Primera A
Kolumbia (piłka nożna)
Primera A - strzelcy
Klasyfikacja najlepszych strzelców, asystentów oraz zestawienie kanadyjskie w Primera A w sezonie 2026.
| # | Zawodnik | Klub | Mecze | Min. / gol | Gole / mecz | Gole | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
31 | 143' | 0,58 | 18 | |
| 2 |
|
|
32 | 128' | 0,53 | 17 | |
| 3 |
|
|
33 | 118' | 0,48 | 16 | |
| 4 |
|
|
33 | 150' | 0,45 | 15 | |
| 5 |
|
|
30 | 153' | 0,47 | 14 | |
| 6 |
|
|
34 | 173' | 0,41 | 14 | |
| 7 |
![]() |
|
32 | 176' | 0,38 | 12 | |
| 8 |
|
|
26 | 178' | 0,42 | 11 | |
| 9 |
|
|
29 | 222' | 0,38 | 11 | |
| 10 |
|
|
29 | 201' | 0,38 | 11 | |
| 11 |
![]() |
|
19 | 125' | 0,58 | 11 | |
| 12 |
|
|
29 | 217' | 0,34 | 10 | |
| 13 |
|
|
23 | 154' | 0,43 | 10 | |
| 14 |
|
|
23 | 165' | 0,43 | 10 | |
| 15 |
|
|
35 | 141' | 0,29 | 10 | |
| 16 |
|
|
25 | 203' | 0,40 | 10 | |
| 17 |
![]() |
|
32 | 286' | 0,28 | 9 | |
| 18 |
|
|
19 | 182' | 0,47 | 9 | |
| 19 |
|
|
35 | 243' | 0,23 | 8 | |
| 20 |
|
|
32 | 286' | 0,25 | 8 | |
| 21 |
|
|
31 | 213' | 0,26 | 8 | |
| 22 |
|
|
24 | 190' | 0,33 | 8 | |
| 23 |
|
|
31 | 145' | 0,26 | 8 | |
| 24 |
![]() |
|
33 | 293' | 0,21 | 7 | |
| 25 |
|
|
30 | 272' | 0,23 | 7 | |
| 26 |
|
|
32 | 190' | 0,22 | 7 | |
| 27 |
|
|
18 | 186' | 0,39 | 7 | |
| 28 |
|
|
34 | 345' | 0,21 | 7 | |
| 29 |
|
|
26 | 211' | 0,23 | 6 | |
| 30 |
|
|
26 | 268' | 0,23 | 6 |
| # | Zawodnik | Klub | Mecze | Min. / asystę | Asysty / mecz | Asysty | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
31 | 297' | 0,29 | 9 | |
| 2 |
![]() |
|
31 | 291' | 0,26 | 8 | |
| 3 |
|
|
25 | 213' | 0,32 | 8 | |
| 4 |
![]() |
|
32 | 368' | 0,22 | 7 | |
| 5 |
![]() |
|
33 | 293' | 0,21 | 7 | |
| 6 |
|
|
25 | 294' | 0,28 | 7 | |
| 7 |
|
|
31 | 428' | 0,19 | 6 | |
| 8 |
|
|
30 | 356' | 0,20 | 6 | |
| 9 |
|
|
35 | 324' | 0,17 | 6 | |
| 10 |
|
|
34 | 275' | 0,18 | 6 | |
| 11 |
![]() |
|
30 | 278' | 0,20 | 6 | |
| 12 |
|
|
26 | 393' | 0,19 | 5 | |
| 13 |
|
|
29 | 489' | 0,17 | 5 | |
| 14 |
|
|
35 | 281' | 0,14 | 5 | |
| 15 |
|
|
24 | 304' | 0,21 | 5 | |
| 16 |
![]() |
|
32 | 396' | 0,16 | 5 | |
| 17 |
![]() |
|
31 | 197' | 0,16 | 5 | |
| 18 |
|
|
27 | 362' | 0,19 | 5 | |
| 19 |
|
|
32 | 545' | 0,13 | 4 | |
| 20 |
|
|
29 | 553' | 0,14 | 4 | |
| 21 |
|
|
19 | 410' | 0,21 | 4 | |
| 22 |
|
|
32 | 573' | 0,13 | 4 | |
| 23 |
|
|
31 | 426' | 0,13 | 4 | |
| 24 |
|
|
30 | 476' | 0,13 | 4 | |
| 25 |
|
|
18 | 325' | 0,22 | 4 | |
| 26 |
|
|
26 | 316' | 0,15 | 4 | |
| 27 |
|
|
26 | 402' | 0,15 | 4 | |
| 28 |
|
|
30 | 557' | 0,13 | 4 | |
| 29 |
|
|
30 | 353' | 0,13 | 4 | |
| 30 |
|
|
29 | 531' | 0,14 | 4 |
| # | Zawodnik | Klub | Gole | Asysty | Pkt | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
18 | 6 | 24 | |
| 2 |
|
|
17 | 4 | 21 | |
| 3 |
|
|
14 | 6 | 20 | |
| 4 |
|
|
16 | 2 | 18 | |
| 5 |
|
|
15 | 1 | 16 | |
| 6 |
|
|
14 | 2 | 16 | |
| 7 |
|
|
11 | 5 | 16 | |
| 8 |
|
|
11 | 5 | 16 | |
| 9 |
![]() |
|
9 | 7 | 16 | |
| 10 |
|
|
11 | 4 | 15 | |
| 11 |
|
|
10 | 5 | 15 | |
| 12 |
![]() |
|
12 | 2 | 14 | |
| 13 |
|
|
8 | 6 | 14 | |
| 14 |
![]() |
|
7 | 7 | 14 | |
| 15 |
![]() |
|
6 | 8 | 14 | |
| 16 |
|
|
10 | 3 | 13 | |
| 17 |
|
|
10 | 3 | 13 | |
| 18 |
|
|
9 | 4 | 13 | |
| 19 |
|
|
8 | 5 | 13 | |
| 20 |
|
|
5 | 8 | 13 | |
| 21 |
|
|
10 | 2 | 12 | |
| 22 |
|
|
8 | 4 | 12 | |
| 23 |
|
|
8 | 4 | 12 | |
| 24 |
|
|
5 | 7 | 12 | |
| 25 |
![]() |
|
11 | 0 | 11 | |
| 26 |
|
|
10 | 1 | 11 | |
| 27 |
|
|
8 | 3 | 11 | |
| 28 |
|
|
7 | 4 | 11 | |
| 29 |
|
|
7 | 4 | 11 | |
| 30 |
|
|
5 | 6 | 11 |
Kto jest najlepszym strzelcem Primera A?
Klasyfikację strzelców Primera A w sezonie 2026 otwiera Yeison Guzmán (America de Cali) z dorobkiem 18 goli. Na kolejnych miejscach plasują się Andrey Estupinan i Luis Muriel. W klasyfikacji asystentów prowadzi Rafael Carrascal z 9 asystami.
Kto prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej Primera A?
Klasyfikacja kanadyjska sumuje gole i asysty każdego zawodnika. W sezonie 2026 prowadzi w niej Yeison Guzmán (America de Cali) z dorobkiem 24 punktów (18 goli i 6 asyst). Na kolejnych miejscach plasują się Andrey Estupinan i Alfredo Morelos.
