Forma w lidze
Sparta Rotterdam w tabeli
14. miejsce / 6 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 14 punktów
Strata do 7. miejsca: 8 punktów
Serie w ostatnich meczach
6 meczów bez zwycięstwa
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
2 pkt
5:10 bramki
1,25 gola/mecz
4 pkt
8:10 bramki
2,00 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Sparty Rotterdam
Wartość drużyny: 5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 5 bramek | Holandia | 23 | napastnik | 8 | 800 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Holandia | 32 | obrońca | 8 | 800 tys. € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 7,44 średnia ocena | Holandia | 23 | napastnik | 8 | 800 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Holandia | 32 | obrońca | 8 | 800 tys. € |
Przewidywany skład Sparty Rotterdam 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.




Sparta Rotterdam w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 19 |
| ··· | |||||||
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | 8 |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | 6 |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | 6 |
Wyniki Sparty Rotterdam
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Go Ahead Eagles
3
Sparta Rotterdam
3
Eredivisie, 8. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Sparta Rotterdam
0
Heerenveen
4
Eredivisie, 7. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
PSV Eindhoven
4
Sparta Rotterdam
1
Eredivisie, 6. kolejka
|
Terminarz Sparty Rotterdam
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 21:00
|
Sparta Rotterdam
Willem II Tilburg
Eredivisie, 9. kolejka
|
|
|
25 Paź 16:45
|
Sparta Rotterdam
Ajax
Eredivisie, 10. kolejka
|
|
|
27 Paź 17:00
|
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
Puchar Holandii, 1/32 finału
|
Ostatnie transfery Sparty Rotterdam
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Republika Zielonego Przylądka |
|
5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Holandia |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Holandia |
|
1 mln € |
Sparta Rotterdam to klub piłkarski z Holandii występujący w Eredivisie. Swoim domowym obiektem jest Sparta-Stadion Het Kasteel, który może pomieścić 11 026 widzów. Zespół prowadzi Rogier Meijer. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 5 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Holandii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sparty Rotterdam?
Klub piłkarski Sparta Rotterdam zdobył w swojej historii 10 trofeów — 10 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Holandii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Holandii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sparty Rotterdam trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 2 mln €, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Cedric Hatenboer z Anderlechcie za 1 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ayoni Santos do PSV Eindhoven za 5 mln €.
Które miejsce zajmuje Sparta Rotterdam w tabeli Eredivisie?
Sparta Rotterdam zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 6 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 14 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 13:20, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 2 punkty.
Jak wygląda skład Sparty Rotterdam?
W wyjściowym ustawieniu Sparty Rotterdam między słupkami staje M. Brouwer, a linię obrony najczęściej tworzą N. Verschuren, M. Young, Bruno Martins Indi oraz B. Kuipers. W środku pola grają C. Terho, J. Baas, J. Toornstra, C. Hatenboer oraz Robin van Cruijsen, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Zonneveld. Trener Rogier Meijer ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Kiedy Sparta Rotterdam gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sparty Rotterdam to spotkanie z Willem II Tilburg, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Sparta-Stadion Het Kasteel w ramach Eredivisie (9. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sparty Rotterdam?
Ostatni mecz Sparty Rotterdam to remis z Go Ahead Eagles 3:3 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Zonneveld, Suray, Zonneveld (samobójcza), Martes, Tengstedt oraz Terho. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Sparta Rotterdam w tym sezonie?
Bilans Sparty Rotterdam w tym sezonie to 8 meczów i wynik 1-3-4 przy 13 zdobytych bramkach i 20 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 10,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Sparty Rotterdam w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Sparty Rotterdam
Sparta Rotterdam terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 21:00
|
Eredivisie, 9. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel U siebie | Łatwy | |
|
25 Paź 16:45
|
Eredivisie, 10. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel U siebie | Trudny | |
|
27 Paź 17:00
|
Puchar Holandii, 1/32 finału
|
Sparta-Stadion Het Kasteel U siebie | Umiarkowany | |
|
01 Lis 16:45
|
Eredivisie, 11. kolejka
|
Euroborg Wyjazd | Trudny | |
|
07 Lis 21:00
|
Eredivisie, 12. kolejka
|
Bingoal Stadion Wyjazd | Łatwy | |
|
22 Lis 17:00
|
Eredivisie, 13. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel U siebie | Trudny | |
|
29 Lis 17:00
|
Eredivisie, 14. kolejka
|
Cambuur Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
06 Gru 17:00
|
Eredivisie, 15. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel U siebie | Umiarkowany | |
|
13 Gru 17:00
|
Eredivisie, 16. kolejka
|
