Forma w lidze
FC Zurich w tabeli
5. miejsce / 14 punktów Awans do wyższej klasy rozgrykowej
Strata do lidera: 14 punktów
Przewaga nad 7. miejscem: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
4 mecze bez porażki
8 meczów ze strzeloną bramką
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
11:10 bramki
2,20 gola/mecz
5 pkt
7:12 bramki
1,40 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy FC Zurichu
Wartość drużyny: 6,9 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Nigeria | 22 | napastnik | 10 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Nigeria | 22 | napastnik | 10 | 2 mln € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 6,97 średnia ocena | Szwajcaria | 27 | obrońca | 10 | 600 tys. € | ||
![]() |
Najwięcej minut 900 minut | Szwajcaria | 27 | obrońca | 10 | 600 tys. € |
Przewidywany skład FC Zurichu 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


FC Zurich w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 28 |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 22 |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 19 |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | 16 |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | 14 |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 13 |
Wyniki FC Zurichu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
FC Zurich
4
FC Thun
2
Swiss Super League, 10. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
FC Sion
1
FC Zurich
1
Swiss Super League, 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
FC Zurich
2
FC Vaduz
1
Swiss Super League, 8. kolejka
|
Terminarz FC Zurichu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 15:00
|
FC Aarau
FC Zurich
Puchar Szwajcarii
|
|
|
24 Paź 18:00
|
FC Zurich
FC Luzern
Swiss Super League, 11. kolejka
|
|
|
01 Lis 14:00
|
Young Boys Berno
FC Zurich
Swiss Super League, 12. kolejka
|
Ostatnie transfery FC Zurichu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 06 Wrz 2026 |
|
Kolumbia |
|
za darmo | |
| 29 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
![]() |
Chorwacja |
|
1,5 mln € | |
| 12 Lip 2026 |
|
Szwajcaria |
|
za darmo |
FC Zurich to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Swiss Super League. Swoim domowym obiektem jest Stadion Letzigrund, który może pomieścić 26 114 widzów. Zespół prowadzi Marcel Koller. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 6,9 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Zurich?
Klub piłkarski FC Zurich zdobył w swojej historii 29 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto, Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Ligi Szwajcarii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Zurich w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Zurichu trafił 1 zawodnik, a klub opuściło 4 piłkarzy, co przyniosło 7,5 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Cheveyo Tsawa do Club Brugge za 6 mln €.
Które miejsce zajmuje FC Zurich w tabeli Swiss Super League?
FC Zurich zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 14 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 14 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:22, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Jak wygląda skład FC Zurichu?
W wyjściowym ustawieniu FC Zurichu między słupkami staje S. Huber, a linię obrony najczęściej tworzą A. Hack, L. Kamberi, L. Schodler oraz N. Volken. W środku pola grają K. Spadanuda, M. Reichmuth, U. Emmanuel, B. Krasniqi oraz V. Berisha, a za skuteczność w ataku odpowiadają P. Keny. Trener Marcel Koller ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Kiedy FC Zurich gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Zurichu to spotkanie z FC Aarau, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 15:00 na obiekcie Stadion Brügglifeld w ramach Pucharu Szwajcarii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Zurichu?
Ostatni mecz FC Zurichu to wygrana z FC Thun 4:2 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Lengen, Spadanuda, Krasniqi, Lichtenstein, Keny oraz Derbaci. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Zurich w tym sezonie?
Bilans FC Zurichu w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-2-4 przy 18 zdobytych bramkach i 22 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 48%, a oddaje 9,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FC Zurichu w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra FC Zurich w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań FC Zurichu
FC Zurich terminarz
Kiedy FC Zurich gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Zurichu to spotkanie z FC Aarau, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 15:00 na obiekcie Stadion Brügglifeld w ramach Pucharu Szwajcarii.
