Forma w lidze
AZ Alkmaar w tabeli
3. miejsce / 19 punktów Awans do Ligi Europy UEFA
Strata do lidera: 1 punkt
Przewaga nad 8. miejscem: 8 punktów
Serie w ostatnich meczach
Brak trwających serii
Wyniki u siebie / na wyjeździe
10 pkt
9:3 bramki
2,25 gola/mecz
9 pkt
9:5 bramki
2,25 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy AZ Alkmaar
Wartość drużyny: 135 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Holandia | 22 | napastnik | 8 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Meksyk | 22 | obrońca | 8 | 8 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,21 średnia ocena | Holandia | 22 | napastnik | 8 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Holandia | 22 | obrońca | 8 | 15 mln € |
Przewidywany skład AZ Alkmaar 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

AZ Alkmaar w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 19 |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 19 |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 17 |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 15 |
Wyniki AZ Alkmaar
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Feyenoord Rotterdam
2
AZ Alkmaar
0
Eredivisie, 8. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
AZ Alkmaar
1
Telstar
0
Eredivisie, 7. kolejka
|
|
|
16 Wrz Koniec
|
Sunderland
1
AZ Alkmaar
0
Liga Europy, 1. runda
|
Terminarz AZ Alkmaar
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
AZ Alkmaar
Hapoel Beer Sheva
Liga Europy, 2. runda
|
|
|
18 Paź 14:30
|
Cambuur
AZ Alkmaar
Eredivisie, 9. kolejka
|
|
|
22 Paź 18:45
|
Ararat-Armenia
AZ Alkmaar
Liga Europy, 3. runda
|
Ostatnie transfery AZ Alkmaar
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Holandia |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Ghana |
|
1 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Holandia |
|
za darmo |
AZ Alkmaar to klub piłkarski z Holandii występujący w Eredivisie. Swoim domowym obiektem jest AFAS Stadion, który może pomieścić 19 500 widzów. Zespół prowadzi Lee-Roy Echteld. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 135 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Europy.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez AZ Alkmaar?
Klub piłkarski AZ Alkmaar zdobył w swojej historii 13 trofeów — 13 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Holandii oraz Superpuchar Holandii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Holandii oraz Mistrzostwo Holandii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do AZ Alkmaar trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 14,3 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 31 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Valdemar Byskov Andreasen z FC Midtjylland za 6 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Troy Parrott do Realu Betis za 16 mln €.
Które miejsce zajmuje AZ Alkmaar w tabeli Eredivisie?
AZ Alkmaar zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 19 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 1 punkt, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład AZ Alkmaar?
W wyjściowym ustawieniu AZ Alkmaar między słupkami staje Jari de Busser, a linię obrony najczęściej tworzą E. Dijkstra, W. Goes, L. Schouten oraz M. Chavez. W środku pola grają C. Stengs, D. Kwakman, J. Clasie, P. Koopmeiners oraz R. Daal, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Meerdink. Trener Lee-Roy Echteld ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
Kiedy AZ Alkmaar gra następny mecz?
Najbliższy mecz AZ Alkmaar to spotkanie z Hapoel Beer Sheva, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie AFAS Stadion w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz AZ Alkmaar?
Ostatni mecz AZ Alkmaar to porażka z Feyenoordem 2:0 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ferri, López. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma AZ Alkmaar w tym sezonie?
Bilans AZ Alkmaar w tym sezonie to 8 meczów i wynik 6-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 59%, a oddaje 14,1 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań AZ Alkmaar
AZ Alkmaar terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
Liga Europy, 2. runda
|
AFAS Stadion U siebie | – | |
|
18 Paź 14:30
|
Eredivisie, 9. kolejka
|
Cambuur Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
22 Paź 18:45
|
Liga Europy, 3. runda
|
Yerevan Football Academy Wyjazd | – | |
|
25 Paź 20:00
|
Eredivisie, 10. kolejka
|
AFAS Stadion U siebie | Trudny | |
|
31 Paź 21:00
|
Eredivisie, 11. kolejka
|
Johan Cruijff ArenA Wyjazd | Trudny | |
|
05 Lis 21:00
|
Liga Europy, 4. runda
|
AFAS Stadion U siebie | – | |
|
08 Lis 16:45
|
Eredivisie, 12. kolejka
|
AFAS Stadion U siebie | Trudny | |
|
22 Lis 17:00
|
Eredivisie, 13. kolejka
|
Sparta-Stadion Het Kasteel Wyjazd | Łatwy | |
|
26 Lis 21:00
|
Liga Europy, 5. runda
|
epet ARENA Wyjazd | – | |
|
29 Lis 17:00
|
Eredivisie, 14. kolejka
|
MAC³PARK Stadion Wyjazd | Łatwy |
Kiedy AZ Alkmaar gra następny mecz?
