wtorek, 4 października 2022
Najnowsze: Kurs 100.00 na Inter M. - FC Barcelona w Superbet

Błędy bukmacherów – jak wykorzystać

Czy bukmacher popełnia błędy? Jakie pomyłki najczęściej można wyłapać, aby typować skutecznie na wysokie wygrane.

Odbierz kod promocyjny eWinner
Oferta na bonus eWinner VIP ważna do 31 października 2022
Spis treści
Rozwiń
 1. Najczęstsze błędy bukmacherów
  1. Nieadekwatne kursy do ryzyka związanego z niepowodzeniem
  2. Pomieszanie współczynników w konkretnej selekcji
  3. Pomyłki kursowe przy identycznych zdarzeniach
  4. Dodawanie do oferty tak zwanych surebetów
  5. Niepoprawne rozliczenia kuponów bukmacherskich
 2. Jaki bukmacher jest najlepszy
 3. Warto wiedzieć
Najczęstsze błędy bukmacherów - jak je wykorzystać

Wiemy już, że bukmacherzy popełniają błędy. Teraz przyjrzymy się, jakie pomyłki na co dzień robią operatorzy zakładów wzajemnych.

 Darmowe zakłady bukmacherskie 
 Oferta freebetów na nowe konto   

Co więcej, podpowiemy, z których można bez żadnych konsekwencji korzystać, a które należy omijać szerokim łukiem, dlatego też serdecznie zapraszamy do lektury.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że bukmacherzy są praktycznie nieomylni: z niezwykłą precyzją podchodzą do swoich zadań i dbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół swojej oferty – w końcu od tego zależą ich zarobki.

Freebet 25 zł na darmowy zakład + 34 zł bez ryzyka+ 1200 zł na start i bonus na POKER 20 zł

Freebet 25 zł na darmowy zakład + 34 zł bez ryzyka
+ 1200 zł na start i bonus na POKER 20 zł

ZAGRAJ w

W rzeczywistości zdarzają im się jednak od czasu do czasu, jak zresztą każdemu, drobne potknięcia, które niekiedy można wykorzystać na własną korzyść!

Najczęstsze błędy bukmacherów

Na potrzeby tego tekstu wybraliśmy pięć najbardziej popularnych błędów bukmacherów (tu dostępna jest aktualna lista operatorów z licencją MF), które za każdym razem mają wpływ na naszą wygraną bukmacherską. Niestety nie wszystkie rozliczane są w ostatecznym rozrachunku na korzyść obstawiających, w związku z tym zalecamy niezwykłą ostrożność przy szukaniu tego typu bukmacherskich okazji.

Nieadekwatne kursy do ryzyka związanego z niepowodzeniem

Na pewno bez żadnych oporów można korzystać z tak zwanych „lekkich” valuebetów (czyt. waljubetów), które charakteryzują się tym, że ostateczny współczynnik na daną opcję, w rozsądnym oczywiście stopniu, jest źle oszacowany. Na przykład, stawiając na zwycięstwo drużyny X, wydaje nam się, że kurs powinien oscylować w granicach 1.50, a w rzeczywistości buk wystawił na ten typ współczynnik aż 1.90.

Darmowy zakład bukmacherski 25 zł w STS

Wówczas bez zastanowienia można wrzucać takie zdarzenia na swój kupon bukmacherski. Najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie takiej selekcji do kuponu AKO lub stworzenie osobnego zakładu typu singiel (gdy kurs przekracza barierę opłacalności – 2.00). Wtedy Wasza wygrana wskoczy zdecydowanie na wyższy poziom. Warto to grać, albowiem legalni bukmacherzy zawsze takie sytuacje rozliczają na korzyść typujących. Ma to związek z tym, że końcowa ocena jakości kursów odbywa się na zasadach indywidualnej analizy, tak więc przez buka nie może być zweryfikowana w żadnej sposób.

Pomieszanie współczynników w konkretnej selekcji

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy ostateczne kursy na dane pozycje w ofercie różnicą się zdecydowanie. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy bukmacher pomyli niespodziewanie zespół X z ekipą Y. Wtedy może powstać coś takiego: FC Barcelona (7.50), remis (4.50), Levante (1.15). Niestety z takiej mega okazji nie należy korzystać, gdyż na 100% operator zakładów wzajemnych niemal natychmiast dokona korekty kursów, a wszystkie zagrane selekcje rozliczy po tradycyjnym współczynniku 1.00.

