Forma w lidze
FC Basel 1893 w tabeli
7. miejsce / 13 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 15 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 porażki z rzędu
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
3 pkt
7:11 bramki
1,40 gola/mecz
10 pkt
10:9 bramki
2,00 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy FC Basel 1893
Wartość drużyny: 45,7 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 6 bramek | Słowenia | 27 | napastnik | 10 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Belgia | 23 | napastnik | 10 | 4 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,08 średnia ocena | Senegal | 20 | pomocnik | 7 | 4 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Austria | 25 | obrońca | 10 | 5 mln € |
Przewidywany skład FC Basel 1893 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

FC Basel 1893 w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 28 |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 22 |
| ··· | |||||||
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 13 |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | 13 |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | 12 |
Wyniki FC Basel 1893
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
FC Vaduz
3
FC Basel 1893
0
Swiss Super League, 10. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
FC Basel 1893
1
FC Sankt Gallen
3
Swiss Super League, 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
FC Luzern
2
FC Basel 1893
4
Swiss Super League, 8. kolejka
|
Terminarz FC Basel 1893
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
16 Paź 20:15
|
Stade Nyonnais
FC Basel 1893
Puchar Szwajcarii
|
|
|
25 Paź 16:30
|
FC Basel 1893
Grasshopper
Swiss Super League, 11. kolejka
|
|
|
01 Lis 16:30
|
Lugano
FC Basel 1893
Swiss Super League, 12. kolejka
|
Ostatnie transfery FC Basel 1893
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 07 Wrz 2026 |
|
Francja |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Serbia |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Szwajcaria |
|
wypożyczenie | |
| 17 Sie 2026 |
|
Francja |
|
wypożyczenie |
FC Basel 1893 to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Swiss Super League. Swoim domowym obiektem jest St. Jakob-Park, który może pomieścić 37 994 widzów. Zespół prowadzi Slavisa Jokanovic. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 45,7 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Basel?
Klub piłkarski FC Basel 1893 zdobył w swojej historii 38 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Ligi Szwajcarii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Basel 1893 trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 12,2 mln €, a klub opuściło 13 piłkarzy, co przyniosło 12,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Akpe Victory z Zalaegerszegi TE za 3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Benie Adama Traore do New York City FC za 8,8 mln €.
Które miejsce zajmuje FC Basel 1893 w tabeli Swiss Super League?
FC Basel 1893 zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 13 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 15 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:20, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Jak wygląda skład FC Basel 1893?
W wyjściowym ustawieniu FC Basel 1893 między słupkami staje M. Salvi, a linię obrony najczęściej tworzą K. Tsunemoto, F. Daniliuc, A. Victory oraz B. Omeragić. W środku pola grają P. Otele, A. Silu, K. Olaigbe, X. Shaqiri oraz J. Harder, a za skuteczność w ataku odpowiadają Z. Celar. Trener Slavisa Jokanovic ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Kiedy FC Basel 1893 gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Basel 1893 to spotkanie ze Stade Nyonnais, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:15 na obiekcie Centre sportif de Colovray w ramach Pucharu Szwajcarii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Basel 1893?
Ostatni mecz FC Basel 1893 to porażka z FC Vaduzem 3:0 w Swiss Super League, 11 października 2026. Bramki zdobyli Monsberger, Monsberger oraz Dalipi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Basel 1893 w tym sezonie?
Bilans FC Basel 1893 w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-1-5 przy 17 zdobytych bramkach i 20 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 51%, a oddaje 8,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań FC Basel 1893
FC Basel 1893 terminarz
Kiedy FC Basel 1893 gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Basel 1893 to spotkanie ze Stade Nyonnais, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:15 na obiekcie Centre sportif de Colovray w ramach Pucharu Szwajcarii.
Wyniki FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki FC Basel 1893 w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Basel 1893 wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Swiss Super League, 10. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 5/6 | 1/4 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 9. kolejka
|
1:3 | 4-2-3-1 | 5/12 | 4/5 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 8. kolejka
|
2:4 | 4-2-3-1 | 3/9 | 2/3 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 7. kolejka
|
1:3 | 4-3-3 | 1/8 | 1/6 | |
|
03 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 6. kolejka
|
1:2 | 4-2-3-1 | 4/11 | 4/6 | |
|
29 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 5. kolejka
|
3:3 | 4-3-3 | 3/12 | 2/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 4. kolejka
|
1:2 | 4-3-3 | 6/10 | 7/11 | |
|
15 Sie Koniec
|
![]() Puchar Szwajcarii
|
1:6 | – | – | – | |
|
09 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 3. kolejka
|
4:2 | 4-3-3 | 2/7 | 1/4 | |
|
01 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 2. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 7/11 | 2/7 |
FC Basel 1893 ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 19 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 6 z 10 meczów, ze średnią 1,00 punktu. W pozostałych ustawieniach FC Basel 1893 zdobywa 1,75 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Basel 1893?
