Forma w lidze
Ajax w tabeli
5. miejsce / 15 punktów Awans do Ligi Konferencji UEFA
Strata do lidera: 5 punktów
Przewaga nad 8. miejscem: 4 punkty
Serie w ostatnich meczach
4 mecze bez porażki
2 mecze bez zwycięstwa
10 meczów ze strzeloną bramką
5 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
6 pkt
11:9 bramki
2,20 gola/mecz
9 pkt
11:1 bramki
3,67 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Ajaksu
Wartość drużyny: 197 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Niemcy | 30 | pomocnik | 8 | 12 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Izrael | 22 | pomocnik | 8 | 13 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,35 średnia ocena | Niemcy | 30 | pomocnik | 8 | 12 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 654 minut | Holandia | 23 | obrońca | 8 | 16 mln € |
Skład i oceny Ajaksu w ostatnim meczu 4-3-3
Zmiany
- 60' O. Gloukh → A. Ouazane
- 60' V. Tsygankov → S. Adingra
- 73' T. Arokodare → Marcos Leonardo Santos Almeida
- 73' Lucas Oliveira Rosa → A. Bouwman
- 80' O. Wijndal → D. Klaassen
Ajax w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 19 |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 19 |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 17 |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 15 |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 14 |
Wyniki Ajaksu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Ajax
1
NEC Nijmegen
1
Eredivisie, 8. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Ajax
2
Excelsior Rotterdam
2
Eredivisie, 7. kolejka
|
|
|
15 Wrz Koniec
|
Ajax
5
Willem II Tilburg
1
Eredivisie, 3. kolejka
|
Terminarz Ajaksu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
Hajduk Split
Ajax
Liga Konferencji, 1. runda
|
|
|
18 Paź 16:45
|
Groningen
Ajax
Eredivisie, 9. kolejka
|
|
|
22 Paź 21:00
|
Ajax
Atalanta
Liga Konferencji, 2. runda
|
Ostatnie transfery Ajaksu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Holandia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Cze 2027 |
|
Niemcy |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Argentyna |
|
koniec wypożyczenia | |
| 15 Wrz 2026 |
|
Mali |
![]() |
za darmo |
Ajax to klub piłkarski z Holandii występujący w Eredivisie. Swoim domowym obiektem jest Johan Cruijff ArenA, który może pomieścić 55 885 widzów. Zespół prowadzi Michel Sanchez. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 197 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Konferencji.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Ajax?
Klub piłkarski Ajax zdobył w swojej historii 78 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Holandii. Ponadto triumfował w Superpuchar Holandii, Superpuchar Europy, Puchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Liga Mistrzów, Puchar UEFA, Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Intertoto oraz International Football Cup.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Ajax w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Ajaksu trafiło 11 zawodników za łączną kwotę 25,9 mln €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 80,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Marcos Leonardo Santos Almeida z Al Hilal za 19,9 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Mika Godts do PSG za 45 mln €.
Które miejsce zajmuje Ajax w tabeli Eredivisie?
Ajax zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 15 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 5 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 22:10, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Jak wygląda skład Ajaksu?
W wyjściowym ustawieniu Ajaksu między słupkami staje Marc-Andre ter Stegen, a linię obrony najczęściej tworzą Lucas Oliveira Rosa, T. Kehrer, Y. Baas oraz O. Wijndal. W środku pola grają D. Klaassen, J. Mokio oraz J. Brandt, a za skuteczność w ataku odpowiadają V. Tsygankov, T. Arokodare oraz O. Gloukh. Trener Michel Sanchez ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Kiedy Ajax gra następny mecz?
Najbliższy mecz Ajaksu to spotkanie z Hajdukiem Split, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Stadion Poljud w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Ajaksu?
Ostatni mecz Ajaksu to remis z NEC Nijmegen 1:1 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Arokodare, Chery. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Ajax w tym sezonie?