Nie warto puszczać takich pozycji również ze względu na to, że w ostatecznym rozrachunku cała sytuacja może obrócić się przeciwko Wam, i to nawet bardzo szybko. Może się tak stać na przykład, gdy zawieracie coraz bardziej popularne zakłady bezpieczne, w których anulowanie jednego zdarzenia może wpłynąć na ostateczny kształt kuponu – ze względu na zbyt mały kurs ogólny na kuponie może on przeobrazić się w zwykły zakład AKO. A to oznacza, że tracicie opcję potknięcia się na jednym meczu. Dlatego też, jak zobaczycie takie współczynniki, to omijajcie je szerokim łukiem, gdyż na pewno nie przyniosą one Wam nic dobrego.

Pomyłki kursowe przy identycznych zdarzeniach

Kolejnym błędem bukmacherów, z którego jak najbardziej można korzystać (sprawdziliśmy to osobiście kilka razy), są różnice kursowe przy takich samych zdarzeniach. Bardzo często w ostatnim czasie można je wyłapać u jednego operatora zakładów wzajemnych na przykład przy rzutach rożnych w piłce nożnej. Polega to na tym, że przykładowo chcemy obstawić w spotkaniu AFC Bournemouth vs Liverpool FC powyżej 9.5 RR po kursie 1.74, gdyż po wnikliwiej analizie doszliśmy do wniosku, że obie ekipy lubują się w zdobywaniu kornerów i dziesięć wznowień spod chorągiewki wejdzie bez najmniejszych problemów.

Dlaczego warto założyć konto typerskie Fortuna online z kodem promocyjnym
Dlaczego warto zarejestrować się w Fortunie

Oczywiście można to zagrać, ale trzeba także przejrzeć do końca ofertę i posprawdzać pozostałe opcje, ponieważ można znaleźć również selekcję 3-drogową związaną z rzutami rożnymi, w której minimum dziesięć RR (w pozycji 3-drogowej będzie to powyżej 9) zostało opatrzone kursem na przykład aż 1.89. Jest to tak naprawdę ten sam zakład (ze względu na to, że zarówno w pierwszej, jak i w drugiej opcji musi paść minimum 10 wznowień z narożników boiska), tylko inaczej opisany!

Pamiętajcie, że jest to tylko i wyłącznie przykład. A to oznacza, że współczynniki mogą się swobodnie zmieniać. A co za tym idzie lepsza oferta w wyselekcjonowanym przez Was typie może być przy zakładach na powyżej 9.5 RR! Nie zmienia to jednak faktu, że warto dłużej posiedzieć nad konkretnymi ofertami, gdyż przy zerowym ryzyku możecie wygrać więcej, i to bez żadnych ograniczeń.

Dodawanie do oferty tak zwanych surebetów

Od czasu do czasu w bukmacherskich ofertach można odnaleźć tak zwane surebety, które charakteryzują się tym, że zakład wzajemny, zawarty po ostatecznym gwizdku czy syrenie będzie trafiony bez względu na ostateczny wynik. Dzieje się tak ze względu na zróżnicowaną ofertę kursową przynajmniej u dwóch organizatorów zakładów sportowych.

Nawet 1 590 zł na start w LV BET Zakłady Bukmacherskie

Najczęściej „pewnych zakładów” szuka się wśród zdarzeń 2-drogowych, gdyż wówczas na każdą możliwą opcję przypada aż 50% szans na powodzenie (nie ma remisu). Należy jeszcze dwa zdania napisać o tym, czy warto takie zdarzenia w ogóle grać. W dłuższej perspektywie gra surebetów jest dochodowa i na sto procent opłaci się Wam to robić, ale od razu zaznaczamy, że swojej strategii gry nie możecie opierać tylko i wyłącznie na tego rodzaju typach, bowiem grozi to dożywotnim banem na konto – a drugiego nie będziecie mogli założyć!

Jeżeli pomieszacie jednak takie zdarzenia z kuponami typu AKO czy singlami, to wówczas ze strony buka nic Wam nie grozi, więc jeżeli macie czas i chęci, to powinniście rozpocząć poszukiwania „100% pewniaczków”.

Niepoprawne rozliczenia kuponów bukmacherskich

W ostatnim czasie zauważyliśmy, że coraz częściej legalni operatorzy zakładów wzajemnych mają problemy z poprawnym rozliczeniem kuponów bukmacherskich, więc zalecamy szczególną ostrożność w tym temacie. Musicie na to uważać, gdyż może zdarzyć się tak, że Wasza selekcja zostanie rozliczona pozytywnie, a po pewnym czasie jest status, zmieni się na przeciwny, czyli przegrany!

