Forma w lidze
Lyn w tabeli
10. miejsce / 28 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 28 punktów
Strata do 6. miejsca: 10 punktów
Serie w ostatnich meczach
3 porażki z rzędu
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
13 pkt
21:35 bramki
1,62 gola/mecz
15 pkt
19:19 bramki
1,58 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Lynu
Wartość drużyny: 625 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 15 bramek | Norwegia | 28 | napastnik | 24 | 350 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 6 asyst | Norwegia | 27 | obrońca | 21 | 250 tys. € | ||
![]() |
Najwięcej minut 876 minut | Norwegia | 18 | pomocnik | 14 | – |
Przewidywany skład Lynu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Lyn w tabeli OBOS-ligaen
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kongsvinger
|
25 | 17 | 5 | 3 | 76:37 | 56 |
2
|
Haugesund
|
25 | 18 | 2 | 5 | 75:40 | 56 |
| ··· | |||||||
9
|
Ranheim
|
25 | 9 | 4 | 12 | 63:64 | 31 |
10
|
Lyn
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:54 | 28 |
11
|
Moss FK
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:55 | 28 |
Wyniki Lynu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Lyn
1
Strømsgodset
5
OBOS-ligaen (Norwegia), 25. kolejka
|
|
|
04 Paź Koniec
|
Bryne
1
Lyn
0
OBOS-ligaen (Norwegia), 24. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Lyn
1
Ranheim
4
OBOS-ligaen (Norwegia), 23. kolejka
|
Terminarz Lynu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 19:00
|
Haugesund
Lyn
OBOS-ligaen (Norwegia), 26. kolejka
|
|
|
18 Paź 17:00
|
Lyn
Moss FK
OBOS-ligaen (Norwegia), 27. kolejka
|
|
|
25 Paź 14:30
|
Sandnes ULF
Lyn
OBOS-ligaen (Norwegia), 28. kolejka
|
Ostatnie transfery Lynu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia |
|
wypożyczenie | |
| 06 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia |
![]() |
za darmo | |
| 04 Sie 2026 |
|
Macedonia |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Norwegia |
|
za darmo |
Lyn to klub piłkarski z Norwegii występujący w OBOS-ligaen (Norwegia). Swoim domowym obiektem jest Bislett Stadion, który może pomieścić 15 400 widzów. Zespół prowadzi Magnus Aadland. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 625 tysięcy euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Norwegii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Lyn?
Klub piłkarski Lyn zdobył w swojej historii 10 trofeów — 10 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Norwegii oraz Mistrzostwo Norwegii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Lyn w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Lynu trafiło 10 zawodników, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 910 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Massire Sylla do Union Saint-Gilloise za 800 tys. €.
Które miejsce zajmuje Lyn w tabeli OBOS-ligaen?
Lyn zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli OBOS-ligaen z dorobkiem 28 punktów po 25 kolejkach. Strata do prowadzącego Kongsvingeru wynosi 28 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 40:54, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Jak wygląda skład Lynu?
W wyjściowym ustawieniu Lynu między słupkami staje A. Pedersen, a linię obrony najczęściej tworzą Sander Amble Haugen, Edvard Linnebo Race, A. Midtskogen oraz W. Sell. W środku pola grają Julius Friberg Skaug, O. Kallevag, Olsen Anders Bjornvedt, Didrik Bjornstad Fredriksen oraz M. Johansen, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Hellum. Trener Magnus Aadland ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w OBOS-ligaen (Norwegia) i pucharach.
Kiedy Lyn gra następny mecz?
Najbliższy mecz Lynu to spotkanie z Haugesundem, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 19:00 na obiekcie Haugesund Sparebank Arena w ramach OBOS-ligaen (26. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Lynu?
Ostatni mecz Lynu to porażka ze Strømsgodsetem 1:5 w OBOS-ligaen, 11 października 2026. Bramki zdobyli Hoff Melkersen, Ardraa, Stengel, Krasniqi, Hoff Melkersen oraz Bjorntvedt Olsen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Lyn w tym sezonie?
