Forma w lidze
Sporting CP w tabeli
3. miejsce / 18 punktów Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów UEFA
Strata do lidera: 6 punktów
Przewaga nad 5. miejscem: 4 punkty
Serie w ostatnich meczach
2 zwycięstwa z rzędu
10 meczów bez porażki
10 meczów ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
10 pkt
10:5 bramki
2,50 gola/mecz
8 pkt
10:4 bramki
2,50 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Sportingu
Wartość drużyny: 392 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 7 bramek | Kolumbia | 28 | napastnik | 8 | 30 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Mozambik | 25 | napastnik | 8 | 35 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,40 średnia ocena | Kolumbia | 28 | napastnik | 8 | 30 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 720 minut | Portugalia | 32 | bramkarz | 8 | 5 mln € |
Skład i oceny Sportingu w ostatnim meczu 4-3-3
Zmiany
- 66' G. Catamo → Luis Guilherme
- 73' J. Simoes → S. Andersen
- 73' N. Irankunda → J. Derry
- 85' L. Suarez → F. Ioannidis
- 85' I. Doumbia → Pedro Lima Barros
Sporting CP w tabeli Liga Portugal
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 24 |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 19 |
3
|
Sporting CP
|
8 | 5 | 3 | 0 | 20:9 | 18 |
4
|
Santa Clara
|
8 | 5 | 3 | 0 | 12:4 | 18 |
5
|
Arouca
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | 14 |
Wyniki Sportingu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
13 Paź Koniec
|
RC Lens
0
Sporting CP
2
Liga Mistrzów, 2. runda
|
|
|
09 Paź Koniec
|
SC Braga
1
Sporting CP
3
Liga Portugal, 8. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Sporting CP
2
Arouca
2
Liga Portugal, 7. kolejka
|
Terminarz Sportingu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
21 Paź 21:00
|
Sporting CP
LASK
Liga Mistrzów, 3. runda
|
|
|
25 Paź 21:30
|
Sporting CP
Académico Viseu
Liga Portugal, 9. kolejka
|
|
|
27 Paź 21:15
|
Sporting CP
CS Marítimo
Puchar Ligi Portugalii, 1/4 finału
|
Ostatnie transfery Sportingu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Anglia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 31 Sie 2026 |
|
Portugalia |
|
2,5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Portugalia |
|
1 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Francja |
|
za darmo |
Sporting CP to klub piłkarski z Portugalii występujący w Liga Portugal. Swoim domowym obiektem jest Estádio José Alvalade, który może pomieścić 68 100 widzów. Zespół prowadzi Rui Borges. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 392 miliony euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Mistrzów,w Puchar Ligi Portugalii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sporting CP?
Klub piłkarski Sporting CP zdobył w swojej historii 53 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Portugalii oraz Puchar Portugalii. Ponadto triumfował w Superpuchar Portugalii, Puchar Ligi Portugalskiej oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sporting CP w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sportingu trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 43,3 mln €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 128,9 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Ibrahima Ba z Famalicão za 21,3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ousmane Diomande do Nottingham Forest za 40 mln €.
Które miejsce zajmuje Sporting CP w tabeli Liga Portugal?
Sporting CP zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Liga Portugal z dorobkiem 18 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego FC Porto wynosi 6 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 20:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Jak wygląda skład Sportingu?
W wyjściowym ustawieniu Sportingu między słupkami staje R. Silva, a linię obrony najczęściej tworzą I. Fresneda, E. Quaresma, G. Inacio oraz M. Araujo. W środku pola grają G. Catamo, S. Altimira, S. Andersen, I. Doumbia oraz J. Simoes, a za skuteczność w ataku odpowiadają L. Suarez. Trener Rui Borges ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Liga Portugal i pucharach.
Kiedy Sporting CP gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sportingu to spotkanie z LASK-iem, które odbędzie się 21 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Estádio José Alvalade w ramach Ligi Mistrzów (3. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sportingu?
Ostatni mecz Sportingu to wygrana z RC Lens 0:2 w Lidze Mistrzów , 13 października 2026. Bramki zdobyli Suarez, Doumbia. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Sporting CP w tym sezonie?
