środa, 24 lipca 2024

System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich

10.06.2024, 08:42
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Charakterystyka systemu bukmacherskiego Oscar’s Grind
 2. System Oscar's Gring - przykład w realnych zakładach wzajemnych
 3. Czy system bukmacherski Oscar’s Grind jest skuteczny?
 4. Wady i zalety systemu Oscar’s Grind
 5. FAQ - system bukmacherski Oscar’s Grind w pytaniach i odpowiedziach
System Oscar's Grind w zakładach bukmacherskich

Agresywny sposób gry, ryzykowanie coraz większych wartości kolejnych zakładów to metoda stawkowania, którą stosuje wielu graczy. Chęć szybkiego zarobku może jednak doprowadzić do bankructwa.

Darmowe zakłady na test systemu Oscar's Grind

By tego uniknąć, warto stawiać swoje kupony bukmacherskie w oparciu o sprawdzony system stawkowania. Poniżej przedstawimy system, który jest lekką modyfikacją systemu Paroli (czyli antymartingale) – Oscar’s Grind.

Charakterystyka systemu bukmacherskiego Oscar’s Grind

Szukając informacji na temat genezy tego systemu natrafiliśmy na opis, z którego wynika, że metoda ta była pomysłem pewnego gracza w ruletkę o imieniu Oscar. W dosłownym tłumaczeniu Oscar’s Grind znaczy dokładnie „szlif Oskara”, co tylko w części oddaje charakter tej strategii stawkowania. Ten system bukmacherski wymaga nie lada cierpliwości i nastawiony jest na niskie wygrane, zależne od kwoty pierwszego zakładu. Idea jest dość prosta – przedstawimy ją na przykładzie gry ze stałym kursem 2.00 i wzrostem kwot zakładów na wzór systemu Paroli.

 1. wybieramy wartość pierwszego kuponu – dla prostoty ustalamy ją jako 2 zł;
 2. w sytuacji poprawnego typu kończymy cykl z zyskiem 2 zł i zaczynamy nowy, startując znów z kwotą 2 zł;
 3. w przypadku błędnego typu kontynuujemy grę ze stawką 2 zł do czasu, gdy poprawnie wytypujemy. Po udanym zakładzie podwajamy wartość przeznaczaną na kupon (4 zł) i gramy tak do czasu odnotowania kolejnego dobrego typu – w takim przypadku znów podwajamy kwotę zakładu (8 zł);
 4. cykl kończymy, gdy uzyskamy pierwszy profit w ogólnym bilansie lub gdy uznamy, że wysokość kolejnych zakładów jest zbyt duża;
 5. rozpoczynamy nowy cykl.
Kod LEGALSPORT do bonusów powitalnych u legalnych bukmacherów

Gra tym systemem nastawiona jest na cykle, które powinny kończyć się po uzyskaniu zysku co najmniej w wysokości 1j (tu możemy ustalić 1j=2 zł, 3 zł itd. - kwestia funduszy, które przeznaczamy na kupony).  Dla kilku takich gier zestawiamy poniżej przykładowe zakłady w zależności od długości cyklu:

 • cykl długości 1:

Stawka

1j

Wygrana

2j

Bilans

+1j

Wygrana w pierwszym podejściu daje nam zysk w wysokości 1j, co kończy ten etap gry.

 • cykl długości 3:

Stawka

1j

1j

2j

Wygrana

0j

2j

4j

Bilans

-1j

0j

+2j

Pierwszy kupon błędnie wytypowany, a drugi poprawnie. Zwiększamy stawkę zakładu dwa razy, po czym następuje wygrana, co daje całkowity zysk w wysokości 2j – kończymy etap.

 • Cykl długości 4:

Stawka

1j

1j

1j

2j

Wygrana

0j

0j

2j

4j

Bilans

-1j

-2j

-1j

+1j

Dwa pierwsze typy błędne oraz trzeci i czwarty poprawne – bilans +1j. Po trzecim typie zwiększamy kwotę na zakłady.

 • przykładowy cykl długości 10:

Stawka

1j

1j

1j

1j

1j

1j

2j

2j

4j

8j

Wygrana

0j

0j

0j

0j

0j

2j

0j

4j

8j

16j

Bilans

-1j

-2j

-3j

-4j

-5j

-4j

-6j

-4j

0j

+8j

Pięć pierwszych kuponów błędnie wytypowanych, co daje 5j na minusie. Kolejne zakłady prowadzą do końcowego bilansu na poziomie +8j – kończymy cykl. Cztery poprawne typy wymuszają zwiększenie wyjściowej stawki do poziomu 8j.

W powyższych przykładach Stawka oznacza kwotę, jaką obstawiamy kolejne zakłady wzajemne, Wygrana – ewentualny zysk z kuponu oraz Bilans = suma Wygrane – suma Stawki.

