Forma w lidze
FS Jelgava w tabeli
7. miejsce / 32 punkty Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 45 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 porażki z rzędu
4 mecze bez zwycięstwa
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
14 pkt
13:25 bramki
0,81 gola/mecz
18 pkt
21:28 bramki
1,31 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy FS Jelgava
Wartość drużyny: 1,4 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 8 bramek | Czechy | 29 | pomocnik | 29 | 150 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 7 asyst | Łotwa | 22 | pomocnik | 30 | 175 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,93 średnia ocena | Łotwa | 22 | pomocnik | 30 | 175 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 2880 minut | Czechy | 22 | bramkarz | 32 | 225 tys. € |
Przewidywany skład FS Jelgava 5-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

FS Jelgava w tabeli Virsliga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 77 |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 76 |
| ··· | |||||||
6
|
Super Nova
|
31 | 11 | 5 | 15 | 31:41 | 38 |
7
|
FS Jelgava
|
32 | 8 | 8 | 16 | 34:53 | 32 |
8
|
Grobiņa
|
32 | 5 | 11 | 16 | 22:54 | 26 |
Wyniki FS Jelgava
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Rigas FS
4
FS Jelgava
2
Virsliga (Łotwa), 32. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
FS Jelgava
0
Riga
1
Virsliga (Łotwa), 31. kolejka
|
|
|
12 Wrz Koniec
|
Grobiņa
0
FS Jelgava
0
Virsliga (Łotwa), 30. kolejka
|
Terminarz FS Jelgava
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
25 Paź 13:00
|
FS Jelgava
BFC Daugavpils
Virsliga (Łotwa), 34. kolejka
|
|
|
01 Lis 12:00
|
Auda
FS Jelgava
Virsliga (Łotwa), 35. kolejka
|
|
|
08 Lis 12:00
|
FS Jelgava
Ogre United
Virsliga (Łotwa), 36. kolejka
|
Ostatnie transfery FS Jelgava
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Lip 2026 |
|
Czechy |
|
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
![]() |
Czechy | – | za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
![]() |
Łotwa |
|
za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
|
Czechy |
|
za darmo |
FS Jelgava to klub piłkarski z Łotwy występujący w Virsliga (Łotwa). Swoim domowym obiektem jest Zemgales Olimpiskā centra, który może pomieścić 2 560 widzów. Zespół prowadzi Aleksandrs Basovs. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 1,4 miliona euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez FS Jelgava?
Klub piłkarski FS Jelgava zdobył w swojej historii 5 trofeów — 5 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Łotwy oraz Mistrzostwo 2. ligi Łotwy.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FS Jelgava w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do FS Jelgava trafiło 16 zawodników, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 80 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Kristers Penkevics do Zlin za 80 tys. €.
Które miejsce zajmuje FS Jelgava w tabeli Virsliga?
FS Jelgava zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Virsliga z dorobkiem 32 punktów po 32 kolejkach. Strata do prowadzącego Rigas FS wynosi 45 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 6 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 34:53, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Jak wygląda skład FS Jelgava?
W wyjściowym ustawieniu FS Jelgava między słupkami staje A. Dvorak, a linię obrony najczęściej tworzą M. Semesko, J. Novikovs, A. Kangars, A. Pētersons oraz K. Aļekseiciks. W środku pola grają G. Zaleiko, M. Hasek, F. Hasek oraz M. Pudil, a za skuteczność w ataku odpowiadają R. Meļķis. Trener Aleksandrs Basovs ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Virsliga (Łotwa) i pucharach.
Kiedy FS Jelgava gra następny mecz?
Najbliższy mecz FS Jelgava to spotkanie z BFC Daugavpils, które odbędzie się 25 października 2026 o godzinie 13:00 na obiekcie Zemgales Olimpiskā centra w ramach Virsliga (34. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FS Jelgava?
