środa, 17 sierpnia 2022
Najnowsze: Lech Poznań - Dudelange | Typy

Jak obliczyć wygraną u bukmachera?

Poradnik, dzięki któremu nauczysz się obliczać wygraną u buka. Jak wyliczać potencjalną wygraną?

Załóż konto z naszym kodem LEGALSPORT i wygrywaj więcej na kuponie
Spis treści
Rozwiń
 1. Jak obliczyć wygraną u bukmachera?
 2. Gra bez podatku u legalnych bukmacherów
  1. Podatek od wygranej bez podatku
 3. FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi
 4. Warto wiedzieć
Instrukcja do obliczania wygranej w zakładach bukmacherskich
Jak obliczyć wygraną u bukmachera?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, to musimy zaznaczyć, że obecnie w Polsce działa legalnie 24 operatorów zakładów sportowych, którzy posiadają licencję, przyznawaną przez Ministerstwo Finansów.

Darmowa kasa na 1. kupon
Do odbioru 30 zł na pierwszy zakład za stronie lub aplikacji

Są to nie tylko takie firmy jak LVBET, forBET, Totolotek czy Fortuna, ale także m.in. STS, Betcris, eToto, BETFAN oraz Superbet, Betclic i TOTALbet. Jeżeli zdecydujemy się na grę w którymś z wymienionych bukmacherów online, to wówczas mamy stuprocentową pewność, że obstawianie zakładów bukmacherskich jest bezpieczne i zgodne z prawem na terenie Polski, a wyliczona potencjalna wygrana z kuponu ako, solo czy system zostanie bez problemów wypłacona na saldo depozytowe lub bonusowe.

Najlepsze nagrody powitalne na pierwsze kupony
1
Zakłady Bukmacherskie
 • bonus 50% 200 zł
 • cashback (zakład bez ryzyka) 600 zł
 • freebet na start 30 zł

830 zł

Bonus powitalny Fortuna kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Fortuna kod promo: LEGALSPORT
2
Zakłady Bukmacherskie
 • bonus 100% od depozytu 300 zł
 • cashback (zakład bez ryzyka) 100 zł
 • bonusy za depozyty i zadania 60 zł

1660 zł

Bonus na start STS kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT
3
Zakłady Bukmacherskie
 • Zakład bez ryzyka 1300 zł
 • Bonus za depozyt 200 zł
 • Freebet na konto 34 zł

1534 zł

Bonus dla nowych SuperBet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
SuperBet kod promo: LEGALSPORT

Dzięki temu nie trzeba obawiać się o stan swojego bankrollu czy poprawne rozliczanie kuponów sportowych. Legalny polski bukmacher z licencją Ministerstwa Finansów to bezpieczny organizator zakładów wzajemnych. Dla zainteresowanych podajemy też adres do strony, gdzie są zebrane, działające i do odbioru całkowicie za darmowe zakłady, które nie wymagają wkładu własnego: freebety na 2022 rok. Wymagana jest jedynie rejestracja przez internet, która trwa jedynie kilkadziesiąt sekund.

Jak obliczyć wygraną u bukmachera?

Obliczanie ostatecznej wygranej u bukmachera to bardzo proste zadanie, do którego nie potrzeba specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Tak naprawdę wystarczy chwila, aby połapać się, o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego też nie będziemy zanudzać Was skomplikowanymi zagadnieniami, lecz od razu przejdziemy do przykładu, bo nie da się ukryć, że on najlepiej zobrazuje cały mechanizm obliczania wygranej w bukmacherce.

Załóżmy, że po niesamowicie wnikliwej analizie bukmacherskiej, przeprowadzonej przez internet, doszliśmy do wniosku, że postawimy następujący kupon bukmacherski kombi (inaczej AKO - akumulowany, akumulator) składający się z trzech mega pewnych typów online na Ligę Mistrzów UEFA i NBA:

1) Liga Mistrzów, AS Roma – Szachtar Donieck, typ awans gospodarze, kurs – 1.87,
2) Liga Mistrzów, Manchester United – FC Sevilla, typ goście powyżej 0.5 gola, kurs 1.5,
3) NBA, Minnesota Timberwolves – Washington Wizards, typ zwycięstwo Wolves, kurs 2.4.

