czwartek, 20 czerwca 2024

System bukmacherski na dokładny wynik

12.06.2024, 07:22
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Co to jest zakład na dokładny wynik
 2. Metody stawkowania typów na dokładny wynik
  1. System płaskiej stawki na dokładny wynik
  2. System stawki modulowanej na dokładny wynik
  3. Dokładny wynik i system stałego profitu
  4. Jakie systemy bukmacherskie stosować na dokładny wynik
 3. FAQ: Pytania graczy o zakłady na dokładne wyniki
 4. Warto wiedzieć: na co zwracać uwagę przy zakładach na DW
Jakie systemy bukmacherskie sprawdzają się w typowaniu dokładnego wyniku? gra w STS lub forBET
Systemy bukmacherskie na dokładny wynik w zakładach wzajemnych

Zakłady bukmacherskie na dokładny wynik należą do dość dobrze opanowanych pod kątem analitycznym. Istnieje kilka metod, które pozwalają szacować możliwość zaistnienia konkretnego wyniku nie tylko w przypadku piłki nożnej, ale również innych sportów.

Oparte są one na narzędziach pochodzących z rachunku prawdopodobieństwa, takich jak rozkład Poissona czy rozkład normalny (tu przeczytasz więcej o tym jak statystyka Pomaga w typowaniu piłki nożnej). Są to metody używane zarówno przez bukmacherów, jak i graczy. Obie strony mają więc możliwość otrzymania tych samych danych. To, co może dać przewagę uczestnikowi zakładów wzajemnych, to umiejętne dobieranie typów oraz zmniejszanie potencjalnych strat finansowych poprzez obranie optymalnych systemów stawkowania.

1
★★★★★
★★★★★
Ocena: 5.0
2
★★★★★
★★★★★
Ocena: 5.0

To, co odróżnia dobrych graczy od złych, to właśnie zdolność chłodnej analizy pod kątem maksymalizowania zysków i minimalizowania widma bankructwa. Dlatego właśnie postaramy się przedstawić kilka systemów stawkowania w odniesieniu do zakładów na DW, uwzględniając przede wszystkim ewentualne straty i zyski wynikające z ich stosowania.

Co to jest zakład na dokładny wynik

Zanim przejdziemy do stawkowania, warto jeszcze odnotować, czym tak naprawdę są typy na dokładny wynik i gdzie one występują. Zakład na DW to specyficzny rodzaj typów. Jak sama nazwa wskazuje polega on na wskazaniu dokładnego rezultatu danej potyczki. Oznacza to, że obstawiając m.in. wygraną Realu Madryt nad Valencią 3:1 w ramach starcia La Liga paść musi właśnie takie rozstrzygnięcie – każdy inny wynik spowoduje, że kupon online okaże się przegrany. Co to oznacza w praktyce? Jeśli więc faktycznie Los Blancos okażą się lepsi od Los Che, ale tablica świetlna po 90 minutach wskazywać będzie 2:1, to zakład będzie po prostu błędny, podczas gdy np. w przypadku zakładu 1X2 byłby wygrany. 

Szeroką ofertę na DW można znaleźć w Superbet- mnogość kombinacji- wysokie kursy- niskie marże
Szeroką ofertę na DW można znaleźć w Superbet
- mnogość kombinacji
- wysokie kursy
- niskie marże
WYBIERAM

Co ważne, firmy bukmacherskie najczęściej ograniczają swoją propozycję na dokładne wyniki w tym zakresie do pewnej maksymalnej liczby goli, co i tak daje nam szerokie pole manewru. Jeśli więc założymy, że liczba trafień w danym pojedynku wyniesie od 0 do 6 dla każdego zespołu, to daje nam to aż 49 różnych wariacji zakończenia tego spotkania. W tym miejscu warto wspomnieć, że bukmacherzy internetowi, aby dotrzeć do jak największej rzeszy potencjalnych klientów, oferują im nie tylko typy na dokładny rezultat całego wydarzenia. Dzięki temu postawić można zarówno wynik danej połowy (w piłce nożnej), seta (w tenisie) lub tercji (w hokeju).

