Forma w lidze
Vancouver Whitecaps w tabeli
1. miejsce / 52 punkty Lider tabeli
Przewaga nad 2. miejscem: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
2 mecze bez porażki
4 mecze bez zwycięstwa
Wyniki u siebie / na wyjeździe
29 pkt
35:14 bramki
2,33 gola/mecz
23 pkt
26:16 bramki
1,86 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Vancouver Whitecaps
Wartość drużyny: 21,3 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 17 bramek | USA | 30 | napastnik | 27 | 5 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 6 asyst | Niemcy | 37 | napastnik | 24 | 4 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,65 średnia ocena | USA | 25 | pomocnik | 14 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 2494 minut | Japonia | 30 | bramkarz | 28 | 3,5 mln € |
Przewidywany skład Vancouver Whitecaps 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Tabela - Konferencja Zachodnia
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vancouver Whitecaps
|
29 | 15 | 7 | 7 | 61:30 | 52 |
2
|
St. Louis City
|
29 | 14 | 9 | 6 | 54:38 | 51 |
3
|
FC Dallas
|
29 | 14 | 8 | 7 | 53:45 | 50 |
4
|
San Jose Earthquakes
|
29 | 13 | 8 | 8 | 51:41 | 47 |
5
|
Houston Dynamo
|
29 | 13 | 7 | 9 | 39:37 | 46 |
Wyniki Vancouver Whitecaps
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź Koniec
|
St. Louis City
0
Vancouver Whitecaps
0
MLS, 29. kolejka
|
|
|
11 Paź Koniec
|
Los Angeles FC
1
Vancouver Whitecaps
1
MLS, 28. kolejka
|
|
|
07 Paź Koniec
|
Chicago Fire
3
Vancouver Whitecaps
1
MLS, 16. kolejka
|
Terminarz Vancouver Whitecaps
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 02:30
|
Austin FC
Vancouver Whitecaps
MLS, 30. kolejka
|
|
|
25 Paź 02:30
|
Colorado Rapids
Vancouver Whitecaps
MLS, 31. kolejka
|
|
|
29 Paź 03:30
|
Vancouver Whitecaps
San Diego
MLS, 32. kolejka
|
Ostatnie transfery Vancouver Whitecaps
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Australia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 25 Wrz 2026 |
![]() |
Kanada |
![]() |
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Kanada |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Francja | – | za darmo |
Vancouver Whitecaps to klub piłkarski z Kanady występujący w MLS. Swoim domowym obiektem jest BC Place, który może pomieścić 54 405 widzów. Zespół prowadzi Jesper Sorensen. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 21,3 miliona euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Vancouver Whitecaps?
Klub piłkarski Vancouver Whitecaps zdobył w swojej historii 8 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Kanady oraz USL-1 Cup. Ponadto triumfował w Mistrzostwo Kanady.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Vancouver Whitecaps w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Vancouver Whitecaps trafiło 13 zawodników za łączną kwotę 6,1 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 4,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Aleksa Cvetkovic z Partizan Belgrad za 1,5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ali Ahmed do Norwich City za 2 mln €.
Które miejsce zajmuje Vancouver Whitecaps w tabeli MLS?
Vancouver Whitecaps zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli MLS z dorobkiem 52 punktów po 29 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 61:30, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Jak wygląda skład Vancouver Whitecaps?
W wyjściowym ustawieniu Vancouver Whitecaps między słupkami staje Y. Takaoka, a linię obrony najczęściej tworzą E. Ocampo, M. Laborda, T. Blackmon oraz T. Johnson. W środku pola grają R. Gauld, Oliver Love Larraz, E. Sabbi, A. Cubas oraz Y. Diaby, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. White. Trener Jesper Sorensen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w MLS i pucharach.
Kiedy Vancouver Whitecaps gra następny mecz?
Najbliższy mecz Vancouver Whitecaps to spotkanie z Austin FC, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 02:30 na obiekcie Q2 Stadium w ramach MLS (30. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Vancouver Whitecaps?
Ostatni mecz Vancouver Whitecaps to remis ze St. Louis City 0:0 w MLS, 15 października 2026. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Vancouver Whitecaps w tym sezonie?