Ostatni mecz FC Basel 1893 to porażka z FC Vaduzem 3:0 w Swiss Super League, 11 października 2026. Bramki zdobyli Monsberger, Monsberger oraz Dalipi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Basel 1893 – tabela Swiss Super League
Jakie miejsce w tabeli Swiss Super League zajmuje FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027.
Miejsce FC Basel 1893 w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:4 | 14 | 16 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 17:12 | 5 | 11 | |
| 3 |
FC Sion
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:7 | 4 | 10 | |
| 4 |
FC Zurich
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:10 | 1 | 9 | |
| 5 |
FC Luzern
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 2 | 9 | |
| 6 |
FC Vaduz
|
5 | 3 | 0 | 2 | 14:8 | 6 | 9 | |
| 7 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 8 |
Servette FC
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | -6 | 4 | |
| 10 |
FC Basel 1893
|
5 | 1 | 0 | 4 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 11 |
Lausanne
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 12 |
FC Thun
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:11 | -9 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Basel 1893
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 10 | |
| 4 |
FC Sion
|
5 | 3 | 0 | 2 | 12:10 | 2 | 9 | |
| 5 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | 9 | |
| 6 |
FC Thun
|
6 | 3 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | 9 | |
| 7 |
Servette FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 8 |
FC Zurich
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:12 | -5 | 5 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:13 | -7 | 4 | |
| 10 |
Lausanne
|
5 | 1 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 4 | |
| 11 |
FC Luzern
|
5 | 0 | 3 | 2 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 12 |
FC Vaduz
|
5 | 0 | 0 | 5 | 7:13 | -6 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Basel 1893 w tabeli Swiss Super League?
FC Basel 1893 zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 13 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 15 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:20, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Statystyki FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki FC Basel 1893 na tle ligi w sezonie 2026/2027.
FC Basel 1893 na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 8,5
- Strzały celne / mecz 3,5
- Asysty / mecz 1,40
- Udane dryblingi / mecz 7,2
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,00
- Czyste konta 10%
- Odbiory / mecz 13,7
- Przechwyty / mecz 9,5
- Wybicia / mecz 23,0
- Zablokowane strzały / mecz 3,3
Strzelcy FC Basel 1893
-
Zan Celar 6
-
Xherdan Shaqiri 3
-
Asane Sow 3
-
Kazeem Olaigbe 2
-
Akpe Victory 1

-
Abemly Meto Silu Metinho 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki FC Basel 1893 i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FC Basel 1893 to 31–45+ minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 4 trafieniami.
Przebieg meczu FC Basel 1893 i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 2-1-3 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 2-0-1 |
| Remis do przerwy | 4 | 1-0-3 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 1-1-1 |
Gdy FC Basel 1893 otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla FC Basel 1893
82% bramek FC Basel 1893 pada z gry. Z karnych odpowiadają za 18% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Basel 1893 zdobywa w sezonie średnio 1,30 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,30.
Aktualne serie FC Basel 1893
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 8 meczów
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 9 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FC Basel 1893, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach FC Basel 1893
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 80%
- Powyżej 2,5 80%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 30%
- Powyżej 5,5 30%
W 80% meczów FC Basel 1893 padają co najmniej trzy bramki, a w 70% spotkań trafiają obie drużyny.
FC Basel 1893 – faule i karne
- Faule / mecz 13,0
- Faule rywali / mecz 14,7
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Basel 1893 fauluje średnio 13,0 razy na mecz, a wymusza 14,7 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FC Basel 1893, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Basel 1893 zdobywa 0,60 punktu na mecz wobec 2,00 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach FC Basel 1893 ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 53% goli FC Basel 1893, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 10 meczów.
FC Basel 1893 – strzały
- Celne / mecz 3,5
- Niecelne / mecz 5,0
- Celność strzałów 41%
- Skuteczność (gole / strzały) 20%
- Strzałów na gola 5,0
FC Basel 1893 oddaje 8,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 41% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,0 strzału.
