Forma w lidze
Szachtar Donieck w tabeli
2. miejsce / 21 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 1 punkt
Strata do 1. miejsca: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
4 zwycięstwa z rzędu
6 meczów bez porażki
6 meczów ze strzeloną bramką
4 czyste konta z rzędu
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
10:3 bramki
2,50 gola/mecz
12 pkt
8:1 bramki
2,00 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Szachtara Doniecka
Wartość drużyny: 173,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 3 bramek | Brazylia | 19 | napastnik | 8 | 10 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Ukraina | 27 | obrońca | 8 | 8 mln € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 6,75 średnia ocena | Brazylia | 19 | pomocnik | 7 | 11 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Ukraina | 27 | bramkarz | 8 | 8 mln € |
Przewidywany skład Szachtara Doniecka 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Szachtar Donieck w tabeli Premier-liha (Ukraina)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 22 |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 21 |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 16 |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 15 |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 14 |
Wyniki Szachtara Doniecka
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
09 Paź Koniec
|
NK Veres Równe
0
Szachtar Donieck
3
Premier-liha (Ukraina), 8. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Szachtar Donieck
3
FC LNZ Cherkasy
0
Premier-liha (Ukraina), 7. kolejka
|
|
|
17 Wrz Koniec
|
![]()
Vilkhivtsi
0
Szachtar Donieck
3
Puchar Ukrainy, 1/16 finału
|
Terminarz Szachtara Doniecka
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 21:00
|
Szachtar Donieck
AEK Ateny
Liga Mistrzów, 2. runda
|
|
|
17 Paź 17:00
|
Szachtar Donieck
Kołos Kowaliwka
Premier-liha (Ukraina), 9. kolejka
|
|
|
21 Paź 21:00
|
Inter Mediolan
Szachtar Donieck
Liga Mistrzów, 3. runda
|
Ostatnie transfery Szachtara Doniecka
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 28 Sie 2026 |
|
Ukraina |
|
za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Urugwaj |
|
5 mln € | |
| 22 Sie 2026 |
|
Boliwia |
|
wypożyczenie | |
| 20 Sie 2026 |
|
Ukraina |
|
1 mln € |
Szachtar Donieck to klub piłkarski z Ukrainy występujący w Premier-liha (Ukraina). Swoim domowym obiektem jest Arena Lviv, który może pomieścić 34 915 widzów. Zespół prowadzi Arda Turan. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 173,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Mistrzów,w Puchar Ukrainy.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Szachtar Donieck?
Klub piłkarski Szachtar Donieck zdobył w swojej historii 45 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Ukrainy oraz Puchar Ukrainy. Ponadto triumfował w Superpuchar Ukrainy, Puchar ZSRR oraz Puchar UEFA.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Szachtara Doniecka trafiło 4 zawodników za łączną kwotę 17 mln €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Bruno Braga Ramos z Atletico Paranaense za 11 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Artem Bondarenko do Al Ahli Saudi za 1 mln €.
Które miejsce zajmuje Szachtar Donieck w tabeli Premier-liha (Ukraina)?
Szachtar Donieck zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) z dorobkiem 21 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Polissii Żytomierza wynosi 1 punkt, a przewaga nad 3. miejscem to 5 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:4, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 12 punktów.
Jak wygląda skład Szachtara Doniecka?
W wyjściowym ustawieniu Szachtara Doniecka między słupkami staje D. Riznyk, a linię obrony najczęściej tworzą V. Tobias, V. Bondar, M. Matvienko oraz Pedro Henrique. W środku pola grają Alisson, O. Ocheretko, M. Gomes, Newerton oraz G. Mendoza, a za skuteczność w ataku odpowiadają Kaua Elias. Trener Arda Turan ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier-liha (Ukraina) i pucharach.
Kiedy Szachtar Donieck gra następny mecz?
Najbliższy mecz Szachtara Doniecka to spotkanie z AEK Ateny, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Arena Lviv w ramach Ligi Mistrzów (2. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Szachtara Doniecka?