Bilans Vancouver Whitecaps w tym sezonie to 29 meczów i wynik 15-7-7 przy 61 zdobytych bramkach i 30 straconych. Czyste konto padło w 12 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 12,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Vancouver Whitecaps w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Vancouver Whitecaps w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Vancouver Whitecaps
Vancouver Whitecaps terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 02:30
|
MLS, 30. kolejka
|
Q2 Stadium Wyjazd | Łatwy | |
|
25 Paź 02:30
|
MLS, 31. kolejka
|
Dick's Sporting Goods Park Wyjazd | Umiarkowany | |
|
29 Paź 03:30
|
MLS, 32. kolejka
|
BC Place U siebie | Umiarkowany | |
|
01 Lis 00:00
|
MLS, 33. kolejka
|
BC Place U siebie | Umiarkowany | |
|
07 Lis 22:00
|
MLS, 34. kolejka
|
Stade Saputo Wyjazd | – |
Kiedy Vancouver Whitecaps gra następny mecz?
Najbliższy mecz Vancouver Whitecaps to spotkanie z Austin FC, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 02:30 na obiekcie Q2 Stadium w ramach MLS (30. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Betclic TV.
Wyniki Vancouver Whitecaps w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Vancouver Whitecaps w sezonie 2026.
Forma i bramki Vancouver Whitecaps w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Vancouver Whitecaps wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
15 Paź Koniec
|
MLS, 29. kolejka
|
0:0 | 4-2-3-1 | 10/16 | 2/4 | |
|
11 Paź Koniec
|
MLS, 28. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 2/5 | 3/6 | |
|
07 Paź Koniec
|
MLS, 16. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 8/10 | 1/3 | |
|
27 Wrz Koniec
|
MLS, 27. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 7/17 | 0/1 | |
|
20 Wrz Koniec
|
MLS, 26. kolejka
|
0:3 | 4-2-3-1 | 7/13 | 5/7 | |
|
17 Wrz Koniec
|
Canadian Championship, półfinał
|
2:1 | 4-2-3-1 | 5/6 | 3/6 | |
|
14 Wrz Koniec
|
MLS, 25. kolejka
|
1:2 | 4-2-3-1 | 6/6 | 2/8 | |
|
10 Wrz Koniec
|
MLS, 24. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 7/12 | 1/4 | |
|
06 Wrz Koniec
|
MLS, 23. kolejka
|
1:3 | 4-2-3-1 | 6/8 | 4/7 | |
|
03 Wrz Koniec
|
Canadian Championship, półfinał
|
1:1 | 4-2-3-1 | 9/11 | 2/6 |
Vancouver Whitecaps ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 26 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 29 z 29 meczów, ze średnią 1,79 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Vancouver Whitecaps?
Ostatni mecz Vancouver Whitecaps to remis ze St. Louis City 0:0 w MLS, 15 października 2026. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Vancouver Whitecaps – tabela MLS
Jakie miejsce w tabeli MLS zajmuje Vancouver Whitecaps w sezonie 2026.
