Forma w lidze
Lausanne w tabeli
12. miejsce / 6 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 22 punkty
Strata do bezpiecznego 6. miejsca: 7 punktów
Serie w ostatnich meczach
4 porażki z rzędu
7 meczów bez zwycięstwa
3 mecze bez strzelonej bramki
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
2 pkt
5:11 bramki
1,00 gola/mecz
4 pkt
2:5 bramki
0,40 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Lausanne
Wartość drużyny: 24,3 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 2 bramek | Francja | 34 | pomocnik | 10 | 300 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 1 asyst | Francja | 34 | pomocnik | 10 | 300 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,84 średnia ocena | Francja | 34 | pomocnik | 10 | 300 tys. € | ||
![]() |
Najwięcej minut 900 minut | Algeria | 26 | bramkarz | 10 | 1 mln € |
Przewidywany skład Lausanne 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.




Lausanne w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 28 |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 22 |
| ··· | |||||||
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | 8 |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | 6 |
Wyniki Lausanne
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
FC Sankt Gallen
1
Lausanne
0
Swiss Super League, 10. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Lausanne
0
Lugano
4
Swiss Super League, 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Lausanne
0
Servette FC
1
Swiss Super League, 8. kolejka
|
Terminarz Lausanne
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 14:00
|
![]()
FC Winkeln SG
Lausanne
Puchar Szwajcarii
|
|
|
25 Paź 16:30
|
FC Sion
Lausanne
Swiss Super League, 11. kolejka
|
|
|
01 Lis 16:30
|
Lausanne
FC Thun
Swiss Super League, 12. kolejka
|
Ostatnie transfery Lausanne
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 05 Paź 2026 |
|
Francja |
![]() |
za darmo | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Francja |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Szwecja |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Francja |
|
za darmo |
Lausanne to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Swiss Super League. Swoim domowym obiektem jest Stade de la Tuilière, który może pomieścić 13 132 widzów. Zespół prowadzi Luka Elsner. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 24,3 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Lausanne w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Lausanne trafiło 9 zawodników, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 3,4 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Kevin Mouanga do Kasımpaşy za 2,1 mln €.
Które miejsce zajmuje Lausanne w tabeli Swiss Super League?
Lausanne zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 6 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 22 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:16, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 1 punkt.
Jak wygląda skład Lausanne?
W wyjściowym ustawieniu Lausanne między słupkami staje M. Mastil, a linię obrony najczęściej tworzą Etienne Youte Kinkoue, H. Abdallah, N. Cozza oraz D. Ngonzo. W środku pola grają O. Custodio, B. Soppy, F. Mollet, M. Poaty oraz P. Ndiaye, a za skuteczność w ataku odpowiadają O. Janneh. Trener Luka Elsner ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Kiedy Lausanne gra następny mecz?
Najbliższy mecz Lausanne to spotkanie z FC Winkeln SG, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:00 w ramach Pucharu Szwajcarii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Lausanne?
Ostatni mecz Lausanne to porażka z FC Sankt Gallen 1:0 w Swiss Super League, 11 października 2026. Bramkę zdobył Gortler. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Lausanne w tym sezonie?
Bilans Lausanne w tym sezonie to 10 meczów i wynik 1-3-6 przy 7 zdobytych bramkach i 16 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 50%, a oddaje 7,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Lausanne w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Lausanne w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Lausanne
Lausanne terminarz
Kiedy Lausanne gra następny mecz?
Najbliższy mecz Lausanne to spotkanie z FC Winkeln SG, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:00 w ramach Pucharu Szwajcarii.
Wyniki Lausanne w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Lausanne w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Lausanne w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Lausanne wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Swiss Super League, 10. kolejka
|
1:0 | 3-4-3 | 8/14 | 4/7 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 9. kolejka
|
0:4 | 3-4-3 | 1/7 | 4/7 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 8. kolejka
|
0:1 | 3-4-2-1 | 12/14 | 1/3 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 7. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 3/10 | 4/4 | |
|
02 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 6. kolejka
|
0:0 | 4-2-3-1 | 2/8 | 1/4 | |
|
29 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 5. kolejka
|
2:3 | 4-3-3 | 6/12 | 2/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 4. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 2/9 | 4/6 | |
|
14 Sie Koniec
|
![]() Puchar Szwajcarii
|
0:6 | – | – | – | |
|
08 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 3. kolejka
|
2:2 | 4-4-2 | 3/5 | 3/7 | |
|
01 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 2. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 4/11 | 5/7 |
Lausanne ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 25 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 5 z 10 meczów, ze średnią 1,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Lausanne zdobywa 0,20 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Lausanne?
