Forma w lidze
Riga w tabeli
2. miejsce / 76 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
3 zwycięstwa z rzędu
6 meczów bez porażki
9 meczów ze strzeloną bramką
3 czyste konta z rzędu
Wyniki u siebie / na wyjeździe
40 pkt
46:14 bramki
2,88 gola/mecz
36 pkt
42:16 bramki
2,63 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Riga
Wartość drużyny: 11,9 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 21 bramek | Gambia | 28 | napastnik | 31 | 800 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 6 asyst | Łotwa | 29 | obrońca | 32 | 700 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,06 średnia ocena | Kolumbia | 23 | obrońca | 22 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 2492 minut | Łotwa | 30 | obrońca | 31 | 700 tys. € |
Przewidywany skład Riga 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Riga w tabeli Virsliga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 77 |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 76 |
3
|
Auda
|
32 | 19 | 7 | 6 | 52:32 | 64 |
4
|
FK Liepaja
|
32 | 12 | 7 | 13 | 43:46 | 43 |
5
|
BFC Daugavpils
|
32 | 11 | 9 | 12 | 37:36 | 42 |
Wyniki Riga
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Tukums
0
Riga
2
Virsliga (Łotwa), 32. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
FS Jelgava
0
Riga
1
Virsliga (Łotwa), 31. kolejka
|
|
|
15 Wrz Koniec
|
Super Nova
0
Riga
1
Virsliga (Łotwa), 24. kolejka
|
Terminarz Riga
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
Riga
Kairat Almaty
Liga Konferencji, 1. runda
|
|
|
18 Paź 15:00
|
Riga
Super Nova
Virsliga (Łotwa), 33. kolejka
|
|
|
22 Paź 18:45
|
Pafos
Riga
Liga Konferencji, 2. runda
|
Ostatnie transfery Riga
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Łotwa |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Senegal |
|
koniec wypożyczenia | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Brazylia |
|
wypożyczenie | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Bośnia |
|
za darmo |
Riga to klub piłkarski z Łotwy występujący w Virsliga (Łotwa). Swoim domowym obiektem jest Stadions Skonto, który może pomieścić 8 207 widzów. Zespół prowadzi Adrian Gula. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 11,9 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Łotwy,w Liga Mistrzów orazw Liga Konferencji.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Riga?
Klub piłkarski Riga zdobył w swojej historii 6 trofeów — 6 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Łotwy oraz Puchar Łotwy.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Riga w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Riga trafiło 12 zawodników za łączną kwotę 740 tys. €, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 600 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Juan z Juventude za 470 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Mouhamed El Bachir Ngom do Grasshoppera za 600 tys. €.
Które miejsce zajmuje Riga w tabeli Virsliga?
Riga zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Virsliga z dorobkiem 76 punktów po 32 kolejkach. Strata do prowadzącego Rigas FS wynosi 1 punkt, a przewaga nad 3. miejscem to 12 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 88:30, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Jak wygląda skład Riga?
W wyjściowym ustawieniu Riga między słupkami staje K. Pirić, a linię obrony najczęściej tworzą M. Toņisevs, A. Cernomordijs, R. Jurkovskis oraz B. Musah. W środku pola grają Orlando Galo Calderon, A. Ankrah, C. Saco, I. Siqueira oraz K. Wassom, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Diop. Trener Adrian Gula ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Virsliga (Łotwa) i pucharach.
Kiedy Riga gra następny mecz?
Najbliższy mecz Riga to spotkanie z Kairat Almaty, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Stadions Skonto w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Riga?
Ostatni mecz Riga to wygrana z Tukums 0:2 w Virsliga, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ramires de Oliveira Albertino, Cray Badamosi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Riga w tym sezonie?