Tabela - Konferencja Zachodnia
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vancouver Whitecaps
|
29 | 15 | 7 | 7 | 61:30 | 31 | 52 | |
2
|
St. Louis City
|
29 | 14 | 9 | 6 | 54:38 | 16 | 51 | |
3
|
FC Dallas
|
29 | 14 | 8 | 7 | 53:45 | 8 | 50 | |
4
|
San Jose Earthquakes
|
29 | 13 | 8 | 8 | 51:41 | 10 | 47 | |
5
|
Houston Dynamo
|
29 | 13 | 7 | 9 | 39:37 | 2 | 46 | |
6
|
Los Angeles FC
|
30 | 12 | 9 | 9 | 47:32 | 15 | 45 | |
7
|
Seattle Sounders
|
29 | 11 | 8 | 10 | 38:36 | 2 | 41 | |
8
|
Los Angeles Galaxy
|
30 | 10 | 9 | 11 | 41:50 | -9 | 39 | |
9
|
Colorado Rapids
|
29 | 11 | 5 | 13 | 41:41 | 0 | 38 | |
10
|
Portland Timbers
|
29 | 9 | 6 | 14 | 51:56 | -5 | 33 | |
11
|
Real Salt Lake
|
29 | 9 | 6 | 14 | 42:47 | -5 | 33 | |
12
|
San Diego
|
29 | 8 | 9 | 12 | 51:54 | -3 | 33 | |
13
|
Minnesota United FC
|
29 | 7 | 10 | 12 | 44:53 | -9 | 31 | |
14
|
Austin FC
|
29 | 7 | 10 | 12 | 37:54 | -17 | 31 | |
15
|
Sporting Kansas City
|
29 | 6 | 4 | 19 | 35:72 | -37 | 22 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vancouver Whitecaps
|
29 | 15 | 7 | 7 | 61:30 | 31 | 52 | |
2
|
St. Louis City
|
29 | 14 | 9 | 6 | 54:38 | 16 | 51 | |
3
|
FC Dallas
|
29 | 14 | 8 | 7 | 53:45 | 8 | 50 | |
4
|
San Jose Earthquakes
|
29 | 13 | 8 | 8 | 51:41 | 10 | 47 | |
5
|
Houston Dynamo
|
29 | 13 | 7 | 9 | 39:37 | 2 | 46 | |
6
|
Los Angeles FC
|
30 | 12 | 9 | 9 | 47:32 | 15 | 45 | |
7
|
Seattle Sounders
|
29 | 11 | 8 | 10 | 38:36 | 2 | 41 | |
8
|
Los Angeles Galaxy
|
30 | 10 | 9 | 11 | 41:50 | -9 | 39 | |
9
|
Colorado Rapids
|
29 | 11 | 5 | 13 | 41:41 | 0 | 38 | |
10
|
Portland Timbers
|
29 | 9 | 6 | 14 | 51:56 | -5 | 33 | |
11
|
Real Salt Lake
|
29 | 9 | 6 | 14 | 42:47 | -5 | 33 | |
12
|
San Diego
|
29 | 8 | 9 | 12 | 51:54 | -3 | 33 | |
13
|
Minnesota United FC
|
29 | 7 | 10 | 12 | 44:53 | -9 | 31 | |
14
|
Austin FC
|
29 | 7 | 10 | 12 | 37:54 | -17 | 31 | |
15
|
Sporting Kansas City
|
29 | 6 | 4 | 19 | 35:72 | -37 | 22 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
St. Louis City
|
15 | 9 | 4 | 2 | 34:19 | 15 | 31 | |
| 2 |
Los Angeles FC
|
15 | 9 | 3 | 3 | 29:13 | 16 | 30 | |
| 3 |
Colorado Rapids
|
15 | 9 | 3 | 3 | 28:15 | 13 | 30 | |
| 4 |
Vancouver Whitecaps
|
15 | 9 | 2 | 4 | 35:14 | 21 | 29 | |
| 5 |
Houston Dynamo
|
14 | 8 | 3 | 3 | 17:12 | 5 | 27 | |
| 6 |
Real Salt Lake
|
15 | 8 | 3 | 4 | 28:21 | 7 | 27 | |
| 7 |
FC Dallas
|
14 | 7 | 5 | 2 | 26:20 | 6 | 26 | |
| 8 |
Seattle Sounders
|
14 | 7 | 3 | 4 | 23:20 | 3 | 24 | |
| 9 |
Portland Timbers
|
14 | 7 | 3 | 4 | 31:25 | 6 | 24 | |
| 10 |
Los Angeles Galaxy
|
15 | 6 | 5 | 4 | 20:18 | 2 | 23 | |
| 11 |
San Diego
|
15 | 6 | 4 | 5 | 35:27 | 8 | 22 | |
| 12 |
San Jose Earthquakes
|
14 | 6 | 3 | 5 | 25:22 | 3 | 21 | |
| 13 |
Austin FC
|
14 | 4 | 6 | 4 | 20:19 | 1 | 18 | |
| 14 |
Minnesota United FC
|
14 | 2 | 7 | 5 | 16:18 | -2 | 13 | |
| 15 |
Sporting Kansas City
|
14 | 3 | 4 | 7 | 21:29 | -8 | 13 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
San Jose Earthquakes
|
15 | 7 | 5 | 3 | 26:19 | 7 | 26 | |
| 2 |
FC Dallas
|
15 | 7 | 3 | 5 | 27:25 | 2 | 24 | |
| 3 |
Vancouver Whitecaps
|
14 | 6 | 5 | 3 | 26:16 | 10 | 23 | |
| 4 |
St. Louis City
|
14 | 5 | 5 | 4 | 20:19 | 1 | 20 | |
| 5 |
Houston Dynamo
|
15 | 5 | 4 | 6 | 22:25 | -3 | 19 | |
| 6 |
Minnesota United FC
|
15 | 5 | 3 | 7 | 28:35 | -7 | 18 | |
| 7 |
Seattle Sounders
|
15 | 4 | 5 | 6 | 15:16 | -1 | 17 | |
| 8 |
Los Angeles Galaxy
|
15 | 4 | 4 | 7 | 21:32 | -11 | 16 | |
| 9 |
Los Angeles FC
|
15 | 3 | 6 | 6 | 18:19 | -1 | 15 | |
