poniedziałek, 20 marca 2023
Najnowsze: Boost 150.00 na FC Barcelona - Real Madryt (19.03)

Gram i wygrywam – czy jestem uzależniony?

Czy regularne zakłady bukmacherskie to uzależnienie.

Odbierz kod promocyjny forBET
Oferta na bonus forBET VIP ważna do 31 marca 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Hazardzista, czyli negatywne skojarzenia
  2. Większość graczy nigdy się nie uzależnia
Zakłady bukmacherskie to hazard - graj legalnie i odpowiedzialnie
Hazardzista to uczestnik gry na pieniądze

Znakomicie! Dobre samopoczucie psuje Ci tylko refleksja, że może w tej sytuacji jesteś już hazardzistą, a przecież to określenie kojarzy się z czymś bardzo negatywnym.

 FORBET BONUS 
 2110 zł na start 
 100% większa szansa na wygraną 

Nie ma co się przejmować tego typu skojarzeniami! To wina bardziej semantyki niż rzeczywistości. Zaraz to wyjaśnimy.

Hazard to słowo, które ma w języku polskim dwa znaczenia. Przede wszystkim oznacza wszystkie formy gier losowych, w których wynik jest zależny od przypadku i można w nich wygrać pieniądze lub jakiś wartościowy przedmiot.

Zakłady bukmacherskie bez podatku 12%Wysokie kursy + bonus 3100 zł
Zakłady bukmacherskie bez podatku 12%
Wysokie kursy + bonus 3100 zł
Zagraj w

W tym znaczeniu każdy uczestnik gry losowej jest hazardzistą. I dotyczy to zarówno graczy kasynowych, jak i typerów zakładów bukmacherskich (bo te również w Polsce zaliczają się do hazardu), a nawet uczestników gier typu Lotto czy loterii promocyjnych.

Hazardzista, czyli negatywne skojarzenia

Drugie znaczenie słowa hazard nie ma natomiast związku z grami, tylko podejmowaniem ryzykownych, groźnych, nierozważnych działań czy decyzji. Takie działania mogą zniszczyć całe życie, nie tylko ryzykującemu, ale też np. jego rodzinie. Z drugiej strony – mogą też wynieść na sam szczyt. Ale ponieważ ryzyko jest ogromne, skojarzenia wokół takich działań są zazwyczaj bardzo negatywne.

Człowieka, który się tak zachowuje, często nazywamy hazardzistą, chociaż nie ma to bezpośredniego związku z grami losowymi, a wyłącznie z nierozważnością w życiu. To sprawia, że gdy słyszymy słowo „hazardzista”, najczęściej nakładają nam się na siebie dwa obrazki: mężczyzna w kasynie, palący cygaro i w kłębach dymu grający w karty za bardzo wysokie stawki (typowy obraz hazardu znanego z filmowych przebojów) oraz człowiek ryzykujący to, co ma najlepszego, dla kariery lub pieniędzy. Jedno z drugim w połączeniu tworzy obraz degrengolady moralnej; człowieka cynicznego, niemoralnego, ryzykującego dobro swoich bliskich dla własnych interesów.

Nic dziwnego, że sami uczestnicy gier losowych nie lubią określenia „hazardzista”, co zostało w Polsce nawet zbadane przez CBOS. Warto jednak pamiętać, że ma to niewielki związek z rzeczywistą grą, która naprawdę nie zawsze musi wiązać się z jakimkolwiek ryzykiem. Ile bowiem ryzykuje dziś człowiek, wykupujący od czasu do czasu zakład Lotto? Tylko tyle, że wydane na grę pieniądze nie zwrócą mu się i że na nich nie zarobi. To samo jest w zakładach bukmacherskich.

Darmowy bonus bukmacherski bez depozytu

Bez depozytu bonus na zakłady bukmacherskie w STS, LVBET lub Fortuna

Jeśli gracz typuje zakłady wzajemne u bukmachera sporadycznie i za niskie stawki, robiąc to wyłącznie dla rozrywki czy dla towarzystwa, ryzyko jest praktycznie zerowe, a obstawianie np. raz na tydzień ani nie wpływa negatywnie na jego życie, ani nie stanowi zagrożenia dla rodziny.