I teraz najważniejsze, aby obliczyć wygraną na naszym kuponie bukmacherskim, zawieranym za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej na telefon komórkowy lub tablet, który można także znaleźć w wersji roboczej na zdjęciu poniżej, należy wykonać trzy naprawdę bardzo proste kroki. Zapewniamy, że trochę praktyki i będziecie już w dziedzinie wyliczania wygranej prawdziwymi ekspertami.

Kupon bukmacherski z przykładową wygraną
Przykładowy kupon z obliczoną wygraną

Pierwsza rzecz, jaką musimy zrobić, to obliczyć ogólny kurs naszego kuponu bukmacherskiego. Aby to zrobić, musimy pomnożyć po kolei wszystkie pozycje na naszym zakładzie sportowym, czyli 1.87 x 1.5 x 2.40. Jeżeli wszystko wykonacie prawidłowo, to powinno Wam wyjść 6,732.

stawiam podobny kupon
Zarejestruj nowe konto i zagraj za bonus 830 zł

Więcej informacji na temat obliczania kursu bukmacherskiego na kuponie wzajemnym znajdziecie w innym naszym tekście: "Jak obliczyć kurs na kuponie bukmacherskim?". Jest on równie dobrze opracowany, dlatego też z omawianym tematem zaznajomicie się w mgnieniu oka.

Następnie, otrzymaną liczbę mnożymy razy stawkę pojedynczego zakładu (stawka zakładu jest to kwota, za jaką puszczamy kupon bukmacherski u legalnego operatora zakładów sportowych). W naszym przypadku ustaliliśmy, że będzie to 200 zł, a więc mamy do wykonania następujące działanie kurs 6.732 x stawka 200 zł, czyli wychodzi nam 1 346,40 złotych. Nie jest to jeszcze nasza ostateczna wygrana.

Aby skończyć proces obliczania ostatecznej wygranej na naszym zakładzie, należy jeszcze od kwoty 1 346,40 zł odjąć dwunastoprocentowy podatek od gier losowych oraz hazardowych, który obowiązuje na terenie Polski. Mnożymy więc powyższą kwotę razy 0.12 (1346.40 zł x podatek 12% od stawki), a następnie otrzymany wynik (161.568) odejmujemy od sumy, przez którą mnożyliśmy 12% podatek, a więc 1346.40 – 161.568, a to daje nam 1184.83 zł.

To jest właśnie nasza ostateczna wygrana, którą w razie trafienia wszystkich pozycji na kuponie bukmacherskim otrzymamy od buka. Zostanie ona zapisana na saldzie bonusowym lub saldzie depozytowym. Z salda głównego, zwanego depozytowym, można swobodnie wypłacać gotówkę na swój prywatny rachunek bankowy za pośrednictwem błyskawicznego przelewu online. Jeśli chcecie wygrywać więcej, to zawieracie kupony w Fortunie w czasie Happy Hours. Pozwoli Wam to zwiększyć wygraną o podatek.

Gra bez podatku u legalnych bukmacherów

No właśnie, czy możliwa jest gra na pełnych stawkach? Czasami zdarza się, że wiarygodni i sprawdzeni operatorzy zakładów bukmacherskich czasowo zawieszają obowiązujący podatek od gier hazardowych i losowych. Innymi słowy biorą go na siebie, dzięki czemu bukmacherscy gracze mogą raczyć się zdecydowanie wyższymi wygranymi na kuponach sportowych. W tym momencie z takiego rozwiązania można skorzystać na przykład w Fortunie czy zakładach bukmacherskich forBET. Listę ze wszystkimi bukmacherami bez podatku znajdziecie poniżej.

