Forma w lidze
Polissia Żytomierz w tabeli
1. miejsce / 22 punkty Lider tabeli
Przewaga nad 2. miejscem: 1 punkt
Przewaga nad 2. miejscem: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
7 meczów bez porażki
10 meczów ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
11:4 bramki
2,20 gola/mecz
10 pkt
7:3 bramki
1,75 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Polissii Żytomierza
Wartość drużyny: 25,8 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Ukraina | 23 | napastnik | 9 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Ukraina | 29 | obrońca | 9 | 2,5 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 5,97 średnia ocena | Ukraina | 24 | pomocnik | 9 | 1,5 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 630 minut | Ukraina | 29 | obrońca | 9 | 1,8 mln € |
Przewidywany skład Polissii Żytomierza 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Polissia Żytomierz w tabeli Premier-liha (Ukraina)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 22 |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 21 |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 16 |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 15 |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 14 |
Wyniki Polissii Żytomierza
Terminarz Polissii Żytomierza
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 12:00
|
Polissia Żytomierz
Dynamo Kijów
Premier-liha (Ukraina), 9. kolejka
|
|
|
23 Paź 14:30
|
Polissia Żytomierz
Obołoń Kijów
Premier-liha (Ukraina), 10. kolejka
|
|
|
28 Paź 14:00
|
Polissia Żytomierz
![]()
Novyi Rozdil
Puchar Ukrainy, 1/8 finału
|
Ostatnie transfery Polissii Żytomierza
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 03 Wrz 2026 |
![]() |
Ukraina |
|
400 tys. € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Ukraina |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Chorwacja |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Ukraina |
|
wypożyczenie |
Polissia Żytomierz to klub piłkarski z Ukrainy występujący w Premier-liha (Ukraina). Swoim domowym obiektem jest Tsentralnyi Stadion, który może pomieścić 5 928 widzów. Zespół prowadzi Ruslan Rotan. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 25,8 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Ukrainy.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Polissię Żytomierz?
Klub piłkarski Polissia Żytomierz zdobył w swojej historii 2 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Ukrainy oraz Mistrzostwo 3. ligi Ukrainy.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Polissii Żytomierza trafiło 3 zawodników za łączną kwotę 2,4 mln €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 500 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Andrusw Araujo z Krywbasu Krzywego Rogu za 2 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Danylo Beskorovaynyi do Lechii Gdańsk za 500 tys. €.
Które miejsce zajmuje Polissia Żytomierz w tabeli Premier-liha (Ukraina)?
Polissia Żytomierz zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) z dorobkiem 22 punktów po 9 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:7, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Jak wygląda skład Polissii Żytomierza?
W wyjściowym ustawieniu Polissii Żytomierza między słupkami staje O. Kudryk, a linię obrony najczęściej tworzą G. Maisuradze, S. Chobotenko, E. Sarapiy oraz B. Mykhailichenko. W środku pola grają O. Nazarenko, L. Emerllahu, R. Babenko, O. Fedor oraz V. Veleten, a za skuteczność w ataku odpowiadają I. Krasnopir. Trener Ruslan Rotan ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier-liha (Ukraina) i pucharach.
Kiedy Polissia Żytomierz gra następny mecz?
Najbliższy mecz Polissii Żytomierza to spotkanie z Dynamem Kijowem, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 12:00 na obiekcie Tsentralnyi Stadion w ramach Premier-liha (Ukraina) (9. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Polissii Żytomierza?
Ostatni mecz Polissii Żytomierza to remis z Bukovyna 2:2 w Premier-liha, 11 października 2026. Bramki zdobyli Bragaru, Dakhnovskyi, Busko oraz Veleten. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Polissia Żytomierz w tym sezonie?
Bilans Polissii Żytomierza w tym sezonie to 9 meczów i wynik 7-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 7 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 58%, a oddaje 13,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Polissii Żytomierza w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Polissii Żytomierza

Polissia Żytomierz terminarz
Kiedy Polissia Żytomierz gra następny mecz?
Najbliższy mecz Polissii Żytomierza to spotkanie z Dynamem Kijowem, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 12:00 na obiekcie Tsentralnyi Stadion w ramach Premier-liha (Ukraina) (9. kolejka).
Wyniki Polissii Żytomierza w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Polissii Żytomierza w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Polissia Żytomierz wyniki
Polissia Żytomierz ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-1-4-1 21 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-1-4-1 – w 8 z 9 meczów, ze średnią 2,38 punktu. W pozostałych ustawieniach Polissia Żytomierz zdobywa 3,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Polissii Żytomierza?
