Forma w lidze
FC Thun w tabeli
9. miejsce / 10 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 18 punktów
Strata do bezpiecznego 6. miejsca: 3 punkty
Serie w ostatnich meczach
3 mecze ze strzeloną bramką
5 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
1 pkt
2:11 bramki
0,50 gola/mecz
9 pkt
15:16 bramki
2,50 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy FC Thun
Wartość drużyny: 6,7 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Francja | 30 | napastnik | 9 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Austria | 21 | napastnik | 8 | 800 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,65 średnia ocena | Francja | 30 | napastnik | 9 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Szwajcaria | 25 | bramkarz | 10 | 2 mln € |
Skład i oceny FC Thun w ostatnim meczu 4-4-2


Zmiany
- 57' S. Lengen → N. Christoffersson
- 57' A. Ilic → N. Reichmuth
- 73' F. Dursun → R. Braschi
- 73' N. Maier → D. Derbaci
- 82' N. Zoukit → Louis Immanuel Passavant
FC Thun w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 28 |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 22 |
| ··· | |||||||
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | 12 |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | 10 |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 9 |
Wyniki FC Thun
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
FC Zurich
4
FC Thun
2
Swiss Super League, 10. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
FC Vaduz
1
FC Thun
2
Swiss Super League, 9. kolejka
|
|
|
16 Wrz Koniec
|
FC Thun
2
Servette FC
4
Swiss Super League, 4. kolejka
|
Terminarz FC Thun
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Twente
FC Thun
Liga Konferencji, 1. runda
|
|
|
18 Paź 16:00
|
FC Schaffhausen
FC Thun
Puchar Szwajcarii
|
|
|
22 Paź 21:00
|
FC Thun
Hajduk Split
Liga Konferencji, 2. runda
|
Ostatnie transfery FC Thun
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Szwecja |
|
1,8 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Estonia |
![]() |
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Anglia |
![]() |
za darmo |
FC Thun to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Swiss Super League. Swoim domowym obiektem jest Stockhorn Arena, który może pomieścić 10 014 widzów. Zespół prowadzi Gian Luca Privitelli. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 6,7 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Mistrzów,w Liga Konferencji,w Liga Europy orazw Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Thun?
Klub piłkarski FC Thun zdobył w swojej historii 3 trofea — 3 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Mistrzostwo Szwajcarii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Thun w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Thun trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 3,4 mln €, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 3,8 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Noah Christoffersson z Orgryte IS za 1,8 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Michael Heule do Heidenheim za 2,8 mln €.
Które miejsce zajmuje FC Thun w tabeli Swiss Super League?
FC Thun zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 10 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 18 punktów, a przewaga nad 10. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:27, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Jak wygląda skład FC Thun?
W wyjściowym ustawieniu FC Thun między słupkami staje N. Steffen, a linię obrony najczęściej tworzą F. Fehr, J. Bamert, N. Burgy oraz T. Strannegard. W środku pola grają N. Reichmuth, J. Roth, N. Zoukit oraz F. Saiz, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Labeau, F. Dursun. Trener Gian Luca Privitelli ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
Kiedy FC Thun gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Thun to spotkanie z Twente, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie De Grolsch Veste w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Thun?
Ostatni mecz FC Thun to porażka z FC Zurich 4:2 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Lengen, Spadanuda, Krasniqi, Lichtenstein, Keny oraz Derbaci. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Thun w tym sezonie?
Bilans FC Thun w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-1-6 przy 17 zdobytych bramkach i 27 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 47%, a oddaje 11,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FC Thun w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra FC Thun w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań FC Thun
FC Thun terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Liga Konferencji, 1. runda
|
De Grolsch Veste Wyjazd | – | |
|
18 Paź 16:00
|
Puchar Szwajcarii
|
FCS Arena Wyjazd | – | |
|
22 Paź 21:00
|
Liga Konferencji, 2. runda
|
Stockhorn Arena U siebie | – | |
|
25 Paź 14:00
|
Swiss Super League, 11. kolejka
|
Stockhorn Arena U siebie | Trudny | |
|
01 Lis 16:30
|
Swiss Super League, 12. kolejka
|
Stade de la Tuilière Wyjazd | Umiarkowany | |
|
05 Lis 18:45
|
Liga Konferencji, 3. runda
|
Stockhorn Arena U siebie | – | |
|
08 Lis 16:30
|
Swiss Super League, 13. kolejka
|
Stockhorn Arena U siebie | Umiarkowany | |
|
21 Lis 18:00
|
Swiss Super League, 14. kolejka
|
Stadion Wankdorf Wyjazd | Trudny | |
|
26 Lis 18:45
|
Liga Konferencji, 4. runda
|
Johan Cruijff ArenA Wyjazd | – | |
|
29 Lis 16:30
|
Swiss Super League, 15. kolejka
|
Stockhorn Arena U siebie | Trudny |
Kiedy FC Thun gra następny mecz?