Najbliższy mecz AZ Alkmaar to spotkanie z Hapoel Beer Sheva, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie AFAS Stadion w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Wyniki AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki AZ Alkmaar w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
AZ Alkmaar wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Eredivisie, 8. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 6/13 | 3/4 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 7. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 5/7 | 1/2 | |
|
16 Wrz Koniec
|
Liga Europy, 1. runda
|
1:0 | 4-2-3-1 | 5/17 | 2/5 | |
|
11 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 6. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 11/13 | 0/1 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Eredivisie, 5. kolejka
|
2:3 | 4-2-3-1 | 3/7 | 2/3 | |
|
29 Sie Koniec
|
Eredivisie, 4. kolejka
|
5:2 | 4-2-3-1 | 8/12 | 0/0 | |
|
22 Sie Koniec
|
Eredivisie, 3. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 15/16 | 1/2 | |
|
15 Sie Koniec
|
Eredivisie, 2. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 9/12 | 2/6 | |
|
08 Sie Koniec
|
Eredivisie, 1. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 9/16 | 0/1 | |
|
17 Maj Koniec
|
Eredivisie, 34. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 7/13 | 1/2 |
AZ Alkmaar ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 15 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 8 z 8 meczów, ze średnią 2,38 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz AZ Alkmaar?
Ostatni mecz AZ Alkmaar to porażka z Feyenoordem 2:0 w Eredivisie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ferri, López. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
AZ Alkmaar – tabela Eredivisie
Jakie miejsce w tabeli Eredivisie zajmuje AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027.
Miejsce AZ Alkmaar w tabeli Eredivisie
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Feyenoord Rotterdam
|
8 | 6 | 2 | 0 | 27:7 | 20 | 20 | |
2
|
PSV Eindhoven
|
8 | 6 | 1 | 1 | 26:10 | 16 | 19 | |
3
|
AZ Alkmaar
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
4
|
Twente
|
8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 8 | 17 | |
5
|
Ajax
|
8 | 4 | 3 | 1 | 22:10 | 12 | 15 | |
6
|
Groningen
|
8 | 4 | 2 | 2 | 20:14 | 6 | 14 | |
7
|
Fortuna Sittard
|
8 | 4 | 2 | 2 | 14:15 | -1 | 14 | |
8
|
Go Ahead Eagles
|
8 | 2 | 5 | 1 | 19:17 | 2 | 11 | |
9
|
Excelsior Rotterdam
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 11 | |
10
|
Heerenveen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 9 | |
11
|
NEC Nijmegen
|
8 | 2 | 3 | 3 | 13:14 | -1 | 9 | |
12
|
Cambuur
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:19 | -8 | 8 | |
13
|
Utrecht
|
8 | 2 | 2 | 4 | 14:25 | -11 | 8 | |
14
|
Sparta Rotterdam
|
8 | 1 | 3 | 4 | 13:20 | -7 | 6 | |
15
|
Telstar
|
8 | 1 | 3 | 4 | 7:14 | -7 | 6 | |
16
|
PEC Zwolle
|
8 | 1 | 1 | 6 | 6:21 | -15 | 4 | |
17
|
ADO Den Haag
|
8 | 0 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | 3 | |
18
|
Willem II Tilburg
|
8 | 0 | 2 | 6 | 7:23 | -16 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Twente
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:3 | 6 | 12 | |
| 2 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 1 | 0 | 13:4 | 9 | 10 | |
| 3 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 4 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 5 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:6 | 5 | 8 | |
| 6 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | 3 | 7 | |
| 7 |
Ajax
|
5 | 1 | 3 | 1 | 11:9 | 2 | 6 | |
| 8 |
Fortuna Sittard
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | 4 | |
| 9 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 4 | |
| 10 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:14 | -6 | 4 | |
| 11 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 12 |
Cambuur
|
4 | 1 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | 3 | |
| 13 |
NEC Nijmegen
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:8 | -3 | 2 | |
| 14 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:10 | -5 | 2 | |
| 15 |
Telstar
|
4 | 0 | 2 | 2 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 16 |
ADO Den Haag
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | 1 | |