Ostatni mecz Polissii Żytomierza to remis z Bukovyna 2:2 w Premier-liha, 11 października 2026. Bramki zdobyli Bragaru, Dakhnovskyi, Busko oraz Veleten. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Polissia Żytomierz – tabela Premier-liha (Ukraina)
Jakie miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) zajmuje Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027.
Miejsce Polissii Żytomierza w tabeli Premier-liha (Ukraina)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 11 | 22 | |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 14 | 21 | |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 16 | |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 9 | 15 | |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 14 | |
6
|
Zoria Ługańsk
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | 11 | |
7
|
FC LNZ Cherkasy
|
8 | 3 | 2 | 3 | 7:9 | -2 | 11 | |
8
|
NK Veres Równe
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:9 | -3 | 9 | |
9
|
Kołos Kowaliwka
|
7 | 2 | 2 | 3 | 9:11 | -2 | 8 | |
10
|
Bukovyna
|
8 | 1 | 5 | 2 | 6:8 | -2 | 8 | |
11
|
Epicentr Kamieniec Podolski
|
8 | 2 | 2 | 4 | 7:10 | -3 | 8 | |
12
|
Liwyj Bereh Kijów
|
8 | 1 | 4 | 3 | 5:7 | -2 | 7 | |
13
|
Czornomoreć Odessa
|
7 | 1 | 2 | 4 | 4:9 | -5 | 5 | |
14
|
Krywbas Krzywy Róg
|
6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | 5 | |
15
|
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
16
|
Kudrivka
|
8 | 0 | 2 | 6 | 6:20 | -14 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 11 | 22 | |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 14 | 21 | |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 16 | |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 9 | 15 | |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 14 | |
6
|
Zoria Ługańsk
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | 11 | |
7
|
FC LNZ Cherkasy
|
8 | 3 | 2 | 3 | 7:9 | -2 | 11 | |
8
|
NK Veres Równe
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:9 | -3 | 9 | |
9
|
Kołos Kowaliwka
|
7 | 2 | 2 | 3 | 9:11 | -2 | 8 | |
10
|
Bukovyna
|
8 | 1 | 5 | 2 | 6:8 | -2 | 8 | |
11
|
Epicentr Kamieniec Podolski
|
8 | 2 | 2 | 4 | 7:10 | -3 | 8 | |
12
|
Liwyj Bereh Kijów
|
8 | 1 | 4 | 3 | 5:7 | -2 | 7 | |
13
|
Czornomoreć Odessa
|
7 | 1 | 2 | 4 | 4:9 | -5 | 5 | |
14
|
Krywbas Krzywy Róg
|
6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | 5 | |
15
|
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
16
|
Kudrivka
|
8 | 0 | 2 | 6 | 6:20 | -14 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Polissia Żytomierz
|
5 | 4 | 0 | 1 | 11:4 | 7 | 12 | |
| 2 |
Dynamo Kijów
|
4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | 5 | 10 | |
| 3 |
Szachtar Donieck
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:3 | 7 | 9 | |
| 4 |
Metalist 1925 Charków
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:1 | 7 | 9 | |
| 5 |
FC LNZ Cherkasy
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:3 | 4 | 9 | |
| 6 |
Karpaty Lwów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:3 | 5 | 7 | |
| 7 |
Bukovyna
|
5 | 1 | 4 | 0 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 8 |
Epicentr Kamieniec Podolski
|
5 | 1 | 2 | 2 | 3:4 | -1 | 5 | |
| 9 |
Czornomoreć Odessa
|
5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | 5 | |
| 10 |
NK Veres Równe
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 11 |
Kołos Kowaliwka
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 12 |
Zoria Ługańsk
|
4 | 1 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 3 | |
| 13 |
Liwyj Bereh Kijów
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:5 | -3 | 2 | |
| 14 |
Krywbas Krzywy Róg
|
3 | 0 | 2 | 1 | 4:7 | -3 | 2 | |
| 15 |
Kudrivka
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 | |
| 16 |
Obołoń Kijów
|
0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
U siebie
?