Ostatni mecz FS Jelgava to porażka z Rigas FS 4:2 w Virsliga, 11 października 2026. Bramki zdobyli Hasek, Hasek, Lemajić, Panić, Lemajić oraz Ndjiki. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FS Jelgava w tym sezonie?
Bilans FS Jelgava w tym sezonie to 32 mecze i wynik 8-8-16 przy 34 zdobytych bramkach i 53 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 46%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz FS Jelgava w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra FS Jelgava w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań FS Jelgava
FS Jelgava terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
25 Paź 13:00
|
Virsliga (Łotwa), 34. kolejka
|
Zemgales Olimpiskā centra U siebie | Trudny | |
|
01 Lis 12:00
|
Virsliga (Łotwa), 35. kolejka
|
Mežaparks Sports Village Wyjazd | Trudny | |
|
08 Lis 12:00
|
Virsliga (Łotwa), 36. kolejka
|
Zemgales Olimpiskā centra U siebie | Umiarkowany |
Kiedy FS Jelgava gra następny mecz?
Najbliższy mecz FS Jelgava to spotkanie z BFC Daugavpils, które odbędzie się 25 października 2026 o godzinie 13:00 na obiekcie Zemgales Olimpiskā centra w ramach Virsliga (34. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki FS Jelgava w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub FS Jelgava w sezonie 2026.
Forma i bramki FS Jelgava w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FS Jelgava wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 32. kolejka
|
4:2 | 5-4-1 | 5/12 | 3/5 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 31. kolejka
|
0:1 | 5-4-1 | 1/5 | 4/7 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 30. kolejka
|
0:0 | 5-4-1 | 5/7 | 3/7 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 29. kolejka
|
0:1 | 5-4-1 | 3/13 | 1/3 | |
|
29 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 28. kolejka
|
1:4 | 5-4-1 | 4/7 | 1/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 27. kolejka
|
2:3 | 3-4-2-1 | 6/9 | 3/5 | |
|
09 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 26. kolejka
|
0:1 | 3-4-2-1 | 6/12 | 2/9 | |
|
01 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 25. kolejka
|
2:1 | 5-4-1 | 0/10 | 2/5 | |
|
26 Lip Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 33. kolejka
|
0:2 | 3-4-2-1 | 4/8 | 3/7 | |
|
20 Lip Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 23. kolejka
|
0:1 | 3-4-2-1 | 2/13 | 2/3 |
FS Jelgava ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 5-4-1 22 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 5-4-1 – w 20 z 32 meczów, ze średnią 0,90 punktu. W pozostałych ustawieniach FS Jelgava zdobywa 1,17 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz FS Jelgava?
Ostatni mecz FS Jelgava to porażka z Rigas FS 4:2 w Virsliga, 11 października 2026. Bramki zdobyli Hasek, Hasek, Lemajić, Panić, Lemajić oraz Ndjiki. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FS Jelgava – tabela Virsliga (Łotwa)
Jakie miejsce w tabeli Virsliga (Łotwa) zajmuje FS Jelgava w sezonie 2026.