Bilans Lynu w tym sezonie to 25 meczów i wynik 8-4-13 przy 40 zdobytych bramkach i 54 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 50%, a oddaje 9,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Lynu w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Lyn w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Lynu
Lyn terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
dziś 19:00
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 26. kolejka
|
Haugesund Sparebank Arena Wyjazd | Trudny | |
|
18 Paź 17:00
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 27. kolejka
|
Bislett Stadion U siebie | Umiarkowany | |
|
25 Paź 14:30
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 28. kolejka
|
Øster Hus Arena Wyjazd | Łatwy | |
|
28 Paź 18:00
|
Puchar Norwegii
|
TUIL Arena Wyjazd | – | |
|
01 Lis 17:00
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 29. kolejka
|
Bislett Stadion U siebie | Łatwy | |
|
08 Lis 13:00
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 30. kolejka
|
Strømmen Stadion Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Lyn gra następny mecz?
Najbliższy mecz Lynu to spotkanie z Haugesundem, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 19:00 na obiekcie Haugesund Sparebank Arena w ramach OBOS-ligaen (26. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Lynu w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Lyn w sezonie 2026.
Forma i bramki Lynu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Lyn wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 25. kolejka
|
1:5 | 4-2-3-1 | 5/9 | 2/2 | |
|
04 Paź Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 24. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 5/17 | 1/1 | |
|
20 Wrz Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 23. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 8/12 | 0/2 | |
|
16 Wrz Koniec
|
Puchar Norwegii
|
1:3 | – | 9/13 | 0/0 | |
|
13 Wrz Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 22. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 4/13 | 2/3 | |
|
06 Wrz Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 21. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 6/6 | 2/4 | |
|
30 Sie Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 20. kolejka
|
4:4 | 4-2-3-1 | 3/8 | 3/5 | |
|
26 Sie Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 19. kolejka
|
1:2 | 4-2-3-1 | 6/12 | 2/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
0:4 | – | – | – | |
|
15 Sie Koniec
|
OBOS-ligaen (Norwegia), 18. kolejka
|
5:1 | 4-2-3-1 | 6/9 | 1/2 |
Lyn ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 20 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 12 z 24 meczów, ze średnią 1,42 punktu. W pozostałych ustawieniach Lyn zdobywa 0,92 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Lynu?
Ostatni mecz Lynu to porażka ze Strømsgodsetem 1:5 w OBOS-ligaen, 11 października 2026. Bramki zdobyli Hoff Melkersen, Ardraa, Stengel, Krasniqi, Hoff Melkersen oraz Bjorntvedt Olsen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Lyn – tabela OBOS-ligaen (Norwegia)
Jakie miejsce w tabeli OBOS-ligaen (Norwegia) zajmuje Lyn w sezonie 2026.
Miejsce Lynu w tabeli OBOS-ligaen