Ostatni mecz Szachtara Doniecka to wygrana z NK Veresem Równem 0:3 w Premier-liha, 9 października 2026. Bramki zdobyli Delmino da Silva, Matvienko oraz Azevedo Pereira. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Szachtar Donieck w tym sezonie?
Bilans Szachtara Doniecka w tym sezonie to 8 meczów i wynik 7-0-1 przy 18 zdobytych bramkach i 4 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 65%, a oddaje 14,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Szachtara Doniecka w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Szachtara Doniecka
Szachtar Donieck terminarz
Kiedy Szachtar Donieck gra następny mecz?
Najbliższy mecz Szachtara Doniecka to spotkanie z AEK Ateny, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Arena Lviv w ramach Ligi Mistrzów (2. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Wyniki Szachtara Doniecka w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Szachtara Doniecka w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Szachtar Donieck wyniki
Szachtar Donieck ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-1-4-1 22 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-1-4-1 – w 7 z 8 meczów, ze średnią 2,57 punktu. W pozostałych ustawieniach Szachtar Donieck zdobywa 3,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Szachtara Doniecka?
Ostatni mecz Szachtara Doniecka to wygrana z NK Veresem Równem 0:3 w Premier-liha, 9 października 2026. Bramki zdobyli Delmino da Silva, Matvienko oraz Azevedo Pereira. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Szachtar Donieck – tabela Premier-liha (Ukraina)
Jakie miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) zajmuje Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027.
Miejsce Szachtara Doniecka w tabeli Premier-liha (Ukraina)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 11 | 22 | |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 14 | 21 | |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 16 | |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 9 | 15 | |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 14 | |
6
|
Zoria Ługańsk
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | 11 | |
7
|
FC LNZ Cherkasy
|
8 | 3 | 2 | 3 | 7:9 | -2 | 11 | |
8
|
NK Veres Równe
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:9 | -3 | 9 | |
9
|
Kołos Kowaliwka
|
7 | 2 | 2 | 3 | 9:11 | -2 | 8 | |
10
|
Bukovyna
|
8 | 1 | 5 | 2 | 6:8 | -2 | 8 | |
11
|
Epicentr Kamieniec Podolski
|
8 | 2 | 2 | 4 | 7:10 | -3 | 8 | |
12
|
Liwyj Bereh Kijów
|
8 | 1 | 4 | 3 | 5:7 | -2 | 7 | |
13
|
Czornomoreć Odessa
|
7 | 1 | 2 | 4 | 4:9 | -5 | 5 | |
14
|
Krywbas Krzywy Róg
|
6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | 5 | |
15
|
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
16
|
Kudrivka
|
8 | 0 | 2 | 6 | 6:20 | -14 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Polissia Żytomierz
|
9 | 7 | 1 | 1 | 18:7 | 11 | 22 | |
2
|
Szachtar Donieck
|
8 | 7 | 0 | 1 | 18:4 | 14 | 21 | |
3
|
Dynamo Kijów
|
7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 16 | |
4
|
Metalist 1925 Charków
|
7 | 5 | 0 | 2 | 14:5 | 9 | 15 | |
5
|
Karpaty Lwów
|
8 | 4 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 14 | |
6
|
Zoria Ługańsk
|
8 | 3 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | 11 | |
7
|
FC LNZ Cherkasy
|
8 | 3 | 2 | 3 | 7:9 | -2 | 11 | |
8
|
NK Veres Równe
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:9 | -3 | 9 | |
9
|
Kołos Kowaliwka
|
7 | 2 | 2 | 3 | 9:11 | -2 | 8 | |
10
|
Bukovyna
|
8 | 1 | 5 | 2 | 6:8 | -2 | 8 | |
11
|
Epicentr Kamieniec Podolski
|
8 | 2 | 2 | 4 | 7:10 | -3 | 8 | |
12
|
Liwyj Bereh Kijów
|
8 | 1 | 4 | 3 | 5:7 | -2 | 7 | |
13
|
Czornomoreć Odessa
|
7 | 1 | 2 | 4 | 4:9 | -5 | 5 | |
14
|
Krywbas Krzywy Róg
|
6 | 1 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | 5 | |
15
|
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
16
|
Kudrivka
|
8 | 0 | 2 | 6 | 6:20 | -14 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Polissia Żytomierz
|
5 | 4 | 0 | 1 | 11:4 | 7 | 12 | |
| 2 |
Dynamo Kijów
|
4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | 5 | 10 | |