Bilans Sportingu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-3-0 przy 20 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 59%, a oddaje 10,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Sportingu w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Sporting CP w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Sportingu
Sporting CP terminarz
Kiedy Sporting CP gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sportingu to spotkanie z LASK-iem, które odbędzie się 21 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Estádio José Alvalade w ramach Ligi Mistrzów (3. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Wyniki Sportingu w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Sporting CP w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Sportingu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Sporting CP wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
13 Paź Koniec
|
Liga Mistrzów, 2. runda
|
0:2 | 4-3-3 | 3/9 | 0/2 | |
|
09 Paź Koniec
|
Liga Portugal, 8. kolejka
|
1:3 | 4-3-3 | 2/7 | 1/2 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 7. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 4/6 | 5/10 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 6. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 4/8 | 4/7 | |
|
09 Wrz Koniec
|
Liga Mistrzów, 1. runda
|
3:1 | 4-2-3-1 | 1/5 | 2/5 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Liga Portugal, 5. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 12/12 | 2/3 | |
|
28 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 4. kolejka
|
0:4 | 4-2-3-1 | 3/5 | 1/2 | |
|
22 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 3. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 3/7 | 1/4 | |
|
14 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 2. kolejka
|
3:2 | 4-2-3-1 | 5/6 | 4/8 | |
|
08 Sie Koniec
|
Liga Portugal, 1. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 4/9 | 2/4 |
Sporting CP ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 19 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 7 z 8 meczów, ze średnią 2,14 punktu. W pozostałych ustawieniach Sporting CP zdobywa 3,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sportingu?
Ostatni mecz Sportingu to wygrana z RC Lens 0:2 w Lidze Mistrzów , 13 października 2026. Bramki zdobyli Suarez, Doumbia. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Sporting CP – tabela Liga Portugal
Jakie miejsce w tabeli Liga Portugal zajmuje Sporting CP w sezonie 2026/2027.
Miejsce Sportingu w tabeli Liga Portugal
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 16 | 24 | |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 17 | 19 | |
3
|
Sporting CP
|
8 | 5 | 3 | 0 | 20:9 | 11 | 18 | |
4
|
Santa Clara
|
8 | 5 | 3 | 0 | 12:4 | 8 | 18 | |
5
|
Arouca
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | 4 | 14 | |
6
|
Académico Viseu
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:10 | 1 | 14 | |
7
|
Alverca
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | 1 | 11 | |
8
|
Gil Vicente
|
7 | 3 | 2 | 2 | 6:5 | 1 | 11 | |
9
|
SC Braga
|
7 | 3 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 11 | |
10
|
Estrela Amadora
|
8 | 2 | 4 | 2 | 14:15 | -1 | 10 | |
11
|
Moreirense
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
12
|
CS Marítimo
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:14 | -5 | 8 | |
13
|
Famalicão
|
8 | 1 | 4 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | |
14
|
Rio Ave
|
8 | 2 | 1 | 5 | 8:17 | -9 | 7 | |
15
|
Vitória Guimarães
|
8 | 1 | 2 | 5 | 5:10 | -5 | 5 | |
16
|
Nacional Madeira
|
8 | 1 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | 4 | |
17
|
Casa Pia
|
8 | 1 | 1 | 6 | 3:17 | -14 | 4 | |
18
|
Estoril Praia
|
8 | 0 | 2 | 6 | 4:12 | -8 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Porto
|
8 | 8 | 0 | 0 | 20:4 | 16 | 24 | |
2
|
SL Benfica
|
8 | 6 | 1 | 1 | 24:7 | 17 | 19 | |
3
|
Sporting CP
|
8 | 5 | 3 | 0 | 20:9 | 11 | 18 | |
4
|
Santa Clara
|
8 | 5 | 3 | 0 | 12:4 | 8 | 18 | |
5
|
Arouca
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:7 | 4 | 14 | |
6
|
Académico Viseu
|
8 | 4 | 2 | 2 | 11:10 | 1 | 14 | |
7
|
Alverca
|
8 | 3 | 2 | 3 | 13:12 | 1 | 11 | |
8
|
Gil Vicente
|
7 | 3 | 2 | 2 | 6:5 | 1 | 11 | |
9
|
SC Braga
|
7 | 3 | 2 | 2 | 8:8 | 0 | 11 | |
10
|
Estrela Amadora
|
8 | 2 | 4 | 2 | 14:15 | -1 | 10 | |
11
|
Moreirense
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
12
|
CS Marítimo
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:14 | -5 | 8 | |
13
|
Famalicão
|
8 | 1 | 4 | 3 | 10:11 | -1 | 7 | |
14
|
Rio Ave
|
8 | 2 | 1 | 5 | 8:17 | -9 | 7 | |
15
|
Vitória Guimarães
|
8 | 1 | 2 | 5 | 5:10 | -5 | 5 | |
16
|
Nacional Madeira
|
8 | 1 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | 4 | |
17
|
Casa Pia
|
8 | 1 | 1 | 6 | 3:17 | -14 | 4 | |
18
|
Estoril Praia
|
8 | 0 | 2 | 6 | 4:12 | -8 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Porto
|
4 | 4 | 0 | 0 | 9:2 | 7 | 12 | |
| 2 |
SL Benfica
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:4 | 5 | 10 | |
| 3 |
Sporting CP
|
4 | 3 | 1 | 0 | 10:5 | 5 | 10 | |
| 4 |
Arouca
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:3 | 5 | 9 | |