Najbliższy mecz FC Thun to spotkanie z Twente, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie De Grolsch Veste w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Wyniki FC Thun w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub FC Thun w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki FC Thun w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Thun wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Swiss Super League, 10. kolejka
|
4:2 | 4-4-2 | 6/11 | 3/3 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 9. kolejka
|
1:2 | 4-2-2-2 | 7/10 | 4/5 | |
|
16 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 4. kolejka
|
2:4 | 4-4-2 | 7/12 | 2/6 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 8. kolejka
|
0:1 | 4-2-2-2 | 10/15 | 4/7 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 7. kolejka
|
3:2 | 4-4-2 | 4/15 | 2/5 | |
|
02 Wrz Koniec
|
Swiss Super League, 6. kolejka
|
0:0 | 4-4-2 | 6/8 | 3/4 | |
|
30 Sie Koniec
|
Swiss Super League, 5. kolejka
|
3:4 | 4-4-2 | 1/7 | 2/4 | |
|
27 Sie Koniec
|
Liga Europy, play offy
|
2:2 | 4-4-2 | 6/9 | 2/5 | |
|
20 Sie Koniec
|
Liga Europy, play offy
|
7:0 | 4-4-2 | 3/8 | 2/3 | |
|
16 Sie Koniec
|
![]() Puchar Szwajcarii
|
0:6 | – | – | – |
FC Thun ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 23 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 – w 7 z 10 meczów, ze średnią 0,57 punktu. W pozostałych ustawieniach FC Thun zdobywa 2,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FC Thun?
Ostatni mecz FC Thun to porażka z FC Zurich 4:2 w Swiss Super League, 10 października 2026. Bramki zdobyli Lengen, Spadanuda, Krasniqi, Lichtenstein, Keny oraz Derbaci. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Thun – tabela Swiss Super League
Jakie miejsce w tabeli Swiss Super League zajmuje FC Thun w sezonie 2026/2027.
Miejsce FC Thun w tabeli Swiss Super League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lugano
|
10 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | 24 | 28 | |
2
|
Young Boys Berno
|
10 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | 15 | 22 | |
3
|
FC Sion
|
10 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | 6 | 19 | |
4
|
FC Sankt Gallen
|
10 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | -2 | 16 | |
5
|
FC Zurich
|
10 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | -4 | 14 | |
6
|
Servette FC
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | 1 | 13 | |
7
|
FC Basel 1893
|
10 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | -3 | 13 | |
8
|
FC Luzern
|
10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | 12 | |
9
|
FC Thun
|
10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | -10 | 10 | |
10
|
FC Vaduz
|
10 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | 0 | 9 | |
11
|
Grasshopper
|
10 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | -13 | 8 | |
12
|
Lausanne
|
10 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | -9 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:4 | 14 | 16 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 17:12 | 5 | 11 | |
| 3 |
FC Sion
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:7 | 4 | 10 | |
| 4 |
FC Zurich
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:10 | 1 | 9 | |
| 5 |
FC Luzern
|
5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 2 | 9 | |
| 6 |
FC Vaduz
|
5 | 3 | 0 | 2 | 14:8 | 6 | 9 | |
| 7 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 8 |
Servette FC
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | -6 | 4 | |
| 10 |
FC Basel 1893
|
5 | 1 | 0 | 4 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 11 |
Lausanne
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 12 |
FC Thun
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:11 | -9 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lugano
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 12 | |
| 2 |
Young Boys Berno
|
5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Basel 1893
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 10 | |
| 4 |
FC Sion
|
5 | 3 | 0 | 2 | 12:10 | 2 | 9 | |
| 5 |
FC Sankt Gallen
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | 9 | |
| 6 |
FC Thun
|
6 | 3 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | 9 | |
| 7 |
Servette FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 8 |
FC Zurich
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:12 | -5 | 5 | |
| 9 |
Grasshopper
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:13 | -7 | 4 | |
| 10 |
Lausanne
|
5 | 1 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 4 | |
| 11 |
FC Luzern
|
5 | 0 | 3 | 2 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 12 |
FC Vaduz
|
5 | 0 | 0 | 5 | 7:13 | -6 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Thun w tabeli Swiss Super League?
