poniedziałek, 20 marca 2023
Najnowsze: Boost 150.00 na FC Barcelona - Real Madryt (19.03)

Czy bukmacher może zablokować konto?

25.08.2022, 10:38
Aktualizacja: 17.03.2023, 07:18
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Czy bukmacher może zablokować konto?
 2. Kiedy bukmacher może zablokować dostęp do konta
 3. Czy w wyniku blokady konta u bukmachera traci się pieniądze?
 4. Jakie są rodzaje blokad konta u bukmachera?
  1. Na jak długo może zostać zablokowane konto u bukmachera?
 5. Blokada konta u bukmachera - jak się zabezpieczyć
  1. Czy można odwołać się od blokady konta bukmacherskiego?
 6. Czy limit konta u bukmachera to to samo co blokada?
 7. Który bukmacher blokuje konto?
 8. Ważne kwestie dotyczące blokady konta u bukmachera
 9. FAQ: pytania i odpowiedzi
Czy bukmacher może zablokować konto gracza?

Najczęściej o licencjonowanych bukmacherach słyszymy, że oferują bonusy powitalne, atrakcyjne współczynniki kursowe czy specjalne zakłady na najważniejsze mecze piłkarskie, koszykarskie i tenisowe.

Zdarzają się jednak pojedyncze przypadki, że bukmacherzy blokują konta typerów. Czy buk może zablokować konto bukmacherskie? Co może być przyczyną blokady?

Jakie skutki i konsekwencje niesie za sobą zablokowany profil typera? Zapraszamy do artykułu, w którym wyjaśnimy w jakich sytuacjach operator zakładów wzajemnych może zablokować internetowe konto klienta do obstawiania.

Czy bukmacher może zablokować konto?

W przypadku, gdy bukmacher ma podejrzenia co do łamania zasad regulaminu może zablokować konto bukmacherskie do czasu wyjaśnienia sprawy. Należy pamiętać, że w momencie rejestracji konta akceptujesz regulamin gry u bukmachera. Cały czas należy postępować zgodnie z jego warunkami, ponieważ w przypadku naruszenia któregoś punktu z oficjalnego regulaminu firma bukmacherska ma pełne prawo zablokować konto klienta.

My od siebie radzimy czytać regulaminy gry u bukmachera, aby uniknąć sytuacji związanej z blokadą konta tymczasową lub stałą.

Kiedy bukmacher może zablokować dostęp do konta

Bukmacher zablokuje dostęp do konta kiedy będzie łamany regulamin gry. Gdy gracze nie postępują zgodnie z zasadami, bukmacher może ograniczyć możliwość zalogowania i używania profilu czasowo lub na stałe.

Pamiętaj, że każdy bukmacher może posiadać różny zestaw przyczyn do blokady. Na przykład Superbet może być bardziej liberalny (czyli rzadziej zablokuje konto) niż STS (spółka giełdowa), gdy powodem będzie zawieranie przeciwstawnych zakładów. 

Kiedy bukmacher blokuje konto:

 • Za założenie konta na inną osobę
 • Za brak ukończonych 18 lat
 • Za nadużycia w odbiorze bonusów
 • Za nieprzestrzeganie regulaminów bukmachera i zasad gry
 • Za łamanie zasad czatu i forum dla graczy
 • Za podejrzane wpłaty i wypłaty środków finansowych

Wyjaśniając pokrótce każdy z punktów. Najczęściej w przypadku złamania pierwszej zasady gracz nie ma ukończonych 18 lat i chce założyć konto na kogoś innego (przeczytaj co to jest multikonto). Drugą przyczyną jest wyłudzenie bonusu powitalnego i założenie konta np. na żonę, brata czy siostrę lub kolegę. Bukmacher może taki zabieg łatwo sprawdzić poprzez wykrycie takiego samego numeru IP, co jest określone w regulaminie.

"Jakiekolwiek inne Konta STS wskazujące na korzystanie przez tę samą osobę, tj. wykorzystywane lub założone na te same lub bardzo podobne dane według np. kodu pocztowego, danych osobistych, adresu IP, numeru konta bankowego, oraz innych cech zapisanych w systemie bukmachera będą wykrywane i mogą być zamykane natychmiast."

Jeżeli klient nie ma ukończonych 18 lat, to zgodnie z przepisami ustawy hazardowej, nie może obstawiać zakładów bukmacherskich. Nawet gdyby zdecydował się założyć konto na mamę lub tatę jest to niezgodne z regulaminem i może skutkować zamknięciem takiego profilu gracza.