| 10 |
Austin FC
|
15 | 3 | 4 | 8 | 17:35 | -18 | 13 | |
| 11 |
San Diego
|
14 | 2 | 5 | 7 | 16:27 | -11 | 11 | |
| 12 |
Portland Timbers
|
15 | 2 | 3 | 10 | 20:31 | -11 | 9 | |
| 13 |
Sporting Kansas City
|
15 | 3 | 0 | 12 | 14:43 | -29 | 9 | |
| 14 |
Colorado Rapids
|
14 | 2 | 2 | 10 | 13:26 | -13 | 8 | |
| 15 |
Real Salt Lake
|
14 | 1 | 3 | 10 | 14:26 | -12 | 6 |
Które miejsce zajmuje Vancouver Whitecaps w tabeli MLS?
Vancouver Whitecaps zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli MLS z dorobkiem 52 punktów po 29 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 61:30, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Statystyki Vancouver Whitecaps w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Vancouver Whitecaps na tle ligi w sezonie 2026.
Vancouver Whitecaps na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 12,5
- Strzały celne / mecz 6,0
- Asysty / mecz 1,31
- Udane dryblingi / mecz 6,2
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,03
- Czyste konta 41%
- Odbiory / mecz 19,4
- Przechwyty / mecz 8,9
- Wybicia / mecz 17,3
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy Vancouver Whitecaps
-
Brian White 17
-
Thomas Muller 9
-
Sebastian Berhalter 6
-
Bruno Caicedo 5

-
Mathias Laborda 4
-
Emmanuel Sabbi 4
Rozkład bramek w czasie
Bramki Vancouver Whitecaps i rywali według minuty w ostatnich 29 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Vancouver Whitecaps to 16–30 minuta, w której padło 13 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 12 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Po przerwie pada 46% bramek Vancouver Whitecaps.Przebieg meczu Vancouver Whitecaps i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 16 | 14-1-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 11 | 1-4-6 |
| Prowadził do przerwy | 14 | 12-2-0 |
| Remis do przerwy | 6 | 2-3-1 |
| Przegrywał do przerwy | 9 | 1-2-6 |
Gdy Vancouver Whitecaps otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 14 razy na 16 takich meczów.
Jak padają bramki dla Vancouver Whitecaps
87% bramek Vancouver Whitecaps pada z gry. Z karnych odpowiadają za 11% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 2% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Vancouver Whitecaps zdobywa w sezonie średnio 1,79 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,50.
Aktualne serie Vancouver Whitecaps
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 2 mecze
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Vancouver Whitecaps, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Vancouver Whitecaps wygra mecz Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps nie przegrywa od 2 meczów.Bramki w meczach Vancouver Whitecaps
- Powyżej 0,5 93%
- Powyżej 1,5 79%
- Powyżej 2,5 59%
- Powyżej 3,5 38%
- Powyżej 4,5 28%
- Powyżej 5,5 14%
W 59% meczów Vancouver Whitecaps padają co najmniej trzy bramki, a w 48% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Powyżej 2,5 bramki padło w 59% meczów Vancouver Whitecaps.Vancouver Whitecaps – faule i karne
- Faule / mecz 14,4
- Faule rywali / mecz 12,7
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Vancouver Whitecaps fauluje średnio 14,4 razy na mecz, a wymusza 12,7 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Vancouver Whitecaps, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps popełnia 14,4 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Vancouver Whitecaps zdobywa 1,93 punktu na mecz wobec 1,64 na wyjeździe.
