Forma w lidze
FC Luzern w tabeli
8. miejsce / 12 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 16 punktów
Strata do bezpiecznego 6. miejsca: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
6 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
11:9 bramki
2,20 gola/mecz
3 pkt
6:13 bramki
1,20 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy FC Luzern
Wartość drużyny: 15,2 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Polska | 20 | napastnik | 8 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Polska | 20 | napastnik | 8 | 3 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,23 średnia ocena | Polska | 20 | napastnik | 8 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Szwajcaria | 32 | pomocnik | 10 | 400 tys. € |
Przewidywany skład FC Luzern 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


FC Luzern w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 28 |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 22 |
| ··· | |||||||
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | 13 |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | 12 |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | 10 |
Wyniki FC Luzern
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Lugano
4
FC Luzern
0
Swiss Super League, 10. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
FC Luzern
5
Grasshopper
1
Swiss Super League, 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
FC Luzern
2
FC Basel 1893
4
Swiss Super League, 8. kolejka
|
Terminarz FC Luzern
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 18:00
|
FC Winterthur
FC Luzern
Puchar Szwajcarii
|
|
|
24 Paź 18:00
|
FC Zurich
FC Luzern
Swiss Super League, 11. kolejka
|
|
|
31 Paź 20:30
|
FC Luzern
FC Sion
Swiss Super League, 12. kolejka
|
Ostatnie transfery FC Luzern
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Szwajcaria |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Szwecja |
|
wypożyczenie | |
| 17 Sie 2026 |
|
Chorwacja |
|
za darmo | |
| 05 Sie 2026 |
|
Polska |
|
wypożyczenie |
FC Luzern to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Swiss Super League. Swoim domowym obiektem jest swissporarena, który może pomieścić 16 490 widzów. Zespół prowadzi Jorg Portmann. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 15,2 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Luzern?
Klub piłkarski FC Luzern zdobył w swojej historii 10 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto oraz Mistrzostwo Szwajcarii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Luzern w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Luzern trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 250 tys. €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 8,6 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Simon Simoni z Eintrachtu Frankfurt za 250 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrej Vasovic do Club Brugge za 7,5 mln €.
Które miejsce zajmuje FC Luzern w tabeli Swiss Super League?
FC Luzern zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 12 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 16 punktów, a przewaga nad 9. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:22, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Jak wygląda skład FC Luzern?
W wyjściowym ustawieniu FC Luzern między słupkami staje K. Letica, a linię obrony najczęściej tworzą S. Knezević, Ruben Dantas Fernandes, B. Freimann oraz A. Cigaņiks. W środku pola grają T. Owusu, M. Zimmermann, L. Bertone oraz Matteo di Giusto, a za skuteczność w ataku odpowiadają Oscar Kabwit Tshikomb, D. Mikołajewski. Trener Jorg Portmann ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Kiedy FC Luzern gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Luzern to spotkanie z FC Winterthur, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Stadion Schützenwiese w ramach Pucharu Szwajcarii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Luzern?
Ostatni mecz FC Luzern to porażka z Lugano 4:0 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Dos Santos Correia, Dantas Fernandes (samobójcza), Dos Santos Correia oraz Moncada. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Luzern w tym sezonie?
Bilans FC Luzern w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-3-4 przy 17 zdobytych bramkach i 22 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 46%, a oddaje 11,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FC Luzern w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra FC Luzern w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań FC Luzern
FC Luzern terminarz
Kiedy FC Luzern gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Luzern to spotkanie z FC Winterthur, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Stadion Schützenwiese w ramach Pucharu Szwajcarii.
Wyniki FC Luzern w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub FC Luzern w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki FC Luzern w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Luzern wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Swiss Super League, 10. kolejka
|
4:0 | 4-2-2-2 | 7/15 | 2/5 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 9. kolejka
|
5:1 | 4-2-2-2 | 5/14 | 2/4 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 8. kolejka
|
2:4 | 4-4-2 | 6/9 | 1/3 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 7. kolejka
|
3:3 | 4-4-2 | 2/10 | 5/9 | |
|
02 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 6. kolejka
|
2:1 | 4-4-2 | 3/7 | 5/9 | |
|
29 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 5. kolejka
|
1:1 | 4-4-2 | 1/14 | 1/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 4. kolejka
|
1:0 | 4-4-2 | 7/9 | 2/6 | |
|
16 Sie Koniec
|
![]() Puchar Szwajcarii
|
0:3 | – | – | – | |
|
09 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 3. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 9/15 | 6/8 | |
|
02 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 2. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 2/5 | 1/2 |
FC Luzern ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 20 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 – w 6 z 10 meczów, ze średnią 1,33 punktu. W pozostałych ustawieniach FC Luzern zdobywa 1,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Luzern?