| 18 |
PEC Zwolle
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Feyenoord Rotterdam
|
4 | 4 | 0 | 0 | 16:3 | 13 | 12 | |
| 2 |
Fortuna Sittard
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:6 | 3 | 10 | |
| 3 |
PSV Eindhoven
|
4 | 3 | 0 | 1 | 13:6 | 7 | 9 | |
| 4 |
AZ Alkmaar
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 5 |
Ajax
|
3 | 3 | 0 | 0 | 11:1 | 10 | 9 | |
| 6 |
Excelsior Rotterdam
|
4 | 2 | 2 | 0 | 11:4 | 7 | 8 | |
| 7 |
Groningen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 7 | |
| 8 |
NEC Nijmegen
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 7 | |
| 9 |
Twente
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | 5 | |
| 10 |
Heerenveen
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:6 | 2 | 5 | |
| 11 |
Cambuur
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | 5 | |
| 12 |
Utrecht
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 13 |
Sparta Rotterdam
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | 4 | |
| 14 |
Telstar
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 15 |
PEC Zwolle
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 16 |
Go Ahead Eagles
|
4 | 0 | 3 | 1 | 8:11 | -3 | 3 | |
| 17 |
ADO Den Haag
|
5 | 0 | 2 | 3 | 5:11 | -6 | 2 | |
| 18 |
Willem II Tilburg
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:13 | -9 | 1 |
Które miejsce zajmuje AZ Alkmaar w tabeli Eredivisie?
AZ Alkmaar zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Eredivisie z dorobkiem 19 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Feyenoordu wynosi 1 punkt, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki AZ Alkmaar na tle ligi w sezonie 2026/2027.
AZ Alkmaar na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 14,1
- Strzały celne / mecz 6,9
- Asysty / mecz 1,63
- Udane dryblingi / mecz 9,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,00
- Czyste konta 38%
- Odbiory / mecz 17,5
- Przechwyty / mecz 7,8
- Wybicia / mecz 19,1
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy AZ Alkmaar
-
Ro Zangelo Daal 4
-
Mexx Meerdink 3
-
Ayoub Oufkir 2

-
Jizz Hornkamp 2
-
Peer Koopmeiners 1
-
Lewis Schouten 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki AZ Alkmaar i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres AZ Alkmaar to 46–60 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva Po przerwie pada 67% bramek AZ Alkmaar.Przebieg meczu AZ Alkmaar i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 6-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 1 | 0-0-1 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 2-0-0 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 1-0-1 |
Gdy AZ Alkmaar otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 6 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla AZ Alkmaar
100% bramek AZ Alkmaar pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
AZ Alkmaar zdobywa w sezonie średnio 2,38 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,38.
Aktualne serie AZ Alkmaar
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 2 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów AZ Alkmaar, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
AZ Alkmaar wygra mecz AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach AZ Alkmaar
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 38%
- Powyżej 3,5 38%
- Powyżej 4,5 38%
- Powyżej 5,5 13%
W 38% meczów AZ Alkmaar padają co najmniej trzy bramki, a w 50% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva Powyżej 2,5 bramki padło w 38% meczów AZ Alkmaar.AZ Alkmaar – faule i karne
- Faule / mecz 11,5
- Faule rywali / mecz 11,1
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
AZ Alkmaar fauluje średnio 11,5 razy na mecz, a wymusza 11,1 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla AZ Alkmaar, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar popełnia 11,5 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie AZ Alkmaar zdobywa 2,50 punktu na mecz wobec 2,25 na wyjeździe.
AZ Alkmaar wygra mecz AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar zdobywa u siebie 83% możliwych punktów, na wyjeździe 75%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach AZ Alkmaar ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 67% goli AZ Alkmaar, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 8 meczów.
