środa, 28 lutego 2024

Oscary 2023 – zakłady bukmacherskie

12.03.2023, 15:57
Autor: J. Zalewski
Spis treści
Rozwiń
 1. Zakłady na Oscary 2023
  1. Oscary 2023 – u jakiego bukmachera można obstawiać?
  2. Jakie selekcje na Złotego Rycerza 2023 są dostępne?
  3. Oscary 2023 – typy na najlepszy film
  4. Oscary 2023 – kursy na najlepszego reżysera
  5. Oscary 2023 – zakłady na najlepszego aktora pierwszoplanowego
  6. Oscary 2023 – typy na najlepszą aktorkę pierwszoplanową
  7. Oscary 2023 – kursy na najlepszą muzykę
  8. Własne typy na Oscary 2023 w BETFAN
  9. U jakiego buka są najwyższe kursy na Oscary 2023?
  10. Najkorzystniejsze współczynniki na faworytów
  11. Oscary 2023 – kto jest faworytem bukmacherów do zwycięstwa?
 2. Najlepszy bukmacher z ofertą zakładów na Oscary 2023
  1. Jak obstawiać Nagrody Akademii Filmowej 2023 w Fuksiarzu?
 3. Kiedy 95. ceremonia wręczenia Oscarów?
  1. Nagrody Akademii Filmowej 2023 – lista nominowanych
 4. FAQ - pytania i odpowiedzi
Zakłady na Oscary 2023 - kursy bukmacherskie
Bukmacher
Kurs na najlepszy film "Wszystko wszędzie naraz" - 1.08
Kurs na najlepszego reżysera Daniel Kwan & Daniel Scheinert - 1.08
Kurs na najlepszego aktora Brendan Fraser - 1.57
Najwyższy kurs "Women Talking" w kategorii najlepszy film - 200.00
Premia na typowanie Oscarów 750 zł 

Stawiam zakład w Fuksiarzu

Typy na Oscary to bezsprzecznie jedne z najbardziej popularnych zakładów niesportowych w ofercie polskich buków online, a liczba typerów wrzucających na swoje kupony rynki na zwycięzców statuetki Złotego Rycerza z każdym rokiem rośnie. Przyznawaną od 1929 roku statuetkę chętnie obstawiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, typując nie tylko najlepszego aktora, reżysera czy dźwięk, ale też najlepszy film animowany, charakteryzację i kostiumy.

Zakłady na Oscary 2023 w ofercie bukmacherów internetowych

Z tego względu ofertę zakładów na Oscary 2023 zdecydowało się udostępnić graczom aż dziewięciu bukmacherów internetowych, a część z nich przygotowała naprawdę imponujący zestaw selekcji i bardzo atrakcyjne kursy.

95. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się już 12 marca 2023 roku w Dolby Theatre, w amerykańskim Los Angeles. W oczekiwaniu na wyniki oscarowego jury możemy postawić kupon na naszych faworytów do zwycięstwa i wygrać spore pieniądze. Sprawdziliśmy, u którego bukmachera najbardziej opłaca się obstawiać typy na Nagrody Akademii Filmowej 2023, kto ma najwyższe kursy i u kogo znajdziemy najszerszy wybór selekcji.

Zakłady na Oscary 2023

Rynki na Oscary 2023 udostępniane są w formie długoterminowych zakładów przedmeczowych. Można je obstawiać ze znacznym wyprzedzeniem czasowym, przy czym żaden z polskich buków nie udostępnia graczom zakładów LIVE na Oscary.

Gdzie obstawiać Oscary 2023? STS, BETFAN, Fuksiarz + 6 innych
Najlepszy bonus na Oscary 2023 300 zł od BETFAN
Najlepszy film - faworyt bukmacherów "Wszystko wszędzie naraz"
Najlepszy reżyser - faworyt bukmacherów D. Kwan i D. Scheinert
Oscary 2023 - kiedy odbędzie się gala? 13.03.2023, g. 2:00 czasu polskiego
Gdzie odbędzie się gala Oscarów? Dolby Theater, Hollywood, Los Angeles

Bukmacherzy najczęściej kategoryzują oscarowe typy jako zakłady na rozrywkę lub zakłady specjalne. A więc chcąc zagrać internetowy kupon z selekcjami na zwycięzców statuetki Złotego Rycerza za najlepsze produkcje filmowe 2023 roku należy poszukać u danego buka odpowiedniej kategorii.

