Forma w lidze
Greenock Morton w tabeli
10. miejsce / 4 punkty Strefa spadkowa
Strata do lidera: 18 punktów
Strata do bezpiecznego 8. miejsca: 7 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 mecze ze strzeloną bramką
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
0 pkt
3:10 bramki
0,60 gola/mecz
4 pkt
4:8 bramki
0,80 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Greenock Morton
Wartość drużyny: 800 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 1 bramek | Szkocja | 24 | napastnik | 10 | 100 tys. € | ||
![]() |
Najwięcej asyst 2 asyst | Szkocja | 21 | pomocnik | 10 | – | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,53 średnia ocena | Szkocja | 30 | napastnik | 8 | 75 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 874 minut | Szkocja | 35 | pomocnik | 10 | 25 tys. € |
Przewidywany skład Greenock Morton 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.





Greenock Morton w tabeli Scottish Championship
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Stenhousemuir
|
9 | 7 | 1 | 1 | 12:4 | 22 |
2
|
Raith Rovers
|
10 | 6 | 2 | 2 | 15:6 | 20 |
| ··· | |||||||
9
|
Queen's Park
|
10 | 2 | 1 | 7 | 6:16 | 7 |
10
|
Greenock Morton
|
10 | 1 | 1 | 8 | 7:18 | 4 |
Wyniki Greenock Morton
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Arbroath
1
Greenock Morton
2
Scottish Championship, 10. kolejka
|
|
|
03 Paź Koniec
|
Greenock Morton
1
Raith Rovers
2
Scottish Championship, 9. kolejka
|
|
|
25 Wrz Koniec
|
Inverness CT
2
Greenock Morton
0
Scottish Championship, 8. kolejka
|
Terminarz Greenock Morton
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 16:00
|
Greenock Morton
Queen's Park
Scottish Championship, 11. kolejka
|
|
|
24 Paź 16:00
|
Greenock Morton
Ayr Utd
Scottish Championship, 12. kolejka
|
|
|
31 Paź 16:00
|
Partick Thistle
Greenock Morton
Scottish Championship, 13. kolejka
|
Ostatnie transfery Greenock Morton
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 16 Wrz 2026 |
|
Anglia |
![]() |
za darmo | |
| 13 Wrz 2026 |
|
Szkocja |
|
wypożyczenie | |
| 02 Wrz 2026 |
|
|
wypożyczenie | ||
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Anglia |
|
wypożyczenie |
Greenock Morton to klub piłkarski z Szkocji występujący w Scottish Championship. Swoim domowym obiektem jest Cappielow Park, który może pomieścić 11 612 widzów. Zespół prowadzi Ian Murray. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 800 tysięcy euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Greenock Morton?
Klub piłkarski Greenock Morton zdobył w swojej historii 11 trofeów — 11 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szkocji oraz Mistrzostwo 3. ligi Szkocji. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 4. ligi Szkocji oraz Puchar Szkocji.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Greenock Morton w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Greenock Morton trafiło 9 zawodników, a klub opuściło 5 piłkarzy.
Które miejsce zajmuje Greenock Morton w tabeli Scottish Championship?
Greenock Morton zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Scottish Championship z dorobkiem 4 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Stenhousemuir wynosi 18 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:18, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Jak wygląda skład Greenock Morton?
W wyjściowym ustawieniu Greenock Morton między słupkami staje E. Harrison, a linię obrony najczęściej tworzą C. Cupps, P. Croker oraz J. Longridge. W środku pola grają H. Cochrane, G. Gillespie, C. Sandilands, I. Wilson oraz K. Robertson, a za skuteczność w ataku odpowiadają E. Brophy, M. Garrity. Trener Ian Murray ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Scottish Championship i pucharach.
Kiedy Greenock Morton gra następny mecz?
Najbliższy mecz Greenock Morton to spotkanie z Queen's Park, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 16:00 na obiekcie Cappielow Park w ramach Scottish Championship (11. kolejka). Transmisję pokażą Fortuna TV, Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Greenock Morton?
