wtorek, 3 października 2023
Najnowsze: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin promocje bukmacherskie (07.10, godz. 20:00)

Czym jest rządowy rejestr domen zakazanych

Rejestr domen zakazanych - spis nielegalnych bukmacherów na 2023 r. Gdzie w Polsce można legalnie stawiać zakłady?

Odbierz kod promocyjny Fortuna
Oferta na bonus Fortuna VIP ważna do 31 października 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Jakie skutki ma wpisanie strony do rejestru domen zakazanych?
 2. Jak działa rejestr domen zakazanych?
 3. Betclic: dlaczego legalny bukmacher jest wpisany do rejestru?
  1. Rejestracja w Betclic
 4. Rejestr domen zakazanych a legalni bukmacherzy
  1. Najlepsze premie i bonusy
  2. Totolotek czy forBET?
 5. Warto wiedzieć o rejestrze domen zakazanych
Rejestr domen zakazanych - oficjalny spis nielegalnych bukmacherów online (bez kodów)
Co to jest rejestr domen zakazanych

Utworzenie rejestru domen zakazanych wynika z nowelizacji ustawy hazardowej, która wprowadziła monopol państwa na urządzanie gier hazardowych przez Internet (art. 5 ust. 1b w.w. ustawy). 

POWITALNE BONUSY ZA PONAD 15 000 ZŁ
Premie bukmacherskie za rejestrację z użyciem kodu promocji

Organizowanie zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych nie jest objęte monopolem państwowym, jednak prowadzenie tego typu działalności za pośrednictwem sieci wymaga uzyskania zezwolenia Ministra Finansów. Firmy, które nie stosują się do powyższych zasad, są wpisywane do rejestru, prowadzonego przez Ministra Finansów (art. 15 f ustawy).

Jakie skutki ma wpisanie strony do rejestru domen zakazanych?

komunikat MF na temat nielegalnych stron hazardowych
Wizyta na stronie nielegalnego bukmachera kończy się przekierowaniem do witryny MF

Po pierwsze oznacza to, że firmy figurujące na liście tej rządowej strony internetowej działają nielegalnie – zabronione jest zatem korzystanie z ich usług pod sankcją odpowiedzialności karno-skarbowej oraz administracyjnej. Oznacza to, że polscy typerzy nie mogą obstawiać wyników sportowych online na stornach, które zostały wpisane do rejestru MF.

FREEBET TOTALBET
Darmowy bonus za 50 zł

Wszyscy dostawcy Internetu, świadczący swe usługi na terenie naszego kraju, są zobligowani do zablokowania domeny umieszczonej w rządowym rejestrze w ciągu 48 godzin od dokonania wpisu. Ponadto muszą przekierować osoby wchodzące na witrynę nielegalnego bukmachera na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie zamieszony jest komunikat informujący o odpowiedzialności karno-skarbowej dla uczestnika gier urządzanych wbrew przepisom ustawy (art. 15f ust. 5 ustawy – treść komunikatu obok).

W celu zapewnienia przestrzegania powyższych przepisów ustawodawca przewidział wysokie kary za ich łamanie – zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 89 ust. 4 pkt 6 ustawy, Minister Finansów może nałożyć na operatora sieci karę pieniężną w wysokości do 250 tys. zł. Oznacza to, że przedsiębiorcy telekomunikacyjni są zobowiązani do ciągłego monitorowania Rejestru.

Krajowi i zagraniczni dostawcy usług płatniczych, a więc banki i portale zajmujące się internetowymi świadczeniami pieniężnymi, również powinni sprawdzać rządową stronę hazard.mf.gov.pl. Nie mogą oni obsługiwać podmiotów w nim figurujących – w ciągu 30 dni od dokonania wpisu domeny do Rejestru muszą zablokować dokonywanie jakichkolwiek transakcji na jej rzecz (art. 15g ustawy). Za niewypełnienie tego obowiązku grozi im kara do 250 tys. zł (podstawa prawna: art. 89 ust. 1 pkt 5 w zw. z art. 89 ust. 4 pkt 4 ustawy).

Jak działa rejestr domen zakazanych?

Dokonywaniem wpisów, ich zmianą oraz wykreślaniem firm z rządowego rejestru domen zakazanych zajmuje się resort finansów publicznych (art. 15f ust. 6 ustawy). Jeżeli wpisana do niego spółka uzna, że uczyniono to bezpodstawnie, może wnieść do Ministra Finansów sprzeciw w ciągu 2 miesięcy od dnia umieszczenia domeny w Rejestrze. Minister musi rozpatrzyć sprzeciw w ciągu 7 dni od dnia jego otrzymania. Oczywiście najpewniejszym sposobem wykreślenia z Rejestru jest spełnienie wymogów, określonych w ustawie o grach losowych, i uzyskanie stosownej licencji lub zezwolenia.

