Forma w lidze
WSPG Wels w tabeli
14. miejsce / 7 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 12 punktów
Strata do bezpiecznego 13. miejsca: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
8 meczów ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
3 pkt
4:10 bramki
0,80 gola/mecz
4 pkt
5:7 bramki
1,67 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy WSPG Wels
Wartość drużyny: 700 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 2 bramek | Słowenia | 26 | napastnik | 8 | 250 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Austria | 36 | pomocnik | 8 | 100 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,50 średnia ocena | Słowenia | 26 | napastnik | 8 | 250 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 719 minut | Słowenia | 26 | napastnik | 8 | 250 tys. € |
Przewidywany skład WSPG Wels 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



WSPG Wels w tabeli 2. Ligi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
BW Linz
|
8 | 6 | 1 | 1 | 21:5 | 19 |
2
|
First Vienna
|
8 | 6 | 1 | 1 | 17:8 | 19 |
| ··· | |||||||
13
|
Sturm Graz II
|
8 | 2 | 2 | 4 | 16:21 | 8 |
14
|
WSPG Wels
|
8 | 2 | 1 | 5 | 9:17 | 7 |
15
|
Rapid Wien II
|
8 | 2 | 0 | 6 | 8:19 | 6 |
Wyniki WSPG Wels
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
WSPG Wels
1
Schwarz-Weiß Bregenz
0
2. Liga (Austria), 8. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
WSPG Wels
1
First Vienna
3
2. Liga (Austria), 7. kolejka
|
|
|
12 Wrz Koniec
|
BW Linz
4
WSPG Wels
1
2. Liga (Austria), 6. kolejka
|
Terminarz WSPG Wels
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
16 Paź 18:30
|
Austria Vienna (Am)
WSPG Wels
2. Liga (Austria), 9. kolejka
|
|
|
23 Paź 18:00
|
WSPG Wels
Voitsberg
2. Liga (Austria), 10. kolejka
|
|
|
30 Paź 18:00
|
SKN St. Pölten
WSPG Wels
2. Liga (Austria), 11. kolejka
|
Ostatnie transfery WSPG Wels
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 06 Wrz 2026 |
|
Czechy |
![]() |
za darmo | |
| 12 Sie 2026 |
![]() |
Austria |
|
wypożyczenie | |
| 23 Lip 2026 |
![]() |
Austria |
![]() |
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Austria |
|
za darmo |
WSPG Wels to klub piłkarski z Austrii występujący w 2. Liga (Austria). Zespół prowadzi Markus Lackner. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 700 tysięcy euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Austrii.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski WSPG Wels w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do WSPG Wels trafiło 3 zawodników, a klub opuściło 3 piłkarzy.
Które miejsce zajmuje WSPG Wels w tabeli 2. Ligi?
WSPG Wels zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli 2. Ligi z dorobkiem 7 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego BW Linz wynosi 12 punktów, a przewaga nad 15. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:17, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Jak wygląda skład WSPG Wels?
W wyjściowym ustawieniu WSPG Wels między słupkami staje K. Schrocker, a linię obrony najczęściej tworzą M. Thurnwald, L. Tischler, S. Haudum, O. Kregar oraz N. Keckeisen. W środku pola grają Y. Mankan, N. Freund oraz T. Sahin, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Wernitznig, S. Feyrer. Trener Markus Lackner ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w 2. Liga (Austria) i pucharach.
Kiedy WSPG Wels gra następny mecz?
Najbliższy mecz WSPG Wels to spotkanie z Austria Vienna (Am), które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 18:30 na obiekcie Austria-Akademie w ramach 2. Ligi (9. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz WSPG Wels?
Ostatni mecz WSPG Wels to wygrana ze Schwarz-Weiß Bregenz 1:0 w 2. Lidze, 10 października 2026. Bramkę zdobył Kregar. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma WSPG Wels w tym sezonie?
Bilans WSPG Wels w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-1-5 przy 9 zdobytych bramkach i 17 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 47%, a oddaje 11,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz WSPG Wels w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra WSPG Wels w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań WSPG Wels
WSPG Wels terminarz
Kiedy WSPG Wels gra następny mecz?
Najbliższy mecz WSPG Wels to spotkanie z Austria Vienna (Am), które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 18:30 na obiekcie Austria-Akademie w ramach 2. Ligi (9. kolejka).