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kongsvinger
|
25 | 17 | 5 | 3 | 76:37 | 39 | 56 | |
2
|
Haugesund
|
25 | 18 | 2 | 5 | 75:40 | 35 | 56 | |
3
|
Strømsgodset
|
25 | 16 | 6 | 3 | 66:32 | 34 | 54 | |
4
|
Stabaek
|
25 | 14 | 4 | 7 | 59:33 | 26 | 46 | |
5
|
ODD Ballklubb
|
25 | 12 | 6 | 7 | 52:39 | 13 | 42 | |
6
|
Bryne
|
25 | 12 | 2 | 11 | 34:33 | 1 | 38 | |
7
|
Hodd
|
25 | 10 | 4 | 11 | 41:51 | -10 | 34 | |
8
|
Egersund
|
25 | 9 | 5 | 11 | 39:50 | -11 | 32 | |
9
|
Ranheim
|
25 | 9 | 4 | 12 | 63:64 | -1 | 31 | |
10
|
Lyn
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:54 | -14 | 28 | |
11
|
Moss FK
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:55 | -15 | 28 | |
12
|
Strommen
|
25 | 7 | 6 | 12 | 40:57 | -17 | 27 | |
13
|
Sandnes ULF
|
25 | 7 | 5 | 13 | 36:46 | -10 | 26 | |
14
|
Sogndal
|
24 | 6 | 5 | 13 | 39:55 | -16 | 23 | |
15
|
Asane
|
25 | 6 | 5 | 14 | 36:54 | -18 | 23 | |
16
|
Raufoss
|
24 | 6 | 1 | 17 | 27:63 | -36 | 19 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kongsvinger
|
25 | 17 | 5 | 3 | 76:37 | 39 | 56 | |
2
|
Haugesund
|
25 | 18 | 2 | 5 | 75:40 | 35 | 56 | |
3
|
Strømsgodset
|
25 | 16 | 6 | 3 | 66:32 | 34 | 54 | |
4
|
Stabaek
|
25 | 14 | 4 | 7 | 59:33 | 26 | 46 | |
5
|
ODD Ballklubb
|
25 | 12 | 6 | 7 | 52:39 | 13 | 42 | |
6
|
Bryne
|
25 | 12 | 2 | 11 | 34:33 | 1 | 38 | |
7
|
Hodd
|
25 | 10 | 4 | 11 | 41:51 | -10 | 34 | |
8
|
Egersund
|
25 | 9 | 5 | 11 | 39:50 | -11 | 32 | |
9
|
Ranheim
|
25 | 9 | 4 | 12 | 63:64 | -1 | 31 | |
10
|
Strommen
|
26 | 8 | 6 | 12 | 41:57 | -16 | 30 | |
11
|
Lyn
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:54 | -14 | 28 | |
12
|
Moss FK
|
25 | 8 | 4 | 13 | 40:55 | -15 | 28 | |
13
|
Sandnes ULF
|
25 | 7 | 5 | 13 | 36:46 | -10 | 26 | |
14
|
Sogndal
|
24 | 6 | 5 | 13 | 39:55 | -16 | 23 | |
15
|
Asane
|
26 | 6 | 5 | 15 | 36:55 | -19 | 23 | |
16
|
Raufoss
|
24 | 6 | 1 | 17 | 27:63 | -36 | 19 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Kongsvinger
|
13 | 10 | 2 | 1 | 51:23 | 28 | 32 | |
| 2 |
Haugesund
|
12 | 10 | 1 | 1 | 37:13 | 24 | 31 | |
| 3 |
Strømsgodset
|
12 | 9 | 2 | 1 | 31:13 | 18 | 29 | |
| 4 |
Stabaek
|
12 | 9 | 1 | 2 | 35:16 | 19 | 28 | |
| 5 |
ODD Ballklubb
|
13 | 7 | 3 | 3 | 28:14 | 14 | 24 | |
| 6 |
Egersund
|
13 | 7 | 3 | 3 | 22:17 | 5 | 24 | |
| 7 |
Hodd
|
12 | 7 | 1 | 4 | 23:21 | 2 | 22 | |
| 8 |
Ranheim
|
13 | 6 | 3 | 4 | 39:28 | 11 | 21 | |
| 9 |
Bryne
|
12 | 6 | 2 | 4 | 18:16 | 2 | 20 | |
| 10 |
Sogndal
|
11 | 5 | 2 | 4 | 23:20 | 3 | 17 | |
| 11 |
Asane
|
13 | 5 | 2 | 6 | 25:26 | -1 | 17 | |
| 12 |
Strommen
|
12 | 4 | 3 | 5 | 18:27 | -9 | 15 | |
| 13 |
Sandnes ULF
|
13 | 4 | 3 | 6 | 20:22 | -2 | 15 | |
| 14 |
Lyn
|
13 | 4 | 1 | 8 | 21:35 | -14 | 13 | |
| 15 |
Raufoss
|
13 | 4 | 1 | 8 | 16:22 | -6 | 13 | |
| 16 |
Moss FK
|
12 | 2 | 4 | 6 | 17:26 | -9 | 10 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Haugesund
|
13 | 8 | 1 | 4 | 38:27 | 11 | 25 | |
| 2 |
Strømsgodset
|
13 | 7 | 4 | 2 | 35:19 | 16 | 25 | |
| 3 |
Kongsvinger
|
12 | 7 | 3 | 2 | 25:14 | 11 | 24 | |
| 4 |
Stabaek
|
13 | 5 | 3 | 5 | 24:17 | 7 | 18 | |
| 5 |
ODD Ballklubb
|
12 | 5 | 3 | 4 | 24:25 | -1 | 18 | |
| 6 |
Bryne
|
13 | 6 | 0 | 7 | 16:17 | -1 | 18 | |
| 7 |
Moss FK
|
13 | 6 | 0 | 7 | 23:29 | -6 | 18 | |