Ostatni mecz FC Luzern to porażka z Lugano 4:0 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Dos Santos Correia, Dantas Fernandes (samobójcza), Dos Santos Correia oraz Moncada. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Luzern – tabela Swiss Super League
Jakie miejsce w tabeli Swiss Super League zajmuje FC Luzern w sezonie 2026/2027.
Miejsce FC Luzern w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:4 | 14 | 16 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 17:12 | 5 | 11 | |
| 3 |
FC Sion
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:7 | 4 | 10 | |
| 4 |
FC Zurich
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:10 | 1 | 9 | |
| 5 |
FC Luzern
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 2 | 9 | |
| 6 |
FC Vaduz
|
5 | 3 | 0 | 2 | 14:8 | 6 | 9 | |
| 7 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 8 |
Servette FC
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | -6 | 4 | |
| 10 |
FC Basel 1893
|
5 | 1 | 0 | 4 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 11 |
Lausanne
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 12 |
FC Thun
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:11 | -9 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Basel 1893
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 10 | |
| 4 |
FC Sion
|
5 | 3 | 0 | 2 | 12:10 | 2 | 9 | |
| 5 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | 9 | |
| 6 |
FC Thun
|
6 | 3 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | 9 | |
| 7 |
Servette FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 8 |
FC Zurich
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:12 | -5 | 5 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:13 | -7 | 4 | |
| 10 |
Lausanne
|
5 | 1 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 4 | |
| 11 |
FC Luzern
|
5 | 0 | 3 | 2 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 12 |
FC Vaduz
|
5 | 0 | 0 | 5 | 7:13 | -6 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Luzern w tabeli Swiss Super League?
FC Luzern zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 12 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 16 punktów, a przewaga nad 9. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:22, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Statystyki FC Luzern w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki FC Luzern na tle ligi w sezonie 2026/2027.
FC Luzern na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 11,9
- Strzały celne / mecz 5,2
- Asysty / mecz 1,20
- Udane dryblingi / mecz 6,8
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,20
- Czyste konta 10%
- Odbiory / mecz 15,1
- Przechwyty / mecz 10,0
- Wybicia / mecz 28,3
- Zablokowane strzały / mecz 4,7
Strzelcy FC Luzern
-
Daniel Mikołajewski 4
-
Matteo di Giusto 3
-
Andrejs Cigaņiks 3
-
Oscar Kabwit Tshikomb 2

-
Ruben Dantas Fernandes 1
-
Stefan Knezevic 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki FC Luzern i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FC Luzern to 0–15 minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 5 trafieniami.
Przebieg meczu FC Luzern i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 1-3-2 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 2-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-1-1 |
| Przegrywał do przerwy | 5 | 0-2-3 |
Gdy FC Luzern otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla FC Luzern
88% bramek FC Luzern pada z gry. Z karnych odpowiadają za 12% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Luzern zdobywa w sezonie średnio 1,20 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,20.
Aktualne serie FC Luzern
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 5 meczów
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 6 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FC Luzern, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
FC Luzern wygra mecz FC Winterthur - FC Luzern FC Luzern przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach FC Luzern
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 90%
- Powyżej 2,5 80%
- Powyżej 3,5 60%
- Powyżej 4,5 30%
- Powyżej 5,5 30%
W 80% meczów FC Luzern padają co najmniej trzy bramki, a w 70% spotkań trafiają obie drużyny.
FC Luzern – faule i karne
- Faule / mecz 12,7
- Faule rywali / mecz 10,2
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Luzern fauluje średnio 12,7 razy na mecz, a wymusza 10,2 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FC Luzern, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Luzern zdobywa 1,80 punktu na mecz wobec 0,60 na wyjeździe.
FC Luzern wygra mecz FC Winterthur - FC Luzern FC Luzern zdobywa u siebie 60% możliwych punktów, na wyjeździe 20%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach FC Luzern ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 65% goli FC Luzern, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 10 meczów.