|
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Szachtar Donieck
|
4 | 4 | 0 | 0 | 8:1 | 7 | 12 | |
| 2 |
Polissia Żytomierz
|
4 | 3 | 1 | 0 | 7:3 | 4 | 10 | |
| 3 |
Zoria Ługańsk
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | 3 | 8 | |
| 4 |
Karpaty Lwów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:3 | 4 | 7 | |
| 5 |
Dynamo Kijów
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 6 | |
| 6 |
Metalist 1925 Charków
|
3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 2 | 6 | |
| 7 |
NK Veres Równe
|
4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 0 | 5 | |
| 8 |
Liwyj Bereh Kijów
|
4 | 1 | 2 | 1 | 3:2 | 1 | 5 | |
| 9 |
Kołos Kowaliwka
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:8 | -2 | 4 | |
| 10 |
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
| 11 |
Epicentr Kamieniec Podolski
|
3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | 3 | |
| 12 |
Krywbas Krzywy Róg
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:3 | 0 | 3 | |
| 13 |
FC LNZ Cherkasy
|
4 | 0 | 2 | 2 | 0:6 | -6 | 2 | |
| 14 |
Bukovyna
|
3 | 0 | 1 | 2 | 0:5 | -5 | 1 | |
| 15 |
Kudrivka
|
5 | 0 | 1 | 4 | 4:14 | -10 | 1 | |
| 16 |
Czornomoreć Odessa
|
2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | -4 | 0 |
Które miejsce zajmuje Polissia Żytomierz w tabeli Premier-liha (Ukraina)?
Polissia Żytomierz zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) z dorobkiem 22 punktów po 9 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:7, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Statystyki Polissii Żytomierza w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Polissii Żytomierza na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Polissia Żytomierz na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 13,2
- Strzały celne / mecz 5,2
- Asysty / mecz 1,25
- Udane dryblingi / mecz 0,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,78
- Czyste konta 44%
- Odbiory / mecz 0,0
- Przechwyty / mecz 0,0
- Wybicia / mecz 0,0
- Zablokowane strzały / mecz 0,0
Strzelcy Polissii Żytomierza
-
Igor Krasnopir 4
-
Vladyslav Veleten 3
-
Maksym Bragaru 2
-
Oleksandr Andriyevskyi 2
-
Oleksandr Nazarenko 1
-
Sergiy Chobotenko 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Polissii Żytomierza i rywali według minuty w ostatnich 9 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Polissii Żytomierza to 31–45+ minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 4 trafieniami.
Przebieg meczu Polissii Żytomierza i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 8 | 6-1-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 1 | 1-0-0 |
| Prowadził do przerwy | 7 | 6-0-1 |
| Remis do przerwy | 2 | 1-1-0 |
Gdy Polissia Żytomierz otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 6 razy na 8 takich meczów.
Jak padają bramki dla Polissii Żytomierza
67% bramek Polissii Żytomierza pada z gry. Z karnych odpowiadają za 17% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 17% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Polissia Żytomierz zdobywa w sezonie średnio 2,44 punktu na mecz. W ostatnich 9 meczach średnia wynosi 2,44.
Aktualne serie Polissii Żytomierza
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 6 meczów
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 9 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 9 meczów Polissii Żytomierza, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Polissia Żytomierz wygra mecz Polissia Żytomierz - Dynamo Kijów Polissia Żytomierz nie przegrywa od 6 meczów.Bramki w meczach Polissii Żytomierza
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 67%
- Powyżej 2,5 56%
- Powyżej 3,5 33%
- Powyżej 4,5 11%
- Powyżej 5,5 11%
W 56% meczów Polissii Żytomierza padają co najmniej trzy bramki, a w 56% spotkań trafiają obie drużyny.
Polissia Żytomierz – faule i karne
- Faule / mecz 0,0
- Faule rywali / mecz 0,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Polissia Żytomierz fauluje średnio 0,0 razy na mecz, a wymusza 0,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Polissii Żytomierza, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Polissia Żytomierz zdobywa 2,40 punktu na mecz wobec 2,50 na wyjeździe.
Polissia Żytomierz wygra mecz Polissia Żytomierz - Dynamo Kijów Polissia Żytomierz zdobywa u siebie 80% możliwych punktów, na wyjeździe 83%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 9 meczach Polissii Żytomierza ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 44% goli Polissii Żytomierza, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 9 meczów.
Polissia Żytomierz – strzały
- Celne / mecz 5,2
- Niecelne / mecz 8,0
- Celność strzałów 39%
- Skuteczność (gole / strzały) 15%
- Strzałów na gola 6,6
Polissia Żytomierz oddaje 13,2 strzału na mecz. Do bramki trafia 39% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,6 strzału.
Polissia Żytomierz – posiadanie piłki
- U siebie 57,0%
- Na wyjeździe 59,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 5 z 9
- Mecze z posiadaniem > 55% 5 z 9
- Najniższe w sezonie 36%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 5 z 9 meczów. Średnio Polissia Żytomierz utrzymuje przy piłce 57,9% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 36%.
Polissia Żytomierz wygra mecz Polissia Żytomierz - Dynamo Kijów Polissia Żytomierz utrzymuje średnio 57,9% posiadania piłki.Polissia Żytomierz – podania
- Kluczowe / mecz 0,0
- Dośrodkowania / mecz 0,0
- Podania długie / mecz 0
Polissia Żytomierz wymienia średnio 0 podań na mecz, z czego 0,0 to podania kluczowe.
