Forma w lidze
LASK w tabeli
3. miejsce / 16 punktów Awans do wyższej klasy rozgrykowej
Strata do lidera: 5 punktów
Przewaga nad 7. miejscem: 7 punktów
Serie w ostatnich meczach
4 mecze bez zwycięstwa
6 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
10:3 bramki
2,50 gola/mecz
7 pkt
9:6 bramki
2,25 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy LASK-u
Wartość drużyny: 56 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Austria | 24 | pomocnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Nigeria | 24 | pomocnik | 8 | 8 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,73 średnia ocena | Panama | 27 | obrońca | 8 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Holandia | 24 | obrońca | 8 | 4 mln € |
Przewidywany skład LASK-u 3-4-1-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

LASK w tabeli Bundesligi (Austria)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rapid Wiedeń
|
8 | 7 | 0 | 1 | 23:7 | 21 |
2
|
Red Bull Salzburg
|
8 | 5 | 3 | 0 | 18:4 | 18 |
3
|
LASK
|
8 | 5 | 1 | 2 | 19:9 | 16 |
4
|
Sturm Graz
|
8 | 4 | 2 | 2 | 10:9 | 14 |
5
|
TSV Hartberg
|
8 | 3 | 2 | 3 | 14:16 | 11 |
Wyniki LASK-u
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
LASK
0
Rapid Wiedeń
2
Bundesliga (Austria), 8. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
TSV Hartberg
3
LASK
3
Bundesliga (Austria), 7. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Sturm Graz
2
LASK
1
Bundesliga (Austria), 6. kolejka
|
Terminarz LASK-u
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 18:45
|
LASK
Liverpool
Liga Mistrzów, 2. runda
|
|
|
17 Paź 17:00
|
Austria Lustenau
LASK
Bundesliga (Austria), 9. kolejka
|
|
|
21 Paź 21:00
|
Sporting CP
LASK
Liga Mistrzów, 3. runda
|
Ostatnie transfery LASK-u
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Libia |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
|
Austria |
|
za darmo | |
| 22 Lip 2026 |
![]() |
Nigeria |
|
wypożyczenie | |
| 21 Lip 2026 |
|
Chorwacja |
|
wypożyczenie |
LASK to klub piłkarski z Austrii występujący w Bundesliga (Austria). Swoim domowym obiektem jest Raiffeisen Arena, który może pomieścić 19 080 widzów. Zespół prowadzi Dietmar Kuhbauer. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 56 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Mistrzów,w Puchar Austrii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez LASK?
Klub piłkarski LASK zdobył w swojej historii 35 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo ligi Górnej Austrii oraz Puchar Górnej Austrii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. Ligi, Mistrzostwo 2. ligi Austrii, Puchar Austrii, Mistrzostwo Austrii, Mistrzostwo Regionalligi Mitte oraz Amatorskie mistrzostwo Austrii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski LASK w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do LASK-u trafiło 5 zawodników, a klub opuściło 2 piłkarzy, co przyniosło 200 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Maximilian Entrup do Eintrachtu Braunschweig za 200 tys. €.
Które miejsce zajmuje LASK w tabeli Bundesligi (Austria)?
LASK zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Bundesligi (Austria) z dorobkiem 16 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Rapidu Wiedeń wynosi 5 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 19:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Jak wygląda skład LASK-u?
W wyjściowym ustawieniu LASK-u między słupkami staje L. Jungwirth, a linię obrony najczęściej tworzą Xavier Mbuyamba, Alemao oraz A. Andrade. W środku pola grają K. Jorgensen, M. Bogarde, R. Ljubicić, S. Horvath oraz K. Danek, a za skuteczność w ataku odpowiadają F. Flecker, C. Lang. Trener Dietmar Kuhbauer ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Bundesliga (Austria) i pucharach.
Kiedy LASK gra następny mecz?
Najbliższy mecz LASK-u to spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Raiffeisen Arena w ramach Ligi Mistrzów (2. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz LASK-u?
Ostatni mecz LASK-u to porażka z Rapidem Wiedeń 0:2 w Bundeslidze (Austria), 11 października 2026. Bramki zdobyli Kara, M'Buyi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma LASK w tym sezonie?
