Forma w lidze
Twente w tabeli
4. miejsce / 17 punktów Awans do Ligi Konferencji UEFA
Strata do lidera: 3 punkty
Przewaga nad 8. miejscem: 6 punktów
Serie w ostatnich meczach
7 meczów bez porażki
7 meczów ze strzeloną bramką
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
9:3 bramki
2,25 gola/mecz
5 pkt
7:5 bramki
1,75 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Twente
Wartość drużyny: 73 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Holandia | 34 | napastnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Holandia | 34 | napastnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,40 średnia ocena | Francja | 23 | pomocnik | 7 | 6 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 707 minut | Algeria | 28 | pomocnik | 8 | 6,5 mln € |
Przewidywany skład Twente 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Twente w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 19 |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 19 |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 17 |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 15 |
Wyniki Twente
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Fortuna Sittard
1
Twente
1
Eredivisie, 8. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Twente
3
PSV Eindhoven
2
Eredivisie, 7. kolejka
|
|
|
12 Wrz Koniec
|
Twente
2
ADO Den Haag
0
Eredivisie, 6. kolejka
|
Terminarz Twente
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Twente
FC Thun
Liga Konferencji, 1. runda
|
|
|
18 Paź 20:00
|
Twente
Utrecht
Eredivisie, 9. kolejka
|
|
|
22 Paź 21:00
|
Lincoln Red Imps FC
Twente
Liga Konferencji, 2. runda
|
Ostatnie transfery Twente
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Polska |
|
1 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia |
|
2 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
USA |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Portugalia |
|
wypożyczenie |
Twente to klub piłkarski z Holandii występujący w Eredivisie. Swoim domowym obiektem jest De Grolsch Veste, który może pomieścić 30 205 widzów. Zespół prowadzi John van den Brom. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 73 miliony euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Konferencji,w Liga Europy.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Twente?
Klub piłkarski Twente zdobył w swojej historii 11 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Holandii oraz Puchar Intertoto. Ponadto triumfował w Superpuchar Holandii, Mistrzostwo 2. ligi Holandii, Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Intertoto.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Twente w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Twente trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 10,3 mln €, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 3,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Filip Erik Thorvaldsen z Valerengi za 5,5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sam Lammers do PSV Eindhoven za 2 mln €.
Które miejsce zajmuje Twente w tabeli Eredivisie?
Twente zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 17 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 3 punkty, a przewaga nad 5. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Jak wygląda skład Twente?
W wyjściowym ustawieniu Twente między słupkami staje J. Drommel, a linię obrony najczęściej tworzą Bart van Rooij, M. Bruns, R. Propper oraz R. Nijstad. W środku pola grają M. Pjaca, R. Zerrouki, Younes Taha El Idrissi, D. Weidmann oraz Sondre Holmlund Orjasaeter, a za skuteczność w ataku odpowiadają W. Weghorst. Trener John van den Brom ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Kiedy Twente gra następny mecz?
Najbliższy mecz Twente to spotkanie z FC Thun, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie De Grolsch Veste w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Twente?
Ostatni mecz Twente to remis z Fortuną Sittard 1:1 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Descotte, Propper. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Twente w tym sezonie?
Bilans Twente w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-2-1 przy 16 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 58%, a oddaje 15,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Twente w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Twente w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Twente
Twente terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Liga Konferencji, 1. runda
|
De Grolsch Veste U siebie | – | |
|
18 Paź 20:00
|
Eredivisie, 9. kolejka
|
De Grolsch Veste U siebie | Łatwy | |
|
22 Paź 21:00
|
Liga Konferencji, 2. runda
|
Europa Point Stadium Wyjazd | – | |
|
25 Paź 20:00
|
Eredivisie, 10. kolejka
|
AFAS Stadion Wyjazd | Trudny | |
|
01 Lis 14:30
|
Eredivisie, 11. kolejka
|
Van Donge & De Roo Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
05 Lis 21:00
|
Liga Konferencji, 3. runda
|
De Grolsch Veste U siebie | – | |
|
08 Lis 14:30
|
Eredivisie, 12. kolejka
|
De Grolsch Veste U siebie | Trudny | |
|
22 Lis 17:00
|
Eredivisie, 13. kolejka
|
De Grolsch Veste U siebie | Łatwy | |
|
26 Lis 21:00
|
Liga Konferencji, 4. runda
|
Europa-Park Stadion Wyjazd | – | |
|
29 Lis 17:00
|
Eredivisie, 14. kolejka
|
Goffertstadion Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Twente gra następny mecz?