Vancouver Whitecaps wygra mecz Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps zdobywa u siebie 64% możliwych punktów, na wyjeździe 55%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 29 meczach Vancouver Whitecaps ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 46% goli Vancouver Whitecaps, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 13 z 29 meczów.
Vancouver Whitecaps wygra drugą połowę meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Drugą połowę Vancouver Whitecaps wygrywał w 13 z 29 meczów.Vancouver Whitecaps – strzały
- Celne / mecz 6,0
- Niecelne / mecz 6,6
- Celność strzałów 48%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 6,0
Vancouver Whitecaps oddaje 12,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 48% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,0 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps oddaje 12,5 strzałów na mecz.Vancouver Whitecaps – posiadanie piłki
- U siebie 57,7%
- Na wyjeździe 55,4%
- Mecze z posiadaniem > 60% 11 z 29
- Mecze z posiadaniem > 55% 18 z 29
- Najniższe w sezonie 42%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 18 z 29 meczów. Średnio Vancouver Whitecaps utrzymuje przy piłce 56,6% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 42%.
Vancouver Whitecaps wygra mecz Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps utrzymuje średnio 56,6% posiadania piłki.Vancouver Whitecaps – podania
- Kluczowe / mecz 12,9
- Dośrodkowania / mecz 21,7
- Celność dośrodkowań 27%
- Podania długie / mecz 47
- Celność długich podań 54%
Vancouver Whitecaps wymienia średnio 513 podań na mecz przy celności 86%, z czego 12,9 to podania kluczowe.
Vancouver Whitecaps – czyste konta
- U siebie 7 z 15
- Na wyjeździe 5 z 14
- Stracone / mecz 1,03
- Bez straty do przerwy 59%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 28%
Czyste konto Vancouver Whitecaps to 41% meczów sezonu (12 z 29), z czego 7 w 15 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Czyste konto Vancouver Whitecaps zachowuje w 41% meczów.Vancouver Whitecaps – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 72%
- Pow. 8,5 w meczu 59%
- Pow. 10,5 w meczu 38%
- Rożne u siebie / mecz 7,1
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,0
Vancouver Whitecaps wykonuje średnio 6,1 rzutów rożnych na mecz wobec 3,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 59% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Powyżej 8,5 rożnego padło w 59% meczów Vancouver Whitecaps.Vancouver Whitecaps – kartki
- Żółte kartki 58
- Pow. 3,5 kartki w meczu 55%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 45%
- Kartki rywali / mecz 2,2
- Mecze bez kartki 7%
Vancouver Whitecaps ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Vancouver Whitecaps – 2,2. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Austin FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps ogląda średnio 2,0 żółtych kartek na mecz.Vancouver Whitecaps według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 8 | 2-2-4 | 1,00 | 1,25 | 1,13 |
| Środka tabeli (6–10) | 8 | 5-3-0 | 2,25 | 2,25 | 0,88 |
| Dołu tabeli (11–15) | 8 | 6-1-1 | 2,38 | 2,63 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz Vancouver Whitecaps zdobywa z drużynami z dołu tabeli (11–15), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Vancouver Whitecaps na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
1,93 1,64 | 2,33 1,86 | 0,93 1,14 |
|
2.
|
2,07 1,43 | 2,27 1,43 | 1,27 1,36 |
|
3.
|
1,86 1,60 | 1,86 1,80 | 1,43 1,67 |
|
4.
|
1,50 1,73 | 1,79 1,73 | 1,57 1,27 |
|
5.