| 5 |
Santa Clara
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:2 | 5 | 8 | |
| 6 |
Gil Vicente
|
4 | 2 | 1 | 1 | 4:2 | 2 | 7 | |
| 7 |
Académico Viseu
|
4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | 6 | |
| 8 |
SC Braga
|
3 | 2 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | 6 | |
| 9 |
Alverca
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:5 | 0 | 5 | |
| 10 |
Estrela Amadora
|
4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 | |
| 11 |
Vitória Guimarães
|
4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 0 | 5 | |
| 12 |
Moreirense
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 4 | |
| 13 |
CS Marítimo
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 14 |
Rio Ave
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 15 |
Nacional Madeira
|
4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 16 |
Famalicão
|
4 | 0 | 2 | 2 | 3:7 | -4 | 2 | |
| 17 |
Estoril Praia
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:5 | -3 | 2 | |
| 18 |
Casa Pia
|
4 | 0 | 0 | 4 | 1:13 | -12 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Porto
|
4 | 4 | 0 | 0 | 11:2 | 9 | 12 | |
| 2 |
Santa Clara
|
4 | 3 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 10 | |
| 3 |
SL Benfica
|
4 | 3 | 0 | 1 | 15:3 | 12 | 9 | |
| 4 |
Sporting CP
|
4 | 2 | 2 | 0 | 10:4 | 6 | 8 | |
| 5 |
Académico Viseu
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | 3 | 8 | |
| 6 |
Alverca
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 7 |
Arouca
|
4 | 1 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 5 | |
| 8 |
SC Braga
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:5 | 0 | 5 | |
| 9 |
Estrela Amadora
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:8 | 0 | 5 | |
| 10 |
Famalicão
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:4 | 3 | 5 | |
| 11 |
Gil Vicente
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | 4 | |
| 12 |
Moreirense
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | 4 | |
| 13 |
CS Marítimo
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 4 | |
| 14 |
Casa Pia
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | 4 | |
| 15 |
Rio Ave
|
4 | 1 | 0 | 3 | 2:6 | -4 | 3 | |
| 16 |
Nacional Madeira
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:8 | -4 | 1 | |
| 17 |
Vitória Guimarães
|
4 | 0 | 0 | 4 | 3:8 | -5 | 0 | |
| 18 |
Estoril Praia
|
4 | 0 | 0 | 4 | 2:7 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Sporting CP w tabeli Liga Portugal?
Sporting CP zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Liga Portugal z dorobkiem 18 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego FC Porto wynosi 6 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 20:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 11 punktów.
Statystyki Sportingu w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Sportingu na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Sporting CP na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,4
- Strzały celne / mecz 5,5
- Asysty / mecz 1,75
- Udane dryblingi / mecz 11,4
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,13
- Czyste konta 25%
- Odbiory / mecz 16,4
- Przechwyty / mecz 7,5
- Wybicia / mecz 17,5
- Zablokowane strzały / mecz 2,5
Strzelcy Sportingu
Rozkład bramek w czasie
Bramki Sportingu i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Sportingu to 46–60 minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 4 trafieniami.
Przebieg meczu Sportingu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 4-3-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 1 | 1-0-0 |
| Prowadził do przerwy | 5 | 4-1-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 0-2-0 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 1-0-0 |
Gdy Sporting CP otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla Sportingu
80% bramek Sportingu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 10% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 10% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Sporting CP zdobywa w sezonie średnio 2,25 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 2,25.
Aktualne serie Sportingu
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 8 meczów
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 8 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Sportingu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Sportingu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 75%
- Powyżej 3,5 75%
- Powyżej 4,5 13%
- Powyżej 5,5 0%
W 75% meczów Sportingu padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Sporting CP – faule i karne
- Faule / mecz 11,6
- Faule rywali / mecz 12,9
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Sporting CP fauluje średnio 11,6 razy na mecz, a wymusza 12,9 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Sportingu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Sporting CP zdobywa 2,50 punktu na mecz wobec 2,00 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Sportingu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 45% goli Sportingu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 8 meczów.