Miejsce FS Jelgava w tabeli Virsliga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 51 | 77 | |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 58 | 76 | |
3
|
Auda
|
32 | 19 | 7 | 6 | 52:32 | 20 | 64 | |
4
|
FK Liepaja
|
32 | 12 | 7 | 13 | 43:46 | -3 | 43 | |
5
|
BFC Daugavpils
|
32 | 11 | 9 | 12 | 37:36 | 1 | 42 | |
6
|
Super Nova
|
31 | 11 | 5 | 15 | 31:41 | -10 | 38 | |
7
|
FS Jelgava
|
32 | 8 | 8 | 16 | 34:53 | -19 | 32 | |
8
|
Grobiņa
|
32 | 5 | 11 | 16 | 22:54 | -32 | 26 | |
9
|
Tukums
|
32 | 5 | 9 | 18 | 44:63 | -19 | 24 | |
10
|
Ogre United
|
32 | 4 | 6 | 22 | 31:78 | -47 | 18 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 51 | 77 | |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 58 | 76 | |
3
|
Auda
|
32 | 19 | 7 | 6 | 52:32 | 20 | 64 | |
4
|
FK Liepaja
|
32 | 12 | 7 | 13 | 43:46 | -3 | 43 | |
5
|
BFC Daugavpils
|
32 | 11 | 9 | 12 | 37:36 | 1 | 42 | |
6
|
Super Nova
|
31 | 11 | 5 | 15 | 31:41 | -10 | 38 | |
7
|
FS Jelgava
|
32 | 8 | 8 | 16 | 34:53 | -19 | 32 | |
8
|
Grobiņa
|
32 | 5 | 11 | 16 | 22:54 | -32 | 26 | |
9
|
Tukums
|
32 | 5 | 9 | 18 | 44:63 | -19 | 24 | |
10
|
Ogre United
|
32 | 4 | 6 | 22 | 31:78 | -47 | 18 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Riga
|
16 | 12 | 4 | 0 | 46:14 | 32 | 40 | |
| 2 |
Rigas FS
|
15 | 10 | 4 | 1 | 46:14 | 32 | 34 | |
| 3 |
Auda
|
17 | 10 | 3 | 4 | 29:16 | 13 | 33 | |
| 4 |
FK Liepaja
|
15 | 8 | 3 | 4 | 28:17 | 11 | 27 | |
| 5 |
BFC Daugavpils
|
16 | 8 | 2 | 6 | 18:13 | 5 | 26 | |
| 6 |
Tukums
|
17 | 5 | 5 | 7 | 28:26 | 2 | 20 | |
| 7 |
Super Nova
|
16 | 4 | 3 | 9 | 17:26 | -9 | 15 | |
| 8 |
Grobiņa
|
15 | 3 | 6 | 6 | 12:19 | -7 | 15 | |
| 9 |
FS Jelgava
|
16 | 4 | 2 | 10 | 13:25 | -12 | 14 | |
| 10 |
Ogre United
|
16 | 2 | 5 | 9 | 18:32 | -14 | 11 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rigas FS
|
16 | 14 | 1 | 1 | 29:10 | 19 | 43 | |
| 2 |
Riga
|
16 | 11 | 3 | 2 | 42:16 | 26 | 36 | |
| 3 |
Auda
|
15 | 9 | 4 | 2 | 23:16 | 7 | 31 | |
| 4 |
Super Nova
|
15 | 7 | 2 | 6 | 14:15 | -1 | 23 | |
| 5 |
FS Jelgava
|
16 | 4 | 6 | 6 | 21:28 | -7 | 18 | |
| 6 |
FK Liepaja
|
17 | 4 | 4 | 9 | 15:29 | -14 | 16 | |
| 7 |
BFC Daugavpils
|
16 | 3 | 7 | 6 | 19:23 | -4 | 16 | |
| 8 |
Grobiņa
|
17 | 2 | 5 | 10 | 10:35 | -25 | 11 | |
| 9 |
Ogre United
|
16 | 2 | 1 | 13 | 13:46 | -33 | 7 | |
| 10 |
Tukums
|
15 | 0 | 4 | 11 | 16:37 | -21 | 4 |
Które miejsce zajmuje FS Jelgava w tabeli Virsliga?
FS Jelgava zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Virsliga z dorobkiem 32 punktów po 32 kolejkach. Strata do prowadzącego Rigas FS wynosi 45 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 6 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 34:53, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki FS Jelgava w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki FS Jelgava na tle ligi w sezonie 2026.