Wyniki WSPG Wels w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub WSPG Wels w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki WSPG Wels w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
WSPG Wels wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
2. Liga (Austria), 8. kolejka
|
1:0 | 3-4-3 | 6/12 | 3/4 | |
|
18 Wrz Koniec
|
2. Liga (Austria), 7. kolejka
|
1:3 | 5-3-2 | 7/16 | 2/4 | |
|
12 Wrz Koniec
|
2. Liga (Austria), 6. kolejka
|
4:1 | 5-3-2 | 7/10 | 2/4 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Puchar Austrii, 1/16 finału
|
0:1 | 3-5-2 | 3/9 | 5/6 | |
|
28 Sie Koniec
|
2. Liga (Austria), 5. kolejka
|
1:3 | 5-3-2 | 6/9 | 4/4 | |
|
21 Sie Koniec
|
2. Liga (Austria), 4. kolejka
|
1:1 | 5-3-2 | 1/8 | 2/4 | |
|
14 Sie Koniec
|
2. Liga (Austria), 3. kolejka
|
1:2 | 5-3-2 | 7/15 | 2/2 | |
|
07 Sie Koniec
|
2. Liga (Austria), 2. kolejka
|
2:3 | 3-5-2 | 10/14 | 4/7 | |
|
02 Sie Koniec
|
2. Liga (Austria), 1. kolejka
|
0:2 | 3-4-3 | 2/6 | 4/7 | |
|
25 Lip Koniec
|
Puchar Austrii, 1/32 finału
|
1:2 | – | 7/14 | 3/7 |
WSPG Wels ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 5-3-2 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 5-3-2 – w 5 z 8 meczów, ze średnią 0,20 punktu. W pozostałych ustawieniach WSPG Wels zdobywa 2,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz WSPG Wels?
Ostatni mecz WSPG Wels to wygrana ze Schwarz-Weiß Bregenz 1:0 w 2. Lidze, 10 października 2026. Bramkę zdobył Kregar. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
WSPG Wels – tabela 2. Liga (Austria)
Jakie miejsce w tabeli 2. Liga (Austria) zajmuje WSPG Wels w sezonie 2026/2027.
Miejsce WSPG Wels w tabeli 2. Ligi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
BW Linz
|
8 | 6 | 1 | 1 | 21:5 | 16 | 19 | |
2
|
First Vienna
|
8 | 6 | 1 | 1 | 17:8 | 9 | 19 | |
3
|
Austria Vienna (Am)
|
8 | 5 | 0 | 3 | 14:11 | 3 | 15 | |
4
|
Wacker Innsbruck
|
8 | 4 | 2 | 2 | 12:9 | 3 | 14 | |
5
|
Austria Salzburg
|
8 | 4 | 1 | 3 | 16:13 | 3 | 13 | |
6
|
SKU Amstetten
|
8 | 3 | 4 | 1 | 15:12 | 3 | 13 | |
7
|
Floridsdorfer AC
|
8 | 4 | 1 | 3 | 14:12 | 2 | 13 | |
8
|
FC Liefering
|
8 | 4 | 1 | 3 | 17:16 | 1 | 13 | |
9
|
Admira Wacker Mödling
|
8 | 4 | 0 | 4 | 10:10 | 0 | 12 | |
10
|
Schwarz-Weiß Bregenz
|
8 | 3 | 1 | 4 | 11:13 | -2 | 10 | |
11
|
SKN St. Pölten
|
8 | 3 | 0 | 5 | 7:9 | -2 | 9 | |
12
|
Voitsberg
|
8 | 2 | 3 | 3 | 12:15 | -3 | 9 | |
13
|
Sturm Graz II
|
8 | 2 | 2 | 4 | 16:21 | -5 | 8 | |
14
|
WSPG Wels
|
8 | 2 | 1 | 5 | 9:17 | -8 | 7 | |
15
|
Rapid Wien II
|
8 | 2 | 0 | 6 | 8:19 | -11 | 6 | |
16
|
SV Kapfenberg
|
8 | 1 | 0 | 7 | 9:18 | -9 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
BW Linz
|
8 | 6 | 1 | 1 | 21:5 | 16 | 19 | |
2
|
First Vienna
|
8 | 6 | 1 | 1 | 17:8 | 9 | 19 | |
3
|
Austria Vienna (Am)
|
8 | 5 | 0 | 3 | 14:11 | 3 | 15 | |
4
|
Wacker Innsbruck
|
8 | 4 | 2 | 2 | 12:9 | 3 | 14 | |
5
|
Austria Salzburg
|
8 | 4 | 1 | 3 | 16:13 | 3 | 13 | |
6
|
SKU Amstetten
|
8 | 3 | 4 | 1 | 15:12 | 3 | 13 | |
7
|
Floridsdorfer AC
|
8 | 4 | 1 | 3 | 14:12 | 2 | 13 | |
8
|
FC Liefering
|
8 | 4 | 1 | 3 | 17:16 | 1 | 13 | |
9
|
Admira Wacker Mödling
|
8 | 4 | 0 | 4 | 10:10 | 0 | 12 | |
10
|
Schwarz-Weiß Bregenz
|
