środa, 27 stycznia 2021
Najnowsze: Tottenham - Liverpool FC: typy, zakłady, kursy

Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Jak stawiać zakłady wzajemne i sportowe legalnie i bez ryzyka.

Odbierz kod promocyjny BetFan Oferta na bonus BetFan VIP ważna do 31 stycznia 2021
Spis treści
Rozwiń
 1. Zakłady bukmacherskie online: nieznajomość prawa szkodzi
  1. Który bukmacher jest legalny?
 2. Jak obstawiać mecze legalnie?
  1. Jakie wziąć premie z legalnym kodem
  2. Zobacz czy bukmacher jest w rejestrze MF
 3. Graj legalnie – nie narażaj się na kary
  1. Kod do bezpiecznej gry
 4. Warto wiedzieć

Państwo chciało zmniejszyć ilość aktywnie biorących udział w nielegalnym hazardzie, gdyż uważa ten rodzaj rozrywki za negatywnie oddziałujący na społeczeństwo.

legalni bukmacherzy internetowi
Zobacz najnowszą listę na styczeń 2021

   Założenia ustawodawcy wcale za bardzo nie odbiegały od rzeczywistości. Jak pokazują badania, przeszło 67% Polaków korzysta z oferty gier losowych na pieniądze, oferowanych przez spółki hazardowe. Wynika z tego, że ponad połowa obywateli grała lub gra aktywnie. 

Co ciekawe, większość tej grupy stanowią ludzie młodzi w wieku od 18 do 24 lat. Słusznie  przyjął ustawodawca, iż rynek gier losowych na pieniądze powinien podlegać wzmożonej kontroli w porównaniu z innymi dziedzinami gospodarki, bo przecież to właśnie młodzież jest najbardziej narażona na działania nieuczciwych przedsiębiorców. Młodzi ludzie, kuszeni w miarę łatwym zyskiem, mogą stracić czujność, a co za tym idzie – i swoje pieniądze.

Zakłady bukmacherskie online: nieznajomość prawa szkodzi

Ignorantia iuris nocet, czyli właśnie nieznajomość prawa szkodzi. Ta łacińska maksyma była aktualna dla wszystkich tych, którzy do lipca 2017 r. czyli do wejścia w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych, brali udział w nielegalnym stawianiu zakładów przez internet lub grali w kasynie Betclic. Narazić się na konsekwencję nie było trudno, wystarczyło otworzyć pierwszą lepsza stronę internetową bukmachera i „puścić” zakład.

legalny bonus bez depozytu
25 zł lub 50 zł za darmo na nowe konto internetowe
Legalni bukmacherzy w Polsce

D wspomnianego lipca służby celne i skarbowe nie miały narzędzi, pozwalających na przekazanie wprost użytkownikowi Internetu informacji, iż witryna na, którą wchodzi (np bwin czy 1xbet), organizuje zakłady wzajemne nielegalnie. Oczywiście każdy miał możliwość sprawdzenia listy legalnych bukmacherów na stronie Ministerstwa Finansów, ale nie należy się oszukiwać – nie jest to często odwiedzana domena przez statystycznego użytkownika Internetu (zestawienia legalnych zakładów bukmacherskich i listę licencji znajdziesz na naszej stronie).

Który bukmacher jest legalny?

Aktualnie, dzięki Rejestrowi Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą (dostępny pod adresem www.hazard.mf.gov.pl – więcej o rejestrze przeczytasz tutaj), witryny internetowe podmiotów bez polskiej licencji są przez dostawców internetu blokowane, więc użytkownik z Polski nie może z nich korzystać. Dzięki temu każdy gracz, który nawet nieświadomie mógłby wziąć udział w grze, organizowanej w sieci wbrew ustawie, zostanie o tym fakcie poinformowany i przekierowany na stronę Ministerstwa Finansów. Nie będzie w stanie wejść na stronę nielegalnego operatora internetowego, nie będzie więc mógł dokonywać nielegalnych zakładów i działać niezgodnie z polskim prawem.

Jak obstawiać mecze legalnie?

Mimo blokowania wielu stron operatorów bukmacherskich, legalne obstawianie zakładów wzajemnych w naszym kraju jak najbardziej jest możliwe. Firm z licencjami jest obecnie 17 i są to m.in:

Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.11.2017;
eWinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017;
LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018;

Niezależnie od tego, czy lubimy puszczać kupony w punktach stacjonarnych, czy typować zwycięstwa ulubionych drużyn przez Internet. Pomimo licznych regulacji ograniczających hazard, dostępność legalnych zakładów bukmacherskich jest dość wysoka. Licencjonowane firmy sponsorują kluby piłkarskie (STS wspiera Lech Poznań, Fortuna finansuje Legię Warszawa a Betclic polskich siatkarzy). W stałej ofercie są specjalne premie bez ryzyka (np Betclic 550 zł), nagrody powitalne (Betfan 3100 zł, Totalbet 5050 zł).

Jakie wziąć premie z legalnym kodem

Bonusy bez depozytu (darmowe postawienie kuponu) są m.in. w ofercie LVBET - 20 zł, Fortuny także 20 zł i STS - 5 zł więcej i jest to powitalny freebet 25 zł. Cały komplet takich bonusów bez minimalnej wpłaty znajdziesz TUTAJ. Warunkiem uzyskania bonusu jest poprawna rejestracja i założenie konta z aktywnym kodem bukmacherskiej promocji.