Sporting CP – strzały
- Celne / mecz 5,5
- Niecelne / mecz 4,9
- Celność strzałów 53%
- Skuteczność (gole / strzały) 24%
- Strzałów na gola 4,2
Sporting CP oddaje 10,4 strzału na mecz. Do bramki trafia 53% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 4,2 strzału.
Sporting CP – posiadanie piłki
- U siebie 59,0%
- Na wyjeździe 59,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 8
- Najniższe w sezonie 51%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 8 meczów. Średnio Sporting CP utrzymuje przy piłce 59,0% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 51%.
Sporting CP – podania
- Kluczowe / mecz 9,4
- Dośrodkowania / mecz 13,5
- Celność dośrodkowań 20%
- Podania długie / mecz 46
- Celność długich podań 57%
Sporting CP wymienia średnio 552 podań na mecz przy celności 89%, z czego 9,4 to podania kluczowe.
Sporting CP – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 1,13
- Bez straty do przerwy 88%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 38%
Czyste konto Sportingu to 25% meczów sezonu (2 z 8), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Sporting CP – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 63%
- Pow. 8,5 w meczu 25%
- Pow. 10,5 w meczu 13%
- Rożne u siebie / mecz 6,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,3
Sporting CP wykonuje średnio 4,6 rzutów rożnych na mecz wobec 2,9 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 25% spotkań.
Sporting CP – kartki
- Żółte kartki 19
- Pow. 3,5 kartki w meczu 63%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 38%
- Kartki rywali / mecz 2,4
- Mecze bez kartki 0%
Sporting CP ogląda średnio 2,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Sportingu – 2,4. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Sporting CP według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-1-0 | 1,00 | 2,00 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 2-1-0 | 2,33 | 2,67 | 1,33 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 3-1-0 | 2,50 | 2,50 | 0,75 |
Najwięcej punktów na mecz Sporting CP zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Sporting CP na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 3,00 | 2,25 2,75 | 0,50 0,50 |
|
2.
|
2,50 2,25 | 2,25 3,75 | 1,00 0,75 |
|
3.
|
2,50 2,00 | 2,50 2,50 | 1,25 1,00 |
|
4.
|
2,00 2,50 | 1,75 1,25 | 0,50 0,50 |
|
5.
|
2,25 1,25 | 2,00 0,75 | 0,75 1,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Sportingu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Sportingu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Rio Ave - Sporting CP 0:4 Liga Portugal, 28.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Sporting CP - Vitória Guimarães 3:2, Liga Portugal, 14.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 2. minuta Araujo, Sporting CP - Alverca 3:1, Liga Portugal, 22.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 82. minuta Zalazar, SC Braga - Sporting CP 1:3, Liga Portugal, 9.10.2026
Jakie statystyki ma Sporting CP w tym sezonie?
Bilans Sportingu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 5-3-0 przy 20 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 59%, a oddaje 10,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Sporting CP – zawodnicy
Jak wygląda kadra Sportingu w sezonie 2026/2027.
Skład i oceny Sportingu w ostatnim meczu 4-3-3
Zmiany
- 66' G. Catamo → Luis Guilherme
- 73' J. Simoes → S. Andersen
- 73' N. Irankunda → J. Derry
- 85' L. Suarez → F. Ioannidis
- 85' I. Doumbia → Pedro Lima Barros
Kontuzje w kadrze Sportingu
-
Zeno Debast Obrońca Rana pauzuje od 2 dniopuszczone: 1 mecz
-
Rodrigo Zalazar Pomocnik Rana pauzuje od 4 dniopuszczone: 2 mecze
-
Georgios Vagiannidis Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 17 dni
-
Ibrahima Ba Obrońca Stłuczenie pauzuje od 46 dniopuszczone: 3 mecze
-
Moncef Zekri Pomocnik Rana pauzuje od 65 dniopuszczone: 5 meczów

-
Nuno Santos Obrońca Stłuczenie mięśnia pauzuje od 162 dniopuszczone: 18 meczów
-
Joao Simoes Pomocnik Uraz stopy pauzuje od 172 dniopuszczone: 16 meczów
Kadra Sportingu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 97 |
|
28 | Kolumbia | 30 mln € | 2,5 mln € | 8 | 100% | 7 | 1 | 488' | 4 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Grecja | 16 mln € | 1,5 mln € | 7 | 88% | 2 | 2 | 273' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
25 | Mozambik | 35 mln € | 770 tys. € | 8 | 100% | 1 | 4 | 599' | 3 | 0 | |||||||
| 19 |
|
20 | Australia | 15 mln € | 923 tys. € | 6 | 75% | 0 | 1 | 205' | 1 | 0 | |||||||
| 31 |
|
20 | Brazylia | 12 mln € | 2 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 170' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
19 | Anglia | 2 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 27' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
21 | Portugalia | 4 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 15' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 5 |