| 8 |
Lyn
|
12 | 4 | 3 | 5 | 19:19 | 0 | 15 | |
| 9 |
Hodd
|
13 | 3 | 3 | 7 | 18:30 | -12 | 12 | |
| 10 |
Strommen
|
13 | 3 | 3 | 7 | 22:30 | -8 | 12 | |
| 11 |
Sandnes ULF
|
12 | 3 | 2 | 7 | 16:24 | -8 | 11 | |
| 12 |
Ranheim
|
12 | 3 | 1 | 8 | 24:36 | -12 | 10 | |
| 13 |
Egersund
|
12 | 2 | 2 | 8 | 17:33 | -16 | 8 | |
| 14 |
Sogndal
|
13 | 1 | 3 | 9 | 16:35 | -19 | 6 | |
| 15 |
Asane
|
12 | 1 | 3 | 8 | 11:28 | -17 | 6 | |
| 16 |
Raufoss
|
11 | 2 | 0 | 9 | 11:41 | -30 | 6 |
Które miejsce zajmuje Lyn w tabeli OBOS-ligaen?
Lyn zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli OBOS-ligaen z dorobkiem 28 punktów po 25 kolejkach. Strata do prowadzącego Kongsvingeru wynosi 28 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 40:54, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki Lynu w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Lynu na tle ligi w sezonie 2026.
Lyn na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 9,7
- Strzały celne / mecz 4,3
- Asysty / mecz 0,00
- Udane dryblingi / mecz 0,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,16
- Czyste konta 20%
- Odbiory / mecz 0,0
- Przechwyty / mecz 0,0
- Wybicia / mecz 0,0
- Zablokowane strzały / mecz 0,0
Strzelcy Lynu
-
Andreas Hellum 15
-
Olsen Anders Bjornvedt 7
-
Julius Friberg Skaug 5
-
Mathias Johansen 4
-
Herman Solberg Nilsen 2
-
Johan Solstad-Nois 1

Rozkład bramek w czasie
Bramki Lynu i rywali według minuty w ostatnich 25 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Lynu to 0–15 minuta, w której padło 9 bramek. Drugi najlepszy okres to 16–30 minuta z 8 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Haugesund - Lyn Po przerwie pada 38% bramek Lynu.Przebieg meczu Lynu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 11 | 8-1-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 12 | 0-2-10 |
| Prowadził do przerwy | 7 | 6-0-1 |
| Remis do przerwy | 9 | 2-3-4 |
| Przegrywał do przerwy | 9 | 0-1-8 |
Gdy Lyn otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 8 razy na 11 takich meczów.
Jak padają bramki dla Lynu
85% bramek Lynu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 5% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 10% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Lyn zdobywa w sezonie średnio 1,12 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,40.
Aktualne serie Lynu
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Lynu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Lyn wygra mecz Haugesund - Lyn Lyn przegrał 3 ostatnie mecze, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Lynu
- Powyżej 0,5 96%
- Powyżej 1,5 84%
- Powyżej 2,5 68%
- Powyżej 3,5 44%
- Powyżej 4,5 40%
- Powyżej 5,5 24%
W 68% meczów Lynu padają co najmniej trzy bramki, a w 56% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Haugesund - Lyn Powyżej 2,5 bramki padło w 68% meczów Lynu.Lyn – faule i karne
- Faule / mecz 0,0
- Faule rywali / mecz 0,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Lyn fauluje średnio 0,0 razy na mecz, a wymusza 0,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Lynu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Lyn zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 1,25 na wyjeździe.