Oscary 2023 – u jakiego bukmachera można obstawiać?

Selekcje na zdobywców Nagrody Akademii Filmowej 2023 znajdziemy w ofercie 9 z 25 bukmacherów online. Mniej lub bardziej rozbudowaną ofertę rynków udostępnia typerom STS, Fortuna, Superbet, Betcris i BETFAN, a także Fuksiarz, forBET, Betclic i LVBET.

Bukmacherzy z ofertą zakładów na Oscary 2023
23 kategorie Zakładam konto online
23 kategorie zakładam konto online
23 kategorie Zakładam konto online
23 kategorie Zakładam konto online
21 kategorii Zakładam konto online
20 kategorii Zakładam konto online
20 kategorii Zakładam konto online
17 kategorii Zakładam konto online
15 kategorii Zakładam konto online

Na powyższej liście nie ma zaskoczeń – oscarowe rynki znajdziemy u każdego z bukmacherów, który dba o zainteresowanie swoją ofertą jak najszerszego kręgu graczy i stawia nie tylko na typy sportowe, ale też z zakresu kultury, rozrywki i polityki. U większości z wymienionych operatorów dostępne są również selekcje na inne ważne wydarzenia ze świata filmu, muzyki czy telewizji.

Jakie selekcje na Złotego Rycerza 2023 są dostępne?

Oferta rynków na nagrody Academy of Motion Picture Arts and Sciences 2023 obejmuje typy na zwycięzców w najbardziej medialnych oscarowych kategoriach, takich jak najlepszy film, najlepszy reżyser, aktor czy aktorka, ale też najlepszy film międzynarodowy, dokumentalny i animowany, najlepsza muzyka i najlepszy dźwięk.

typuję najlepszą muzykę
Stawiam kupon na Oscary 2023 z wysokimi kursami

Każdy z operatorów umożliwia graczom obstawianie co najmniej kilkunastu oscarowych kategorii, a najlepsi wystawili rynki na wszystkie dostępne opcje – w STS, Superbet, Fuksiarzu i Betcris znajdziemy zakłady na komplet 23 kategorii, w których przyznawane są nagrody. Obok najbardziej popularnych rynków znajdziemy u nich też selekcje na najlepszą scenografię, najlepszy krótkometrażowy film aktorski, animowany i dokumentalny oraz najlepszą charakteryzację i fryzury.

Nieco mniej, bo 21 kategorii oscarowych znajdziemy w ofercie LVBET, a po 20 kategorii można obstawiać w Fortunie i BETFAN. Zwycięzców w 17 kategoriach możemy obstawiać w forBET, a stawkę zamyka Betclic, u którego dostępnych jest tylko 15 rynków.

Oscary 2023 – typy na najlepszy film

Zdaniem wszystkich bukmacherów, najlepszym filmem pełnometrażowym 2022 roku bezapelacyjnie zostanie „Wszystko wszędzie naraz” duetu Daniel Kwan i Daniel Scheinert, nominowany łącznie w aż 11 kategoriach (m.in. za najlepszą reżyserię, scenariusz oryginalny, aktorkę pierwszoplanową i muzykę). Ma to odbicie w kursach bukmacherskich – u zdecydowanej większości operatorów współczynnik na zwycięstwo faworyta wynosi zaledwie 1.05, podczas gdy drugi najbardziej prawdopodobny kandydat do statuetki w tej kategorii, niemiecko-amerykańsko-brytyjski dramat wojenny "Na Zachodzie bez zmian", opatrzony jest średnim kursem 12.00.

betfan
Rozrywka
Najlepszy film
Showbiz - Oscary 2023, 13.03.2023, godz 01:00
Typ: Zwycięzca
Wszystko wszędzie naraz
Na zachodzie bez zmian
Duchy Inisherin

Fantastycznemu komediodramatowi akcji, będącemu zdecydowanym faworytem zarówno bukmacherów, jak i filmowych ekspertów, nie zagraża również żadna z pozostałych nominowanych produkcji. Kurs wynoszący poniżej 20.00 znajdziemy jeszcze tylko przy mrocznej tragikomedii "Duchy Inisherin" (np. 15.00 w Superbet, forBET i Betclic 16.00 w Fuksiarzu i 17.00 w STS).