Ostatni mecz Lausanne to porażka z FC Sankt Gallen 1:0 w Swiss Super League, 11 października 2026. Bramkę zdobył Gortler. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Lausanne – tabela Swiss Super League
Jakie miejsce w tabeli Swiss Super League zajmuje Lausanne w sezonie 2026/2027.
Miejsce Lausanne w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:4 | 14 | 16 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 17:12 | 5 | 11 | |
| 3 |
FC Sion
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:7 | 4 | 10 | |
| 4 |
FC Zurich
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:10 | 1 | 9 | |
| 5 |
FC Luzern
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 2 | 9 | |
| 6 |
FC Vaduz
|
5 | 3 | 0 | 2 | 14:8 | 6 | 9 | |
| 7 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 8 |
Servette FC
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | -6 | 4 | |
| 10 |
FC Basel 1893
|
5 | 1 | 0 | 4 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 11 |
Lausanne
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 12 |
FC Thun
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:11 | -9 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Basel 1893
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 10 | |
| 4 |
FC Sion
|
5 | 3 | 0 | 2 | 12:10 | 2 | 9 | |
| 5 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | 9 | |
| 6 |
FC Thun
|
6 | 3 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | 9 | |
| 7 |
Servette FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 8 |
FC Zurich
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:12 | -5 | 5 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:13 | -7 | 4 | |
| 10 |
Lausanne
|
5 | 1 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 4 | |
| 11 |
FC Luzern
|
5 | 0 | 3 | 2 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 12 |
FC Vaduz
|
5 | 0 | 0 | 5 | 7:13 | -6 | 0 |
Które miejsce zajmuje Lausanne w tabeli Swiss Super League?
Lausanne zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 6 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 22 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:16, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 1 punkt.
Statystyki Lausanne w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Lausanne na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Lausanne na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 7,2
- Strzały celne / mecz 3,1
- Asysty / mecz 0,50
- Udane dryblingi / mecz 7,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,60
- Czyste konta 20%
- Odbiory / mecz 15,9
- Przechwyty / mecz 9,4
- Wybicia / mecz 29,8
- Zablokowane strzały / mecz 2,0
Strzelcy Lausanne
-
Florent Mollet 2
-
Omar Janneh 1
-
Nathan Butler-Oyedeji 1
-
Enzo Molebe 1
-
Ibrahim Bah Mendes 1
-
Levy Nene 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Lausanne i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Lausanne to 76–90+ minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 2 trafieniami.
Przebieg meczu Lausanne i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 3 | 1-1-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 0-1-5 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 0-1-1 |
| Remis do przerwy | 5 | 1-2-2 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 0-0-3 |
Gdy Lausanne otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 3 takie mecze.
Jak padają bramki dla Lausanne
100% bramek Lausanne pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Lausanne zdobywa w sezonie średnio 0,60 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,60.
Aktualne serie Lausanne
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 8 meczów
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 3 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 3 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 4 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Lausanne, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Lausanne
- Powyżej 0,5 90%
- Powyżej 1,5 50%
- Powyżej 2,5 40%
- Powyżej 3,5 40%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 0%
W 40% meczów Lausanne padają co najmniej trzy bramki, a w 40% spotkań trafiają obie drużyny.
Lausanne – faule i karne
- Faule / mecz 15,5
- Faule rywali / mecz 14,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Lausanne fauluje średnio 15,5 razy na mecz, a wymusza 14,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Lausanne, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Lausanne zdobywa 0,40 punktu na mecz wobec 0,80 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Lausanne ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 57% goli Lausanne, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 1 z 10 meczów.