Bilans Ajaksu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 4-3-1 przy 22 zdobytych bramkach i 10 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 64%, a oddaje 17,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Ajaksu w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Ajax w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Ajaksu
Ajax terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
Liga Konferencji, 1. runda
|
Stadion Poljud Wyjazd | – | |
|
18 Paź 16:45
|
Eredivisie, 9. kolejka
|
Euroborg Wyjazd | Trudny | |
|
22 Paź 21:00
|
Liga Konferencji, 2. runda
|
Johan Cruijff ArenA U siebie | – | |
|
25 Paź 16:45
|
Eredivisie, 10. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel Wyjazd | Łatwy | |
|
31 Paź 21:00
|
Eredivisie, 11. kolejka
|
Johan Cruijff ArenA U siebie | Trudny | |
|
05 Lis 18:45
|
Liga Konferencji, 3. runda
|
MCH Arena Wyjazd | – | |
|
08 Lis 14:30
|
Eredivisie, 12. kolejka
|
De Grolsch Veste Wyjazd | Trudny | |
|
22 Lis 17:00
|
Eredivisie, 13. kolejka
|
Johan Cruijff ArenA U siebie | Łatwy | |
|
26 Lis 18:45
|
Liga Konferencji, 4. runda
|
Johan Cruijff ArenA U siebie | – | |
|
29 Lis 17:00
|
Eredivisie, 14. kolejka
|
Stadion Feijenoord Wyjazd | Trudny |
Kiedy Ajax gra następny mecz?
Najbliższy mecz Ajaksu to spotkanie z Hajdukiem Split, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Stadion Poljud w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Wyniki Ajaksu w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Ajax w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Ajaksu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Ajax wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Eredivisie, 8. kolejka
|
1:1 | 4-3-3 | 4/8 | 2/4 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 7. kolejka
|
2:2 | 4-3-3 | 9/9 | 1/3 | |
|
15 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 3. kolejka
|
5:1 | 4-3-3 | 14/16 | 0/0 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 6. kolejka
|
1:5 | 4-3-3 | 11/14 | 5/6 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 5. kolejka
|
1:3 | 4-3-3 | 1/2 | 4/10 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eredivisie, 4. kolejka
|
0:4 | 4-4-1-1 | 4/9 | 0/0 | |
|
27 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, play offy
|
5:3 | 4-3-3 | 5/7 | 0/2 | |
|
20 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, play offy
|
2:4 | 4-3-3 | 7/12 | 4/5 | |
|
16 Sie Koniec
|
Eredivisie, 2. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 7/9 | 3/4 | |
|
13 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, 3. runda kwalifikacyjna
|
2:2 | 4-3-3 | 11/15 | 2/6 |
Ajax ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-3-3 22 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-3-3 – w 5 z 8 meczów, ze średnią 1,60 punktu. W pozostałych ustawieniach Ajax zdobywa 2,33 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Ajaksu?
Ostatni mecz Ajaksu to remis z NEC Nijmegen 1:1 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Arokodare, Chery. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Ajax – tabela Eredivisie
Jakie miejsce w tabeli Eredivisie zajmuje Ajax w sezonie 2026/2027.
Miejsce Ajaksu w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Twente
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | 6 | 12 | |
| 2 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 1 | 0 | 13:4 | 9 | 10 | |
| 3 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 4 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 5 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:6 | 5 | 8 | |
| 6 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | 3 | 7 | |
| 7 |
Ajax
|
5 | 1 | 3 | 1 | 11:9 | 2 | 6 | |
| 8 |
Fortuna Sittard
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | 4 | |
| 9 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 4 | |
| 10 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:14 | -6 | 4 | |
| 11 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 12 |
Cambuur
|
4 | 1 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 13 |
NEC Nijmegen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:8 | -3 | 2 | |
| 14 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:10 | -5 | 2 | |
| 15 |
Telstar
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 16 |
ADO Den Haag
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | 1 | |
| 18 |
PEC Zwolle
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 4 | 0 | 0 | 16:3 | 13 | 12 | |
| 2 |
Fortuna Sittard
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:6 | 3 | 10 | |
| 3 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 0 | 1 | 13:6 | 7 | 9 | |
| 4 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 5 |
Ajax
|
3 | 3 | 0 | 0 | 11:1 | 10 | 9 | |
| 6 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 7 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 7 | |
| 8 |
NEC Nijmegen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 7 | |
| 9 |
Twente
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | 5 | |
| 10 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:6 | 2 | 5 | |
| 11 |
Cambuur
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | 5 | |
| 12 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 13 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 14 |
Telstar
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 15 |
PEC Zwolle
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 16 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 0 | 3 | 1 | 8:11 | -3 | 3 | |
| 17 |
ADO Den Haag
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 18 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:13 | -9 | 1 |
Które miejsce zajmuje Ajax w tabeli Eredivisie?