Problemy mogą pojawić się w przypadku nadmiernego zaangażowana w gry, zrobienia z nich życiowego priorytetu – ale ten mechanizm będzie groźny w przypadku każdej aktywności, która zacznie dominować w naszym życiu, także w przypadku aktywności potencjalnie jak najbardziej pozytywnej, jak choćby praca zawodowa. Ona też może stać się problemem, gdy poświęcamy jej zbyt dużo czasu, zapominając m.in. o potrzebach naszych bliskich.

Większość graczy nigdy się nie uzależnia

Do tego w ostatnich latach dochodzi trzecie znaczenie powiązane z tym słowem. Odkąd w Polsce coraz głośniej mówi się o zagrożeniu uzależnieniem od gier hazardowych, znacznie częściej słowo „hazard” kojarzy się z nałogiem właśnie, a nie z formą rozrywki. To sprawia, że słowo „hazardzista” kojarzy się z człowiekiem uzależnionym, a więc – chorym. Tymczasem nałogowi gracze fachowo określani są hazardzistami patologicznymi lub (przy lżejszej formie zależności) hazardzistami problemowymi, i dopiero wówczas można mówić o poważnym problemie, wynikającym z uczestnictwa w grach losowych.

Błędem jest jednak twierdzenie, ze każdy hazardzista to nałogowiec. To tak, jakby o każdym człowieku spożywającym alkohol mówić, że jest alkoholikiem – tymczasem powszechnie rozróżniamy dziś pijących nałogowców od ludzi, którzy piją alkohol dla przyjemności, nie przekraczając przy tym reguł i nie przejawiając najmniejszych objawów nadmiernej słabości wobec takich napojów.

Jeśli grasz i wgrywasz – to znaczy, że masz się z czego cieszyć. Nie warto psuć sobie tej radości zastanawianiem się, czy jesteś hazardzistą. Z perspektywy podstawowego znaczenia słowa hazard – jesteś nim. Tak samo jak jest nim każdy człowiek, który wykupuje zakład Lotto lub uczestniczy w loterii promocyjnej. Nie musisz przecież być hazardzistą, który nadmiernie ryzykuje, a przez to ściąga niebezpieczeństwo na głowy swoich bliskich – ryzykować życiowo można nie uczestnicząc w grach losowych, jedno z drugim nie musi mieć żadnego związku.

Podobnie uzależnienie od zakładów bukmacherskich, gry na maszynach czy jakiejkolwiek innej formy hazardu nie musi nigdy Cię dotknąć – staje się przecież problemem zaledwie 2 proc. wszystkich graczy w Polsce. Bycie hazardzistą w podstawowym znaczeniu nie jest więc niczym złym.

Dlatego ciesz się grą i wygranymi, a przy tym zachowuj zdrowy rozsądek, a wszystko będzie dobrze. Graj u legalnych bukmacherów. Dla Ciebie są powitalne promocje z bonusami i freebetami za kod.

Najlepsze zakłady bukmacherskie
Nazwa firmy (w nawiasie nr licencji) Premia  Kod do bonusu
STS ( SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 )
bonus 1279 zł
zobacz KOD  
LVBET( PS4.6831.9.2016.EQK ) bonus 1590 zł  zobacz KOD 
Betclic( PS4.6831.11.2017 )
bonus 550 zł
zobacz KOD 
PZBuk PS4.6831.26.2017 )
bonus 50 zł
zobacz KOD 
BetFan ( PS4.6831.3.2018 )
bonus 3100 zł 
zobacz KOD  
Fortuna(SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) bonus 1140 zł  zobacz KOD 
forBET ( PS4.6831.10.2016 )
bonus 2110 zł 
zobacz KOD 
Totolotek (AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485) bonus 1049 zł  zobacz KOD 
eToto( AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 ) bonus 300 zł zobacz KOD 
Milenium( SC/12/7251/17-7//BMI9-10599 ) bonus 1650 zł  zobacz KOD 
TOTALbet( PS4.6831.12.2017 ) bonus 5020 zł  zobacz KOD 
eWinner( PS4.6831.29.2017 ) bonus 1170 zł  zobacz KOD 

 

Kod promocyjny z ostatniej kolumny, to ważny element promocji. Prezent, nagroda czy premia od dowolnego legalnego bukmachera są związane z kodem. Kod stosuje się jednorazowo podczas pierwszej rejestracji np w Fortuna (tu instrukcja jak się kod używa).