AZ Alkmaar wygra drugą połowę meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva Drugą połowę AZ Alkmaar wygrywał w 5 z 8 meczów.AZ Alkmaar – strzały
- Celne / mecz 6,9
- Niecelne / mecz 7,3
- Celność strzałów 49%
- Skuteczność (gole / strzały) 16%
- Strzałów na gola 6,3
AZ Alkmaar oddaje 14,1 strzału na mecz. Do bramki trafia 49% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,3 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar oddaje 14,1 strzałów na mecz.AZ Alkmaar – posiadanie piłki
- U siebie 58,8%
- Na wyjeździe 59,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 8
- Najniższe w sezonie 52%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 8 meczów. Średnio AZ Alkmaar utrzymuje przy piłce 58,9% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 52%.
AZ Alkmaar wygra mecz AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar utrzymuje średnio 58,9% posiadania piłki.AZ Alkmaar – podania
- Kluczowe / mecz 15,0
- Dośrodkowania / mecz 17,5
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 43
- Celność długich podań 51%
AZ Alkmaar wymienia średnio 538 podań na mecz przy celności 86%, z czego 15,0 to podania kluczowe.
AZ Alkmaar – czyste konta
- U siebie 2 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 1,00
- Bez straty do przerwy 63%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 38%
Czyste konto AZ Alkmaar to 38% meczów sezonu (3 z 8), z czego 2 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva Czyste konto AZ Alkmaar zachowuje w 38% meczów.AZ Alkmaar – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 75%
- Rożne u siebie / mecz 8,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 8,3
AZ Alkmaar wykonuje średnio 8,3 rzutów rożnych na mecz wobec 3,8 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva Powyżej 8,5 rożnego padło w 75% meczów AZ Alkmaar.AZ Alkmaar – kartki
- Żółte kartki 9
- Pow. 3,5 kartki w meczu 25%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 13%
- Kartki rywali / mecz 1,1
- Mecze bez kartki 38%
AZ Alkmaar ogląda średnio 1,1 żółtej kartki na mecz, a rywale AZ Alkmaar – 1,1.
Powyżej 3,5 kartki w meczu AZ Alkmaar - Hapoel Beer Sheva AZ Alkmaar ogląda średnio 1,1 żółtych kartek na mecz.AZ Alkmaar według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 0,00 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 3,33 | 1,33 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 3-1-0 | 2,50 | 2,00 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz AZ Alkmaar zdobywa z drużynami z środka tabeli (7–12), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
AZ Alkmaar na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
2,00 3,00 | 2,75 4,00 | 1,00 0,75 |
|
2.
|
2,50 2,25 | 3,25 3,25 | 1,00 1,50 |
|
3.
|
2,50 2,25 | 2,25 2,25 | 0,75 1,25 |
|
4.
|
3,00 1,25 | 2,25 1,75 | 0,75 1,25 |
|
5.
|
1,20 3,00 | 2,20 3,67 | 1,80 0,33 |
Ciekawe rekordy w meczach AZ Alkmaar
Skrajne wyniki i osiągnięcia AZ Alkmaar w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Utrecht - AZ Alkmaar 1:4 Eredivisie, 15.08.2026
- Najwyższa porażka Feyenoord Rotterdam - AZ Alkmaar 2:0 Eredivisie, 10.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 5:2, Eredivisie, 29.08.2026
- Najszybsza bramka 7. minuta Kwakman, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 5:2, Eredivisie, 29.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+4 minuta Hornkamp, Fortuna Sittard - AZ Alkmaar 0:2, Eredivisie, 22.08.2026
Jakie statystyki ma AZ Alkmaar w tym sezonie?