Metody stawkowania typów na dokładny wynik

Wybór metod stawkowania podyktowany jest ich bezpieczeństwem oraz popularnością wśród graczy. Analizę przedstawimy więc, wykorzystując system bukmacherski płaskiej stawki, system stawki modulowanej oraz metodę stałego profitu, które są przez typerów chętnie wykorzystywane.

O ile dwa pierwsze są uznawane za bezpieczne systemy bukmacherskie (otrzymamy niskie potencjalne straty), to trzeci absolutnie nie nadaje się do tego typu zakładów, przynajmniej stosowany w tej samej postaci do każdego zakładu. Przyjrzymy się, jak zmienia się kwota wkładu oraz saldo wynikające z zastosowania kolejnych metod doboru kwot na zakłady.

Zaczniemy od przedstawienia pewnego wyidealizowanego wydarzenia i rozpisania kursów na typy określające konkretne wyniki bramkowe. Przykład to spotkanie słabej drużyny (gospodarz) z mocną:

Powyższa tabela zawiera tylko częściowy zbiór możliwych wyników, jednak wyższa ilość goli jest tak mało prawdopodobna, że z tego względu nie będzie rozpatrywana. Musimy wspomnieć, że gdy jednak spotkanie zakończy się innym rezultatem niż określone powyżej, to tracimy cały wkład.

Zakłady na dokładny stan bramkowy to specyficzny rodzaj typów. Spotkanie może zakończyć się tylko jednym, konkretnym wynikiem, dlatego powinniśmy brać pod uwagę więcej niż jeden kupon – nie tylko ten najbardziej prawdopodobny, ale także kilka innych.

W poniższych obliczeniach weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe typy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć się do pewnego podzbioru tych typów i dla nich przeanalizować całe zestawione w dalszej części rozumowanie. Możemy odrzucić najmniej (według nas) prawdopodobne scenariusze lub zostawić wybrane (niekoniecznie najbardziej realne). Takie przetasowanie może doprowadzić do lepszych wyników niż otrzymane przez nas – wszystko zależy od indywidualnego gracza i jego strategii gry.

Przeanalizujmy więc, jak w typowaniu dokładnego wyniku bramkowego sprawdzą się trzy najbardziej popularne systemy bukmacherskie. Wymienione metody można testować na przykład w aplikacji mobilnej forBET, STS czy Betclic lub stawiając kupony online w BETFAN z komputera.

System płaskiej stawki na dokładny wynik

Zaczniemy od systemu płaskiej stawki. Obstawimy kupony identyczną kwotą równą 2 zł – inne wartości dadzą proporcjonalne straty lub zyski. W takim przypadku otrzymamy następujący rozkład salda z uwzględnieniem wysokości środków przeznaczonych na wszystkie typy – mamy dwanaście kuponów o łącznej wartości 24 zł.

System płaskiej stawki - typowanie dokładnego wyniku

Widać, że najbardziej prawdopodobne typy, jeżeli się sprawdzą, to dadzą nam stratę. Innymi słowy, takie stawkowanie jest mocno ryzykowne. Można oczywiście ograniczyć się tylko do zakładów najbardziej możliwych, ewentualne straty będą dużo niższe, jednak gra miałaby wtedy mniejszy sens.

System stawki modulowanej na dokładny wynik

Przyjrzyjmy się teraz metodzie stawki modulowanej. Przyjmijmy ponownie, że bazowa kwota wynosi 2 zł, zaś rozkład ilości jednostek przypisanych pod konkretne zakłady uzależnimy od wysokości kursów bukmacherskich. Przyjmijmy następujące (podzielimy na trzy części):

 • 10j=2 zł dla kursów do 6.00;
 • 5j=1 zł dla kursów pomiędzy 6.00 a 19.00;
 • 2j=40 gr dla kursów pomiędzy 20.00 a 51.00.