FC Luzern – strzały
- Celne / mecz 5,2
- Niecelne / mecz 6,7
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 14%
- Strzałów na gola 7,0
FC Luzern oddaje 11,9 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,0 strzału.
FC Luzern – posiadanie piłki
- U siebie 49,0%
- Na wyjeździe 43,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 0 z 10
- Najniższe w sezonie 37%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 0 z 10 meczów. Średnio FC Luzern utrzymuje przy piłce 46,0% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 37%.
FC Luzern wygra mecz FC Winterthur - FC Luzern FC Luzern utrzymuje średnio 46,0% posiadania piłki.FC Luzern – podania
- Kluczowe / mecz 13,1
- Dośrodkowania / mecz 17,7
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 65
- Celność długich podań 44%
FC Luzern wymienia średnio 360 podań na mecz przy celności 75%, z czego 13,1 to podania kluczowe.
FC Luzern – czyste konta
- U siebie 1 z 5
- Na wyjeździe 0 z 5
- Stracone / mecz 2,20
- Bez straty do przerwy 30%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 60%
Czyste konto FC Luzern to 10% meczów sezonu (1 z 10), z czego 1 w 5 meczach u siebie.
FC Luzern – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 80%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 6,6
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,2
FC Luzern wykonuje średnio 5,4 rzutów rożnych na mecz wobec 6,2 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 80% spotkań.
FC Luzern – kartki
- Żółte kartki 26
- Pow. 3,5 kartki w meczu 80%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 50%
- Kartki rywali / mecz 2,7
- Mecze bez kartki 20%
FC Luzern ogląda średnio 2,6 żółtej kartki na mecz, a rywale FC Luzern – 2,7. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
FC Luzern według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 4 | 0-2-2 | 0,50 | 1,25 | 3,00 |
| Środka tabeli (5–8) | 2 | 0-1-1 | 0,50 | 1,50 | 2,50 |
| Dołu tabeli (9–12) | 4 | 3-0-1 | 2,25 | 2,25 | 1,25 |
Najwięcej punktów na mecz FC Luzern zdobywa z drużynami z dołu tabeli (9–12), najmniej z drużynami z środka tabeli (5–8).
FC Luzern na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
6.
|
1,40 1,20 | 1,20 1,60 | 1,00 1,60 |
|
7.
|
0,60 2,00 | 1,40 2,00 | 2,20 1,80 |
|
8.
|
1,80 0,60 | 2,20 1,20 | 1,80 2,60 |
|
9.
|
0,25 1,50 | 0,50 2,50 | 2,75 2,67 |
|
10.
|
1,80 0,00 | 2,80 1,40 | 1,60 2,60 |
Ciekawe rekordy w meczach FC Luzern
Skrajne wyniki i osiągnięcia FC Luzern w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Luzern - Grasshopper 5:1 Swiss Super League, 19.09.2026
- Najwyższa porażka Lugano - FC Luzern 4:0 Swiss Super League, 10.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Young Boys Berno - FC Luzern 3:3, Swiss Super League, 5.09.2026
- Najszybsza bramka 1. minuta Kabwit Tshikomb, FC Luzern - FC Basel 1893 2:4, Swiss Super League, 13.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+1 minuta Toggenburger, FC Luzern - FC Vaduz 2:1, Swiss Super League, 2.09.2026
Jakie statystyki ma FC Luzern w tym sezonie?