Ostatni mecz Greenock Morton to wygrana z Arbroathem 1:2 w Scottish Championship, 10 października 2026. Bramki zdobyli Gillespie, Dewar (samobójcza) oraz Macintyre. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Greenock Morton w tym sezonie?
Bilans Greenock Morton w tym sezonie to 10 meczów i wynik 1-1-8 przy 7 zdobytych bramkach i 18 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 43%, a oddaje 5,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Greenock Morton w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Greenock Morton w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Greenock Morton
Greenock Morton terminarz
Kiedy Greenock Morton gra następny mecz?
Najbliższy mecz Greenock Morton to spotkanie z Queen's Park, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 16:00 na obiekcie Cappielow Park w ramach Scottish Championship (11. kolejka). Transmisję pokażą Fortuna TV, Betclic TV.
Wyniki Greenock Morton w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Greenock Morton w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Greenock Morton w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Greenock Morton wyniki
Greenock Morton ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 24 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 10 z 10 meczów, ze średnią 0,40 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Greenock Morton?
Ostatni mecz Greenock Morton to wygrana z Arbroathem 1:2 w Scottish Championship, 10 października 2026. Bramki zdobyli Gillespie, Dewar (samobójcza) oraz Macintyre. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Greenock Morton – tabela Scottish Championship
Jakie miejsce w tabeli Scottish Championship zajmuje Greenock Morton w sezonie 2026/2027.
Miejsce Greenock Morton w tabeli Scottish Championship
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Stenhousemuir
|
9 | 7 | 1 | 1 | 12:4 | 8 | 22 | |
2
|
Raith Rovers
|
10 | 6 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 20 | |
3
|
Partick Thistle
|
9 | 5 | 3 | 1 | 10:3 | 7 | 18 | |
4
|
Livingston
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:11 | 3 | 13 | |
5
|
Dunfermline
|
8 | 3 | 4 | 1 | 7:5 | 2 | 13 | |
6
|
Inverness CT
|
10 | 3 | 4 | 3 | 12:11 | 1 | 13 | |
7
|
Ayr Utd
|
10 | 3 | 3 | 4 | 10:11 | -1 | 12 | |
8
|
Arbroath
|
10 | 3 | 2 | 5 | 7:15 | -8 | 11 | |
9
|
Queen's Park
|
10 | 2 | 1 | 7 | 6:16 | -10 | 7 | |
10
|
Greenock Morton
|
10 | 1 | 1 | 8 | 7:18 | -11 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Stenhousemuir
|
9 | 7 | 1 | 1 | 12:4 | 8 | 22 | |
2
|
Raith Rovers
|
10 | 6 | 2 | 2 | 15:6 | 9 | 20 | |
3
|
Partick Thistle
|
9 | 5 | 3 | 1 | 10:3 | 7 | 18 | |
4
|
Livingston
|
10 | 4 | 1 | 5 | 14:11 | 3 | 13 | |
5
|
Dunfermline
|
8 | 3 | 4 | 1 | 7:5 | 2 | 13 | |
6
|
Inverness CT
|
10 | 3 | 4 | 3 | 12:11 | 1 | 13 | |
7
|
Ayr Utd
|
10 | 3 | 3 | 4 | 10:11 | -1 | 12 | |
8
|
Arbroath
|
10 | 3 | 2 | 5 | 7:15 | -8 | 11 | |
9
|
Queen's Park
|
10 | 2 | 1 | 7 | 6:16 | -10 | 7 | |
10
|
Greenock Morton
|
10 | 1 | 1 | 8 | 7:18 | -11 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Stenhousemuir
|
4 | 4 | 0 | 0 | 7:1 | 6 | 12 | |
| 2 |
Partick Thistle
|
5 | 3 | 2 | 0 | 6:0 | 6 | 11 | |
| 3 |
Raith Rovers
|
5 | 3 | 1 | 1 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 4 |
Inverness CT
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:3 | 2 | 8 | |
| 5 |
Arbroath
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 8 | |
| 6 |
Livingston
|
6 | 2 | 1 | 3 | 8:7 | 1 | 7 | |
| 7 |
Dunfermline
|
3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | 3 | 7 | |
| 8 |
Queen's Park
|
5 | 2 | 0 | 3 | 5:8 | -3 | 6 | |
| 9 |
Ayr Utd
|
5 | 1 | 2 | 2 | 5:6 | -1 | 5 | |
| 10 |
Greenock Morton
|
5 | 0 | 0 | 5 | 3:10 | -7 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Stenhousemuir
|
5 | 3 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 10 | |
| 2 |
Raith Rovers
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 10 | |
| 3 |
Partick Thistle