Bilans LASK-u w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-1-2 przy 19 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 14,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz LASK-u w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra LASK w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań LASK-u
LASK terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
dziś 18:45
|
Liga Mistrzów, 2. runda
|
Raiffeisen Arena U siebie | – | |
|
17 Paź 17:00
|
Bundesliga (Austria), 9. kolejka
|
ImmoAgentur Stadion Bregenz Wyjazd | Umiarkowany | |
|
21 Paź 21:00
|
Liga Mistrzów, 3. runda
|
Estádio José Alvalade Wyjazd | – | |
|
25 Paź 17:00
|
Bundesliga (Austria), 10. kolejka
|
Raiffeisen Arena U siebie | Trudny | |
|
31 Paź 17:00
|
Bundesliga (Austria), 11. kolejka
|
Raiffeisen Arena U siebie | Umiarkowany | |
|
03 Lis 21:00
|
Liga Mistrzów, 4. runda
|
Raiffeisen Arena U siebie | – | |
|
07 Lis 17:00
|
Bundesliga (Austria), 12. kolejka
|
Innviertel Arena Wyjazd | Trudny | |
|
21 Lis 17:00
|
Bundesliga (Austria), 13. kolejka
|
Raiffeisen Arena U siebie | Trudny | |
|
24 Lis 18:45
|
Liga Mistrzów, 5. runda
|
Aspmyra Stadion Wyjazd | – | |
|
28 Lis 17:00
|
Bundesliga (Austria), 14. kolejka
|
Red Bull Arena Wyjazd | Trudny |
Kiedy LASK gra następny mecz?
Najbliższy mecz LASK-u to spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 14 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Raiffeisen Arena w ramach Ligi Mistrzów (2. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Wyniki LASK-u w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub LASK w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki LASK-u w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
LASK wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Bundesliga (Austria), 8. kolejka
|
0:2 | 5-3-2 | 6/9 | 1/2 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Bundesliga (Austria), 7. kolejka
|
3:3 | 3-4-1-2 | 9/10 | 0/4 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Bundesliga (Austria), 6. kolejka
|
2:1 | 3-4-1-2 | 6/9 | 3/6 | |
|
08 Wrz Koniec
|
Liga Mistrzów, 1. runda
|
1:0 | 3-1-4-2 | 3/10 | 2/3 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Puchar Austrii, 1/16 finału
|
1:6 | 3-4-1-2 | 6/8 | 1/1 | |
|
01 Wrz Koniec
|
Bundesliga (Austria), 4. kolejka
|
1:3 | 3-4-1-2 | 14/15 | 3/5 | |
|
29 Sie Koniec
|
Bundesliga (Austria), 5. kolejka
|
3:0 | 5-3-2 | 4/4 | 2/6 | |
|
25 Sie Dogryw.
|
Liga Mistrzów, play offy
|
5:1 | 3-5-2 | 10/15 | 2/3 | |
|
19 Sie Koniec
|
Liga Mistrzów, play offy
|
3:0 | 3-5-2 | 3/11 | 1/1 | |
|
14 Sie Koniec
|
Bundesliga (Austria), 3. kolejka
|
4:1 | 3-5-2 | 6/6 | 1/4 |
LASK ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 3-4-1-2 17 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 3-4-1-2 – w 3 z 8 meczów, ze średnią 1,33 punktu. W pozostałych ustawieniach LASK zdobywa 2,40 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz LASK-u?
Ostatni mecz LASK-u to porażka z Rapidem Wiedeń 0:2 w Bundeslidze (Austria), 11 października 2026. Bramki zdobyli Kara, M'Buyi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
LASK – tabela Bundesliga (Austria)
Jakie miejsce w tabeli Bundesliga (Austria) zajmuje LASK w sezonie 2026/2027.