FS Jelgava na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 8,8
- Strzały celne / mecz 3,8
- Asysty / mecz 0,53
- Udane dryblingi / mecz 7,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,66
- Czyste konta 16%
- Odbiory / mecz 16,8
- Przechwyty / mecz 10,0
- Wybicia / mecz 28,4
- Zablokowane strzały / mecz 3,1
Strzelcy FS Jelgava
-
Filip Hasek 8
-
Roberts Melkis 4
-
Tomas Rataj 4
-
Alans Kangars 3
-
Armands Petersons 2
-
Rihards Becers 2

Rozkład bramek w czasie
Bramki FS Jelgava i rywali według minuty w ostatnich 32 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres FS Jelgava to 61–75 minuta, w której padło 7 bramek. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 6 trafieniami.
Przebieg meczu FS Jelgava i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 16 | 8-6-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 14 | 0-0-14 |
| Prowadził do przerwy | 10 | 3-5-2 |
| Remis do przerwy | 9 | 4-3-2 |
| Przegrywał do przerwy | 13 | 1-0-12 |
Gdy FS Jelgava otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 8 razy na 16 takich meczów.
Jak padają bramki dla FS Jelgava
97% bramek FS Jelgava pada z gry. Z karnych odpowiadają za 3% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FS Jelgava zdobywa w sezonie średnio 1,00 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,70.
Aktualne serie FS Jelgava
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów FS Jelgava, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach FS Jelgava
- Powyżej 0,5 94%
- Powyżej 1,5 66%
- Powyżej 2,5 41%
- Powyżej 3,5 31%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 9%
W 41% meczów FS Jelgava padają co najmniej trzy bramki, a w 44% spotkań trafiają obie drużyny.
FS Jelgava – faule i karne
- Faule / mecz 13,1
- Faule rywali / mecz 14,1
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FS Jelgava fauluje średnio 13,1 razy na mecz, a wymusza 14,1 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla FS Jelgava, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FS Jelgava zdobywa 0,88 punktu na mecz wobec 1,13 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 32 meczach FS Jelgava ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 50% goli FS Jelgava, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 8 z 32 meczów.
FS Jelgava – strzały
- Celne / mecz 3,8
- Niecelne / mecz 4,9
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 12%
- Strzałów na gola 8,2
FS Jelgava oddaje 8,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 8,2 strzału.
FS Jelgava – posiadanie piłki
- U siebie 45,5%
- Na wyjeździe 46,4%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 32
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 32
- Najniższe w sezonie 29%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 32 meczów. Średnio FS Jelgava utrzymuje przy piłce 45,9% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 29%.
FS Jelgava – podania
- Kluczowe / mecz 8,4
- Dośrodkowania / mecz 18,8
- Celność dośrodkowań 24%
- Podania długie / mecz 57
- Celność długich podań 36%
FS Jelgava wymienia średnio 353 podań na mecz przy celności 73%, z czego 8,4 to podania kluczowe.
FS Jelgava – czyste konta
- U siebie 2 z 16
- Na wyjeździe 3 z 16
- Stracone / mecz 1,66
- Bez straty do przerwy 47%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 34%
Czyste konto FS Jelgava to 16% meczów sezonu (5 z 32), z czego 2 w 16 meczach u siebie.
FS Jelgava – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 91%
- Pow. 8,5 w meczu 59%
- Pow. 10,5 w meczu 47%
- Rożne u siebie / mecz 4,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,3
FS Jelgava wykonuje średnio 4,5 rzutów rożnych na mecz wobec 5,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 59% spotkań.
FS Jelgava – kartki
- Żółte kartki 61
- Pow. 3,5 kartki w meczu 63%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 47%
- Kartki rywali / mecz 2,3
- Mecze bez kartki 3%
FS Jelgava ogląda średnio 1,9 żółtej kartki na mecz, a rywale FS Jelgava – 2,3. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
FS Jelgava według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 3 tabeli | 11 | 0-2-9 | 0,18 | 0,64 | 2,64 |
| Środka tabeli (4–7) | 10 | 2-4-4 | 1,00 | 1,10 | 1,10 |
| Dołu tabeli (8–10) | 11 | 6-2-3 | 1,82 | 1,45 | 1,18 |
Najwięcej punktów na mecz FS Jelgava zdobywa z drużynami z dołu tabeli (8–10), najmniej z drużynami z top 3 tabeli.