Bukmacherzy bez podatku od gier losowych i wzajemnych
Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Zakłady LIVE bez podatku dostępne 24/7
 • Zakłady prematch - Happy Hour bez podatku
 • Dla kuponów AKO i Maxikombi
 • minimalna stawka kuponu to 2 zł
  Gra bez podatku łączy się z bonusem 830 zł

+14%

Gra bez podatku Fortuna kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Fortuna kod promo: LEGALSPORT
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • Gra bez podatku aktywna 24/7
 • Na wszystkie dyscypliny sportowe
 • Można korzystać wielokrotnie

+14%

Gra bez podatku TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • 30 dni gry bez podatku
 • minimalny kurs selekcji 1.40
 • minimalna ilość zdarzeń na kuponie 3
  Gra bez podatku łączy się z bonusem 3310 zł

+14%

Gra bez podatku forBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
forBET kod promo: LEGALSPORT
Noblebet Zakłady Bukmacherskie
 • Łączy się z pakietem powitalnym 2500 zł
 • Gra za pełną stawkę dostępna przez 30 dni po rejestracji
 • Dla zakładów z konta depozytowego

+14%

Gra bez podatku NobleBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
NobleBET kod promo: LEGALSPORT
LVBET Zakłady Bukmacherskie
 • +14 do wygranych z kuponów AKO
 • Dla kuponów prematch i LIVE
 • W aplikacji mobilnej, na stronie www i na stronie mobilnej

+14%

Gra bez podatku LVBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
LVBET kod promo: LEGALSPORT
eWinner Zakłady Bukmacherskie
 • Wirtualne poniedziałki bez podatku
 • Esport bez podatku 24/7
 • Okazjonalnie gra bez podatku na inne dyscypliny

+14%

Gra bez podatku eWinner kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
eWinner kod promo: LEGALSPORT

Bardzo korzystne i bezpieczne bonusy bukmacherskie posiada również bukmacher TOTALbet Zakłady Sportowe. Ten legalny polski bukmacher posiada bardzo interesujące oraz zyskowne promocje długoterminowe i okazjonalne gwarantujące grę bez podatku za bezpłatny kod promocyjny, jakim jest hasło rejestracyjne LEGALSPORT. Wpisuje się je na formularzu zgłoszeniowym.

Podatek od wygranej bez podatku

I na koniec mamy informacje dla regularnych typerów. Jeżeli lubicie grać kupony online za duże stawki lub po prostu stawiacie na zakładzie bardzo dużo zdarzeń, to musicie pamiętać, że jeżeli Wasza wygrana na jedynym zakładzie w ostatecznym rozrachunku przewyższy 2 280 złotych, to wówczas zostaniecie obciążeni dodatkowym 10% podatkiem od wygranej. W takiej sytuacji lepiej podzielić ten elektroniczny kupon online na dwa identyczne zakłady. Wówczas będziecie mogli cieszyć się wyższą wygraną.

FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi

1. Jak obliczyć wygraną na zakładzie bukmacherskim?

Wzór jest bardzo prosty. Wystarczy między innymi pomnożyć przez siebie wszystkie wybrane kursy. Szczegóły znajdziecie w naszym powyższym tekście.

2. Jak obliczyć wygraną szybciej?

Jeśli nie chcecie liczyć sami, możecie skorzystać z kalkulatorów od legalnych bukmacherów. Więcej info powyżej.

3. Jak wyliczyć wygraną na podstawie kursów?

Wygraną w zakładach bukmacherskich liczy się na podstawie kursów i stawki. Dokładny wzór znajdziecie powyżej w naszym artykule.

Warto wiedzieć

 • Aby obliczyć ostateczną wygraną na naszym kuponie, należy wykonać trzy proste czynności. Po pierwsze musimy obliczyć ogólny kurs na zakładzie, następnie otrzymaną liczbę mnożymy razy stawkę, a na końcu odejmujemy obowiązujący w Polsce 12% podatek. To wszystko!
 • Jeżeli Wasza jednorazowa przekroczy 2 280 złotych, będziecie musieli zapłacić od niej podatek w wysokości 10%. Dlatego też, zalecamy szczególną ostrożność i kontrolowanie na bieżąco swoich ewentualnych wygranych.
 • Legalni polscy bukmacherzy oferują swoim klientom grę bez 12% podatku od gier hazardowych. Obecnie wyższe wygrane (o 14%) można zgarnąć m.in. w forBET, Fortunie oraz eWinner.
07.03.2022, 12:16
Aktualizacja: 07.03.2022, 11:20
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Jak obliczyć wygraną u bukmachera?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.