8 | 3 | 1 | 4 | 11:13 | -2 | 10 | |
11
|
SKN St. Pölten
|
8 | 3 | 0 | 5 | 7:9 | -2 | 9 | |
12
|
Voitsberg
|
8 | 2 | 3 | 3 | 12:15 | -3 | 9 | |
13
|
Sturm Graz II
|
8 | 2 | 2 | 4 | 16:21 | -5 | 8 | |
14
|
WSPG Wels
|
8 | 2 | 1 | 5 | 9:17 | -8 | 7 | |
15
|
Rapid Wien II
|
8 | 2 | 0 | 6 | 8:19 | -11 | 6 | |
16
|
SV Kapfenberg
|
8 | 1 | 0 | 7 | 9:18 | -9 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
BW Linz
|
4 | 4 | 0 | 0 | 15:2 | 13 | 12 | |
| 2 |
First Vienna
|
4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | 7 | 10 | |
| 3 |
Austria Salzburg
|
4 | 3 | 1 | 0 | 12:7 | 5 | 10 | |
| 4 |
Floridsdorfer AC
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:2 | 7 | 10 | |
| 5 |
Austria Vienna (Am)
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 6 |
Schwarz-Weiß Bregenz
|
3 | 3 | 0 | 0 | 10:3 | 7 | 9 | |
| 7 |
SKU Amstetten
|
4 | 2 | 2 | 0 | 8:5 | 3 | 8 | |
| 8 |
Wacker Innsbruck
|
3 | 2 | 1 | 0 | 7:1 | 6 | 7 | |
| 9 |
Sturm Graz II
|
4 | 2 | 1 | 1 | 11:8 | 3 | 7 | |
| 10 |
FC Liefering
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 11 |
Admira Wacker Mödling
|
4 | 2 | 0 | 2 | 4:4 | 0 | 6 | |
| 12 |
SKN St. Pölten
|
4 | 2 | 0 | 2 | 3:3 | 0 | 6 | |
| 13 |
Voitsberg
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:5 | 0 | 5 | |
| 14 |
WSPG Wels
|
5 | 1 | 0 | 4 | 4:10 | -6 | 3 | |
| 15 |
SV Kapfenberg
|
5 | 1 | 0 | 4 | 5:11 | -6 | 3 | |
| 16 |
Rapid Wien II
|
4 | 0 | 0 | 4 | 2:9 | -7 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
First Vienna
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:5 | 2 | 9 | |
| 2 |
BW Linz
|
4 | 2 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 3 |
Wacker Innsbruck
|
5 | 2 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 7 | |
| 4 |
FC Liefering
|
4 | 2 | 1 | 1 | 9:8 | 1 | 7 | |
| 5 |
Austria Vienna (Am)
|
4 | 2 | 0 | 2 | 5:6 | -1 | 6 | |
| 6 |
Admira Wacker Mödling
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 6 | |
| 7 |
Rapid Wien II
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:10 | -4 | 6 | |
| 8 |
SKU Amstetten
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:7 | 0 | 5 | |
| 9 |
Voitsberg
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:10 | -3 | 4 | |
| 10 |
WSPG Wels
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:7 | -2 | 4 | |
| 11 |
Austria Salzburg
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:6 | -2 | 3 | |
| 12 |
Floridsdorfer AC
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 13 |
SKN St. Pölten
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:6 | -2 | 3 | |
| 14 |
Schwarz-Weiß Bregenz
|
5 | 0 | 1 | 4 | 1:10 | -9 | 1 | |
| 15 |
Sturm Graz II
|
4 | 0 | 1 | 3 | 5:13 | -8 | 1 | |
| 16 |
SV Kapfenberg
|
3 | 0 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | 0 |
Które miejsce zajmuje WSPG Wels w tabeli 2. Ligi?
WSPG Wels zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli 2. Ligi z dorobkiem 7 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego BW Linz wynosi 12 punktów, a przewaga nad 15. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:17, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki WSPG Wels w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki WSPG Wels na tle ligi w sezonie 2026/2027.