Praktycznie żadnych szans na statuetkę za najlepszy film pełnometrażowy bukmacherzy nie dają amerykańskiemu dramatowi "Women Talking", który niemal u każdego operatora opatrzony jest współczynnikiem oscylującym wokół 200.00. Podobne kursy dopisane są do wygranej produkcji Rubena Östlunda „W trójkącie”.

Oscary 2023 – kursy na najlepszego reżysera

Jeśli chodzi o najlepszego reżysera 2022 roku, to w tej kategorii bukmacherzy największe szanse na zwycięstwo dają Danowi Kwanowi i Danielowi Scheinertowi. Średni kurs na statuetkę za najlepszą reżyserię dla Kwana i Scheinerta to 1.06 (najwyższy znaleźliśmy w Fuksiarzu i wynosi on 1.08).

Oscary 2023 - zkłady na najlepszego reżysera z najwyższym kursem w Fuksiarzu

Jedynym poza tym liczącym się kandydatem do zwycięstwa jest Steven Spielberg, którego wygraną możemy obstawiać po kursie wynoszącym aż 7.00 (najwyższy w BETFAN – 8.00), a więc różnica to Kwana i Scheinerta jest naprawdę solida. Jak widać, w wyścigu po statuetkę za najlepszą reżyserię również faworyt filmowych ekspertów i bukmacherów jest bardzo zdecydowany i raczej niewielkie są szanse na to, że nagroda przypadnie komuś innemu.

Podobnie jak w przypadku najlepszego filmu, tu również pozostali kandydaci właściwie się nie liczą. Średni kurs na wygraną Todda Fielda za dramat psychologiczny „Tar” wynosi 20.00, a wygraną Martina McDonagha za „Duchy Insiherin” możemy obstawiać po kursie od 15.00 w Betclic i forBET do 29.00 w LVBET. Średni kurs na statuetkę dla Rubena Oestlunda oscyluje wokół 45.00.

Oscary 2023 – zakłady na najlepszego aktora pierwszoplanowego

W zakładach na najlepszego aktora bukmacherzy nie są pewni zwycięstwa, co ma odbicie w bardzo niewielkich różnicach kursowych pomiędzy wygraną Brendana Frasera za rolę w filmie „Wieloryb” i statuetką dla Austina Butlera za kreację stworzoną w „Elvisie”. Średni kurs na wygraną Frasera to 1.60, a współczynnik na zwycięstwo Buttlera oscyluje wokół 2.00.

Zakłady na Oscary 2023Kto dostanie nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor?Typ: Brendan Fraser

Zakłady na Oscary 2023
Kto dostanie nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor?
Typ: Brendan Fraser

To jednak jedyni liczący się kandydaci, na których warto postawić kupon na najlepszego aktora pierwszoplanowego. Zdaniem buków, większych szans na statuetkę Złotego Rycerza nie ma ani Colin Farrell za rolę w „Duchach Insiherin” (średni kurs 13.00), ani tym bardziej Paul Mescal i Bill Nighy, których możecie obstawić po kursach pomiędzy 45.00 a 65.00.

Oscary 2023 – typy na najlepszą aktorkę pierwszoplanową

Podobnie jak w przypadku zakładów na najlepszego aktora, również wyścig po statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej jest bardzo wyrównany. Bukmacherzy wahają się pomiędzy zwycięstwem Michelle Yeoh za rolę we „Wszystko wszędzie naraz” a wygraną Cate Blanchett za „Tar”. Kursy na obie panie są dość zbliżone: Złotego Rycerza dla Yeoh możemy grać po średnim kursie 1.75, a wygraną Blanchett możemy wrzucić na kupon ze średnim współczynnikiem 2.25.

fortuna
Rozrywka
Michelle Yeoh
Oscary - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, 12.03.2023, godz 23:57
Typ: .
Michelle Yeoh: V

W tej kategorii również, zdaniem operatorów, czarne konie do zwycięstwa są dwa, a pozostałe kandydatki właściwie się nie liczą. Nominowane do Oscara za najlepszą aktorkę w roli głównej są jeszcze Andrea Riseborough za rolę w amerykańskim dramacie „To Leslie” (średni kurs 22.00), Michelle Williams za swoją kreację w „Fabelmanach” Spielberga (kursy od 25.00 w Betclic i forBET do 34.00 w LVBET i Fuksiarzu) oraz Ana de Armas za rolę w biograficznym dramacie psychologicznym „Blondynka”, którą możecie obstawiać po średnim kursie 50.00.