Miejsce LASK-u w tabeli Bundesligi (Austria)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rapid Wiedeń
|
8 | 7 | 0 | 1 | 23:7 | 16 | 21 | |
2
|
Red Bull Salzburg
|
8 | 5 | 3 | 0 | 18:4 | 14 | 18 | |
3
|
LASK
|
8 | 5 | 1 | 2 | 19:9 | 10 | 16 | |
4
|
Sturm Graz
|
8 | 4 | 2 | 2 | 10:9 | 1 | 14 | |
5
|
TSV Hartberg
|
8 | 3 | 2 | 3 | 14:16 | -2 | 11 | |
6
|
SV Ried
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
7
|
Grazer AK
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:16 | -10 | 9 | |
8
|
WSG Tirol
|
8 | 2 | 2 | 4 | 10:14 | -4 | 8 | |
9
|
Austria Lustenau
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:15 | -4 | 8 | |
10
|
Austria Wiedeń
|
8 | 2 | 1 | 5 | 7:15 | -8 | 7 | |
11
|
SCR Altach
|
8 | 2 | 0 | 6 | 8:12 | -4 | 6 | |
12
|
Wolfsberger AC
|
8 | 1 | 2 | 5 | 7:16 | -9 | 5 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rapid Wiedeń
|
8 | 7 | 0 | 1 | 23:7 | 16 | 21 | |
2
|
Red Bull Salzburg
|
8 | 5 | 3 | 0 | 18:4 | 14 | 18 | |
3
|
LASK
|
8 | 5 | 1 | 2 | 19:9 | 10 | 16 | |
4
|
Sturm Graz
|
8 | 4 | 2 | 2 | 10:9 | 1 | 14 | |
5
|
TSV Hartberg
|
8 | 3 | 2 | 3 | 14:16 | -2 | 11 | |
6
|
SV Ried
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 0 | 11 | |
7
|
Grazer AK
|
8 | 2 | 3 | 3 | 6:16 | -10 | 9 | |
8
|
WSG Tirol
|
8 | 2 | 2 | 4 | 10:14 | -4 | 8 | |
9
|
Austria Lustenau
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:15 | -4 | 8 | |
10
|
Austria Wiedeń
|
8 | 2 | 1 | 5 | 7:15 | -8 | 7 | |
11
|
SCR Altach
|
8 | 2 | 0 | 6 | 8:12 | -4 | 6 | |
12
|
Wolfsberger AC
|
8 | 1 | 2 | 5 | 7:16 | -9 | 5 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rapid Wiedeń
|
4 | 4 | 0 | 0 | 15:1 | 14 | 12 | |
| 2 |
Red Bull Salzburg
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:2 | 11 | 12 | |
| 3 |
LASK
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:3 | 7 | 9 | |
| 4 |
Sturm Graz
|
3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | 2 | 7 | |
| 5 |
TSV Hartberg
|
5 | 2 | 1 | 2 | 10:12 | -2 | 7 | |
| 6 |
SV Ried
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | 3 | 7 | |
| 7 |
Austria Lustenau
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:6 | -1 | 7 | |
| 8 |
Grazer AK
|
4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 1 | 6 | |
| 9 |
SCR Altach
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:5 | 3 | 6 | |
| 10 |
Wolfsberger AC
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 4 | |
| 11 |
Austria Wiedeń
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:6 | -4 | 3 | |
| 12 |
WSG Tirol
|
4 | 0 | 2 | 2 | 4:8 | -4 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rapid Wiedeń
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
| 2 |
LASK
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | 3 | 7 | |
| 3 |
Sturm Graz
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | 7 | |
| 4 |
Red Bull Salzburg
|
4 | 1 | 3 | 0 | 5:2 | 3 | 6 | |
| 5 |
WSG Tirol
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 6 | |
| 6 |
TSV Hartberg
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 7 |
SV Ried
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:9 | -3 | 4 | |
| 8 |
Austria Wiedeń
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | 4 | |
| 9 |
Grazer AK
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:13 | -11 | 3 | |
| 10 |
Austria Lustenau
|
4 | 0 | 1 | 3 | 6:9 | -3 | 1 | |
| 11 |
Wolfsberger AC
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:9 | -7 | 1 | |
| 12 |
SCR Altach
|
4 | 0 | 0 | 4 | 0:7 | -7 | 0 |
Które miejsce zajmuje LASK w tabeli Bundesligi (Austria)?
LASK zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Bundesligi (Austria) z dorobkiem 16 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Rapidu Wiedeń wynosi 5 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 19:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Statystyki LASK-u w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki LASK-u na tle ligi w sezonie 2026/2027.
LASK na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 14,3
- Strzały celne / mecz 6,3
- Asysty / mecz 1,88
- Udane dryblingi / mecz 7,5
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,13
- Czyste konta 38%
- Odbiory / mecz 13,6
- Przechwyty / mecz 8,5
- Wybicia / mecz 19,5
- Zablokowane strzały / mecz 5,3
Strzelcy LASK-u
-
Christoph Lang 5
-
Samuel Adeniran 4

-
Andres Andrade 2
-
Moses Usor 2
-
Xavier Mbuyamba 1
-
Melayro Bogarde 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki LASK-u i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres LASK-u to 16–30 minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu LASK - Liverpool Po przerwie pada 47% bramek LASK-u.Przebieg meczu LASK-u i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 3-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-0-2 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 1-0-0 |
Gdy LASK otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla LASK-u
95% bramek LASK-u pada z gry. Z karnych odpowiadają za 5% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
LASK zdobywa w sezonie średnio 2,00 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,00.