|
1,93 1,27 | 1,21 1,47 | 0,86 1,67 |
Ciekawe rekordy w meczach Vancouver Whitecaps
Skrajne wyniki i osiągnięcia Vancouver Whitecaps w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Vancouver Whitecaps - Minnesota United FC 6:0 MLS, 15.03.2026
- Najwyższa porażka Vancouver Whitecaps - St. Louis City 1:3 MLS, 6.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek FC Cincinnati - Vancouver Whitecaps 4:3, MLS, 23.07.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 2. minuta Sabbi, Vancouver Whitecaps - St. Louis City 1:3, MLS, 6.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+5 minuta Berhalter, Vancouver Whitecaps - Portland Timbers 3:2, MLS, 5.04.2026
Jakie statystyki ma Vancouver Whitecaps w tym sezonie?
Bilans Vancouver Whitecaps w tym sezonie to 29 meczów i wynik 15-7-7 przy 61 zdobytych bramkach i 30 straconych. Czyste konto padło w 12 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 12,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Vancouver Whitecaps – zawodnicy
Jak wygląda kadra Vancouver Whitecaps w sezonie 2026.
Przewidywany skład Vancouver Whitecaps 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Vancouver Whitecaps
-
Sam Adekugbe Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 9 dniopuszczone: 2 mecze
-
Thomas Muller Napastnik Stłuczenie mięśnia pauzuje od 9 dniopuszczone: 2 mecze
-
Jeevan Badwal Pomocnik Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 23 dniopuszczone: 4 mecze
-
Andres Cubas Pomocnik Skręcenie kostki pauzuje od 28 dniopuszczone: 2 mecze
-
Ralph Priso Pomocnik Skręcenie kostki pauzuje od 50 dniopuszczone: 5 meczów

-
Ranko Veselinovic Obrońca Kolano skoczka pauzuje od 82 dniopuszczone: 14 meczów
-
Kenji Giovanni Cabrera Nakamura Pomocnik Złamanie pauzuje od 109 dniopuszczone: 17 meczów
Kadra Vancouver Whitecaps
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 24 |
|
30 | USA | 5 mln € | 947 tys. € | 27 | 93% | 17 | 2 | 2 250' | 2 | 0 | |||||||
| 13 |
|
37 | Niemcy | 4 mln € | 4,4 mln € | 24 | 83% | 9 | 6 | 1 679' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
28 | USA | 2,5 mln € | 960 tys. € | 24 | 83% | 4 | 3 | 1 295' | 4 | 0 | |||||||
| 77 |
![]() |
26 | Gwinea | 1,2 mln € | 180 tys. € | 7 | 24% | 1 | 1 | 312' | 2 | 0 | |||||||
| 14 |
![]() |
21 | Ekwador | 2,5 mln € | – | 21 | 72% | 5 | 3 | 790' | 3 | 0 | |||||||
| 7 |
|
27 | Senegal | 700 tys. € | 986 tys. € | 25 | 86% | 2 | 1 | 938' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
19 | Tunezja | 1,2 mln € | 78 tys. € | 28 | 97% | 2 | 0 | 371' | 0 | 0 | |||||||
| 70 |
|
27 | Angola | 1,2 mln € | 370 tys. € | 8 | 28% | 0 | 0 | 220' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
23 | Kanada | 250 tys. € | – | 1 | 3% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 6 |
![]() |
24 | Kanada | 800 tys. € | 156 tys. € | 13 | 45% | 1 | 0 | 827' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
30 | Szkocja | 3,8 mln € | 3,1 mln € | 15 | 52% | 3 | 1 | 975' | 2 | 0 | |||||||
| 20 |
|
30 | Paragwaj | 4,5 mln € | 889 tys. € | 23 | 79% | 0 | 2 | 1 891' | 7 | 0 | |||||||
| 59 |
|
20 | Kanada | 3 mln € | 101 tys. € | 22 | 76% | 1 | 2 | 1 334' | 3 | 0 | |||||||
| 8 |
|
25 | USA | 1 mln € | 400 tys. € | 28 | 97% | 1 | 5 | 1 381' | 4 | 0 | |||||||
| 17 |
|
23 | Peru | 1,6 mln € | 356 tys. € | 13 | 45% | 0 | 2 | 308' | 2 | 0 | |||||||
| 23 |
|
21 | Serbia | 3 mln € | – | 8 | 28% | 0 | 1 | 166' | 0 | 0 | |||||||
| 63 |
![]() |
18 | Kanada | – | – | 2 | 7% | 0 | 0 | 5' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
21 | Mołdawia | 500 tys. € | 78 tys. € | 25 | 86% | 0 | 0 | 337' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
![]() |
20 | Kolumbia | 200 tys. € | 62 tys. € | 2 | 7% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 33 |
|
