piątek, 29 września 2023
Najnowsze: Ekstraklasa gdzie oglądać?

Samowykluczenie z gry u bukmachera

31.03.2023, 11:48
Aktualizacja: 06.04.2023, 23:16
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Na czym polega samowykluczenie u bukmachera?
  1.  Na ile można ustawić samowykluczenie z gry?
  2. Czy samowykluczenie i zamknięcie konta do typowania to jest to samo?
 2. Samowykluczenie z gry - jak zrobić krok po kroku
 3. Dlaczego gracze korzystają z czasowego zamrożenia konta typerskiego?
  1. Czy można wycofać się z wykluczenia z gry?
 4. FAQ: pytania i odpowiedzi
Samowykluczenie z gry zakładów wzajemnych u legalnych bukmacherów

Firmy bukmacherskie chcąc uzyskać specjalne pozwolenie Ministerstwa Finansów zezwalające na legalną działalność bukmacherską w Polsce, muszą spełnić szereg wymagań i standardów, a jednym z nich jest stosowanie otwartej polityki odpowiedzialnej gry w Internecie. 

gram u legalnego buka
W razie potrzeby korzystam z opcji samowykluczenia z gry

Ustawa hazardowa (więcej o rządowym rozporządzeniu przeczytacie tutaj), którą legalni bukmacherzy muszą respektować, narzuca na nich obowiązek wprowadzania do szerokiej oferty mechanizmów samozawieszenia lub samowykluczenia z gry.

Każdy operator umożliwia swoim użytkownikom pełną kontrolę nad grą i co za tym idzie, dostęp do funkcji terminowego zablokowania konta online. Dla wielu typujących opcja samowykluczenia jest świetną metodą do odpoczynku od zawierania zakładów z bukmacherem lub jako forma zabezpieczenia domowego budżetu pieniężnego czy nawet jako ochrona przed uzależnieniem od hazardu.

Na czym polega samowykluczenie u bukmachera?

Samowykluczenie z gry to funkcja, która pozwala zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom zablokować możliwość korzystania z usług u bukmachera przez wskazany przez siebie czas. Decydując się na samowykluczenie nie będziemy w danym okresie mogli:

 • zawierać kuponów SOLO/AKO,
 • korzystać z bonusów i promocji
 • dokonywać wpłat i wypłat z salda bukmacherskiego
 • zalogować się na konto do obstawiania zakładów online.

Co ważne, okresu samowykluczenia nie można skrócić - jeśli zdecydowaliśmy, że nie chcemy obstawiać zakładów u danego buka przez miesiąc, to nim ten czas upłynie nie będziemy mogli zalogować się na konto, by zmienić ustawienia.

Samowykluczenie konta typera u legalnego bukmachera Fortuna

Gracze mogą zrobić sobie przerwę od zakładów bezpośrednio za pośrednictwem serwisu internetowego, w ustawieniach konta gracza lub poprzez specjalny formularz dostępny na stronie konkretnego buka czy poprzez kontakt z obsługą klienta. Co ważne, skorzystanie z funkcji samowykluczenia u koncesjonowanych firm bukmacherskich jest darmowe.

 Na ile można ustawić samowykluczenie z gry?

Okres zawieszenia od obstawiania selekcji bukmacherskich zależy od indywidualnej decyzji typera, a u legalnych operatorów jest do wyboru kilka terminów czasowej kwarantanny: 24 godziny, tydzień, miesiąc, trzy miesiące lub nawet jak np. w Fortunie czy forBET pół roku. Sprawdziliśmy na jaki czas można wyłączyć się z gry u poszczególnych firm - szczegóły znajdziecie w tabeli poniżej.