FC Basel 1893 – posiadanie piłki
- U siebie 51,6%
- Na wyjeździe 50,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 2 z 10
- Najniższe w sezonie 43%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 2 z 10 meczów. Średnio FC Basel 1893 utrzymuje przy piłce 51,2% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 43%.
FC Basel 1893 – podania
- Kluczowe / mecz 9,8
- Dośrodkowania / mecz 14,7
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 50
- Celność długich podań 50%
FC Basel 1893 wymienia średnio 442 podań na mecz przy celności 84%, z czego 9,8 to podania kluczowe.
FC Basel 1893 – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 1 z 5
- Stracone / mecz 2,00
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 70%
Czyste konto FC Basel 1893 to 10% meczów sezonu (1 z 10), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
FC Basel 1893 – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 70%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 3,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,4
FC Basel 1893 wykonuje średnio 4,1 rzutów rożnych na mecz wobec 6,1 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 70% spotkań.
FC Basel 1893 – kartki
- Żółte kartki 22
- Pow. 3,5 kartki w meczu 80%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 50%
- Kartki rywali / mecz 2,7
- Mecze bez kartki 10%
FC Basel 1893 ogląda średnio 2,2 żółtej kartki na mecz, a rywale FC Basel 1893 – 2,7. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
FC Basel 1893 według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 4 | 0-1-3 | 0,25 | 1,50 | 2,75 |
| Środka tabeli (5–8) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,33 | 1,00 |
| Dołu tabeli (9–12) | 3 | 1-0-2 | 1,00 | 1,33 | 2,00 |
Najwięcej punktów na mecz FC Basel 1893 zdobywa z drużynami z środka tabeli (5–8), najmniej z drużynami z top 4 tabeli.
FC Basel 1893 na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
5.
|
1,80 1,00 | 2,20 1,40 | 2,00 2,40 |
|
6.
|
1,40 1,20 | 1,20 1,60 | 1,00 1,60 |
|
7.
|
0,60 2,00 | 1,40 2,00 | 2,20 1,80 |
|
8.
|
1,80 0,60 | 2,20 1,20 | 1,80 2,60 |
|
9.
|
0,25 1,50 | 0,50 2,50 | 2,75 2,67 |
Ciekawe rekordy w meczach FC Basel 1893
Skrajne wyniki i osiągnięcia FC Basel 1893 w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Basel 1893 - FC Thun 4:2 Swiss Super League, 9.08.2026
- Najwyższa porażka FC Vaduz - FC Basel 1893 3:0 Swiss Super League, 11.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek FC Basel 1893 - FC Thun 4:2, Swiss Super League, 9.08.2026
- Najszybsza bramka 4. minuta FC Basel 1893 - FC Thun 4:2, Swiss Super League, 9.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 85. minuta Celar, FC Zurich - FC Basel 1893 1:2, Swiss Super League, 22.08.2026
Jakie statystyki ma FC Basel 1893 w tym sezonie?
Bilans FC Basel 1893 w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-1-5 przy 17 zdobytych bramkach i 20 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 51%, a oddaje 8,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Basel 1893 – zawodnicy
Jak wygląda kadra FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład FC Basel 1893 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze FC Basel 1893
-
Gabriel Sigua Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 7 dniopuszczone: 1 mecz
-
Xherdan Shaqiri Pomocnik Uraz pauzuje od 10 dni
-
Asane Sow Pomocnik Skręcenie kostki pauzuje od 37 dniopuszczone: 4 mecze
-
Andrej Bacanin Pomocnik Uraz nogi pauzuje od 37 dniopuszczone: 4 mecze

-
Jonas Omlin Bramkarz Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 37 dniopuszczone: 3 mecze
-
Coleen Louis Obrońca Zerwanie więzadła pobocznego kolana pauzuje od 70 dniopuszczone: 9 meczów

-
Emmanuel Essiam Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 84 dniopuszczone: 10 meczów
-
Kaio Eduardo Pomocnik Uraz pauzuje od 229 dniopuszczone: 23 mecze

Kadra FC Basel 1893
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
27 | Słowenia | 2 mln € | 480 tys. € | 10 | 100% | 6 | 1 | 857' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
23 | Belgia | 4 mln € | 810 tys. € | 10 | 100% | 2 | 4 | 649' | 3 | 0 | |||||||
| 7 |
|
27 | Nigeria | 4 mln € | 570 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 460' | 0 | 0 | |||||||
| 37 |
|
18 | Szwajcaria | – | – | 8 | 80% | 0 | 0 | 65' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
20 | Francja | 500 tys. € | – | 8 | 80% | 0 | 0 | 121' | 0 | 0 | |||||||
| 46 |
![]() |
21 | Brazylia | 300 tys. € | 220 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 18 |
|
20 | Senegal | 4 mln € | – | 7 | 70% | 3 | 4 | 570' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
35 | Szwajcaria | 1,2 mln € | 1,5 mln € | 10 | 100% | 3 | 1 | 627' | 3 | 0 | |||||||