Ajax zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 15 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 5 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 22:10, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Statystyki Ajaksu w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Ajaksu na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Ajax na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 17,0
- Strzały celne / mecz 7,5
- Asysty / mecz 2,00
- Udane dryblingi / mecz 10,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,25
- Czyste konta 25%
- Odbiory / mecz 13,6
- Przechwyty / mecz 8,1
- Wybicia / mecz 12,5
- Zablokowane strzały / mecz 6,9
Strzelcy Ajaksu
Rozkład bramek w czasie
Bramki Ajaksu i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Ajaksu to 31–45+ minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 6 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Hajduk Split - Ajax Po przerwie pada 59% bramek Ajaksu.Przebieg meczu Ajaksu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 4-3-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 1 | 0-0-1 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-2-0 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 0-0-1 |
Gdy Ajax otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla Ajaksu
95% bramek Ajaksu pada z gry. Samobójcze rywali odpowiadają za 5% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Ajax zdobywa w sezonie średnio 1,88 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 1,88.
Aktualne serie Ajaksu
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 8 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 5 meczów
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 5 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Ajaksu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Ajax wygra mecz Hajduk Split - Ajax Ajax nie przegrywa od 4 meczów.Bramki w meczach Ajaksu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 75%
- Powyżej 3,5 75%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 25%
W 75% meczów Ajaksu padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Hajduk Split - Ajax Powyżej 2,5 bramki padło w 75% meczów Ajaksu.Ajax – faule i karne
- Faule / mecz 8,6
- Faule rywali / mecz 9,8
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Ajax fauluje średnio 8,6 razy na mecz, a wymusza 9,8 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Ajaksu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Ajax zdobywa 1,20 punktu na mecz wobec 3,00 na wyjeździe.
Ajax wygra mecz Hajduk Split - Ajax Ajax zdobywa u siebie 40% możliwych punktów, na wyjeździe 100%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Ajaksu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 59% goli Ajaksu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 8 meczów.
Ajax wygra drugą połowę meczu Hajduk Split - Ajax Drugą połowę Ajax wygrywał w 4 z 8 meczów.Ajax – strzały
- Celne / mecz 7,5
- Niecelne / mecz 9,5
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 16%
- Strzałów na gola 6,2
Ajax oddaje 17,0 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Hajduk Split - Ajax Ajax oddaje 17,0 strzałów na mecz.Ajax – posiadanie piłki
- U siebie 63,8%
- Na wyjeździe 64,7%
- Mecze z posiadaniem > 60% 5 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 8
- Najniższe w sezonie 53%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 8 meczów. Średnio Ajax utrzymuje przy piłce 64,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 53%.
Ajax wygra mecz Hajduk Split - Ajax Ajax utrzymuje średnio 64,1% posiadania piłki.Ajax – podania
- Kluczowe / mecz 18,5
- Dośrodkowania / mecz 26,0
- Celność dośrodkowań 30%
- Podania długie / mecz 38
- Celność długich podań 57%
Ajax wymienia średnio 600 podań na mecz przy celności 89%, z czego 18,5 to podania kluczowe.
