Forma w lidze
Rio Ave w tabeli
14. miejsce / 7 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 17 punktów
Strata do 4. miejsca: 11 punktów
Serie w ostatnich meczach
5 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
4 pkt
6:11 bramki
1,50 gola/mecz
3 pkt
2:6 bramki
0,50 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Rio Ave
Wartość drużyny: 5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Hiszpania | 25 | napastnik | 8 | 2,2 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Brazylia | 24 | napastnik | 8 | 2 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,77 średnia ocena | Hiszpania | 25 | napastnik | 8 | 2,2 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 696 minut | Hiszpania | 25 | napastnik | 8 | 2,2 mln € |
Przewidywany skład Rio Ave 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Rio Ave w tabeli Liga Portugal
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 24 |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 19 |
| ··· | |||||||
13
|
Famalicão
|
8 | 1 | 4 | 3 | 10:11 | 7 |
14
|
Rio Ave
|
8 | 2 | 1 | 5 | 8:17 | 7 |
15
|
Vitória Guimarães
|
8 | 1 | 2 | 5 | 5:10 | 5 |
Wyniki Rio Ave
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Rio Ave
3
Nacional Madeira
2
Liga Portugal, 8. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Alverca
1
Rio Ave
0
Liga Portugal, 7. kolejka
|
|
|
14 Wrz Koniec
|
Rio Ave
3
Estrela Amadora
3
Liga Portugal, 6. kolejka
|
Terminarz Rio Ave
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 18:00
|
Louletano
Rio Ave
Puchar Portugalii
|
|
|
25 Paź 19:00
|
Rio Ave
Famalicão
Liga Portugal, 9. kolejka
|
|
|
01 Lis 19:00
|
Académico Viseu
Rio Ave
Liga Portugal, 10. kolejka
|
Ostatnie transfery Rio Ave
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09 Wrz 2026 |
|
Portugalia |
![]() |
za darmo | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Brazylia |
![]() |
1 mln € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Kolumbia |
|
2,3 mln € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Czechy |
|
1,6 mln € |
Rio Ave to klub piłkarski z Portugalii występujący w Liga Portugal. Swoim domowym obiektem jest Estádio do Rio Ave Futebol Clube, który może pomieścić 12 815 widzów. Zespół prowadzi Vasco Seabra. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 5 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Portugalii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rio Ave?
Klub piłkarski Rio Ave zdobył w swojej historii 3 trofea — 3 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Portugalii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rio Ave w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Rio Ave trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 7,2 mln €, a klub opuściło 4 piłkarzy, co przyniosło 700 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Simón Garcia z Atletico Nacional za 2,3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ole Pohlmann do Greuther Fürth za 700 tys. €.
Które miejsce zajmuje Rio Ave w tabeli Liga Portugal?
Rio Ave zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Liga Portugal z dorobkiem 7 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego FC Porto wynosi 17 punktów, a przewaga nad 15. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 8:17, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Jak wygląda skład Rio Ave?
W wyjściowym ustawieniu Rio Ave między słupkami staje Ennio van der Gouw, a linię obrony najczęściej tworzą Joao Tome Baptista, F. Petrasso, Gustavo Mancha oraz S. Garcia. W środku pola grają G. Liavas, T. Nikitscher, B. Diogo, A. Ntoi oraz M. Patricio, a za skuteczność w ataku odpowiadają J. Blesa. Trener Vasco Seabra ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Liga Portugal i pucharach.
Kiedy Rio Ave gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rio Ave to spotkanie z Louletano, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Estádio Do Algarve w ramach Pucharu Portugalii. Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rio Ave?
Ostatni mecz Rio Ave to wygrana z Nacionalem Madeira 3:2 w Liga Portugal, 11 października 2026. Bramki zdobyli Kader, Senna Clemmensen, Diogo, Kader oraz Blesa. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Rio Ave w tym sezonie?
