | 3 | 4 | 19:19 | 0 | 15 | |
12
|
Avia Świdnik
|
11 | 4 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | 14 | |
13
|
Legia II Warszawa
|
11 | 4 | 1 | 6 | 22:19 | 3 | 13 | |
14
|
Stal Stalowa Wola
|
11 | 4 | 1 | 6 | 19:23 | -4 | 13 | |
15
|
Śląsk II Wrocław
|
11 | 3 | 1 | 7 | 19:22 | -3 | 10 | |
16
|
Sokół Kleczew
|
11 | 1 | 5 | 5 | 12:25 | -13 | 8 | |
17
|
Świt Szczecin
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
18
|
Resovia Rzeszów
|
11 | 0 | 4 | 7 | 7:20 | -13 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Znicz Pruszków
|
11 | 8 | 2 | 1 | 24:12 | 12 | 26 | |
2
|
GKS Tychy
|
11 | 6 | 5 | 0 | 17:6 | 11 | 23 | |
3
|
Górnik Łęczna
|
11 | 6 | 2 | 3 | 21:13 | 8 | 20 | |
4
|
Hutnik Kraków
|
11 | 5 | 3 | 3 | 18:14 | 4 | 18 | |
5
|
Podhale Nowy Targ
|
11 | 5 | 3 | 3 | 22:20 | 2 | 18 | |
6
|
Olimpia Grudziądz
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:16 | -2 | 18 | |
7
|
Rekord Bielsko-Biała
|
11 | 5 | 2 | 4 | 16:12 | 4 | 17 | |
8
|
Zawisza Bydgoszcz
|
11 | 4 | 4 | 3 | 17:14 | 3 | 16 | |
9
|
Sandecja Nowy Sącz
|
11 | 4 | 4 | 3 | 15:12 | 3 | 16 | |
10
|
Lechia Zielona Góra
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:18 | 2 | 15 | |
11
|
Chojniczanka Chojnice
|
11 | 4 | 3 | 4 | 19:19 | 0 | 15 | |
12
|
Avia Świdnik
|
11 | 4 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | 14 | |
13
|
Legia II Warszawa
|
11 | 4 | 1 | 6 | 22:19 | 3 | 13 | |
14
|
Stal Stalowa Wola
|
11 | 4 | 1 | 6 | 19:23 | -4 | 13 | |
15
|
Śląsk II Wrocław
|
11 | 3 | 1 | 7 | 19:22 | -3 | 10 | |
16
|
Sokół Kleczew
|
11 | 1 | 5 | 5 | 12:25 | -13 | 8 | |
17
|
Świt Szczecin
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
18
|
Resovia Rzeszów
|
11 | 0 | 4 | 7 | 7:20 | -13 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Znicz Pruszków
|
7 | 4 | 2 | 1 | 13:8 | 5 | 14 | |
| 2 |
Podhale Nowy Targ
|
6 | 4 | 1 | 1 | 15:9 | 6 | 13 | |
| 3 |
Górnik Łęczna
|
5 | 4 | 0 | 1 | 13:5 | 8 | 12 | |
| 4 |
GKS Tychy
|
5 | 3 | 2 | 0 | 8:1 | 7 | 11 | |
| 5 |
Zawisza Bydgoszcz
|
7 | 3 | 2 | 2 | 9:6 | 3 | 11 | |
| 6 |
Hutnik Kraków
|
5 | 3 | 1 | 1 | 8:4 | 4 | 10 | |
| 7 |
Rekord Bielsko-Biała
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:4 | 7 | 10 | |
| 8 |
Stal Stalowa Wola
|
5 | 3 | 1 | 1 | 13:7 | 6 | 10 | |
| 9 |
Avia Świdnik
|
6 | 3 | 0 | 3 | 10:9 | 1 | 9 | |
| 10 |
Legia II Warszawa
|
5 | 3 | 0 | 2 | 15:5 | 10 | 9 | |
| 11 |
Sandecja Nowy Sącz
|
5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 8 | |
| 12 |
Chojniczanka Chojnice
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
| 13 |
Śląsk II Wrocław
|
6 | 2 | 1 | 3 | 9:8 | 1 | 7 | |
| 14 |
Sokół Kleczew
|
7 | 1 | 4 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 15 |
Lechia Zielona Góra
|
7 | 1 | 3 | 3 | 12:14 | -2 | 6 | |
| 16 |
Świt Szczecin
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 17 |
Olimpia Grudziądz
|
2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | 3 | |
| 18 |
Resovia Rzeszów
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:12 | -8 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Olimpia Grudziądz
|
9 | 4 | 3 | 2 | 12:13 | -1 | 15 | |
| 2 |
Znicz Pruszków
|
4 | 4 | 0 | 0 | 11:4 | 7 | 12 | |
| 3 |
GKS Tychy
|
6 | 3 | 3 | 0 | 9:5 | 4 | 12 | |
| 4 |
Lechia Zielona Góra
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:4 | 4 | 9 | |
| 5 |
Górnik Łęczna
|
6 | 2 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 8 | |
| 6 |
Hutnik Kraków
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
