poniedziałek, 23 maja 2022
Najnowsze: Kurs 50.00 na zwycięstwo Świątek we French Open. Mega boost w BETFAN!

Jak uniknąć limitów bukmacherskich

Zobacz sposoby na obejście limitów jakie nakładają bukmacherzy.

Odbierz kod promocyjny Fortuna Oferta na bonus Fortuna VIP ważna do 31 maja 2022
Spis treści
Rozwiń
 1. Jakie są sposoby na uniknięcie limitów bukmacherskich na swoim koncie?
 2. Jak unikać limitów bukmacherskich grając w punktach stacjonarnych?
 3. Legalni bukmacherzy internetowi
  1. Kilka kont pozwala na obejście limitów
 4. Słowem podsumowania

Żeby ograniczyć swoje koszty finansowe, wynikające z wypłat wygranych, bukmacherzy nakładają na grających limity (więc na temat limitów bukmacherskich przeczytasz tutaj). 

 Freebety i bonusy bez depozytu 
 Darmowy kupon 25 zł 
 Zobacz wszystkie 

Limity najczęściej ograniczają wysokość stawki możliwej do zagrania na dany zakład. Robią tak wszyscy legalnie działający operatorzy zakładów wzajemnych na polskim rynku bukmacherskim. Typerzy nie są jednak z góry skazani na niepowodzenie. Istnieją bowiem sposoby, pozwalające na ominięcie limitów bukmacherskich dla swoich zakładów. Są one dość skuteczne, i co warto dodać, w pełni zgodne z prawem.

Poniżej przedstawiamy Wam zestaw porad, które – przy odrobinie szczęścia – pozwolą Wam na skuteczne unikanie limitowania. Na co więc warto zwrócić uwagę, by nie narazić się na limit?

Jakie są sposoby na uniknięcie limitów bukmacherskich na swoim koncie?

Stawiając zakłady bukmacherskie przez internet (online), należy być świadomym, że wszystkie operacje i transakcje wykonywane w ramach działań w obrębie naszego konta gracza są rejestrowane i monitorowane przez organizatora zakładów wzajemnych. Zakładając konto na stronie internetowej mamy niejako pustą kartkę do zapisania, ale jednak obłożona jest ona pewną dozą nieufności ze strony bukmachera.

Na przysłowiowe dzień dobry nasze limity są zazwyczaj dosyć niskie. Wynika to z faktu, że bukmacher nie wie jeszcze, czego może się po nas spodziewać, więc i możliwe do zagrania stawki są dla nas średnio korzystne. Z czasem mogą one się zwiększyć, jeżeli okaże się, że gramy nieprofesjonalnie, rekreacyjnie, więcej wydajemy niż wygrywamy. Może też być na odwrót – stawki się obniżą, jeżeli zostaniemy uznani za graczy niedochodowych, a więc będziemy sporo wygrywać.

Co więc robić, by ryzyko nałożenia niekorzystnych limitów było jak najniższe? Przeczytaj poniższe porady jak unikać limitów bukmacherskich:

 • Nie rzucaj się w oczy – pierwsze kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt postawionych zakładów jest tutaj kluczowe, bo to od nich zależy czy nasze konto pojawi się na cenzurowanym czy też przemknie w miarę niezauważone. Pierwsze zakłady powinniśmy więc zagrać nieco bardziej rekreacyjnie czy ryzykownie.
 • Bądź cierpliwy i systematyczny – nie powinno się dokonywać nagłych i szybkich wpłat i wypłat ze swojego konta gracza. Pod żadnym pozorem nie należy też grać za całość środków zgromadzonych na koncie, dopiero co przez nas otwartym, choć ta zasada ma zastosowanie także później, kiedy już historia zawieranych przez nas zakładów nieco się rozrośnie.
 • Graj za stałe stawki – kwestia stawek jest sprawą bardzo ważną: istotne jest to, by grać w podobnym przedziale kwotowym. Tak więc niekorzystnie będzie dla nas wyglądać kilka zakładów po kilka złotych obok paru zakładów po kilkaset złotych. Z pewnością przykuje to uwagę bukmachera.
 • Nie obstawiaj maksymalnych stawek – by nie zwracać na siebie uwagi bukmachera i nie ryzykować limitów, nie powinniśmy też obstawiać za maksymalnie dostępne dla danego zakładu stawki. Jeżeli przykładowo najwyższa możliwa do zagrania stawka wynosi 500 zł, to zdecydowanie lepiej jest puścić pięć takich samych zakładów po 100 zł niż jeden za 500 zł.
 • Graj jednorazowo – by nie dostać się pod obserwację bukmachera, zawsze najlepiej jest grać jednorazowo, to znaczy obstawiać to co chcemy w jednej chwili i następnie nie robić tego ponownie za jakiś czas, nawet jeśli zmienimy stawki itp. Dlatego też, każdy grany przez nas zakład powinien być przemyślany, tak żeby nie musieć później niepotrzebnie go dogrywać, dopłacać czy też zbędnie kontrować. Przydadzą się umiejętności z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki.
 • Zagraj zakład od razu – starajmy się nie negocjować z bukmacherem, nie wysyłać kuponów do akceptacji oraz – co ważne – nie generować kodu zakładu poprzez stronę internetową bukmachera. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się tutaj kartka papieru i ołówek, a my zachowamy swoje tajemnice handlowe do momentu zagrania.
 • Obstawiaj za okrągłe stawki – by uchronić swoje konto przed zlimitowaniem warto pamiętać, że stawki na zakłady powinny być okrągłe, np. 10 zł, 50 zł, 200 zł czy 1 000 zł. Pamiętajmy, że zawsze lepiej postawić tego typu kwotę niż np. 112,63 zł: dziwne końcówki często wskazują na granie nielubianych przez operatorów surebetów (o których więcej przeczytasz w tym tekście).
 • Unikaj valuebetów – jeśli planujemy, że nasze konto posłuży nam do dłuższej gry, lepiej nie grać na nim żadnych kursów, które wynikają z błędów bukmachera (gł. valuebety). Często może nam się to opłacić bardziej w dłuższej perspektywie, niż chwilowe połakomienie się na wyższą wygraną kosztem później przyznanych limitów.
 • Obstawiaj wyniki live – jeżeli jakieś zdarzenie lub kilka można zagrać w zakładach live, to należy rozważyć taką możliwość. Po pierwsze, dla zakładów na żywo limity są zazwyczaj o wiele wyższe niż dla tych granych przed rozpoczęciem (nawet kilkunastokrotnie). Po drugie, granie wyższych stawek na żywo oznacza dla gracza większą ochronę przed nałożeniem stałych limitów. Po trzecie, zasada grania live znajduje szczególne odniesienie dla mniej popularnych wydarzeń, np. w dalszych ligach albo w rzadko uprawianych dyscyplinach, których nie należy bardzo eksponować w historii konta.
 • Kamufluj się niskimi kursami – pamiętajmy też o tym, żeby czasem obstawiać popularne zdarzenia i niskie kursy. Taki rodzaj kamuflażowej gry dla niepoznaki będzie dobrym sposobem na schowanie się nieco w tłumie grających. Kupony z dużą ilością zdarzeń lub z dorzuconymi meczami po bardzo niskich kursach są dobrym sposobem na niezwracenie na siebie zbyt dużej uwagi operatora zakładów wzajemnych.

Jak unikać limitów bukmacherskich grając w punktach stacjonarnych?

Poza grą przez internet, gracze mają też do dyspozycji obstawianie w naziemnych punktach bukmacherskich, co posiada duże zalety w kwestii limitowania gry. Jest to metoda tradycyjna, mniej wygodna, ale za to obfitująca w niepodważalne korzyści.