|
4 | 2 | 1 | 1 | 4:3 | 1 | 7 | |
| 4 |
Ayr Utd
|
5 | 2 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | 7 | |
| 5 |
Livingston
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:4 | 2 | 6 | |
| 6 |
Dunfermline
|
5 | 1 | 3 | 1 | 3:4 | -1 | 6 | |
| 7 |
Inverness CT
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:8 | -1 | 5 | |
| 8 |
Greenock Morton
|
5 | 1 | 1 | 3 | 4:8 | -4 | 4 | |
| 9 |
Arbroath
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:11 | -9 | 3 | |
| 10 |
Queen's Park
|
5 | 0 | 1 | 4 | 1:8 | -7 | 1 |
Które miejsce zajmuje Greenock Morton w tabeli Scottish Championship?
Greenock Morton zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Scottish Championship z dorobkiem 4 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Stenhousemuir wynosi 18 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:18, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Statystyki Greenock Morton w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Greenock Morton na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Greenock Morton na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 5,8
- Strzały celne / mecz 2,7
- Asysty / mecz 0,50
- Udane dryblingi / mecz 0,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,80
- Czyste konta 0%
- Odbiory / mecz 0,0
- Przechwyty / mecz 0,0
- Wybicia / mecz 0,0
- Zablokowane strzały / mecz 1,3
Strzelcy Greenock Morton
Rozkład bramek w czasie
Bramki Greenock Morton i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Greenock Morton to 46–60 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 1 trafieniem.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Greenock Morton - Queen's Park Po przerwie pada 71% bramek Greenock Morton.Przebieg meczu Greenock Morton i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 1 | 1-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 9 | 0-1-8 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 4 | 0-0-4 |
| Przegrywał do przerwy | 5 | 0-1-4 |
Gdy Greenock Morton otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 1 taki mecz.
Jak padają bramki dla Greenock Morton
71% bramek Greenock Morton pada z gry. Z karnych odpowiadają za 14% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 14% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Greenock Morton zdobywa w sezonie średnio 0,40 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,40.
Aktualne serie Greenock Morton
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 2 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 2 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 10 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Greenock Morton, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Greenock Morton wygra mecz Greenock Morton - Queen's Park Greenock Morton nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Greenock Morton
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 80%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 10%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Greenock Morton padają co najmniej trzy bramki, a w 60% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Greenock Morton - Queen's Park Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Greenock Morton.Greenock Morton – faule i karne
- Faule / mecz 9,9
- Faule rywali / mecz 12,1
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Greenock Morton fauluje średnio 9,9 razy na mecz, a wymusza 12,1 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Greenock Morton, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Greenock Morton zdobywa 0,00 punktu na mecz wobec 0,80 na wyjeździe.
Greenock Morton wygra mecz Greenock Morton - Queen's Park Greenock Morton zdobywa u siebie 0% możliwych punktów, na wyjeździe 27%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Greenock Morton ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 71% goli Greenock Morton, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 1 z 10 meczów.