Jeżeli zdążycie wypłacić pieniądze, to wówczas na Waszym koncie pojawi się minus, a Wy zostaniecie poproszeni o jego uregulowanie. Możecie jednak dążyć do swoich racji i być może bukmacher zdecyduje się unieważnić Wasz „dług”. Wszystko zależy nie tylko od Waszej argumentacji, ale również od dobrej woli bukmachera. Warto mimo wszystko spróbować.

Ważne w tym wszystkim jest również to, że jeśli wyłapiecie, że bukmacher się pomylił, to nigdy nie grajcie za te pieniądze kolejnych kuponów, gdyż w razie porażki będziecie musieli wyłożyć dodatkowe pieniądze z własnej kieszeni, co w tej sytuacji nie było dla Was korzystnym rozwiązaniem – wówczas stracicie stawkę x2.

Jaki bukmacher jest najlepszy

Wszyscy bukmacherzy popełniają błędy, dlatego warto zarejestrować się u kilku. Szybka podpowiedź przyjaciela, znajomego typera lub z forum bukmacherskiego da szansę na ekstra zarobek, pod warunkiem posiadania zarejestrowanego wcześniej konta do stawiania zakładów.

Poniżej w tabeli prezentujemy renomowanych bukmacherów z polską licencją. Przeczytaj jak wygląda rejestracja i wybierz najciekawszy bonus powitalny na start typerskiej przygody.

Najlepsi bukmacherzy na pierwszą rejestrację
Rekomendowany bukmacher Bonus powitalny Darmowe konto
LVBET   1590 zł  REJESTRACJA - opis  
Fortuna   1140 zł  REJESTRACJA - opis
Betclic 
 550 zł 
REJESTRACJA - opis
STS   1279 zł  REJESTRACJA - opis
BetFan   3100 zł  REJESTRACJA - opis
PZBuk   50 zł freebet  REJESTRACJA - opis
forBET    2110 zł  REJESTRACJA - opis
Milenium  1650 zł REJESTRACJA - opis
TOTALbet   5020 zł  REJESTRACJA - opis
eToto   300 zł  REJESTRACJA - opis
Totolotek   1049 zł  REJESTRACJA - opis
eWinner   1170 zł  REJESTRACJA - opis

Na pakiet startowy, z uwagi na to, że konta są bezpłatne i ich założeniem nic nie kosztuje, rekomendujemy otwarcie konta u 3-5 bukmacherów. Najlepsi to: Betfan za grę bez podatku i wysoką premię 3100 zł, STS za 4 bonusy i super apkę, forBET za bonus 2120 zł od 3 wpłat depozytu, PZBuk za freebet 50 zł bez obrotu (ten bonus jest TU).

Betclic za najwyższy bonus bez ryzyka  550 zł (50 zł ekstra za kod promocyjny) a Fortuna za największy rynek zdarzeń i wysokie kursy + bonus 1140 zł razem z darmowym kuponem 20 zł bez depozytu.

Warto wiedzieć

 • Internetowe firmy bukmacherskie (np Totalbet czy eToto), które działają legalnie w Polsce kraju, nie są instytucjami nieomylnymi, dlatego też od czasu do czasu popełniają błędy. Niektóre z nich można wykorzystać na swoją korzyść, jednak trzeba to robić niezwykle umiejętnie, gdyż przy odrobinie nierozwagi może się to obrócić przeciwko Wam.
 • Sprawdzajcie swoje wszystkie zakłady z niezwykłą starannością, ponieważ w ostatnim czasie operatorzy zakładów bukmacherskich popełniają coraz więcej błędów przy ostatecznych rozliczeniach kuponów (np Totolotek lub eWinner).

  Może więc zdarzyć się tak, że Wasza selekcja zostanie rozliczona pozytywnie, a po pewnym czasie jest status, zmieni się na przeciwny, czyli przegrany!
24.09.2018, 00:24
Aktualizacja: 24.09.2018, 00:24
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

Błędy bukmacherów – jak wykorzystać
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Tipster
skomentowano ponad miesiąc temu
coś fantastycznego 😀 muszę sobie dopatrzyć bukmacherów, bo ostatnio kilka dziwnych zjawisk faktycznie zauważyłem xD jeżeli rzeczywiście to działa, to jestem w domu i zaczynam wychodzić na prostą hahaha 😀 Ktoś próbował już grać na tych błędach? Bo to kurczę może być opłacalne…
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.