Polissia Żytomierz – czyste konta
- U siebie 2 z 5
- Na wyjeździe 2 z 4
- Stracone / mecz 0,78
- Bez straty do przerwy 67%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 22%
Czyste konto Polissii Żytomierza to 44% meczów sezonu (4 z 9), z czego 2 w 5 meczach u siebie.
Polissia Żytomierz – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 78%
- Pow. 8,5 w meczu 56%
- Pow. 10,5 w meczu 44%
- Rożne u siebie / mecz 5,2
- Rożne na wyjeździe / mecz 7,0
Polissia Żytomierz wykonuje średnio 6,0 rzutów rożnych na mecz wobec 3,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 56% spotkań.
Polissia Żytomierz – kartki
- Żółte kartki 13
- Pow. 3,5 kartki w meczu 22%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 11%
- Kartki rywali / mecz 1,6
- Mecze bez kartki 33%
Polissia Żytomierz ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Polissii Żytomierza – 1,6.
Polissia Żytomierz według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 2 | 2-0-0 | 3,00 | 2,50 | 0,50 |
| Środka tabeli (6–11) | 2 | 0-1-1 | 0,50 | 1,50 | 2,00 |
| Dołu tabeli (12–16) | 5 | 5-0-0 | 3,00 | 2,00 | 0,40 |
Najwięcej punktów na mecz Polissia Żytomierz zdobywa z drużynami z top 5 tabeli, najmniej z drużynami z środka tabeli (6–11).
Polissia Żytomierz na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
2,40 2,50 | 2,20 1,75 | 0,80 0,75 |
|
2.
|
2,25 3,00 | 2,50 2,00 | 0,75 0,25 |
|
3.
|
2,50 2,00 | 1,50 1,33 | 0,25 1,33 |
|
4.
|
2,25 2,00 | 2,00 2,00 | 0,25 1,33 |
|
5.
|
1,75 1,75 | 2,00 1,75 | 0,75 0,75 |
Ciekawe rekordy w meczach Polissii Żytomierza
Skrajne wyniki i osiągnięcia Polissii Żytomierza w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Polissia Żytomierz - Kudrivka 5:1 Premier-liha (Ukraina), 4.09.2026
- Najwyższa porażka Polissia Żytomierz - Zoria Ługańsk 1:2 Premier-liha (Ukraina), 17.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Polissia Żytomierz - Kudrivka 5:1, Premier-liha (Ukraina), 4.09.2026
- Najdłużej bez straty gola 3 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Veleten, Polissia Żytomierz - Kudrivka 5:1, Premier-liha (Ukraina), 4.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Veleten, Bukovyna - Polissia Żytomierz 2:2, Premier-liha (Ukraina), 11.10.2026
Jakie statystyki ma Polissia Żytomierz w tym sezonie?
Bilans Polissii Żytomierza w tym sezonie to 9 meczów i wynik 7-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 7 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 58%, a oddaje 13,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Polissia Żytomierz – zawodnicy
Jak wygląda kadra Polissii Żytomierza w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Polissii Żytomierza 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Polissii Żytomierza
-
Bogdan Mykhaylichenko Obrońca Uraz pauzuje od 10 dniopuszczone: 1 mecz
-
Yevgen Volynets Bramkarz Uraz mięśnia pauzuje od 75 dniopuszczone: 9 meczów
Kadra Polissii Żytomierza
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
24 | DR Konga | 300 tys. € | – | 1 | 11% | 0 | 0 | 84' | 0 | 0 | |||||||
| 89 |
|
26 | Ukraina | 1 mln € | – | 9 | 100% | 0 | 0 | 338' | 0 | 0 | |||||||
| 95 |
|
23 | Ukraina | 2 mln € | – | 9 | 100% | 4 | 1 | 427' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
33 | Ukraina | 400 tys. € | 252 tys. € | 4 | 44% | 0 | 0 | 30' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | DR Konga | 200 tys. € | 29 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 16 |
![]() |
22 | Macedonia | 350 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 55 |
|
24 | Ukraina | 1,5 mln € | – | 4 | 44% | 0 | 0 | 281' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
|
24 | Ukraina | 1,5 mln € | – | 9 | 100% | 2 | 0 | 319' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Ukraina | 1,2 mln € | 20 tys. € | 9 | 100% | 1 | 0 | 396' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
34 | Ukraina | 300 tys. € | 90 tys. € | 9 | 100% | 0 | 0 | 562' | 3 | 0 | |||||||
| 18 |
|
32 | Ukraina | 800 tys. € | 245 tys. € | 8 | 89% | 2 | 0 | 383' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
|
22 | Ukraina | 1,2 mln € | – | 9 | 100% | 1 | 0 | 363' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
23 | Kosowo | 2 mln € | – | 9 | 100% | 0 | 2 | 362' | 2 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | Ukraina | 1,5 mln € | – | 9 | 100% | 3 | 1 | 452' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