Lyn wygra mecz Haugesund - Lyn Lyn zdobywa u siebie 33% możliwych punktów, na wyjeździe 42%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 25 meczach Lynu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 38% goli Lynu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 25 meczów.
Lyn wygra drugą połowę meczu Haugesund - Lyn Drugą połowę Lyn wygrywał w 3 z 25 meczów.Lyn – strzały
- Celne / mecz 4,3
- Niecelne / mecz 5,4
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 5,8
Lyn oddaje 9,7 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,8 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Haugesund - Lyn Lyn oddaje 9,7 strzałów na mecz.Lyn – posiadanie piłki
- U siebie 51,3%
- Na wyjeździe 48,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 24
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 24
- Najniższe w sezonie 37%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 24 meczów. Średnio Lyn utrzymuje przy piłce 49,8% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 37%.
Lyn wygra mecz Haugesund - Lyn Lyn utrzymuje średnio 49,8% posiadania piłki.Lyn – podania
- Kluczowe / mecz 0,0
- Dośrodkowania / mecz 0,0
- Podania długie / mecz 0
Lyn wymienia średnio 0 podań na mecz, z czego 0,0 to podania kluczowe.
Lyn – czyste konta
- U siebie 1 z 13
- Na wyjeździe 4 z 12
- Stracone / mecz 2,16
- Bez straty do przerwy 52%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 60%
Czyste konto Lynu to 20% meczów sezonu (5 z 25), z czego 1 w 13 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Haugesund - Lyn Czyste konto Lyn zachowuje w 20% meczów.Lyn – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 92%
- Pow. 8,5 w meczu 79%
- Pow. 10,5 w meczu 42%
- Rożne u siebie / mecz 5,7
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,8
Lyn wykonuje średnio 5,3 rzutów rożnych na mecz wobec 6,0 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 79% spotkań.
Lyn – kartki
- Żółte kartki 34
- Pow. 3,5 kartki w meczu 29%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 17%
- Kartki rywali / mecz 1,4
- Mecze bez kartki 17%
Lyn ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Lynu – 1,4. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Lyn według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 9 | 1-2-6 | 0,56 | 1,78 | 3,22 |
| Środka tabeli (6–11) | 9 | 1-2-6 | 0,56 | 0,89 | 2,00 |
| Dołu tabeli (12–16) | 7 | 6-0-1 | 2,57 | 2,29 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Lyn zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z środka tabeli (6–11).
Lyn na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
8.
|
1,85 0,67 | 1,69 1,42 | 1,31 2,75 |
|
9.
|
1,62 0,83 | 3,00 2,00 | 2,15 3,00 |
|
10.
|
1,00 1,25 | 1,62 1,58 | 2,69 1,58 |
|
11.
|
0,83 1,38 | 1,42 1,77 | 2,17 2,23 |
|
12.
|
1,25 0,92 | 1,50 1,69 | 2,25 2,31 |
Ciekawe rekordy w meczach Lynu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Lynu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Lyn - Asane 6:2 OBOS-ligaen (Norwegia), 2.07.2026
- Najwyższa porażka Lyn - Stabaek 0:4 OBOS-ligaen (Norwegia), 1.05.2026
- Najwięcej bramek w meczu 8 bramek Lyn - Asane 6:2, OBOS-ligaen (Norwegia), 2.07.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 3. minuta Friberg Skaug, Lyn - Asane 6:2, OBOS-ligaen (Norwegia), 2.07.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Jonsson, Lyn - Egersund 1:1, OBOS-ligaen (Norwegia), 6.09.2026
Jakie statystyki ma Lyn w tym sezonie?
Bilans Lynu w tym sezonie to 25 meczów i wynik 8-4-13 przy 40 zdobytych bramkach i 54 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 50%, a oddaje 9,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Lyn – zawodnicy
Jak wygląda kadra Lynu w sezonie 2026.