Oscary 2023 – kursy na najlepszą muzykę

W zakładach na najlepszą muzykę według jury Amerykańskiej Akademii Filmowej analitycy bukmacherscy największe szanse dają amerykańskiemu komediodramatowi „Babilon” – średni kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.55. Nagrodzona Złotą Palmą na 75. MFF w Cannes produkcja ma jednak dość silną konkurencję w postaci ścieżki dźwiękowej do filmu „Na Zachodzie bez zmian”: statuetkę dla muzyki do tego filmu można obstawiać po kursie od 2.25 w BETFAN do 2.60 w Fuksiarzu i forBET.

betfan
Rozrywka
Najlepsza muzyka oryginalna
Showbiz - Oscary 2023, 13.03.2023, godz 01:00
Typ: Najlepsza muzyka oryginalna
Babilon
Na Zachodzie bez zmian
Fabelmanowie

Wśród nominowanych do Złotego Rycerza za najlepszą muzykę oryginalną znalazły się też ścieżki dźwiękowe do filmów "Fabelmanowie", "Duchy Inisherin", "Wszystko wszędzie naraz", jednak ich szanse na statuetkę są, zdaniem bukmacherów, znacznie mniejsze. Średni kurs na produkcję Stevena Spielberga wynosi 11.00, wygraną mrocznej tragikomedii Martina McDonagha możecie wrzucać na kupon po kursach oscylujących wokół 25.00, a współczynniki na na film duetu Daniel Kwan i Daniel Scheinert przekraczają 30.00.

Własne typy na Oscary 2023 w BETFAN

Jeśli selekcje na zwycięzcę w danej oscarowej kategorii to dla Was za mało, to w BETFAN możecie zgłosić własne propozycje zakładów na Oscary 2023. Umożliwia to innowacyjne narzędzie My BET w BETFAN, przy pomocy którego każdy gracz, wypełniając formularz, ma możliwość zgłoszenia innych rynków na Nagrody Akademii Filmowej 2023.

Autorskie zakłady na Nagrody Akademii Filmowej 2023 w My BET – propozycje

 • Czy film "Wszystko wszędzie naraz" zdobędzie więcej niż 5 statuetek?
 • Czy Steven Spielberg zdobędzie więcej Oscarów niż Daniel Kwan i Daniel Scheinert?
 • Czy "Wszystko wszędzie naraz" zdobędzie Oscara za najlepszą muzykę?
 • Ile Złotych Rycerzy dostanie „Top Gun: Maverick”?
 • Czy "Wszystko wszędzie naraz" zdobędzie więcej statuetek niż „Fabelmanowie”?
 • Czy „IO” Skolimowskiego dostanie Oscara za najlepszy film międzynarodowy?

Po zgłoszeniu naszych oscarowych selekcji zostaną one zweryfikowane przez analityków bukmachera. Jeśli uznają je oni za warte włączenia do oferty, to opatrzą je odpowiednim kursem i udostępnią wszystkim typerom, którzy będą mogli wrzucać je na swoje internetowe kupony z selekcjami na Oscary 2023.

U jakiego buka są najwyższe kursy na Oscary 2023?

Zdecydowanie najbardziej imponujące współczynniki na oscarowe selekcje znaleźliśmy w STS, Betclic i w BETFAN w zakładach na najlepszy film. U wszystkich trzech bukmacherów kurs na wygraną amerykańskiego dramatu „Women Talking” wynosi 250.00, co oznacza, że stawiając kupon za 5 zł na taką opcję moglibyśmy wygrać aż 1100 zł w sytuacji, gdyby produkcja Sarah Polley rzeczywiście zgarnęła statuetkę. Taki sam współczynnik STS oraz BETFAN ustalili na wygraną szwedzko-francusko-brytyjsko-niemieckiego dramatu satyrycznego „W trójkącie”, podczas gdy Betclic wycenia taką opcję „tylko” na 200.00.

betfan
Rozrywka
Najlepszy film
Showbiz - Oscary 2023, 13.03.2023, godz 01:00
Typ: Zwycięzca
W trójkącie
Women Talking

W żadnej innej kategorii i u żadnego innego buka nie znaleźliśmy tak niebotycznego współczynnika w oscarowych selekcjach. Warto zauważyć, że w walce o statuetkę dla najlepszego reżysera, aktora czy animacji dostępne są kursy sięgające 50.00 czy 80.00, jednak tylko w przypadku najlepszego filmu możemy liczyć na współczynniki tak gigantyczne.