23 | Wenezuela | 2 mln € | – | 8 | 89% | 0 | 0 | 118' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
29 | Ukraina | 700 tys. € | 552 tys. € | 8 | 89% | 0 | 0 | 28' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
27 | Republika Zielonego Przylądka | 4 mln € | – | 1 | 11% | 0 | 0 | 68' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
20 | Ukraina | 300 tys. € | – | 3 | 33% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 70 |
![]() |
20 | DR Konga | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 44 |
|
29 | Ukraina | 1,8 mln € | 20 tys. € | 9 | 100% | 1 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
29 | Ukraina | 2,5 mln € | 320 tys. € | 9 | 100% | 0 | 2 | 611' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
27 | Ukraina | 3 mln € | – | 6 | 67% | 0 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
26 | Kosowo | 1 mln € | – | 9 | 100% | 0 | 0 | 396' | 1 | 0 | |||||||
| 31 |
|
24 | Gruzja | 800 tys. € | – | 9 | 100% | 0 | 1 | 391' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
29 | Ukraina | 600 tys. € | 20 tys. € | 9 | 100% | 0 | 1 | 142' | 1 | 0 | |||||||
| 94 |
![]() |
21 | Ukraina | – | – | 9 | 100% | 0 | 0 | 15' | 0 | 0 | |||||||
| 34 |
![]() |
24 | Brazylia | 400 tys. € | 18 tys. € | 1 | 11% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
29 | Ukraina | 600 tys. € | 20 tys. € | 9 | 100% | 0 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
33 | Ukraina | 700 tys. € | 20 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 71 |
![]() |
18 | Ukraina | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 77 |
![]() |
19 | Ukraina | – | – | 4 | 44% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
21 | Ukraina | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry Polissii Żytomierza
32,7 mln €
śr. 1 mln € / zawodnika
Ile Polissia Żytomierz wydaje na pensje
1,6 mln € rocznie
śr. 50 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Ukraina (22 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Polissii Żytomierza w sezonie 2026/2027
Polissia Żytomierz wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Polissii Żytomierza
Jak wygląda skład Polissii Żytomierza?
W wyjściowym ustawieniu Polissii Żytomierza między słupkami staje O. Kudryk, a linię obrony najczęściej tworzą G. Maisuradze, S. Chobotenko, E. Sarapiy oraz B. Mykhailichenko. W środku pola grają O. Nazarenko, L. Emerllahu, R. Babenko, O. Fedor oraz V. Veleten, a za skuteczność w ataku odpowiadają I. Krasnopir. Trener Ruslan Rotan ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier-liha (Ukraina) i pucharach.
Polissia Żytomierz – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027.
Polissia Żytomierz transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 03 Wrz 2026 |
![]() |
Ukraina | 19 |
|
400 tys. € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Ukraina | 32 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Chorwacja | 22 |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Ukraina | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
|
Albania | 27 |
![]() |
za darmo | |
| 17 Sie 2026 |
|
Ukraina | 27 |
|
500 tys. € | |
| 17 Lip 2026 |
|
Wenezuela | 23 |
|
2 mln € | |
| 07 Lip 2026 |
|
Ukraina | 32 |
|
za darmo | |
| 01 Lip 2026 |
|
Azerbejdżan | 25 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Republika Zielonego Przylądka | 27 |
|
3 mln € |
Kluczowe transfery Polissii Żytomierza
Polissia Żytomierz bilans transferowy
- -10,8 mln € 2026
- -2,7 mln € 2025
- -5,9 mln € 2024
- -850 tys. € 2023
Rekordy transferowe w historii Polissii Żytomierza
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Polissia Żytomierz w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Polissii Żytomierza trafiło 3 zawodników za łączną kwotę 2,4 mln €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 500 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Andrusw Araujo z Krywbasu Krzywego Rogu za 2 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Danylo Beskorovaynyi do Lechii Gdańsk za 500 tys. €.
Polissia Żytomierz – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Polissia Żytomierz? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Polissię Żytomierz?
Klub piłkarski Polissia Żytomierz zdobył w swojej historii 2 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Ukrainy oraz Mistrzostwo 3. ligi Ukrainy.