Bonus od legalnego bukmachera STS
STS Zakłady Bukmacherskie
 • Bonusy od 3. depozytów 1500 zł
 • Bonusy bez ryzyka 100 zł
 • Bonusy za zadania 60 zł

1660 zł

Bonus na start STS kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT

Trzecim aspektem są przekręty w odbiorze bonusów, czyli najczęstsza przyczyna blokowania konta. Typerzy kiedy zauważą dobrą promocję, a mają już konto, próbują na wszelakie sposoby odebrać ją jeszcze raz, co zazwyczaj kończy się fiaskiem, blokadą i szybkim zakończeniem promocji. Ważne w tym momencie jest także to, że wpłacona gotówka na koncie przepada, tak wiec radzimy unikać duplikowania kont.

Regulamin STS - czy bukmacher ma prawo zamknąć konto gracza?

Czwartą zasadą jest nieprzestrzeganie regulaminu bukmachera, czyli to o czym wspominaliśmy. Jeżeli złamiesz, któryś z punktów oficjalnego regulaminu, bukmacher może zablokować Twoje konto. Piątka to łamanie zasad czatu. Niektórzy bukmacherzy jak Fortuna – posiadają czat, na którym dyskutować mogą gracze. Gdy ktoś nagminnie łamie jego regulamin może liczyć się z zawieszeniem konta.

Ostatnim powodem, znalezionym przez nas, do zawieszenia konta jest dokonywanie podejrzewanych wpłat i wypłat. Tutaj głównie chodzi np. o dokonywanie wpłat z innego konta bankowego niż to które jest przypisane do nas, czy wpłat oraz natychmiastowych wypłat (ma to zapobiec także praniu brudnych pieniędzy).

Czy w wyniku blokady konta u bukmachera traci się pieniądze?

W przypadku blokady konta u bukmachera pieniędzy nie można wypłacić. Jeżeli konto zostanie zamknięte na stałe, to zależy od regulaminu bukmachera czy środki należące do gracza przepadają.

Zdarzają się takie sytuacje, jak na przykład w Fuksiarzu, że pieniędzy przy zamkniętym koncie się nie traci, a są one zwracane. Tutaj wyciąg z regulaminu bukmachera Fuksiarz, który nie zabiera, a oddaje wszystkie zgromadzone pieniądze na saldzie gotówkowym w przypadku blokady konta:

"W przypadkach, o których mowa w ust 2 powyżej i o ile na Koncie Gracza znajdują się środki, Gracz otrzyma maksymalnie zwrot kwot wpłaconych na Konto i postawionych na zakłady (bez kwot wynikających z ewentualnych wygranych), jednak w wysokości nie wyższej niż kwota pozostała na Koncie. W przypadku braku środków, Konto zostaje zamknięte przez Spółkę, bez zwrotu jakichkolwiek środków".

Zdarzają się oczywiście również takie sytuacje, w których bukmacher internetowy z licencją Ministerstwa Finansów, po określonym czasie w regulaminie, może zabrać pieniądze z zamkniętego konta lub zwrócić je na rachunek bankowy, z którego został zrealizowany przelew. Takie sytuacje są opisane w regulaminach poszczególnych bukmacherów jak na przykład w STS Zakłady Bukmacherskie "Środki na przykład na multikoncie zostają na profilu przez 5 lat, do czasu archiwizacji danych. Tuż przed archiwizacją wracają na konto, z którego został zlecony przelew".

Jakie są rodzaje blokad konta u bukmachera?

Blokada konta u bukmachera, jeśli chodzi o jednostki czasowe, może mieć kilka rodzajów. Wyróżniamy takie blokady jak:

 • Blokada konta chwilowa - wydarzyło się coś niepokojącego, np. niepoprawne dane podane podczas rejestracji. Po skorygowaniu przez konsultanta i poprawnej weryfikacji konto zostaje odblokowane.
 • Krótkoterminowa blokada od kilkunastu minut do kilku dni - blokada zdarza się np. w przypadku dodania nieczytelnego skanu dowodu osobistego podczas rejestracji konta. Może potrwać przykładowo do dwóch dni, jeśli trafi się na święta albo weekendy, kiedy akurat nie ma pracowników bukmachera.
 • Blokada długoterminowa od tygodnia do miesiąca - jeśli bukmacher wymaga uwiarygodnienia danych, a klient nie poda w określonym terminie odpowiednich dokumentów, to blokada może trwać do momentu aż użytkownik nie przekaże np. wyciągu bankowego dla potwierdzenia numeru rachunku bankowego.
 • Stała blokada konta - jeżeli został naruszony regulamin np. założenie konta na drugą osobę w celu odebrania bonus konto zostanie zablokowane na stałe bez możliwości odzyskania go.

