poniedziałek, 20 marca 2023
Najnowsze: Inter - Juventus kursy, typy

Dlaczego przy rejestracji konta u bukmachera muszę podać numer PESEL

21.08.2018, 18:42
Aktualizacja: 26.01.2023, 14:49
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Numer PESEL u bukmachera: po co jest potrzebny?
 2. Numer PESEL u bukmachera: tego wymaga polskie prawo
 3. Czy moje dane są w pełni bezpieczne u bukmachera?
 4. Warto wiedzieć
Dlaczego podczas rejestracji konta u bukmachera trzeba podać PESEL
Po co bukmacherowi potrzebny jest mój numer PESEL?

Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak ważne są nasze prywatne dane osobowe i jak bardzo musimy być ostrożni z udostępnianiem ich różnym podmiotom.

  Szybka rejestracja w STS  
Załóż nowe konto online bez formalności

Z tego powodu część graczy ma obawy przed rejestracją konta gracza u bukmacherów online – jednym z etapów tego procesu jest bowiem właśnie podanie swoich danych osobowych, w tym numeru PESEL.

Warto jednak wiedzieć, że podanie swojego numeru PESEL podczas rejestracji darmowego konta online u bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów ma w istocie bardzo poważne uzasadnienie, a jego celem jest między innymi ochrona graczy.

Freebety po rejestracji z podaniem PESEL
Superbet Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet 34 zł od depozytu 50 zł
 • +20 zł ekstra bez depozytu - za apkę
 • suma wszystkich bonusów 3754 zł

54 zł

Bonus od wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu LEGALSPORT
Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • darmowy bonus na nowe konto
 • w tym freebet 10 zł za depozyt min. 1 zł
 • suma wszystkich bonusów 630 zł

30 zł

Bonus bez wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • 1x obrót bonusem do wypłaty
 • freebet od depozytu 50 zł
 • suma wszystkich bonusów 3310 zł

30 zł

Bonus od wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu LEGALSPORT
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • paczka freebetów dla nowych klientów
 • +10 zł za rejestrację z kodem
 • suma wszystkich bonusów 5239 zł

39 zł

Bonus bez wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu LEGALSPORT

Innymi słowy pisząc, wszystkie dane osobowe podane podczas bezpłatnej rejestracji są bezpieczne u każdego legalnego operatora zakładów bukmacherskich online. Bezpieczeństwo nad danymi gwarantuje między innymi Państwo.

Numer PESEL u bukmachera: po co jest potrzebny?

Oczywiście legalnie działający na terenie naszego kraju operatorzy zakładów bukmacherskich nie proszą swoich nowych graczy o tego typu dane bez żadnego powodu. Numer pesel – w przeciwieństwie chociażby do imienia i nazwiska – jest unikalny (nie zmienia się go np. po ślubie, nie można wystąpić o jego zmianę, jak to ma miejsce w przypadku nazwiska), dzięki czemu pozwala jednoznacznie zweryfikować, czy dana osoba faktycznie jest tym, za kogo się podaje.

Na marginesie można dodać, że z analiz, które przeprowadziliśmy w ostatnim czasie, wynika jednoznacznie, iż bukmacherzy potrzebują średnio 20 minut na weryfikację świeżo złożonego wniosku rejestracyjnego. Podanie numeru PESEL jest ważne z perspektywy bukmacherów, bo dzięki niemu od razu mogą wyłapać na przykład osoby niepełnoletnie lub takie, które jakiś czas temu założyły już u nich konto i wykorzystały dostępny do ekskluzywnego bonus na start z korzystnym kodem promocyjnym LEGALSPORT, który działa u wszystkich bukmacherów!

Mistrzowski kod promocyjny LEGALSPORT na marzec 2023
działa u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce

Przechodzę do zestawienia wiarygodnych buków

Warto wiedzieć, że wyłudzania bonusów bukmacherskich online w ten sposób nie są tolerowane przez legalnych bukmacherów Dlatego też prosimy, abyście zwracali na to szczególną uwagę. Tym bardziej że taki ruch z Waszej strony może oznaczać natychmiastową utratę wpłaconych wcześniej na saldo depozytowe lub wygranych pieniędzy – każdy bukmacher z koncesją MF od razu blokuje zdublowane konta bukmacherskie, nie czekając na żadne wyjaśnienia.