Lausanne – strzały
- Celne / mecz 3,1
- Niecelne / mecz 4,1
- Celność strzałów 43%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 10,3
Lausanne oddaje 7,2 strzału na mecz. Do bramki trafia 43% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 10,3 strzału.
Lausanne – posiadanie piłki
- U siebie 50,8%
- Na wyjeździe 48,4%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 10
- Najniższe w sezonie 29%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 10 meczów. Średnio Lausanne utrzymuje przy piłce 49,6% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 29%.
Lausanne – podania
- Kluczowe / mecz 7,2
- Dośrodkowania / mecz 15,4
- Celność dośrodkowań 21%
- Podania długie / mecz 67
- Celność długich podań 44%
Lausanne wymienia średnio 410 podań na mecz przy celności 79%, z czego 7,2 to podania kluczowe.
Lausanne – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 2 z 5
- Stracone / mecz 1,60
- Bez straty do przerwy 60%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 40%
Czyste konto Lausanne to 20% meczów sezonu (2 z 10), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
Lausanne – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 60%
- Pow. 10,5 w meczu 40%
- Rożne u siebie / mecz 5,4
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,8
Lausanne wykonuje średnio 4,6 rzutów rożnych na mecz wobec 5,1 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 60% spotkań.
Lausanne – kartki
- Żółte kartki 29
- Pow. 3,5 kartki w meczu 90%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 70%
- Kartki rywali / mecz 2,5
- Mecze bez kartki 0%
Lausanne ogląda średnio 2,9 żółtej kartki na mecz, a rywale Lausanne – 2,5. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Lausanne według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 3 | 0-1-2 | 0,33 | 0,67 | 2,33 |
| Środka tabeli (5–8) | 4 | 1-0-3 | 0,75 | 0,75 | 1,25 |
| Dołu tabeli (9–12) | 3 | 0-2-1 | 0,67 | 0,67 | 1,33 |
Najwięcej punktów na mecz Lausanne zdobywa z drużynami z środka tabeli (5–8), najmniej z drużynami z top 4 tabeli.
Lausanne na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
8.
|
1,80 0,60 | 2,20 1,20 | 1,80 2,60 |
|
9.
|
0,25 1,50 | 0,50 2,50 | 2,75 2,67 |
|
10.
|
1,80 0,00 | 2,80 1,40 | 1,60 2,60 |
|
11.
|
0,80 0,80 | 1,40 1,20 | 2,60 2,60 |
|
12.
|
0,40 0,80 | 1,00 0,40 | 2,20 1,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Lausanne
Skrajne wyniki i osiągnięcia Lausanne w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Basel 1893 - Lausanne 0:1 Swiss Super League, 1.08.2026
- Najwyższa porażka Lausanne - Lugano 0:4 Swiss Super League, 20.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Lausanne - FC Zurich 2:3, Swiss Super League, 29.08.2026
- Najszybsza bramka 23. minuta Nene, FC Vaduz - Lausanne 3:1, Swiss Super League, 5.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+1 minuta Mollet, FC Basel 1893 - Lausanne 0:1, Swiss Super League, 1.08.2026
Jakie statystyki ma Lausanne w tym sezonie?
Bilans Lausanne w tym sezonie to 10 meczów i wynik 1-3-6 przy 7 zdobytych bramkach i 16 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 50%, a oddaje 7,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Lausanne – zawodnicy
Jak wygląda kadra Lausanne w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Lausanne 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.