Aktualne serie LASK-u
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 4 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów LASK-u, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
LASK wygra mecz LASK - Liverpool LASK przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach LASK-u
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 75%
- Powyżej 3,5 38%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 13%
W 75% meczów LASK-u padają co najmniej trzy bramki, a w 50% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu LASK - Liverpool Powyżej 2,5 bramki padło w 75% meczów LASK-u.LASK – faule i karne
- Faule / mecz 9,1
- Faule rywali / mecz 11,5
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
LASK fauluje średnio 9,1 razy na mecz, a wymusza 11,5 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla LASK-u, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu LASK - Liverpool LASK popełnia 9,1 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie LASK zdobywa 2,25 punktu na mecz wobec 1,75 na wyjeździe.
LASK wygra mecz LASK - Liverpool LASK zdobywa u siebie 75% możliwych punktów, na wyjeździe 58%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach LASK-u ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 47% goli LASK-u, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 8 meczów.
LASK wygra drugą połowę meczu LASK - Liverpool Drugą połowę LASK wygrywał w 5 z 8 meczów.LASK – strzały
- Celne / mecz 6,3
- Niecelne / mecz 8,0
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 6,0
LASK oddaje 14,3 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,0 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu LASK - Liverpool LASK oddaje 14,3 strzałów na mecz.LASK – posiadanie piłki
- U siebie 51,8%
- Na wyjeździe 61,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 2 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 8
- Najniższe w sezonie 38%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 8 meczów. Średnio LASK utrzymuje przy piłce 56,8% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 38%.
LASK wygra mecz LASK - Liverpool LASK utrzymuje średnio 56,8% posiadania piłki.LASK – podania
- Kluczowe / mecz 14,9
- Dośrodkowania / mecz 23,9
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 58
- Celność długich podań 57%
LASK wymienia średnio 489 podań na mecz przy celności 85%, z czego 14,9 to podania kluczowe.
LASK – czyste konta
- U siebie 2 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 1,13
- Bez straty do przerwy 63%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 38%
Czyste konto LASK-u to 38% meczów sezonu (3 z 8), z czego 2 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu LASK - Liverpool Czyste konto LASK zachowuje w 38% meczów.LASK – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 75%
- Pow. 8,5 w meczu 63%
- Pow. 10,5 w meczu 25%
- Rożne u siebie / mecz 5,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 10,0
LASK wykonuje średnio 7,8 rzutów rożnych na mecz wobec 1,4 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 63% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu LASK - Liverpool Powyżej 8,5 rożnego padło w 63% meczów LASK-u.LASK – kartki
- Żółte kartki 11
- Pow. 3,5 kartki w meczu 63%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 25%
- Kartki rywali / mecz 2,5
- Mecze bez kartki 38%
LASK ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale LASK-u – 2,5. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Powyżej 3,5 kartki w meczu LASK - Liverpool LASK ogląda średnio 1,4 żółtych kartek na mecz.LASK według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 4 tabeli | 2 | 0-0-2 | 0,00 | 0,50 | 2,00 |
| Środka tabeli (5–8) | 3 | 2-1-0 | 2,33 | 3,33 | 1,33 |
| Dołu tabeli (9–12) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,67 | 0,33 |
Najwięcej punktów na mecz LASK zdobywa z drużynami z dołu tabeli (9–12), najmniej z drużynami z top 4 tabeli.
LASK na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 2,25 | 3,75 2,00 | 0,25 1,50 |
|
2.
|
3,00 1,50 | 3,25 1,25 | 0,50 0,50 |
|
3.
|
2,25 1,75 | 2,50 2,25 | 0,75 1,50 |
|
4.
|
2,33 1,40 | 1,33 1,20 | 0,67 1,40 |
|
5.
|
1,40 1,33 | 2,00 1,33 | 2,40 1,33 |
Ciekawe rekordy w meczach LASK-u
Skrajne wyniki i osiągnięcia LASK-u w tym sezonie
- Najwyższa wygrana LASK - Grazer AK 3:0 Bundesliga (Austria), 31.07.2026
- Najwyższa porażka LASK - Rapid Wiedeń 0:2 Bundesliga (Austria), 11.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek TSV Hartberg - LASK 3:3, Bundesliga (Austria), 20.09.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 3. minuta Lang, LASK - SCR Altach 3:0, Bundesliga (Austria), 29.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 89. minuta Flecker, LASK - SCR Altach 3:0, Bundesliga (Austria), 29.08.2026
Jakie statystyki ma LASK w tym sezonie?