| 3 |
Szachtar Donieck
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:3 | 7 | 9 | |
| 4 |
Metalist 1925 Charków
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:1 | 7 | 9 | |
| 5 |
FC LNZ Cherkasy
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:3 | 4 | 9 | |
| 6 |
Karpaty Lwów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:3 | 5 | 7 | |
| 7 |
Bukovyna
|
5 | 1 | 4 | 0 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 8 |
Epicentr Kamieniec Podolski
|
5 | 1 | 2 | 2 | 3:4 | -1 | 5 | |
| 9 |
Czornomoreć Odessa
|
5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | 5 | |
| 10 |
NK Veres Równe
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 11 |
Kołos Kowaliwka
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 12 |
Zoria Ługańsk
|
4 | 1 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 3 | |
| 13 |
Liwyj Bereh Kijów
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:5 | -3 | 2 | |
| 14 |
Krywbas Krzywy Róg
|
3 | 0 | 2 | 1 | 4:7 | -3 | 2 | |
| 15 |
Kudrivka
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 | |
| 16 |
Obołoń Kijów
|
0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
U siebie
?
|
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Szachtar Donieck
|
4 | 4 | 0 | 0 | 8:1 | 7 | 12 | |
| 2 |
Polissia Żytomierz
|
4 | 3 | 1 | 0 | 7:3 | 4 | 10 | |
| 3 |
Zoria Ługańsk
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | 3 | 8 | |
| 4 |
Karpaty Lwów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:3 | 4 | 7 | |
| 5 |
Dynamo Kijów
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 6 | |
| 6 |
Metalist 1925 Charków
|
3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 2 | 6 | |
| 7 |
NK Veres Równe
|
4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 0 | 5 | |
| 8 |
Liwyj Bereh Kijów
|
4 | 1 | 2 | 1 | 3:2 | 1 | 5 | |
| 9 |
Kołos Kowaliwka
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:8 | -2 | 4 | |
| 10 |
Obołoń Kijów
|
7 | 0 | 4 | 3 | 2:12 | -10 | 4 | |
| 11 |
Epicentr Kamieniec Podolski
|
3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | 3 | |
| 12 |
Krywbas Krzywy Róg
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:3 | 0 | 3 | |
| 13 |
FC LNZ Cherkasy
|
4 | 0 | 2 | 2 | 0:6 | -6 | 2 | |
| 14 |
Bukovyna
|
3 | 0 | 1 | 2 | 0:5 | -5 | 1 | |
| 15 |
Kudrivka
|
5 | 0 | 1 | 4 | 4:14 | -10 | 1 | |
| 16 |
Czornomoreć Odessa
|
2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | -4 | 0 |
Które miejsce zajmuje Szachtar Donieck w tabeli Premier-liha (Ukraina)?
Szachtar Donieck zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Premier-liha (Ukraina) z dorobkiem 21 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Polissii Żytomierza wynosi 1 punkt, a przewaga nad 3. miejscem to 5 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:4, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 12 punktów.
Statystyki Szachtara Doniecka w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Szachtara Doniecka na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Szachtar Donieck na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 14,0
- Strzały celne / mecz 6,4
- Asysty / mecz 1,63
- Udane dryblingi / mecz 0,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,50
- Czyste konta 63%
- Odbiory / mecz 0,0
- Przechwyty / mecz 0,0
- Wybicia / mecz 0,0
- Zablokowane strzały / mecz 0,0
Strzelcy Szachtara Doniecka
-
Luca Meirelles 3

-
Kaua Elias 3
-
Newerton 2
-
Oleg Ocheretko 2
-
Alisson 2
-
Pedrinho 2
Rozkład bramek w czasie
Bramki Szachtara Doniecka i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Szachtara Doniecka to 61–75 minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Po przerwie pada 67% bramek Szachtara Doniecka.Przebieg meczu Szachtara Doniecka i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 6 | 6-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 2 | 1-0-1 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 4 | 4-0-0 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 0-0-1 |
Gdy Szachtar Donieck otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 6 razy na 6 takich meczów.