03.08.2018, 21:05
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:19
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Gram i wygrywam – czy jestem uzależniony?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Uzależnienie od gier na pieniądze
Uzależnienie od gier na pieniądze
1406
57
Jak wynika z badań CBOS-u, w Polsce około 50 tys. osób jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a kolejnych 200 tys. może mieć pierwsze objawy tego problemu.
Leczenie uzależnienia od gier na pieniądze
Leczenie uzależnienia od gier na pieniądze
1479
54
Osoby uzależnione od gier na pieniądze potrzebują wsparcia specjalistów, by wyzdrowieć i wrócić do normalnego życia. Warto skorzystać z pomocy fachowców jak najszybciej po zauważeniu, że gracz ma problem z hazardem.
Wyleczyłem się z uzależnienia od gry na pieniądze
Wyleczyłem się z uzależnienia od gry na pieniądze
1261
52
Historie wyleczonych uzależnionych hazardzistów dają nadzieję. Pokazują, że można wyjść z nałogu – ale też jednocześnie dają wgląd w to, jak wyboista jest to droga. Tym bardziej skomplikowana, im głębsze było uzależnienie od gier losowych.
Gry losowe i pieniężne – jak rozpoznać uzależnienie?
Gry losowe i pieniężne – jak rozpoznać uzależnienie?
1536
70
Nie każdy hazardzista to osoba uzależniona od hazardu. Większość uczestników gier na pieniądze bierze w nich udział towarzysko i rekreacyjnie, nigdy nie ocierając się nawet o kłopoty związane z nałogiem.
Depresja w uzależnieniu od zakładów online
Depresja w uzależnieniu od zakładów online
1287
38
Wydawać by się mogło, że depresja nie wiąże się z zakładami bukmacherskimi w żaden sposób – przecież to rozrywka, sposób na spędzanie wolnego czasu, podkręcenie emocji podczas oglądania meczu czy wyścigów, skąd tu depresja? A jednak okazuje się, że ten długotrwały stan przygnębienia może pojawić się w związku z bukmacherką – u tych typerów, którzy wykazują nadmierną słabość wobec tej formy aktywności.
10 przykazań, jak nie stać się graczem nałogowym
10 przykazań, jak nie stać się graczem nałogowym
1391
47
Zakłady bukmacherskie, gry na automatach czy w kasynie, poker – wszystkie gry losowe niosą ze sobą ryzyko uzależnienia. Warto jednak wiedzieć, że nadmierna skłonność wobec gier hazardowych jest zjawiskiem rzadkim – występuje u około dwóch procent wszystkich graczy. Dodatkowo można je ograniczyć, grając rozsądnie i bezpiecznie, w zgodzie z pewnymi zasadami.
Limity bukmacherskie a regulamin odpowiedzialnej gry
Limity bukmacherskie a regulamin odpowiedzialnej gry
1385
70
Nowelizacja ustawy hazardowej, która na rynku zakładów bukmacherskich spowodowała niemałe przetasowanie, nałożyła na operatorów online szereg obowiązków. Jednym z nich jest wprowadzenie regulaminu odpowiedzialnej gry, który m.in. umożliwia graczom określenie własnych limitów typerskich. Jakie punkty graniczne można założyć na indywidualnym koncie do betowania i czy pomagają one w regularnym wygrywaniu? Zapraszamy do lektury!
Jak uodpornić się na gry losowe i zakłady sportowe
Jak uodpornić się na gry losowe i zakłady sportowe
912
31
Bukmacherstwo i gry losowe są świetną rozrywką – pod warunkiem, że umie się z nich korzystać w bezpieczny sposób i kontroluje własne zachowania z nim związane. Co trzeba zrobić, by zminimalizować ryzyko pojawienia się nadmiernej słabości wobec gier na pieniądze? Podpowiadamy podstawowe zasady, które warto stosować już od pierwszych chwil uczestniczenia w hazardzie.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.