| 7 |
Sandecja Nowy Sącz
|
6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | 8 | |
| 8 |
Rekord Bielsko-Biała
|
6 | 2 | 1 | 3 | 5:8 | -3 | 7 | |
| 9 |
Chojniczanka Chojnice
|
5 | 2 | 1 | 2 | 9:9 | 0 | 7 | |
| 10 |
Podhale Nowy Targ
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:11 | -4 | 5 | |
| 11 |
Zawisza Bydgoszcz
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:8 | 0 | 5 | |
| 12 |
Avia Świdnik
|
5 | 1 | 2 | 2 | 4:8 | -4 | 5 | |
| 13 |
Legia II Warszawa
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | 4 | |
| 14 |
Świt Szczecin
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:14 | -9 | 4 | |
| 15 |
Stal Stalowa Wola
|
6 | 1 | 0 | 5 | 6:16 | -10 | 3 | |
| 16 |
Śląsk II Wrocław
|
5 | 1 | 0 | 4 | 10:14 | -4 | 3 | |
| 17 |
Resovia Rzeszów
|
6 | 0 | 2 | 4 | 3:8 | -5 | 2 | |
| 18 |
Sokół Kleczew
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:15 | -11 | 1 |
Które miejsce zajmuje Górnik Łęczna w tabeli Betclic II Liga?
Górnik Łęczna zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Betclic II Liga z dorobkiem 20 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Znicza Pruszków wynosi 6 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 21:13, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Górnika Łęczna w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Górnika Łęczna na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Górnik Łęczna na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 13,7
- Strzały celne / mecz 3,8
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,18
- Czyste konta 27%
Strzelcy Górnika Łęczna
-
Bartlomiej Korbecki 5
-
Adam Deja 4
-
Mateusz Hołownia 2
-
Jakub Myszor 2

-
Fryderyk Janaszek 2

-
Rafał Kobryń 2
Rozkład bramek w czasie
Bramki Górnika Łęczna i rywali według minuty w ostatnich 11 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Górnika Łęczna to 76–90+ minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 5 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Po przerwie pada 62% bramek Górnika Łęczna.Przebieg meczu Górnika Łęczna i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 4-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 2-0-3 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 4 | 2-1-1 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 1-0-2 |
Gdy Górnik Łęczna otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Górnika Łęczna
90% bramek Górnika Łęczna pada z gry. Z karnych odpowiadają za 10% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Górnik Łęczna zdobywa w sezonie średnio 1,82 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,70.
Aktualne serie Górnika Łęczna
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Górnika Łęczna, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Górnik Łęczna wygra mecz Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Górnik Łęczna przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Górnika Łęczna
- Powyżej 0,5 91%
- Powyżej 1,5 73%
- Powyżej 2,5 55%
- Powyżej 3,5 45%
- Powyżej 4,5 27%
- Powyżej 5,5 9%
W 55% meczów Górnika Łęczna padają co najmniej trzy bramki, a w 45% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Powyżej 2,5 bramki padło w 55% meczów Górnika Łęczna.Górnik Łęczna – faule i karne
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Górnika Łęczna, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Górnik Łęczna zdobywa 2,40 punktu na mecz wobec 1,33 na wyjeździe.