Jak padają bramki dla Szachtara Doniecka
94% bramek Szachtara Doniecka pada z gry. Z karnych odpowiadają za 6% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Szachtar Donieck zdobywa w sezonie średnio 2,63 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,63.
Aktualne serie Szachtara Doniecka
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 4 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Szachtara Doniecka, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Szachtar Donieck wygra mecz Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck nie przegrywa od 4 meczów.Bramki w meczach Szachtara Doniecka
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 13%
- Powyżej 4,5 13%
- Powyżej 5,5 13%
W 50% meczów Szachtara Doniecka padają co najmniej trzy bramki, a w 25% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Szachtara Doniecka.Szachtar Donieck – faule i karne
- Faule / mecz 0,0
- Faule rywali / mecz 0,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Szachtar Donieck fauluje średnio 0,0 razy na mecz, a wymusza 0,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Szachtara Doniecka, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck popełnia 0,0 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Szachtar Donieck zdobywa 2,25 punktu na mecz wobec 3,00 na wyjeździe.
Szachtar Donieck wygra mecz Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck zdobywa u siebie 75% możliwych punktów, na wyjeździe 100%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Szachtara Doniecka ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 67% goli Szachtara Doniecka, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 8 meczów.
Szachtar Donieck wygra drugą połowę meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Drugą połowę Szachtar Donieck wygrywał w 5 z 8 meczów.Szachtar Donieck – strzały
- Celne / mecz 6,4
- Niecelne / mecz 7,6
- Celność strzałów 46%
- Skuteczność (gole / strzały) 16%
- Strzałów na gola 6,2
Szachtar Donieck oddaje 14,0 strzału na mecz. Do bramki trafia 46% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck oddaje 14,0 strzałów na mecz.Szachtar Donieck – posiadanie piłki
- U siebie 68,5%
- Na wyjeździe 62,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 6 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 7 z 8
- Najniższe w sezonie 55%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 7 z 8 meczów. Średnio Szachtar Donieck utrzymuje przy piłce 65,3% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 55%.
Szachtar Donieck wygra mecz Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck utrzymuje średnio 65,3% posiadania piłki.Szachtar Donieck – podania
- Kluczowe / mecz 0,0
- Dośrodkowania / mecz 0,0
- Podania długie / mecz 0
Szachtar Donieck wymienia średnio 0 podań na mecz, z czego 0,0 to podania kluczowe.
Szachtar Donieck – czyste konta
- U siebie 2 z 4
- Na wyjeździe 3 z 4
- Stracone / mecz 0,50
- Bez straty do przerwy 63%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 13%
Czyste konto Szachtara Doniecka to 63% meczów sezonu (5 z 8), z czego 2 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Czyste konto Szachtar Donieck zachowuje w 63% meczów.Szachtar Donieck – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 75%
- Pow. 8,5 w meczu 25%
- Pow. 10,5 w meczu 13%
- Rożne u siebie / mecz 4,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,5
Szachtar Donieck wykonuje średnio 4,8 rzutów rożnych na mecz wobec 3,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 25% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Powyżej 8,5 rożnego padło w 25% meczów Szachtara Doniecka.Szachtar Donieck – kartki
- Żółte kartki 11
- Pow. 3,5 kartki w meczu 25%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 0%
- Kartki rywali / mecz 1,6
- Mecze bez kartki 13%
Szachtar Donieck ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Szachtara Doniecka – 1,6.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Szachtar Donieck - AEK Ateny Szachtar Donieck ogląda średnio 1,4 żółtych kartek na mecz.Szachtar Donieck według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 3 | 2-0-1 | 2,00 | 1,00 | 1,00 |
| Środka tabeli (6–11) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,67 | 0,00 |
| Dołu tabeli (12–16) | 2 | 2-0-0 | 3,00 | 3,50 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz Szachtar Donieck zdobywa z drużynami z środka tabeli (6–11), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Szachtar Donieck na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
2,40 2,50 | 2,20 1,75 | 0,80 0,75 |
|
2.