Jak widzimy zablokoanie konta bukmacherskiego nie zawsze oznacza kłopoty. Czasami bukmacher potrzebuje zweryfikować dane i w ramach bezpieczeństwa tymczasowo zawiesza konto. Po uwiarygodnieniu zostanie ono .odblokowane.

Na jak długo może zostać zablokowane konto u bukmachera?

Wszystko zależy od powodu blokady. Jeżeli jest to np. poprzez podanie niepoprawnych danych, to blokada może potrwać nawet do kilku godzin. Jeżeli powód jest nieco bardziej skomplikowany, np. potwierdzenie numer rachunku bankowego, to blokada konta do zakładów może potrwać kilka dni.

Zagłosuj

Czy bukmacher powinien blokować konto?

Czy bukmacher powinien blokować konto?
tak
nie

W przypadku rażącego złamania regulaminu, np. przy kilkukrotnej próbie odbiorze bonusów powitalnych, konto zostanie zablokowane na stałe.

Blokada konta u bukmachera - jak się zabezpieczyć

Najprostszym sposobem uniknięcia zablokowania konta bukmacherskiego jest przestrzeganie regulaminu każdego licencjonowanego bukmachera. Porady z forum bukmacherskich, jak kombinować, żeby np. odebrać kilka razy bonus, należy zweryfikować i przede wszystkich przeanalizować czy warto to zrobić.

Jak uniknąć blokady u bukmachera:

 • graj odpowiedzialnie
 • przestrzegaj zasad regulaminu bukmacherskiego
 • bądź miły dla konsultanta podczas rozwiązywania problemu
 • zachowaj kulturę na czacie gracza

Pamiętaj, że masz prawo grać na jakich stawkach chcesz, a także możesz obstawiać wszystkie dyscypliny jakie uważasz, że będą dla Ciebie dobrym wyborem. Najprostszym sposobem na uniknięcie problemów jest przeczytanie i zapamiętanie regulaminu gry. Wtedy na 100% będziecie wiedzieć, co możecie robić, a co należy unikać szerokim łukiem.

Czy można odwołać się od blokady konta bukmacherskiego?

Tak, możesz odwołać się od blokady konta, jeżeli na przykład nie złamałeś regulaminu, a Twoje konto zostało zablokowane. Pracownicy bukmachera mogą omylnie sprawdzić Twoje dane i na przykład zastosować blokadę tymczasową.

Jak najlepiej się odwołać od blokady? W takiej sytuacji, jeżeli jesteś pewny, że wszystko jest zgodne z prawem należy napisać odwołanie najlepiej na adres e-mail bukmachera lub skontaktować się na czacie live z obsługą bukmachera i wyjaśnić sprawę blokady.

Czy limit konta u bukmachera to to samo co blokada?

Limit konta, a blokada konta u bukmachera z licencją MF to dwie odrębne definicje, jednak wiążą się z tym samym, czyli nieprzestrzeganiem zasad regulaminowych operatora zakładów. Limity to nic innego, jak ograniczenia nakładane przez zakłady bukmacherskie. Jest to mniejsze ograniczenie, niż w przypadku całkowitej blokady. Mogą się odnosić do kont graczy obstawiających zarówno przez Internet, jak i w punktach stacjonarnych.

Limit oznacza najczęściej, że gracz jest pod baczną obserwacją bukmachera. Nakładane limity występują w różnych postaciach i mogą dotyczyć konkretnego rodzaju zakładów (SOLO, AKO czy przedmeczowe/live), a nawet całego konta. Limity często nakładane są na profesjonalnych typerów, którzy śledzą rynki azjatyckie i znajdują "kręcone mecze". Przez to otrzymują szybko limit na koncie na przykład w postaci stawki zakładu.

Bonus powitalny od licencjonowanego bukmachera Fortuna
Zakłady Bukmacherskie
 • Zakład bez ryzyka 600 zł (bez obrotu)
 • Freebet 30 zł
 • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

630 zł

Bonus powitalny za kod do fortuna: LEGALSPORT
Odbieram
Kod do Fortuna: LEGALSPORT

Limity mogą dotyczyć także nie tylko konta bukmacherskiego, ale i konkretnych rozgrywek lub sportów. Zazwyczaj są one nakładane na niższe ligi, jak polskie ligi regionalne czy niszowe ligi Bangladeszu, Tajwanu - m.in. ze względu na wygrane pod rząd czy obstawianie ustawionych meczów.