Bilans Rio Ave w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-1-5 przy 8 zdobytych bramkach i 17 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 5,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Rio Ave w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Rio Ave w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Rio Ave
Rio Ave terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 18:00
|
Puchar Portugalii
|
Estádio Do Algarve Wyjazd | – | |
|
25 Paź 19:00
|
Liga Portugal, 9. kolejka
|
Estádio do Rio Ave Futebol Clube U siebie | Łatwy | |
|
01 Lis 19:00
|
Liga Portugal, 10. kolejka
|
Estádio Municipal do Fontelo Wyjazd | Trudny | |
|
08 Lis 21:30
|
Liga Portugal, 11. kolejka
|
Estádio do Rio Ave Futebol Clube U siebie | Umiarkowany | |
|
28 Lis 16:30
|
Liga Portugal, 12. kolejka
|
Estádio Municipal de Arouca Wyjazd | Trudny | |
|
06 Gru 17:00
|
Liga Portugal, 13. kolejka
|
Estádio do Rio Ave Futebol Clube U siebie | Łatwy | |
|
13 Gru 17:00
|
Liga Portugal, 14. kolejka
|
Estádio do Marítimo Wyjazd | Umiarkowany | |
|
20 Gru 17:00
|
Liga Portugal, 15. kolejka
|
Estádio do Rio Ave Futebol Clube U siebie | Trudny | |
|
27 Gru 17:00
|
Liga Portugal, 16. kolejka
|
Estádio Dom Afonso Henriques Wyjazd | Łatwy | |
|
10 Sty 17:00
|
Liga Portugal, 17. kolejka
|
Estádio do Rio Ave Futebol Clube U siebie | Umiarkowany |
Kiedy Rio Ave gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rio Ave to spotkanie z Louletano, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Estádio Do Algarve w ramach Pucharu Portugalii. Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Rio Ave w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Rio Ave w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Rio Ave w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Rio Ave wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Liga Portugal, 8. kolejka
|
3:2 | 4-2-3-1 | 8/16 | 4/4 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 7. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 3/11 | 2/4 | |
|
14 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 6. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 4/9 | 2/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 5. kolejka
|
4:0 | 4-2-3-1 | 2/10 | 1/2 | |
|
28 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 4. kolejka
|
0:4 | 4-2-3-1 | 2/5 | 1/2 | |
|
22 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 3. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 3/9 | 1/2 | |
|
15 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 2. kolejka
|
0:2 | 4-3-3 | 6/12 | 0/0 | |
|
09 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 1. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 2/7 | 4/6 | |
|
16 Maj Koniec
|
Liga Portugal, 34. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 0/9 | 0/1 | |
|
11 Maj Koniec
|
Liga Portugal, 33. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 5/11 | 5/7 |
Rio Ave ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 23 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 7 z 8 meczów, ze średnią 1,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Rio Ave zdobywa 0,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rio Ave?
Ostatni mecz Rio Ave to wygrana z Nacionalem Madeira 3:2 w Liga Portugal, 11 października 2026. Bramki zdobyli Kader, Senna Clemmensen, Diogo, Kader oraz Blesa. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Rio Ave – tabela Liga Portugal
Jakie miejsce w tabeli Liga Portugal zajmuje Rio Ave w sezonie 2026/2027.