|
2,25 3,00 | 2,50 2,00 | 0,75 0,25 |
|
3.
|
2,50 2,00 | 1,50 1,33 | 0,25 1,33 |
|
4.
|
2,25 2,00 | 2,00 2,00 | 0,25 1,33 |
|
5.
|
1,75 1,75 | 2,00 1,75 | 0,75 0,75 |
Ciekawe rekordy w meczach Szachtara Doniecka
Skrajne wyniki i osiągnięcia Szachtara Doniecka w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Szachtar Donieck - Kudrivka 5:1 Premier-liha (Ukraina), 3.08.2026
- Najwyższa porażka Szachtar Donieck - Polissia Żytomierz 0:2 Premier-liha (Ukraina), 29.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Szachtar Donieck - Kudrivka 5:1, Premier-liha (Ukraina), 3.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 3 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Martins da Silva, Metalist 1925 Charków - Szachtar Donieck 0:1, Premier-liha (Ukraina), 16.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Nogueira, Szachtar Donieck - Kudrivka 5:1, Premier-liha (Ukraina), 3.08.2026
Jakie statystyki ma Szachtar Donieck w tym sezonie?
Bilans Szachtara Doniecka w tym sezonie to 8 meczów i wynik 7-0-1 przy 18 zdobytych bramkach i 4 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 65%, a oddaje 14,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Szachtar Donieck – zawodnicy
Jak wygląda kadra Szachtara Doniecka w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Szachtara Doniecka 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Szachtara Doniecka
-
Eguinaldo Napastnik Uraz barku pauzuje od 2 dni
-
Kiril Fesyun Bramkarz Choroba pauzuje od 11 dniopuszczone: 1 mecz
-
Marlon Obrońca Rana pauzuje od 23 dniopuszczone: 2 mecze
-
Irakli Azarov Obrońca Uraz kolana pauzuje od 26 dniopuszczone: 3 mecze
-
Alaa Ghram Obrońca Rana pauzuje od 29 dniopuszczone: 4 mecze
-
Marlon Gomes Pomocnik Uraz mięśnia pauzuje od 38 dni
-
Alan Matturro Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 47 dniopuszczone: 2 mecze
-
Pedrinho Pomocnik Rana pauzuje od 65 dniopuszczone: 4 mecze
Kadra Szachtara Doniecka
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
21 | Brazylia | 7 mln € | – | 8 | 100% | 2 | 1 | 482' | 1 | 0 | |||||||
| 49 |
![]() |
19 | Brazylia | 10 mln € | 54 tys. € | 8 | 100% | 3 | 0 | 198' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
20 | Brazylia | 15 mln € | 188 tys. € | 8 | 100% | 3 | 0 | 377' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
21 | Brazylia | 13 mln € | 80 tys. € | 8 | 100% | 2 | 2 | 486' | 2 | 0 | |||||||
| 77 |
|
24 | Wenezuela | 3 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 1 | 305' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
|
25 | Burkina-Faso | 7 mln € | 550 tys. € | 5 | 63% | 0 | 1 | 159' | 0 | 0 | |||||||
| 37 |
![]() |
20 | Brazylia | 7 mln € | 241 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 129' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
19 | Brazylia | 12 mln € | 134 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 98' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
22 | Brazylia | 5 mln € | 268 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 68 |
![]() |
22 | Nigeria | 4 mln € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 71 |
|
18 | Brazylia | 4 mln € | – | 3 | 38% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
18 | – | – | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 14 |
![]() |
19 | Brazylia | 11 mln € | 80 tys. € | 7 | 88% | 1 | 2 | 328' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
28 | Brazylia | 7 mln € | 1,4 mln € | 4 | 50% | 2 | 2 | 206' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
29 | Ukraina | 2,5 mln € | 102 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 337' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
23 | Ukraina | 7 mln € | – | 8 | 100% | 2 | 1 | 472' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
26 | Ukraina | 4 mln € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 161' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
22 | Brazylia | 12 mln € | 215 tys. € | 5 | 63% | 0 | 0 | 359' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
20 | Ukraina | 500 tys. € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 67' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
29 | Ukraina | 800 tys. € | 283 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 28 |