Numer PESEL u bukmachera: tego wymaga polskie prawo

Kwestie praktyczne, czyli łatwa identyfikacja użytkownika, to jedno. Warto jednak wiedzieć, że konieczność podawania numeru PESEL podczas rejestracji konta gracza u bukmachera wymagana jest w sposób pośredni przez polskie prawo. Ustawa hazardowa w artykule 15i obliguje legalnych bukmacherów do wprowadzenia, w ramach regulaminu odpowiedzialnej gry dla klientów, procedury weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry.

W ustawie nie ma mowy konkretnie o numerze PESEL, ale, jak łatwo się domyślić, to właśnie on umożliwia pewną i dokładną weryfikację wieku gracza i właśnie dlatego bukmacherzy go od nas wymagają. Warto również dodać, że procedura rejestracyjna, w tym właśnie wymaganie podania danych osobowych, takich jak numer PESEL czy przesłanie skanu dowodu osobistego, odróżnia bukmacherów legalnych od nielegalnych i w ogóle niesprawdzonych.

Jeśli bukmacher daje możliwość założenia indywidualnego konta klienta bez udostępnienia tych danych, możemy mieć pewność, że nie jest on w Polsce legalnym operatorem zakładów sportowych, gdyż ci muszą działać zgodnie z polskim prawem – a więc m.in. prowadzić weryfikację wieku graczy. Gra u nielegalnych bukmacherów nie zapewnia bezpieczeństwa i może doprowadzić do utraty danych osobowych lub pieniędzy. W związku z tym rekomendujemy obstawianie tylko u sprawdzonych bukmacherów internetowych.

Czy moje dane są w pełni bezpieczne u bukmachera?

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy gracz na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi ma pewne obawy w kwestii bezpieczeństwa swoich danych osobowych, dlatego też chcielibyśmy zaznaczyć, że wszystkie dane przekazane bukmacherowi są w pełni bezpieczne.

Każdy legalny operator zakładów sportowych z oficjalną licencją Ministerstwa Finansów bardzo poważnie podchodzi do spraw poufności i ochrony przekazanych danych – nie tylko dlatego, że jakiekolwiek wycieki danych poważnie nadszarpnęłyby zaufanie ich graczy, ale również dlatego, że sprawny system ochrony danych jest jednym z wymagań, warunkujących możliwość otrzymanie polskiej licencji hazardowej.

W jaki sposób dokładnie legalni bukmacherzy chronią dane typerów? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym tekście >>> Zobacz, jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy?. Kompletna lista legalnych bukmacherów z każdym kolejnym rokiem zyskuje kolejne pozycje. Gracze coraz chętniej zakładają nowe profile graczy i obstawiają zakłady sportowe online.

Informacja o bonusie na start z kodem promocyjnym Betclic - LEGALSPORT. Maksymalne bonusy Betclic
Promocja startowa u bukmachera Betclic w wersji VIP z kodem

Robią to na tyle często, że bardzo szybko potrafią ocenić jakość każdego bukmachera z osobna. Który legalny polski bukmacher jest najlepszy i najbezpieczniejszy według obstawiających? Typujący chwalą sobie najbardziej bukmachera Betclic Zakłady Bukmacherskie. Według graczy Betclic jest wiarygodny, uczciwy i bezpieczny, a do tego wszystkiego ma mega promocje, w tym ekskluzywne bonusy powitalne na start za kod promocyjny LEGALSPORT. Kolejne miejsca na liście najbezpieczniejszych buków zajmują odpowiednio STS oraz Fortuna Online.

Warto wiedzieć

- Legalni bukmacherzy potrzebują numeru PESEL po to, aby móc zweryfikować tożsamość oraz wiek rejestrującego się typera.

- Wszystkie dane u legalnych polskich bukmacherów internetowych są w pełni bezpieczne. Kontrolę nad jakością poszczególnych operatorów zakładów sportowych w kwestii bezpieczeństwa sprawuje Ministerstwo Finansów.

- Według graczy najbezpieczniejszym bukmacherem jest Betclic. Kolejne miejsce zajmuje STS Zakłady Bukmacherskie oraz Fortuna.