Kontuzje w kadrze Lausanne
-
Hamza Abdallah Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 7 dniopuszczone: 1 mecz

-
Theo Bergvall Obrońca Kolano skoczka pauzuje od 23 dniopuszczone: 1 mecz
-
Tyler Fredricson Obrońca Uraz stopy pauzuje od 44 dniopuszczone: 5 meczów
-
Stephane Beloko Pomocnik Uraz nogi pauzuje od 44 dniopuszczone: 5 meczów
-
Beyatt Lekweiry Napastnik Kolano skoczka pauzuje od 72 dniopuszczone: 9 meczów
Kadra Lausanne
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 27 |
|
21 | Mauritania | 1,5 mln € | 180 tys. € | 2 | 20% | 0 | 0 | 171' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
|
20 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 1 mln € | – | 4 | 40% | 1 | 0 | 247' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
19 | Francja | 1,5 mln € | 270 tys. € | 7 | 70% | 1 | 0 | 346' | 0 | 0 | |||||||
| 78 |
|
20 | Hiszpania | 4 mln € | – | 10 | 100% | 1 | 1 | 742' | 2 | 0 | |||||||
| 11 |
|
23 | Anglia | 800 tys. € | 370 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 496' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
![]() |
21 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 600 tys. € | 100 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 192' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
27 | Kosowo | 500 tys. € | 520 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 94' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 91 |
|
34 | Francja | 300 tys. € | 520 tys. € | 10 | 100% | 2 | 1 | 634' | 3 | 0 | |||||||
| 51 |
|
20 | Szwajcaria | – | – | 6 | 60% | 1 | 0 | 256' | 1 | 0 | |||||||
| 80 |
|
20 | Mali | 1 mln € | – | 9 | 90% | 0 | 1 | 532' | 1 | 1 | |||||||
| 10 |
|
31 | Szwajcaria | 400 tys. € | 340 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 590' | 5 | 0 | |||||||
| 88 |
|
24 | Francja | 3 mln € | 890 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 158' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
|
24 | Francja | 1,8 mln € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 747' | 2 | 0 | |||||||
| 16 |
|
26 | Szwajcaria | 800 tys. € | 520 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 30' | 0 | 0 | |||||||
| 47 |
![]() |
20 | Szwajcaria | 300 tys. € | 220 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 114' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
24 | Portugalia | 300 tys. € | 220 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 71 |
![]() |
23 | Szwajcaria | 5 mln € | 400 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 810' | 4 | 0 | |||||||
| 31 |
|
27 | Francja | 2,5 mln € | 2,2 mln € | 5 | 50% | 0 | 0 | 350' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
29 | DR Konga | 800 tys. € | 370 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 894' | 2 | 0 | |||||||
| 29 |
|
30 | Francja | 650 tys. € | 960 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 59' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
24 | Francja | 2,5 mln € | 910 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 260' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
22 | Szwecja | 1 mln € | 220 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 284' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
![]() |
18 | Szwajcaria | 400 tys. € | 70 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 195' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
21 | Anglia | 1,5 mln € | 1,5 mln € | 4 | 40% | 0 | 0 | 99' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
23 | Komory | 300 tys. € | 70 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 90 |
![]() |
26 | Algeria | 1 mln € | 24 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
33 | Szwajcaria | 100 tys. € | 210 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Lausanne
33,6 mln €
śr. 1,2 mln € / zawodnika
Ile Lausanne wydaje na pensje
11,1 mln € rocznie
śr. 411 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
13
najliczniej: Francja (7 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Lausanne w sezonie 2026/2027
Lausanne wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Lausanne
Jak wygląda skład Lausanne?
W wyjściowym ustawieniu Lausanne między słupkami staje M. Mastil, a linię obrony najczęściej tworzą Etienne Youte Kinkoue, H. Abdallah, N. Cozza oraz D. Ngonzo. W środku pola grają O. Custodio, B. Soppy, F. Mollet, M. Poaty oraz P. Ndiaye, a za skuteczność w ataku odpowiadają O. Janneh. Trener Luka Elsner ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Lausanne – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Lausanne w sezonie 2026/2027.
Lausanne transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 05 Paź 2026 |
|
Francja | 30 |
![]() |
za darmo | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Francja | 24 |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Szwecja | 25 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Francja | 24 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 18 |
|
za darmo | |
| 29 Sie 2026 |
|
Francja | 27 |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
|
DR Konga | 26 |
|
2,1 mln € | |
| 17 Sie 2026 |
|
Chorwacja | 29 |
|
za darmo | |
| 10 Sie 2026 |
|
Francja | 19 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Lausanne
Lausanne bilans transferowy
- +3,1 mln € 2026
- +5,7 mln € 2025
- +263 tys. € 2024
- +5,4 mln € 2023
- +1,2 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Lausanne
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Lausanne w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Lausanne trafiło 9 zawodników, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 3,4 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Kevin Mouanga do Kasımpaşy za 2,1 mln €.