Bilans Riga w tym sezonie to 32 mecze i wynik 23-7-2 przy 88 zdobytych bramkach i 30 straconych. Czyste konto padło w 14 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 12,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Riga w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Riga w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Riga
Riga terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
15 Paź 18:45
|
Liga Konferencji, 1. runda
|
Stadions Skonto U siebie | – | |
|
18 Paź 15:00
|
Virsliga (Łotwa), 33. kolejka
|
Stadions Skonto U siebie | Trudny | |
|
22 Paź 18:45
|
Liga Konferencji, 2. runda
|
Stadio Stelios Kyriakides Wyjazd | – | |
|
26 Paź 17:00
|
Virsliga (Łotwa), 34. kolejka
|
Grobiņas stadionā Wyjazd | Umiarkowany | |
|
01 Lis 12:00
|
Virsliga (Łotwa), 35. kolejka
|
Ogres pilsētas ģimnāzija Wyjazd | Umiarkowany | |
|
05 Lis 21:00
|
Liga Konferencji, 3. runda
|
Stadions Skonto U siebie | – | |
|
08 Lis 12:00
|
Virsliga (Łotwa), 36. kolejka
|
Stadions Skonto U siebie | Trudny | |
|
20 Lis 18:30
|
Puchar Łotwy
|
Mežaparks Sports Village Wyjazd | Trudny | |
|
26 Lis 18:45
|
Liga Konferencji, 4. runda
|
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas Wyjazd | – | |
|
10 Gru 18:45
|
Liga Konferencji, 5. runda
|
Stadions Skonto U siebie | – |
Kiedy Riga gra następny mecz?
Najbliższy mecz Riga to spotkanie z Kairat Almaty, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 18:45 na obiekcie Stadions Skonto w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Wyniki Riga w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Riga w sezonie 2026.
Forma i bramki Riga w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Riga wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 32. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 5/9 | 4/7 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 31. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 4/5 | 3/7 | |
|
15 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 24. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 11/11 | 5/8 | |
|
11 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 30. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 5/8 | 1/3 | |
|
07 Wrz Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 29. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 6/9 | 1/1 | |
|
03 Wrz Koniec
|
Puchar Łotwy, półfinał
|
2:3 | – | 5/10 | 2/3 | |
|
31 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 28. kolejka
|
3:2 | 4-2-3-1 | 9/11 | 2/5 | |
|
27 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, play offy
|
2:1 | 4-2-3-1 | 10/10 | 4/10 | |
|
23 Sie Koniec
|
Virsliga (Łotwa), 27. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 3/7 | 3/4 | |
|
20 Sie Koniec
|
Liga Konferencji, play offy
|
0:0 | 4-2-3-1 | 5/15 | 1/2 |
Riga ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 26 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 12 z 32 meczów, ze średnią 2,08 punktu. W pozostałych ustawieniach Riga zdobywa 2,55 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Riga?
Ostatni mecz Riga to wygrana z Tukums 0:2 w Virsliga, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ramires de Oliveira Albertino, Cray Badamosi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Riga – tabela Virsliga (Łotwa)
Jakie miejsce w tabeli Virsliga (Łotwa) zajmuje Riga w sezonie 2026.