Komentarze (0)
Dlaczego przy rejestracji konta u bukmachera muszę podać numer PESEL
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera
Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera
20879
528
Weryfikacja konta u bukmachera zajmuje średnio tylko kilka minut. Najszybsze sprawdzenie wprowadzonych danych trwa 60. sekund. Czas weryfikacji profilu gracza jest w pełni uzależniony od tego, którego bukmachera ostatecznie wybierzecie. Tylko u nas sprawdzicie ile trwa weryfikacja konta u każdego legalnego operatora!
Gdzie obstawiać tenis ziemny?
Gdzie obstawiać tenis ziemny?
334
43
Jeżeli mielibyśmy wskazać sporty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród graczy obstawiających zakłady wzajemne za pośrednictwem Internetu, to obok piłki nożnej z pewnością ustawimy tenis ziemny. Dzisiaj sprawdzimy u których legalnych bukmacherów najbardziej opłaca się typować dyscyplinę, w której wspaniałe sukcesy odnosi nasza Iga Świątek. 
Który bukmacher ma szybkie wypłaty?
Który bukmacher ma szybkie wypłaty?
857
37
Większość bukmacherów internetowych w Polsce, w tym STS, Fortuna czy Superbet, oferują swoim graczom możliwość dokonywania szybkich wypłat wygranych na rachunek bankowy. Z taką opcją przelew wygranej trwa nie więcej niż kilka minut. Sprawdziliśmy, którzy bukmacherzy mają opcję szybkich wypłat i jak działają systemy do błyskawicznej wypłaty gotówki na konto.
Czy bukmacher może zablokować konto?
Czy bukmacher może zablokować konto?
1882
26
Spotkałeś się z zablokowanym kontem u bukmachera? Słyszałeś, że Twój znajomy lub ktoś z bliskiego otoczenia miał zablokowane konto do zakładów? A może sam doświadczyłeś takiej sytuacji i chciałbyś się dowiedzieć coś więcej na ten temat? Przeczytaj dlaczego bukmacher może zablokować konto gracza.
Jak obstawiać handicapy w forBET
Jak obstawiać handicapy w forBET
441
57
Na pierwszy rzut oka handicapy wydają się dość skomplikowane, jednak w praktyce typowanie tego rodzaju zakładów bukmacherskich nie powinno sprawiać typerom większych problemów. O tym jak dobrze obstawiać i jak w ogóle działają handicapy tłumaczymy na przykładzie w pełni bezpiecznego i sprawdzonego operatora forBET, który w swojej szerokiej ofercie udostępnia mnóstwo sportowych typów obejmujących handicap.
Jak obstawiać żużel w Superbet
Jak obstawiać żużel w Superbet
368
13
W Polsce żużel darzony jest szczególną sympatią i to nie tylko przez miłośników ryku motocykli, ale także amatorów obstawiania. W związku z tym czarny sport w chwili obecnej stanowi swego rodzaju must have każdego renomowanego bukmachera. Do grona tego zalicza się także Superbet, który dla swoich klientów przygotował całą gamę niezwykle intratnych żużlowych selekcji wzajemnych. Chcecie wiedzieć co dokładnie obejmują i na które szczególnie warto zwrócić uwagę? Jeżeli tak, to ten tekst jest właśnie dla Was.
STS BetGames - jak stawiać zakłady?
STS BetGames - jak stawiać zakłady?
3439
90
W ofercie STS Zakłady Bukmacherskie znajdziesz zakłady na wirtualne gry karciane. Użytkownicy mają do wyboru poker, bakarat oraz wojnę. Wszystkie wymienione kasynowe rozgrywki są całkowicie legalne i cieszą się mega popularnością. Jak obstawiać BETGAMES w STS? Już wszystko prezentujemy!
Zakłady bukmacherskie - gdzie założyć konto?
Zakłady bukmacherskie - gdzie założyć konto?
2933
92
Z tytułowym pytaniem – gdzie najlepiej założyć konto do zakładów bukmacherskich? - zmaga się praktycznie każdy początkujący typujący. Ale nie tylko, gdyż niezwykle doświadczeni obstawiający, szczególnie ci grający w punktach naziemnych, także szukają pomocy przy wyborze najlepszego operatora online. Tak więc, u którego bukmachera warto założyć konto? Zapraszamy serdecznie do lektury!
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.