WSPG Wels na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 11,5
- Strzały celne / mecz 3,9
- Asysty / mecz 1,13
- Udane dryblingi / mecz 1,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,13
- Czyste konta 13%
- Odbiory / mecz 2,0
- Przechwyty / mecz 1,4
- Wybicia / mecz 2,4
- Zablokowane strzały / mecz 1,0
Strzelcy WSPG Wels
Rozkład bramek w czasie
Bramki WSPG Wels i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres WSPG Wels to 46–60 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 2 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austria Vienna (Am) - WSPG Wels Po przerwie pada 78% bramek WSPG Wels.Przebieg meczu WSPG Wels i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 2-0-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 0-1-3 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 0-0-1 |
| Remis do przerwy | 5 | 2-1-2 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-0-2 |
Gdy WSPG Wels otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla WSPG Wels
100% bramek WSPG Wels pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
WSPG Wels zdobywa w sezonie średnio 0,88 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 0,88.
Aktualne serie WSPG Wels
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 7 meczów
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów WSPG Wels, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
WSPG Wels wygra mecz Austria Vienna (Am) - WSPG Wels WSPG Wels nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach WSPG Wels
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 63%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 0%
W 63% meczów WSPG Wels padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austria Vienna (Am) - WSPG Wels Powyżej 2,5 bramki padło w 63% meczów WSPG Wels.WSPG Wels – faule i karne
- Faule / mecz 1,9
- Faule rywali / mecz 2,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
WSPG Wels fauluje średnio 1,9 razy na mecz, a wymusza 2,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla WSPG Wels, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie WSPG Wels zdobywa 0,60 punktu na mecz wobec 1,33 na wyjeździe.
WSPG Wels wygra mecz Austria Vienna (Am) - WSPG Wels WSPG Wels zdobywa u siebie 20% możliwych punktów, na wyjeździe 44%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach WSPG Wels ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 78% goli WSPG Wels, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 8 meczów.
WSPG Wels wygra drugą połowę meczu Austria Vienna (Am) - WSPG Wels Drugą połowę WSPG Wels wygrywał w 2 z 8 meczów.WSPG Wels – strzały
- Celne / mecz 3,9
- Niecelne / mecz 7,6
- Celność strzałów 34%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 10,2
WSPG Wels oddaje 11,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 34% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 10,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austria Vienna (Am) - WSPG Wels WSPG Wels oddaje 11,5 strzałów na mecz.WSPG Wels – posiadanie piłki
- U siebie 49,6%
- Na wyjeździe 43,7%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 1 z 8
- Najniższe w sezonie 32%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 1 z 8 meczów. Średnio WSPG Wels utrzymuje przy piłce 47,4% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 32%.
WSPG Wels wygra mecz Austria Vienna (Am) - WSPG Wels WSPG Wels utrzymuje średnio 47,4% posiadania piłki.WSPG Wels – podania
- Kluczowe / mecz 2,9
- Dośrodkowania / mecz 2,5
- Celność dośrodkowań 55%
- Podania długie / mecz 10
- Celność długich podań 36%
WSPG Wels wymienia średnio 42 podań na mecz przy celności 69%, z czego 2,9 to podania kluczowe.
WSPG Wels – czyste konta
- U siebie 1 z 5
- Na wyjeździe 0 z 3
- Stracone / mecz 2,13
- Bez straty do przerwy 63%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 75%
Czyste konto WSPG Wels to 13% meczów sezonu (1 z 8), z czego 1 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Austria Vienna (Am) - WSPG Wels Czyste konto WSPG Wels zachowuje w 13% meczów.WSPG Wels – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 88%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 5,6
- Rożne na wyjeździe / mecz 6,0
WSPG Wels wykonuje średnio 5,8 rzutów rożnych na mecz wobec 5,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
WSPG Wels – kartki
- Żółte kartki 23
- Pow. 3,5 kartki w meczu 88%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 25%
- Kartki rywali / mecz 1,4
- Mecze bez kartki 0%
WSPG Wels ogląda średnio 2,9 żółtej kartki na mecz, a rywale WSPG Wels – 1,4.
WSPG Wels według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 3 | 0-0-3 | 0,00 | 0,67 | 3,00 |
| Środka tabeli (6–11) | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 1,50 | 1,50 |
| Dołu tabeli (12–16) | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 1,00 | 2,00 |
Najwięcej punktów na mecz WSPG Wels zdobywa z drużynami z środka tabeli (6–11), najmniej z drużynami z dołu tabeli (12–16).