Fortuna kod bonusowy do legalnego bukmachera z licencją MF - infografika
Fortuna - legalny polski bukmacher z kodem promocyjnym VIP

Duża część bukmacherów, działających w szarej strefie, posługuje się jednak innym sposobem na ominięcie blokady ich domen – dodaje do nazwy liczby lub inne znaki, dzięki czemu przez jakiś czas nadal prowadzi bez ograniczeń działalność hazardową na polskim rynku, ponieważ nowej strony w rejestrze nie ma, przez co nie ma obowiązku jej blokowania. W ten sposób działać próbuje wielu nielegalnych nad Wisłą organizatorów zakładów wzajemnych, w tym bukmacher 1xbet, którego domena po raz pierwszy trafiła do rejestru 14.07.2017 roku (wówczas jednorazowo w rejestrze umieszczano ponad 40 domen tego operatora).

Bukmacherzy bez licencji MF trafiają do rejestru domen zakazanych
MF prowadzi listę domen, należących do bukmacherów bez polskiej licencji

Od tamtej pory bukmacher trafiał do rejestru jeszcze kilka razy (m.in. 28.11.2017 i 7.12.2017), a pod koniec stycznia 2018 roku liczba jego domen w rejestrze przekraczała 110. Jednak możliwość działania na nowej domenie to stan krótkotrwały: po maksymalnie kilku tygodniach urzędnicy dodają zmienione nazwy domen do rejestru, a „pomysłowy” przedsiębiorca musi liczyć się z możliwością nałożenia na niego dodatkowych kar finansowych.

Zgodnie z art. 89 ust. 3 ustawy, naczelnik urzędu celno-skarbowego może (lecz nie musi) nałożyć na osoby pełniące funkcje kierownicze lub wchodzące w skład organów zarządzających osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, urządzających gry hazardowe bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia, dodatkowe kary pieniężne w wysokości do 100 tys. zł.

Betclic: dlaczego legalny bukmacher jest wpisany do rejestru?

Polscy gracze mogą się zastanawiać, dlaczego w rządowym spisie domen zakazanych znajdują się adresy bukmachera Betclic, który jest legalnym bukmacherem internetowym w Polsce i posiada licencję MF na zakłady sportowe w sieci (licencja o numerze PS4.6831.11.2017 została mu przyznana 26 września 2018 roku). Mimo to kilkadziesiąt adresów należących do bukmachera Betclic znajduje się w rejestrze MF.

Zakłady bukmacherskie Betclic

Betclic jest legalnym bukmacherem internetowym w Polsce

Odbieram z kodem

Wynika to z faktu, że przez uzyskaniem zezwolenia na działalność w Polsce Betclic nie był w naszym kraju legalnym bukmacherem, a mimo to posiadał strony internetowe dostępne dla Polaków, co było niezgodne z polskim prawem. To właśnie te adresy zostały umieszczone w rejestrze domen zakazanych.

Obecnie Betclic jest legalnym bukmacherem w Polsce, a polscy gracze mogą zgodnie z prawem obstawiać wyniki sportowe w polskiej witrynie tego bukmachera internetowego - betclic(.pl). Ponieważ jednak Betclic Polska posiada licencję na zakłady sportowe udostępniane tylko poprzez ten adres, wszystkie inne strony internetowe Betclic w dalszym ciągu są blokowane.

Rejestracja w Betclic

Legalny bukmacher Betclic umożliwia polskim graczom obstawianie zakładów sportowych na stronie www oraz w aplikacji mobilnej na telefon, która działa na tabletach i smartfonach z systemem operacyjnym IOS oraz Android. Zarówno przez stronę www, jak i w aplikacji bukmacherskiej możliwa jest w Betclic rejestracja legalnego konta typerskiego, za pomocą którego Polacy mogą typować wyniki w Betclic Polska (proces rejestracyjny możesz rozpocząć, klikając w poniższy baner).

Ten bukmacher internetowy z licencją MF udostępnia graczom typy i podtypy na ponad 30 dyscyplin sportowych - od najpopularniejszych (Betclic typy na piłkę nożną, zakłady na siatkówkę czy koszykówkę), poprzez selekcje na e-sporty aż po mniej rozpowszechnione sporty, jak piłka wodna czy narciarstwo alpejskie.