Bonus bez depozytu od STS i Fortuny
Legalny bonus piłkarski

Aktualnie wszyscy naziemni bukmacherzy działają legalnie, czyli na podstawie udzielonych przez Ministra Finansów zezwoleń. Grając w takich punktach nie jesteśmy narażeni na jakiekolwiek konsekwencje karne czy administracyjne, mamy też pewność, że ewentualna wygrana zostanie nam wypłacona, a przedsiębiorca odprowadził od zakładu należny podatek.

Dla miłośników obstawiana online ryzyko udziału w nielegalnej grze jest trochę większe. Wszystko zależy od aktualności rejestru domen zakazanych – czyli czy działająca wbrew przepisom strona już została do niego wpisana. Stosunkowo małe jest jednak prawdopodobieństwo, że akurat trafimy na taką jeszcze nie zablokowaną stronę.

Zobacz czy bukmacher jest w rejestrze MF

Chcący obstawiać zakłady wzajemne online, by uzyskać pewność, czy wybrany przez nich buk działa legalnie, mogą sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów listę podmiotów, które posiadają zezwolenie na organizację gier online. Llista znajduje się pod adresem www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet. Spis obejmuje wszystkie podmioty z ważnym zezwoleniem na organizację zakładów bukmacherskich, promocji, akcji bonusowych i kodów promocyjnych do rejestracji.

Graj legalnie – nie narażaj się na kary

Z powyższej analizy jasno wynika, iż chcący obstawiać zakłady wzajemne w sposób legalny mają taką możliwość. Nie muszą się też nadmiernie obawiać, że wezmą udział w nielegalnej grze. Obstawiając zakłady wzajemne w punktach stacjonarnych możemy być pewni ich legalności, a w przypadku bukmacherów online ryzyko skorzystania z nielegalnej strony jest stosunkowo niewielkie.

JAKI LEGALNY BUKMACHER JEST NAJLEPSZY

Komfortowa gra to nie tylko stawianie zakładów bez ryzyka, wysokie kursy i szybka rejestracja. Elementy istotne dla prawdziwego typera to także pakiet benefitów (bonus powitalny, freebet startowy i gra bez podatku) oraz aktywny kod promocyjny. Doświadczeni gracze doceniają fajną aplikację mobilną na telefon, promocje na weekend oraz te na poniedziałek i piątek. Na koniec ważne jest też bezpieczeństwo danych osobowych i gwarancja szybkiej wypłaty pieniędzy, stabilność finansowa i technologiczna (bezawaryjna platforma do zakładów). 

Wymienione parametry spełnia liczna grupa bukmacherów w Polsce, z których na wyróżnienie zasługuje najlepszych sześciu: BETFAN, forBET, Betclic, STS, LVBET i Fortuna. Z tego grona polecamy założenie konta u trzech, tak aby umiejętnie wykorzystać największy zakres kursów i bonusów: FORTUNA, STS i BETFAN.  Tu skrót do informacji jak się konto rejestruje w STS.

Ustawodawca dokonał takich zmian w ustawie, aby wykluczyć możliwość popełnienia wykroczenia przez nieświadomych niczego graczy. Jeśli zaś znajdą się tacy, którzy mimo wszystko, kuszeni wyższymi stawkami, wezmą udział w nielegalnej grze, musza się liczyć z konsekwencją przepadku całości wygranej oraz obowiązkiem zapłaty grzywny, która może wynieść nawet 8 tysięcy złotych (więcej informacji na temat konsekwencji nielegalnego hazardu tutaj).

Kod do bezpiecznej gry

Korzystaj z usług i stawiaj bukmacherskie zakłady u firm z zezwoleniem. Jaka jest najbardziej legalna? Każda która akceptuje promocyjny kod LEGALSPORT. To hasło autoryzowane jest tylko u najbardziej zaufanych i bezpiecznych operatorów z poniższej tabeli.

Bukmacherzy z licencjami - legalne premie
Nazwa firmy Bonus  Link polecający
STS Zakłady Bukmacherskie
 1279 zł
odkryj KOD  
LVBET Zakłady Bukmacherskie  1590 zł  odkryj KOD 
Betclic Zakłady Bukmacherskie
 550 zł
odkryj KOD 
PZBuk Zakłady bukmacherskie
 200 zł
odkryj KOD 
BetFan Zakłady Bukmacherskie
 3100 zł 
odkryj KOD  
Fortuna Zakłady Bukmacherskie  1140 zł  odkryj KOD 
forBET Zakłady Bukmacherskie
 2110 zł 
odkryj KOD 
Totolotek Zakłady Bukmacherskie  1049 zł  odkryj KOD 
eToto Zakłady Bukmacherskie  300 zł  odkryj KOD 
Milenium Zakłady Bukmacherskie  1650 zł  odkryj KOD 
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie  5050 zł  odkryj KOD 
eWinner Zakłady Bukmacherskie  1170 zł  odkryj KOD 

Warto przy pamiętać, iż grający u legalnych bukmacherów nie tylko działają zgodnie z prawem ale pośrednio wspierają swoje ulubione drużyny sportowe. Bukmacherzy chętnie angażują się bowiem w sponsoring sportowy, podpisując kontrakty z reprezentantami różnych dyscyplin sportowych .

Warto wiedzieć

 • Legalne obstawianie zakładów wzajemnych w Polsce jest możliwe – zarówno stacjonarnie, jak i przez internet
 • Ustawodawca podjął kroki minimalizujące ryzyko, że nieświadomy gracz weźmie udział w nielegalnej grze hazardowej online
 • Gra u legalnych bukmacherów jest bezpieczna, grając u nielegalnych narażasz się na kary
Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.