|
25 | Hiszpania | 25 mln € | 2,1 mln € | 8 | 100% | 1 | 0 | 717' | 2 | 0 | |||||||
| 17 |
|
27 | Urugwaj | 30 mln € | 1,2 mln € | 8 | 100% | 2 | 1 | 534' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
|
22 | Włochy | 20 mln € | 370 tys. € | 8 | 100% | 0 | 1 | 668' | 0 | 0 | |||||||
| 58 |
![]() |
19 | Portugalia | 15 mln € | – | 8 | 100% | 3 | 1 | 425' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
22 | Dania | 7 mln € | 333 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 154' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
19 | Portugalia | 15 mln € | 480 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 6' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
23 | Brazylia | 3 mln € | 923 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 6' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
18 | Maroko | 4 mln € | 60 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 52 |
|
24 | Grecja | 1,2 mln € | 780 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 20 |
|
26 | Urugwaj | 40 mln € | 960 tys. € | 7 | 88% | 1 | 2 | 560' | 2 | 0 | |||||||
| 22 |
|
22 | Hiszpania | 20 mln € | 1,2 mln € | 8 | 100% | 0 | 1 | 559' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
25 | Portugalia | 35 mln € | 1,7 mln € | 8 | 100% | 1 | 0 | 630' | 2 | 0 | |||||||
| 6 |
|
22 | Belgia | 25 mln € | – | 6 | 75% | 0 | 0 | 399' | 0 | 1 | |||||||
| 72 |
|
24 | Portugalia | 17 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 318' | 2 | 0 | |||||||
| 13 |
|
25 | Grecja | 6 mln € | 960 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 231' | 0 | 0 | |||||||
| 55 |
|
21 | Senegal | 20 mln € | 280 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 50 |
![]() |
21 | Portugalia | 1,5 mln € | – | 7 | 88% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
31 | Portugalia | 2 mln € | 1 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 70 |
![]() |
19 | Portugalia | 2,5 mln € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
32 | Portugalia | 5 mln € | 1,2 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 720' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
23 | Brazylia | 4 mln € | 75 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
|
22 | Brazylia | 1,5 mln € | 354 tys. € | 2 | 25% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Sportingu
413,7 mln €
śr. 14,3 mln € / zawodnika
Ile Sporting CP wydaje na pensje
21,6 mln € rocznie
śr. 744 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
14
najliczniej: Portugalia (9 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Sportingu w sezonie 2026/2027
Sporting CP wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Sportingu
Jak wygląda skład Sportingu?
W wyjściowym ustawieniu Sportingu między słupkami staje R. Silva, a linię obrony najczęściej tworzą I. Fresneda, E. Quaresma, G. Inacio oraz M. Araujo. W środku pola grają G. Catamo, S. Altimira, S. Andersen, I. Doumbia oraz J. Simoes, a za skuteczność w ataku odpowiadają L. Suarez. Trener Rui Borges ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Liga Portugal i pucharach.
Sporting CP – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Sporting CP w sezonie 2026/2027.
Sporting CP transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Anglia | 19 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 31 Sie 2026 |
|
Portugalia | 28 |
|
2,5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Portugalia | 27 |
|
1 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Francja | 24 |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Brazylia | 23 |
|
4 mln € | |
| 26 Sie 2026 |
|
Portugalia | 27 |
|
1,5 mln € | |
| 24 Sie 2026 |
![]() |
Maroko | 18 |
|
3 mln € | |
| 20 Sie 2026 |
|
Gruzja | 27 |
|
4,5 mln € | |
| 14 Sie 2026 |
|
Australia | 20 |
|
15 mln € | |
| 10 Sie 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 22 |
|
40 mln € |
Kluczowe transfery Sportingu
Sporting CP bilans transferowy
- +31,6 mln € 2026
- +56,6 mln € 2025
- -16,8 mln € 2024
- +36,1 mln € 2023
- +80,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Sportingu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sporting CP w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sportingu trafiło 5 zawodników za łączną kwotę 43,3 mln €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 128,9 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Ibrahima Ba z Famalicão za 21,3 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ousmane Diomande do Nottingham Forest za 40 mln €.
Sporting CP – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Sporting CP? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sporting CP?
Klub piłkarski Sporting CP zdobył w swojej historii 53 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Portugalii oraz Puchar Portugalii. Ponadto triumfował w Superpuchar Portugalii, Puchar Ligi Portugalskiej oraz Puchar Zdobywców Pucharów.