FC Thun zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli Swiss Super League z dorobkiem 10 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lugano wynosi 18 punktów, a przewaga nad 10. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:27, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Statystyki FC Thun w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki FC Thun na tle ligi w sezonie 2026/2027.
FC Thun na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 11,0
- Strzały celne / mecz 3,8
- Asysty / mecz 1,20
- Udane dryblingi / mecz 7,5
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,70
- Czyste konta 10%
- Odbiory / mecz 17,5
- Przechwyty / mecz 9,8
- Wybicia / mecz 29,6
- Zablokowane strzały / mecz 4,2
Strzelcy FC Thun
Rozkład bramek w czasie
Bramki FC Thun i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FC Thun to 46–60 minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun Po przerwie pada 65% bramek FC Thun.Przebieg meczu FC Thun i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 1-0-4 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 2-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-1-1 |
| Przegrywał do przerwy | 5 | 0-0-5 |
Gdy FC Thun otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla FC Thun
100% bramek FC Thun pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Thun zdobywa w sezonie średnio 1,00 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,00.
Aktualne serie FC Thun
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 3 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 5 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FC Thun, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
FC Thun wygra mecz Twente - FC Thun FC Thun przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach FC Thun
- Powyżej 0,5 90%
- Powyżej 1,5 80%
- Powyżej 2,5 80%
- Powyżej 3,5 70%
- Powyżej 4,5 60%
- Powyżej 5,5 50%
W 80% meczów FC Thun padają co najmniej trzy bramki, a w 70% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun Powyżej 2,5 bramki padło w 80% meczów FC Thun.FC Thun – faule i karne
- Faule / mecz 16,4
- Faule rywali / mecz 11,5
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Thun fauluje średnio 16,4 razy na mecz, a wymusza 11,5 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FC Thun, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Thun zdobywa 0,25 punktu na mecz wobec 1,50 na wyjeździe.
FC Thun wygra mecz Twente - FC Thun FC Thun zdobywa u siebie 8% możliwych punktów, na wyjeździe 50%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach FC Thun ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 65% goli FC Thun, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 1 z 10 meczów.
FC Thun wygra drugą połowę meczu Twente - FC Thun Drugą połowę FC Thun wygrywał w 1 z 10 meczów.FC Thun – strzały
- Celne / mecz 3,8
- Niecelne / mecz 7,2
- Celność strzałów 35%
- Skuteczność (gole / strzały) 15%
- Strzałów na gola 6,5
FC Thun oddaje 11,0 strzału na mecz. Do bramki trafia 35% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,5 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun FC Thun oddaje 11,0 strzałów na mecz.FC Thun – posiadanie piłki
- U siebie 54,5%
- Na wyjeździe 42,2%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 10
- Najniższe w sezonie 32%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 10 meczów. Średnio FC Thun utrzymuje przy piłce 47,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 32%.
FC Thun wygra mecz Twente - FC Thun FC Thun utrzymuje średnio 47,1% posiadania piłki.FC Thun – podania
- Kluczowe / mecz 10,6
- Dośrodkowania / mecz 20,9
- Celność dośrodkowań 25%
- Podania długie / mecz 62
- Celność długich podań 43%
FC Thun wymienia średnio 352 podań na mecz przy celności 76%, z czego 10,6 to podania kluczowe.
FC Thun – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 0 z 6
- Stracone / mecz 2,70
- Bez straty do przerwy 30%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 60%
Czyste konto FC Thun to 10% meczów sezonu (1 z 10), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Twente - FC Thun Czyste konto FC Thun zachowuje w 10% meczów.FC Thun – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 70%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 6,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,8
FC Thun wykonuje średnio 5,6 rzutów rożnych na mecz wobec 5,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 70% spotkań.