FS Jelgava na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
5.
|
1,63 1,00 | 1,13 1,19 | 0,81 1,44 |
|
6.
|
0,94 1,53 | 1,06 0,93 | 1,63 1,00 |
|
7.
|
0,88 1,13 | 0,81 1,31 | 1,56 1,75 |
|
8.
|
1,00 0,65 | 0,80 0,59 | 1,27 2,06 |
|
9.
|
1,18 0,27 | 1,65 1,07 | 1,53 2,47 |
Ciekawe rekordy w meczach FS Jelgava
Skrajne wyniki i osiągnięcia FS Jelgava w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Super Nova - FS Jelgava 1:5 Virsliga (Łotwa), 25.06.2026
- Najwyższa porażka FS Jelgava - Riga 0:8 Virsliga (Łotwa), 4.04.2026
- Najwięcej bramek w meczu 8 bramek FS Jelgava - Riga 0:8, Virsliga (Łotwa), 4.04.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Rataj, Tukums - FS Jelgava 1:4, Virsliga (Łotwa), 29.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 88. minuta Kangars, Ogre United - FS Jelgava 2:3, Virsliga (Łotwa), 22.08.2026
Jakie statystyki ma FS Jelgava w tym sezonie?
Bilans FS Jelgava w tym sezonie to 32 mecze i wynik 8-8-16 przy 34 zdobytych bramkach i 53 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 46%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FS Jelgava – zawodnicy
Jak wygląda kadra FS Jelgava w sezonie 2026.
Przewidywany skład FS Jelgava 5-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kadra FS Jelgava
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
![]() |
23 | Łotwa | 150 tys. € | – | 31 | 97% | 2 | 0 | 1 838' | 3 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
21 | Łotwa | 50 tys. € | – | 31 | 97% | 0 | 1 | 818' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
23 | Łotwa | 150 tys. € | – | 31 | 97% | 4 | 1 | 2 043' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
25 | Nigeria | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 17 |
|
23 | 100 tys. € | – | 26 | 81% | 4 | 0 | 1 820' | 4 | 0 | ||||||||
| 18 |
![]() |
27 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 29 |
![]() |
24 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 32 |
![]() |
18 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 41 |
![]() |
– | Japonia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 53 |
![]() |
20 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 29 |
|
22 | Łotwa | 175 tys. € | – | 30 | 94% | 0 | 7 | 2 588' | 11 | 2 | |||||||
| 11 |
|
31 | Czechy | 125 tys. € | – | 16 | 50% | 2 | 2 | 1 051' | 2 | 0 | |||||||
| 24 |
|
29 | Czechy | 150 tys. € | – | 29 | 91% | 8 | 1 | 2 122' | 2 | 0 | |||||||
| 22 |
|
21 | Czechy | – | – | 26 | 81% | 1 | 1 | 1 323' | 1 | 0 | |||||||
| 70 |
![]() |
21 | Łotwa | – | – | 23 | 72% | 0 | 0 | 1 015' | 2 | 0 | |||||||
| 23 |
![]() |
19 | Łotwa | 50 tys. € | – | 16 | 50% | 0 | 0 | 207' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
25 | Czechy | 175 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
23 | Łotwa | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 3 |
![]() |
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 8 |
![]() |
23 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 10 |
![]() |
23 | Łotwa | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 10 |
![]() |
31 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 11 |
![]() |
24 | Łotwa | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 11 |
![]() |
27 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 14 |
![]() |
20 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 15 |
![]() |
24 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
![]() |
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 27 |
![]() |
23 | Kamerun | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
![]() |
22 | Mauritania | 250 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 28 |
![]() |
24 | Łotwa | 75 tys. € | – | 26 | 81% | 0 | 0 | 289' | 2 | 0 | |||||||
| 39 |
![]() |
19 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 4 |
|
21 | Łotwa | 150 tys. € | – | 32 | 100% | 3 | 0 | 2 789' | 4 | 0 | |||||||
| 13 |
|
23 | Łotwa | 125 tys. € | – | 29 | 91% | 0 | 2 | 2 417' | 4 | 1 | |||||||
| 0 |
![]() |