Greenock Morton wygra drugą połowę meczu Greenock Morton - Queen's Park Drugą połowę Greenock Morton wygrywał w 1 z 10 meczów.Greenock Morton – strzały
- Celne / mecz 2,7
- Niecelne / mecz 3,1
- Celność strzałów 47%
- Skuteczność (gole / strzały) 12%
- Strzałów na gola 8,3
Greenock Morton oddaje 5,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 47% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 8,3 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Greenock Morton - Queen's Park Greenock Morton oddaje 5,8 strzałów na mecz.Greenock Morton – posiadanie piłki
- U siebie 38,8%
- Na wyjeździe 46,2%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 0 z 10
- Najniższe w sezonie 34%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 0 z 10 meczów. Średnio Greenock Morton utrzymuje przy piłce 42,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 34%.
Greenock Morton wygra mecz Greenock Morton - Queen's Park Greenock Morton utrzymuje średnio 42,5% posiadania piłki.Greenock Morton – podania
- Kluczowe / mecz 0,0
- Dośrodkowania / mecz 0,0
- Podania długie / mecz 0
Greenock Morton wymienia średnio 0 podań na mecz, z czego 0,0 to podania kluczowe.
Greenock Morton – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 0 z 5
- Stracone / mecz 1,80
- Bez straty do przerwy 40%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 60%
Czyste konto Greenock Morton to 0% meczów sezonu (0 z 10), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Greenock Morton - Queen's Park Czyste konto Greenock Morton zachowuje w 0% meczów.Greenock Morton – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 50%
- Pow. 10,5 w meczu 40%
- Rożne u siebie / mecz 3,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,0
Greenock Morton wykonuje średnio 3,9 rzutów rożnych na mecz wobec 5,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 50% spotkań.
Greenock Morton – kartki
- Żółte kartki 18
- Pow. 3,5 kartki w meczu 30%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 20%
- Kartki rywali / mecz 1,2
- Mecze bez kartki 0%
Greenock Morton ogląda średnio 1,8 żółtej kartki na mecz, a rywale Greenock Morton – 1,2. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Greenock Morton według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 3 tabeli | 3 | 0-0-3 | 0,00 | 0,33 | 1,67 |
| Środka tabeli (4–7) | 4 | 0-1-3 | 0,25 | 0,50 | 2,00 |
| Dołu tabeli (8–10) | 3 | 1-0-2 | 1,00 | 1,33 | 1,67 |
Najwięcej punktów na mecz Greenock Morton zdobywa z drużynami z dołu tabeli (8–10), najmniej z drużynami z top 3 tabeli.
Greenock Morton na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
6.
|
1,60 1,00 | 1,00 1,40 | 0,60 1,60 |
|
7.
|
1,00 1,40 | 1,00 1,00 | 1,20 1,00 |
|
8.
|
1,60 0,60 | 1,00 0,40 | 0,80 2,20 |
|
9.
|
1,20 0,20 | 1,00 0,20 | 1,60 1,60 |
|
10.
|
0,00 0,80 | 0,60 0,80 | 2,00 1,60 |
Ciekawe rekordy w meczach Greenock Morton
Skrajne wyniki i osiągnięcia Greenock Morton w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Arbroath - Greenock Morton 1:2 Scottish Championship, 10.10.2026
- Najwyższa porażka Greenock Morton - Livingston 1:4 Scottish Championship, 11.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Greenock Morton - Livingston 1:4, Scottish Championship, 11.09.2026
- Najszybsza bramka 10. minuta Gillespie, Arbroath - Greenock Morton 1:2, Scottish Championship, 10.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 63. minuta Brophy, Ayr Utd - Greenock Morton 1:1, Scottish Championship, 29.08.2026
Jakie statystyki ma Greenock Morton w tym sezonie?
Bilans Greenock Morton w tym sezonie to 10 meczów i wynik 1-1-8 przy 7 zdobytych bramkach i 18 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 43%, a oddaje 5,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Greenock Morton – zawodnicy
Jak wygląda kadra Greenock Morton w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Greenock Morton 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.