Oczywiście najwyższe kursy na Oscary 2023 przypisane są do produkcji i twórców, którzy – zdaniem bukmacherów – mają niewielkie szanse na wygraną, jednak historia nieraz już pokazała, że przewidywania analityków i filmowych ekspertów nie zawsze są trafne. Jeśli więc chcecie mieć szansę na naprawdę dużą kasę ze swojego oscarowego kuponu, to w Betclic, BETFAN STS na "Women Talking" warto postawić nawet niewielką kwotę.

Najkorzystniejsze współczynniki na faworytów

Jeśli szukacie najwyższego kursu na faworyta w kategorii najlepszy film pełnometrażowy, to warto swój kupon z takim typem postawić w Fuksiarzu i LVBET. Wprawdzie współczynniki na najwyżej oceniany film są i tak bardzo niskie, jeśli jednak chcecie zagrać na pewniaka, to właśnie u tych operatorów najbardziej opłaca się to zrobić. Kurs na "Wszystko wszędzie naraz" w LVBET i Fuksiarzu wynosi 1.07, podczas gdy u wszystkich innych buków jest to 1.05.

Oscary 2023 - zakład na najlepszy film z najkorzystniejszym kursem na faworyta w Fuksiarzu

W przypadku zakładów na najlepszego reżysera najbardziej atrakcyjny współczynnik dopisany jest do zwycięstwa duetu Dan Kwan i Daniel Scheinert za „Wszystko wszędzie naraz”. W Fuksiarzu zwycięstwo Dana Kwana i Daniela Scheinerta możemy obstawiać po najwyższym kursie 1.08, podczas gdy u zdecydowanej większości buków jest to 1.05. Ponad stawkę wychodzi jeszcze Superbet i LVBET, u których kurs na faworyta w walce o Złotego Rycerza za najlepszą reżyserię opatrzony jest współczynnikiem 1.07.

Chcąc obstawiać czarnego konia w wyścigu po Złotego Rycerza dla najlepszego aktora pierwszoplanowego po najkorzystniejszym kursie, warto skorzystać z oferty BETFAN jeśli uważacie, że statuetkę zgarnie Brendan Fraser oraz w LVBET, jeśli stawiacie na wygraną Austina Butlera. BETFAN oferuje najbardziej atrakcyjny współczynnik 1.73 na statuetkę dla Brendana Frasera (u innych buków jest to średnio 1.60), a w LVBET zwycięstwo Butlera możecie zagrać po najkorzystniejszym kursie 2.37 (w Betclic po niewiele niższym, bo wynoszącym 2.35).

W zakładach na najlepszą aktorkę pierwszoplanową faworytki bukmacherów są dwie. Jeśli uważamy, że statuetkę zgarnie Michelle Yeoh to najwyższy kurs na tak opcję znajdziemy w Betclic, BETFAN i STS: u każdego z tych buków współczynnik na wygraną Yeoh wynosi 1.75, podczas gdy średnio jest to 1.63. Z kolei jeśli naszym zdaniem Złotego Rycerza za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską otrzyma Cate Blanchett, to najwyższy kurs na taką opcję, wynoszący 2.25, znajdziemy w Fuksiarzu i forBET.

Oscary 2023 – kto jest faworytem bukmacherów do zwycięstwa?

W wyścigu po Nagrody Akademii Filmowej 2023 najbardziej wyraźnie faworyt zaznaczony jest w kategorii najlepszy film pełnometrażowy. Wszyscy operatorzy są zgodni, że statuetkę za najlepszy film zgadnie fantastyczny komediodramat akcji "Wszystko wszędzie naraz", który w tej kategorii praktycznie nie ma żadnej liczącej się konkurencji. Różnice kursowe między produkcją Kwana i Scheinerta a następnym w kolejności dramatem wojennym „Na zachodzie bez zmian” są drastyczne i wynoszą 1.05 do 12.00, co wyraźnie wskazuje, że faworyt bukmacherów w tym wyścigu jestjasno okreśony.