Bukmacher                  Okresy czasowego samowykluczenia z gry
Fortuna 3 miesiące lub 6 miesięcy (zawieszenie konta na 1-3 dni)
STS 24 godziny lub 3 miesiące
forBET 90 dni lub 180 dni (zawieszenie aktywności na 1-3 dni)
TOTALbet 24 godziny lub 3 miesiące
Superbet 24 godziny lub 3 miesiące
Betclic 24 godziny lub 3 miesiące
BETFAN 1 dzień (zawieszenie), 30 dni lub 90 dni
LV BET 24 godziny lub 72 godziny, powyżej kontakt z obsługą klienta (zawieszenie konta)
Betcris 24 godziny, 7 dni lub 3 miesiące
PzBuk 24 godziny, 1 tydzień, 6 tygodni, 1 miesiąc lub 3 miesiące
Go + Bet 3 miesiące

 

Czy samowykluczenie i zamknięcie konta do typowania to jest to samo?

Warto pamiętać, że samowykluczenie nie jest tym samym co permanentne zamknięcie konta u bukmachera. Decydując się na pierwszy wariant, powrót do gry będzie możliwy po upływie określonego czasu, który ustali sobie sam gracz. Z kolei zamknięcie konta powoduje, że obstawiający nie będzie mógł więcej korzystać z usług danego operatora i jego dostępy do profilu typerskiego będą definitywnie i zablokowane.

Samowykluczenie z gry - jak zrobić krok po kroku

Sprawdziliśmy, jak opcję samowykluczenia z gry u bukmachera zastosować w praktyce, podczas codziennej obsługi profilu typera. Sam proces czasowego zamrożenia dostępu do konta online nie jest skomplikowany i zazwyczaj składa się z kilku prostych kroków:

 • Logowanie na konto do zakładów
 • Przejście do zakładki "Moje konto"
 • Wybór opcji samowykluczenia
 • Określenie czasu zamrożenia konta.

U różnych bukmacherów mogą występować drobne różnice, jednak ogólny schemat działania jest zawsze taki sam. Poniżej omawiamy po kolei każdy krok, który doprowadzi nas do wyłączenia się na jakiś czas z gry u danego buka.

Krok pierwszy: zaloguj się na konto gracza

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać chcąc wykluczyć się z dalszej gry w zakładach bukmacherskich jest oczywiście zalogowanie się do swojego internetowego konta gracza za pomocą loginu (bądź e-maila) i hasła.

Krok drugi: wejdź w zakładkę "Moje konto"

Drugim krokiem w drodze do wcielenia w życie czasowej blokady dostępu do typerskiego profilu online jest wejście w główną zakładkę Moje konto. U legalnych bukmacherów sekcja z kontem gracza znajduje się zazwyczaj w prawym górnym rogu witryny i często oznaczana jest jako login (np. w Fortunie), imię i nazwisko (forBET) lub jak na poniższym przykładzie z BETFAN inicjały użytkownika.

Krok 2: otwórz opcję Moje konto gracza

Następnie należy przejść do ustawień konta w celu ustawienia wykluczenia z gry. Jednak u poszczególnych operatorów wykluczenie może być dostępne pod inną nazwą podsekcji, np. "Odpowiedzialna gra" lub "Limity".

Krok trzeci: wybierz opcję samowykluczenia

Wejście do ustawień spowoduje, że ekranie monitora lub wyświetlacza w telefonie powinna ukazać się karta z konkretnymi operacjami na koncie gracza. Spośród kilku czynności takich jak m.in. samowykluczenie, samozawieszenie czy zamknięcie konta wybieramy pole oznaczające pierwszy wariant, czyli czasową  dezaktywację konta.

Krok 3: wybierz kategorię samowykluczenie z gry

 

Krok czwarty: ustaw okres wyłączenia z gry

Na sam koniec pozostało tylko ustawienie (spośród kilku możliwości) odpowiedniego okresu czasowego wykluczającego typera z gry i zatwierdzenie swojego wyboru.

Krok 4: wybierz czas i zatwierdź wybór

Od tego momentu dostęp do konta gracza zostanie całkowicie (np. w Superbet, PzBuk, Go+Bet, Betcris) lub częściowo (Fortuna, forBET, TOTALbet, BETFAN) zablokowany.