FC Thun – kartki
- Żółte kartki 23
- Pow. 3,5 kartki w meczu 70%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 30%
- Kartki rywali / mecz 1,7
- Mecze bez kartki 0%
FC Thun ogląda średnio 2,3 żółtej kartki na mecz, a rywale FC Thun – 1,7. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
FC Thun według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 3 | 1-0-2 | 1,00 | 2,00 | 4,00 |
| Środka tabeli (5–8) | 4 | 1-0-3 | 0,75 | 2,25 | 3,25 |
| Dołu tabeli (9–12) | 3 | 1-1-1 | 1,33 | 0,67 | 0,67 |
Najwięcej punktów na mecz FC Thun zdobywa z drużynami z dołu tabeli (9–12), najmniej z drużynami z środka tabeli (5–8).
FC Thun na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
7.
|
0,60 2,00 | 1,40 2,00 | 2,20 1,80 |
|
8.
|
1,80 0,60 | 2,20 1,20 | 1,80 2,60 |
|
9.
|
0,25 1,50 | 0,50 2,50 | 2,75 2,67 |
|
10.
|
1,80 0,00 | 2,80 1,40 | 1,60 2,60 |
|
11.
|
0,80 0,80 | 1,40 1,20 | 2,60 2,60 |
Ciekawe rekordy w meczach FC Thun
Skrajne wyniki i osiągnięcia FC Thun w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Luzern - FC Thun 1:3 Swiss Super League, 25.07.2026
- Najwyższa porażka FC Thun - Young Boys Berno 0:6 Swiss Super League, 1.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek FC Sankt Gallen - FC Thun 3:4, Swiss Super League, 30.08.2026
- Najszybsza bramka 8. minuta Maier, FC Luzern - FC Thun 1:3, Swiss Super League, 25.07.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+1 minuta Labeau, FC Basel 1893 - FC Thun 4:2, Swiss Super League, 9.08.2026
Jakie statystyki ma FC Thun w tym sezonie?
Bilans FC Thun w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-1-6 przy 17 zdobytych bramkach i 27 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 47%, a oddaje 11,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Thun – zawodnicy
Jak wygląda kadra FC Thun w sezonie 2026/2027.
Skład i oceny FC Thun w ostatnim meczu 4-4-2


Zmiany
- 57' S. Lengen → N. Christoffersson
- 57' A. Ilic → N. Reichmuth
- 73' F. Dursun → R. Braschi
- 73' N. Maier → D. Derbaci
- 82' N. Zoukit → Louis Immanuel Passavant
Kontuzje w kadrze FC Thun
-
Fabio Saiz Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 5 dniopuszczone: 1 mecz

-
Mats Seiler Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 24 dniopuszczone: 2 mecze
-
Marc Gutbub Napastnik Stłuczenie pauzuje od 52 dniopuszczone: 10 meczów

-
Mattias Kait Napastnik Uraz stopy pauzuje od 80 dniopuszczone: 1 mecz
-
Genis Montolio Obrońca Kolano skoczka pauzuje od 169 dniopuszczone: 26 meczów
Kadra FC Thun
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 33 |
![]() |
23 | Szwajcaria | 600 tys. € | 120 tys. € | 3 | 30% | 0 | 2 | 162' | 0 | 0 | |||||||
| 96 |
|
30 | Francja | 500 tys. € | 300 tys. € | 9 | 90% | 3 | 0 | 603' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
20 | Włochy | 2 mln € | – | 2 | 20% | 0 | 0 | 35' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
21 | Austria | 800 tys. € | 120 tys. € | 8 | 80% | 2 | 4 | 388' | 1 | 0 | |||||||
| 26 |
|
27 | Szwecja | 800 tys. € | 93 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 175' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
28 | Estonia | 1,2 mln € | 300 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 196' | 1 | 0 | |||||||
| 80 |
|
20 | Szwajcaria | 400 tys. € | – | 9 | 90% | 1 | 0 | 193' | 1 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
![]() |
25 | Szwajcaria | 600 tys. € | – | 9 | 90% | 2 | 1 | 668' | 1 | 0 | |||||||
| 30 |
|
26 | Szwajcaria | 400 tys. € | 180 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 417' | 1 | 0 | |||||||
| 70 |
|
24 | Chile | 1 mln € | 270 tys. € | 10 | 100% | 2 | 1 | 635' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
24 | Szwecja | 600 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 473' | 1 | 0 | |||||||
| 16 |
|
25 | Szwajcaria | 700 tys. € | 70 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 713' | 2 | 0 | |||||||
| 13 |
![]() |
25 | Szwajcaria | 600 tys. € | 23 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 545' | 3 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