Górnik Łęczna wygra mecz Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Górnik Łęczna zdobywa u siebie 80% możliwych punktów, na wyjeździe 44%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 11 meczach Górnika Łęczna ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 62% goli Górnika Łęczna, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 11 meczów.
Górnik Łęczna wygra drugą połowę meczu Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Drugą połowę Górnik Łęczna wygrywał w 3 z 11 meczów.Górnik Łęczna – strzały
- Celne / mecz 3,8
- Niecelne / mecz 9,9
- Celność strzałów 28%
- Skuteczność (gole / strzały) 14%
- Strzałów na gola 7,2
Górnik Łęczna oddaje 13,7 strzału na mecz. Do bramki trafia 28% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Górnik Łęczna oddaje 13,7 strzałów na mecz.Górnik Łęczna – posiadanie piłki
- U siebie 49,6%
- Na wyjeździe 48,7%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 11
- Mecze z posiadaniem > 55% 2 z 11
- Najniższe w sezonie 33%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 2 z 11 meczów. Średnio Górnik Łęczna utrzymuje przy piłce 49,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 33%.
Górnik Łęczna wygra mecz Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Górnik Łęczna utrzymuje średnio 49,1% posiadania piłki.Górnik Łęczna – czyste konta
- U siebie 1 z 5
- Na wyjeździe 2 z 6
- Stracone / mecz 1,18
- Bez straty do przerwy 64%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 36%
Czyste konto Górnika Łęczna to 27% meczów sezonu (3 z 11), z czego 1 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola Czyste konto Górnik Łęczna zachowuje w 27% meczów.Górnik Łęczna – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 91%
- Pow. 8,5 w meczu 64%
- Pow. 10,5 w meczu 55%
- Rożne u siebie / mecz 6,4
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,5
Górnik Łęczna wykonuje średnio 5,9 rzutów rożnych na mecz wobec 4,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 64% spotkań.
Górnik Łęczna – kartki
- Żółte kartki 22
- Pow. 3,5 kartki w meczu 55%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 36%
- Kartki rywali / mecz 2,2
- Mecze bez kartki 18%
Górnik Łęczna ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Górnika Łęczna – 2,2.
Górnik Łęczna według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 2 | 1-0-1 | 1,50 | 2,50 | 2,50 |
| Środka tabeli (7–12) | 5 | 2-2-1 | 1,60 | 1,00 | 0,60 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 3-0-1 | 2,25 | 2,75 | 1,25 |
Najwięcej punktów na mecz Górnik Łęczna zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Górnik Łęczna na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
2,00 3,00 | 1,86 2,75 | 1,14 1,00 |
|
2.
|
2,20 2,00 | 1,60 1,50 | 0,20 0,83 |
|
3.
|
2,40 1,33 | 2,60 1,33 | 1,00 1,33 |
|
4.
|
2,00 1,33 | 1,60 1,67 | 0,80 1,67 |
|
5.
|
2,17 1,00 | 2,50 1,40 | 1,50 2,20 |
Ciekawe rekordy w meczach Górnika Łęczna
Skrajne wyniki i osiągnięcia Górnika Łęczna w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Sokół Kleczew - Górnik Łęczna 0:4 Betclic II Liga, 5.09.2026
- Najwyższa porażka GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:0 Betclic II Liga, 11.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Górnik Łęczna - Podhale Nowy Targ 5:2, Betclic II Liga, 14.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 8. minuta Deja, Świt Szczecin - Górnik Łęczna 2:3, Betclic II Liga, 25.07.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Sokół Kleczew - Górnik Łęczna 0:4, Betclic II Liga, 5.09.2026
Jakie statystyki ma Górnik Łęczna w tym sezonie?
Bilans Górnika Łęczna w tym sezonie to 11 meczów i wynik 6-2-3 przy 21 zdobytych bramkach i 13 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 13,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Górnik Łęczna – zawodnicy
Jak wygląda kadra Górnika Łęczna w sezonie 2026/2027.