Miejsce Rio Ave w tabeli Liga Portugal
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 16 | 24 | |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 17 | 19 | |
3
|
Sporting CP
|
8 | 5 | 3 | 0 | 20:9 | 11 | 18 | |
4
|
Santa Clara
|
8 | 5 | 3 | 0 | 12:4 | 8 | 18 | |
5
|
Arouca
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | 4 | 14 | |
6
|
Académico Viseu
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:10 | 1 | 14 | |
7
|
Alverca
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | 1 | 11 | |
8
|
Gil Vicente
|
7 | 3 | 2 | 2 | 6:5 | 1 | 11 | |
9
|
SC Braga
|
7 | 3 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 11 | |
10
|
Estrela Amadora
|
8 | 2 | 4 | 2 | 14:15 | -1 | 10 | |
11
|
Moreirense
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
12
|
CS Marítimo
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:14 | -5 | 8 | |
13
|
Famalicão
|
8 | 1 | 4 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | |
14
|
Rio Ave
|
8 | 2 | 1 | 5 | 8:17 | -9 | 7 | |
15
|
Vitória Guimarães
|
8 | 1 | 2 | 5 | 5:10 | -5 | 5 | |
16
|
Nacional Madeira
|
8 | 1 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | 4 | |
17
|
Casa Pia
|
8 | 1 | 1 | 6 | 3:17 | -14 | 4 | |
18
|
Estoril Praia
|
8 | 0 | 2 | 6 | 4:12 | -8 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 16 | 24 | |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 17 | 19 | |
3
|
Sporting CP
|
8 | 5 | 3 | 0 | 20:9 | 11 | 18 | |
4
|
Santa Clara
|
8 | 5 | 3 | 0 | 12:4 | 8 | 18 | |
5
|
Arouca
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | 4 | 14 | |
6
|
Académico Viseu
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:10 | 1 | 14 | |
7
|
Alverca
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | 1 | 11 | |
8
|
Gil Vicente
|
7 | 3 | 2 | 2 | 6:5 | 1 | 11 | |
9
|
SC Braga
|
7 | 3 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 11 | |
10
|
Estrela Amadora
|
8 | 2 | 4 | 2 | 14:15 | -1 | 10 | |
11
|
Moreirense
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
12
|
CS Marítimo
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:14 | -5 | 8 | |
13
|
Famalicão
|
8 | 1 | 4 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | |
14
|
Rio Ave
|
8 | 2 | 1 | 5 | 8:17 | -9 | 7 | |
15
|
Vitória Guimarães
|
8 | 1 | 2 | 5 | 5:10 | -5 | 5 | |
16
|
Nacional Madeira
|
8 | 1 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | 4 | |
17
|
Casa Pia
|
8 | 1 | 1 | 6 | 3:17 | -14 | 4 | |
18
|
Estoril Praia
|
8 | 0 | 2 | 6 | 4:12 | -8 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Porto
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:2 | 7 | 12 | |
| 2 |
SL Benfica
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:4 | 5 | 10 | |
| 3 |
Sporting CP
|
4 | 3 | 1 | 0 | 10:5 | 5 | 10 | |
| 4 |
Arouca
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:3 | 5 | 9 | |
| 5 |
Santa Clara
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:2 | 5 | 8 | |
| 6 |
Gil Vicente
|
4 | 2 | 1 | 1 | 4:2 | 2 | 7 | |
| 7 |
Académico Viseu
|
4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | 6 | |
| 8 |
SC Braga
|
3 | 2 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | 6 | |
| 9 |
Alverca
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:5 | 0 | 5 | |
| 10 |
Estrela Amadora
|
4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 | |
| 11 |
Vitória Guimarães
|
4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 0 | 5 | |
| 12 |
Moreirense
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 13 |
CS Marítimo
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 14 |
Rio Ave
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 15 |
Nacional Madeira
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 16 |
Famalicão
|
4 | 0 | 2 | 2 | 3:7 | -4 | 2 | |
| 17 |
Estoril Praia
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:5 | -3 | 2 | |
| 18 |
Casa Pia
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Porto
|
4 | 4 | 0 | 0 | 11:2 | 9 | 12 | |
| 2 |
Santa Clara
|
4 | 3 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 10 | |
| 3 |
SL Benfica
|
4 | 3 | 0 | 1 | 15:3 | 12 | 9 | |
| 4 |
Sporting CP
|
4 | 2 | 2 | 0 | 10:4 | 6 | 8 | |
| 5 |
Académico Viseu
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | 3 | 8 | |
| 6 |
Alverca
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 7 |
Arouca
|
4 | 1 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 5 | |
| 8 |
SC Braga
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:5 | 0 | 5 | |
| 9 |
Estrela Amadora
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:8 | 0 | 5 | |
| 10 |
Famalicão
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:4 | 3 | 5 | |
| 11 |
Gil Vicente
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 12 |
Moreirense
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | 4 | |
| 13 |
CS Marítimo
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 4 | |
| 14 |
Casa Pia
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | 4 | |
| 15 |
Rio Ave
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:6 | -4 | 3 | |
| 16 |
Nacional Madeira
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Vitória Guimarães
|
4 | 0 | 0 | 4 | 3:8 | -5 | 0 | |
| 18 |
Estoril Praia
|
4 | 0 | 0 | 4 | 2:7 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Rio Ave w tabeli Liga Portugal?