| 8 |
|
21 | Szwecja | 1,5 mln € | 31 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 416' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
23 | Kongo | 8 mln € | 520 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 743' | 2 | 0 | |||||||
| 44 |
|
21 | Włochy | 2 mln € | 70 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 251' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
![]() |
19 | Serbia | 2,5 mln € | 70 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
22 | Ghana | 200 tys. € | 300 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
|
21 | Gruzja | 2,5 mln € | 310 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 29 |
|
20 | Niemcy | 100 tys. € | 220 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 25 |
![]() |
21 | Francja | 500 tys. € | 70 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 68' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
25 | Austria | 5 mln € | 740 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 55 |
![]() |
20 | Nigeria | 4 mln € | – | 10 | 100% | 1 | 1 | 815' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
|
27 | Japonia | 2,5 mln € | 890 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 820' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
29 | Francja | 600 tys. € | 620 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 183' | 1 | 0 | |||||||
| 29 |
|
23 | Francja | 500 tys. € | 130 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 451' | 3 | 2 | |||||||
| 4 |
|
24 | Szwajcaria | 2,5 mln € | 900 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 543' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
25 | Szwajcaria | 1 mln € | 890 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 181' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
28 | Szwajcaria | 800 tys. € | 670 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 61' | 1 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
32 | Szwajcaria | 800 tys. € | 1,5 mln € | 3 | 30% | 0 | 0 | 225' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
32 | Szwajcaria | 100 tys. € | 300 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 675' | 0 | 0 | |||||||
| 49 |
|
18 | Włochy | – | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry FC Basel 1893
51,1 mln €
śr. 1,9 mln € / zawodnika
Ile FC Basel 1893 wydaje na pensje
11,8 mln € rocznie
śr. 437 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
16
najliczniej: Szwajcaria (7 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027
FC Basel 1893 wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FC Basel 1893
Jak wygląda skład FC Basel 1893?
W wyjściowym ustawieniu FC Basel 1893 między słupkami staje M. Salvi, a linię obrony najczęściej tworzą K. Tsunemoto, F. Daniliuc, A. Victory oraz B. Omeragić. W środku pola grają P. Otele, A. Silu, K. Olaigbe, X. Shaqiri oraz J. Harder, a za skuteczność w ataku odpowiadają Z. Celar. Trener Slavisa Jokanovic ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
FC Basel 1893 – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027.
FC Basel 1893 transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 07 Wrz 2026 |
|
Francja | 29 |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Serbia | 27 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Sie 2026 |
|
Francja | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 13 Sie 2026 |
|
Francja | 26 |
|
3 mln € | |
| 03 Sie 2026 |
|
Maroko | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 28 Lip 2026 |
|
Francja | 20 |
|
2,7 mln € | |
| 28 Lip 2026 |
|
Chorwacja | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 19 |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Słowenia | 27 |
|
1,5 mln € |
Kluczowe transfery FC Basel 1893
FC Basel 1893 bilans transferowy
- +15,5 mln € 2026
- +8,6 mln € 2025
- +31,2 mln € 2024
- +44,4 mln € 2023
- +9,9 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii FC Basel 1893
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Basel 1893 w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Basel 1893 trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 12,2 mln €, a klub opuściło 13 piłkarzy, co przyniosło 12,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Akpe Victory z Zalaegerszegi TE za 3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Benie Adama Traore do New York City FC za 8,8 mln €.
FC Basel 1893 – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FC Basel 1893? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Basel?
Klub piłkarski FC Basel 1893 zdobył w swojej historii 38 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Szwajcarii oraz Puchar Szwajcarii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Puchar Ligi Szwajcarii.