Bilans LASK-u w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-1-2 przy 19 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 3 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 14,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
LASK – zawodnicy
Jak wygląda kadra LASK-u w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład LASK-u 3-4-1-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze LASK-u
-
George Bello Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 2 dni
-
Moses Usor Pomocnik Uraz barku pauzuje od 2 dni
-
Sascha Horvath Pomocnik Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 16 dniopuszczone: 1 mecz
-
Samuel Adeniran Napastnik Uraz pauzuje od 49 dniopuszczone: 5 meczów

-
Ramiz Harakate Pomocnik Uraz pauzuje od 80 dniopuszczone: 12 meczów

Kadra LASK-u
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
![]() |
28 | USA | 5 mln € | 300 tys. € | 5 | 63% | 4 | 1 | 252' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
29 | Austria | 4 mln € | 900 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 162' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
![]() |
20 | Kanada | 400 tys. € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 27' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
![]() |
24 | Francja | 1,5 mln € | 190 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 27 |
|
24 | Austria | 2 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 5 | 0 | 547' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
24 | Surinam | 5 mln € | 540 tys. € | 8 | 100% | 1 | 2 | 479' | 2 | 0 | |||||||
| 30 |
|
30 | Austria | 2 mln € | 520 tys. € | 8 | 100% | 1 | 2 | 625' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
24 | Nigeria | 8 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 2 | 3 | 429' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
32 | Austria | 800 tys. € | 500 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 258' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
27 | Chorwacja | 4 mln € | 132 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 397' | 0 | 1 | |||||||
| 9 |
|
23 | Czechy | 2 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 383' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
23 | Kosowo | 600 tys. € | 350 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 16 |
|
27 | Panama | 3 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 2 | 1 | 719' | 0 | 0 | |||||||
| 43 |
|
23 | Brazylia | 4 mln € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 671' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
24 | Holandia | 4 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 720' | 3 | 0 | |||||||
| 2 |
|
24 | USA | 3,5 mln € | 520 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 625' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
26 | Dania | 4 mln € | 500 tys. € | 7 | 88% | 0 | 1 | 570' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
30 | Austria | 500 tys. € | 300 tys. € | 8 | 100% | 1 | 2 | 173' | 0 | 0 | |||||||
| 25 |
|
24 | Kamerun | 1,3 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 95' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
23 | Jamajka | 600 tys. € | 123 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 49' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
18 | Kongo | 1,2 mln € | – | 4 | 50% | 0 | 0 | 1' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
29 | Libia | 2 mln € | 1,7 mln € | 3 | 38% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 52 |
![]() |
20 | Mali | 250 tys. € | – | 2 | 25% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
![]() |
22 | Austria | 3,5 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
|
29 | Austria | 250 tys. € | 150 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 50 |
![]() |
19 | Austria | – | 60 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry LASK-u
63,4 mln €
śr. 2,4 mln € / zawodnika
Ile LASK wydaje na pensje
9 mln € rocznie
śr. 346 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
18
najliczniej: Austria (8 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy LASK-u w sezonie 2026/2027
LASK wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry LASK-u
Jak wygląda skład LASK-u?
W wyjściowym ustawieniu LASK-u między słupkami staje L. Jungwirth, a linię obrony najczęściej tworzą Xavier Mbuyamba, Alemao oraz A. Andrade. W środku pola grają K. Jorgensen, M. Bogarde, R. Ljubicić, S. Horvath oraz K. Danek, a za skuteczność w ataku odpowiadają F. Flecker, C. Lang. Trener Dietmar Kuhbauer ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Bundesliga (Austria) i pucharach.
LASK – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub LASK w sezonie 2026/2027.
LASK transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
|
Libia | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
|
Austria | 29 |
|
za darmo | |
| 22 Lip 2026 |
![]() |
Nigeria | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 21 Lip 2026 |
|
Chorwacja | 27 |
|
wypożyczenie | |
| 08 Lip 2026 |
![]() |
Kongo | 18 |
|
za darmo | |
| 02 Lip 2026 |
|
Austria | 29 |
|
200 tys. € | |
| 01 Lip 2026 |
|
Jamajka | 23 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Austria | 32 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Czechy | 23 |
|
1,2 mln € | |
| 30 Cze 2026 |
|
Kamerun | 24 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery LASK-u
LASK bilans transferowy
- +4 mln € 2026
- +8 mln € 2025
- -2,2 mln € 2024
- +10,2 mln € 2023
- +2,2 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii LASK-u
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski LASK w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do LASK-u trafiło 5 zawodników, a klub opuściło 2 piłkarzy, co przyniosło 200 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Maximilian Entrup do Eintrachtu Braunschweig za 200 tys. €.
LASK – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski LASK? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez LASK?
Klub piłkarski LASK zdobył w swojej historii 35 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo ligi Górnej Austrii oraz Puchar Górnej Austrii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. Ligi, Mistrzostwo 2. ligi Austrii, Puchar Austrii, Mistrzostwo Austrii, Mistrzostwo Regionalligi Mitte oraz Amatorskie mistrzostwo Austrii.