Wyniki FC Zurichu w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub FC Zurich w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki FC Zurichu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Zurich wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Swiss Super League, 10. kolejka
|
4:2 | 4-1-4-1 | 5/11 | 0/3 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 9. kolejka
|
1:1 | 4-1-4-1 | 5/10 | 0/1 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 8. kolejka
|
2:1 | 4-4-2 | 7/9 | 0/2 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 7. kolejka
|
2:2 | 4-1-4-1 | 4/12 | 6/8 | |
|
01 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 6. kolejka
|
2:4 | 4-4-2 | 3/6 | 2/5 | |
|
29 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 5. kolejka
|
2:3 | 4-1-4-1 | 6/12 | 3/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 4. kolejka
|
1:2 | 4-1-4-1 | 4/10 | 4/11 | |
|
14 Sie Koniec
|
![]() Puchar Szwajcarii
|
1:2 | – | – | – | |
|
09 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 3. kolejka
|
5:0 | 4-1-4-1 | 2/7 | 3/3 | |
|
01 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 2. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/11 | 3/5 |
FC Zurich ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-1-4-1 20 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-1-4-1 – w 6 z 10 meczów, ze średnią 1,33 punktu. W pozostałych ustawieniach FC Zurich zdobywa 1,50 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Zurichu?
Ostatni mecz FC Zurichu to wygrana z FC Thun 4:2 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Lengen, Spadanuda, Krasniqi, Lichtenstein, Keny oraz Derbaci. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Zurich – tabela Swiss Super League
Jakie miejsce w tabeli Swiss Super League zajmuje FC Zurich w sezonie 2026/2027.
Miejsce FC Zurichu w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:4 | 14 | 16 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 17:12 | 5 | 11 | |
| 3 |
FC Sion
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:7 | 4 | 10 | |
| 4 |
FC Zurich
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:10 | 1 | 9 | |
| 5 |
FC Luzern
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 2 | 9 | |
| 6 |
FC Vaduz
|
5 | 3 | 0 | 2 | 14:8 | 6 | 9 | |
| 7 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 8 |
Servette FC
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | -6 | 4 | |
| 10 |
FC Basel 1893
|
5 | 1 | 0 | 4 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 11 |
Lausanne
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 12 |
FC Thun
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:11 | -9 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Basel 1893
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 10 | |
| 4 |
FC Sion
|
5 | 3 | 0 | 2 | 12:10 | 2 | 9 | |
| 5 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | 9 | |
| 6 |
FC Thun
|
6 | 3 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | 9 | |
| 7 |
Servette FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 8 |
FC Zurich
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:12 | -5 | 5 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:13 | -7 | 4 | |
| 10 |
Lausanne
|
5 | 1 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 4 | |
| 11 |
FC Luzern
|
5 | 0 | 3 | 2 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 12 |
FC Vaduz
|
5 | 0 | 0 | 5 | 7:13 | -6 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Zurich w tabeli Swiss Super League?
FC Zurich zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 14 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 14 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:22, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Statystyki FC Zurichu w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki FC Zurichu na tle ligi w sezonie 2026/2027.
FC Zurich na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 9,7
- Strzały celne / mecz 4,3
- Asysty / mecz 1,30
- Udane dryblingi / mecz 10,2
- Bramki z rzutów wolnych 2
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,20
- Czyste konta 0%
- Odbiory / mecz 16,5
- Przechwyty / mecz 10,6
- Wybicia / mecz 29,0
- Zablokowane strzały / mecz 3,0
Strzelcy FC Zurichu
-
Umeh Emmanuel 4
-
Philippe Paulin Keny 4
-
Lindrit Kamberi 2

-
Bledian Krasniqi 2
-
Kevin Spadanuda 2
-
Miguel Reichmuth 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki FC Zurichu i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FC Zurichu to 76–90+ minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 5 trafieniami.
Przebieg meczu FC Zurichu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 6 | 1-2-3 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 3-0-1 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 2-0-1 |
| Remis do przerwy | 3 | 0-2-1 |
| Przegrywał do przerwy | 4 | 2-0-2 |
Gdy FC Zurich otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 6 takich meczów.
Jak padają bramki dla FC Zurichu
89% bramek FC Zurichu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 11% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Zurich zdobywa w sezonie średnio 1,40 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,40.
Aktualne serie FC Zurichu
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 7 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 7 meczów
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 10 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FC Zurichu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach FC Zurichu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 90%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 40%
- Powyżej 5,5 20%
W 90% meczów FC Zurichu padają co najmniej trzy bramki, a w 90% spotkań trafiają obie drużyny.
FC Zurich – faule i karne
- Faule / mecz 13,5
- Faule rywali / mecz 12,6
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Zurich fauluje średnio 13,5 razy na mecz, a wymusza 12,6 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FC Zurichu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Zurich zdobywa 1,80 punktu na mecz wobec 1,00 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach FC Zurichu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 67% goli FC Zurichu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 10 meczów.