Najbliższy mecz Twente to spotkanie z FC Thun, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie De Grolsch Veste w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Wyniki Twente w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Twente w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Twente w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Twente wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Eredivisie, 8. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 7/12 | 1/1 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 7. kolejka
|
3:2 | 4-2-3-1 | 6/11 | 1/4 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 6. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 12/14 | 1/4 | |
|
09 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 3. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 9/11 | 1/4 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 5. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 2/10 | 1/2 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eredivisie, 4. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 9/11 | 1/2 | |
|
27 Sie Dogryw.
|
Liga Konferencji, play offy
|
1:4 | 4-2-3-1 | 9/9 | 3/9 | |
|
20 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, play offy
|
0:1 | 4-1-4-1 | 5/8 | 5/6 | |
|
16 Sie Koniec
|
Eredivisie, 2. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 6/9 | 0/0 | |
|
13 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, 3. runda kwalifikacyjna
|
3:3 | 4-2-3-1 | 12/15 | 0/1 |
Twente ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 8 z 8 meczów, ze średnią 2,13 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Twente?
Ostatni mecz Twente to remis z Fortuną Sittard 1:1 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Descotte, Propper. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Twente – tabela Eredivisie
Jakie miejsce w tabeli Eredivisie zajmuje Twente w sezonie 2026/2027.
Miejsce Twente w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Twente
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | 6 | 12 | |
| 2 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 1 | 0 | 13:4 | 9 | 10 | |
| 3 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 4 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 5 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:6 | 5 | 8 | |
| 6 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | 3 | 7 | |
| 7 |
Ajax
|
5 | 1 | 3 | 1 | 11:9 | 2 | 6 | |
| 8 |
Fortuna Sittard
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | 4 | |
| 9 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 4 | |
| 10 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:14 | -6 | 4 | |
| 11 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 12 |
Cambuur
|
4 | 1 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 13 |
NEC Nijmegen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:8 | -3 | 2 | |
| 14 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:10 | -5 | 2 | |
| 15 |
Telstar
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 16 |
ADO Den Haag
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | 1 | |
| 18 |
PEC Zwolle
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 4 | 0 | 0 | 16:3 | 13 | 12 | |
| 2 |
Fortuna Sittard
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:6 | 3 | 10 | |
| 3 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 0 | 1 | 13:6 | 7 | 9 | |
| 4 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 5 |
Ajax
|
3 | 3 | 0 | 0 | 11:1 | 10 | 9 | |
| 6 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 7 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 7 | |
| 8 |
NEC Nijmegen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 7 | |
| 9 |
Twente
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | 5 | |
| 10 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:6 | 2 | 5 | |
| 11 |
Cambuur
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | 5 | |
| 12 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 13 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 14 |
Telstar
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 15 |
PEC Zwolle
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 16 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 0 | 3 | 1 | 8:11 | -3 | 3 | |
| 17 |
ADO Den Haag
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 18 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:13 | -9 | 1 |
Które miejsce zajmuje Twente w tabeli Eredivisie?
Twente zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 17 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 3 punkty, a przewaga nad 5. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Statystyki Twente w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Twente na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Twente na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 15,8
- Strzały celne / mecz 7,3
- Asysty / mecz 1,50
- Udane dryblingi / mecz 6,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,00
- Czyste konta 25%
- Odbiory / mecz 12,6
- Przechwyty / mecz 8,9
- Wybicia / mecz 17,6
- Zablokowane strzały / mecz 4,6
Strzelcy Twente
-
Wout Weghorst 4
-
Robin Propper 2
-
Marko Pjaca 2
-
Younes Taha El Idrissi 2
-
Daouda Weidmann 2
-
Ruud Nijstad 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Twente i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Twente to 61–75 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun Po przerwie pada 56% bramek Twente.Przebieg meczu Twente i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 4-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 1-1-1 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 6 | 3-2-1 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 1-0-0 |
Gdy Twente otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Twente
88% bramek Twente pada z gry. Z karnych odpowiadają za 6% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 6% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Twente zdobywa w sezonie średnio 2,13 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,13.