Który bukmacher blokuje konto?

Wszystkie legalne podmioty bukmacherskie mogą zablokować konto gracza, jeżeli zobaczą podejrzane aktywności opisane w naszym artykule. Mogą tego dokonać wszystkie 24 licencjonowane podmioty bukmacherskie. Poniżej lista bukmacherów, którzy mogą zablokować konto: STS, Fortuna, Superbet, forBET, BETFAN, TOTALbet, eToto, Noblebet, LVBET, Totolotek, Fuksiarz, PZBuk, Betclic, eWinner, Betters, BestBet24, BetX, Betway, Go+Bet, Betcris.

Ważne kwestie dotyczące blokady konta u bukmachera

Poniżej zebraliśmy dla Was najważniejsze kwestie, o których użytkownicy zakładów sportowych często dyskutują na forum oraz na czatach bukmacherskich odnośnie blokady konta.

Czy można dostać blokadę za stawianie przeciwstawnych zakładów?

Stawianie zakładów np. na jednym kuponie na zwycięstwo 1 drużyny, a na drugim kuponie na zwycięstwo 2. drużyny na przykład w meczu koszykówki (bez opcji remisu) najczęściej nie kończy się blokadą konta. Po prostu gracz trafia wygraną tylko z jednego kuponu. Inaczej sprawa się ma w przypadku obrotu bonusem lub udziału w akcji promocyjnej, gdzie często stawianie przeciwstawnych zakładów jest zabronione i może skończyć się albo odebraniem bonusu albo blokadą konta.

Blokowanie konta przez podejrzanych bukmacherów

Często zdarzają się przypadki, że gracze chcący wygrać więcej pieniędzy, np. omijając podatek dochodowy wybierają nielegalne podejrzane podmioty. My rekomendujemy stawiać zakłady tylko u legalny bukmacherów, tak aby nie stracić pieniędzy np. w przypadku wygranej u podmiotów, które wydają się być podejrzane i nielicencjonowane w Polsce.

Dlaczego bukmacher zablokował moje konto?

Najczęstszą przyczyną blokady dostępu jest po prostu złamanie którejś z zasad oficjalnego regulaminu bukmachera. Powodem zablokowania konta online może być także np. wymaganie podania odpowiednich dokumentów do weryfikacji.

Potencjalne przyczyny blokady konta u bukmachera
Rodzaj blokady Czas blokady Przyczyna blokady
Chwilowa od kilku minut do kliku godzin podanie niepoprawnych danych podczas rejestracji
Krótkoterminowa od kilku godzin do kilku dni w przypadku niewyraźnego zdjęcia dowodu osobistego
Długoterminowa od tygodnia do kilku miesięcy  jeżeli bukmacher wymaga podania dodatkowych danych, a użytkownik zrobi to w dłuższym okresie czasu
Stała na zawsze w przypadku rażącego złamania zasad regulaminu


Poza wymienionymi w tabeli mogą pojawić się inne przyczyny zawieszenia lub zablokowania konta. Między innymi może to być tworzenie wielu kont w celu odebrania bonusu powitalnego (multikonto) lub stawianie przeciwstawnych zakładów.

FAQ: pytania i odpowiedzi

1️⃣ Czy w przypadku wysokiej wygranej bukmacher zablokuje konto?

Nie, jeżeli ograłeś bukmachera na duże pieniądze zgodnie z regulaminem bukmacher nie zablokuje Ci konta nawet jeśli wygrasz 500 tysięcy zł.

2️⃣ Czy jest się czego obawiać w sprawie blokowania kont przez firmy bukmacherskie?

Gracze, którzy przestrzegają regulaminu nie muszą się obawiać, że konto zostanie im zablokowane.

3️⃣ W jaki sposób dowiem się o nałożeniu blokady na konto u bukmachera?

Najczęściej w przypadku zawieszenia konto bukmacher wysyła informacje na adres mailowy. Możesz się także dowiedzieć podczas logowania, gdzie wyskoczy odpowiedni komunikat o blokadzie konta bukmacherskiego.

4️⃣ Czy zawodowi gracze mogą obstawiać u bukmacherów?

Zgodnie z regulaminem gry u wybranych bukmacherów, jeżeli jesteś profesjonalnym graczem to nie możesz zawierać zakładów wzajemnych (następuje blokada konta lub zakładane są limity). 

5️⃣ Czy każdy bukmacher internetowy blokuje konto?