FC Zurich – strzały
- Celne / mecz 4,3
- Niecelne / mecz 5,4
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 19%
- Strzałów na gola 5,4
FC Zurich oddaje 9,7 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,4 strzału.
FC Zurich – posiadanie piłki
- U siebie 45,8%
- Na wyjeździe 49,2%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 2 z 10
- Najniższe w sezonie 35%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 2 z 10 meczów. Średnio FC Zurich utrzymuje przy piłce 47,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 35%.
FC Zurich – podania
- Kluczowe / mecz 9,7
- Dośrodkowania / mecz 18,9
- Celność dośrodkowań 25%
- Podania długie / mecz 59
- Celność długich podań 47%
FC Zurich wymienia średnio 369 podań na mecz przy celności 79%, z czego 9,7 to podania kluczowe.
FC Zurich – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 0 z 5
- Stracone / mecz 2,20
- Bez straty do przerwy 40%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 70%
Czyste konto FC Zurichu to 0% meczów sezonu (0 z 10), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
FC Zurich – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 70%
- Pow. 10,5 w meczu 40%
- Rożne u siebie / mecz 4,6
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,2
FC Zurich wykonuje średnio 4,4 rzutów rożnych na mecz wobec 5,2 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 70% spotkań.
FC Zurich – kartki
- Żółte kartki 24
- Pow. 3,5 kartki w meczu 60%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 50%
- Kartki rywali / mecz 2,1
- Mecze bez kartki 30%
FC Zurich ogląda średnio 2,4 żółtej kartki na mecz, a rywale FC Zurichu – 2,1.
FC Zurich według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 4 | 0-1-3 | 0,25 | 1,00 | 3,00 |
| Środka tabeli (5–8) | 2 | 1-0-1 | 1,50 | 1,50 | 1,50 |
| Dołu tabeli (9–12) | 4 | 3-1-0 | 2,50 | 2,75 | 1,75 |
Najwięcej punktów na mecz FC Zurich zdobywa z drużynami z dołu tabeli (9–12), najmniej z drużynami z top 4 tabeli.
FC Zurich na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,00 1,80 | 2,20 2,40 | 1,40 2,00 |
|
4.
|
1,40 1,80 | 1,60 1,80 | 2,00 1,80 |
|
5.
|
1,80 1,00 | 2,20 1,40 | 2,00 2,40 |
|
6.
|
1,40 1,20 | 1,20 1,60 | 1,00 1,60 |
|
7.
|
0,60 2,00 | 1,40 2,00 | 2,20 1,80 |
Ciekawe rekordy w meczach FC Zurichu
Skrajne wyniki i osiągnięcia FC Zurichu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Zurich - FC Thun 4:2 Swiss Super League, 10.10.2026
- Najwyższa porażka Lugano - FC Zurich 5:0 Swiss Super League, 9.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek FC Zurich - Young Boys Berno 2:4, Swiss Super League, 1.09.2026
- Najszybsza bramka 5. minuta Keny, FC Sion - FC Zurich 1:1, Swiss Super League, 19.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Emmanuel, FC Zurich - FC Vaduz 2:1, Swiss Super League, 13.09.2026
Jakie statystyki ma FC Zurich w tym sezonie?