Dlaczego gracze korzystają z czasowego zamrożenia konta typerskiego?

Jednym z głównych powodów, dla których typerzy zawieszają swoje konta jest po prostu chęć zrobienia przerwy czy odpoczynku od obstawiania zakładów online. Nawet osoby dobrze radzące sobie w świecie bukmacherki i notujące zyski w gotówce, czasem potrzebują chwili na zresetowanie się i odświeżenie umysłu do wnoszenia kolejnych typów.

Blokada konta ma miejsce także w sytuacji, gdy gracz planuje zaoszczędzić trochę finansów na inne wydatki - jako zabezpieczenie przed stratą pieniędzy na przegranych kuponach.

stawiam zakłady w totalbet
W razie potrzeby mogę skorzystać z samowykluczenia
Zablokowanie dostępu do konta w TOTALbet Online

Opcja samowykluczenia z gry u bukmachera może okazać się również zbawieniem dla osób, które zauważają u siebie pierwsze symptomy uzależnienia od hazardu. Mający negatywny wpływ na życie człowieka nałóg może doprowadzić obstawiającego do problemów finansowych. Warto to na bieżąco kontrolować, a idealnym narzędziem ku temu jest właśnie wykluczenie z zakładów na jakiś czas.

Czy można wycofać się z wykluczenia z gry?

Jeżeli typujący zdecyduje się na wybranie opcji czasowego samowykluczenia z gry u bukmachera, musi pamiętać o tym, że nie będzie mógł wrócić do internetowych zakładów wzajemnych przed upływem ustalonego terminu. Decyzja o czasowym wykluczeniu się z gry jest ostateczna i nie można jej cofnąć ani odwołać w żaden sposób, dlatego też niezwykle ważne jest, aby takie postępowanie było odpowiednio przemyślane. 

Ustawienie opcji wykluczenia z gry w forBET Zakłady Bukmacherskie

Na nic zdadzą się również wszelkie próby kontaktu (czy to za pośrednictwem czatu czy też jako wiadomość mailowa) z bukmacherem w celu anulowania blokady konta, ponieważ nie ma on możliwości jakiegokolwiek wpływu na procedurę wykluczenia.

Do tego koncesjonowani operatorzy we własnych serwisach bukmacherskich promują zasady odpowiedzialnej gry oraz edukują swoich klientów o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnym podejściem do zakładów wzajemnych.

FAQ: pytania i odpowiedzi

1️⃣ Czym jest samowykluczenie z gry?

Samowykluczenie z gry u bukmachera to opcja, która umożliwia typerowi zablokowanie dostępu do konta online na wybrany przez siebie okres czasowy. Gracz sam może ustalić na jak długo wstrzymać się od zakładów: na dzień, tydzień, miesiąc czy nawet pół roku.

2️⃣ Czy samowykluczenie u bukmachera można cofnąć?

Niestety nie ma żadnej możliwości cofnięcia ani skrócenia ustawionego wykluczenia z gry u bukmachera. Decyzja o samowykluczeniu jest nieodwracalna, co oznacza że gracz nie będzie mógł uzyskać dostępu do konta przed upływem wyznaczonego przez siebie okresu wykluczenia.

3️⃣ Którzy bukmacherzy oferują funkcję czasowego zawieszenia konta?

Zgodnie z ustawą hazardową opcja czasowego wykluczenia z gry przez typującego jest dostępna u każdego operatora, który posiada legalne zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie internetowych zakładów wzajemnych. Pełną listę licencjonowanych bukmacherów znajdziecie TUTAJ.

4️⃣ Czy opcja samowykluczenia jest płatna?

Nie, skorzystanie z opcji czasowego zawieszenia konta online u każdego bukmachera z licencją MF nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Komentarze (0)
Samowykluczenie z gry u bukmachera
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.