Bilans FC Luzern w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-3-4 przy 17 zdobytych bramkach i 22 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 46%, a oddaje 11,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Luzern – zawodnicy
Jak wygląda kadra FC Luzern w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład FC Luzern 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze FC Luzern
-
Sandro Wyss Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 10 dniopuszczone: 1 mecz

-
Pius Dorn Pomocnik Uraz nogi pauzuje od 47 dniopuszczone: 5 meczów
Kadra FC Luzern
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 19 |
|
20 | Polska | 3 mln € | 282 tys. € | 8 | 80% | 4 | 3 | 577' | 1 | 0 | |||||||
| 16 |
![]() |
21 | Kongo | 3 mln € | 70 tys. € | 8 | 80% | 2 | 1 | 560' | 0 | 1 | |||||||
| 17 |
![]() |
18 | Szwajcaria | 500 tys. € | 70 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 71' | 0 | 0 | |||||||
| 71 |
![]() |
20 | Szwajcaria | 500 tys. € | – | 6 | 60% | 0 | 0 | 186' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
22 | Szwajcaria | 600 tys. € | 43 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 148' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
|
23 | Szwajcaria | 1 mln € | 100 tys. € | 7 | 70% | 1 | 0 | 137' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
30 | Austria | 600 tys. € | 1,1 mln € | 2 | 20% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
26 | Szwajcaria | 4 mln € | 520 tys. € | 10 | 100% | 3 | 2 | 863' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
|
23 | Szwajcaria | 1,5 mln € | 370 tys. € | 9 | 90% | 1 | 1 | 600' | 1 | 1 | |||||||
| 20 |
|
30 | Niemcy | 700 tys. € | 740 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 495' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
19 | Portugalia | – | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 317' | 1 | 0 | |||||||
| 80 |
![]() |
19 | Szwajcaria | 1,2 mln € | 70 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 562' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
|
32 | Szwajcaria | 400 tys. € | 270 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 4 | 0 | |||||||
| 7 |
|
22 | Holandia | 500 tys. € | 150 tys. € | 7 | 70% | 0 | 1 | 81' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
![]() |
23 | Szwajcaria | 500 tys. € | 100 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 46' | 0 | 0 | |||||||
| 34 |
![]() |
20 | Szwajcaria | 200 tys. € | 100 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 14 |
|
29 | Łotwa | 300 tys. € | 370 tys. € | 9 | 90% | 3 | 0 | 660' | 4 | 0 | |||||||
| 46 |
|
20 | Szwajcaria | 2,5 mln € | 130 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 630' | 2 | 0 | |||||||
| 13 |
|
22 | Szwajcaria | 1 mln € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 578' | 4 | 0 | |||||||
| 22 |
|
23 | Szwajcaria | 1 mln € | 300 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 637' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
29 | Szwajcaria | 400 tys. € | 670 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 450' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
23 | Szwajcaria | 600 tys. € | 210 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 188' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
![]() |
18 | Szwajcaria | 100 tys. € | 70 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 30 |
|
29 | Chorwacja | 1,5 mln € | 520 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
22 | Albania | 400 tys. € | 380 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
21 | Szwajcaria | 100 tys. € | 70 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 63 |
![]() |
24 | Szwajcaria | 0 € | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry FC Luzern
26,1 mln €
śr. 967 tys. € / zawodnika
Ile FC Luzern wydaje na pensje
6,7 mln € rocznie
śr. 249 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
10
najliczniej: Szwajcaria (18 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FC Luzern w sezonie 2026/2027
FC Luzern wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FC Luzern
Jak wygląda skład FC Luzern?
W wyjściowym ustawieniu FC Luzern między słupkami staje K. Letica, a linię obrony najczęściej tworzą S. Knezević, Ruben Dantas Fernandes, B. Freimann oraz A. Cigaņiks. W środku pola grają T. Owusu, M. Zimmermann, L. Bertone oraz Matteo di Giusto, a za skuteczność w ataku odpowiadają Oscar Kabwit Tshikomb, D. Mikołajewski. Trener Jorg Portmann ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
FC Luzern – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Luzern w sezonie 2026/2027.
FC Luzern transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Szwecja | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Sie 2026 |
|
Chorwacja | 29 |
|
za darmo | |
| 05 Sie 2026 |
|
Polska | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 04 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 19 |
![]() |
za darmo | |
| 04 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 21 |
|
za darmo | |
| 20 Lip 2026 |
|
Albania | 22 |
|
250 tys. € | |
| 16 Lip 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 15 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 22 |
![]() |
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 19 |
|
7,5 mln € |
Kluczowe transfery FC Luzern
FC Luzern bilans transferowy
- +10,5 mln € 2026
- +12,1 mln € 2025
- +4,2 mln € 2024
- +270 tys. € 2023
- +1,1 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii FC Luzern
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Luzern w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Luzern trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 250 tys. €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 8,6 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Simon Simoni z Eintrachtu Frankfurt za 250 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrej Vasovic do Club Brugge za 7,5 mln €.
FC Luzern – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FC Luzern? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Luzern?
Klub piłkarski FC Luzern zdobył w swojej historii 10 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto oraz Mistrzostwo Szwajcarii.