Bilans FC Zurichu w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-2-4 przy 18 zdobytych bramkach i 22 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 48%, a oddaje 9,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Zurich – zawodnicy
Jak wygląda kadra FC Zurichu w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład FC Zurichu 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze FC Zurichu
-
Damienus Reverson Napastnik Kolano skoczka pauzuje od 30 dniopuszczone: 3 mecze
-
Alexander Hack Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 37 dniopuszczone: 3 mecze
-
Sebastian Walker Obrońca Stłuczenie pauzuje od 38 dniopuszczone: 4 mecze

-
Chris Kablan Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 42 dniopuszczone: 6 meczów
-
Selmin Hodza Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 45 dniopuszczone: 7 meczów
-
Livano Comenencia Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 49 dniopuszczone: 3 mecze
-
Ilan Sauter Obrońca Uraz stopy pauzuje od 52 dniopuszczone: 8 meczów
-
Yevgen Morozov Bramkarz Stłuczenie mięśnia pauzuje od 64 dniopuszczone: 8 meczów

-
Vincent Nvendo Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 70 dniopuszczone: 9 meczów

Kadra FC Zurichu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
22 | Nigeria | 2 mln € | 100 tys. € | 10 | 100% | 4 | 3 | 830' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
27 | Senegal | 2,2 mln € | 520 tys. € | 10 | 100% | 4 | 1 | 799' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
29 | Szwajcaria | 500 tys. € | 610 tys. € | 10 | 100% | 2 | 1 | 525' | 3 | 0 | |||||||
| 29 |
|
22 | Holandia | 800 tys. € | 300 tys. € | 5 | 50% | 0 | 1 | 144' | 0 | 0 | |||||||
| 49 |
![]() |
17 | Bośnia | 500 tys. € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 48' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
32 | Angola | 350 tys. € | 580 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 40 |
![]() |
23 | Szwajcaria | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
|
25 | Kosowo | 1,2 mln € | 370 tys. € | 10 | 100% | 2 | 1 | 757' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
22 | Szwajcaria | 800 tys. € | 300 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 641' | 2 | 0 | |||||||
| 8 |
|
22 | Curacao | 1 mln € | 370 tys. € | 7 | 70% | 0 | 1 | 436' | 2 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
20 | Gwinea | 500 tys. € | 70 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 96' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
33 | Kosowo | 250 tys. € | 440 tys. € | 9 | 90% | 1 | 1 | 434' | 2 | 0 | |||||||
| 22 |
|
31 | Szwajcaria | 200 tys. € | 300 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 44' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
21 | Szwajcaria | 500 tys. € | 70 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 106' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
![]() |
20 | Włochy | 0 € | 70 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 2 |
![]() |
27 | Szwajcaria | 600 tys. € | 370 tys. € | 10 | 100% | 2 | 0 | 900' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
20 | Szwajcaria | 700 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 835' | 2 | 0 | |||||||
| 27 |
|
25 | Szwajcaria | 500 tys. € | 300 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 284' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
23 | Szwajcaria | 500 tys. € | 370 tys. € | 5 | 50% | 0 | 1 | 435' | 2 | 0 | |||||||
| 43 |
![]() |
19 | Szwajcaria | 300 tys. € | 70 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 512' | 1 | 0 | |||||||
| 42 |
|
33 | Niemcy | 400 tys. € | 590 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 311' | 3 | 0 | |||||||
| 44 |
![]() |
21 | Szwajcaria | 400 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 365' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
29 | Kolumbia | 300 tys. € | 440 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 3' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
28 | Hiszpania | 400 tys. € | 425 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 48 |
|
21 | Niemcy | 200 tys. € | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
21 | Szwajcaria | 1,5 mln € | 100 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
36 | Austria | 100 tys. € | 400 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
![]() |
19 | Ukraina | 100 tys. € | 70 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry FC Zurichu
17 mln €
śr. 605 tys. € / zawodnika
Ile FC Zurich wydaje na pensje
7,2 mln € rocznie
śr. 258 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
15
najliczniej: Szwajcaria (12 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FC Zurichu w sezonie 2026/2027
FC Zurich wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FC Zurichu
Jak wygląda skład FC Zurichu?
W wyjściowym ustawieniu FC Zurichu między słupkami staje S. Huber, a linię obrony najczęściej tworzą A. Hack, L. Kamberi, L. Schodler oraz N. Volken. W środku pola grają K. Spadanuda, M. Reichmuth, U. Emmanuel, B. Krasniqi oraz V. Berisha, a za skuteczność w ataku odpowiadają P. Keny. Trener Marcel Koller ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
FC Zurich – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Zurich w sezonie 2026/2027.
FC Zurich transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 06 Wrz 2026 |
|
Kolumbia | 26 |
|
za darmo | |
| 29 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 20 |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
![]() |
Chorwacja | 19 |
|
1,5 mln € | |
| 12 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 29 |
|
za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 19 |
|
6 mln € | |
| 30 Cze 2026 |
|
Austria | 36 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Szwajcaria | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
![]() |
Bośnia | 17 |
![]() |
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Belgia | 22 |
![]() |
za darmo |
Kluczowe transfery FC Zurichu
FC Zurich bilans transferowy
- +16,3 mln € 2026
- +2,3 mln € 2025
- -1,1 mln € 2024
- +4,2 mln € 2023
- +3,8 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii FC Zurichu

Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Zurich w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Zurichu trafił 1 zawodnik, a klub opuściło 4 piłkarzy, co przyniosło 7,5 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Cheveyo Tsawa do Club Brugge za 6 mln €.
FC Zurich – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FC Zurich? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Zurich?
Klub piłkarski FC Zurich zdobył w swojej historii 29 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto, Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Ligi Szwajcarii.