Rio Ave zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Liga Portugal z dorobkiem 7 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego FC Porto wynosi 17 punktów, a przewaga nad 15. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 8:17, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki Rio Ave w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Rio Ave na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Rio Ave na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 5,9
- Strzały celne / mecz 3,1
- Asysty / mecz 0,63
- Udane dryblingi / mecz 7,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,13
- Czyste konta 13%
- Odbiory / mecz 14,5
- Przechwyty / mecz 9,0
- Wybicia / mecz 24,8
- Zablokowane strzały / mecz 1,8
Strzelcy Rio Ave
-
Jalen Blesa 3
-
Roland Galcik 1
-
Tamble Ulisses Folgado Monteiro 1
-
Diogo Bezerra 1
-
Francisco Petrasso 1
-
Sebastian Clemensen 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Rio Ave i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Rio Ave to 31–45+ minuta, w której padły 2 bramki. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 2 trafieniami.
Przebieg meczu Rio Ave i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 1 | 1-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 7 | 1-1-5 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-1-1 |
| Przegrywał do przerwy | 4 | 0-0-4 |
Gdy Rio Ave otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 1 taki mecz.
Jak padają bramki dla Rio Ave
75% bramek Rio Ave pada z gry. Z karnych odpowiadają za 25% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Rio Ave zdobywa w sezonie średnio 0,88 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 0,88.
Aktualne serie Rio Ave
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 5 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Rio Ave, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Rio Ave
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 75%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 25%
- Powyżej 5,5 13%
W 50% meczów Rio Ave padają co najmniej trzy bramki, a w 25% spotkań trafiają obie drużyny.
Rio Ave – faule i karne
- Faule / mecz 8,9
- Faule rywali / mecz 12,4
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Rio Ave fauluje średnio 8,9 razy na mecz, a wymusza 12,4 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Rio Ave, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Rio Ave zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 0,75 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Rio Ave ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 63% goli Rio Ave, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 8 meczów.
Rio Ave – strzały
- Celne / mecz 3,1
- Niecelne / mecz 2,8
- Celność strzałów 53%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 5,9
Rio Ave oddaje 5,9 strzału na mecz. Do bramki trafia 53% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,9 strzału.
Rio Ave – posiadanie piłki
- U siebie 45,3%
- Na wyjeździe 43,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 1 z 8
- Najniższe w sezonie 36%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 1 z 8 meczów. Średnio Rio Ave utrzymuje przy piłce 44,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 36%.
Rio Ave – podania
- Kluczowe / mecz 5,3
- Dośrodkowania / mecz 13,5
- Celność dośrodkowań 17%
- Podania długie / mecz 55
- Celność długich podań 43%
Rio Ave wymienia średnio 365 podań na mecz przy celności 83%, z czego 5,3 to podania kluczowe.
Rio Ave – czyste konta
- U siebie 0 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 2,13
- Bez straty do przerwy 25%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 63%
Czyste konto Rio Ave to 13% meczów sezonu (1 z 8), z czego 0 w 4 meczach u siebie.