Miejsce Riga w tabeli Virsliga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 51 | 77 | |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 58 | 76 | |
3
|
Auda
|
32 | 19 | 7 | 6 | 52:32 | 20 | 64 | |
4
|
FK Liepaja
|
32 | 12 | 7 | 13 | 43:46 | -3 | 43 | |
5
|
BFC Daugavpils
|
32 | 11 | 9 | 12 | 37:36 | 1 | 42 | |
6
|
Super Nova
|
31 | 11 | 5 | 15 | 31:41 | -10 | 38 | |
7
|
FS Jelgava
|
32 | 8 | 8 | 16 | 34:53 | -19 | 32 | |
8
|
Grobiņa
|
32 | 5 | 11 | 16 | 22:54 | -32 | 26 | |
9
|
Tukums
|
32 | 5 | 9 | 18 | 44:63 | -19 | 24 | |
10
|
Ogre United
|
32 | 4 | 6 | 22 | 31:78 | -47 | 18 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rigas FS
|
31 | 24 | 5 | 2 | 75:24 | 51 | 77 | |
2
|
Riga
|
32 | 23 | 7 | 2 | 88:30 | 58 | 76 | |
3
|
Auda
|
32 | 19 | 7 | 6 | 52:32 | 20 | 64 | |
4
|
FK Liepaja
|
32 | 12 | 7 | 13 | 43:46 | -3 | 43 | |
5
|
BFC Daugavpils
|
32 | 11 | 9 | 12 | 37:36 | 1 | 42 | |
6
|
Super Nova
|
31 | 11 | 5 | 15 | 31:41 | -10 | 38 | |
7
|
FS Jelgava
|
32 | 8 | 8 | 16 | 34:53 | -19 | 32 | |
8
|
Grobiņa
|
32 | 5 | 11 | 16 | 22:54 | -32 | 26 | |
9
|
Tukums
|
32 | 5 | 9 | 18 | 44:63 | -19 | 24 | |
10
|
Ogre United
|
32 | 4 | 6 | 22 | 31:78 | -47 | 18 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Riga
|
16 | 12 | 4 | 0 | 46:14 | 32 | 40 | |
| 2 |
Rigas FS
|
15 | 10 | 4 | 1 | 46:14 | 32 | 34 | |
| 3 |
Auda
|
17 | 10 | 3 | 4 | 29:16 | 13 | 33 | |
| 4 |
FK Liepaja
|
15 | 8 | 3 | 4 | 28:17 | 11 | 27 | |
| 5 |
BFC Daugavpils
|
16 | 8 | 2 | 6 | 18:13 | 5 | 26 | |
| 6 |
Tukums
|
17 | 5 | 5 | 7 | 28:26 | 2 | 20 | |
| 7 |
Super Nova
|
16 | 4 | 3 | 9 | 17:26 | -9 | 15 | |
| 8 |
Grobiņa
|
15 | 3 | 6 | 6 | 12:19 | -7 | 15 | |
| 9 |
FS Jelgava
|
16 | 4 | 2 | 10 | 13:25 | -12 | 14 | |
| 10 |
Ogre United
|
16 | 2 | 5 | 9 | 18:32 | -14 | 11 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rigas FS
|
16 | 14 | 1 | 1 | 29:10 | 19 | 43 | |
| 2 |
Riga
|
16 | 11 | 3 | 2 | 42:16 | 26 | 36 | |
| 3 |
Auda
|
15 | 9 | 4 | 2 | 23:16 | 7 | 31 | |
| 4 |
Super Nova
|
15 | 7 | 2 | 6 | 14:15 | -1 | 23 | |
| 5 |
FS Jelgava
|
16 | 4 | 6 | 6 | 21:28 | -7 | 18 | |
| 6 |
FK Liepaja
|
17 | 4 | 4 | 9 | 15:29 | -14 | 16 | |
| 7 |
BFC Daugavpils
|
16 | 3 | 7 | 6 | 19:23 | -4 | 16 | |
| 8 |
Grobiņa
|
17 | 2 | 5 | 10 | 10:35 | -25 | 11 | |
| 9 |
Ogre United
|
16 | 2 | 1 | 13 | 13:46 | -33 | 7 | |
| 10 |
Tukums
|
15 | 0 | 4 | 11 | 16:37 | -21 | 4 |
Które miejsce zajmuje Riga w tabeli Virsliga?
Riga zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Virsliga z dorobkiem 76 punktów po 32 kolejkach. Strata do prowadzącego Rigas FS wynosi 1 punkt, a przewaga nad 3. miejscem to 12 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 88:30, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Statystyki Riga w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Riga na tle ligi w sezonie 2026.
Riga na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 12,8
- Strzały celne / mecz 6,5
- Asysty / mecz 1,16
- Udane dryblingi / mecz 7,8
- Bramki z rzutów wolnych 2
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,94
- Czyste konta 44%
- Odbiory / mecz 16,3
- Przechwyty / mecz 10,1
- Wybicia / mecz 17,0
- Zablokowane strzały / mecz 4,8
Rozkład bramek w czasie
Bramki Riga i rywali według minuty w ostatnich 32 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Riga to 76–90+ minuta, w której padło 20 bramek. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 19 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Riga - Kairat Almaty Po przerwie pada 50% bramek Riga.Przebieg meczu Riga i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 25 | 22-3-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 1-3-2 |
| Prowadził do przerwy | 21 | 18-3-0 |
| Remis do przerwy | 6 | 4-2-0 |
| Przegrywał do przerwy | 5 | 1-2-2 |
Gdy Riga otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 22 razy na 25 takich meczów.