Rekomendacje dla legalnego buka Betclic Zakłady Bukmacherskie - infografika
Dlaczego warto założyć legalne konto gracza w Betclic z kodem VIP

Ten legalny bukmacher akceptuje również Betclic kod promocyjny VIP, z którym każdy gracz może zgarnąć najlepszy bonus powitalny - podwojenie pierwszego depozytu do kwoty 1000 zł, co umożliwia rozpoczęcie typowania w Betclic z bankrollem w wysokości 2000 zł. Dostępne są również  promocje bukmacherskie dla regularnych typerów, dzięki czemu każdego dnia można zwiększyć swoją szansę na trafione kupony bukmacherskie i zgarniać dodatkowe środki na grę.

Rejestr domen zakazanych a legalni bukmacherzy

Pracownicy Ministerstwa Finansów regularnie uzupełniają rządowy rejestr domen zakazanych, umieszczając na nim kolejne adresy bukmacherów internetowych oraz kasyn działających w Polsce nielegalnie i nie posiadających licencji MF. Nie oznacza to jednak, że polscy gracze nie mają możliwości legalnego obstawiania wyników sportowych w internecie. Obecnie w Polsce działa kilkunastu legalnych bukmacherów internetowych, posiadających bardzo atrakcyjne kursy bukmacherskie i wysokie bonusy na start z kodem promocyjnym VIP.

Najlepsze premie i bonusy

Do grona legalnych bukmacherów internetowych z licencją MF zalicza się np. Fortuna Zakłady Bukmacherskie, która dla graczy przygotowała wyjątkowo atrakcyjny bonus powitalny, składający się aż z trzech części: jest to podwojenie pierwszej wpłaty do 1000 zł, freebet 20 zł i zakład bez ryzyka 120 zł. Pdwyższona oferta powitalna dostępna jest, jeśli podczas rejestracji zastosujesz kod promocyjny Fortuna VIP do bonusu na październik 2023.

Legalnym bukmacherem internetowym jest również wspomniany powyżej Betclic Polska, a także PZBuk, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie. Tu również nowi gracze otrzymają wysoki bonus powitalny PZBuk z kodem rejestracyjnym, a dodatkowo regularnie mogą korzystać z licznych promocji bukmacherskich dla stałych typerów - np. z akcji bonusowej Kombodoładowanie, podnoszącej wygrane z kuponów AKO.

Darmowy zakład 20 zł z kodem promocyjnym VIP w LVBET Zakłady Bukmacherskie - infografika
LVBET - legalny polski bukmacher z kodem na freebet 20 PLN

Polscy gracze mogą legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie w internecie również na stronie internetowej i w aplikacji STS - nr 1 w rankingu bukmacherów na październik 2023. STS to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów internetowych w Polsce, który oprócz wysokiego bonusu powitalnego (bonus 100% od depozytu + freebet + cashback) ma dla graczy bonus za polecenie, liczne promocje mobilne i podwyższone kursy na wybrane mecze.

Totolotek czy forBET?

Pełna lista legalnych polskich bukmacherów internetowych obejmuje już kilkunastu operatorów: oprócz wymienionych wyżej znajduje się na niej jeszcze m.in. bukmacher online Totolotek (akceptowany przez Totolotek kod promocyjny do bonusu powitalnego umożliwia zgarnięcie nawet 1136 PLN na start), Milenium Zakłady Bukmacherskie czy bukmacher forBET, oferujący nowym graczom bonus na start od trzech wpłat (tu znajdziesz forBET kod do MAX bonusu powitalnego) oraz dodatkowe benefity za użycie kodu rejestracyjnego. Jak więc widać, polscy gracze mają w czym wybierać i bez przeszkód mogą legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie u bukmacherów z licencją MF.

Warto wiedzieć o rejestrze domen zakazanych

 • Rejestr domen zakazanych został utworzony w celu ułatwienia graczom oraz innym podmiotom gospodarczym sprawdzenia, które firmy prowadzą nielegalną działalność hazardową w Polsce
 • Przedsiębiorcy dostarczający Internet oraz dostawcy usług płatniczych są zobowiązani do zablokowania obsługiwania nielegalnych bukmacherów
 • Firmy bukmacherskie wpisane do rejestru nie są legalne na terenie Polski
 • Polscy typerzy mogą legalnie i zgodnie z prawem obstawiać wyniki wydarzeń sportowych online u bukmacherów z licencją MF, takich jak PZBuk, Fortuna, STS czy Betclic
10.07.2019, 21:10
Aktualizacja: 10.07.2019, 21:10
Autor: R. Legalsport.pl
Źródła
Zwiń
 1. Szwaja J. (red.), Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz, Warszawa 2016,
Komentarze (0)
Czym jest rządowy rejestr domen zakazanych
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.