|
22 | Urugwaj | 4 mln € | 1 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 9' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
24 | Brazylia | 8 mln € | 36 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 649' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
30 | Ukraina | 12 mln € | 490 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 612' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
27 | Ukraina | 8 mln € | 184 tys. € | 8 | 100% | 0 | 2 | 622' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
22 | Brazylia | 6 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 461' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
24 | Gruzja | 4,5 mln € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 54' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
34 | Ukraina | 1 mln € | 490 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 287' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
25 | Tunezja | 1,5 mln € | – | 6 | 75% | 0 | 0 | 188' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
27 | Ukraina | 300 tys. € | 51 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
23 | Ukraina | 700 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 4 |
|
31 | Brazylia | 50 tys. € | 90 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 31 |
|
27 | Ukraina | 8 mln € | 41 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
23 | Ukraina | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 23 |
|
24 | Ukraina | 1,5 mln € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 48 |
|
23 | Ukraina | 400 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Szachtara Doniecka
187,9 mln €
śr. 5,4 mln € / zawodnika
Ile Szachtar Donieck wydaje na pensje
6,1 mln € rocznie
śr. 173 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Brazylia (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Szachtara Doniecka w sezonie 2026/2027
Szachtar Donieck wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Szachtara Doniecka
Jak wygląda skład Szachtara Doniecka?
W wyjściowym ustawieniu Szachtara Doniecka między słupkami staje D. Riznyk, a linię obrony najczęściej tworzą V. Tobias, V. Bondar, M. Matvienko oraz Pedro Henrique. W środku pola grają Alisson, O. Ocheretko, M. Gomes, Newerton oraz G. Mendoza, a za skuteczność w ataku odpowiadają Kaua Elias. Trener Arda Turan ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier-liha (Ukraina) i pucharach.
Szachtar Donieck – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027.
Szachtar Donieck transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 Sie 2026 |
|
Ukraina | 22 |
|
za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Urugwaj | 22 |
|
5 mln € | |
| 22 Sie 2026 |
|
Boliwia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 20 Sie 2026 |
|
Ukraina | 26 |
|
1 mln € | |
| 19 Sie 2026 |
|
Brazylia | 19 |
|
1 mln € | |
| 19 Sie 2026 |
|
Gruzja | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 15 Sie 2026 |
|
18 |
|
11 mln € | ||
| 01 Sie 2026 |
|
Ukraina | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Lip 2026 |
|
Ukraina | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 28 Lip 2026 |
|
Tadżykistan | 22 |
![]() |
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Szachtara Doniecka
Szachtar Donieck bilans transferowy
- +1,3 mln € 2026
- +18 mln € 2025
- -26,8 mln € 2024
- +62,2 mln € 2023
- +24,6 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Szachtara Doniecka
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Szachtar Donieck w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Szachtara Doniecka trafiło 4 zawodników za łączną kwotę 17 mln €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Bruno Braga Ramos z Atletico Paranaense za 11 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Artem Bondarenko do Al Ahli Saudi za 1 mln €.
Szachtar Donieck – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Szachtar Donieck? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Szachtar Donieck?
Klub piłkarski Szachtar Donieck zdobył w swojej historii 45 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Ukrainy oraz Puchar Ukrainy. Ponadto triumfował w Superpuchar Ukrainy, Puchar ZSRR oraz Puchar UEFA.