Kontuzje w kadrze Górnika Łęczna
-
Jakub Bednarczyk Obrońca Uraz więzadła pobocznego pauzuje od 240 dniopuszczone: 26 meczów
Kadra Górnika Łęczna
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
|
24 | Polska | – | – | 11 | 100% | 5 | 2 | 806' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
24 | Czechy | – | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 196' | 3 | 0 | |||||||
| 16 |
|
29 | Polska | 0 € | 60 tys. € | 11 | 100% | 0 | 1 | 960' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
29 | Polska | 300 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
|
22 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
![]() |
21 | Słowacja | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 29 |
|
30 | Polska | – | – | 11 | 100% | 0 | 1 | 655' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 0 |
![]() |
23 | Polska | 100 tys. € | – | 6 | 55% | 0 | 0 | 25' | 1 | 0 | |||||||
| 0 |
|
19 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 0 |
|
20 | Polska | – | – | 11 | 100% | 1 | 0 | 911' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
28 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 10 |
|
33 | Polska | 0 € | – | 10 | 91% | 4 | 1 | 871' | 2 | 0 | |||||||
| 11 |
![]() |
21 | Polska | 150 tys. € | 61 tys. € | 11 | 100% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
21 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 17 |
![]() |
22 | Polska | 150 tys. € | – | 10 | 91% | 2 | 1 | 662' | 1 | 0 | |||||||
| 26 |
|
22 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 28 |
|
25 | Polska | 0 € | – | 3 | 27% | 0 | 0 | 35' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
![]() |
24 | Polska | 225 tys. € | 48 tys. € | 11 | 100% | 2 | 0 | 751' | 3 | 0 | |||||||
| 47 |
![]() |
20 | Polska | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
26 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 3 |
|
28 | Polska | 0 € | – | 11 | 100% | 2 | 0 | 990' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
32 | Polska | 0 € | 465 tys. € | 11 | 100% | 1 | 0 | 990' | 5 | 0 | |||||||
| 5 |
|
26 | Polska | 0 € | – | 10 | 91% | 2 | 0 | 665' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
27 | Polska | 150 tys. € | 60 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 22 |
![]() |
27 | Polska | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 23 |
|
26 | Polska | 0 € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
31 | Polska | 0 € | 60 tys. € | 11 | 100% | 1 | 0 | 585' | 0 | 0 | |||||||
| 74 |
|
26 | Polska | 125 tys. € | 71 tys. € | 8 | 73% | 0 | 0 | 313' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
![]() |
19 | Polska | – | 40 tys. € | 11 | 100% | 0 | 0 | 990' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Górnika Łęczna
1,2 mln €
śr. 42 tys. € / zawodnika
Ile Górnik Łęczna wydaje na pensje
864 tys. € rocznie
śr. 30 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
3
najliczniej: Polska (26 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Górnika Łęczna w sezonie 2026/2027
Górnik Łęczna wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Górnika Łęczna
Jak wygląda skład Górnika Łęczna?
W wyjściowym ustawieniu Górnika Łęczna między słupkami staje A. Matysek, a linię obrony najczęściej tworzą M. Hołownia, P. Jaroszyński, R. Kobryń oraz G. Rogala. W środku pola grają J. Myszor, M. Walski, A. Deja oraz F. Janaszek, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Korbecki, H. Antkowiak. Trener Yuriy Shatalov ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Betclic II Liga i pucharach.
Górnik Łęczna – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027.
Górnik Łęczna transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 Sie 2026 |
|
Nigeria | 24 |
|
za darmo | |
| 18 Lip 2026 |
|
Słowenia | 27 |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
![]() |
Polska | 23 |
|
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
|
Polska | 26 |
|
za darmo | |
| 11 Lip 2026 |
|
Słowacja | 34 |
|
za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
|
Polska | 26 |
|
za darmo | |
| 08 Lip 2026 |
|
Polska | 22 | – | za darmo | |
| 08 Lip 2026 |
|
Polska | 21 | – | za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
![]() |
Czechy | 24 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Polska | 29 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Górnika Łęczna
Górnik Łęczna bilans transferowy
- 0 € 2026
- -20 tys. € 2025
- 0 € 2024
- +78 tys. € 2023
- +150 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Górnika Łęczna
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Górnik Łęczna w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Górnika Łęczna trafiło 3 zawodników, a klub opuściło 6 piłkarzy.