Łączna wartość wszystkich kuponów wynosi 3*2zł+2*1zł+7*40gr=10.80 zł. Rozkład sald w tym przypadku wygląda następująco:

System stawki modulowanej w typowaniu dokładnego wyniku bramkowego: zakłady bukmacherskie, typowanie kuponów AKO, SOLO, SYSTEM
System stawki modulowanej w typowaniu dokładnego wyniku bramkowego

Z punktu widzenia ujemnego salda system stawki modulowanej ma przewagę nad płaską stawką – mamy tylko dwa typy na minusie. Z drugiej strony, potencjalne wygrane są niskie, nawet w przypadku mało prawdopodobnych zakładów (wysokie kursy). Widać jednak, że ten system jest bezpieczniejszy ze względu na niższe możliwe straty.

Dokładny wynik i system stałego profitu

Ostatnią metodą stawkowania, którą się zajmiemy, jest system stałego profitu. Pokażemy, że stosowany łącznie na wszystkie zakłady jest „tragicznym” systemem. Ze względu na kursy, a właściwie ze względu na najniższy oferowany, od każdego zakładu będziemy oczekiwać zysku na poziomie +0,75*kwota przeznaczona na najniższy kurs.

Ze względu na ten fakt, by nie operować na bardzo niskich kwotach, ustalimy tę wartość na poziomie 75zł. Innymi słowy, nasz stały profit ma wynosić dokładnie tyle dla każdego kuponu. Nietrudno obliczyć, że łączna suma, którą przeznaczymy w tym przypadku na zakłady, wyniesie:

100zł+15.8zł+1.8zł+26.3zł+5.45zł+1.53zł+4.29zł+5*1.53zł=162.82zł.

System stałego profitu w typowaniu dokładnego wyniku - zakłady bukmacherskie u legalnych operatorów
System stałego profitu w typowaniu dokładnego wyniku

W przypadku tak zastosowanej metody stałego profitu otrzymamy same straty – nie licząc typu najbardziej prawdopodobnego. Nie o to chodzi w zakładach wzajemnych, by zbiór możliwych trafionych zakładów dawał ujemne saldo. To, co możemy zrobić z metodą stałego profitu, by sam system dawał zadowalające rezultaty, to:

 • Podzielić kursy na kilka grup (podobnie jak w przypadku stawki modulowanej) i każdej z oddzielna przypisać inną wartość zakładanego profitu. Ponadto, wydarzeniom najbardziej prawdopodobnym przypisać małą wartość zakładanego zysku – obniży to znacznie wartości samych kuponów.

Jakie systemy bukmacherskie stosować na dokładny wynik

Podsumowując, zarówno metoda płaskiej stawki, jak i stawki modulowanej dostarczają narzędzi, które pozwalają zyskiwać w przypadku zdarzeń mało prawdopodobnych – wszystkie zdarzenia ze średnimi i wysokimi kursami są wtedy dochodowe.

Drugi system pozwala nawet poszerzyć ten zbiór w porównaniu do pierwszego, ale kosztem mniejszych wygranych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować tak dobierać ilość jednostek stawianych na konkretny przedział kursów, żeby znaleźć maksymalny zbór typów (w danym spotkaniu sportowym), który daje zyski. Polecamy wypróbować tę metodę.

Siłą rzeczy każdy rodzaj zakładów, w tym i te dotyczące dokładnego wyniku mają swoje zalety, ale i wady. Głównym plusem tego typu zakładów są wysokie współczynniki bukmacherskie, które z pewnością są jednym z najlepszych wabików na graczy. Po tej stronie wymienić trzeba również szeroki wybór, co po prostu zwiększa atrakcyjność oferty. Jak już bowiem wspomnieliśmy, możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo.

Za zaletę uznać możemy także dostępność samej oferty – obstawiać dokładne rozstrzygnięcia można u wszystkich koncesjonowanych podmiotów bukmacherskich. Oczywiście należy tutaj pamiętać, że to bogactwo odnosi się do wymienionych już przez nas dyscyplin sportowych, czyli przede wszystkim piłki nożnej, hokeja na lodzie oraz tenisa. W gronie tym często pojawia się także siatkówka. Z kolei za kluczową wadę typów na dokładny wynik uznać trzeba przede wszystkim niską trafność, która wynika z wysokiej liczby możliwych scenariuszy (dlatego najlepiej obstawiać takie typy za różnego rodzaju bonusy z naszym kodem, jak na przykład pakiet Fortuna na start 2230 zł).