Przewidywany skład Lynu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Kadra Lynu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
27 | Norwegia | 275 tys. € | – | 24 | 96% | 7 | 5 | 540' | 4 | 0 | |||||||
| 10 |
|
31 | Norwegia | 200 tys. € | – | 25 | 100% | 4 | 4 | 193' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
28 | Norwegia | 350 tys. € | – | 24 | 96% | 15 | 2 | 506' | 4 | 0 | |||||||
| 21 |
|
28 | Norwegia | 125 tys. € | – | 25 | 100% | 5 | 2 | 410' | 3 | 0 | |||||||
| 26 |
|
21 | Macedonia | 250 tys. € | – | 9 | 36% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
19 | Senegal | – | – | 25 | 100% | 0 | 0 | 67' | 2 | 0 | |||||||
| 77 |
![]() |
20 | Norwegia | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 0 |
![]() |
23 | Norwegia | 200 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 7 |
![]() |
18 | Togo | 100 tys. € | – | 24 | 96% | 0 | 0 | 94' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
18 | Norwegia | – | – | 1 | 4% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
![]() |
25 | Norwegia | 150 tys. € | – | 9 | 36% | 1 | 1 | 0' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
17 | Norwegia | – | – | 8 | 32% | 0 | 0 | 74' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
30 | Szwecja | 200 tys. € | 87 tys. € | 24 | 96% | 0 | 1 | 217' | 2 | 1 | |||||||
| 24 |
|
27 | Norwegia | 225 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 1 | 491' | 3 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 3 |
|
29 | Norwegia | 100 tys. € | – | 11 | 44% | 1 | 0 | 0' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
27 | Norwegia | 200 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 0 | 540' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
![]() |
27 | Norwegia | 200 tys. € | – | 24 | 96% | 0 | 0 | 540' | 5 | 0 | |||||||
| 17 |
![]() |
24 | Norwegia | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 18 |
|
27 | Norwegia | 250 tys. € | – | 21 | 84% | 2 | 6 | 450' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
![]() |
20 | Norwegia | 50 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 0 | 95' | 1 | 0 | |||||||
| 55 |
![]() |
26 | Norwegia | 200 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 3 | 530' | 2 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
24 | Norwegia | 75 tys. € | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 1 |
|
31 | Norwegia | 150 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 1 | 540' | 2 | 0 | |||||||
| 25 |
|
25 | Norwegia | 100 tys. € | – | 25 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Lynu
3,5 mln €
śr. 147 tys. € / zawodnika
Ile Lyn wydaje na pensje
137 tys. € rocznie
śr. 6 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
5
najliczniej: Norwegia (20 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Lynu w sezonie 2026
Lyn wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Lynu
Jak wygląda skład Lynu?
W wyjściowym ustawieniu Lynu między słupkami staje A. Pedersen, a linię obrony najczęściej tworzą Sander Amble Haugen, Edvard Linnebo Race, A. Midtskogen oraz W. Sell. W środku pola grają Julius Friberg Skaug, O. Kallevag, Olsen Anders Bjornvedt, Didrik Bjornstad Fredriksen oraz M. Johansen, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Hellum. Trener Magnus Aadland ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w OBOS-ligaen (Norwegia) i pucharach.
Lyn – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Lyn w sezonie 2026.
Lyn transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 06 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 26 |
![]() |
za darmo | |
| 04 Sie 2026 |
|
Macedonia | 21 |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Norwegia | 29 |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
![]() |
Norwegia | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 13 Lip 2026 |
![]() |
Norwegia | 25 |
|
za darmo | |
| 13 Lip 2026 |
![]() |
Norwegia | 23 |
|
za darmo | |
| 13 Lip 2026 |
![]() |
Senegal | 20 |
|
110 tys. € | |
| 12 Lip 2026 |
![]() |
Senegal | 20 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 31 Mar 2026 |
|
Norwegia | 25 |
|
nieujawniona |
Kluczowe transfery Lynu
Lyn bilans transferowy
- +910 tys. € 2026
- +1,5 mln € 2025
Rekordy transferowe w historii Lynu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Lyn w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Lynu trafiło 10 zawodników, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 910 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Massire Sylla do Union Saint-Gilloise za 800 tys. €.
Lyn – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Lyn? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Lyn?
Klub piłkarski Lyn zdobył w swojej historii 10 trofeów — 10 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Norwegii oraz Mistrzostwo Norwegii.