Bilans AZ Alkmaar w tym sezonie to 8 meczów i wynik 6-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 59%, a oddaje 14,1 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
AZ Alkmaar – zawodnicy
Jak wygląda kadra AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład AZ Alkmaar 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze AZ Alkmaar
-
Kees Smit Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 7 dniopuszczone: 1 mecz
-
Jizz Hornkamp Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 9 dniopuszczone: 1 mecz
-
Elijah Dijkstra Obrońca Uraz nogi pauzuje od 52 dni

-
Denso Kasius Obrońca Uraz pachwiny pauzuje od 80 dniopuszczone: 9 meczów
-
Stije Resink Obrońca Kolano skoczka pauzuje od 226 dniopuszczone: 32 mecze
Kadra AZ Alkmaar
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
22 | Holandia | 8 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 4 | 0 | 650' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
|
23 | Holandia | 13 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 3 | 2 | 652' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
23 | Brazylia | 4,5 mln € | 690 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 344' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
![]() |
20 | Holandia | 3 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 2 | 0 | 155' | 2 | 0 | |||||||
| 14 |
|
27 | Holandia | 4,5 mln € | 2,3 mln € | 8 | 100% | 1 | 2 | 398' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
28 | Holandia | 2,5 mln € | 780 tys. € | 5 | 63% | 2 | 0 | 76' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
19 | Holandia | 450 tys. € | 180 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
|
19 | Węgry | 2 mln € | – | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 10 |
|
20 | Holandia | 25 mln € | 180 tys. € | 5 | 63% | 0 | 2 | 343' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
26 | Holandia | 15 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 715' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
22 | Holandia | 5 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 556' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
35 | Holandia | 800 tys. € | 690 tys. € | 6 | 75% | 1 | 0 | 255' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
21 | Dania | 5 mln € | 340 tys. € | 4 | 50% | 0 | 2 | 97' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 3 |
|
22 | Holandia | 15 mln € | 360 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 720' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
22 | Holandia | 4 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 720' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
22 | Meksyk | 8 mln € | 490 tys. € | 8 | 100% | 1 | 3 | 651' | 1 | 0 | |||||||
| 22 |
![]() |
20 | Holandia | 10 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 658' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
24 | Holandia | 6 mln € | 880 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 22' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
28 | Japonia | 2 mln € | 780 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 45' | 0 | 0 | |||||||
| 34 |
|
28 | Holandia | 6 mln € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 69' | 0 | 0 | |||||||
| 31 |
![]() |
21 | Japonia | 1,5 mln € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 10' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
23 | Holandia | 7 mln € | 60 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
|
18 | Włochy | 2 mln € | – | 3 | 38% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
32 | Holandia | 1,2 mln € | 2,6 mln € | 3 | 38% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 28 |
|
26 | Belgia | 5 mln € | 150 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
22 | Holandia | 4 mln € | 350 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
33 | Holandia | 150 tys. € | 150 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
|
35 | Holandia | 250 tys. € | 880 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry AZ Alkmaar
160,9 mln €
śr. 5,7 mln € / zawodnika
Ile AZ Alkmaar wydaje na pensje
14 mln € rocznie
śr. 501 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Holandia (20 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027
AZ Alkmaar wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry AZ Alkmaar
Jak wygląda skład AZ Alkmaar?
W wyjściowym ustawieniu AZ Alkmaar między słupkami staje Jari de Busser, a linię obrony najczęściej tworzą E. Dijkstra, W. Goes, L. Schouten oraz M. Chavez. W środku pola grają C. Stengs, D. Kwakman, J. Clasie, P. Koopmeiners oraz R. Daal, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Meerdink. Trener Lee-Roy Echteld ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eredivisie i pucharach.
AZ Alkmaar – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027.
AZ Alkmaar transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 02 Wrz 2026 |
|
Holandia | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Ghana | 26 |
|
1 mln € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Holandia | 22 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Holandia | 32 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Dania | 21 |
|
6 mln € | |
| 30 Sie 2026 |
|
Szwecja | 23 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Czechy | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 27 Sie 2026 |
|
Holandia | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
|
Holandia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 19 Sie 2026 |
|
Irlandia | 24 |
|
16 mln € |
Kluczowe transfery AZ Alkmaar
AZ Alkmaar bilans transferowy
- +13,6 mln € 2026
- +33,5 mln € 2025
- +26,5 mln € 2024
- +57,5 mln € 2023
- +9,3 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii AZ Alkmaar
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski AZ Alkmaar w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do AZ Alkmaar trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 14,3 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 31 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Valdemar Byskov Andreasen z FC Midtjylland za 6 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Troy Parrott do Realu Betis za 16 mln €.
AZ Alkmaar – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski AZ Alkmaar? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez AZ Alkmaar?
Klub piłkarski AZ Alkmaar zdobył w swojej historii 13 trofeów — 13 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Holandii oraz Superpuchar Holandii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Holandii oraz Mistrzostwo Holandii.