Jeśli chodzi o najlepszego reżysera, to tu również faworyt bukmacherów jest jeden – to duet Dan Kwan, Daniel Scheinert za „Wszystko wszędzie naraz”. Podobnie jak filmowi eksperci, operatorzy również uważają więc, że ta produkcja ma naprawdę duże szanse na statuetki w dwóch najważniejszych oscarowych kategoriach.

Zagłosuj

U jakiego bukmachera obstawiasz zakłady na Oscary 2023?

Zakłady na Oscary 2023- - ankieta
Fortuna
STS
BETFAN
Fuksiarz
Superbet
Inny

Szanse na statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego są, zdaniem bukmacherów online, bardzo wyrównane. W tej kategorii operatorzy nie mają zdecydowanego faworyta: podobne współczynniki wystawili na wygraną Brendana Frasera i Austina Buttlera. Najmniej pewny zwycięzcy jest BETFAN, u którego różnica kursowa jest najmniejsza: wygraną Frasera możemy obstawiać po kursie 1.73, a zwycięstwo Butlera opatrzone jest współczynnikiem 2.00.

Również w przypadku nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej zdania bukmacherów są podzielone. Faworytki operatorów do Oscara za najlepszą rolę żeńską są dwie: Michelle Yeoh i Cate Blanchett. Ponowie najmniejsze różnice kursowe możemy znaleźć w BETFAN, który do wygranej Yeoh dopisał kurs 1.75, a do wygranej Blanchett 1.90. U pozostałych operatorów rozstrzał kursowy jest nieco większy, jednak wciąż obie aktorki mają naprawdę duże szanse na statuetkę, a walka między nimi będzie, zdaniem polskich buków, bardzo wyrównana.

Najlepszy bukmacher z ofertą zakładów na Oscary 2023

Po przeanalizowaniu oferty wszystkich operatorów udostępniających oscarowe selekcje uznaliśmy, że najlepszym bukmacherem z ofertą selekcji na Nagrody Akademii Filmowej 2023 jest Fuksiarz. Nie tylko przygotował rynki na zwycięzców we wszystkich 23 oscarowych kategoriach, ale też ma najwyższe kursy na faworytów w najczęściej wybieranych zakładach na najlepszy film i reżysera.

Również w pozostałych kategoriach współczynniki w Fuksiarzu wybijają się na tle konkurencji, przewyższając je nawet o 15%. Więc jeśli zastanawiacie się, u jakiego bukmachera obstawiać Oscary 2023, to naszym zdaniem Fuksiarz będzie najkorzystniejszym wyborem.

Jak obstawiać Nagrody Akademii Filmowej 2023 w Fuksiarzu?

By puścić kupon z selekcjami na Oscary 2023 w Fuksiarzu, należy posiadać aktywny profil do typowania u tego operatora. Jeśli jeszcze go nie masz, rozpocznij proces teraz – jest on bardzo prosty i szybki, przez co nie zajmie Ci więcej niż dwie minuty Zarejestruj się w Fuksiarzu

Kolejnym krokiem jest znalezienie selekcji na nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej za 2022 rok (są dostępne w zakładce Zakłady Specjalne > Oscary na samym dole listy dyscyplin po lewej stronie witryny) i zaznaczenie swojego faworyta w danej kategorii. Nasz typ automatycznie zostanie dodany na kupon, który możemy podejrzeć w prawym górnym rogu strony.

Po przygotowaniu internetowego kuponu z selekcjami na Oscary 2023 w Fuksiarzu wystarczy już tylko podać stawkę i zatwierdzić kupon, a następnie czekać na oscarowe rozstrzygnięcia.

Pakiet na typowanie Oscarów 2023 w Fuksiarzu
Zakłady Bukmacherskie
 • Cashback 700 zł
 • Freebety 50 zł
 • Zwrot na sporty wirtualne do 14%

750 zł

W Fuksiarzu kupony z typami na najlepszą aktorkę czy najlepszą muzykę według Amerykańskiej Akademii Filmowej możecie obstawiać za własne środki lub też za kasę od bukmachera. By zdobyć premię na typowanie Oscarów 2023, wystarczy założyć konto gracza z kodem LEGALSPORT. Wówczas Wasz bankroll powiększy się o kwotę 750 zł, którą możecie przeznaczyć na dowolne oscarowe selekcje.