Rio Ave – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 88%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 38%
- Rożne u siebie / mecz 5,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 2,5
Rio Ave wykonuje średnio 3,8 rzutów rożnych na mecz wobec 6,1 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Rio Ave – kartki
- Żółte kartki 12
- Pow. 3,5 kartki w meczu 38%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 25%
- Kartki rywali / mecz 1,3
- Mecze bez kartki 13%
Rio Ave ogląda średnio 1,5 żółtej kartki na mecz, a rywale Rio Ave – 1,3. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
Rio Ave według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 3 | 0-0-3 | 0,00 | 0,00 | 3,33 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 0-1-2 | 0,33 | 1,00 | 1,67 |
| Dołu tabeli (13–18) | 2 | 2-0-0 | 3,00 | 2,50 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Rio Ave zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Rio Ave na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
1,00 1,00 | 1,00 1,25 | 1,75 1,75 |
|
13.
|
0,50 1,25 | 0,75 1,75 | 1,75 1,00 |
|
14.
|
1,00 0,75 | 1,50 0,50 | 2,75 1,50 |
|
15.
|
1,25 0,00 | 0,50 0,75 | 0,50 2,00 |
|
16.
|
0,75 0,25 | 1,25 1,00 | 2,50 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Rio Ave
Skrajne wyniki i osiągnięcia Rio Ave w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Estoril Praia - Rio Ave 0:2 Liga Portugal, 22.08.2026
- Najwyższa porażka Rio Ave - Sporting CP 0:4 Liga Portugal, 28.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Rio Ave - Estrela Amadora 3:3, Liga Portugal, 14.09.2026
- Najszybsza bramka 15. minuta Blesa, Estoril Praia - Rio Ave 0:2, Liga Portugal, 22.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 78. minuta Blesa, Rio Ave - Estrela Amadora 3:3, Liga Portugal, 14.09.2026
Jakie statystyki ma Rio Ave w tym sezonie?
Bilans Rio Ave w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-1-5 przy 8 zdobytych bramkach i 17 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 5,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Rio Ave – zawodnicy
Jak wygląda kadra Rio Ave w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Rio Ave 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Rio Ave
-
Cezary Miszta Bramkarz Uraz pauzuje od 76 dniopuszczone: 8 meczów
-
Brandon Aguilera Pomocnik Uraz pauzuje od 251 dniopuszczone: 22 mecze
Kadra Rio Ave
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
25 | Hiszpania | 2,2 mln € | 380 tys. € | 8 | 100% | 3 | 1 | 696' | 1 | 0 | |||||||
| 80 |
|
23 | Dania | 1 mln € | 156 tys. € | 4 | 50% | 1 | 1 | 193' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
25 | Gwinea Bissau | 1 mln € | 380 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 434' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
24 | Brazylia | 2 mln € | – | 8 | 100% | 1 | 3 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
|
27 | Chorwacja | 1 mln € | 380 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 166' | 0 | 0 | |||||||
| 67 |
|
18 | 400 tys. € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | ||||||||
| 21 |
|
22 | Czechy | 1,2 mln € | – | 2 | 25% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
22 | Argentyna | 500 tys. € | 80 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 30 |
|
25 | Słowacja | 500 tys. € | – | 8 | 100% | 1 | 0 | 325' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
28 | Grecja | 3 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 310' | 0 | 0 | |||||||
| 90 |
|
23 | Portugalia | 3 mln € | 368 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
26 | Francja | 900 tys. € | 270 tys. € | 5 | 63% | 0 | 0 | 188' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
26 | Węgry | 800 tys. € | 380 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 521' | 2 | 0 | |||||||
| 54 |
|
25 | Grecja | 700 tys. € | 300 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 533' | 1 | 0 | |||||||
| 79 |
|
19 | 300 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 206' | 0 | 0 | ||||||||
| 8 |
|
23 | Brazylia | 700 tys. € | 143 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 26' | 0 | 0 | |||||||
| 70 |
|
20 | Senegal | 100 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 16' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
23 | Kostaryka | 1,5 mln € | 450 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 83 |