System Oscar’s Grind cechuje się więc cyklicznym powtarzaniem pewnej procedury, która pozwala na osiąganie niedużych zysków, przy stosunkowo bezpiecznej grze. Zwiększanie stawek zakładów ma jeden cel – odrabianie strat. Bez tego cała procedura (granie w ten sposób np. płaską stawką) może doprowadzić do sytuacji, w której będziemy cały czas na minusie.

Metodę tę można modyfikować pod kątem:

System stawkowania Paroli może być zamieniony na dowolny inny, w zależności od formy gry, jaką preferujemy. Najmniej agresywny, a zarazem najbardziej klasyczny to arytmetyczny wzrost. Innymi słowy, po poprawnym typie do kwoty bazowej dodajemy stałą wartość. Dla przykładu możemy zwiększać wartość zakładu o 1j za każdym razem, gdy trafimy. Gramy tak do czasu uzyskania dodatniego bilansu. Każdemu graczowi polecamy wypróbowanie różnych metod stawkowania, np. Fibonacciego.

W przypadku gry z kursami znacznie wyższymi od 2.00 polecamy stosowanie mniejszego wzrostu stawek zakładów – dla przykładu przyrost arytmetyczny. Gdy kursy są dużo niższe niż 2.00, możemy grać agresywniej. Wzrost trzykrotny powinien być optymalny dla zakładów na poziomie 1.50.

Podsumowując, system Oscar’s Grind to dość dobra metoda stawkowania, ale tylko dla graczy cierpliwych i wytrwałych. Potencjalne wygrane nie będą wysokie, ale ryzyko bankructwa jest nieduże.

System Oscar's Gring - przykład w realnych zakładach wzajemnych

Przyjrzymy się zakładom z kursem w okolicy 2.00. Bez straty ogólności możemy ustalić podstawową kwotę na kupony na poziomie 2 zł. Przypomnijmy, że cykl kończymy, gdy uzyskamy przychód w wysokości co najmniej 2 zł. Przeglądając oferty bukmacherów i wyszukując interesujące nas typy, uzyskaliśmy następujące:

A: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec, kurs 2.00 na 1 (Polska Ekstraklasa);
B: Wisła Płock – Lechia Gdańsk, kurs 2.15 na 1 (Polska Ekstraklasa);
C: Bournemouth – Crystal Palace, kurs 2.20 na 1 (Anglia 1 liga);
D: Werder Brema – Hertha Berlin, kurs 2.05 na 1 (Niemcy 1 liga);
E: Hannover – Hoffenheim, kurs 2.00 na 2 (Niemcy 1 liga);
F: Nurnberg – Fortuna Dusseldorf, kurs 2.00 na 1 (Niemcy 1 liga);
G: Hoffenheim – RB Lipsk, kurs 2.10 na 1 (Niemcy 1 liga);
H: Valladolid – Lavente, kurs 2.00 na 1 (Hiszpania 1 liga).

Zakładając bardzo optymistycznie skuteczność dla typów z kursami w okolicach 2.00 na poziomie 63%, otrzymujemy następujące trzy cykle:

1 Cykl: A poprawny typ, zysk 2 zł;

Stawka: 2zł
Wygrana: 4zł
Bilans: +2zł

2 Cykl: B zły typ (bilans -2 zł), C poprawny typ (bilans +0.4 zł), D poprawny typ (bilans +4.6 zł);

Stawka:           2zł      2zł      4zł
Wygrana:        0zł      4.4zł    8.2zł
Bilans:           -2zł    +0.4zł   +4.6zł

3 Cykl: E zły typ (bilans -2 zł), F zły typ (bilans -4 zł), G poprawny typ (bilans -1.8 zł), H poprawny typ (bilans +2.2 zł).

Stawka:       2zł       2zł       2zł       4zł
Wygrana:    0zł       0zł       4.2zł    8zł
Bilans:        -2zł      -4zł     -1.8 zł   +2.2 zł

Trzy cykle dały nam 2zł+4.6zł+2.2zł=8.8zł zysku. Z powyższego wynika także, że cykle długości trzy (błędny typ i dwa poprawne typy) dają dwukrotnie większe dochody niż zakładaliśmy dla samej metody.

Ów przykład typów został wybrany losowo z oferty bukmacherów i jest przytoczony tylko na potrzeby prezentacji samej metody Oscar's Grind.

Czy system bukmacherski Oscar’s Grind jest skuteczny?

System Oscar’s Grind można uznać za skuteczny, warto jednak pamiętać, że dedykowany jest on graczom, którzy w codziennym współzawodnictwie z bukmacherem potrafią wykazać się dużą cierpliwością oraz konsekwencją. Algorytm tej metody wymusza bardzo „nudny” sposób gry – opiera się na cyklicznym powtarzaniu tych samych czynności. Uzyskiwane potencjalne profity też nie są duże, co może sprawić, że gracze lubiący obstawiać agresywnie szybko odrzucą ten system. Małe ryzyko bankructwa oraz cierpliwość mogą jednak zaowocować regularnymi zyskami.