Kiedy 95. ceremonia wręczenia Oscarów?

Jubileuszowa, 95. Ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej rozpocznie się o 2:00 w nocy z 12 na 13 marca czasu polskiego w Dolby Theatre w Los Angeles, a gospodarzem gali będzie amerykański prezenter telewizyjny, aktor i komik Jimmy Kimmel. Większość bukmacherów umożliwia obstawianie selekcji na Oscary 2023 do 1.00 w nocy w poniedziałek 13 marca, a już wkrótce po zamknięciu rynków przekonamy się, kto w 2023 roku otrzyma najważniejsze nagrody w świecie filmu.

Nagrody Akademii Filmowej 2023 – lista nominowanych

24 stycznia Amerykańska Akademia Filmowa ujawniła nominowanych do Oscara 2023 w 23 kategoriach. Najwięcej, bo aż 11 nominacji otrzymała produkcja "Wszystko wszędzie naraz", będąca faworytem do statuetki za najlepszy film pełnometrażowy.

Wśród pewniaków do Złotego Rycerza w różnych kategoriach wymienia się też "Duchy Inisherin", dramat Spielberga "Fabelmanowie" nominowany m.in. za najlepszą reżyserię, scenariusz oryginalny, muzykę i scenografię, a także film akcji "Top Gun: Maverick", który ma szansę na 7 statuetek.

W tym roku wśród oscarowych nominacji znalazł się polski akcent – o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy walczy „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Polski film nie jest jednak faworytem bukmacherów do zwycięstwa w swojej kategorii – średni kurs na naszego reprezentanta to 20.00.

Poniżej przedstawiamy pełną listę nominowanych do Oscarów 2023 we wszystkich 23 kategoriach.

Najlepszy film

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Duchy Inisherin"
 • "Elvis"
 • "Wszystko wszędzie naraz"
 • "Fabelmanowie"
 • "Tar"
 • "Top Gun: Maverick"
 • "Women Talking"

Najlepsza aktorka w roli głównej

 • Cate Blanchett
 • Ana de Armas
 • Andrea Riseborough
 • Michelle Williams
 • Michelle Yeoh

Najlepszy aktor w roli głównej

 • Austin Butler
 • Colin Farrell
 • Brendan Fraser
 • Paul Mescal
 • Bill Nighy

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej

 • Brendan Gleeson
 • Brian Tyree Henry
 • Judd Hirsch
 • Barry Keoghan
 • Ke Huy Quan

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej

 • Angela Bassett
 • Hong Chau
 • Kerry Condon
 • Jamie Lee Curtis
 • Stephanie Hsu

Najlepsza reżyseria

 • Martin McDonagh
 • Dan Kwan i Daniel Scheinert
 • Steven Spielberg
 • Todd Field
 • Ruben Oestlund

Najlepsze kostiumy

 • "Babilon"
 • "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"
 • "Elvis"
 • "Wszystko wszędzie naraz"
 • "Paryż pani Harris"

Najlepsza muzyka do filmu

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Babilon"
 • "Duchy Inisherin"
 • "Wszystko wszędzie naraz"
 • "Fabelmanowie"

Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy

 • "Na Zachodzie bez zmian" (Niemcy)
 • "Argentyna, 1985" (Argentyna)
 • "Blisko" (Belgia)
 • "IO" (Polska) - film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego
 • "Cicha dziewczyna" (Irlandia)

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

 • "Morska bestia"
 • "Pinocchio"
 • "Marcel Muszelka w różowych bucikach"
 • "Kot w butach: Ostatnie życzenie"
 • "To nie wypanda"

Najlepszy scenariusz adaptowany

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Glass Onion: Film z serii 'Na noże'"
 • "Living"
 • "Top Gun: Maverick"
 • "Jednym głosem"

Najlepszy scenariusz oryginalny

 • "Duchy Inisherin"
 • "Wszystko wszędzie naraz"
 • "Fabelmanowie"
 • "Tar"
 • "W trójkącie"

Najlepszy dźwięk

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Avatar: Istota wody"
 • "Batman"
 • "Elvis"
 • "Top Gun: Maverick"

Najlepsze zdjęcia

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Bardo"
 • "Elvis"
 • "Imperium światła"
 • "Tar"