Ajax – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 2 z 3
- Stracone / mecz 1,25
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 38%
Czyste konto Ajaksu to 25% meczów sezonu (2 z 8), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Hajduk Split - Ajax Czyste konto Ajax zachowuje w 25% meczów.Ajax – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 88%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 38%
- Rożne u siebie / mecz 7,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 8,3
Ajax wykonuje średnio 7,5 rzutów rożnych na mecz wobec 2,4 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Ajax – kartki
- Żółte kartki 17
- Pow. 3,5 kartki w meczu 63%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 25%
- Kartki rywali / mecz 1,8
- Mecze bez kartki 25%
Ajax ogląda średnio 2,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Ajaksu – 1,8.
Ajax według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 1,00 | 3,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 4 | 1-3-0 | 1,50 | 2,50 | 1,50 |
| Dołu tabeli (13–18) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 3,67 | 0,33 |
Najwięcej punktów na mecz Ajax zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Ajax na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,50 2,25 | 2,25 2,25 | 0,75 1,25 |
|
4.
|
3,00 1,25 | 2,25 1,75 | 0,75 1,25 |
|
5.
|
1,20 3,00 | 2,20 3,67 | 1,80 0,33 |
|
6.
|
1,75 1,75 | 2,25 2,75 | 1,50 2,00 |
|
7.
|
1,00 2,50 | 1,25 2,25 | 2,25 1,50 |
Ciekawe rekordy w meczach Ajaksu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Ajaksu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Telstar - Ajax 0:4 Eredivisie, 30.08.2026
- Najwyższa porażka Ajax - PSV Eindhoven 1:3 Eredivisie, 5.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Fortuna Sittard - Ajax 1:5, Eredivisie, 12.09.2026
- Najszybsza bramka 7. minuta Klaverboer, Ajax - Heerenveen 2:2, Eredivisie, 16.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+6 minuta Baas, Fortuna Sittard - Ajax 1:5, Eredivisie, 12.09.2026
Jakie statystyki ma Ajax w tym sezonie?
Bilans Ajaksu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 4-3-1 przy 22 zdobytych bramkach i 10 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 64%, a oddaje 17,0 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Ajax – zawodnicy
Jak wygląda kadra Ajaksu w sezonie 2026/2027.
Skład i oceny Ajaksu w ostatnim meczu 4-3-3
Zmiany
- 60' O. Gloukh → A. Ouazane
- 60' V. Tsygankov → S. Adingra
- 73' T. Arokodare → Marcos Leonardo Santos Almeida
- 73' Lucas Oliveira Rosa → A. Bouwman
- 80' O. Wijndal → D. Klaassen
Kontuzje w kadrze Ajaksu
-
Anton Gaaei Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 3 dniopuszczone: 1 mecz
-
Kasper Dolberg Napastnik Kolano skoczka pauzuje od 4 dniopuszczone: 1 mecz
-
Caio Henrique Obrońca Rana pauzuje od 22 dniopuszczone: 2 mecze
-
Steven Berghuis Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 24 dniopuszczone: 2 mecze
-
Aaron Bouwman Obrońca Stłuczenie pauzuje od 36 dniopuszczone: 4 mecze

-
Viktor Tsygankov Napastnik Braki w przygotowaniu pauzuje od 46 dniopuszczone: 2 mecze
-
Simon Adingra Napastnik Uraz stopy pauzuje od 54 dniopuszczone: 7 meczów
-
Daley Blind Obrońca Uraz pleców pauzuje od 59 dniopuszczone: 10 meczów
-
Rayane Bounida Pomocnik Rana pauzuje od 72 dniopuszczone: 9 meczów
Kadra Ajaksu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 23 |
|
34 | Holandia | 2 mln € | 3 mln € | 6 | 75% | 1 | 2 | 406' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
24 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 22 mln € | 1,3 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 30' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
28 | Ukraina | 15 mln € | 2,7 mln € | 5 | 63% | 1 | 1 | 205' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
25 | Nigeria | 22 mln € | 4,6 mln € | 8 | 100% | 4 | 1 | 346' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
29 | Dania | 7 mln € | 3,5 mln € | 7 | 88% | 2 | 3 | 329' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
23 | Brazylia | 16 mln € | 5,1 mln € | 8 | 100% | 1 | 0 | 118' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
27 | Norwegia | 3 mln € | 580 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 107' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
30 | Niemcy | 12 mln € | 7 mln € | 8 | 100% | 4 | 0 | 531' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