WSPG Wels na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
1,25 1,00 | 1,25 1,75 | 1,25 2,50 |
|
13.
|
1,75 0,25 | 2,75 1,25 | 2,00 3,25 |
|
14.
|
0,60 1,33 | 0,80 1,67 | 2,00 2,33 |
|
15.
|
0,00 1,50 | 0,50 1,50 | 2,25 2,50 |
|
16.
|
0,60 0,00 | 1,00 1,33 | 2,20 2,33 |
Ciekawe rekordy w meczach WSPG Wels
Skrajne wyniki i osiągnięcia WSPG Wels w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Liefering - WSPG Wels 2:3 2. Liga (Austria), 7.08.2026
- Najwyższa porażka BW Linz - WSPG Wels 4:1 2. Liga (Austria), 12.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek FC Liefering - WSPG Wels 2:3, 2. Liga (Austria), 7.08.2026
- Najszybsza bramka 14. minuta Sahin, FC Liefering - WSPG Wels 2:3, 2. Liga (Austria), 7.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 87. minuta Feyrer, SKU Amstetten - WSPG Wels 1:1, 2. Liga (Austria), 21.08.2026
Jakie statystyki ma WSPG Wels w tym sezonie?
Bilans WSPG Wels w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-1-5 przy 9 zdobytych bramkach i 17 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 47%, a oddaje 11,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
WSPG Wels – zawodnicy
Jak wygląda kadra WSPG Wels w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład WSPG Wels 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Kontuzje w kadrze WSPG Wels
-
Jakob Wanker Napastnik Uraz pauzuje od 100 dniopuszczone: 1 mecz

Kadra WSPG Wels
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 22 |
|
26 | Słowenia | 250 tys. € | – | 8 | 100% | 2 | 1 | 719' | 2 | 0 | |||||||
| 11 |
|
20 | Austria | 175 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 243' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
22 | Słowacja | 150 tys. € | – | 6 | 75% | 0 | 0 | 185' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
23 | Austria | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
![]() |
19 | Austria | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
23 | Austria | 150 tys. € | 40 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 197' | 2 | 0 | |||||||
| 24 |
|
36 | Austria | 100 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 3 | 648' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
22 | Austria | 200 tys. € | – | 8 | 100% | 1 | 2 | 705' | 3 | 0 | |||||||
| 23 |
|
31 | Austria | 200 tys. € | 116 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 659' | 2 | 0 | |||||||
| 40 |
![]() |
19 | Austria | 200 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 582' | 3 | 0 | |||||||
| 10 |
|
28 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 12 |
![]() |
24 | Austria | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 23 |
![]() |
26 | Bośnia | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 5 |
![]() |
25 | Niemcy | 200 tys. € | – | 8 | 100% | 1 | 0 | 591' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
28 | Austria | 150 tys. € | 145 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 327' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
![]() |
23 | Austria | 175 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 642' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
29 | Austria | 250 tys. € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 101' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
26 | Austria | 150 tys. € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 162' | 1 | 0 | |||||||
| 29 |
![]() |
19 | Austria | – | 30 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 44 |
|
25 | Austria | 200 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 718' | 2 | 0 | |||||||
| 33 |
![]() |
20 | Austria | – | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 2' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
19 | Niemcy | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 70 |
![]() |
21 | Słowacja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry WSPG Wels
2,9 mln €
śr. 125 tys. € / zawodnika
Ile WSPG Wels wydaje na pensje
332 tys. € rocznie
śr. 14 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
5
najliczniej: Austria (16 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy WSPG Wels w sezonie 2026/2027
WSPG Wels wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry WSPG Wels
Jak wygląda skład WSPG Wels?
W wyjściowym ustawieniu WSPG Wels między słupkami staje K. Schrocker, a linię obrony najczęściej tworzą M. Thurnwald, L. Tischler, S. Haudum, O. Kregar oraz N. Keckeisen. W środku pola grają Y. Mankan, N. Freund oraz T. Sahin, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Wernitznig, S. Feyrer. Trener Markus Lackner ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w 2. Liga (Austria) i pucharach.
WSPG Wels – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub WSPG Wels w sezonie 2026/2027.
WSPG Wels transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 06 Wrz 2026 |
|
Czechy | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 12 Sie 2026 |
![]() |
Austria | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 23 Lip 2026 |
![]() |
Austria | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Austria | 27 |
|
za darmo | |
| 13 Lip 2026 |
|
Brazylia | 30 |
|
za darmo | |
| 01 Lip 2026 |
|
Słowenia | 26 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Austria | 36 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Austria | 31 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
![]() |
Austria | 23 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
![]() |
Austria | 19 |
|
za darmo |
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski WSPG Wels w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do WSPG Wels trafiło 3 zawodników, a klub opuściło 3 piłkarzy.