Aktualne serie Twente
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 7 meczów
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 7 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 2 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Twente, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Twente wygra mecz Twente - FC Thun Twente nie przegrywa od 7 meczów.Bramki w meczach Twente
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 75%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Twente padają co najmniej trzy bramki, a w 63% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Twente.Twente – faule i karne
- Faule / mecz 11,5
- Faule rywali / mecz 8,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Twente fauluje średnio 11,5 razy na mecz, a wymusza 8,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Twente, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Twente - FC Thun Twente popełnia 11,5 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Twente zdobywa 3,00 punktu na mecz wobec 1,25 na wyjeździe.
Twente wygra mecz Twente - FC Thun Twente zdobywa u siebie 100% możliwych punktów, na wyjeździe 42%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Twente ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 56% goli Twente, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 8 meczów.
Twente wygra drugą połowę meczu Twente - FC Thun Drugą połowę Twente wygrywał w 5 z 8 meczów.Twente – strzały
- Celne / mecz 7,3
- Niecelne / mecz 8,5
- Celność strzałów 46%
- Skuteczność (gole / strzały) 13%
- Strzałów na gola 7,9
Twente oddaje 15,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 46% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,9 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Twente - FC Thun Twente oddaje 15,8 strzałów na mecz.Twente – posiadanie piłki
- U siebie 58,0%
- Na wyjeździe 57,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 4 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 5 z 8
- Najniższe w sezonie 40%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 5 z 8 meczów. Średnio Twente utrzymuje przy piłce 57,6% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 40%.
Twente wygra mecz Twente - FC Thun Twente utrzymuje średnio 57,6% posiadania piłki.Twente – podania
- Kluczowe / mecz 17,0
- Dośrodkowania / mecz 24,1
- Celność dośrodkowań 25%
- Podania długie / mecz 52
- Celność długich podań 52%
Twente wymienia średnio 529 podań na mecz przy celności 86%, z czego 17,0 to podania kluczowe.
Twente – czyste konta
- U siebie 2 z 4
- Na wyjeździe 0 z 4
- Stracone / mecz 1,00
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 25%
Czyste konto Twente to 25% meczów sezonu (2 z 8), z czego 2 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Twente - FC Thun Czyste konto Twente zachowuje w 25% meczów.Twente – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 100%
- Pow. 10,5 w meczu 75%
- Rożne u siebie / mecz 8,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 6,5
Twente wykonuje średnio 7,4 rzutów rożnych na mecz wobec 3,9 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 100% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Twente - FC Thun Powyżej 8,5 rożnego padło w 100% meczów Twente.Twente – kartki
- Żółte kartki 7
- Pow. 3,5 kartki w meczu 38%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 0%
- Kartki rywali / mecz 1,6
- Mecze bez kartki 13%
Twente ogląda średnio 0,9 żółtej kartki na mecz, a rywale Twente – 1,6.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Twente - FC Thun Twente ogląda średnio 0,9 żółtych kartek na mecz.Twente według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 2 | 1-1-0 | 2,00 | 2,50 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 1-1-1 | 1,33 | 1,67 | 1,00 |
| Dołu tabeli (13–18) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,00 | 0,33 |
Najwięcej punktów na mecz Twente zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z środka tabeli (7–12).
Twente na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
2.
|
2,50 2,25 | 3,25 3,25 | 1,00 1,50 |
|
3.
|
2,50 2,25 | 2,25 2,25 | 0,75 1,25 |
|
4.
|
3,00 1,25 | 2,25 1,75 | 0,75 1,25 |
|
5.
|
1,20 3,00 | 2,20 3,67 | 1,80 0,33 |
|
6.
|
1,75 1,75 | 2,25 2,75 | 1,50 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Twente
Skrajne wyniki i osiągnięcia Twente w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Cambuur - Twente 1:4 Eredivisie, 30.08.2026
- Najwyższa porażka Heerenveen - Twente 1:0 Eredivisie, 9.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Cambuur - Twente 1:4, Eredivisie, 30.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 6. minuta Pjaca, Groningen - Twente 2:2, Eredivisie, 6.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 83. minuta Weidmann, Twente - PSV Eindhoven 3:2, Eredivisie, 20.09.2026
Jakie statystyki ma Twente w tym sezonie?