22 | Izrael | 13 mln € | 1,6 mln € | 8 | 100% | 1 | 4 | 509' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
33 | Holandia | 2 mln € | 1 mln € | 8 | 100% | 3 | 0 | 458' | 2 | 0 | |||||||
| 24 |
|
18 | Kongo | 15 mln € | 780 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 523' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
30 | Maroko | 8 mln € | 6,3 mln € | 5 | 63% | 0 | 0 | 263' | 0 | 0 | |||||||
| 68 |
![]() |
17 | Maroko | 8 mln € | – | 8 | 100% | 1 | 0 | 301' | 3 | 0 | |||||||
| 28 |
|
30 | Mali | 10 mln € | 3,4 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 43 |
|
20 | Maroko | 5 mln € | 790 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 15 |
|
23 | Holandia | 16 mln € | 680 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 654' | 2 | 0 | |||||||
| 6 |
|
30 | Niemcy | 8 mln € | 3,7 mln € | 5 | 63% | 1 | 1 | 353' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
![]() |
19 | Holandia | 8 mln € | 400 tys. € | 5 | 63% | 0 | 0 | 371' | 1 | 0 | |||||||
| 12 |
|
29 | Brazylia | 10 mln € | 3 mln € | 7 | 88% | 0 | 1 | 488' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
|
26 | Brazylia | 5 mln € | 490 tys. € | 7 | 88% | 0 | 1 | 343' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
23 | Dania | 5 mln € | 580 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 360' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
26 | Holandia | 2 mln € | 1,4 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 214' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
19 | Hiszpania | 1 mln € | – | 6 | 75% | 0 | 0 | 8' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
36 | Holandia | 1,2 mln € | 3,3 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
34 | Niemcy | 3 mln € | 15,6 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
|
28 | Indonezja | 2 mln € | 401 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
20 | Holandia | 750 tys. € | 400 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Ajaksu
222 mln €
śr. 8,2 mln € / zawodnika
Ile Ajax wydaje na pensje
71,6 mln € rocznie
śr. 2,7 mln € / zawodnika
Narodowości w kadrze
14
najliczniej: Holandia (7 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Ajaksu w sezonie 2026/2027
Ajax wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Ajaksu
Jak wygląda skład Ajaksu?
W wyjściowym ustawieniu Ajaksu między słupkami staje Marc-Andre ter Stegen, a linię obrony najczęściej tworzą Lucas Oliveira Rosa, T. Kehrer, Y. Baas oraz O. Wijndal. W środku pola grają D. Klaassen, J. Mokio oraz J. Brandt, a za skuteczność w ataku odpowiadają V. Tsygankov, T. Arokodare oraz O. Gloukh. Trener Michel Sanchez ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Ajax – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Ajax w sezonie 2026/2027.
Ajax transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Holandia | 23 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Cze 2027 |
|
Niemcy | 34 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Argentyna | 25 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 15 Wrz 2026 |
|
Mali | 30 |
![]() |
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Niemcy | 30 |
|
2 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia | 22 | – | za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Holandia | 23 |
|
200 tys. € | |
| 30 Sie 2026 |
|
Argentyna | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
|
Maroko | 30 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Ajaksu
Ajax bilans transferowy
- +68,9 mln € 2026
- +32,2 mln € 2025
- +54,9 mln € 2024
- +39,1 mln € 2023
- +123,5 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Ajaksu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Ajax w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Ajaksu trafiło 11 zawodników za łączną kwotę 25,9 mln €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 80,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Marcos Leonardo Santos Almeida z Al Hilal za 19,9 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Mika Godts do PSG za 45 mln €.
Ajax – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Ajax? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Ajax?
Klub piłkarski Ajax zdobył w swojej historii 78 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Holandii. Ponadto triumfował w Superpuchar Holandii, Superpuchar Europy, Puchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Liga Mistrzów, Puchar UEFA, Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Intertoto oraz International Football Cup.