Jak padają bramki dla Riga
86% bramek Riga pada z gry. Z karnych odpowiadają za 7% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 7% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Riga zdobywa w sezonie średnio 2,38 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 2,10.
Aktualne serie Riga
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 5 meczów
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 10 meczów
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 3 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 3 mecze
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Riga, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Riga wygra mecz Riga - Kairat Almaty Riga nie przegrywa od 5 meczów.Bramki w meczach Riga
- Powyżej 0,5 97%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 75%
- Powyżej 3,5 56%
- Powyżej 4,5 31%
- Powyżej 5,5 16%
W 75% meczów Riga padają co najmniej trzy bramki, a w 56% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Riga - Kairat Almaty Powyżej 2,5 bramki padło w 75% meczów Riga.Riga – faule i karne
- Faule / mecz 13,6
- Faule rywali / mecz 12,6
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Riga fauluje średnio 13,6 razy na mecz, a wymusza 12,6 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Riga, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Riga - Kairat Almaty Riga popełnia 13,6 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Riga zdobywa 2,50 punktu na mecz wobec 2,25 na wyjeździe.
Riga wygra mecz Riga - Kairat Almaty Riga zdobywa u siebie 83% możliwych punktów, na wyjeździe 75%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 32 meczach Riga ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 50% goli Riga, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 18 z 32 meczów.
Riga wygra drugą połowę meczu Riga - Kairat Almaty Drugą połowę Riga wygrywał w 18 z 32 meczów.Riga – strzały
- Celne / mecz 6,5
- Niecelne / mecz 6,3
- Celność strzałów 51%
- Skuteczność (gole / strzały) 21%
- Strzałów na gola 4,7
Riga oddaje 12,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 51% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 4,7 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Riga - Kairat Almaty Riga oddaje 12,8 strzałów na mecz.Riga – posiadanie piłki
- U siebie 62,1%
- Na wyjeździe 60,9%
- Mecze z posiadaniem > 60% 20 z 32
- Mecze z posiadaniem > 55% 26 z 32
- Najniższe w sezonie 43%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 26 z 32 meczów. Średnio Riga utrzymuje przy piłce 61,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 43%.
Riga wygra mecz Riga - Kairat Almaty Riga utrzymuje średnio 61,5% posiadania piłki.Riga – podania
- Kluczowe / mecz 13,0
- Dośrodkowania / mecz 23,3
- Celność dośrodkowań 26%
- Podania długie / mecz 46
- Celność długich podań 48%
Riga wymienia średnio 530 podań na mecz przy celności 85%, z czego 13,0 to podania kluczowe.
Riga – czyste konta
- U siebie 7 z 16
- Na wyjeździe 7 z 16
- Stracone / mecz 0,94
- Bez straty do przerwy 66%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 25%
Czyste konto Riga to 44% meczów sezonu (14 z 32), z czego 7 w 16 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Riga - Kairat Almaty Czyste konto Riga zachowuje w 44% meczów.Riga – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 72%
- Pow. 8,5 w meczu 59%
- Pow. 10,5 w meczu 31%
- Rożne u siebie / mecz 6,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,4
Riga wykonuje średnio 5,8 rzutów rożnych na mecz wobec 2,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 59% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Riga - Kairat Almaty Powyżej 8,5 rożnego padło w 59% meczów Riga.Riga – kartki
- Żółte kartki 64
- Pow. 3,5 kartki w meczu 56%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 44%
- Kartki rywali / mecz 2,2
- Mecze bez kartki 19%
Riga ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Riga – 2,2. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Riga - Kairat Almaty Riga ogląda średnio 2,0 żółtych kartek na mecz.Riga według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 3 tabeli | 7 | 4-3-0 | 2,14 | 2,57 | 1,57 |
| Środka tabeli (4–7) | 15 | 10-3-2 | 2,20 | 2,53 | 0,80 |
| Dołu tabeli (8–10) | 10 | 9-1-0 | 2,80 | 3,20 | 0,70 |
Najwięcej punktów na mecz Riga zdobywa z drużynami z dołu tabeli (8–10), najmniej z drużynami z top 3 tabeli.