Obstawiając fizycznie w punkcie nie korzystajmy z karty stałego klienta i innych tego typu programów ze strony bukmachera. Dzięki takiej asertywności, będziemy bardziej anonimowi, a co za tym idzie, trudniejsze będzie skojarzenie konkretnych zakładów z konkretną osobą. Jeżeli mamy taką możliwość, stawiajmy zakłady w różnych punktach, tak żeby nie pojawiać się dzień w dzień w tej samej placówce. Możemy nawet nieco pożonglować wybranymi przez nas firmami bukmacherskimi.

Postawmy ten sam zakład za mniejszą stawkę u różnych operatorów. Jeżeli sytuacja będzie bardzo napięta, tzn. nasz wizerunek rozpoznany na monitoringu spowoduje nałożenie limitów, pozwólmy postawić nasz zakład przyjacielowi lub znajomemu z pracy czy z uczelni. Z pewnością przedłuży to naszą żywotność jako gracza niezlimitowanego na poważnie.

Legalni bukmacherzy internetowi

Limity mogą nakładać wszyscy bukmacherzy. Każdy stosuje własny system monitoringu wpłacanych pieniędzy, wygranych i przelewów wygranych na konto bankowe. Warto posiadać kilka kont, tym bardziej, że są one darmowe. Konta u kilku sprawdzonych bukmacherów pozwalają uniknąć limitów. W przypadku dobrego typu ograniczeniem wysoka kwota na kuponie, dlatego ten sam zakład można zawrzeć u kilku bukmacherów równolegle.

Kilka kont pozwala na obejście limitów

Poniżej lista najlepszych bukmacherów, gdzie warto zarejestrować konto (koniecznie z kodem promocyjnym):

Bukmacherzy online
Bukmacher (numer licencji) Bonus  Darmowe konto
LVBET ( PS4.6831.9.2016.EQK ) bonus 1590 zł (freebet) SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
Fortuna (SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) bonus 1140 zł (freebet) SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
Totolotek (AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485) bonus 1049 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
eToto ( AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 )  bonus 300 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
Milenium ( SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599 ) bonus 1650 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
forBET  ( PS4.6831.10.2016 ) bonus 2110 zł(freebet) SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
STS ( SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 ) bonus 1279 zł (freebet) SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
TOTALbet ( PS4.6831.12.2017 ) bonus 5020 zł(freebet) SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
PZBuk ( PS4.6831.26.2017 ) bonus 500 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
BetFan ( PS4.6831.3.2018 ) bonus 3100 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
Betclic ( PS4.6831.11.2017 ) bonus 550 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY
eWinner ( PS4.6831.29.2017 ) bonus 1170 zł  SPRAWDŹ KOD PROMOCYJNY

Ważne, aby nie próbować zakładać kilku kont u jednego bukmachera. Niedoświadczeni gracze tworzą takie konta na członków rodziny (mamę, babcię, ojca) z jednego komputera i tego samego IP. System bukmachera od razu to wychwyci i zakwalifikuje jako MultiKonto. W konsekwencji wszystkie zostaną zamknięte, bez możliwości ich ponownego otwarcia.

Słowem podsumowania

 • Wszyscy legalni bukmacherzy na polskim rynku nakładają limity na graczy, jednakże istnieją również legalne sposoby na ich skuteczne uniknięcie.
 • Żeby uniknąć limitów należy grać spokojnie, za zbliżone i okrągłe stawki, jednorazowo i bez późniejszych dograń tego samego zakładu.
 • Nie należy grać gwałtownie, za niestandardowe i maksymalne stawki, lepiej też nie grać wielokrotnie surebetów.
 • Granie w punktach stacjonarnych może być bardziej korzystne w kwestii limitowania naszych zakładów od grania przez internet.
15.03.2018, 13:15
Aktualizacja: 15.03.2018, 13:15
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Jak uniknąć limitów bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.