|
19 | Gwinea Bissau | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
23 | Anglia | 1,5 mln € | 400 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 279' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
|
24 | Argentyna | 1,5 mln € | 90 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 643' | 2 | 0 | |||||||
| 3 |
|
21 | Kolumbia | 2 mln € | 36 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 194' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
23 | Grecja | 5 mln € | 350 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 522' | 1 | 1 | |||||||
| 39 |
![]() |
22 | Brazylia | 1,5 mln € | 400 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 459' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
23 | Portugalia | 600 tys. € | 120 tys. € | 5 | 63% | 0 | 0 | 204' | 2 | 2 | |||||||
| 24 |
|
29 | Portugalia | 1,5 mln € | 480 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 172' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
34 | Czechy | 200 tys. € | 580 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 88' | 1 | 0 | |||||||
| 13 |
|
24 | Francja | 350 tys. € | 200 tys. € | 3 | 38% | 0 | 0 | 14' | 0 | 0 | |||||||
| 60 |
|
21 | 100 tys. € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 25' | 0 | 0 | ||||||||
| 0 |
|
28 | Portugalia | 1,5 mln € | 90 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 99 |
|
25 | Holandia | 600 tys. € | 120 tys. € | 7 | 88% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 32 |
|
25 | Brazylia | 800 tys. € | – | 3 | 38% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
22 | Albania | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 1 |
|
24 | Polska | 1 mln € | 380 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 22 |
|
26 | Kostaryka | 300 tys. € | 350 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Rio Ave
39,4 mln €
śr. 1,1 mln € / zawodnika
Ile Rio Ave wydaje na pensje
7 mln € rocznie
śr. 200 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
19
najliczniej: Brazylia (4 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Rio Ave w sezonie 2026/2027
Rio Ave wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Rio Ave
Jak wygląda skład Rio Ave?
W wyjściowym ustawieniu Rio Ave między słupkami staje Ennio van der Gouw, a linię obrony najczęściej tworzą Joao Tome Baptista, F. Petrasso, Gustavo Mancha oraz S. Garcia. W środku pola grają G. Liavas, T. Nikitscher, B. Diogo, A. Ntoi oraz M. Patricio, a za skuteczność w ataku odpowiadają J. Blesa. Trener Vasco Seabra ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Liga Portugal i pucharach.
Rio Ave – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Rio Ave w sezonie 2026/2027.
Rio Ave transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09 Wrz 2026 |
|
Portugalia | 28 |
![]() |
za darmo | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Brazylia | 25 |
![]() |
1 mln € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Kolumbia | 21 |
|
2,3 mln € | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Czechy | 22 |
|
1,6 mln € | |
| 03 Wrz 2026 |
![]() |
Brazylia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Dania | 23 |
|
1,4 mln € | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Holandia | 24 | – | za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Francja | 26 |
|
300 tys. € | |
| 24 Sie 2026 |
|
Portugalia | 29 |
|
za darmo | |
| 20 Lip 2026 |
|
Cypr | 22 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Rio Ave
Rio Ave bilans transferowy
- -3 mln € 2026
- -6,6 mln € 2025
- -1,7 mln € 2024
- +1,9 mln € 2023
- -300 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Rio Ave
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rio Ave w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Rio Ave trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 7,2 mln €, a klub opuściło 4 piłkarzy, co przyniosło 700 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Simón Garcia z Atletico Nacional za 2,3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ole Pohlmann do Greuther Fürth za 700 tys. €.
Rio Ave – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Rio Ave? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rio Ave?
Klub piłkarski Rio Ave zdobył w swojej historii 3 trofea — 3 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Portugalii.