Kadra Greenock Morton
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 10 |
|
30 | Szkocja | 75 tys. € | 95 tys. € | 8 | 80% | 1 | 0 | 663' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
24 | Anglia | 250 tys. € | 185 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 58' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
![]() |
24 | Szkocja | 100 tys. € | – | 10 | 100% | 1 | 1 | 707' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
20 | – | – | 6 | 60% | 0 | 0 | 177' | 0 | 0 | ||||||||
| 8 |
|
26 | Szkocja | 125 tys. € | – | 5 | 50% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
![]() |
– | Anglia | 125 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 181' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
23 | Australia | – | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 42' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 20 |
![]() |
21 | Szkocja | – | – | 10 | 100% | 0 | 2 | 705' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
35 | Szkocja | 25 tys. € | – | 10 | 100% | 1 | 1 | 874' | 4 | 0 | |||||||
| 27 |
|
27 | Szkocja | 75 tys. € | 34 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 480' | 2 | 0 | |||||||
| 47 |
|
25 | Szkocja | 100 tys. € | 57 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 457' | 2 | 0 | |||||||
| 29 |
|
35 | Szkocja | 50 tys. € | 89 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 389' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
![]() |
20 | Szkocja | – | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 297' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
![]() |
22 | Szkocja | 0 € | – | 8 | 80% | 0 | 0 | 54' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 5 |
![]() |
20 | Anglia | – | – | 6 | 60% | 0 | 0 | 498' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
![]() |
18 | USA | 100 tys. € | 101 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 478' | 0 | 1 | |||||||
| 3 |
|
31 | Szkocja | 25 tys. € | 33 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 225' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
20 | Anglia | 75 tys. € | – | 8 | 80% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 31 |
|
25 | Szkocja | – | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
![]() |
19 | Szkocja | 25 tys. € | – | 2 | 20% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Greenock Morton
1,2 mln €
śr. 58 tys. € / zawodnika
Ile Greenock Morton wydaje na pensje
595 tys. € rocznie
śr. 30 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
4
najliczniej: Szkocja (13 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Greenock Morton w sezonie 2026/2027
Greenock Morton wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Greenock Morton
Jak wygląda skład Greenock Morton?
W wyjściowym ustawieniu Greenock Morton między słupkami staje E. Harrison, a linię obrony najczęściej tworzą C. Cupps, P. Croker oraz J. Longridge. W środku pola grają H. Cochrane, G. Gillespie, C. Sandilands, I. Wilson oraz K. Robertson, a za skuteczność w ataku odpowiadają E. Brophy, M. Garrity. Trener Ian Murray ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Scottish Championship i pucharach.
Greenock Morton – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Greenock Morton w sezonie 2026/2027.
Greenock Morton transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 Wrz 2026 |
|
Anglia | 24 |
![]() |
za darmo | |
| 13 Wrz 2026 |
|
Szkocja | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 02 Wrz 2026 |
|
20 |
|
wypożyczenie | ||
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Anglia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Anglia | 22 | – | za darmo | |
| 24 Sie 2026 |
![]() |
Anglia | – |
![]() |
wypożyczenie | |
| 23 Sie 2026 |
![]() |
USA | 18 |
|
wypożyczenie | |
| 27 Lip 2026 |
|
Anglia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Lip 2026 |
|
Szkocja | 27 |
|
za darmo | |
| 24 Lip 2026 |
![]() |
Szkocja | 24 |
![]() |
za darmo |
Rekordy transferowe w historii Greenock Morton

Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Greenock Morton w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Greenock Morton trafiło 9 zawodników, a klub opuściło 5 piłkarzy.
Greenock Morton – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Greenock Morton? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Greenock Morton?
Klub piłkarski Greenock Morton zdobył w swojej historii 11 trofeów — 11 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szkocji oraz Mistrzostwo 3. ligi Szkocji. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 4. ligi Szkocji oraz Puchar Szkocji.