Riga na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
2,27 2,69 | 3,07 1,81 | 0,93 0,63 |
|
2.
|
2,50 2,25 | 2,88 2,63 | 0,88 1,00 |
|
3.
|
1,94 2,07 | 1,71 1,53 | 0,94 1,07 |
|
4.
|
1,80 0,94 | 1,87 0,88 | 1,13 1,71 |
|
5.
|
1,63 1,00 | 1,13 1,19 | 0,81 1,44 |
Ciekawe rekordy w meczach Riga
Skrajne wyniki i osiągnięcia Riga w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FS Jelgava - Riga 0:8 Virsliga (Łotwa), 4.04.2026
- Najwyższa porażka FK Liepaja - Riga 2:1 Virsliga (Łotwa), 7.03.2026
- Najwięcej bramek w meczu 8 bramek FS Jelgava - Riga 0:8, Virsliga (Łotwa), 4.04.2026
- Najdłużej bez straty gola 4 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Salazar, Auda - Riga 1:2, Virsliga (Łotwa), 20.03.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+4 minuta Cray Badamosi, Auda - Riga 1:2, Virsliga (Łotwa), 20.03.2026
Jakie statystyki ma Riga w tym sezonie?
Bilans Riga w tym sezonie to 32 mecze i wynik 23-7-2 przy 88 zdobytych bramkach i 30 straconych. Czyste konto padło w 14 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 12,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Riga – zawodnicy
Jak wygląda kadra Riga w sezonie 2026.
Przewidywany skład Riga 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Riga
-
Orlando Galo Calderon Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 14 dniopuszczone: 1 mecz
-
Anthony Contreras Napastnik Kolano skoczka pauzuje od 221 dniopuszczone: 43 mecze
-
Nor Nor Emmanuel Maviram Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 254 dniopuszczone: 11 meczów

Kadra Riga
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
|
22 | Tunezja | 700 tys. € | – | 19 | 59% | 3 | 3 | 1 034' | 1 | 1 | |||||||
| 99 |
![]() |
25 | Brazylia | 800 tys. € | – | 29 | 91% | 7 | 2 | 1 272' | 3 | 0 | |||||||
| 9 |
|
26 | Kostaryka | 600 tys. € | – | 1 | 3% | 0 | 0 | 66' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
28 | Gambia | 800 tys. € | 350 tys. € | 31 | 97% | 21 | 5 | 1 849' | 6 | 0 | |||||||
| 22 |
|
23 | Senegal | 600 tys. € | – | 26 | 81% | 1 | 1 | 1 144' | 1 | 0 | |||||||
| 15 |
|
25 | Portugalia | – | – | 7 | 22% | 0 | 0 | 186' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
20 | Burkina-Faso | 175 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 10 |
|
25 | Brazylia | 900 tys. € | – | 28 | 88% | 9 | 6 | 1 618' | 6 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 40 |
![]() |
24 | Ghana | 750 tys. € | – | 32 | 100% | 0 | 0 | 2 444' | 5 | 0 | |||||||
| 8 |
|
26 | Brazylia | 500 tys. € | – | 27 | 84% | 8 | 2 | 1 694' | 4 | 0 | |||||||
| 4 |
|
26 | Kostaryka | 800 tys. € | – | 25 | 78% | 7 | 2 | 1 709' | 6 | 0 | |||||||
| 14 |
|
25 | Łotwa | 600 tys. € | – | 11 | 34% | 3 | 1 | 690' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
![]() |
22 | Kamerun | – | – | 32 | 100% | 0 | 1 | 1 310' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
|
24 | Mali | 200 tys. € | 130 tys. € | 8 | 25% | 0 | 0 | 168' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
23 | Holandia | 350 tys. € | 154 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 6 |
|
20 | Łotwa | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 29 |
![]() |
– | Łotwa | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 17 |
|
23 | Kolumbia | 500 tys. € | 295 tys. € | 22 | 69% | 2 | 6 | 1 388' | 4 | 0 | |||||||
| 34 |
|
30 | Łotwa | 700 tys. € | – | 31 | 97% | 1 | 5 | 2 492' | 5 | 0 | |||||||
| 13 |
|
29 | Łotwa | 700 tys. € | – | 32 | 100% | 2 | 6 | 2 266' | 3 | 0 | |||||||
| 21 |
|