De Grolsch Veste Wyjazd | Trudny | |
|
20 Gru 17:00
|
Eredivisie, 17. kolejka
|
Fortuna Sittard Stadion Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Sparta Rotterdam gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sparty Rotterdam to spotkanie z Willem II Tilburg, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Sparta-Stadion Het Kasteel w ramach Eredivisie (9. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Wyniki Sparty Rotterdam w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Sparty Rotterdam w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Sparta Rotterdam wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Eredivisie, 8. kolejka
|
3:3 | 5-4-1 | 6/15 | 3/3 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 7. kolejka
|
0:4 | 4-2-3-1 | 3/9 | 2/2 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 6. kolejka
|
4:1 | 3-4-2-1 | 5/14 | 1/2 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 5. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 15/19 | 0/2 | |
|
29 Sie Koniec
|
Eredivisie, 4. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/10 | 1/3 | |
|
22 Sie Koniec
|
Eredivisie, 3. kolejka
|
3:3 | 3-4-3 | 5/12 | 0/0 | |
|
14 Sie Koniec
|
Eredivisie, 2. kolejka
|
1:3 | 4-2-3-1 | 5/13 | 1/2 | |
|
09 Sie Koniec
|
Eredivisie, 1. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 5/15 | 3/4 | |
|
17 Maj Koniec
|
Eredivisie, 34. kolejka
|
2:3 | 4-2-3-1 | 5/7 | 4/4 | |
|
10 Maj Koniec
|
Eredivisie, 33. kolejka
|
4:0 | 4-2-3-1 | 2/11 | 2/2 |
Sparta Rotterdam ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 19 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 5 z 8 meczów, ze średnią 0,80 punktu. W pozostałych ustawieniach Sparta Rotterdam zdobywa 0,67 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sparty Rotterdam?
Ostatni mecz Sparty Rotterdam to remis z Go Ahead Eagles 3:3 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Zonneveld, Suray, Zonneveld (samobójcza), Martes, Tengstedt oraz Terho. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Sparta Rotterdam – tabela Eredivisie
Jakie miejsce w tabeli Eredivisie zajmuje Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027.
Miejsce Sparty Rotterdam w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Twente
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | 6 | 12 | |
| 2 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 1 | 0 | 13:4 | 9 | 10 | |
| 3 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 4 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 5 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:6 | 5 | 8 | |
| 6 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | 3 | 7 | |
| 7 |
Ajax
|
5 | 1 | 3 | 1 | 11:9 | 2 | 6 | |
| 8 |
Fortuna Sittard
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | 4 | |
| 9 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 4 | |
| 10 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:14 | -6 | 4 | |
| 11 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 12 |
Cambuur
|
4 | 1 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 13 |
NEC Nijmegen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:8 | -3 | 2 | |
| 14 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:10 | -5 | 2 | |
| 15 |
Telstar
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 16 |
ADO Den Haag
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | 1 | |
| 18 |
PEC Zwolle
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 4 | 0 | 0 | 16:3 | 13 | 12 | |
| 2 |
Fortuna Sittard
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:6 | 3 | 10 | |
| 3 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 0 | 1 | 13:6 | 7 | 9 | |
| 4 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 5 |
Ajax
|
3 | 3 | 0 | 0 | 11:1 | 10 | 9 | |
| 6 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 7 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 7 | |
| 8 |
NEC Nijmegen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 7 | |
| 9 |
Twente
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | 5 | |
| 10 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:6 | 2 | 5 | |
| 11 |
Cambuur
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | 5 | |
| 12 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 13 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 14 |
Telstar
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 15 |
PEC Zwolle
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 16 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 0 | 3 | 1 | 8:11 | -3 | 3 | |
| 17 |
ADO Den Haag
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 18 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:13 | -9 | 1 |
Które miejsce zajmuje Sparta Rotterdam w tabeli Eredivisie?
Sparta Rotterdam zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 6 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 14 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 13:20, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 2 punkty.
Statystyki Sparty Rotterdam w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Sparty Rotterdam na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Sparta Rotterdam na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,4
- Strzały celne / mecz 4,8
- Asysty / mecz 1,50
- Udane dryblingi / mecz 4,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,50
- Czyste konta 0%
- Odbiory / mecz 16,9
- Przechwyty / mecz 5,8
- Wybicia / mecz 30,3
- Zablokowane strzały / mecz 3,4
Strzelcy Sparty Rotterdam
-
Milan Zonneveld 5