22 | Łotwa | 100 tys. € | – | 1 | 3% | 0 | 0 | 90' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
35 | Łotwa | 50 tys. € | – | 32 | 100% | 2 | 0 | 1 146' | 1 | 0 | |||||||
| 0 |
![]() |
33 | Ukraina | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
![]() |
21 | Łotwa | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 6 |
|
27 | Japonia | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 8 |
![]() |
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 13 |
![]() |
31 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 15 |
![]() |
25 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
![]() |
21 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
![]() |
22 | Łotwa | 100 tys. € | – | 30 | 94% | 0 | 0 | 456' | 2 | 0 | |||||||
| 24 |
![]() |
20 | Łotwa | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 26 |
![]() |
24 | Łotwa | 50 tys. € | – | 12 | 38% | 0 | 0 | 273' | 3 | 0 | |||||||
| 27 |
|
26 | Łotwa | 225 tys. € | – | 11 | 34% | 0 | 1 | 985' | 4 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
22 | Czechy | 225 tys. € | – | 32 | 100% | 0 | 1 | 2 880' | 1 | 0 | |||||||
| 1 |
![]() |
31 | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 13 |
![]() |
19 | Łotwa | – | – | 6 | 19% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
22 | Łotwa | 50 tys. € | – | 23 | 72% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
23 | Słowacja | 125 tys. € | – | 22 | 69% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
![]() |
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
Wartość całej kadry FS Jelgava
3,3 mln €
śr. 63 tys. € / zawodnika
Ile FS Jelgava wydaje na pensje
0 € rocznie
śr. 0 € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Łotwa (35 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy FS Jelgava w sezonie 2026
FS Jelgava wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry FS Jelgava
Jak wygląda skład FS Jelgava?
W wyjściowym ustawieniu FS Jelgava między słupkami staje A. Dvorak, a linię obrony najczęściej tworzą M. Semesko, J. Novikovs, A. Kangars, A. Pētersons oraz K. Aļekseiciks. W środku pola grają G. Zaleiko, M. Hasek, F. Hasek oraz M. Pudil, a za skuteczność w ataku odpowiadają R. Meļķis. Trener Aleksandrs Basovs ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Virsliga (Łotwa) i pucharach.
FS Jelgava – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FS Jelgava w sezonie 2026.
FS Jelgava transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 Lip 2026 |
|
Czechy | 25 |
|
za darmo | |
| 14 Lip 2026 |
![]() |
Czechy | 24 | – | za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
![]() |
Łotwa | 21 |
|
za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
|
Czechy | 21 |
|
za darmo | |
| 29 Cze 2026 |
|
Czechy | 25 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 29 Cze 2026 |
|
Łotwa | 23 |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 29 Cze 2026 |
|
Łotwa | 26 |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 29 Cze 2026 |
![]() |
Łotwa | 21 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 05 Mar 2026 |
|
Czechy | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 05 Mar 2026 |
![]() |
Łotwa | 21 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery FS Jelgava
FS Jelgava bilans transferowy
- +80 tys. € 2026
- 0 € 2025
- 0 € 2024
- 0 € 2023
- +5 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii FS Jelgava
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FS Jelgava w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do FS Jelgava trafiło 16 zawodników, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 80 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Kristers Penkevics do Zlin za 80 tys. €.
FS Jelgava – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FS Jelgava? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez FS Jelgava?
Klub piłkarski FS Jelgava zdobył w swojej historii 5 trofeów — 5 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Łotwy oraz Mistrzostwo 2. ligi Łotwy.