Kod promocyjny do bukmachera - bonusowe hasło do najwyższych bonusów na polskim rynku bukmacherskim

W tym wypadku już pojedyncze zdarzenia na arenie rywalizacji może spowodować, że obstawiany przez nas wynik okaże się błędny. Kolejnym minusem takiego wyboru jest bez wątpienia sama oferta bukmacherska, która akurat w darcie nie jest zbyt bogata. Warto jednak zaznaczyć, że ta kwestia tyczy jedynie tego sportu. Po stronie wad zapisać możemy również konieczność przygotowania, a więc m.in. prześledzenie ostatnich wyników i to nie tylko wybranej przez siebie drużyny, ale również jej przeciwnika. Łącząc wszystko w całość, wydaje nam się, że mimo wszystko warto stawiać zakłady na dokładny wynik.

FAQ: Pytania graczy o zakłady na dokładne wyniki

W tej sekcji tekstowej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące systemów na dokładne wyniki.

1️⃣ Jaki bukmacher jest najlepszy do systemu z dokładnym wynikiem?

Polecamy bukmacherów z najwyższymi kursami (LVBET, Betclic, Fortuna) oraz z najlepszym (w rozumieniu najwyższym) bonusem powitalnym, czyli BETFAN oraz TOTALbet.

2️⃣ Jaki budżet przygotować na zakłady systemowe?

Na zakłady systemowe z bonusem powitalnym można przygotować 200 zł - 250 zł. Po użyciu kodu budżet wraz z bonusem powitalnym wzrośnie o 100% (w LVBET, forBET czy Totolotek) + gratisy jak freebet czy bez ryzyka kupon.

Warto wiedzieć: na co zwracać uwagę przy zakładach na DW

Bez wątpienia najważniejszym pytaniem pojawiającym się przy okazji każdego rodzaju zakładów, również i tych związanych z dokładnym wynikiem jest – jak dobrze typować? Niestety należy zauważyć, że nie ma tutaj jednej sprawdzonej metody, która przynieść nam może sukces. Warto pamiętać jednak przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu, które obejmować powinno szczegółową analizę przedmeczową i to pod różnym kątem. Najważniejszym kwestią jest tutaj oczywiście prześledzenie wcześniejszych pojedynków obu zespołów (H2H) czy zawodników (np. w tenisie) pod względem skuteczności – ile najczęściej strzelają bramek lub ile setów oddają przeciwnikowi.

Rozważając ewentualność wystąpienia danego rezultatu w sportach drużynowych pod uwagę trzeba wziąć również takie elementy, jak m.in. preferowane style prowadzenia gry, absencje kluczowych zawodników oraz miejsce i czas widowiska (mecze domowe i wyjazdowe). Wspominając akurat o tej kwestii to warto jeszcze powrócić do białego sportu – w nim często tzw. różnicę robi nawierzchnia na jakiej rozegrany zostanie pojedynek. Wiadomo bowiem, że część tenisistek czy tenisistów po prostu nie radzi sobie najlepiej np. na mączce.

Na koniec podkreślić należy, że akurat w przypadku zawierania zakładów na dokładny wynik często decydującą rolę odgrywa jednak losowość. Z drugiej strony sam fakt, że są to propozycje podwyższonego ryzyka sprawia, że mamy tutaj do czynienia z naprawdę wysokimi kursami. Aby jednak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej, warto skierować swój wzrok właśnie na tenis, gdzie ostatecznych kombinacji jest zdecydowanie mniej, niż w piłce nożnej – i tak np. w grze do 2 setów paść mogą tylko takie wyniki, jak 2:0, 0:2, 2:1 oraz 1:2.

Komentarze (2)
Skomentuj artykuł pt. System bukmacherski na dokładny wynik
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Robert
skomentowano ponad miesiąc temu
Ktoś może bardziej rozjaśnić ten system?
magdar
skomentowano ponad miesiąc temu
dokładny wynik
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.