Najlepszy film krótkometrażowy

 • "An Irish Goodbye"
 • "Ivalu"
 • "Le Pupille"
 • "Night Ride"
 • "The Red Suitcase"

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

 • "Chłopiec, kret, lis i koń"
 • "The Flying Sailor"
 • "Ice Merchants"
 • "My Year of Dicks"
 • "An Ostrich Told Me the World is Fake and I Think I Believe It"

Najlepszy film dokumentalny

 • "Wszystko, co żyje"
 • "Całe to piękno i krew"
 • "Wulkan miłości"
 • "Nawalny"
 • "Dom z drzazg"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

 • "The Elephant Whisperers"
 • "Haulout"
 • "How Do You Measure a Year"
 • "Stranger at the Gate"

Najlepszy montaż

 • "Duchy Inisherin"
 • "Elvis"
 • "Wszystko wszędzie naraz"
 • "Tar"
 • "Top Gun: Maverick"

Najlepsza charakteryzacja

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Batman"
 • "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"
 • "Elvis"
 • "Wieloryb"

Najlepsza piosenka

 • Sofia Carson - "Applause" z filmu "Tell It Like a Woman"
 • Lady Gaga - "Hold my hand" z filmu Top Gun: Maverick
 • Rihanna - "Lift Me Up" z filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"
 • Naatu Naatu - "RRR" z filmu "RRR"
 • M. M. Keeravani - "This is life" z filmu "Wszystko wszędzie naraz"

Najlepsza scenografia

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Avatar: Istota wody"
 • "Babilon"
 • "Elvis"
 • "Fabelmanowie"

Najlepsze efekty wizualne

 • "Na Zachodzie bez zmian"
 • "Avatar: Istota wody"
 • "Batman"
 • "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"
 • "Top Gun: Maverick"

FAQ - pytania i odpowiedzi

1️⃣ U jakiego bukmachera można obstawiać selekcje na Oscary 2023?

Rynki na Nagrody Akademii Filmowej 2023 dostępne są w ofercie dziewięciu internetowych buków, m.in. w STS, Fortunie, BETFAN, Betclic czy forBET.

2️⃣ Typy na Nagrody Akademii Filmowej 2023 – kto ma najwyższe kursy?

Jeśli chodzi o najwyższe kursy na faworytów, to najkorzystniejsze współczynniki znajdziecie w Fuksiarzu, który ma topową ofertę kursową na najlepszy film i najlepszego reżysera. Natomiast najbardziej imponujące współczynniki w oscarowych selekcjach ma STS, Betclic i BETFAN – u każdego z nich wygraną „Woman Talking” w kategorii najlepszy film można obstawiać z niebotycznym współczynnikiem wynoszącym 250.00.

3️⃣ Jakie rynki na Oscary 2023 znajdziemy u bukmacherów?

U polskich operatorów dostępne są tylko selekcje na zwycięzców w poszczególnych kategoriach, takich jak najlepszy film, reżyser, aktor, najlepsza muzyka czy film animowany. U części buków możemy obstawiać wszystkie 23 oscarowe kategorie, nie ma natomiast rynków H2H czy under/over.

4️⃣ Kiedy najlepiej robić zakłady na nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej 2023?

Kupony z selekcjami na Oscary 2023 najbardziej opłaca się stawiać wtedy, gdy znani są już zdecydowani faworyci do zwycięstwa w danej kategorii. Im później zagramy nasz oscarowy zakład, tym większa szansa, że okaże się trafiony, dlatego znaczna część typerów swoje kupony puszcza dopiero w dzień przed przyznaniem statuetek Złotego Rycerza.

5️⃣ Czy do typowania zakładów na Oscary 2023 potrzebny jest kod promocyjny?

Tak, jeśli chcesz puścić kupon z selekcjami na Nagrody Akademii Filmowej 2023 to będzie Ci potrzebny kod LEGALSPORT. Z tym kodem u każdego buka otrzymasz najlepszy pakiet powitalny, który możesz przeznaczyć na obstawianie najlepszej aktorki drugoplanowej czy najlepszych efektów specjalnych. Przykładowo, pakiet na start z kodem w STS wynosi 1660 zł, a w Fortunie na typowanie Oscarów możesz zgarnąć 335 zł.

Komentarze (0)
Oscary 2023 – zakłady bukmacherskie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.