27 | Ghana | 700 tys. € | – | 21 | 66% | 0 | 0 | 1 106' | 2 | 0 | |||||||
| 27 |
|
26 | Łotwa | 400 tys. € | – | 8 | 25% | 0 | 0 | 127' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
|
22 | Brazylia | 800 tys. € | 80 tys. € | 16 | 50% | 1 | 0 | 107' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
24 | Brazylia | 250 tys. € | 68 tys. € | 28 | 88% | 3 | 1 | 1 825' | 2 | 0 | |||||||
| 23 |
|
26 | Łotwa | 250 tys. € | – | 23 | 72% | 1 | 3 | 1 444' | 3 | 0 | |||||||
| 28 |
|
20 | Łotwa | – | – | 10 | 31% | 0 | 0 | 1' | 0 | 0 | |||||||
| 60 |
![]() |
25 | Nigeria | 500 tys. € | 60 tys. € | 1 | 3% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
29 | Łotwa | 450 tys. € | 58 tys. € | 27 | 84% | 0 | 0 | 1 350' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
32 | Bośnia | 500 tys. € | 253 tys. € | 3 | 9% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
29 | Łotwa | 150 tys. € | – | 1 | 3% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
18 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 31 |
|
23 | Grecja | 225 tys. € | – | 1 | 3% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
19 | Łotwa | – | – | 25 | 78% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Riga
14 mln €
śr. 423 tys. € / zawodnika
Ile Riga wydaje na pensje
1,4 mln € rocznie
śr. 44 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
16
najliczniej: Łotwa (11 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Riga w sezonie 2026
Riga wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Riga
Jak wygląda skład Riga?
W wyjściowym ustawieniu Riga między słupkami staje K. Pirić, a linię obrony najczęściej tworzą M. Toņisevs, A. Cernomordijs, R. Jurkovskis oraz B. Musah. W środku pola grają Orlando Galo Calderon, A. Ankrah, C. Saco, I. Siqueira oraz K. Wassom, a za skuteczność w ataku odpowiadają M. Diop. Trener Adrian Gula ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Virsliga (Łotwa) i pucharach.
Riga – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Riga w sezonie 2026.
Riga transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Łotwa | 20 |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Senegal | 23 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Brazylia | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Bośnia | 32 |
|
za darmo | |
| 17 Sie 2026 |
|
Portugalia | 25 |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
![]() |
Nigeria | 25 |
|
za darmo | |
| 07 Sie 2026 |
|
Łotwa | 20 |
![]() |
za darmo | |
| 07 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 24 |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Mali | 24 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Grecja | 23 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Riga
Riga bilans transferowy
- -140 tys. € 2026
- -50 tys. € 2025
- +1,8 mln € 2024
- -2,5 mln € 2023
- -2,8 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Riga
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Riga w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Riga trafiło 12 zawodników za łączną kwotę 740 tys. €, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 600 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Juan z Juventude za 470 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Mouhamed El Bachir Ngom do Grasshoppera za 600 tys. €.
Riga – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Riga? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Riga?
Klub piłkarski Riga zdobył w swojej historii 6 trofeów — 6 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Łotwy oraz Puchar Łotwy.