Wady i zalety systemu Oscar’s Grind

Metoda Oscar’s Grind jako system bukmacherski może być z powodzeniem stosowana przez każdego gracza. Odpowiednio dobrany wariant pozwala na sukcesywne uzyskiwanie profitów przy założeniu skuteczności na poziomie 50%. Jak każdy system stawkowania, posiada jednak swoje wady i zalety.

Wady:

 • potencjalne wygrane bukmacherskie są dość niskie;
 • wymagana jest duża cierpliwość oraz bardzo usystematyzowane podejście do zakładów wzajemnych;
 • konieczność wprowadzenia momentu stop – cykle mogą być bardzo długie i odgórne narzucenie sobie dopuszczalnego poziomu strat jest wymagane. Należy pamiętać, że jest to stawkowanie progresywne, a jako takie może prowadzić do szybkiego bankructwa.

Zalety:

 • system dość prosty w zastosowaniu;
 • bezpieczny przy rozsądnym doborze kolejnych stawek;
 • dzięki cyklom kontrolujemy każdy etap gry;
 • uczy systematyczności i przemyślanego doboru odpowiednich typów.

FAQ - system bukmacherski Oscar’s Grind w pytaniach i odpowiedziach

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania o system bukmacherski Oscar's Grind, jakie pojawiają się na forach bukmacherskich.

W jaki sposób system Oscar’s Grind jest korzystny dla gracza?

System ten pozwala na usystematyzowanie gry pod kątem odrabiania strat – poprawne typy zwiększają stawki kolejnych zakładów, a co za tym idzie, możliwe jest odzyskanie znacznej ilości włożonej gotówki już przy dwóch kolejnych trafionych kuponach. Ponadto istnieje niskie ryzyko bankructwa czy poprzez zastosowanie wolnej progresji (przyrost arytmetyczny) czy wprowadzenie momentu stop w przypadku założonej nieprzekraczalnej straty.

W jakich punktach Oscar’s Grind ma przewagę nad innymi metodami stawkowania, stosowanymi przez graczy?

System Oscar’s Grind to przede wszystkim pełna kontrola nad przyrostem kwot kolejnych zakładów oraz możliwość powrotu do wyjściowej stawki bez straty dla metody. Te dwa punkty pozwalają temu systemowi uzyskać przewagę nad innymi metodami, które działają na zasadzie czystej progresji. W przypadku serii porażek kwota utrzymuje się na stałym poziomie, w odróżnieniu np. od systemu Martingale’a czy innych metod, które stosują zwiększanie wartości zakładu w przypadku błędnego typu na poprzedzającym. Odpowiednie modyfikacje dotyczące wzrostu stawek pozwalają również na zmniejszenie ryzyka bankructwa do poziomu minimum. Odbywa się to jednak zwykle kosztem wysokości potencjalnych wygranych.

O czym należy pamiętać, stosując metodę Oscar’s Grind?

Stosując system Oscar’s Grind należy pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach: o ustaleniu momentu stop oraz o tym, że metoda ta nie daje wielkich wygranych. „Szlif Oskara” to progresja i jako taka powinna być traktowana z wielką ostrożnością. Musimy wiedzieć, kiedy przerwać cykl, by nie doprowadzić do sytuacji, w której nasz bilans będzie na zbyt dużym minusie. Bezpieczeństwo systemu przekłada się na niskie potencjalne wygrane. Dokładniej, im bezpieczniejsza progresja, tym mniejsze korzyści możemy uzyskać po każdym cyklu.

Jacy gracze korzystają z systemu Oscar’s Grind?

System dedykowany jest każdemu graczowi. Bez względu na to, czy obstawiamy zawodowo, czy dopiero rozpoczynamy współzawodnictwo z kolekturą sportową, metodę tę możemy stosować bez większych komplikacji. Prostota systemu oraz bezpieczeństwo i kontrola sprawiają, że Oscar’s Grind powinien zagościć u każdego gracza.

W jakich dyscyplinach sportu Oscar’s Grind można stosować najczęściej?

Klasyczna metoda, czy to oparta na systemie Paroli, czy wzroście arytmetycznym kolejnych zakładów, operuje na kursach w okolicy 2.00. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by stosować ją wszędzie tam, gdzie możemy uzyskać takie kursy. Po odpowiednich modyfikacjach, dotyczących innych kursów, możemy bez problemu wypróbować ją w grze ze szczególnymi rodzajami typów – chociażby w piłce nożnej oraz hokeju w obstawianiu remisów.

Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.