-
Marvin Young 2

-
Casper Terho 1
-
Lushendry Martes 1

-
Nick Verschuren 1
-
Robin van Cruijsen 1

Rozkład bramek w czasie
Bramki Sparty Rotterdam i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Sparty Rotterdam to 61–75 minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Po przerwie pada 62% bramek Sparty Rotterdam.Przebieg meczu Sparty Rotterdam i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 3 | 1-1-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 0-2-3 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 1-1-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 0-2-0 |
| Przegrywał do przerwy | 4 | 0-0-4 |
Gdy Sparta Rotterdam otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 3 takie mecze.
Jak padają bramki dla Sparty Rotterdam
100% bramek Sparty Rotterdam pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Sparta Rotterdam zdobywa w sezonie średnio 0,75 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 0,75.
Aktualne serie Sparty Rotterdam
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 7 meczów
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 8 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Sparty Rotterdam, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Sparta Rotterdam wygra mecz Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Sparta Rotterdam nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Sparty Rotterdam
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 88%
- Powyżej 3,5 75%
- Powyżej 4,5 38%
- Powyżej 5,5 25%
W 88% meczów Sparty Rotterdam padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Powyżej 2,5 bramki padło w 88% meczów Sparty Rotterdam.Sparta Rotterdam – faule i karne
- Faule / mecz 9,9
- Faule rywali / mecz 9,5
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Sparta Rotterdam fauluje średnio 9,9 razy na mecz, a wymusza 9,5 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Sparty Rotterdam, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Sparta Rotterdam zdobywa 0,50 punktu na mecz wobec 1,00 na wyjeździe.
Sparta Rotterdam wygra mecz Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Sparta Rotterdam zdobywa u siebie 17% możliwych punktów, na wyjeździe 33%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Sparty Rotterdam ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 62% goli Sparty Rotterdam, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 1 z 8 meczów.
Sparta Rotterdam wygra drugą połowę meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Drugą połowę Sparta Rotterdam wygrywał w 1 z 8 meczów.Sparta Rotterdam – strzały
- Celne / mecz 4,8
- Niecelne / mecz 5,6
- Celność strzałów 46%
- Skuteczność (gole / strzały) 16%
- Strzałów na gola 6,4
Sparta Rotterdam oddaje 10,4 strzału na mecz. Do bramki trafia 46% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,4 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Sparta Rotterdam oddaje 10,4 strzałów na mecz.Sparta Rotterdam – posiadanie piłki
- U siebie 50,0%
- Na wyjeździe 39,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 8
- Najniższe w sezonie 24%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 8 meczów. Średnio Sparta Rotterdam utrzymuje przy piłce 44,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 24%.
Sparta Rotterdam wygra mecz Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Sparta Rotterdam utrzymuje średnio 44,5% posiadania piłki.Sparta Rotterdam – podania
- Kluczowe / mecz 12,0
- Dośrodkowania / mecz 20,6
- Celność dośrodkowań 25%
- Podania długie / mecz 61
- Celność długich podań 45%
Sparta Rotterdam wymienia średnio 382 podań na mecz przy celności 81%, z czego 12,0 to podania kluczowe.
Sparta Rotterdam – czyste konta
- U siebie 0 z 4
- Na wyjeździe 0 z 4
- Stracone / mecz 2,50
- Bez straty do przerwy 25%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 75%
Czyste konto Sparty Rotterdam to 0% meczów sezonu (0 z 8), z czego 0 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Czyste konto Sparta Rotterdam zachowuje w 0% meczów.Sparta Rotterdam – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 100%
- Pow. 10,5 w meczu 75%
- Rożne u siebie / mecz 7,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,0
Sparta Rotterdam wykonuje średnio 6,0 rzutów rożnych na mecz wobec 7,4 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 100% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg Powyżej 8,5 rożnego padło w 100% meczów Sparty Rotterdam.Sparta Rotterdam – kartki
- Żółte kartki 11
- Pow. 3,5 kartki w meczu 13%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 0%
- Kartki rywali / mecz 0,9
- Mecze bez kartki 25%
Sparta Rotterdam ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Sparty Rotterdam – 0,9.
Sparta Rotterdam według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 2 | 0-0-2 | 0,00 | 0,50 | 2,50 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 0-1-2 | 0,33 | 1,33 | 3,00 |
| Dołu tabeli (13–18) | 3 | 1-2-0 | 1,67 | 2,67 | 2,00 |
Najwięcej punktów na mecz Sparta Rotterdam zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Sparta Rotterdam na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
0,75 1,25 | 1,50 1,25 | 3,25 1,50 |
|
13.
|
1,00 1,00 | 2,00 1,50 | 3,50 2,75 |
|
14.
|
0,50 1,00 | 1,25 2,00 | 2,50 2,50 |
|
15.
|
0,50 1,00 | 1,25 0,50 | 2,75 0,75 |
|
16.
|
0,00 1,00 | 0,25 1,25 | 3,25 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Sparty Rotterdam
Skrajne wyniki i osiągnięcia Sparty Rotterdam w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Telstar - Sparta Rotterdam 1:3 Eredivisie, 14.08.2026
- Najwyższa porażka Sparta Rotterdam - Heerenveen 0:4 Eredivisie, 19.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Sparta Rotterdam - Utrecht 3:3, Eredivisie, 22.08.2026
- Najszybsza bramka 6. minuta Young, Telstar - Sparta Rotterdam 1:3, Eredivisie, 14.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+7 minuta , Telstar - Sparta Rotterdam 1:3, Eredivisie, 14.08.2026
Jakie statystyki ma Sparta Rotterdam w tym sezonie?
Bilans Sparty Rotterdam w tym sezonie to 8 meczów i wynik 1-3-4 przy 13 zdobytych bramkach i 20 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 10,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Sparta Rotterdam – zawodnicy
Jak wygląda kadra Sparty Rotterdam w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Sparty Rotterdam 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.