Tak, jeżeli zostały naruszone zasady danego operatora zakładów to ma on pełne prawo zablokować Twoje konto internetowe do zawierania zakładów online.

Komentarze (0)
Czy bukmacher może zablokować konto?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne
Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne
379
27
Punkty do stacjonarnego obstawiania zakładów ma pięciu topowych polskich bukmacherów, w tym dwóch najbardziej rozpoznawalnych – STS i Fortuna. Takie lokale wciąż są popularne wśród graczy, dlatego na terenie kraju znajdziemy ich łącznie ponad 900.
Jak się zarejestrować u bukmachera?
Jak się zarejestrować u bukmachera?
621
28
Do obstawienia internetowych zakładów online konieczne jest posiadanie własnego konta gracza u licencjonowanego operatora gier sportowych. Cały proces zakładania darmowego profilu nie jest trudny nawet dla początkujących i trwa zaledwie kilka minut. Jak zatem zarejestrować się u legalnego bukmachera i jakie dane trzeba podać podczas zakładania konta typerskiego?
Kto ma najlepsze statystyki piłkarskie
Kto ma najlepsze statystyki piłkarskie
759
35
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna jest dla typujących sportem numer jeden. W skutecznym obstawianiu futbolu potrzebne będą nie tylko wiedza specjalistyczna, wyczucie czy trochę szczęścia, ale i również odpowiednia znajomość i weryfikacja danych statystycznych. Sprawdzamy na jaką propozycję piłkarskich statystyk mogą liczyć gracze na co dzień korzystający z usług legalnych firm bukmacherskich.
Jak obstawiać handicapy w forBET
Jak obstawiać handicapy w forBET
441
57
Na pierwszy rzut oka handicapy wydają się dość skomplikowane, jednak w praktyce typowanie tego rodzaju zakładów bukmacherskich nie powinno sprawiać typerom większych problemów. O tym jak dobrze obstawiać i jak w ogóle działają handicapy tłumaczymy na przykładzie w pełni bezpiecznego i sprawdzonego operatora forBET, który w swojej szerokiej ofercie udostępnia mnóstwo sportowych typów obejmujących handicap.
Słownik terminów bukmacherskich
Słownik terminów bukmacherskich
9370
267
Zdajemy sobie sprawę z tego, że terminologia związana z zakładami bukmacherskimi niejednemu graczowi spędza „sen z powiek”, i to nie tylko temu początkującemu, który czasami wygląda jak „owca błąkająca się we mgle”. Jest ona bowiem nie tylko nasycona skrótami myślowymi, ale także po prostu bardzo obszerna. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was specjalny słownik, w którym opisaliśmy wszystkie najważniejsze terminy związane z bukmacherką.
Jak obstawiać żużel w Superbet
Jak obstawiać żużel w Superbet
368
13
W Polsce żużel darzony jest szczególną sympatią i to nie tylko przez miłośników ryku motocykli, ale także amatorów obstawiania. W związku z tym czarny sport w chwili obecnej stanowi swego rodzaju must have każdego renomowanego bukmachera. Do grona tego zalicza się także Superbet, który dla swoich klientów przygotował całą gamę niezwykle intratnych żużlowych selekcji wzajemnych. Chcecie wiedzieć co dokładnie obejmują i na które szczególnie warto zwrócić uwagę? Jeżeli tak, to ten tekst jest właśnie dla Was.
Jak obstawiać baseball w Superbet
Jak obstawiać baseball w Superbet
219
10
Mimo że baseball w Polsce nie cieszy się ogromnym zainteresowanie, to i tak coraz częściej znajduje on swoje miejsce na kuponach bukmacherskich. Dzieje się tak chociażby w Superbet, który dla fanów tego sportu przygotował całą rzeszę niezwykle intratnych zakładów głównych i podtypów. Jakie zatem selekcje najlepiej stawiać u tego renomowanego buka? Tego dowiecie się z naszego tekstu.
Jak obstawiać piłkę ręczną w Superbet
Jak obstawiać piłkę ręczną w Superbet
233
18
Każda dyscyplina zespołowa, w tym również piłka ręczna ma wiernych zwolenników wśród typujących legalne zakłady wzajemne. Mimo, że ofertę na handball wystawiają wszyscy koncesjonowani bukmacherzy, to jednym z najbardziej wyróżniających jest operator Superbet. Sponsor drużyny Górnika Zabrze zadbał o to, aby jego gracze mogli wybierać spośród wielu selekcji rynkowych. Najbardziej dochodowe z nich prezentujemy w naszym kolejnym vademecum.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.