20 | Szwajcaria | 700 tys. € | – | 8 | 80% | 1 | 1 | 271' | 0 | 0 | |||||||
| 52 |
![]() |
18 | Szwajcaria | 150 tys. € | – | 2 | 20% | 0 | 0 | 57' | 1 | 0 | |||||||
| 15 |
|
18 | Estonia | 175 tys. € | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 13' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 19 |
|
28 | Szwajcaria | 800 tys. € | 270 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 877' | 2 | 1 | |||||||
| 47 |
|
26 | Szwajcaria | 1,5 mln € | 300 tys. € | 10 | 100% | 1 | 2 | 538' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
31 | Szwajcaria | 800 tys. € | 320 tys. € | 9 | 90% | 2 | 0 | 617' | 2 | 0 | |||||||
| 2 |
![]() |
17 | Szwajcaria | 1 mln € | 150 tys. € | 5 | 50% | 0 | 0 | 129' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
|
33 | Szwajcaria | 150 tys. € | 300 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 207' | 1 | 1 | |||||||
| 37 |
|
25 | Szwajcaria | 400 tys. € | 270 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 469' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
25 | Szwajcaria | 125 tys. € | 70 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 105' | 0 | 0 | |||||||
| 54 |
|
20 | Szwajcaria | – | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 23' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
21 | Szwajcaria | 100 tys. € | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 4 |
|
30 | Hiszpania | 800 tys. € | 270 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
25 | Szwajcaria | 2 mln € | 270 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 2 | 0 | |||||||
| 25 |
![]() |
22 | Szwajcaria | 300 tys. € | 220 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 64 |
|
20 | Szwajcaria | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry FC Thun
19,2 mln €
śr. 662 tys. € / zawodnika
Ile FC Thun wydaje na pensje
4,1 mln € rocznie
śr. 140 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Szwajcaria (20 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FC Thun w sezonie 2026/2027
FC Thun wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FC Thun
Jak wygląda skład FC Thun?
W wyjściowym ustawieniu FC Thun między słupkami staje N. Steffen, a linię obrony najczęściej tworzą F. Fehr, J. Bamert, N. Burgy oraz T. Strannegard. W środku pola grają N. Reichmuth, J. Roth, N. Zoukit oraz F. Saiz, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Labeau, F. Dursun. Trener Gian Luca Privitelli ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Swiss Super League i pucharach.
FC Thun – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Thun w sezonie 2026/2027.
FC Thun transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Szwecja | 27 |
|
1,8 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Estonia | 18 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 17 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Anglia | 24 |
![]() |
za darmo | |
| 23 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 25 |
|
2,8 mln € | |
| 23 Sie 2026 |
|
Kosowo | 23 |
|
700 tys. € | |
| 16 Sie 2026 |
|
Szwecja | 24 |
|
400 tys. € | |
| 10 Sie 2026 |
![]() |
Włochy | 20 |
|
1 mln € | |
| 06 Sie 2026 |
|
DR Konga | 31 |
|
za darmo | |
| 22 Lip 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 25 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery FC Thun
FC Thun bilans transferowy
- +7,1 mln € 2026
- -1,4 mln € 2025
- +850 tys. € 2024
Rekordy transferowe w historii FC Thun
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Thun w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do FC Thun trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 3,4 mln €, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 3,8 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Noah Christoffersson z Orgryte IS za 1,8 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Michael Heule do Heidenheim za 2,8 mln €.
FC Thun – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FC Thun? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez FC Thun?
Klub piłkarski FC Thun zdobył w swojej historii 3 trofea — 3 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Mistrzostwo Szwajcarii.