Bilans Twente w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-2-1 przy 16 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 58%, a oddaje 15,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Twente – zawodnicy
Jak wygląda kadra Twente w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Twente 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Twente
-
Max Bruns Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 4 dniopuszczone: 1 mecz
-
Lars Unnerstall Bramkarz Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 4 dniopuszczone: 1 mecz
-
Filip Erik Thorvaldsen Napastnik Choroba pauzuje od 4 dniopuszczone: 1 mecz
-
Kristian Nokkvi Hlynsson Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 48 dniopuszczone: 6 meczów
-
Stav Lemkin Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 71 dniopuszczone: 14 meczów
-
Ramiz Zerrouki Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 72 dni
Kadra Twente
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
34 | Holandia | 2 mln € | 2,5 mln € | 8 | 100% | 4 | 2 | 698' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
|
22 | Norwegia | 15 mln € | 590 tys. € | 7 | 88% | 1 | 2 | 496' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
31 | Chorwacja | 1,5 mln € | 1,2 mln € | 8 | 100% | 2 | 0 | 409' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
20 | Norwegia | 5 mln € | 40 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 177' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
23 | Maroko | 6,5 mln € | 180 tys. € | 8 | 100% | 2 | 2 | 529' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
25 | Holandia | 3,5 mln € | 360 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 405' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
20 | Holandia | 300 tys. € | 70 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 61' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
37 | Holandia | 200 tys. € | 300 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 34 |
|
23 | Turcja | 1 mln € | 290 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
23 | Francja | 6 mln € | 200 tys. € | 7 | 88% | 2 | 1 | 538' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
28 | Algeria | 6,5 mln € | 1,8 mln € | 8 | 100% | 0 | 1 | 707' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
25 | Holandia | 3 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 188' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
22 | Islandia | 4 mln € | 590 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 69' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
19 | Belgia | 1 mln € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 14' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
21 | Polska | 1 mln € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
|
22 | Holandia | 600 tys. € | 152 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 28 |
|
25 | Holandia | 10 mln € | 690 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 694' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
33 | Holandia | 1,2 mln € | 780 tys. € | 8 | 100% | 2 | 0 | 633' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
23 | Holandia | 2,5 mln € | 300 tys. € | 6 | 75% | 0 | 1 | 455' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
18 | Holandia | 18 mln € | 60 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
22 | Dania | 2,5 mln € | 180 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 415' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
20 | Polska | 450 tys. € | 61 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 13' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
23 | Izrael | 6 mln € | 300 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 44 |
|
20 | Maroko | 150 tys. € | 71 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
36 | Niemcy | 1 mln € | 360 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
29 | Holandia | 2,5 mln € | 490 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
42 | Holandia | 100 tys. € | 490 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 31 |
![]() |
20 | Holandia | 50 tys. € | 70 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Twente
101,6 mln €
śr. 3,6 mln € / zawodnika
Ile Twente wydaje na pensje
12,4 mln € rocznie
śr. 442 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
13
najliczniej: Holandia (13 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Twente w sezonie 2026/2027
Twente wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Twente
Jak wygląda skład Twente?
W wyjściowym ustawieniu Twente między słupkami staje J. Drommel, a linię obrony najczęściej tworzą Bart van Rooij, M. Bruns, R. Propper oraz R. Nijstad. W środku pola grają M. Pjaca, R. Zerrouki, Younes Taha El Idrissi, D. Weidmann oraz Sondre Holmlund Orjasaeter, a za skuteczność w ataku odpowiadają W. Weghorst. Trener John van den Brom ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Twente – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Twente w sezonie 2026/2027.
Twente transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Polska | 21 |
|
1 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia | 29 |
|
2 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
USA | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Portugalia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Maroko | 26 |
![]() |
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Belgia | 29 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Belgia | 19 |
![]() |
1 mln € | |
| 30 Sie 2026 |
|
Norwegia | 25 |
|
950 tys. € | |
| 30 Sie 2026 |
|
Indonezja | 25 |
|
500 tys. € | |
| 19 Sie 2026 |
|
Tunezja | 26 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Twente
Twente bilans transferowy
- +3,8 mln € 2026
- +15,8 mln € 2025
- +9,6 mln € 2024
- +7,1 mln € 2023
- -200 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Twente
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Twente w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Twente trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 10,3 mln €, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 3,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Filip Erik Thorvaldsen z Valerengi za 5,5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sam Lammers do PSV Eindhoven za 2 mln €.
Twente – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Twente? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Twente?
Klub piłkarski Twente zdobył w swojej historii 11 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Holandii oraz Puchar Intertoto. Ponadto triumfował w Superpuchar Holandii, Mistrzostwo 2. ligi Holandii, Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Intertoto.