30 | USA | 3,5 mln € | 867 tys. € | 27 | 93% | 1 | 0 | 2 280' | 4 | 1 | |||||||
| 18 |
|
23 | Kolumbia | 3,5 mln € | 356 tys. € | 25 | 86% | 2 | 1 | 2 037' | 9 | 0 | |||||||
| 2 |
|
27 | Urugwaj | 4 mln € | 934 tys. € | 29 | 100% | 4 | 2 | 2 351' | 5 | 0 | |||||||
| 28 |
![]() |
21 | USA | 3 mln € | 78 tys. € | 29 | 100% | 0 | 0 | 2 265' | 4 | 0 | |||||||
| 3 |
|
31 | Kanada | 500 tys. € | 1,2 mln € | 13 | 45% | 0 | 0 | 62' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
![]() |
23 | USA | 150 tys. € | 78 tys. € | 16 | 55% | 0 | 0 | 92' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
27 | Serbia | 2,8 mln € | 636 tys. € | 12 | 41% | 0 | 0 | 37' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
30 | Japonia | 3,5 mln € | 687 tys. € | 28 | 97% | 0 | 1 | 2 494' | 0 | 1 | |||||||
| 32 |
|
24 | Kanada | 250 tys. € | 147 tys. € | 29 | 100% | 0 | 0 | 113' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
31 | USA | 150 tys. € | 101 tys. € | 3 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Vancouver Whitecaps
58,3 mln €
śr. 2 mln € / zawodnika
Ile Vancouver Whitecaps wydaje na pensje
18,2 mln € rocznie
śr. 626 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
16
najliczniej: USA (7 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Vancouver Whitecaps w sezonie 2026
Vancouver Whitecaps wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Vancouver Whitecaps
Jak wygląda skład Vancouver Whitecaps?
W wyjściowym ustawieniu Vancouver Whitecaps między słupkami staje Y. Takaoka, a linię obrony najczęściej tworzą E. Ocampo, M. Laborda, T. Blackmon oraz T. Johnson. W środku pola grają R. Gauld, Oliver Love Larraz, E. Sabbi, A. Cubas oraz Y. Diaby, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. White. Trener Jesper Sorensen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w MLS i pucharach.
Vancouver Whitecaps – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Vancouver Whitecaps w sezonie 2026.
Vancouver Whitecaps transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Australia | 21 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 25 Wrz 2026 |
![]() |
Kanada | 18 |
![]() |
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Kanada | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Francja | 26 | – | za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Angola | 27 |
|
800 tys. € | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Gwinea | 26 |
|
1,3 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Kanada | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 26 Sie 2026 |
|
Haiti | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 25 Sie 2026 |
|
Haiti | 21 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 25 Sie 2026 |
![]() |
Kanada | 19 |
|
300 tys. € |
Kluczowe transfery Vancouver Whitecaps
Vancouver Whitecaps bilans transferowy
- -1,7 mln € 2026
- +3,1 mln € 2025
- -1,4 mln € 2024
- +521 tys. € 2023
- -2,9 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Vancouver Whitecaps
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Vancouver Whitecaps w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Vancouver Whitecaps trafiło 13 zawodników za łączną kwotę 6,1 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 4,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Aleksa Cvetkovic z Partizan Belgrad za 1,5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ali Ahmed do Norwich City za 2 mln €.
Vancouver Whitecaps – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Vancouver Whitecaps? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Vancouver Whitecaps?
Klub piłkarski Vancouver Whitecaps zdobył w swojej historii 8 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Kanady oraz USL-1 Cup. Ponadto triumfował w Mistrzostwo Kanady.