Kontuzje w kadrze Sparty Rotterdam
-
Mitchell van Bergen Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 30 dniopuszczone: 1 mecz
-
Shunsuke Mito Napastnik Rana pauzuje od 32 dniopuszczone: 3 mecze
-
Max de Ligt Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 53 dniopuszczone: 2 mecze

Kadra Sparty Rotterdam
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
![]() |
23 | Holandia | 800 tys. € | 90 tys. € | 8 | 100% | 5 | 1 | 494' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | Japonia | 2 mln € | 160 tys. € | 5 | 63% | 0 | 2 | 423' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
23 | Finlandia | 1 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 424' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
27 | Holandia | 1,5 mln € | 490 tys. € | 6 | 75% | 0 | 1 | 319' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
19 | Czarnogóra | 3 mln € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 56' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
23 | Holandia | 300 tys. € | 120 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 101' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
21 | Holandia | 1,5 mln € | 400 tys. € | 4 | 50% | 1 | 2 | 201' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
![]() |
21 | Holandia | 2 mln € | 150 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 349' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
![]() |
20 | Holandia | 1,2 mln € | 90 tys. € | 7 | 88% | 1 | 0 | 267' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
24 | Holandia | 1 mln € | 240 tys. € | 7 | 88% | 0 | 1 | 464' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
37 | Holandia | 200 tys. € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 293' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
22 | Norwegia | 800 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 60' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 3 |
![]() |
21 | Holandia | 5 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 2 | 0 | 709' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
21 | Holandia | 1 mln € | 90 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 483' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
32 | Holandia | 800 tys. € | 450 tys. € | 8 | 100% | 0 | 3 | 720' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
34 | Holandia | 300 tys. € | 600 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 551' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
27 | Wenezuela | 1,3 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 100' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
27 | Holandia | 350 tys. € | 243 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 18' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
![]() |
22 | Holandia | 75 tys. € | 90 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 15 |
![]() |
19 | Holandia | 300 tys. € | 60 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
33 | Holandia | 250 tys. € | 300 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
34 | Polska | 200 tys. € | 200 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
22 | Holandia | 75 tys. € | 90 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
![]() |
19 | Holandia | – | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Sparty Rotterdam
25 mln €
śr. 1 mln € / zawodnika
Ile Sparta Rotterdam wydaje na pensje
4,9 mln € rocznie
śr. 203 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
7
najliczniej: Holandia (18 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Sparty Rotterdam w sezonie 2026/2027
Sparta Rotterdam wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Sparty Rotterdam
Jak wygląda skład Sparty Rotterdam?
W wyjściowym ustawieniu Sparty Rotterdam między słupkami staje M. Brouwer, a linię obrony najczęściej tworzą N. Verschuren, M. Young, Bruno Martins Indi oraz B. Kuipers. W środku pola grają C. Terho, J. Baas, J. Toornstra, C. Hatenboer oraz Robin van Cruijsen, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Zonneveld. Trener Rogier Meijer ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Sparta Rotterdam – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027.
Sparta Rotterdam transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Republika Zielonego Przylądka | 21 |
|
5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Holandia | 33 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Holandia | 21 |
|
1 mln € | |
| 18 Sie 2026 |
|
Czarnogóra | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Lip 2026 |
![]() |
Holandia | 20 |
|
1 mln € | |
| 28 Lip 2026 |
|
Holandia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 16 Lip 2026 |
|
Norwegia | 29 |
|
za darmo | |
| 13 Lip 2026 |
|
Norwegia | 25 |
|
za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
|
Holandia | 26 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Sparty Rotterdam
Sparta Rotterdam bilans transferowy
- +2,2 mln € 2026
- +12,6 mln € 2025
- 0 € 2024
- +1,5 mln € 2023
- +1,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Sparty Rotterdam
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sparta Rotterdam w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sparty Rotterdam trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 2 mln €, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Cedric Hatenboer z Anderlechcie za 1 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ayoni Santos do PSV Eindhoven za 5 mln €.
Sparta Rotterdam – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Sparta Rotterdam? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sparty Rotterdam?
Klub piłkarski Sparta Rotterdam zdobył w swojej historii 10 trofeów — 10 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Holandii oraz Puchar Holandii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Holandii.